FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#82609
Ferrari, Mclaren, Renault ismet csodalatos....
Eskuszom a Williams jobban fog hianyozni a FOTA-szeriabol, mint ez a harom szerencsetlenseg - vagy lehet, hogy megsem a FOTA-szeriaban lesznek a jobb csapatok?

http://gaborszantai.co.uk/

passatgt
#82608
brawn😊

desigo
#82607
Szép volt Vettel <#worship>
kár,hogy Webbernek nem volt egy tiszta köre...
Dark Angel 666
#82606
poleból

Dark Angel 666
#82605
Végre nem a Brown indul a pobeból<#ravasz1>

Black Ghost
#82604
Mosley: A per financiális veszteséggel jár a csapatoknak

Ez a rész tetszik a legjobban:
"Egyetlen szponzor vagy gyártó sem fogja kifizetni ezt az összeget, ha az arany kormánykerék bajnokságban indulnak. A csapatok pénzt és a hatalmat akarják megkaparintani. Nem szeretném, hogy megszerezzék a hatalmat, Bernie pedig nem akarja, hogy õk tegyék zsebre a pénzt."

A két kiskirály két szót ismer: -hatalom, -pénz.

<#gun>
desigo
#82603
majdnem olyan jó igen xD
viszont Nakajima is bejutott 10-be
Istencsászár
#82602
Vagy Webber😊 õ is van olyan jó.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

desigo
#82601
Engem érdekel,hogy mikor fogja már alázni Vettel a Brawnokat...
Istencsászár
#82600
kútba ne ugorj, a versenyt nézd, ne pedig a hírverésekkel foglalkozz...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

MEdievil
#82599
Megy az idõmérõ? <#miaz> Tényleg..

F

mflex
#82598
Érdekel ez az egész valakit, mármint olyan értelemben, hogy szurkolva, érdeklõdéssel figyeli a versenyt, ami olyan lehengerlõen izgalmas és fordulatos, hogy minden más számára másodlagos jelleggel bír?

Kötve hiszem...

Az egész elvesztette a varázsát :s

What about the forests?

desigo
#82597
Sutil aprít...
desigo
#82596
Ferrari,Mclaren nem kicsit szenved...
Zoli007
#82595
Ez miez? <#wilting>

Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.

BaliBoy
#82594
Akkor a topikot sem kell átnevezni. 😊

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

#82593

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#82592
Ma megdõlhet Sumi pályarekordja,bementek 1.19 alá

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

#82591
Mar irni akartam, hogy ez lehet a kov. dolog ami elojon, ha a nagyok kiszallnak.. Szep lassan az osszes TV, es palya is megprobal kimenekulni egy semmit nem ero F1-bol.. Raadasul sok palya mogott allami tamogatasok is vannak, marpedig egy allam hamar azt mondja, erre nem ad koltsegvetesi penzt, maris buknak a rendezesek, azaz a versenyek..

b-type
#82590
A csaaptoknak a pénz az igazán lényeg...amit anno kihúztak a zsebükbõl de rendesen 😊

Bernie Ecclestone:
1974:".. Colin Chapmannel, Teddy Mayerrel, Max Mosley-val, Ken Tyrell-lel és Frank Williams-szel megalapítja a Forma 1-es konstruktõrök szövetségét, a FOCA-t. Az újonnan alakult szervezet 1975-ben harcba szállt az FIA-val, jobb rendezést és nagyobb részesedést követelve a bevételbõl. Késõbb a tévés közvetítési jogok megszerzésére is kísérletet tesz a FOCA, amelynek vezetõje
-1978: Bernie Ecclestone lesz, a szervezet jogi tanácsadója pedig Max Mosley.
A Formula–1 kereskedelmi jogait érintõ vita évekig elhúzódik. A FOCA szinte háborút visel a FIA testvérszervezete a FISA és vezetõje Jean Marie Balestre ellen. Többször majdnem két részre szakad a Formula–1.
1981: Végül a Concorde egyezmény zárja le a háborút, amelyben a FOCA kapja meg a tévés közvetítések jogát.
...
1987: Bernie Ecclestone létrehozta a FOPA-t (Formula One Promotions and Administration), amely az F1 kereskedelmi jogai fölött rendelkezett. A bevétel 48%-át a csapatok kapták, 30%-a az FIA-t illette, 23 százalék pedig a FOCA-é lett."
--
1993: Max Mosley lesz az FIA elnöke.
-
1995: az FIA úgy döntött, hogy bérbe adja a kereskedelmi jogokat Ecclestone cégének, a FOM-nak. A Formula One Management ezért 14 éven keresztül évente fizet a szövetségnek.
1997: Ecclestone megalapítja a SLEC céget, amely száz évre megkapta a Forma-1-es versenyek közvetítési jogát. Az új Concorde szerzõdés értelmében a társaság bevételének 47 százaléka az istállókat, 50 százaléka pedig a SLEC mindenkori tulajdonosát (ekkor Bernie Ecclestone feleségét) illette, míg az FIA ekkor már csak 3 százalékot kapott.

