181773
  • repvez
    #173795
    És te ezt komolyan is gondolod, hogy kisebb költségvetésből és csak fényképek alapján sikerült nekik ugy lemásolni a tavalyi mercit, hogy az minden eleme hatékony is maradt. És a ferrari Mclaren williams, csak önszivatásból nem csinálta eddig, mert ugy gondolták, hogy ez igy tul könynu lenne és inkább szivassuk magunkat és szorjunk el sok pénzt és reszkírozzuk, hogy becsődöl a csapat?

    Meg még egyetlen más csapatnak sem sikerüólt, egyik szezonrol a másikra 3mp-et javulni. örülnek ha tizedeket tudnak faragni és nem visszaesnek.

    Meg azzal remélem tisztába vagy ,hogy képek alapján azért nem lehet mindent lemásolni, ha nem tudod mi van a boritás alatt.
  • lac coo
    #173794
    Mondjuk idén már az íveket is elég jó leltalálta ! :)
  • ShaiHulud
    #173793
    igen, mert szimpatikus es hatekony csapat, ennyi kell csak a -3,2 seces javulashoz...legalabbis itt egyesek szerint...
  • Magnum PI
    #173792
    Stroll 3.2 másodperccel ment jobbat mint tavaly :D

    https://www.facebook.com/watch/?v=934713396996538

    Amúgy ha nem lenne Merci ez az év nagyon jó lenne. Ferrari, RB, RP, McLaren kb egy szinten van. Bármikor bárki nyerhetne.
  • Magnum PI
    #173791
    Abban RP-ban a motor idei.
  • RatBaG #173790
  • b-type
    #173789
    ..és én ennek örülök, legalább alapokra támaszkodva állítok valamit, nem a semmire.
  • ShaiHulud
    #173788
    meg naivabb vagy mint ahogy az eddigi hozzaszolasaidbol lejott...nem gondolod komolyan hogy adatmegosztas nelkul vagy kemkedes nelkul le tudtak volna masolni ennyire...
  • b-type
    #173787
    így van, ...megmondom őszintén nekem ez tetszik :)
    amúgy is mindig bírtam őket mert rohadt hatékonyan dolgoztak, sokan cíinkelték őket a szponzorszínek miatt, de egyfelől ez elég falusi, másfelől cifra nyomorúság ez miatt nem fogadni a szponzorációt. Szóval minden szempontból szimpatikus csapat, és az hogy ezt meglépték...
    Persze nyilván akkor igaz ha nem kaptak terveket, de tökéletes ötlet lemásolni a mezőny legjobb autóját ha már amúgy is tölük veszik az erőforrást, a váltót, a hátsó felfüggesztést. Akkor gondolnám egyértelmű csalásnak ha nem lettek volna kétszer is önerőből, a legkisebb büdzsével konstruktőri 4.
    Szóval nekem tetszik a dolog, nyilván addig amíg ez egy mesterszintű másolat, és nem pedig adatcsere a két csapat között.
  • adam46
    #173786
    Ennyit tudnak. Azért az mindenképpen jelentős, hogy még Stroll is megfutotta a tavalyi pole időt a tavalyi Mercivel.
  • __Jacek__
    #173785
    Ugy fustol es egeti az olajat mint egy mosobenzines barkasz :)
  • b-type
    #173784
    Én nem sokat, csak az LT-n követtem az időmérőt, majd ha hazaértem akkor fogom megnézni
  • __Jacek__
    #173783
    Es mit mondasz a ketutemu uj merci motorra? Szegeny mercinel mar annyira nincs penz hogy rendes illesztes sincs es ossze vissza folyik az olaj :))))
  • b-type
    #173782
    ?
    Látod már velem kapcsolatban is van egy felállított képed amivel hadakozni akarsz,... :)
    ..és akkor én legyek objekív?! Az első hozszólásom volt az időmérő után hogy ez lehengerlő volt.(#173773)
    Persze hogy nagy előny....de mindeközben mit is csináltak a az ellenfelek? A Ferrari visszaesett mert...., és minden Ferrari erőforrással szerelt csapatot büntetve ezzel, Alfa és a Haas kiestek Q1-ben.
    A Red Bull meg még a tavalyi idejét sem tudta megfutni... remélem esőre gyúrnak.
    Így persze hogy nagy az előny.
  • lac coo
    #173781
