FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84607
Tavaly valóban volt egy kis lemaradásuk,de az év 2. felére már (lásd Alonsot,akik futaomot is nyert)feljavult,ill.megemgedték,hogy azt a pár LE hátrány elmaradást behozhassák..

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

Kit--Kat
#84606
Nem ugyanaz, mert 2008 folyamán kikönyörögte a Renault, hogy õ is tudjon olyan változtatásokat tenni amit a Ferrari és a Mercedes is tett a motorokkal, ezt az évad végére engedélyezte a FIA.
AZ évad 70%-át gyengébb motorokkal szenvedte át a Red Bull és a Renault, míg a Toro Rosso az erõsebb Ferrari motorokkal ment.
A Renault sem Alonso zsenialitása miatt ugrott hirtelen akkorát az évad végére, egyszerûen ennyit jelentett az évvégén beszerelt módosított motor.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

bardocz
#84605
De nem akkor hisztizett a Renault,hogy nem tudnak motort gyártani,mert balfaszok,és hagy fejlesszenek már?
#84604
Most milyen motor van a TR-ban?ugyan az..
a motorok között szinte nincs is külömbség,szinte teljesen egyformák..
nem lehet fejleszteni,limitált a fordulat,sõt a váltó áttétele is fix ma már.. Ez már nem döntõ tényezõ..
A kaszni,az ember és a beállítások,itt vannak a külömbségek

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

#84603
de a kommentekben ténylag írják, hogy bizti belecsempésznek ezt-azt tesztelni.. <#ravasz1>

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

bardocz
#84602
Mert így idei autóval nem lehetne,csak egyenesben,viszont ha valaki kölcsönkap egy F1-es autót,és kipróbálhatja egy pályán,akkor miért ne?Én is kipróbálnám,igaz lehet életem végéig takarítanék,de aki egy ilyen lehetõséget kihagyna,az biztosan buzi<#nevetes1>
#84601
én csak linkeltem...

az indexen van kint így..

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#84600
de az utolsó futamán azt mondogatta palik hogy szétküldi az ajándékát mármint azt a kocsit megkapta verseny után!

pár kört kell menni nem hogy visszatérjen a régi kerékvágásba a reflexei!
az mióta teszt ha csak felkészül a pilóta vagy gyakorol!
#84599
szvsz kell a teszt, tudom, hogy MS nem felejtett el vezetni, de talan biztonsagtechnikai szempontbol jobb, ha ujra kiprobalja magat ures palyan...

http://gaborszantai.co.uk/

bardocz
#84598
Tesztel egy 2 éves autót,és?
Totti5
#84597
Sajnálod tõle? nem oszt nem szoroz...

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#84596
ennyi

bardocz
#84595
Abban azért annak is volt szerepe,hogy a TR Ferrari motort használt szerintem,de persze Vettel is kellett oda,most pl sehol nincsenek sajnos.
#84594

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#84593
Tavaly biztos azért volt jobb a TR mint a RBR,mert a mérnökök igy akarták,idén meg azért nem..
De miért is magyarázkodjak,ez az én véleményem,mitõl ne szarnám le,hogy elfogadod,vagy sem....

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

#84592
Korrekt.

Vagy ezentul mondhatjuk azt is, hogy soha, senki nem nyert VB cimet, hanem mindig 19* pilota vesztette el kozossen...

(*amennyiben huszan indultak)

http://gaborszantai.co.uk/

#84591
15 evvel ezelott vezettem Nyiradon rallye autot es szocsket, kerdezz barmit az F1-rol, biztos erteni fogok hozza<#zavart1>

http://gaborszantai.co.uk/

#84590
Vettel miert? Mit csinalt eddig, amivel tobb lenne Webbernel vagy Buttonnal?
Jah...
Semmit...

