181790
  • Ironman2
    #173051
    Pontosan! Én 96 óta néztem a forma1-et,addig amig Schumi először visszavonult a Ferraritól,mert végig szurkoltam neki,de nekem se tetszett amit Barichelloval műveltek.Pedig nagy tehetség volt ő is.De a Ferrarinál akkor így működött a dolog,nyomták előre Schumit,aki mellette volt,esélye se lett volna vb címre.Főleg mikor nyerésre állt Barichello ha jól emlékszem rá,és le kellett lassítania az utolsó körben hogy előre engedje csapattársát.
  • IXEMGabeo
    #173050
    +1 pontosan te meg reszletesebben leirtad a tortenteket,

    Indianapolis kivetel volt, mert ott a Michelines csapatok nem voltak hajlandoak egyuttmukodni a szovetseggel, se nem lettek volna jo a felfujt gumikeverekek es a lassito epiteset is elutasitottak
  • IXEMGabeo
    #173049
    Utolso sorra reagalva, nyilvanvaloan azert, mert a Bridgestone gumik versenyben futott elettartama egy teljes versenyt gumicsere nelkul nem birtak legalabb is a Michelinhez merten kevesbe voltak hatekonyak gyorsabban koptak, emlekszem mai napig mennyire szenvedtek Barrichelloek, viszont idomerokon altalaban veve jobban is teljesitettek, mint a futamokon...nem veletlen, hogy addigra mindenki Michelinre valtott kiveve a 2 kiscsapatot Minardi, Jordan es a Ferrarikat es milyen erdekes, hogy miutan eltoroltek 2006-ban ezt az ostoba szabalyt azok utan erore kaptak az elso harom verseny utan es mar ok voltak a Renault kihivoi
  • ToxiMaxi
    #173048
    Ha nem jött volna a korona, akkor a RP nagyon érdekes jelenség lett volna, de így lehet kipukkad akkorra, amire végre elrajtolhat a mezőny.
  • b-type
    #173047
    Kötelező duma volt sztem. Most már akár meg is tehetnék, eddig saját váltót használtak, és gyártottak is más kategóriás csapatnak, illetve sportkocsikba.
    2 éve még nemet mondtak a Mercedes váltójára,..most már valszeg igent mondanának. Ez ugye nagyban befolyásolja a hátsó felfüggesztést és azon keresztül az egész autót.
    A RP nem gyárt semmit, így nekik venni kellett, és ha már vették akkor a Mercedes-től vették,..és tavaly oda is mentek szélcsatornázni, és így megépítették a RP W10-t. ..ami ha olyan eredményes lesz amilyennek kinéz, akkor nagy pofon lesz a középmezőnynek.
  • ToxiMaxi
    #173046
    Igen, ha ez a csonka év nem hoz nekik előrelépést, akkor bajban lehetnek, hacsak nem segítik ki őket de pont ők nyilatkozták a RP merci másolatról, hogy ők büszkék az értékeikre és nem lépnek ilyen útra, pedig jobb lenne.
  • b-type
    #173045
    Nem tudom, adná magát hogy Claire, mert hogy gyenge és/vagy rossz vezető,...de egyáltalán nem biztos. Meggyengültek szponzorok terén, és a saját üzletük sem jól ment. ..és egyszerűen rossz irányba kezdtek el menni a dolgok, a jó döntésekhez is jó körülmények kellenek.
    Jelenleg, hogy gyakorlatilag eladták az értékeiket szinte nincs visszaút. A költségsapka segíthetett volna, de nem a kötségek szoritásának része, hanem a megemelt TV-s pénzek (47.5-ről 68%-ra), és ugye a kiegyenlítés, ez kb. duplázná a Williams büdzséjét.
    Így hogy el lesz minden tolva egy évvel, ők már nem biztos hogy túlélnek, ha csak nem segít valaki.
  • ToxiMaxi
    #173044
    Érdekes, hogy mindenki Brawn-t meg Todt nevét említi, pedig volt ott egy harmadik ember is, aki nélkül nem lett volna MSC-nek "kis" túlzással egy VB-je sem.
  • ToxiMaxi
    #173043
    Én azt gondolom, hogy Claire miatt van az egész, ha jól tudom Williamsnek van másik gyereke is, akiről sokan azt gondolták, hogy ő lesz a csapatvezető, mert kisebb szériában már bizonyított (asszem valami youtube videóban hallottam, ezért érdemes fenntartásokkal kezelni). Akárhogy is változtatniuk kell. Pénzügyileg elvileg stabilak nyilván tudnának mire költeni, ha több pénz lenne, de a költségsapka sem fog rajtuk segíteni, mert nekik nem a Ferrari vagy a Merci az ellenfelük, hanem a hasonló ligában játszó többi csapat, akik hasonló mennyiségű pénzből gazdálkodnak.
  • molnibalage83
    #173042
    Igen, csak azért van 16+ futam, hogy ne egy versenyen dőljön el. Mert, az nem lehet, hogy mindig a szerelők cseszik el...

