181799
  • b-type
    #173180
    Persze kérdőjel, de annak jó :)
    Sainz-nak szenzációs volt a Monaco-i rajtja, Russell-nek szenzációs volt a HunRing-s rajtja. Igazából szerintem sok jó pillanata volt, de túl sok nem jut neki a Williams-ben, az elején találkozik a többiekkel azt kész. De nevelő szériákban erős vagy erősebb volt, és itt is jó úton halad.
    Nem tekintek rá Hűha-ként, még Leclerc-re sem. de Verstappen-re már igen. Szerintem is érdekes generáció, és erősek is.
  • ToxiMaxi
    #173179
    Szerintem Russell is még kérdőjel. Annyira nem bizonyított még, hogy csapatot lehetne rá építeni vagy miatta kizárni bárkit. Lehet Vettellel 1 évest is aláíratni és akkor lássuk mi lesz. Sok a változó az a baj. Merci lehet kilép és csak motorokat szállít majd, Renault-ról is pletykálják azt, hogy kilép. Nem tudom mi lesz ha két ilyen meghatározó csapat távozik. Ok, Renault most nem top csapat, de korábban az volt és most nagyon dicstelenül távoznának, pedig ők nagyon készültek a költségsapkára. Furcsa ez az egész, az viszont látszik, hogy a költségeket le kell vinni vagy a nagy csapatokat rávenni, hogy 3 kocsit indítsanak kocsinkénti költséggel, különben elfogynak ha igazak a pletykák és dobbant a Merci és a Renault.
  • b-type
    #173178
    Lehetőség lenne rá, leglábbis én el tudom képzelni, főleg a költségsapka ennyire alacsony szintjével.
    Jelenleg van még egy név méltatlan helyen, és az az Alfa Romeo. Persze nyilván nem az a dolga egy fiókcsapatnak hogy ott levezessenek a top versenyzők, és a Fiat-nak sem dobja magát hogy érdeke felfuttatni a Ferrari mellé.
    De. Szükség lehet rájuk, az első pofon most jön, Leclerc-nek autót kell fejlesztenie, és a mellé érkező Sainz-nak, aki 5 év alatt 4 csapathoz szerződött le. Ennek a párosnak kell majd a következő, az aero váltás autóját is fejlesztenie.
    Lehet hogy sikerül.
    De az eddig fő csapat működési költségéből most elvisznek két csapatot...persze mehetnek az Indycar irányába is, ha továbbra is saját maguk alatt akarják vágni a fát. De felfuttathatják az Alfa-t is élcsapattá, segítve ezzel a Ferrari autójának formálódását is.

    Bottas: Szerintem nagyon sokat fejlődött a Mercedes-nél, és főleg Hamilton mellett. Egyáltalán nem tartom már középszerű versenyzőnek, csak olyan szürke mint mondjuk Heidfeld volt. De már nagy hiba lenne bárkitől alábecsülni. Igen nyilván nem az a dolga hogy nekimenjen Hamilton-nak, valszeg Bottas-nak is világos hogy milyen szerepben van. De mire Russell feljön addigra Bottas sokkal értékesebb versenyzőként távozik, és közben azért nyert is.
    Vettel értékesebb lenne mert valszeg nagyobb eséllyel nekimegy Hamilton-nak, de ha az autó nem fekszik neki akkor nem lesz még Bottas szintjén sem, és fejben egyre mélyebre kerül.
    Márpedig Hamilton vezetési stílusa, azaz a rá szabott autó az nem Vettel stílusa. Nem is értem miért akarják sokan hogy beleüljön Vettel.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.05.16. 16:58:19
  • ToxiMaxi
    #173177
    július 5. – Osztrák Nagydíj
    július 12. – 2. Osztrák Nagydíj
    július 19. – üres
    július 26. – Brit Nagydíj*
    augusztus 2. – 2. Brit Nagydíj*
    augusztus 9. – Magyar Nagydíj
    augusztus 16. – üres
    augusztus 23. – Spanyol Nagydíj
    augusztus 30. – Belga Nagydíj
    szeptember 6. – Olasz Nagydíj
    szeptember 13. – üres
    szeptember 20. – Azerbajdzsáni Nagydíj
    szeptember 27. – Orosz Nagydíj
    október 4. – Kínai Nagydíj
    október 11. – Japán Nagydíj
    október 18. – üres
    október 25. – Amerikai Nagydíj
    november 1. – Mexikói Nagydíj
    november 8. – Brazil Nagydíj
    november 15. – üres
    november 22. – Vietnámi Nagydíj
    november 29. – üres vagy Barheini Nagydíj, ha közben kiesne egy futam
    december 6. – Bahreini Nagydíj
    december 13. – Abu-dzabi Nagydíj

