181775
  • pr3cious
    #172956
    Senna kormánya

    Leclerc kormánya

    nem olyan biztos az :)

  • b-type
    #172955
    Sztem meg az újak megennék a régi arcokat...egyszerűen így a logikus. célirányosan edzenek, csak a megfelelő izmokat, és célirányosan isznak-esznek, régebben tényleg behánytak meg beszaladt ez az...amikor bejött a biztonsági öv, az autóban égés mellett a gyomorbajok voltak ami miatt ágáltak a versenyzők. Piquet mondta hogy sokszor elég dicstelen pillantokat élt meg az autóban, és hogy mennyire befolyásolta a koncentrációt, leszíjjazva zötyögtek másfél órán keresztül miközben figyelni kellett volna a turbólyukra (amikor még volt), meg hogy jól váltsanak...nincs rá statisztika hányszor baxták el a váltást, vagy a vezetést mert éppen qvára nem tudtak figyelni.
    A legtöbben egyáltalán nem edzettek, ettek-ittak, dohányoztak, élték az életet....csak éppen ez a versenypályán az autóban, keményen lekötve nem igazán fizetett.
    Sztem is egy qva jó időszak volt, de azok a nehézségek tanulhatók, míg az olyan versenyzők a mai korszakból aki gyerekkora óta a saját teljesítményét analizálja, és tökéletesíti, akik már rejtett súlyokkal a sisakjukban gokartoznak hogy majd ne zavarja őket a nyakukra ható erő, akiknek szakember írja elő a bevitt táplálékot, innivalót,..és az edzést.
    Ezek a srácok is elfáradnak,...de(!) még akkor is tizeden belül hozzák a köridőket amikor azt mondják neki hogy a cél az 1:21.5.
    Igen van benne sterilség, meg patikamérleg...és nulla romantika, meg hősi izék...ha a régi mércével méred. De sokkal jobbak, nem ugyanolyan jók, hanem sokkal jobbak mert erre mutat a logika. Az edzést, az állandó nagyon magas koncentrációtűrést, és a test reakcióit nem lehet megúszni.
    Asszem Schumacher volt az aki már elkezdett 'tudományosan' készülni a futamokra.
    Az hogy kézzel kellett váltani, meg hogy kellett kezelni egy turbólyukat az elsajátítható, nem kerül még egy hónapba sem, márpedig akkoriban rengeteget tesztelhettek.
    Senna amugy kőgazdag srác volt, amennyire tudom gyára meg böszme birtoka volt az apjának. ..és aztán a Honda révén elég komoly támogatója is.

    A politika is nagyon korán bent volt már, ugye nemrég volt a film a Ford meg a Ferrari harcáról,..de nem is egyszer kellett az autódat vagy a futamgyőzelmet is átadni a másiknak. ..és már a 70-s években!

    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.04.14. 13:40:23
  • repvez
    #172954
    Megnéztem a netflixes sorozat 2 évadát és a Senna filmet is a hétvégén. azt kell mondanom, hogy a mostani versenyzők a közelébe se lesznek az akkori versenyzőknek.Nem akarom elvenni az érdemet töluk, de a régi időkben egy más szint volt mint most.
    Mikor láttunk ugy kiszálni egy versenyzőt, hogy nem tud lábraállni a verseny leintését követöen?
    És ahogy a Senna filmben is volt amikor a politika és a pénz bejött a képbe minden megváltozik , már nem arról szól, hogy ki a gyorsabb és kie a jobb autó.
    Ezt hatványozottan látjuk napjainkba. nem az a pilóta kapja az üléseket aki a tehetségesebb hanem akinél a pénz vagy a befolyás van.
    A pilóták nem a határokat feszegetik hanem csak managgelik a versenyt a mérnökök és a számitogépes algoritmus alapján amit már a futam elött elöre kiszámolnak.
    Sokszor meg se tudjuk mi lett volna ha végigmegy sérült kocsival ,mert megállitják öket óvni a technikát.
    Senna idejében ilyen nem volt, ott addig mentek nyélgázon amig ment a kocsi.
  • b-type
    #172953
    :)) azt már hiába.
    ..amúgy sejtem melyiket. :)