    Ezért van az, hogy minden sportot hosszabb időre vagy sok pontra játszanak, hogy statisztikailag alá legyen támasztva, hogy hosszútávon ki a jobb. Nem lehet néhány jó ütéssel megnyerni egy tenisz meccset, első kosárral egy kosármeccset, stb.

    A 16+ verseny és a 300+ km verseny az autó megbízhatóságát, a pilóta állóképességét és tudását és a csapat supportját teszi próbára. Sokszor. És ebből kijön amit látunk. Csak ezt azzal variálja meg, hogy az 1-2-3 helyért kapható pontok "aránytalanul" nagyok, tehát kockázatvállalásra is ösztönöz.

    A régi 10-6-4-3-2-1 pontozás túl kevés versenyzőnek adott pontot és aránytalan volt szerintem.

    A 10-8-6-5-4-3-2-1 nekem nem tetszett, túl kicsi volt a relatív difi az első és második között.

    A 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1 arányokat megtartotta az 1.-3. és 1.6. helyezések között (amennyire a kerekítés ezt mending), de kiterjesztette a pontozást a 10. helyig, ezzel versenyt generálva a 3-6. helyért a VB-n belül. Soha nem néztem utána, de van az az érzésem, hogy a VB címbe az, 9. és 10. helyezettért járó pontok nem szóltak bele.

    A nagyon régi pontozás, hogy csak a legjobb versenyeket vette figyelembe gondolom amiatt volt, hogy akkoriban az autók nagyon megbízhatatlanok voltak. A műszaki hibák miatti kieséseket átlagolták ki ezzel. Még fiatalkoromban is rendszeres volt, hogy kocsik elfüstöltek. A 2000-es évek közepétől kezdve nagyon ritka volt ez nem kezdő F1 pilóta alatt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.28. 13:03:44
  • Gundark 1 1
    #173041
    Ez mindig is így volt. Javaslom olvasd el Brock Yates Enzo Ferrari könyvét. Sok mindent megértesz belőle. Ott volt pl Nuvolari, bámulatosan rossz autókkal tudott győzni. Aztán megjött az Auto Union meg a Mercedes, bődületes állami támogatással és ledaráltak mindenkit. Képet kapsz arról hogy alakult ki ez az egész verseny őrület, ami megvolt minden országban de az olaszoknál különösen. Ha drukkolsz egy csapatnak akkor elfogadod a hibákat, bosszankodsz rajtuk, és örülsz ha győznek. Nem elemzed hogy mi lett volna ha. Egy mai F1 csapatban mindenki számít. Lehetsz te a legjobb mérnök a legjobb versenyzővel, ha a szerelőid elcseszik a futamodat. A versenyzők nem véletlenül köszönik meg a végén. Scumacher sikeréhez kellett Brawn, és kellett Todt. Vagy hogy visszakanyarodjunk az elejéhez Nuvolari lehetett bármilyen parádés sofőr, ha az Auto Union 50-nel gyorsabban ment az egyenesben. (aztán mondjuk át is ment hozzájuk :)
  • b-type
    #173040
    Nagyjából azért hoztak intézkedéseket a Ferrari ellénében amit írsz, nagyon felborult a mezőny, és a Ferrari már nyáron tudta tesztelni a következő évi kocsit, annyira sok erőforrást tudtak átcsoportosítani az aktuális évről. A tesztkorlátozás majd a privát tesztek megszüntetése az egyértelműen Fiorano elvételére irányult, majd következett hogy kértek javaslatokat mindkét gumiszállítótól hogy hogyan lehetne izgalmasabbá tenni a futamokat, és ott a Michelin a Bridgestone gyengeségeire épülve adott be tervezetet,...és ezt egy az egyben fogadta el az FOM. Ezután következett az az év ahol a Ferrari nagyon komoly gumihátrányból indult, és a tesztkorlátozások miatt nem is tudta ledolgozni csak a második év felére ezt a hátrányt.
    ..más kérdés hogy irgalmatlan nagyot visszanyalt a fagyi Indianapolis-ban.
  • AnuluWork #173039
    Ha Le Mans miatt nem száll ki a Merci, már rég nem lenne F1, mert kb. mindent megnyertek volna, ahogy amikor beléptek, mindent meg is nyertek. :)
  • molnibalage83
    #173038
    Nem tudom, hogy ez a szabályok off design hatása vagy előírják szigorúan azt, hogy ennyi hosszú és ennyi széles kell legyen minimum az autó.

