FORMA1
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10
Na én erre remélem hogy hülyeség.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
"Flavio Briatore csapatfõnök és Pat Symonds sportigazgató szerdán bukott bele a csalásba, a kis Piquet megússza, mert az FIA sértetlenséget biztosít neki vallomásáért cserébe."
Hol, ki, mi, mit?
Tényleg le kéne állni! Hétfõn - nincs már messze - kiderül, hogy egyáltalán igaz-e valami kisPiquet vallomásából vagy csak egy kirúgott alkalmazott hord össze hetet-havat ...
A medve nem játék.
A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"
Milyen gyártó az aki a probléma lehetõségére is felrugja a megállapodásokat és beáldozza a kétségtelenül nagynevû szakembereit..
😊
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
A medve nem játék.
Sem én, sem te, senki, azokon kívül akik kiértékelik a telemetriát, vagy akik hallották Piquet vagy Symonds vallomását, vagy akik belelátnak az eddig összegyûlt bizonyítékokba..
Én sen ítélkeztem, csak leírtam, h szerintem ez, hogy nem vitatják a vádakat egyenlõ a beismeréssel.. ez az ÉN VÉLEMÉNYEM.
Az, hogy Brióst kirúgták, sztem csak azért van, hogy kisebb legyen a büntetés. Szintén SAJÁT vélemény.
Az hogy más is így látja, más fórumokon, cikkekben, közleményekben, az csak egy dolog, lehet h mind tévedünk...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
A Mirror értesülései szerint a Renault-tól nemrégiben távozó Flavio Briatore állítása szerint feláldozta magát, hogy megmentse a francia istállót.
Mint ismeretes, a Renault szerdán hivatalos közleményben tudatta, hogy megválik csapatfõnökétõl, Flavio Briatorétól, valamint fõmérnökétõl, Pat Symondstól, akiket azzal vádolnak, hogy a 2008-as Szingapúri Nagydíjon utasították Nelson Piquet-t arra, hogy Fernando Alonso gyõzelme érdekében csapja oda a falhoz versenyautóját.
„Csak megpróbálom menteni a csapatot. Ez a kötelességem. Ez az oka annak, hogy távozom” – idézi Briatorét a Mirror internetes lapja.
A lap emellett azt állítja, hogy a Motorsport Világtanács hétfõi ülését követõen feltehetõleg nem tiltják majd el a francia gárdát, azonban 50 millió fontos pénzbírságra számíthatnak.”
Ale Alonso! poppe fan club™
"Nem állítottam határozottan". Bocs, de LOL! 😄
"Tudott õ mindenrõl. Aki a tizenötödik helyrõl indul, az nem fog keveset tankolni az autójába, mert azzal legfeljebb három-négy autót tud megelõzni a rajtnál, aztán visszaesik oda, ahol elõtte volt. Az ilyen stratégiának semmi értelme."
Ha ez nem határozott, akkor mi?
"Mindössze annyit mondtam, hogy egy olyan intelligens versenyzõ, mint Alonso, miért nem vonta kétségbe a stratégia helyességét, amikor azt mondták neki, hogy a tizenötödik rajthelyrõl indulva a tizenkettedik körben kell kiállnia tankolni. Versenyzõként én biztos gyanakodtam volna, ezért nehezen tudom elhinni, hogy Fernando semmirõl sem tudott."
A medve nem játék.
A medve nem játék.
A medve nem játék.
A medve nem játék.
Nem õ kényszerítette Piquet a csalásra, nem õ vezette neki a falnak szándékosan az autóját...az hogy tudott róla (esetleg), a bringásoknál hárman köröznének a Vuelta-n, ha mindenki el lenne tíltva aki tudta hogy mesterségesen befolyásolják a végeredményt, azaz a doppingolás bármelyik változatát használják.
Piquet az meszelte magát...ennek ellenére sztem jövõre a mezõnyben lesz, a többi erõsen függ attól hogy mit derítenek ki.