    Mit szóltok az új naptár tervezethez, meg a dupla nagydíjakhoz? Szerintem izgalmasan hangzik, ha összejön nem fogunk unatkozni. Én még mindig bízom benne, hogy ez egy nagyon izgalmas évad lesz.
  • ToxiMaxi
    #173176
    Szerintem az se lenne jó, ha Alonsohoz hasonlóan eltűnne a mezőnyből.
    Miért ne mehetne Bottas helyére? Bottas most volt a legjobb mégis 1 másodpercig se tudta úgy megszorítani Hamiltont, mint Rosberg, Vettel legalább mutatott a mostaninál sokkal összeszedettebb versenyzést is, tehát ha megfelelő kocsit kap, akkor lehet jobb, de Bottas kb. ennyit tud. Egyébként a Vettel hibák mind annak köszönhetőek, hogy folyamatosan túlvállalta magát, hátha a Merciben erre nem lenne szükség. De az biztos, hogy egy unalmas Bottas-nál, biztosan jobb lenne. Viszont, ha nem vállalta be anno a Merci Alonso-t, akkor most se fogja Vettelt. Szerintem az F1 tragédiája, ha egy újabb bajnok tűnne el, azért mert nincs neki kocsi. Ha a Renault maradni akar és kicsit a figyelem középpontjába kerülni, akkor minden pénzt megérne, hogy Alonso-t valahogy visszacsalják és esetleg berakják mellé Vettelt.
  • Stockbauer33 #173175
  • b-type
    #173174
    Alonso nagyon jó a csatákban, és keveset hibázik, a pályán az egyik legjobb versenyző aki létezhet, szerintem(!!) Nagyon hasonlónak tartom Hamilton-hoz, eltérő dolgokban jobbak egymásnál. Mindkettőnek nagyon jó a versenytempója, a helyzetmeglátás és kihasználási képessége, valamint egyforma autót kedvelnek...Ez volt az oka amiért 2016 végén, mikor Rosberg bejelentette a visszavonulását Alonso-t szerettem volna a Mercedes-be. Jött helyette Bottas.
    Manapság már valszeg hiába jönne Alonso is, már nem az lenne, mert sokat kihagyott, és fontos éveket. Ez a vonat már elment és nem jön vissza.
    Russell kell abba a Mercedes-be, ha a Mercedes marad még mint csapat. Hamilton veregette Rosberg-t, majd nagy nehezen jött össze hogy a Német érzés meglegyen 2016-ban, majd rögtön el is tünjön 3 hét alatt, Rosberg váratlan visszavonulásával.
    Az hogy most ezt a Vettel-t, aki jelenleg nincs ereje teljében, csak a címei száma miatt odaadjanak Hamilton-nak, aki hazai pályán van, neki fejlesztett autóval, tele erővel... ez egyszerűen rosszul fizet.
    Üsse Bottas-t, majd utána Russell-t, vagy az üsse őt, a csapat szempontjából a Német diadal nem forog veszélyben, és a Brit érzület sem.
    Az a Vettel aki a Red Bull-tól jött el, azzal az erővel ahogy a Ferrari-hoz ment....úgy jönne Hamilton mellé, még akkor is nehéz dolga lenne, és a vezetésnek is.De akkor azt mondom lássuk. Most csak egy skalp lenne szerintem(!), amit nem szívesen néznék.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.05.16. 15:13:59
  • AnuluWork #173173
    Alonso miért jobb? Saját magát verte meg a Ringen 2007-ben ...
  • nearo
    #173172
    hmm, dátumot elfelejtettem megnézni, a tied újabb
  • b-type
    #173171
    Akkor holnap valszeg ez fog szembejönni :)
    A McLaren ügyvezetője, Zak Brown kijelentette, Sebastian Vettel nem volt opció csapata számára, hiszen jó ideje Daniel Ricciardót szerették volna megszerezni, ezért most, Carlos Sainz távozása után is az ausztrál volt a fő célpont.