    Ráadásul még randa is. Az autó nagy része egy sík lemez, felette meg az áramvonalas test. A 2008-as kocsi fényévekkel szebb a szemnek is. Csak hát ez mellékes. Ez szubjektív.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.28. 09:15:02
  • molnibalage83
    #173037
    Igen. Tehát kb. 50%-ban volt képes behozni a jó kocsit a 2. helyre. A másik két évben 3. és 4. volt. Ez is azt mutatja, hogy MSC mennyivel állt felette és amikor másik majdnem megfogták kis híján, akkor B esélytelen volt még a 2. helyre is. ---> MSC nélkül a Ferrair akkor nem lett volna világbajnok. Közelében sem volt a másik sofőrjével. És akkor még feltételezzük, hogy MSC hozzáadott értéke nélkül a kocsi ugyanazt tudja.

    A futam közbeni kerékcsere tiltása az miért is a Ferrai elleni lépés? Mindenkit megszopatott és a legunalmasabb versenyek akkor voltak. Én egyébként a tankolás betiltását sem értem. A műszaki kockázatát értem, de pont az lenne a lényege, hogy még érdekesebb versenyek lennének...
  • IXEMGabeo
    #173036
    az jo lesz 2003-nak is, amit irtal, mert Rubensnek 2 vb 2. helye van meghozza 2002 es 2004-bol...

    Ferrari hatszelt meg jol meggondolnam, amikor nem gyoztek kitalalni a szabalyokat ellenuk (lasd a gumiszabalyok a Bridgestone ellen ill. nem lehet cserelni futam kozben kereket 2005-bol)...
  • IXEMGabeo
    #173035
    nem hiszi el nem is ertem miert inditotta ezt a stat harcot:)))
  • repvez
    #173034
    Nem mellesleg ha valaki az FIA-bol megnézne egy ilyen összehasonlitást, akkor talán rájöhetne, hogy miért nincsen olyan sok elözés.Mert talán fizikailag nem férnek el egymás mellett az autók a pályán egy egy kifékezésnél.
    ÉS a V12 V10 es érában elég hely volt mindennek akkor, mikor eltünt a motor fele, akkor miért lettek akkora autók?
  • Stockbauer33 #173033


  • molnibalage83
    #173032
    A durva az, hogy így visszanézve mennyire retro már a 2000 táji Forma 1 is.
    Hogy a kocsi mennyire más lett.
    Régen a kocsi mellé állva emberibb léptéke volt. Néztem azt egy videó örömködésnél, hogy de fura ez a pilóta. Milyen kicsi. Mekkora ez a kocsi. Oszt nézem mekkorák lettek a mai gépek. Whoa.

  • IXEMGabeo
    #173031
    Ralf es Fisichella is mindketto nagy igeret volt es nem tudtak bevaltani a tehetseguket...

    Barrichello is, aki Schumi arnyeka maradt a Ferrari zsiros szerzodese okan, utana meg valtott es Button oldalan is volt eselye, de azzal sem tudott elni
  • sure
    #173030
    Ez igaz, viszont az autósport (vagy bármilyen sport) nézését, követését is nevezhetjük élménynek, így a rajongás vagy preferencia egyik vagy másik csapat irányába már lehet szubjektív, nem feltétlenül kell, hogy a puszta "hatékonyságon" alapuljon.