De Alonso szvsz nem lesz megcibálva erõsen...vagy egyáltalán nem.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10
Minden más találgatás.
A barom Joó Gábor és köztem meg az a különbség, hogy én NEM ítélkezem elõre, mint õ, és ezek szerint, mint ti, különösen a JELENLEG ELÉRHETÕ BIZONYÍTÉKOK alapján, mert azok harmatgyengék egy csapat kizárásához/eltiltásához/elítéléséhez.
A medve nem játék.
Van egy véleményed, leírod elfogadjuk.
De ha pl én másképp gondolom, ( az én eklépzelésem nagyjából egybe vág a hozzáértõk itt ott megjelent nyilatkozataival cikkeivel ) leírom, erre te idelinkelsz mindenféle eddig nyilvánosságra került anyagot, ami szerinted a teljes igazság és azok alapján a Renault t nem h megbüntetni nem fogják, de bearanyozzák a kasztnit, Brióst meg megkoronázzák, a Piquet családot pedig a pokol utosló paddockjába számûzik, és a Shell labor által kikísérletezett üzemanyagban sütögetik..
Kicsikét elfogult vagy, nem?
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
Saor Alba
A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.
Tudunk, de ezek szerint te nem.
Piquet család állítása: erre vettek rá, bizonyítékunk nincs
Briatore, Symmonds, Reanult: bizonyítsák be, nem gördítünk akadályt.
kirúgott alkalmazott állítása vs volt munkaadó (a felek rossz szájízzel váltak el)
Ha minden annyira kerek lenne az életben nem volna szükség kockákra.
Hétfõn meglátjuk mi van még a zöld asztalon ...
A medve nem játék.
Szal sok jó szakember vagy nem tud 'átportolni' vagy elvész a sülyesztõben az alacsony szinvonalú de a híreket 'hányó' oldalak miatt. Nincs igény a szakértelemre, elég egy angol-német meg hogy valki nézi a futamokat.
...ez egyébként általában nem baj, sõt. De régebben azért az újságírást tanulták...
De ez nem feltétlen az arc hibája, amíg megvan a megfelelõ számú lekérdezés addig kiröhög bármit.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.
"Õk jobban tudják, mekkorát kellett volna fékezni, hogyan kellett volna kormányozni a Ferrarit, hiszen az simán befordult volna, mivel nem ment gyorsabban, mint az elõtte lévõ körökben a pálya ugyanazon pontján."
😄
A medve nem játék.
"A balesetet megrendelõ Flavio Briatore szerdán lemondott, cinkostársától, Pat Symondstól megvált a Renault, abban reménykedve, a fõkolomposok nélkül nagyobb esélye lesz, ha nem is megúszni, de kevésbé szigorú büntetéssel átvészelni a hétfõi FIA-tárgyalást."
... majd a focival kapcsolatos !!! bundákról irogat féloldalakat. 😊
Jelentsék már be a Ferrari összeállítását és legyen meg a meghallgatás.
Joó Gábor egy buzi. Ezt én állítom. Õ gondolom majd mást mondana, de én kijelentettem, szóval ez úgy van. Minek védekeznie, úgyis nekem van igazam. Ma láttam lemenni a közértbe. Bár õ azt állítja sörért ment, én meg azt mondom, hogy azért hagyta el a lakását, hogy seggbetolja a bolt pénztárosát. Hiába védekezik. Én ezt állítom, tehát így van.
Gabika kb. ilyen szinten mozog a postjaival. Az "Alonso biztos, hogy a Ferrariba megy" folyamatos zöngeményei után - amióta ez már egyáltalán nem "biztos", azóta ezzel kussol. Most éppen a Renault ellen fabrikálja a "megdönthetetlen" vádakat. 😊
Hogy miért idegesít ez? Mert baromi sokan elolvassák amit ír, és kb. annyira tárgyilagos a gyerek, és józan, mint Piszkos Fred.