    on:
    Nagyon arról szólnak a hírek hogy A1Ring-n indulni fog a szezon, nagyon minimális személyzettel, semmi palota motorhome meg egyéb csinnadratta, legszűkebb hétvége, azaz két nap.
  • adam46
    #172952
    Ja, én is kaptam már ott úgy büntit, hogy a modi barátja kezdett el személyeskedni, én meg sajnos válaszoltam neki. Én kaptam pihenőt, ő semmit. :D
  • __Jacek__
    #172951
    Hiányzol az F1 topicból öccse :D Pedig direkt raktam be Hami hajas videót :D
  • b-type
    #172950
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    én sem, a moderátor úgy gondolta hogy abban a témában ne beszélgessünk tovább, mert érdektelennek tartotta, de mivel ontopik volt, és nem volt személyeskedés hát tovább beszélgettünk, erre kaptam 12órát. Erre én meg megvontam a lehetőséget hogy ezt többet megtehessék és töröltem a regisztrációm.
    16 év alatt remek arcokat ismertem meg, jókat dumáltunk. Persze ezt sajnálom, de ez olyan mint a pofon amit nem adsz vissza, tüske lesz belőle ha nem azt teszed amit kell. 72 órám volt gondolkodni, és egyszer sem éreztem hogy másként tudnék dönteni.
  • adam46
    #172949
    Mi történt veled PH-n? Miért lettél kibannolva? Nem nagyon láttam, hogy csúnya dolgokat tettél volna.
  • IXEMGabeo
    #172948
    Villeneuve 6. lett a legendak egyik futaman egy kontrollerrel:DDD igaz az elso korben akkora baleset volt, hogy kb normal esetben ott maradt volna 10 auto:D

    Button pedig utso helyrol 5. lett az elozo versenyt behuzta szoval itt latszik ki a klasszis...

    Norris a meglepetes mennyire nem megy neki vagy csak szorakozik es nem veszi komolyan
  • mcmoha
    #172947
  • b-type
    #172946
    :(
    Azért nagy túlélő volt akár csak Jackie Stewart
    egy remek dokuentumfilm az emlékére.
  • IXEMGabeo
    #172945
    RIP. Nagy versenyző lehetett. Egyik legjobb volt, aki nem nyert vb-t
  • AnuluWork #172944
    Szomorú.
  • RatBaG #172943
    https://www.autosport.com/f1/news/148991/racing-legend-sir-stirling-moss-has-died
  • ToxiMaxi
    #172942
    Revolut?
  • atiwrc
    #172941
    Ingyenes a bankkártya adataidért cserébe.....
  • repvez
    #172940
    A hivatalos F1es oldal ingyen hozzáférést enged az összes F1es verseny felvételéhez egy hónapig
  • mcmoha
    #172939
  • mcmoha
    #172938
    Bejelentették a Kanadai GP törlését is.
  • ToxiMaxi
    #172937
    Jelenleg azt olvasni, hogy a szezon áthúzódhat a jövő évre. Nekem ezzel semmi gondom, legalább lesz mit nézni télen.
  • AnuluWork #172936
    Zárt kapus F1 lesz. Minimum versenyszámmal. Mi pont benne leszünk. Elképzelhető, hogy nálunk fog kezdődni. Ha nem lesz zárt kapus, akkor csak hazai nézőkkel.
  • AnuluWork #172935
    Nem megyünk bele. Nyugi, jövőre ha visszajön ez a szar, akkor Holland Nagydíj lesz, magyar nem.
  • pr3cious
    #172934
    Szerintem meg nem lesz idén F1 jelen állás mellett :/ 10futamos szezon, vagy a kövszezon elején is lesz???
    Ha arról van szó hogy ez a szezon belefolyna a következőbe akkor inkább azon vagyok hogy töröljék az egész évet, ez van én nem szeretek kavarni. 2003-óta ha ránézek egy kocsira tudom melyik évben volt, erre a szezonra majd úgy emlékszem hogy nem volt F1.
  • mcmoha
    #172933
  • Fürtös
    #172932
    Ingyenes a Autósport és Formula magazin áprilisi száma:

    Autosport és Formula magazin.