    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.04.27. 20:51:03
  • molnibalage83
    #173029
    Az autósport az eredményekért megy. Ami nem szubjektív.
    A zenei élmény és a művészet az alapvetően szubjektív.
  • sure
    #173028
    "Az egész abból indult, hogy "mindenki" Ferrari fan"
    Ezt Sebastian Vettel mondta viccesen egy interjúban, aki - meglepiiiii - a Ferrari pilótája volt a nyilatkozat idején. Az egész aztán abból indult ki, hogy mivel te nyilvánvalóan nem vagy az, ezért úgy érezted, általánosít és hátrányosan megkülönböztet és majd jól kikéred magadnak az esgé fórum F1 topikjában és majd jól levezeted statisztikákkal, hogy miért is egy rakás szar az a csapat és hogy mindenki, aki szerint ez azért nem teljesen így van, az hülye, de minimum szövegértési problémákkal küzd.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elárulok egy titkot: nem mindenki Ferrari fan, de pszt, ne mondd el Vettelnek lécci!


    Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha Forma-2 , Forma-3 versenyzőket megkérdeznének, mi volna az álomcsapatuk, ha valaha felkerülnének a Forma-1-be, hányan vágnák rá gondolkodás nélkül, hogy a Ferrari. De bizonyára azok is mind hülyék, hogy a leglúzerebb csapathoz szeretnének kerülni az F1-ben.

    "És csak nem értem, hogy ezért hogyan lehet rajongani...?"
    A kedvenc zenédet, zenekarodat is az alapján választod, hogy melyik adta el a legtöbb lemezt?
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.04.27. 20:38:41
  • molnibalage83
    #173027
    Ricardo Patrese is úgy lett második NM mögött, hogy soha nem volt annak közelében sem. Jó autója volt. Ennyi. Ezt is magyaráztam már. DC is ilyen volt Hakkinen mellett.

    Barichello 2001-ben harmadik volt azzal, amivel MSC úgy lepofozta a mezőnyt, hogy ihaj.
    Barichello 2004-ben, azzal a kocsival, amivel MSC bajnok lett ő negyedik lett...
    Mert volt egy Montoya és Raikönnen

    MSC minden másodhegedűsét elverte. A bibi az, hogy világverő kocsiban sem tudott még 2. lenni sem a másodhegedűs többször sem, ha volt tehetség egy so-so kocsival.

    Mit mutat statisztika? Azzal a kocsival, amivel VB címet hozott a csapattársai SOHA a közelébe sem kerültek annak.

    Persze ez "mi lenne ha" és nem bizonyítható, de MSC nélkül lehet, hogy még mindig várna a Ferrari a VB címre 1979 óta... Mert Kimivel sikerült, aki majdnem megverte korábban is, (az még MSC farvizén korábbi kocsi eredményei átörökítve) de azóta Alonsoval volt egy majdnem. Azt még láttam. Azóta?

    Az meg vicces, hogy egyesek késsel ugranak a torkomnak. Az egész abból indult, hogy "mindenki" Ferrari fan. Hát, a jelek szerint nem.
    Meg pusztán megjegyezem, hogy miért lehet rajnogani valamiért, ami ennyire eredménytelen mással összevetve.

    Én soha egyik csapat fanja sem voltam. Én mindig jó versenyt szerettem volna látni... Fociban is mindig megkérdezek kinek szurkolok. Senkinek. A sport számomra azt jelenti, hogy lássak valami olyasmit, amire én és az átlag fényévekre van és látványos is. Viszont az eredményeken tudok csettinteni, hogy "ez aztán szép". A Ferrair egy valag pénzzel és hátszéllel sem képes az esetek többségében eredményt felmutatni.

    És csak nem értem, hogy ezért hogyan lehet rajongani...?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.27. 19:25:36
  • b-type
    #173026
    Nem, szerintem sem...nagyon elbaxták 4-5 év alatt művészi szinten ledolgozták magukat, amit nagyon sajnálok, mert még rekordokat is tudtak dönteni kerékcsere alatt, tudtak, és valszeg most is tudnak. De talán segít rajtuk a több pénz (ha lesz)
  • pr3cious
    #173025
    De Msc-t se tudod kivenni, nem tudod kisatírozni vagy úgy nézni mintha az a korszak nem történt volna meg, és az bőven a Ferrari érdeme is nem csak Schumi tehetsége miatt történt, lásd Barichello aki amúgy szintén hozta a második helyeket. Szóval azt a korszakot nem tudod elszeparálni, ez nem így megy :D
  • ToxiMaxi
    #173024
    "Sehol nem mondtam, hogy nem az.
    Szövegértési probléma van ezek után úgy látom.
    A probléma az, hogy nincs alapja az ikonikusságnak..."

