FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Istencsászár
#82360
Ferrari is a Meki is egybõl elfogadta és aláírta, az már az õ bajuk hogy mennyit költöttek rá, mert nem érdekli õket ezekszerint.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

a.carkey
#82359
Ja, vagy akinél nincs, azt kötelezni, hogy a szezon felénél legyen. Ezek után a Ferrari is ki kell, hogy kapja, mert értelme már semmi.

A medve nem játék.

Istencsászár
#82358
kötelezõvé kellett volna tenni mindenkinek a használatát idén...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

#82357
Meg akkor már a következõ versenyen szerelhetik ki mert abszolut felesleges az autót a kerses rendszerre fejleszteni.
Gratulálok a BMW-nek meg az FIAnak, fizesék ki a fejlesztési költségeket a Mclarennek és a Ferrarinak. Költség csökkentés RULES...
a.carkey
#82356
Akkor értelmes volt az egész idei szezon. Ha jövõre lett volna KERS, akkor talán lett volna értelme a Ferrari, McLaren idei szezonjának beáldozásának. De így?

A medve nem játék.

#82355
És F1 régi csapatokkal ?
#82354

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

[Jakuza]
#82353
"FORMULA–1. Massa egyetértett: úgy véli, drágák voltak a jegyek, ezért kelt csak el 36 ezer bérlet a 130 ezer férőhelyes lelátóra
Webber szerint a szervezők hibája miatt voltak üresek a lelátók"

Lol es ezek ezt el is hiszik ? 😄
Azt nem kapisgaljak, hogy unalmasak a versenyek es igy nem igazan kelti fel az emberek erdeklodeset ?
Mondjuk ezt is sajat maganak koszonheti az idiota FIA az allando modositgatasaival,meg hogy nem alltak a sarkukra, amikor bevizsgaltak a diffuzorokat.
Na most mar szivhatjak a fogukat.
Nem mintha Button ellen akarnek szolni, de engem mar az esos futamon zavart, hogy amikor kitisztult az eg es siman lehetett volna versenyeztetni inkabb leallitottak a futamot, nehogy leelozhesse barki is, amikor egyertelmuen gyorsabbak voltak a mogotte levok.
Ott mar ugy ereztem, hogy a birak befolyasolni akarjak az eredmeny.
Persze errol nem Button tehet, de azert nehogymar azert mert a szovetseg nagyresze britt, akkor nekik engedmenyeket tegyenek, vagy hatterbol befolyasoljak az eredmenyt.
2 eve azt sem ertettem, hogyan kaphatta meg a McLaren foleg a botranya tukreben az idomero szerkezetre kiirt palyazatot, egyszeruen erthetetlen volt.
Nem azt mondom, hogy az McLaren nem vehet reszt ilyen akciokban, hanem arra ertem, hogy egyetlen egy csapat sem kaphatna ilyet, aki nem lehet elfogulatlan az F1-es befolyasolasban.
Teljesen neutral cegnek szabadott volna adni csak kizarva az osszes F1-es csapatot a palyazati kiirasbol.
A FIA-rol pedig meg van a velemenyem, ide vezetett az allando szabalymodositgatas, allando szajizuk szerinti szabalyertelmezgetesuk,ahol ugy buntetnek meg vagy mentenek fel valakit, hogy a nezettseget vagy az erdekekeiket helyezik eloterbe.
Meg is latszik, hova fajult ez a szemlelet.
Remelem hamarosan kilep az osszes nagycsapat es alakitanak egy uj tiszta versenysorozatot, mert erre mar egyre kevesebben kivancsiak a sok tisztatalansag miatt.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

b-type
#82352

Egy futam lehet eseménytelen, de megnézni meg kell szvsz, pláne egy ilyen futamot ahol jól lehet elemezni:

itt van a 8-s kanyar, ahol lehet látni hogy melyik autó mekkora sebességet tud ott tartani.
Teszem azt (saját szemszög) tavaly Hamilton 3 kiálláson volt (mint most Vettel), idén viszont 1..azaz egy kiálláson. Illetve hogy kell használnia a KERS-t hogy a csapnivaló 8-s kanyarsebességéhez képest még azért türhetõ közepes szektort rakjon össze.
..vagy az hogy 26 körön keresztül használta a lágy keveréket, de a 21.-ben még meg tudta vele futni a versenye legjobb köridejét, vagy ahogy a Piquet-vel való vívás után szépen használja ki a gumikat:
kör/köridõ
36 1:32.075
37 1:30.759
38 1:29.835
39 1:29.749
40 1:29.327
41 1:29.474
42 1:29.337
43 1:29.317
44 1:29.302
45 1:29.180
46 1:29.359
47 1:28.944
48 1:29.004
49 1:29.023
50 1:28.952
51 1:28.966
52 1:28.806
53 1:28.562
54 1:29.219
55 1:29.426
56 1:29.443
57 1:29.640
58 1:31.558