  • nearo
    #173170
    most jött szembe facen:
    állítólag Vettel mondott nemet a Mekinek
  • adam46
    #173169
    Ez a videó lol.
  • b-type
    #173168
    7 éve volt bajnoki címe, egy más hajtás és aero rendszerben, és egy 2. számú csapattárssal.
    utána megverte Ricciardo, 4 év Kimi mellett a Ferrari-nál ahol megláthattuk egy új oldalát, tele van vele a net (ez egy hónaps pl).
    Jelenleg pedig elverve a csapatújonc Leclerc által, elküldve a Ferrari-tól, nem kell a korábbi csapatának a Red Bull-nak, nem kell teszem azt a McLaren-nek sem, mert ott is inkább Riciardo-t szerezték meg. Tehát Ferrari-Red Bull-McLaren-nél nincs helye, ezért vegye fel a bajnok csapat, mert.... és erre továbbra sem kaptam választ hogy miért.
    Bottas pont a tavalyi évben volt a legösszeszedettebb, tehát szintén nincs versenyzés szempontjából racionális oka annak hogy lecseréljék egy nála jóval rosszabb teljesítményt nyújtó versenyzőre, aki nyilvánvalóan nem a jövő reménysége.
    -
    Amennyiben mégis megtörténik, a legvalószínűbb forgatókönyv szerint Hamilton is megveri, ami nem jó Vettel-nek, sem a Német érzületnek, reklámnak.
    Amennyiben több évet adnak Vettel-nek, és Hamilton is marad, úgy elöregszik a versenyzőpáros a mezőnyben.
    -
    Én annak idején nagyon szerettem volna Alonso-t Hamilton mellé (Rosberg lelépésével)...mert annak aztán lett volna huzata. Vettel-ben nem érzek semmit, túl sok mindennek kellene meseszerűen beklappolni hogy valamit láthassunk...ha véletlenül ugye nem fekszik neki az autó, akkor végig lehet nézni ahogy szenved Hamilton mellett. ..mivel aero váltás jön, szintén meglesz az esély arra hogy a következő generációs autó sem fog feküdni neki..és akkor detto.
    Márpedig ha egy versenyző különösen kényes az autóra, akár az elejére mint Kimi, akár a hátuljára mint Vettel, az előrevetíti ezt a lehetőséget.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.05.16. 07:45:40
  • AnuluWork #173167
    4 alátámasztás nem elég? Megverte Leclerc? Rohadtul lényegtelen. Ha jövőre Merciben van, Hamiltonnak ugyanúgy meg kell majd küzdenie vele, mint Rosberggel kellett. Nem hinném, hogy Vettel szarul menne egy Merciben, amiben még Bottas is jól megy saját magához képest is.
  • b-type
    #173166
    Felőlem aztán jöhetne tényleg, azon kívül hogy nem érdemelte ki a teljesítményével azon kívül nincs bajom a dologgal, egyszerűen rossz döntésnek tartanám.
    De hogy bajnoki címet szerezne ...azt egyáltalán nem látom miért lenne rá sansz, ezt a részt el lehetne magyarázni valamiféle alátámasztással.
  • repvez
    #173165
    Mondjuk kezdtem azt hinni, mikor irták, hogy Vettel lelép a ferraritól, hogy Hamilton megy oda, mivel arról is cikkeztek, hogy szemez velük.
    De igy ,hogy Sainz oda ment, igy bezárult az ajtó számára,
    Mondjuk, A helyében én sem mentem volna sehova, a biztos gyözelmekböl.És Ő mindenképp be akarja huzni a Schumi féle rekordokat sztem.