    És én hol állítottam az ellenkezőjét? :D És még te mondod, hogy szövegértési problémám van? :D "ezek után úgy látom" :D :D hát nem, nem látod. Ne kapálózz felesleges, ez nem a te sportod, nem a te topicod, nem tudom mit erőlködsz, de már a legelején is nagyon izzadságszagú volt. Inkább menj Manfreddel vitatkozni, az való neked.
  • ToxiMaxi
    #173023
    Ebben teljesen egyetértünk! Igazságtalan.
    Williams-nél sajnos nem a pénz a probléma legfőbb oka.
  • repvez
    #173022
    Ja és elvonatkoztatni sem tudsz, számodra csak a számok léteznek, más nem és abból vonsz le mindenkire kötelezö érvényü következtetéseket.
  • molnibalage83
    #173021
    Nem is patikamérlegen vizsgáltam. Ahol 6/10 és a 15/69-et kell vizsgálni, ahhoz nem kell patikamérleg. Szemre látszik.
    Az viszont vicces, hogy érvek helyett mémmel jön valaki.

    Az meg mókás, hogy akkor ha valakinek érvekkel megtámogatott különvéleménye van, az hülye. Ráadásul sehol nem írtam hogy nem ikon a Ferrari brand. Csak nincs alapja. Az a csapat, ami 40 éve hátszéllel nem képes győzni 1,5-5-ször annyi pénzből, mint más arra mit kéne mondani? A rossz hatásfok ikonja. Legalábbis nekem. De legalább szép a színe az autónak.
  • repvez
    #173020
    Már mém is van róla :D


    Balage, azt kellene megértened, hogy nem lehet mindent patika mérlegen fekete fehéren vizsgálni és statisztikai alapon. Főleg nem itt.
    Az itt szereplő csapatoknak általában van civil gyáruk is, az is beleszámít a megitélésbe és hogy ott milyen társadalmi gazdasági helyet foglal el.
    És föleg nem lehet elhanyagolni az emberi tényezőt, senki nem az alapján dönt , hogy kinek van a legtöbb győzelme és VB cime.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.04.27. 16:49:13
  • b-type
    #173019
    A Ferrari rengeteg pénzt kapott Ecclestone-tól, ez a megállapodás jelenleg még érvényben van. Annak az összegnek amit már a csapatok kapnak, annak az összegnek 2.5%-t kapja történelmi bónuszként, minden más osztozkodás csak ezután jön. Ezt csak a Ferrari kapja. az összeg változó mivel a bevétel is változó. Ezután kap még történelmi bónuszt a többi ide sorolt csapattal megeggyezően, és csak ezután jönnek a helyezésért járó pénzek. Ez miatt van hogy minden évben a Ferrari kapja a legtöbbet..mivel 10 csapat van így fordulhat elő hogy még akkor is jóval többet kap mint a Williams ha a Ferrari nem indul el egyetlen egy futamon sem.
    Ezért nagyon igazságtalan az összevetés a Williams-l.
    A Red Bull összege is nagyon vitatható mivel az egy judáspénz ha úgy tetszik, valójában azért kapja mert két csapatával a megtörte a FOTA egységét.
  • sure
    #173018
    "Szövegértési probléma van ezek után úgy látom."
    A ... indokolatlanul sok használata mellett ez a másik kedvenc fordulatod. Úgy tűnik, átléptünk a tömeges megbetegedések fázisába az ablakalászarás fázisból a retyópapírértcsengetésesbe.

    Mióta a minap elkezdted a témát, senki sem állította, hogy a Ferrari a legsikeresebb, leghatékonyabb, legkirályabb csapat.
    Ellenben te azt a labdát dobtad fel és rugdosod egyfolytában, hogy a statisztikák alapján a Ferrari egy sikertelen, örök vesztes, és most még le is hülyézted azt, aki nem osztja ezt a nézetedet. Orvos látott már?