"Két évvel a SLEC megalapítását követõen Bernie Ecclestone úgy gondolta, eladja a társaság egy részét: 1999-ben a német EM.TV 1,65 milliárd dollárt fizetett a közvetítési jogokat birtokló vállalat 50 százalékáért, továbbá Ecclestone-nak opciója volt arra, hogy további 25 százalékos részesedést adjon el 1 milliárd euróért, amit 2001 márciusában le is hívott. Az EM.TV azonban nem bírta Ecclestone tempóját, s hamarosan csõdöt jelentett, a SLEC 75 százalékos pakettje pedig a szintén német Kirch médiabirodalom kezébe került 1,5 milliárd dollárért."

Ami megmaradt neki (25%) azt pedig eladta a CVC-nek, azóta õ csak felügyeli az érdekeiket.

Bernie eladásaiból látni milyen óriási összegek vannak, ...és sztem a FOTA egy új sorozattal újra lekaszálhatja a mezõt..nincs 100évre hozzáférhetetlen jogok.

Bernie egyébként zseniálisan csinálta, Mosley maradt az FIA elnöke és lassan magába kanyarodik. Sir Frank Williams még bírja.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

[Jakuza]
#82589
Lassan oda fog az egesz helyzet fajulni, hogy hiaba minden kompromisszumos szandek, mire megegyeznenek szethullik az egesz olyan szinten, hogy nem lesz tobbet visszaut.
Lehet meg az is ha a Mosley azt mondja hogy felall a poziciojabol mar az is keso lesz es a csapatok mar abba se fognak beleegyezni.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Bandee1987
#82588
Milyen vicces, hogy a formula1.com-on egy büdös szó sincs az egészrõl, nyilván max és börni papa parancsba adta, hogy errõl kuss 😊

SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!

Bandee1987
#82587
akkor valszinüleg az rtl klub is követi a német anyacéget

SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!

#82586
remélem ha lesz új bajnokság akkor vmelyik csatorna közvetíteni fogja palik kommentálásában XD

#82585

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

MEdievil
#82584
<#wilting> Tényleg ha lesz másik széria akkor új kommentátorok lesznek! (remélhetõleg)

F

DannyL
#82583
"Húzd meg szépen apu bimbijét!"

MAGELLAN Cycles www.alphateam.hu

#82582
villáminterjú Palik Lászlóval

Bocs, de hajnalban ne csak én fejeljem szét a monitort..

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

pzoli00
#82581
My name is Max, "Mad" Max!


- erre van esze


- már megint túlzol Max


- a mindig elegáns "úriember"

- ki teszi tönkre a Forma 1-et Mad Max szerint?

krisztianp16
#82580
Hát ha téleg igaz, hogy kiszál a ferrári, és nem pont versenylesz.Akor engem töbet nem érdekel a forma1...Pedig nagyon szeretem, de 2007-ota egy normális verseny sincs:S
De még a remény él😄
Jóéjszakát mindenkinek!<#integet2>

Idioták kiméljenek!!! :)

Solten
#82579
Par avatar az autosport.com-rol... <#hehe>















Saor Alba

mflex
#82578
"mert nem léphetek csak úgy le a válság kellõs közepén"

micsoda aranyszíve van!<#nevetes1>

vén agyvelõgyulladás, a fax kivan ezzel a hülyével<#zavart2>

What about the forests?

[Jakuza]
#82577
Vigyazzal azert ezzel a kijelentessel, mert a csapatoknak is van valami a kezukben.
Eleg ha csak megkornyekezik Berniet, hogy figyelj mar ide oreg, nerm veled akarunk kicseszni es megmaradhatnak a mi sorozatunkban a kozvetitesi jogaid.
Abban a pillanatban a Fia probalkozasa ugy hullik szet mint annak a rendje.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

BaliBoy
#82576
Egy picit mintha megalomán lenne az ipse. 😊

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

ScarY MAN
#82575
Black Ghost
#82574
Ennek a jogi lépésnek max a ferrari miatt lehet értelme, és egy kicsit "utolsó szalmaszál" szagú. A nagy arcú Mózlika, bítos csak most gondolkodott el - " wazz ezek lehet hogy tényleg nem indulak 2010-ben" - és mivel csak a ferrarival van hosszabb távú komoly szerzõdése, megpróbálja valahogy visszatartani, hátha így más csapatok is visszakoznak.

Az új F1-el nekem is ugyan az a bajom mint Peppus-nak, pontosabban a szabályozási rendszer a bibi, valamint az a testület aki ezeket felügyeli, mennyire tudnak pártatlanok maradni?
Itt nagyon komoly egyéni érdekekrõl van szó, és én sem hiszek az össznépi ölelkezésben.
#82573

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

DannyL
#82572
Williams, Force India és ki?

MAGELLAN Cycles www.alphateam.hu

#82571
noch dazu ugranak a tévés jogdíjak, ha alacsony a nézettség nem fogják közvetíteni, valamint a pályák szerzõdése is lejár egyszer, ha nem is tudják felbontani a szerzõdésüket...

egyébként 3 csapatnak van csak szerzõdése az FIA val...

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#82570
miért buknának bele?