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#84589
Nekem valahogy többet jelentenek a McLaren és a Ferrari mérnökeinek a nyilatkozatai mint a te véleményed. Attól függetlenül, hogy van gokart pályád még valahogy nem tûnsz hitelesebbnek.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

#84588
Ezt csak neked cáfolták meg,ami szintén nem jelent semmit..
Nálad is ejön azaz idõ,amikor már nem hiszel a télapóban..
De ameddig nem számitógép vezeti az autókat,addig ez igy marad

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

Kit--Kat
#84587
Le is lehetne vezetni Kimi idei futamait.

Ausztrália: Nem is tudom 4. vagy 5. helyen haladt amikot lekoccolta a falat, a Dyer azt mondta valószínûleg technikai probléma amire nem tértek visza késõbb, de nem jellemzõ az ilyen megforgás Kimire, aztán meg hidraulika miatt kiállni kényszerült.

Malajzia: 6. helyen haladt amikor behívták a boxba vizes gumikért majd a száraz pályán vissza esett a 18. helyre. Amikor félbeszakították a versenyt már átázott a Ferrarija és nem mûködött a KERS.

Kína: A felvezetõ körben már nem mûködött rendesen a Ferrarijának a motorja, végig dadogott a motorja az egész versenyen. Tizenakárhanyadik lett.

Bahrein: Az elsõ futam ahol technikai probléma nélkül versenyezhetett, a Ferrari így is elszúrta a boxban és 5. helyett csak 6. lett, de megmentette a csapat becsületét az elsõ pontokkal.

Spanyolország: A futam elejétõl kezdve nem mûködött a KERS-e, majd a verseny elsõ harmadában hidraulika hiba miatt fel is kellett adnia a versenyt.

Monaco: A Ferrari ez idági is legjobb start helye, 2. lett az idõmérõn, majd csodák csodájára most nem hátráltatta a technika, de azért megint sikerült a boxban elszúrni az esélyét a 2. helyre, így is magasan a legjobb eredményt ért el az idényben az elsõ pódiummal.

Törökország: Rajtnál megsérült az autója, de mondjuk egy gyenge futamának ahol csak 9. lett.

Nagy Britannia: a kevés benzin ellenére sem tudta elég elõre kvalifikálni magát, a jó start utáni 4. helye ellenére is vissza esett a kevés benzin miatt. 8. helyen végzett. Erre sem lehetünk büszkék, bár nem õ a felelõs a rossz taktikáért.

Németország: Motorja túl melegedett, megint fel kellett adnia a táv feléhez közeledve 6. helyrõl.

Magyarország. 7. helyrõl lett 2. mellesleg megint nem mûködött a kocsija kifogástalanul a jobb kipufogóval problémái voltak. Több mint elismerésre méltó ez a helyezés és az év legjobbja eddig a Ferrarinak.


Kimi szerezte az elsõ pontokat az elsõ dobogót a legjobb rajthelyet és a legelõkelõbb helyezést is õ szállította eddig a Ferrarinak.

Tíz futamból haton technikai problémák hátráltatták.

Igen valóban Kimi idén a nagy 0 gratulálni tudok mindenkinek aki ezt mondja.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Jacek
#84586
akkor pont bele talaltam😊 Kimi alatt allando omega koncert😊 kovetkezo evben szuper minden, mondjuk ez koszonheto a fordulatszam limitnek😞

Kit--Kat
#84585
Kár hogy ezt már megcáfolták belsõsök ezerszer, hogy nem a pilóta fejleszt, de csak írogasd nyugodtan továbbra is ezt.
Ami kell ilyenkor, hogy egy pilóta kitapossa a lelkét az autónak, ezek után lehet elemezni a telemetriával stb.
Ezt nem én találtam ki, hanem a fejlesztõ mérnökök nyilatkozták.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

#84584
Ez csak az érem egyik oldala..
Hogy egy jó autó szülessen,ahoz egy jó "fenekü" pilótára is szükség van..
Hiába a zseniális tervezés,nem lehet mindent szimulálni.szükség van olyan pilótára is,aki ezt össze is hangolja..
Persze vannak kivételek is,amikor véletlenül teljesen beletalálnak és elég a gyözelemhez,de mindig van mit finomitani...
Na ebben volt verhetettlen Sumi és nagyon jó Alonso is,még Vettelt is ide sorolnám..