    Hát ez ilyen, fejleszteni kell.... Mindig lesz legjob bautó, azon kellene dolgozni mindenkinek, hogy az övék legyen... Ha valaki megcsinálja a legjobbat az ugyanolyan érdem mint hogy gyors a pilóta. azért ne ott tartsunk már, hogy dögöljön meg a csapat mert dolgozik ! :D
  • adam46
    #173780
    Komolyan, egyszer légy már objektív, 1,3 mp-el verik a többieket, szerinted ez mi, hanem kurva nagy autó előny? Még Bottas is ott van 1 tizedre, aki kb a középmezőnybe való, biztos nem tudná kihozni ebből az autóból ugyan ezt egy Vettel, Norris, Lec, Max... :D
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2020.07.18. 16:47:35
  • mcmoha
    #173779
  • ToxiMaxi
    #173778
    Szerintem a többi csapat a szégyene a sportnak, hogy a RP is mindenkit vert. A merci tavalyi kocsival is verne mindenkit. Csoda RB, vagy a Ferrari a legnagyobb költségvetéssel labdába se tud rúgni még a RP ellen sem. Merci megsüvegelendő akármennyire is unalmas, de a többieknek kellene fejlődni, de amikor a tavalyi kocsijukhoz képest visszafelé fejlesztenek, az már a vicc kategória.
  • lac coo
    #173777
    Egy majom igen de pl gy Vettel nem . :)
  • Botond #173776
    Ez a sport már rég elment a levesbe. Mióta a kasztni építésre került a hangsúly, azóta nincs értelme, ki is szálltak sorban a motorgyárak. Régebben volt értelme fejleszteni, azt vissza tudták forgatni az utcai autóikba (félautomata váltó pl), ma már semmi. Az hogy 3-4-5-6 rétegű az első szárny abból mit profitál egy renault, merci vagy honda? Most már sima reklám budget az egész a nagy gyáraknak, nem k&f. Rég fix kasztni kellene már, és motort/váltót meg esetleg felfüggesztést kellene fejleszteni. Akkor lehetne játszani a fogyasztással, aminek talán lenne haszna, ha jön az euró7-8-9 szabvány, de ennek a kerékmozgatásnak is mi értelme a merci szempontjából? Lesz ilyen az S merciben? Cirkusz lett ez valóban az évek során, nem autóverseny.
    De ezt nem is értem, hogy ha költségplafon, akkor miért nincs fix kasztni? Rengeteg pénzt megfognának vele.
  • b-type
    #173775
    ja persze :))
    Az az autó 2003-ban volt.
  • adam46
    #173774
    Azzal a kocsival még 1 majom is behúzná a pole-t, ne hülyéskedjünk már. :D
  • b-type
    #173773
    Látod egy valamire biztos jó volt Binotto csaló Ferrari motorja,...hogy a Mercedes kicsit összekapta magát erőforrás terén. :)
    Ez egész egyszerűen lehengerlő volt.
    ..még úgy is hogy Verstappen nem tudta megfutni a tavalyi idejét sem.
  • SzocsA
    #173772
    Tavaly kezdte utolérni a Ferrari őket, erre nehogy veszélyes legyenek rájuk tele rakják őket szenzorokkal meg ellenőrizgetik őket, hogy szegény hamiltonna meg legyen a 8. VB címe, Minden évben kitalálnak valamit ami szabálytalan csak az FIA engedi nekik. ott volt a felni melegítés, akkor sírtak a pirellinél a gumifal vastagságnál. Áh köcsög csaló banda.
  • simonl #173771
    Komolyan lenne hozzá kapcsolati tőkém, kezdeményezném: az utolsó futamon minden csapat - Mercedesen kívül - random pizzafutár srácokkal álljon ki...
    Legalább röhögnénk egy jót....az értelme nagyjából ugyanaz...
  • adam46
    #173770
    Szánalom az egész. Az idén "legális" DAS rendszerrel, ami véletlenül jövőre már tiltott lesz. :D Aztán a pink Mercik is, ki hiszi ezt el, hogy maguktól ennyit fejlődtek tavaly óta? Kurva gáz, ahogy az FIA tolja a Mercit. De, ha nekik erre áll fel, akkor legyen...
  • Stockbauer33 #173769
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jaj mitcsinál a rekorder bajnokom

