181793
  • __Jacek__
    #173454
    Azért ekkora arcvesztést amit a Ferrari kapott most a hétvégén nem nagyon láttam még. Ennél jobb lett volna ha dádá és megbüntetik a csalós motoruk miatt őket. Enzo papánál Binokkio úgy 3 percig lett volna csapatfőnök :D :D :D
  • b-type
    #173453
    ? Mire gondolsz?
  • z0ty4
    #173452
    úgy látom hogy Le mans-i pályára beengedték a nézőket a hétvégén.
    Redbull Ringre meg nem
    se maszk se semmi
  • lac coo
    #173451
    Ez egy egyértelmű kiskapu, a Merci okosat be is lengette még szezon előtt, hogy betiltják-e, nehogy lukra fusson a fejlesztéssel, nyilván mindenki megfutja akötelező jelentgetős köröketm és nyilván mindenki gőzerővel igyekszik megcsinálni a sajátját....
  • b-type
    #173450
    A kormányzás, mármint a szokványos kormányzás is mozgatja az autót fel és le (ennyi erővel a fékezés is aktív aero elem). A DAS kormányzás mert a kereket fordítja, és hát sehol nem írták le hogy a kerekeknek a kormánymozdulatra ugyanabba az irányba kell kitérniük, ahogy az sem hogy a kormányzás milyen mozgásnak is felel meg.
    Utólag már ez szabályhézag, de senkinek nem tünt fel.
  • pr3cious
    #173449
    2020 Ferrari

    (belegondolva azért ez nem kicsit volt veszélyes)
  • repvez
    #173448
    án nem a DAS ellen vagyok, csak azt mondom, hogy ez az érvelés amivel az FIA védi sztem nem teljesen jo. mivel ahogy a red bull is érvel az áramlást ismegváltoztatja ha mozdul a kerék és aktiv aero elem meg nem lehet a DRS-en kivül.
    és a dölésszüg is fix elvileg az elsü keréknél szabály szerint amin meg aktívan változtatnak.
    Egy kicsit olyan mintha azt mondanák, hogy a gázpedál nem a motor része, de nélküle azért elég nehezen lehetne működtetni.
    Án támogatok minden fejlesztést ,csak legyen egyértelmü a szabélyok ,hogy a kiskapuk is egyértelmübbek legyenek.
  • ToxiMaxi
    #173447
    Nem kellett volna elvenni, mindenki csatákat akar látni, de ezt ők is belátták, ezért nem vették el Max osztrák győzelmét, ami rendben is volt. Hagyni kell versenyezni őket, meg ugyanazoknak kellene lennie a bíráknak minden pályán, hogy következetes döntéseket tudjanak hozni.
  • b-type
    #173446
    Az az elvett győzelem igazából úgy kezdődőtt hogy Vettel elbaxta a kanyart és leesett a pályáról.Mázli volt hogy blokkolni tudta Hamilton-t, de ettől még saját hibából lecsúszott a pályáról.
    El lett játszva a nagy halál, meg táblapakolgatás, de ez volt a fő mozzanat.
  • ToxiMaxi
    #173445
    Szabályos, de a kifejlesztése költséges, gondolom ezért zárják be ezt a kiskaput. Hajlékony szárnyak, dupla diffi sem azonnal lett betiltva. Hajlékony szárnyak is legalább ennyire zseniálisak, mint a DAS, sőt talán még jobb volt hiszen az ellenőrzésen mindig átment hiába emelték a súlyokat, de a pályán amikor kellett szépen hajlott lefelé. Én inkább a Ferrari mélyrepülését tartom gáznak, remélhetőleg az érkező fejlesztésekkel jobb lesz, mert ha nem, akkor ez egy sötét jubileum lesz nekik.
  • repvez
    #173444
    Mondjuk én ugy látom, hogy nem nagyon lehet különválasztani a kettőt, tehát a kormányzást az első kerék felfüggesztésétől.egyiknek sincs semmi értelme a másik nélkül.
    ezért a mercinek és a redbullnak is fele fele arányban igaza van, csak az FIA az egyik felének ad igazat.

    Az meg megint nem egy jó dolog, ha valami fejlesztést csak egy szezonig engedélyeznek meg se adva az esélyt, hogy más csapat lemásolja vagy finomítsa a rendszert és így ledolgozza a hátrányát.
    ha szabályos akkor miért tiltja be egy szezon után? ha meg nem szabályos akkor miért engedi használni egy szezont?

    meg most volt nekik több hónapjuk is mondhatták volna azt, hogy nem használható és ki lehet szedni belöle .
  • pr3cious
    #173443
    Meg is néztem volna ha a Ferrarinak vagy a RedBullnak jut eszébe akkor is ilyen engedékeny és segítőkész lett-e volna a FIA, szerintem nem de ez már csak az én véleményem, főleg azután hogy tavaly is legalább 2 de legalább 1 győzelmet vettek el a Ferraritól, csak mert.
  • Magnum PI
    #173442
    Erre mondtam, hogy HA ez az újítás szabálytalan akkor maga a kormányzás is az. Azaz, ha te most a kormányszerkezetet a felfüggesztés rendszernek gondolod (amivel szerintem vitatható), akkor szabálytalan az összes kormányszerkezet mert mind menet közben megváltoztatja a felfüggesztést. De ha esetleg belátod, hogy na jó ez így tényleg hülyeség akkor lehet meglátod azt a kevést szépséget ami ebben a túlszabályozott F1 ban marad, hogy milyen okos is amit a Merci kitalált.

