181775
  • barcalaci84
    #173597
    Albonnak nem kötelessége lemenni a pályáról,ki a kerekvetore..
    Hamilton is nyugodtan terelheti a mellette lévőt, de ha az nem menekül és nekimegy, akkor bünti jár érte...
    A bírák is így látták h Hamilton ment neki és nem Albon húzta rá...
    Az 5mp - vél lehet szerintem vitatkozni... Jelen helyzetben szerintem súlytalan volt...illetve aránytalan aki érzem h pl egy boxutca sebesség tulllepesert is ennyi jar
  • b-type
    #173596
    Miért Hamilton-nak nem volt joga lenni ahol volt?? Joga van egyáltalán a pályán lenni? Az előzés nem volt befejezve, és addig Albon-nak is(!!) kötelessége elkerülni az ütközést, amennyiben már megelőzte, akkor cserélődnek fel a szerepek, és lesz védekező, Hamilton pedig a támadó.
    Ezért kell egy Albon onboard, igazán fel is tehetné valaki, csak ugye nincs.
  • barcalaci84
    #173595
    Azért h ne menjen neki :) Albonnak joga volt ott lenni ahol, Hamilton pedig gáz elvetellel nem találja el, hanem mögé besorol, aztán egyenesben kikeruli.. :)
    Én akár honnan nézem, akkor is azt látom h Hamilton megy neki Albonnak...
  • b-type
    #173594
    Egy normális Albon onboard kellene, adig ugyan azt látom amit eddig, Albon-nak volt helye, de mégis azt az ívet akarta amin előtte Bottas ment. Hamilton pedig úgy tartja azt a kormány ahogy végig, semmit nem nyit rajta...szal addig csak a szokásosat hallom, mit csinált Hamilton, és a vele kapcsolatos büntetésvágy.
    Az ütközést mindkét versenyzőnek kötelessége elkerülni, a pozíció pedig nem volt meg, Albon elmondta hogy ő azt hitte hogy már elment Hamilton mellett.
    ..és sztem itt van a probléma.
  • lac coo
    #173593
    De miert venne el a gazt ???? :) hely volt , Albon is befele probakt kemenykedni Hamilton kifele, nekem ez sima versenyszitu....
  • barcalaci84
    #173592
    szerintem jól látszik h Albon szemszögéből ez egy sima előzésnek tűnt , csak Hamilton nem tudta / akarta elfogadni

    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2020.07.06. 22:00:03
  • barcalaci84
    #173591
    ha elveszi a gázt akkor nem megy neki , hanem Albon hűlt helyére "sodródik" ...így h a gázon áll is csak a hátsó kerekét kapja el már csak...
  • b-type
    #173590
    Hamilton-t sokkal keményebben fogták, olyanért is büntették ami szabályok szerint szabályos volt. Rosberg meg egyáltalán nem volt alárendelt, Spa-ban simán odatette az első szárnyát.
    A gázos szituhoz, lehet hogy úgy van, lehet hogy nem ahogy Jani is mondta az LT-ben, ha elveszed a gázt akkor is kifele sodorsz, ahogy az F3-ban is a srác.
  • nearo
    #173589
    Akkor csak abban nem értünk egyet, hogy az ilyen büntik hatására lenne olyan pilóta, aki necces helyzetben úgy gondolkodna, hogy "á, úgyis csak 5 secet kapok érte, kipöckölöm". Manapság ezt már nem tudom elképzelni ezen a szinten.
    Valószínű itt most Ham a lehető legkevesebb helyet akarta hagyni Albonnak, hogy félig a rázón kelljen pl a kigyorsítást megkezdenie, hogy ezzel lendületet veszítsen. Nem jött be, mert Albon se gondolta, hogy csak az a szűk egy autónyi helye marad, gondolom azt hitte Ham már feladta a pozit.
  • barcalaci84
    #173588
    nem csak kormánnyal kormányzunk hanem pl gázzal is , ez pl szimesként gondolom nem újdonság neked se


    pl a Monza esetnél ha Hami nem esik le a pályáról Hamilton és Leclerc kilöki , akkor Leclerc is megkapta volna a büntetést csont nélkül szerintem..talán még 5 secnél is többet :)
    Hamilton pedig egy évtizede csinálja azt , amit a fiatalokban nem tetszik...és azért elég sok keménykedést megúszott ő is...