A nagy csapatok mennek... A Pilóták mennek, Alonso, Vettel,Raikonnen

A pályák már most ajánlkoznak

A sport legismertebb márkái, szponzorai, menedzserei és cégei is az új bajnoksághoz fognak csatlakozni a csapatok elvárásai szerint.

A gyártók már most megállapodtak egymilliárd elkülönítésérõl az új széria létrehozásához. ( nem találom a linket bocs )

erõsen bukás szagú, valóban...

Az egyetlen lehetõség a megegyezésre -amit nagyon sajnálnék- ha szerdán

leváltják ezt a vén marha moslékot, és Börni féltve a pénzét megegyezik a csapatokkal

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

a.carkey
#82569
Jean-Marie Balestre. Õ volt Mosley elõtt az elnök. Senna utálta, mert szerinte benyalt Prostnak 1989ben. 1990-ben Senna nem emelte fel a hangját, hogy nem meszelték el. Tavaly halt meg.

A medve nem játék.

Molnibalage
#82568
Ki óta?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

a.carkey
#82567
Aki élteti, az már leírta.

Szerintem akár még hatalmas blöff is lehet, de ha mégis ki kéne játszani a lapokat és a két egyéb játékos nem dobja, nos akkor meg életképes lehetõség: van a csapatoknak rá pénzük, vannak szabad pályák, õk szednék be a bevételeket, népszerû lenne a benne résztvevõ versenyzõk és csapatok miatt, és máshol is mûködött (USA). Akkor itt miért ne mûködne? Annyi embert és országot bántott JM Ballestre óta ez a két majom, annyi ellenségük van, hogy százezreket nem sajnálva örömmel forgatnák meg a kést a két ökör testében.

Jól számoltak: a kilépés miatt bukhat Mosley, Bernie is kihátrálhat mögüle, szabadulhat a jogoktól, stb. Az egész Bernie féle cég a tõzsdén van. Egyelõre hétvége jön, újabb hírek, de iszonyat sokat veszíthet a pasi hétfõn, ha tényleg kilépnek a csapatok. Talán ezért is békülékenyebb Bernie, mint a náci majom.

A medve nem játék.

Peppus
#82566
szerintem inkább a normális megegyezésért kellene drukkolni, mert ez az "új" F1 egy baromság. Nem is értem, hogy aki itt élteti ezt az új ötletet, az mit is gondol.. Majd hihetetlen izgalmas csaták lesznek, tök fasza szabályok, a csapatok kéz a kézben örülnek egymás sikereinek, Hamilton kifehéredik, Alonso kedves lesz, Kimi megtanul beszélni, Barrichello vezetni? 😄 Egy szép új világ kezdete mi? 😄

M@TriX
#82565
és mi lenne ha a két pöcsöt dobnák ki?
erre még nem gondoltak?

..::::::.. A kétpúpos teve sokáig nem is vette észre, hogy két púpja van, mert az első eltakarta a hátsót.

Molnibalage
#82564
Az. Ez már nagyon remélem, hogy a végjáték. Azt hiszik, hogy abban a korban vannak amikor még õk diktáltak.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

[Jakuza]
#82563
Azert remelem erzitek az ironiat, az egesz uggyel es Mosley erolkodesevel kapcsolatban, hiszen megmondta, hogy ha nem tetszik a csapatoknak csinaljanak masik bajnoksagot. 😄
Most hogy csinalnanak mar perrel fenyegetozik, hogy maradjanak.
A nevezesi hataridorol meg ne is beszeljunk, hiszen mar tobb hete lekellett volna adniuk a csapatoknak a nevezest, es mar akkor fenyegetozott, ha nem irjak ala akkor lesz irgum-burgum es erdekes modon mindig tovabb toltak halasztottak a nevezesi hataridot.
Itt latszik, hogy mi a valosag azokkal az allitasokkal szemben, amin pl Istencsaszar erolkodott, hogy a neves csapatoknak van szuksege az F1-re es nem pedig forditva.
Mpost kiderult minden, ha az F1 megtudna elni ezek nelkul a csapatok nelkul, akkor mar regen nem erolkodnenek, hogy alairatassak veluk a szerzodest, vagy perrel fenyegetoznenek, ami ugyebar mar nevetsegesse is valt azon kijelentes kapcsan, hogy "csinaljanak masik sorozatot, ha nem tetszik a szabalymodositas"
Szoval a Fia es Mosley vergodese egy vicc kategoria.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

werkfilm
#82562
ferrari máris kiszállt:?

#82561
ebbõl úgyselesz semmi moslék és a másik nemtomhogykellírni berni! nem fogja hagyni hogy egy fityinget se kapjanak! megállapodnak utóbb!

ez egy egész kutyakomédia!
Dietrich
#82560
angol humor..ma irtak alá 17!! éves szerzõdést a Doningtoni pályával 😄

erre Moslék kijelenti, hogy szerinte inkább Silverstone-ban lesz verseny? Sztem ezt csak azért mondja mert a FOTA már tapogatózik. Mindenesetre ez érdekes kijelentés attól az embertõl, aki szerint egy szerzõdés szent és sérthetetlen😊)

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."