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

Jacek
#84583
aham, de ha azt nezzuk ki mit erdemelt meg, akkor ha Kimi ala olyan mclarent raknak mint Hami ala, akkor 3x vb minima😊

bardocz
#84582
<#worship>
zsutyesz
#84581
Basszus, mindenki megérdemli a VB-t, aki már egyszer megnyerte!
Mindenkinek volt már motorhibája, kicsúszása az évek során, ez alapján nem lehet elvitatni vkitõl a VB-címet! Azért ennél többre van szükség egy bajnokság megnyeréséhez.

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

#84580
vissza! ezt a hangot, ezt a nagybetûs feeling-et

http://www.sg.hu/cikkek/75599/feladta_wow_os_eletet_a_valosagert ------- MMORPG rajongóknak: \"Ne feledd, minél királyabbul fest a karaktered, annál szánalmasabb az életed.\"

Kit--Kat
#84579
Na ja, mert végül is Hamilton nem Kimi 2 motorhibájának köszönhetõen tett szert ekkora elõnyre Kimivel szemben, ha nem a tudásának köszönhetõen.
No comment.
Kimi volt az egyetlen akit 2007-ben 2 motorhiba is hátráltatott még is versenyben maradt a VB címért, ennyivel is többet teljesített Alonsonál és Hamiltonnál.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

oneal1
#84578
annyira bírom ezeket a dumákat komolyan...."azt a VB címet nem õ nyerte meg" 😄😄

!Forza Ferrari!

#84577
ok.<#szomoru1>

http://www.sg.hu/cikkek/75599/feladta_wow_os_eletet_a_valosagert ------- MMORPG rajongóknak: \"Ne feledd, minél királyabbul fest a karaktered, annál szánalmasabb az életed.\"

Máté94
#84576
Ez egy concept art sajnos😊
a.carkey
#84575
Persze, de 15 pont hátrányt azért be is kellett hozni. Neki sikerült, másnak nem ...

A medve nem játék.

#84574
na, a Force Indiának lesz egy vetélytársa a két utolsó helyért folytatott küzdelemben 😄D vannak már fejlemények kik ülnek majd az autókban?

ratiomaster 1.8.9 : egy társ,aki segít,ha a nettel problémáim adódnának

Máté94
#84573
2010 Prodrive Aston Martin Formula One Team:

#84572
azt a VB címet nem õ nyerte meg,Hamilton baszta el a boxutcában Kínában,utána a brazília futamon ez rányomta a bélyegét a teljesítményére...

ratiomaster 1.8.9 : egy társ,aki segít,ha a nettel problémáim adódnának

Skynet85
#84571
Nem szeretek ide írni, több oka is van, miért, de most nem részletezem, csak egy szvszt osztanék meg. Aki Kimit és pár tenyésztett pilótát hasonlítgat, az elkövet egy kis hibát: Kimi motivációja vajon mi lehet a Forma 1-ben? - és mielõtt rávágjátok, hogy a dobogó és a VB cím, akkor kicsit nézzetek utána az életének, életvitelének - szvsz egyetlen motivációja van: hogy élvezze amit csinál, és akkor ezek után nézzük meg a modernkori f1-et - vajon õ ezt élvezi ?