    ha csak az űrhajós korszakot nézem , akkor Rosberget elég rendesen terelgette és Nico pár évig hagyta is és inkább mentette a kocsit... aztán tököt növesztett:)
  • barcalaci84
    #173587
    nem gondolom én se h szándékosan ment neki ...de kiterelni ki szerette volna :) az az egy esélye volt megtartani a pozíciót ha Albon becsicskul és megijed h Hamilton neki fog menni...meg szerintem is rosszul mérte fel Hami h Albon milyen simán körbeautózza...ő szerintem könyök -könyök csatára számított és de csak a fenekére tudott paskolni:)
  • b-type
    #173586
    Látott már valaki Albon onboard-t?
    Nálam ez egyszerűbb, Hamilton egy fikarcnyit sem nyit a kormányon, és Albon-nak volt még helye.
    Ami engem zavar az az hogy a vidám ügyes fiatalokból álló csapat, teljesem más elbírálás alá esik, ők elvehetik az egy autó helyet, mozoghatnak féktávon mint Leclerc Monza-ban, és hiába esik le a pályáról az ütközést elkerülendő Hamilton, az eset egy feljegyzést(!!) kap.
    Egymással ütköznek akkor ez kemény versenyzés.
    Hamilton? büntetés és büntetőpont.
    A másik pedig hogy kívülről előzni mindig is rizikós volt, pont azért ami történt, vagy pl. ahogy Hamilton előzte Monza-ban Vettel-t hogy az nekicsúszik az autójának. Mindkét versenyzőnek kötelessége elkerülni az ütközést, ezért is vennék szívesen egy Albon onboard-t.
  • nearo
    #173585
    "egyszerűen megéri szabálytalankodni ha ilyesmire 5 sec jár"
    Azért nem éri meg, mert sosem tudhatod előre, hogy a te autód mennyire sérül meg. Láttunk már olyat, hogy ilyennél eltörött valami elöl, és kampó volt a versenynek. A teljes, eltervezett szándékosságot ezért én is kizárnám Ham esetében, én is inkább azt mondanám, hogy nagyon tartani akarta a pozit, és szarul mérte fel, hogy mit tud az autó, a gumi, Albon mozgását is rosszul ítélte meg, és a pillanat hevében rosszul döntött.
  • barcalaci84
    #173584
    mióta világ a világ , azóta számít az esetekek megítélésében h milyen eredménnyel végződik...l

    például a terelésért (pályán belül)pl általában semmit se szoktak adni , ha a másik fél "leköveti" és hagyja magát terelni...(tulajdonképpen még csak vizsgálni se kell ilyenkor) ha viszont nem hagyja magát és csak szépen megy egyenesen , a másik pedig nekimegy és kiejti , akkorr valószínűleg még 5 mp-nél is komolyabb büntit kap...:)

    szerintem egyértelmű h a Hamilton volt a felelős az ütközésért... onboardból tisztán látszik , hallatszik h már a gázon áll Hamilton és ezért lesz egy kis understeerje... gázelvétellel simán elkerülhette volna h eltalálja az első kerekével Albon hátsó kerekét...


    az 5 mp azért kevés szerintem ennél az esetnél , mert egyszerűen semmi visszatartóereje nincs a jövőre nézve (mondjuk ha a Brazil példát vesszük akkor ezt maga Hamilton bizonyítja :) )
    egyszerűen megéri szabálytalankodni ha ilyesmire 5 sec jár és a büdös életbe nem fogunk előzést látni ...
    Hamilton ha elemeli a gázt akkor 3ik helyen lett volna ... ha kiüti akkor simán benne volt h meglesz ugyanúgy a második hely , mert űrhajóval általában pár kör alatt megvan az 5 sec előny (most pont nem ,karma)
    szóval a bünti üzenete h bizony ha valaki előzni akar , akkor érdemesebb kilökni