    Anno ilyenekkel tudott nyerni a Williams a nagyok ellen. Az hogy most pont egy élcsapatnál van a mérnöki kreativitás meg szar ügy. Én sem élvezem nézni a Merci évek óta. De ilyen a technikai sport. Ezt bármelyik csapat kitalálhatta volna, ehhez nem kellett 400 misis költségvetés.
  • b-type
    #173441
    minden fejlesztés lényege az előrelépés. Az előrelépés pedig vagy a hátrány ledolgozása, vagy az előny szerzése.
    Ez már csak ilyen, jobban kell csinálni náluk.
  • pr3cious
    #173440
    A legjobb hogy egymással lepacsizva kifejlesztették valami határesetet majd következő évtől hátha valaki sikeresebben lemásolja azt egyből be lesz tiltva.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egyértelmű előny a Mercedesnek de ők nincsenek tolva ááá
  • b-type
    #173439
    Elhieted hogy ha a Red Bull bele tudna kötni akkor belekötne, ezt nem neked kell az sg-n feltalálni. Mivel ki lett mondva hogy kormányoz, mert nem egyértelműen írták le hogy a kormányzás a kerekek párhuzamos elfordítását jelenti, ahogy az sem lett leírva hogy kormányozni jobbra-balra mozgó kormánnyal lehet (az sincs leírva hogy a gázpedált nyomni kell). Szóval így kormányoz.
    ...és mivel a normál kormánymozdulat is módosít a felfüggesztésen, sőt a hasmagasságon is csapdőlés függvényében, így abba sem lehet belekötni. Az otthoni autódon is ha koptól-koppig tekered a kormányt esik és emelkedik az autó orra, minnél nagyobb a terpesztésed és a csapdőlésed annál inkább, driftereknél látványos.
    Szóval szövegezés szerint ne mtudod megfogni, ez a lényeg. Állítólag a Red Bull is teszteli már a sajátját.
  • pr3cious
    #173438
    A "DAS-rendszer nem egy felfüggesztésrendszer, hanem egy kormányrendszer, DAS-rendszer nem egy felfüggesztésrendszer, hanem egy kormányrendszer, " lehet én vagyok a hülye de szerintem a kerekek nem csak lógnak a levegőben hanem a felfüggesztésen vannak. De amugy rendesek mert a FIAval közösen kifejlesztették a menet közben állítható hasmagasságot ( device is also adjusting the front ride height ) hát nem cukik? egyem a szívüket
  • b-type
    #173437
    Mert melyik csapat küldi el a fejlesztéseit a többieknek hogy ez jó lesz-e?? :))
    A szabályok szerint szabályos, az FIA rábólintott mi kell még?

    A szervezőket hibáztatod azért is mert már a Red Bull is lehagyja a Ferrari-t?
  • pr3cious
    #173436
    Mint ahogy ez is titokban lett fejlesztve nem lett elküldve a többi csapatnak hogy figyeljetek jólesz ez így? :D szóval kiskapu, amire persze a FIA nem dobja a BAN-t egyből mert mért is dobná csak a kormányt húzogatják 300-nál jólvanazúgy

    Ami pedig a Ferrari motorját illeti én is pontosan ezt tettem volna ha nincs más lehetőség a változatlan szabályok miatt, a szervezőknek pont annyi a részlehajlása hogy évek óta nem tesznek semmit de annyi elég is.
  • mcmoha
    #173435
    Motorhangot is jobban lehet hallani most, hogy a tömeg zajongása nem nyomja el.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2020.07.04. 19:56:32
  • b-type
    #173434
    Amennyiben az idei évben előnyben lesznek, akkor jövőre is, az autók 2022-ben változnak. 2021-ben technikailag kb. annyi fog változni hogy tilos a DAS.
  • AnuluWork #173433
    Zárjátok le szerintem. Tök mindegy mi volt. A múltban mindenki úgy szerzett előnyt, hogy vagy kihasznált egy kiskaput, vagy saját maga teremtett olyat, ami később kiskapunak bizonyult, VAGY irtó gyenge autót építettek a vetélytársak.

    A tavalyi baromi nagy égés elkerülése végett a Ferka tavaly nyert hármat, cserébe idén nagyon gyenge, ráadásul a motorjuk is szar (lásd Ferrari, Alfa, Haas).