    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.04.27. 16:43:39
  • sure
    #173017
    Semmi gond, számítottam rá / nem is várhatnám el, hogy a saját logikád alapján te is erre a következtetésre juss.

    "Mert neked ezek szerint az nem jön le az alap probléma".
    Tényleg nem. De úgy látom, nem vagyok vele egyedül a topikban. Egyedül te vagy, akinek bármiféle problémája van ;)
  • molnibalage83
    #173016
    Sehol nem mondtam, hogy nem az.
    Szövegértési probléma van ezek után úgy látom.
    A probléma az, hogy nincs alapja az ikonikusságnak...

    A Ferrai az Aranycsapat és 10 évvel későbbi időtartamig volt fogalom. 1979 óta az MSC érával együtt is középszerűségé az F1-ben. MSC nélkül meg a kritikán aluli szint, ahhoz képest, hogy mi áll mögöttük.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.27. 16:14:43
  • molnibalage83
    #173015
    Na, ezt a kommentet sem értem.
    Most akkor a 2. és 3. helyezéseket is nézzük meg fajlagosan? Eddig senki nem beszélt ezekről.

    Mert neked ezek szerint az nem jön le az alap probléma. Ha valaki 69 éve veszt részt a sorozatban, valaki meg 10 vagy 30, az fizikailag nem tud annyi pontot gyűjteni, mint az 69 éves. Csak ilyen hülye mérce alapján lehet kihozni, hogy akkor ki a "király" egyes területeken.

    Az, hogy BÁRMI mennyire hatékony, azt fajlagos mutató fejezi ki. Műszaki területen is. Persze ezt azzal szokás használni, hogy értelmezhető mintából nyerjük ki az az értéket. Vegyük például azt, hogy egy versenyző hány százalékát nyerte meg a nagydíjaknak, ahol indul. Ezért van az, hogy a kutya nem ismeri Lee Wallard és Bill Vukovichot, mert ezt pár versenyen érték el. Nem lehet belőle semmit levonni. Na de nézd meg a többi nevet, akik ezt 100+ nagydíjból érték el és lenyomták őket is. Na, az teljesítmény.

    De amikor évtizedes léptéket vizsgálunk ehhez és nem találni olyan 10 évet, ahol fajlagosan a Mercedes közelében lenne a Ferrari, akkor nem tudom, hogy miről beszélünk. Ha a csapatok fajlagos mutatóit nézzük akkor a Ferrari kicsivel a középszerű felett van a teljes F1 korszakát nézve. Amitóa az F1 igazán üzlett lett, azóta az Ferrari fajlagos mutatója még középszerűt sem éri el.

    40 év alatti kb. annyi VB címet nyert, mint a Mercedes 10 alatt.

    Mondom, lehet rajongani valamiért, csak akkor azért rajongás. Csak akkor nem kéne olyan bugyutaságokat mondani, hogy a teljesítményük alapján. Mert az elmúlt 40 évben az legfeljebb középszerű. MSch nélkül meg egy nagy 0.

    A tenisz nagy hármasáért azért rajonganak sokan, mert a rajongás alapja a teljesítményük. Mindenki felett állnak úgy, hogy nem ők írják a tenisz szabályait... Nincs vétójoguk, hogy mi lehet és mi nem...
  • ToxiMaxi
    #173014
    Akármennyire kapálózol a Ferrari akkor is a sport ikonikus csapata. Olyan mint a Real Madrid a fociban. Minden versenyző oda vágyik és nekik van a legtöbb szurkolójuk és tetszik vagy sem de befolyásuk is van. Ezek tények, az elmúlt időszakban nem voltak olyan rosszak, mint a Mclaren vagy a Williams, akik szintén a sport régi nagy csapatai. Konkrétan akit meg lehetne szólni az a Williams, mert évek óta messze a "nevük" alatt teljesítenek.

    Mégis mit akarsz bizonyítani?
  • sure
    #173013
    Én csak sajnálni tudlak, ha egy sportolót, aki "csak" az olimpiai vagy vébé ezüst- vagy bronzéremig jut el pályafutása során, te sikertelen lúzernek tartasz.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.04.27. 15:16:41
  • ToxiMaxi
    #173012
    Úgy legyen.