    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2020.07.06. 20:10:19
  • repvez
    #173583
    Inkább azt kéne most kitárgyalni, hogy most elöször lesz olyan eset, hogy 2 x egymás után lesz ugyan azon a pályán verseny, és ,hogy lehet e belöle valami extra dogot kihozni.
    ugy értem, hogy most mentek egy teljes versenyt szereztek egy csomo adatot megnéztek egy pár stratékiát és most majd esetleg ezeknek az eredményeit felhasznékva jobban beállithatják a kocsikat más stratégiát más gumit tudnak választani .
    esetleg ez lehet pár csapat elönyére.
  • pr3cious
    #173582
    2napja vitatkoztok egy 2mp-es műveleten
  • lac coo
    #173581
    Az ütközés pillanatában VOLT egy autó hely, ezzel nem is vitatkozok .....
  • ShaiHulud
    #173580
  • b-type
    #173579
    :)) csak nem tudod kezelni a véleménykülönbséget.
  • oneal1
    #173578
    ha ott lett volna az egy autó hely akkor nem lett volna probléma!

    Megnyugtat amúgy, hogy van nálad sokkal rosszabb Toto személyében.
    Szerinte a pálya 40%-a maradt ott Albonnak :D
  • simonl #173577
    Tudod, minden kis lakóközösségben van egy idióta, makacs, akaratos szomszéd.....nekünk ez te vagy.
    Mindenkinek nyomod a felsőbbrendű kioktató dumádat...
    Figyu srác, többen itt lassan 40 éve nézünk Forma 1-et. Láttunk ezt azt.
    Ki a f@szt akarsz meggyőzni?
  • b-type
    #173576
    ja,..ha mindenki látja :))
  • allock #173575
    Egy első futamos újonctól is felhördülést váltott volna ki ez a verseny szitu, okosabbnak kellett volna lennie lajosnak, hidd el, ha akart, tudott volna korrigálni bőven.
  • maffioso
    #173574
    Mindenki látja, hogy direkt nem akarod érteni.
  • b-type
    #173573
    Én azt vágom, és nem is várom el sem Csabitól sem Janitól hogy ne ezt tegyék. Ahogy Jani elmondta azért adott volna nagyobb büntetést mert Albon ennyire nagyott bukott. Tavaly mikor verstappen tudva, látva hova fog érkezni kipöckölte Leclerc-t a pályáról, akkor csak a sóderágy a különbség.
    Ahogy írtam, ha elütök valakit akkor 20 év, de ha a zsebében egy öttalálatos lottószelvény van akkor 40 év? ...azért ha valaki talál véletlenül egy Albon onboard-t az esetről, az linkelhetné..:))
  • __Jacek__
    #173572
    Juj milyen kafa a Ferka vagy nagyon szivatják Vettelt...

    Remek a ferka :D
  • __Jacek__
    #173571
    Hehe fasza lenne :D
  • pr3cious
    #173570
  • pr3cious
    #173569
    Laptiming-ban is azt mondja hogy nagyobb büntetést adott volna miutána Albon nem ment tovább.
  • maffioso
    #173568
    Légyszives ezt mutasd meg a szabálykönyvből. Már akkor sem zárhatja rá a kaput, ha a hátsó tengely az első tengellyel egyvonalban van. Na itt fordítva volt és rázárta.
  • b-type
    #173567
    nincsenek nagy reményeim.
  • __Jacek__
    #173566
  • __Jacek__
    #173565
    Találgatás, ha, mi lenne stb. :)
    Objektivítással nincs probléma szerintem, max ... :D
    Verve volt stb. már mindent felsoroltam. Max azt nem még hogy csapat részéről dicsérendő az önfeláldozása mert megmentette a merci győzelmet nagy eséllyel.
    Remélem fordítva sokszor fog előfordulni és majd akkor felhívom a figyelmed az objektivításra :D
  • Magnum PI
    #173564
    "A pozíció akkor van meg ha az autó teljes terjedelmével elé kerül". Én ilyen szabályról nem nagyon tudok. Maga a pozíció attól függ, hogy ki van előrébb akár 1 mm-el is. Az ütközéskor Albon 2. Hamiton meg 3. volt.