Piquet-vel való vívásánál lehetett látni ahogy nem maradt már KERS-e a célegyenesre, különben el tudott volna nyúni kigyorson (de nem)..stb
...de ezeket az elemeznivalókat bárki megtalálja a 'saját' versenyzõjérõl természetesen, ez most az én szemszögemet tükrözi.
Lehet nézni azt hogy a Brawn autó mennyivel szûkebben használta a pályát mint a Red Bull (gyorsaságtól függetlenül).
Rubinho vehemenciáját is lehet értékelni, ki így ki úgy ...😊
szal szvsz minden futamban van valami.


”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

zsutyesz
#82351
Szerintem nagyon unalmas volt, az égvilágon semmi nem történt. Alig tudtam ébren tartani magam 😊

Ale Alonso! poppe fan club™

M@TriX
#82350
szerintem meg igen, pl ahogy Kova szétszívatja Bari agyát a KERS-el és ez utóbbi szinte tuti, mert a célegyenesben megelõzte(!) Kova Bari-t 😉

én szétröhögtem az agyam... aztán utána talán tényleg uncsi volt...

..::::::.. A kétpúpos teve sokáig nem is vette észre, hogy két púpja van, mert az első eltakarta a hátsót.

Freedom88
#82349
nem

T.T.

#82348
Gondoltam ma megnezem a futamot, amit kihagytam: Rubinho csodalatosan elqrta mindenkinek a rajtjat, ennyi eleg is volt nekem a futambol...
Erdemes vegignezni?

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#82347
Az az elõzés szép volt szvsz, csak kicsit helyre rakta Massát vele, nem volt azzal semmi probléma.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Kit--Kat
#82346
Nem tudom lehet neked van igazad, csak már sokszor húzott rá agresszívan rajtoknál Massa, mondjuk lehet most önmagában annyira rossz volt a rajtja, hogy ez nem számított.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

b-type
#82345
nem tartott be, megelõzte. ...ha megtudja elõzni akkor meg is kell hogy tegye. Kimi sem tenne másként, sõt talán tavaly Spa-ban keményen szorította kifelé Massa-t a fûre az Eau Rouge utáni legnagyobb tempós egyenesén.
Akkor tartana be, ha mondjuk hátráltatná a másik boxtaktikáját...teszem azt nehéz autóval feltartaná miközben a másiknak kikellene autózni a maximumot a helyzetbõl.
..de ez egy rajt volt és sztem absz. versenyzõ módra hozta ki a kinálkozó helyzetbõl amit lehetett.

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Kit--Kat
#82344
A 9. kanyarban kifékezés próbálkozás közben értek össze Alonsoval.
Szerintem nem volt okos betartani a csapattársnak Kiminek és még utána rálegyezni, de nyilván ezzel egyedül vagyok, meg ugye hozzá is szoktam már.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

b-type
#82343
Mondjuk számomra a verseny egyik szép mozzanata volt ahogy Massa meglátta a lehetõséget, és rajtnál elment Kimi-nek,..jól rajtolt, bepróbálkozott és aztán be is tette az autóját.
Kifejezetten szép volt. Kimi autója akkor sérülhetett amikor a balosban próbálta védeni a pozícióját és féktávon ráengedte Alonso-ra, ott Kubica bement mellé...azért próbálta ráengedni..és szvsz ott sérülhetett.
Amennyiben a bal oldalt mondta valóban (nem igen figyeltem), mert a rajtnál Massa max a jobb oldalt üthette volna meg (meg nem is ért hozzá ahogy láttam).
Viszont az a balos Alonso-Kimi-Kubica eset az szoros volt.
Szal Massa rajtja (és pozíciószerzése) tetszett, de szép volt Alonso csúszása is (több is volt) a célrafordító sikán közepén. Akkor már Kubica kergette, és Alonso kegyetlen vagányul ment bele a sikánba aztán ahogy balszélrõl jobbra húzott megúszott az autó.<#eljen>

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Kit--Kat
#82342
Hát Monacoban azért tudott rámenni Kimire 8 mp-rõl, mert Barrichello még Vettelnél is jobban belassult, föltartot a Kimit, körönként 2 másodpercet hoztak rajta a mögöttük levõk.
Csak azért írom, hogy tudd hogyan tûnt el 8 másodperc Kimi elõnyébõl.
Nem hiszem, hogy Kimi talált volna valamit, egyszerûen ez a kocsi talán nem kedvezõtlen neki annyira mint a tavalyi.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Freedom88
#82341
anti sztóóól 😊)

T.T.