    Egyébként a magyar piacon ők az egyetlenek akiknek minden versenyre van delegált ujságírójuk Mészáros Sándor személyében.
    Hatalmas figura az ember, mindenki ismeri és szereti a paddockban, hobbiból mindenkinek tanítgatja a magyar nyelv szépségeit ezért ha bármelyik versenyen integető japánokat látsz akik azt üvöltözik mosolyogva, hogy :Nagyfalkúúúú!!! Akkor tuti ,hogy Sándorunk a közelben van valahol!
  • Fürtös
    #172931
    Ma adtak ki közleményt, miszerint május végéig hazaküldik a dolgozókat a csapatok 80%os fizetéssel.
    Esélyes, hogy itthoni szenzonkezdés lesz. Bár hallottam olyat, hogy a hollandok bejelentkeztek, hogy dátumot cseréljenek a Hungaroringgel arra hivatkozva, hogy nekik új belépőként mindenképp meg kell rendezniük ha jövőre is akarnak ott versenyt.. Persze hülyék lennének itthon ha belemennének ebbe :D
    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2020.04.06. 18:13:23
  • ShaiHulud
    #172930
    #172666
  • ToxiMaxi
    #172929
    Pont ma beszélgettem egyet egy nálam sokkal tájékozottabb emberrel, ne legyen igaza, de ő szeptembert mondott, de akár még tovább is elhúzódhat. Mármint itthon szeptemberig. Szóval egyre valószínűbbnek tartom, hogy ha valami csoda nem történik, akkor őszi-téli szezon lesz.
  • AnuluWork #172928
    A nejem akarta megnézni.
  • pr3cious
    #172927
    Mikor indul az F1-es szezon?
  • pr3cious
    #172926
  • greenkawa
    #172925
    Miért akartad rögzíteni? Hozzá lehet jutni az eredeti felvételekhez.
    Nekem is megvan az összes VHS-en, 1990 óta, na meg digitalizálva is.
  • pr3cious
    #172924
    Még olyan is akad hogy első és egyetlen kicsúszó volt esős időben, de nem fogom megkeresni ennyire nem foglalkoztat a téma, most is lett kifogásod mintha Alonso tehetne erről :/
  • IXEMGabeo
    #172923
    mivel az o korszakaban a technika is mas volt, illetve engedtek az esos versenyeket...Alonso 2001-2018-ig versenyzett es korulbelul Bianchi balesete ota nem igazan engedtek oket esoben versenyezni, ha igen az telis tele volt SC-os periodussal es piros zaszloval...

    ha ilyen elszant vagy mutasd azt a statisztikat:D
  • b-type
    #172922
    jaja, semmi.
    Egy jó futam az hűha, ..de ez nem volt az
  • AnuluWork #172921
    Senna - Hill kivételével - az egész mezőnynek ad minimum 1 kört? A boxutcában futja a leggyorsabb körét? A full Williamset, ami az előző években dominált, simán lealázza? A Ferrarinak 3 futam után 1 pontja van? Minimális hűha érzés se volt? :) El se tudom képzelni mi a hűha!? :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.05. 17:26:55
  • AnuluWork #172920
    De így nem volt érdekes. Dávidék marha jók voltak. Jogdíj miatt nem mehetett le? Csak mert az összes megvan az archívumnak amit az MTV(A) közvetített. A Retekesek nem, erre nem is gondoltam korábban.

    Ez így nem eredeti hanggal ... nem volt kóser. Tudom, Dávid Sándorék nem voltak mindig toppon, de ahogy a Szomszédokban se nézzük, hogy Ábel Anitából mi lett, úgy Dávidékkal se lett volna gond. Ezt neten bármikor megtalálom eredeti nyelven hasonló minőségben. Sőt, régen le is szedtem valahonnan. De az eredeti magyar, ezerszer többet ad.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.05. 17:21:45
  • b-type
    #172919
    hááát, nem mondom hogy nme volt érdekes, de nagyon közel áll hozzá. Egyszerűen ehhez szerintem azt az időszakot kell megélni, minimális hűha élmény sem volt a futam okán, azt élveztem hogy látom az autókat meg az embereket, ezért érdekes volt. De nem nézném meg újra mondjuk.
  • nearo
    #172918
    Mondjuk azt, hogy jó minőségű a felvétel, azt nem bánom.
  • AnuluWork #172917
    B+, ez nem az eredeti. Megvették a jó minőségűt ...

    Wéber nyomja. Autentikus lesz ...

    Mint amikor újraszinkronizálják a klasszikus filmeket. Fel akartam venni, de felesleges.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.05. 14:11:53