  • RatBaG #173768
    most már nem 2, hanem 4 merci lesz mindig elöl, hurrá...
  • simonl #173767
    És akkor itt az alkalom: köszönjük a Daimler-Mercedes jogi osztályának, hogy a következő két éveben hasonló izgalmas időmérőket és versenyeket láthatunk....
    Szégyene a motorsportnak.....
  • SzocsA
    #173766
    Köcsög csaló merci banda, minden meg van nekik engedve, a Ferrarit meg mindenért büntetik.....
    Simán a kerékdőléssel felmelegítik a gumit az ideállís hőmérsékletre, mi ez ha nem előnyszerzés? Még az FIA is asszisztál hozzá. Te figyel már kitaláltunk valamit, had legyen szabályos, de jövőre betilthatjátok hogy a többiek ne tudják lemásolni és alkalmazni. A következő évre már kitaláltunk valami más csalást!
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2020.07.18. 15:58:54
  • nearo
    #173765
    Williamsek
  • RatBaG #173764
  • AnuluWork #173763
    Hagyjál már ezzel a hülyeséggel! Csütörtökön tesztelik, pénteken kihozzák, szerda óta vannak itt, és igen, nálunk kapták el. Ezt meséld be azoknak, akik a két Némethet is beszopták ezerrel!
  • b-type
    #173762
    Tökre mindegy lenne hogy posztol-e Bianchi-ról vagy sem. Megváltoztatna benned bármit is? Semmit.
    Én nem mindenhol követem így nem tudom hogy posztolt-e, de valszeg nem, ha azt mondod.
    Látod, múltkor az volt hogy nem volt rajta karszalag, aztán hogy napszemüvegben van. ..tökre mindegy, valszeg elgondolkodott már ezen jópár éve, semmi értelme ezeket csinálnia. Amennyiben fontos lenne neki akkor posztolna, vagy a PR szakembere kezelné a profiljait és kitenné már hajnalban.
  • lac coo
    #173761
    A szemebne akkor lenne Hamilto negy nulla, ha nem csinálná azt amit. Megteheti, valaki ,van mersze ,bátorsága , pont leszarja mit mondanak róla . Ez a sok frusztrált kisember nyilván irrtálja ... :D :D :D
  • ShaiHulud
    #173760
    okee
  • pr3cious
    #173759
    Egyébként hogy mi a baj azzal amit Hamilton csinál megtalálható itt szépen összefoglalva:
  • adam46
    #173758
    De érted, a probléma továbbra is azzal van, hogy mindenkire igyekszik ráerőltetni az akaratát, mert most éppen ez a heppje. És a rasszista emberek nézeteit nem fogja megváltoztatni ez a nagyon durva nyomulás, inkább kontraproduktív lesz... És csak úgy megjegyzem, hogy Jules Bianchi-nak tegnap volt a halálának az évfordulója és 6x-os világbajnokként, a sport arcaként nem sikerült kiszarnia magából egy megemlékező posztot, na ő Hamilton!
  • repvez
    #173757
    Kettünk körül te hoztad be a politikát én tényként irtam le, hogy itthon kevesebb az esetszám mégis itt kapták el vagy eleve itt vitték be.
    Ez az alábbi két dolgot jelentheti vagy nálunk nem jók az adatok vagy nem müködik megfelelöen a bubble.
    ami abbol is látszik, hogy a csapattagok és a piloták is hazautaznak ki tudja kivel találkoznak illetve a helyszini tudositök is a felvételek után ki tudja, hogy kivel találkoznak.
    ha tényleg ennyire szigoruan vesznek mindent, akkor a helyi tv-stábot is arra az időre a pályán vagy a hotelba kellett volna tartani amig a verseny tart.
  • b-type
    #173756
    Eddig is volt rasszizmus, és ezután is lesz, és nyilván nem Hamilton miatt. A két dolog nem köthető függőségi viszonyba. Bármit csinál Hamilton nyugodtan lehet utálni érte, de a rasszizmus nem általa alakul ki, és nem általa marad fent.
    Max most nincs a szőnyeg alatt. Nem mostanában volt amikor kivonultam asszem egy évre egy fórumból/topikból annyira arrogánsan tolta a többség.
    Az meg hogy el szeretne dumálni a többiekről erről, az egy dolog. Egy, lehet hogy az a valaki nem akar erről beszélni, és rövidre van zárva. Kettő, az a valaki beszél erről és ennyi, a véleménye továbbra sem változik.
    Vagy változik, ...ez utóbbiért csinálja az egészet.