#82340
a zelején mondott valamit a 2 kommentátor hogy mire hivatkozott barichello amikor visszaesett egy régebbi futamon, szintén ilye nváltós dolog volt... vmi hatás... az mi pontosan? ne mtudjátok?

JGTC
#82339
Azért ilyen jók mert a Honda meg merte lépni amit a többi csapat nem! Mondjuk nem is volt rajta vesztenivalójuk. Am. szvsz max 2 év és visszajönnek, ahogy telnek a futamok ebben egyre biztosabb leszek.

Ne feledd, ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze. De csupán négy izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed, és pofán vágd vele az ilyen alakokat. PS3 ID: JGTC-hun

#82338
Barichello meg mehetne nyugdíjba, olyan bénázást amit most csinált meg ausztráliában, még Piquet se csinált olyat 1. évében sem.

nearo
#82337
Szvsz nem csak a dupladiffúzor miatt ilyen jók a Brawnok (vagy inkább csak Button...), ha nem lenne, akkor is vernék a mezõnyt. Én max egy tizedet írok a számlájára, de már ezzel is sokat mondok...

az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(

#82336
Jelenleg ugy nez ki, hogy siman rekordot donthet az egy idenyben megnyert futamok szamaban.. A Ferrari jo evei legalabb tiszta versenyben doltek el, egesz evben mindenki bedobta amit be lehetett, es tudott, aztan a Ferrari volt a jobb a tolakodasban.. Most gyakorlatilag guzsba kotve tancolnak, es bilincs a kezen...

#82335
agree 😞

#82334
dehogynem, vagizhat hoyg schumacher óta õ nyert egymás után szinte minden futamot! 😞

#82333
Button vb. Ennyi...

Visca El Barça!

desigo
#82332
De unalmas volt a vége 😞
#82331
hulyeseg h csalt a red bull... amikor raszoltak vettelre h nyugi, akkor abban a korben tenyleg lassabb volt egy tizeddel mint webber.. valszeg mar tuleroltette mint az elejen, es nem akartak h eldobja. a taktikat viszont nem ertem. lenyegtelen, csak masod hegedusok lehetnek, brawn behuz mindent.
egyebkent szezon kozben lehet nagyobb szabalyvaltoztatasokat kieszkozolni?mert ez igy tenyleg eleg gatya. kellen kotelezo kers vagy plusz suly vagy forditott rajtsorrend vagy akarmi csak ne keljen megegyszer egy ilyen rakast szart neznunk mint ez a torok nagydij.
sztem mar button is szegyenli magat h ilyen konnyen megy. szamara sem nyujthat tul nagy elvezetet igy ez az egesz.

#82330
ez egy rakás szar volt. elsõ boxkiállás után kikapcsoltam, nem érdekel az hogy vonatozás. az ilye nversenyek miatt hiszik sokan azt a forma1rõ lhogy nincs benne semmi jó, csak autók mennek körbe körbe. a másik ami még idegelt ,a 2 kommentátor, vagyis inkább a palik. nyomhatnák inkább hangosan a zautók hangjait, tájékozottabb lennék.

[Jakuza]
#82329
Elotte is verhetok voltak siman, de ahooz kepest hogy szerepeltek elozo idenyekben ahhoz kepest iden a harmadikok az osszetett vilagbajnoki listan.
Ezzel azthiszem kicsit ellentmondtal magadnak.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

a.carkey
#82328
Na, ha ilyen marad a F1, akkor azt hiszem ennek annyi, 40 millás határ ide vagy oda. Jövõre, amikor KERS-e lesz mindenkinek, meg pláne nem lehet majd elõzni.

Amúgy, érdekes volt látni, hogy a nagyon jó Brawn is mennyit tudna, ha a középmezõnyben beragadna bármelyik KERS-es autó mögé.