    A Mercit pedig jól jegyezzétek meg! Vsz az idei év az utolsó amikor ennyire előnyben vannak.
  • b-type
    #173432
    ?
    Ez is be lesz tiltva. Az F-duct, és a dupla diffúzor sem tiltották be rögtön.
  • pr3cious
    #173431
    Csak szólok hogy minden ilyen be volt be lett tiltva a múltban:
    - ellensúlyos lengéscsillapító
    - dupla diffúzor
    -f csatorna
    meg még ami nem jut eszembe.
    ez most mitől más? Meg ha legalább valami gombra lenne applikálva akkor azt mondom oké de nagyon természetellenes ez a hátra kihúzod a kormányt? biztonságos egyáltalán? nem szimpatikus és akkor se lenne az ha a Ferrariban lenne, inkább ne legyen egyik autóban se. f*szság.
  • repvez
    #173430
    Ami egy kicsit meglepett engem a közvetitéssel, hogy a maszkokon kivül szinte semmi változást nem vettem észre a virus elötti közvetitéssel.
    nem lehetett érezni , hogy minimális létszámmal lett volna kint a stáb.
    igy a tv elött nem nagyon tünt fel, hogy volt e nézo vagy nem, csak anyni , hogy nem volt lelátorol képbevágás
  • lac coo
    #173429
    Hat igen szar ugy....
    Foleg, hogy elore bemutattak ..... Es semmifele szabalyt nem sert. Nem ugy mint a ferka, aki titokban teljesen szabalytalanul kijatszotta az uzemanyag atfolyas feslo hatarat.... Vagyis magyarul egy simlis csalo banda. Hogy megusztak monden nelkil az elalrul mindent merre is lejt a palya.... Csak hat ugye ha zsivanysaggal akarsz elore jutni a vegen megszivod mert farokra huz aki fejleszt....;)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2020.07.04. 18:51:33
  • lac coo
    #173428
    Egyaltalan hasznaltak idomero alatt ?
  • pr3cious
    #173427
    mért is találna bármi kivetni valót a fia a mercedesben? :D
  • Magnum PI
    #173426
    Én kétlem, hogy DAS hozott volna nekik 5 tizedet az időmérőn. Igazából az egész rendszer lényege a futamon fog igazán megmutatkozni, mert jó eséllyel tovább tudnak kint maradni valamint az optimális hőmérsékletet is jobban tudják majd tartani.

    Szerintem ez az 5 tized simán az egész csomag eredménye és DAS nélkül is kb ugyanitt lennének.
  • adam46
    #173425
    Áh, csak 5 tized, hát az lúfasz. :D Na jó, én elengedtem ezt az évet, akar valaki topik HG lenni? :D
  • b-type
    #173424
    Nem, nem részletkérdés. Az FIA-t szezon előtt értesíteni, véleményezni és aztán berakni az autóba az egy csöppet más, ..és nem is éri az ember oylan pofon, hogy egy másodperccel gyengébb az autója ha ki kell venni az okosságot..
  • pr3cious
    #173423
    Részletkérdés, ugyanúgy kiskapuk keresése. Ráadásul engem emlékeztet valamire: a hajlékony szárnyakra amitől menet közben jobban tapad az autó.

    És mi volt itt a topikban amikor a Renault féle "ellensúlyos lengéscsillapító" volt a kocsiban, én még arra is emlékszem, ja és be lett tiltva.
    Utoljára szerkesztette: pr3cious, 2020.07.04. 17:01:36
  • b-type
    #173422
    A szabályok adottak mindenki számára, 2014-től már 6 év eltelt. ...ennyi idő alatt erőforrást szoktak váltani, 7 évig volt 2.4 V8.
    A DAS újraértelmező fejlesztés amit annyira hiányol mindenki az F1-ből...kivéve ha a Mercedes csinálja :D

    Azért az időmérő után elég beszédes hogy mi is volt itt a Ferrari erőforrásával, hopp eltünt 1másodperc...
  • mcmoha
    #173421
  • mcmoha
    #173420
  • argo001
    #173419
    Karma.
  • pr3cious
    #173418
    Én is csalnék ha másképp nem lehet mert az adott szabályok x éve a másik csapatnak kedveznek... és azért az se felejtsük el hogy ott is megvan a trükközés (das) meg a Stroll Papa Toto Wolf love story...
  • Stockbauer33 #173417



    173408 Ha lesz eső akkor roncsderbi.Ha merci 1-2 akkor ezen a pályán jólfogja védeni Bottas Hamit
  • nearo
    #173416
    tippek? :)
    első öt: ham-max-bottas-leclerc-perez
    ham bemegy 1:03 alá, körrekordal viszi a polet, többiek 1:03-on kívül, max és bottas 2-3 tizedre lemaradva, többiek fél sec hátrány felett
  • mcmoha
    #173415