FORMA1
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Eskuszom a Williams jobban fog hianyozni a FOTA-szeriabol, mint ez a harom szerencsetlenseg - vagy lehet, hogy megsem a FOTA-szeriaban lesznek a jobb csapatok?
http://gaborszantai.co.uk/
Ez a rész tetszik a legjobban:
"Egyetlen szponzor vagy gyártó sem fogja kifizetni ezt az összeget, ha az arany kormánykerék bajnokságban indulnak. A csapatok pénzt és a hatalmat akarják megkaparintani. Nem szeretném, hogy megszerezzék a hatalmat, Bernie pedig nem akarja, hogy õk tegyék zsebre a pénzt."
A két kiskirály két szót ismer: -hatalom, -pénz.
<#gun>#gun>
Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES
Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES
Kötve hiszem...
Az egész elvesztette a varázsát :s
What about the forests?
Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu
Bernie Ecclestone:
1974:".. Colin Chapmannel, Teddy Mayerrel, Max Mosley-val, Ken Tyrell-lel és Frank Williams-szel megalapítja a Forma 1-es konstruktõrök szövetségét, a FOCA-t. Az újonnan alakult szervezet 1975-ben harcba szállt az FIA-val, jobb rendezést és nagyobb részesedést követelve a bevételbõl. Késõbb a tévés közvetítési jogok megszerzésére is kísérletet tesz a FOCA, amelynek vezetõje
-1978: Bernie Ecclestone lesz, a szervezet jogi tanácsadója pedig Max Mosley. A Formula–1 kereskedelmi jogait érintõ vita évekig elhúzódik. A FOCA szinte háborút visel a FIA testvérszervezete a FISA és vezetõje Jean Marie Balestre ellen. Többször majdnem két részre szakad a Formula–1.
1981: Végül a Concorde egyezmény zárja le a háborút, amelyben a FOCA kapja meg a tévés közvetítések jogát.
...
1987: Bernie Ecclestone létrehozta a FOPA-t (Formula One Promotions and Administration), amely az F1 kereskedelmi jogai fölött rendelkezett. A bevétel 48%-át a csapatok kapták, 30%-a az FIA-t illette, 23 százalék pedig a FOCA-é lett."
--
1993: Max Mosley lesz az FIA elnöke.
-
1995: az FIA úgy döntött, hogy bérbe adja a kereskedelmi jogokat Ecclestone cégének, a FOM-nak. A Formula One Management ezért 14 éven keresztül évente fizet a szövetségnek.
1997: Ecclestone megalapítja a SLEC céget, amely száz évre megkapta a Forma-1-es versenyek közvetítési jogát. Az új Concorde szerzõdés értelmében a társaság bevételének 47 százaléka az istállókat, 50 százaléka pedig a SLEC mindenkori tulajdonosát (ekkor Bernie Ecclestone feleségét) illette, míg az FIA ekkor már csak 3 százalékot kapott.
"Két évvel a SLEC megalapítását követõen Bernie Ecclestone úgy gondolta, eladja a társaság egy részét: 1999-ben a német EM.TV 1,65 milliárd dollárt fizetett a közvetítési jogokat birtokló vállalat 50 százalékáért, továbbá Ecclestone-nak opciója volt arra, hogy további 25 százalékos részesedést adjon el 1 milliárd euróért, amit 2001 márciusában le is hívott. Az EM.TV azonban nem bírta Ecclestone tempóját, s hamarosan csõdöt jelentett, a SLEC 75 százalékos pakettje pedig a szintén német Kirch médiabirodalom kezébe került 1,5 milliárd dollárért."
Ami megmaradt neki (25%) azt pedig eladta a CVC-nek, azóta õ csak felügyeli az érdekeiket.
Bernie eladásaiból látni milyen óriási összegek vannak, ...és sztem a FOTA egy új sorozattal újra lekaszálhatja a mezõt..nincs 100évre hozzáférhetetlen jogok.
Bernie egyébként zseniálisan csinálta, Mosley maradt az FIA elnöke és lassan magába kanyarodik. Sir Frank Williams még bírja.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Lehet meg az is ha a Mosley azt mondja hogy felall a poziciojabol mar az is keso lesz es a csapatok mar abba se fognak beleegyezni.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!
SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
F
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
- erre van esze
- már megint túlzol Max
- a mindig elegáns "úriember"
- ki teszi tönkre a Forma 1-et Mad Max szerint?