Ja, és gratula Mosleynak és Eclestonenak, hogy sikerült már a közepe elõtt értelmetlenné tenni a bajnokságot!

Ha csak a dupla diffúzort elmeszelik, vagy kötelezõvé teszik a KERS-et, máris lett volna értelme a szezonnak, de így?!

A Ferrari jó irányba, a McLaren rossz irányba fordult a KERS-el. Érdekes lesz látni, hogy jövõre mennyire el lehet majd rontani az egész autót, ha lesz benne KERS ...

A medve nem játék.

nearo
#82327
A Toyotákon is ott volt az elejétõl, mégis verhetõek simán... nem hinném hogy ebben a diffúzorban ennyi lenne.

az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(

passatgt
#82326
és ráadásul nekem van egy olyan érzésem, hogyha valamelyik csapat lépne egy nagyot, a brawnokba még mindig van tartalék

[Jakuza]
#82325
Mivel utolag alakitottak at a legtobba autonal a Brawn meg eleve ugy terveztek.
Nem ugyanaz am baratom.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

passatgt
#82324
ott van a többieknek is a diffúzor, szart sem érnek vele

[Jakuza]
#82323
Talan a legunalmasabb idenynek nezunk ele, koszonhetoen a FIA angol erdekeltsegeinek, akik engedtek egy szabalytalan epitesu autot indulni iden es ezert az ekkora elonnyt kovacsolt belole es annak, hogy az allando szabaly valtoztatasokkal ilyenne tettek ezt az egesz sz*rt.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

#82321
Ez olyan, hogy Magyarország gazdasága teszem azt nõ adott évben 3%ot.
Franciaországé meg 1%ot.Akkor most Mo.Fasza?😄
Aki nem értené: annyira hátul nem nagy cucc elõbbre jutni olyan szinten.
(amúgy no offense, csak az összehasonlításod sántít)

#82320
Igen aki az elejen beletalal, annak tul nagy lesz az elonye, es szinte bebetonozza a helyzetet, egysikuva teszi jo esellyel az egesz idenyt.. A tobbiek forintban milliardokat olnek bele a vabank fejlesztesekbe, a Brawn meg alig csinal valamit, megis siman tartja az elonyt..

Istencsászár
#82319
teszt tilalom ökörség volt, ezt ki lehet jelenteni, így senki sem fog egyrõl a kettõre jutni és pláne nem fog egy olyan csapatot megverni mint a Brawn

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

#82318
ja wéber b34 😄 figyelmetlen voltam sry 😄

#82317
Weber.. Nem Webber..😊 Es Gabor a keresztneve..😊)

#82316
webber? mi köze van neki ahoz hogy mit beszél a mérnöke vettellel? mármint vettel saját mérnöke 😄

#82315
Ugytunik Kimi mostanaban az idomeron talal par tizedet Massahoz kepest, de iden fodult a kocka, hosszutavon Massa tunik jobbnak a versenyben.. Monacoban is siman behozta Kimit 7-8 masodperces hatranybol.. Erdekes.. Viszont a Ferrari most aero csomagban beragadt kisse.. Ugytunik a Toyota, Williams utolso fejlesztes jobban osszejott.. McLaren.. Haaaat...
A Red Bullt ha meg nem buntetik meg, az csalas.. Egyertelmuen belenyultak a versenybe, raadasul sajat versenyzojuket vertek at miatta.. Weber meg most asta el magat a szemembe, hogy ezzel semmi baj nincs.. Bezzeg a Ferrari nem csinalhat ilyet, mert az milyen disznosag lenne mar...

Punker
#82314
elaludtam.......

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"

#82313
aha, palik meg annak fordította hogy "szokás szerint panaszkodik"

passatgt
#82312
amúgy bari amikor szólt rádióba, azt mondta hogy nincs 7. sebessége?

passatgt
#82311
szörnyû, tényleg

#82310
paliknak elsején megszületett a 2. gyereke! úgy volt hogy most hétvégén versenyez!

na az elején mikor kicsúszott vettel utánna azt mondta hogy alonsó csípte meg a mûfüvet majd célba vette a másik oldalon lévõ füvet!

anikóval kész milyen párost alakítanak kiváncsi leszek a gyerekeikre !


mikor itt volt nálunk valamelyik szabadulómûvész és a dunából akart kiszabadulni anikó azt mondta hogy ::: kanyar van a hajóban!!!!

érdekesek lesznek a gyerekeik!