Encore
#84570
Azt hozzátenném, hogy sok ellendrukker elég nagyokat túloz, hogy Kimi már két éve gyenge meg ilyesmik, holott 2007ben õ volt a legjobb ezt bizonyítja a VB cím. Aztán tavaly az évad elsõ felében szintén jól ment, aztán jött pár futam ahol saját hibáján kívül nem szerzett pontot és az év második fele volt, amikor úgy tûnt már nem küzd (hogy ennek tényleg motívációvesztés volt az oka, vagy Massát nyomták az most nem is fontos), de tulajdonképpen volt tavaly egy gyengébb fél éve és ennyi... Az idei évrõl kár beszélni mert a kocsi annyira rossz, de azért összeszedett két dobogót, az elsõ harmadik és az elsõ második helyet idén, szóval most is jól megy azért.
Volt egy gyengébb fél éve és most mindenki osztja az észt, hogy már rég nem az igazi, meg hogy tuti kirúgják...
#84569
MS es a Ferrari tesztelhet egyenes palyan? pl. repteri kifuto...
Mas csapatoknal ez elofordul, gondolom ott kiprobalhatna a KERS-t...

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#84568
Azért amiért senki sem, szinte lehetetlen elõzni.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

kifli
#84567
most mié nem csinál ilyeneket? :/
Kit--Kat
#84566
<#eljen><#eljen><#eljen>

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Lewis Hamilton
#84565
😊

#84564

damondesign
#84563
Olvasgattam mit írtatok, gondoltam leírom én is a véleményem, de inkább megnéztem a 2007-es Brazil nagydíjat, ismét. Még hogy Kimi nem tud mosolyogni? Na és az a könnycsepp a szemében? Az enyémben több volt anno, és még a pezsgõ is elõkerült<#vigyor2>.

Idézetek az akkori kommentárból: "Raikkonen megérdemelte..." , "Az elmúlt évek legnagyobb tehetségének kikiáltott versenyzõje..." stb.

Kimi 2007 végéig hihetetlenül versenyzett, (lásd YouTube, ha nem hiszed) nem csoda, hogy versenyzési stílusával rengeteg rajongót szerzett. Ráadásul szimpatikus a kezdetektõl kezdve. Pl. Álnéven motorosszán versenyt nyert. Na az ilyen infók után csak röhögtem, és nem csalódtam, ez õ. Nagy fanja vagyok évek óta.

2008-tól hullámvölgybe került, és rendkívül peches is volt. Talán már nem is olyan motivált, mint rég. Na és? Most akkor mi van, utáljuk, mert nem jönnek az eredmények? A fenét! Még jobban szurkolunk, és az apró megvillanásoknak még jobban örülünk, mert felfedezzük benne a régi tüzet. Pl a Hungaroringen õ rajtolt a legjobban,( ott volt Hamilton mellett, mikor vissza kellett vennie...)

Reméljük, hogy visszatér a régi Kimi egy jobb autóval, de ha nem, még mindig ott van az, amit évek alatt letett az asztalra. Jelenlegi mezõnybõl sokan szeretnék azt elérni, amit õ. Hát próbálkozni lehet...

#84562
BaliBoy
#84561
Olvasd már el még egyszer, hogy mit írtam. Azt írtam, hogy a versenyben nyújtott szereplés alapján van értelme kedvencet választani. Nem pedig az aktuális legjobbat! Szó sincs (egyszeri) sikerélményrõl.
Engem meg ne jellemezz!!! Nem ismersz. Az, hogy most benéztél ide egyszer nem jogosít fel arra, hogy bírálj engem. Én is mindig is Ferraris és azon belül Sumis voltam. Mióta visszavonult azóta pedig Massa-t preferálom. Sokan nem kedvelnek engem ebben a topikban, de ezeket akárki meg fogja neked erõsíteni. De persze ismeretlenül könnyebb fröcsögni.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

#84560
8-10 eve volt, nem tudom mennyi eselyunk van konnyen megtalalni...

http://gaborszantai.co.uk/

#84559
ez tul kevés info, vagy csak én nem találom a kereséshez a megfeleõ szavakat :I

http://www.sg.hu/cikkek/75599/feladta_wow_os_eletet_a_valosagert ------- MMORPG rajongóknak: \"Ne feledd, minél királyabbul fest a karaktered, annál szánalmasabb az életed.\"

#84558
keress ra googleban, Michael bajnoki cimet unnepeltek, es talan Ralf volt, aki egy TV-t is kidobott az ablakon...

http://gaborszantai.co.uk/