    Az előzésre meg jelenleg olyan szabály van, hogy a védekezőnek 1 autónyi helyet kell adni a támadónak és fordítva. Most azzal érvelni, hogy bezzeg ha így meg úgy lett volna nem sok értelmét látom.

    Én továbbra is azt mondom ez egy versenybaleset ami Hamilton okozott, és nem kellett volna senkit büntetni. Ez öli meg az rendes küzdelmet. Kanyarról kanyarra tartó előzéseket akarunk látni, azt hogy centikre vannak egymástól. Ebbe benne van hogy néha összeérnek. Egy sportszerű bocsánatkérés elférne Hamiltontól de ennyi. (sajna ezt most nem fogja megtenni mert az RB felnyomta őket 3x ezen a hétvégén).
  • RatBaG #173563
    https://www.reddit.com/r/formula1/comments/hlonb5/ham_gains_2_seconds_on_bot_under_double_waved/
  • b-type
    #173562
    :)
    A pozíció akkor van meg ha az autó teljes terjedelmével elé kerül...amikor kanyarkombinációkon keresztül mennek egymás mellett, akkor nem megszerzett pozíciók vannak, hanem nincs befejezve a támadó részéről az előzés.
    Csupa obijektív arc van itt szerencsére :D
    Ahogy írtam totálisan biztos vagyok benne hogy ha az eset fordítva történik, akkor egyfelől menne Hamilton szapulása mert mit akart miért nem várt meg különben is van fék.
    amennyiben Albon forog meg és Hamilton továbbmegy akkor meg aztán az ég is leszakad :)
    ez van.
  • RatBaG #173561
  • __Jacek__
    #173560
    Egyébként nem kellett várni Albonnak jól csinálta mivel ez egy autóverseny igazán változó körülmények között. Magyarul leghamarabb kell áthámoznia magát mert valóban nem tudja mi történhet még, majd ott sétakocsikázgat mögötte mint Bottas tenné, aztán emg pityereg hogy vazz nyerhettem volna ha egyből letolom. Ezért tartom jónak amit csinált ez nem kisállat simogató..
  • maffioso
    #173559
    6x :D
    Egyébként a belső kamerán látszik az ütközés előtti pillanatban, hogy az bukta helyzet volt és simán el kellett volna vegye, mint ahogy mindig teszi a vesztes helyzetben levő pilóta, ha el akar kerülni valami balhét.
  • Magnum PI
    #173558
    Durva mennyire nem objektív az ember ha a saját igazát akarja bizonyítani :). Ott a kép pár hozzászólással lentebb, de még mindig mondjátok nem volt meg a pozíció. Ha most ignoráljuk a tényeket, akkor sok értelme nincs a vitának.

    Én abban biztos vagyok, hogy nem szándékos volt. Szándékos kilökést láttunk már sokat de az mind VBért ment és nem számított ha mind a ketten kiesnek. Úgy nem lehet kilökni senkit, hogy majd te meg mész tovább mert jó eséllyel neked is annyi lesz. Szóval nem direkt volt. Simán túltolta mert nagyon meg akarta tartani a pozit. Hamiltonnak el kellett volna ezt engednie és akkor akármi lehetett volna Bottassal akár neki még jobb is.

    Az, hogy Albon meg várhatott volna egyfelől jogos, más felől meg én akarnék látni versenyt is a pályán nem csak DRS-es kikerülést az egyenesek végén (ami itt szinte biztos meglett volna).

    Szóval én úgy gondolom, hogy ez közelebb volt egy verseny balesethez mint szándékos kilökés, de egy 5x világbajnok az igazság és sportszerűség szószólója éppen lehetett volna egy hangyafasznyit bölcsebb és el kellett volna fogadni, hogy ott már ő elbukta a pozit. És ha Albon várhatott volna akkor Hami is megpróbálhatta volna visszavenni a pozit az egyenes végén inkább.


    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2020.07.06. 08:56:57