    Nem tudom, hogy Vettel a Mercihez menne, ott jelenleg másodhegedüs lenne. De legalább jó autóval tudna hozni pár dobogóüt és gyüzelmet amikor Haminek nem jön össze. Középmezönybe biztos hogy nem fog menni.
    Elég nagy mozgás lesz most év végén, Föleg ha el is akarják inditani a szezönt ugy ahogy a tervekben mutatták.
  • fazerus
    #173164
    Alfonso de Portago, Fernando Alonso, Carlos Sainz
  • PLaci #173163
    Egy Hamilton + Vettel felállás csak egy valamit garantálna: Sok-sok összetört Mercédeszt.
    2017 Szingapúr óta nem szedte össze Vettel az akkor elgurult gyógyszereit.
  • AnuluWork #173162
    Mindenki azt írja, hogy miért vinnének el egy jó szárnysegédet a Mercitől? Miért ne? Az biztos, hogy a legerősebb csapatnak lenne a legerősebb felállása. A két arc vsz értelmes módon tudna egymással versenyezni, a végén meg nyerjen a jobbik. Lenne 10+ VB címe 2022-re a Mercedesnek, látnánk egy Senna-Prost óta nem létező IGAZI párharcot a csapaton belül. A Merci és Hamilton is mindent megnyert. Ha valami kihívás, akkor egy Hamilton-Vettel harc az. Marketing értéke felbecsülhetetlen. Nem tud a Merci olyan autót építeni, amivel ne ez a két arc közül vmelyik lenne a bajnok. Majd miután mindent megnyertek, kifutottak a szerződések, Totoék mennek máshová, szépen visszavonulnak, mint Le Mans után, és ismét ott lesz a lehetősége, hogy nem Merci motoros autó legyen a világbajnok.
    Én bírnám!
  • AnuluWork #173161
    Azért Hülkenberg nem Vettel. Rosberg fiatalon került a Mercihez. Hülkenberg mennyi volt 2017-ben? 30? Zéró siker volt mögötte. Vettel azért világbajnok, és most ha összejönne, lenne 10 vb cím a Mercinél.
  • b-type
    #173160
    Elhozhatták volna Hulkenberg-t Bottas helyett... de nem tették.
  • Master91
    #173159
    Kérek egy Hamilton-Vettel felállást a mercibe szabad versenyzéssel.
  • AnuluWork #173158
    Fangio se 20 évesen vezetett a Mercinek. A németek valahogy mindig egy tapasztalt és egy német pilótát kerestek. Nem ismerem Hamilton jövőjét, nem is érdekel, de mi van, ha az idei az utolsó éve, és nem Vettel, hanem Hamilton vonul vissza. Jó pár éve építi a brandjét. Nem létszükség neki a F1. Egyébként ez sokakról ki fog derülni az idei év után! Szerintem ...
  • IXEMGabeo
    #173157
    meg is van Alfonso de Portago az 50-es evekben
  • IXEMGabeo
    #173156
    Marc Gene-t szamoltad bele aki a Ferka tesztversenyzoje volt csak?
  • b-type
    #173155
    Az első ami eszembe jut az az hogy miért nyerne Vetel Hamilton mellett? Hamilton jóval nehezebb falat mint Leclerc, nagyon otthon van a csapatban, nagyon ritkán hibázik, totálisan rendben van fejben.
    Vettel pedig talán hasonlóvá válhat ha összejön neki. Viszont ez a fiatal generáció akit most mindenki körbeugrál...annak Russell az egyik tagja, Vettel és Hamilton már kifele megy az F1-ből, 35 felett 20+ éve volt bajnok F1 versenyző.
    Hamilton mellé már egy olyasvalaki kell aki át tudja venni a helyét. ..egy Hamilton-nál 3 évvel fiatalabb, 3 gyerekes apa, egy saját maga és egy fiatal tehetség által megtépázott versenyző nem dobja magát mint brilliáns húzás.
  • AnuluWork #173154
    Ha akarták volna Russellt, már rég ott lenne. Maradjunk ennyiben.