De még a remény él😄
Jóéjszakát mindenkinek!<#integet2>#integet2>
Idioták kiméljenek!!! :)
micsoda aranyszíve van!<#nevetes1>#nevetes1>
vén agyvelõgyulladás, a fax kivan ezzel a hülyével<#zavart2>#zavart2>
What about the forests?
Eleg ha csak megkornyekezik Berniet, hogy figyelj mar ide oreg, nerm veled akarunk kicseszni es megmaradhatnak a mi sorozatunkban a kozvetitesi jogaid.
Abban a pillanatban a Fia probalkozasa ugy hullik szet mint annak a rendje.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
...
Az új F1-el nekem is ugyan az a bajom mint Peppus-nak, pontosabban a szabályozási rendszer a bibi, valamint az a testület aki ezeket felügyeli, mennyire tudnak pártatlanok maradni?
Itt nagyon komoly egyéni érdekekrõl van szó, és én sem hiszek az össznépi ölelkezésben.
egyébként 3 csapatnak van csak szerzõdése az FIA val...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
A nagy csapatok mennek... A Pilóták mennek, Alonso, Vettel,Raikonnen
A pályák már most ajánlkoznak
A sport legismertebb márkái, szponzorai, menedzserei és cégei is az új bajnoksághoz fognak csatlakozni a csapatok elvárásai szerint.
A gyártók már most megállapodtak egymilliárd elkülönítésérõl az új széria létrehozásához. ( nem találom a linket bocs )
erõsen bukás szagú, valóban...
Az egyetlen lehetõség a megegyezésre -amit nagyon sajnálnék- ha szerdán
leváltják ezt a vén marha moslékot, és Börni féltve a pénzét megegyezik a csapatokkal
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
A medve nem játék.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
Szerintem akár még hatalmas blöff is lehet, de ha mégis ki kéne játszani a lapokat és a két egyéb játékos nem dobja, nos akkor meg életképes lehetõség: van a csapatoknak rá pénzük, vannak szabad pályák, õk szednék be a bevételeket, népszerû lenne a benne résztvevõ versenyzõk és csapatok miatt, és máshol is mûködött (USA). Akkor itt miért ne mûködne? Annyi embert és országot bántott JM Ballestre óta ez a két majom, annyi ellenségük van, hogy százezreket nem sajnálva örömmel forgatnák meg a kést a két ökör testében.
Jól számoltak: a kilépés miatt bukhat Mosley, Bernie is kihátrálhat mögüle, szabadulhat a jogoktól, stb. Az egész Bernie féle cég a tõzsdén van. Egyelõre hétvége jön, újabb hírek, de iszonyat sokat veszíthet a pasi hétfõn, ha tényleg kilépnek a csapatok. Talán ezért is békülékenyebb Bernie, mint a náci majom.
A medve nem játék.
erre még nem gondoltak?
..::::::.. A kétpúpos teve sokáig nem is vette észre, hogy két púpja van, mert az első eltakarta a hátsót.
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
Most hogy csinalnanak mar perrel fenyegetozik, hogy maradjanak.
A nevezesi hataridorol meg ne is beszeljunk, hiszen mar tobb hete lekellett volna adniuk a csapatoknak a nevezest, es mar akkor fenyegetozott, ha nem irjak ala akkor lesz irgum-burgum es erdekes modon mindig tovabb toltak halasztottak a nevezesi hataridot.
Itt latszik, hogy mi a valosag azokkal az allitasokkal szemben, amin pl Istencsaszar erolkodott, hogy a neves csapatoknak van szuksege az F1-re es nem pedig forditva.
Mpost kiderult minden, ha az F1 megtudna elni ezek nelkul a csapatok nelkul, akkor mar regen nem erolkodnenek, hogy alairatassak veluk a szerzodest, vagy perrel fenyegetoznenek, ami ugyebar mar nevetsegesse is valt azon kijelentes kapcsan, hogy "csinaljanak masik sorozatot, ha nem tetszik a szabalymodositas"
Szoval a Fia es Mosley vergodese egy vicc kategoria.
Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.
ez egy egész kutyakomédia!
erre Moslék kijelenti, hogy szerinte inkább Silverstone-ban lesz verseny? Sztem ezt csak azért mondja mert a FOTA már tapogatózik. Mindenesetre ez érdekes kijelentés attól az embertõl, aki szerint egy szerzõdés szent és sérthetetlen😊)
Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