    Anno volt egy Martin Brundle, akit zseninek tartottak, csak mert nagy csatákat vívott Sennával alacsonyabb osztályban. Volt egy Frentzen, aki Schumacherrel tette ugyanezt.

    Nyilván Russell sem rossz, viszont a Merci mindig is a rutinos pilótákra épített a német pilóták mellett. Amióta, mint név léteznek. Miért ne tudnának 4 vébécímet adni Vettelnek, ha Hamiltonnak is adtak ötöt? Ráadásul Vettel német és van 4 VB címe. Utána vissza is vonulhatnak, ha akarnak, mindent megnyertek és Vettellel is megnyernének.
  • AnuluWork #173153
    Ők jóban voltak. Senna és Prost nem.
  • IXEMGabeo
    #173152
    Hamilton - Button parosra illett leginkabb a Prost - Senna parhuzam
  • b-type
    #173151
    ..ami egy jó döntés volt minden szempontból, bár a Mercedes akkor még nem volt jó autó. Hamilton csapattársát megelőzve 4. volt a tabellán, 4 győzelemmel. A csapathoz érkezve első Mercedes-s évében megverte csapattársként Rosberg-t, aki rendre jobb volt mint Schumacher.
    ..
    Bottas tavaly erős teljesítményt nyújtott, Vettel meg nagyon nem. Mégis rúgják ki Bottas-t és hozzák oda Vettel-t? ..és rizikózzák ezzel Russell-t elvesztését is? Miért.

    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.05.14. 20:52:30
  • AnuluWork #173150
    Schumacher helyére meg beültették Hamiltont.
  • fazerus
    #173149
    Harmadik.
  • b-type
    #173148
    Már Bottas-nál is problémám volt a Mercedes üléssel, mert sztem egy jó autót jó teljesítménnyel kell kiérdemelni, így Vettel sem ülhetne a Mercedes-be, mert nála még Bottas is jobb teljesítményt nyújtott.
    Ráadásul nem hinném hogy Vettel aláírna 1 évre, 2+1 évvel viszont a Mercedes elveszítené Russell-t, ami hiba lenne.
    Sajnálatból, szimpátiából, vagy a VB címek sokasága miatt kidobni Bottas-t, és beültetni a helyére Vettel-t meg nem kerek.
  • AnuluWork #173147
    Továbbra is előttem van egy régi Prostos nyilatkozat, a kivel dolgozna versenyzőként legszívesebben? Kimi ...
    Totot pedig a merci kötelezheti, hogy ha van szabad német pilóta, akkor szerezze meg. Toto dolgozna együtt Vettellel. Ez lehetne a Merci Prost-Senna párosa, ahol Vettel vagy Hamilton nem tudom melyik melyik lenne. :) Talán Hamilton lenne Prost, mert neki volt több VB címe 1988ban ... :D
  • IXEMGabeo
    #173146
    Sainz ugye a masodik spanyol versenyzo a Ferrariban jol tudom?

    tobbiek Argentinok illetve Mexikoi volt a Ferrari kotelekeben akik spanyol ajkuak voltak
  • AnuluWork #173145
    Érik egy új Villeneuve (Leclerc) Pironi (Sainz) szintű párharc?
    Én Pironis voltam először, utána Prost, majd Hakkinen, akinek visszavonulása után megörököltem Kimit. :) Egy Sainz, ha nem nyomják el, érdekes lehet a Ferkában, annak ellenére, hogy annyira nagyot eddig nem tett le. Az apja bajnok volt rallyban, és végre nem német, francia vagy finn! :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.05.14. 18:45:36
  • IXEMGabeo
    #173144
    ennek alapjan Hulkenberget siman vissza is hivhatnak
  • HTS s3rg1nh00
    #173143
    a Renault nem fog nagy nev pilótát alkalmazni Ricciardo után,felesleges is mert a csapat egy kalap... :D
  • b-type
    #173142
    A McLaren járt jobban. ..szerintem.
    Ricciardo pénzére még kíváncsi leszek...mert az ugye klasszik hülyeség hogy drága volt a Ferrari-nak (de a McLaren-nek meg nem).
    Az a Ferrari aki eddig gavallér módon fizetett, az most hirtelen számolja a fillért...
  • ToxiMaxi
    #173141
    Nem gondoltam, hogy Sainz már jövőre beárazza magát, de végül is érthető a Ferrarinak nem mond senki sem nemet, itt van élete nagy lehetősége, bár én még mindig azt mondom, hogy a Mclarennél maradva is együtt épült volna a csapattal és lehet pár éven belül odaérnek. 2021 nagyon izgalmasnak ígérkezik.
    Ric végül is beleillik a Mclarenbe, de meglepő, hogy Sainz-ot választották helyette, kíváncsi lennék az indokokra, mert a pénz aligha lehet az.

    Vettel remélem nem vonul vissza. Vettel, Alonso Renault-ban? Mekkora lenne már.

    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.05.14. 15:36:45