A medve nem játék.
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
Saor Alba
De más esetben Briatore-nak fel kell adnia azt a nagyszerû életet amit élt és élvezett is, és a neve megy a sárba.
Ezt azért sajnálnám...tudja fene, kavart ezt azt eleget, de karakter. 😊
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
A medve nem játék.
Sztem van egy vallomás.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
A Globo tévébõl jött az info.
A medve nem játék.
Ha mégsem mentik fel õket, akkor:
A. Alonso is baszhatja rövid távon a karrierjét, mert akkor nem létezik, hogy nem tudott arról mi készül.
B. Piquet autóverseny közelébe se kerül többet.
C. Massa - bárhogy is alakul az állapota - mindenképpen marad a Ferrarinál.
Variációtól függetlenül meg Briós szarrá fogja szivatni Max Mosleyt, és Mosley ugyanúgy tûnik el egyik pillanatról a másikra a F1 közelébõl, ahogy az apja tûnt el a politikai életbõl korábban. De nagyon fogja szégyelni magát.
A medve nem játék.
Itt a Renault jelentés
"FIA adviser: In your own words Mr. Symonds what do you recall being said to Nelson Piquet Jnr at that meeting? This is shortly before the race.
Symonds: I don't really remember it.
FIA adviser: You don't remember?
Symonds: No.
FIA adviser: Nelson Piquet Jnr says that he was asked by you to cause a deliberate crash. Is that true?
Symonds: Nelson had spoken to me the day before and suggested that. That's all I'd really like to say.
(...)
FIA adviser: Mr Symonds were you aware that there was going to be crash at Lap 14?
Symonds: I don't want to answer that question.
(...)
FIA adviser: There is just one thing that I ought to ask you and put it to you so you can think about it at least. Mr. Piquet Jnr says that having had the initial meeting with you and Flavio Briatore you then met him individually with the map of the circuit. Do you remember that?
Symonds: I won't answer, rather not answer that. I don't recall it but it sounds like Nelson's talked a lot more about it.
FIA adviser: Mr. Piquet Jnr also says at that meeting you pointed out a specific place on the circuit where he was to have the accident and said it was because it was the furthest away from any of the safety or lifting equipment and gave the most likely chance of a safety car being deployed.
Symonds: I don't, I don't want to answer that question.
FIA adviser:
Symonds: I'm sure it would have been both of us but I don't know for sure. Sorry that's a contradiction. I would imagine it would be both of us that would be normal. Actually probably more often it's Flavio that does the talking himself. I wouldn't necessarily always agree with what he's saying but the majority.
FIA adviser: Because just to be absolutely clear here what Nelson Piquet Jnr has said is that at that meeting it was you that asked him to have a crash deliberately?
Symonds: I can't answer you.
FIA adviser: Can I say that if Mr. Symonds you'd been put in the position where you were made to ask Mr. Piquet Jnr to crash it's much better, it would be much better for you in the long term to tell these stewards to hear that today?
Symonds: I fully understand that.
FIA adviser: Yes.
Symonds: I have no intention of lying to you. I have not lied to you but I have reserved my position just a little. FIA adviser: And you're aware that the stewards may draw conclusions from your unwillingness to assist them in relation to what went on in that meeting?
Symonds: I would expect them to. I would absolutely expect that.
FIA adviser: I think I haven't got any further questions.
On the basis of that interview, the stewards came to the conclusion that there had been a discussion about the crash, and that "at the short meeting thereafter, Mr. Symonds had indeed indicated to NPJ
"The stewards note," added their statement, "that had there been no substance to the allegations made by NPJ and put to Mr. Symonds, it would have been straightforward for Mr. Symonds to deny them."
Other more junior Renault engineers were interviewed to find out what they knew about the crash plan and, if they knew nothing, to explain the reasoning behind the unusual decision to only fuel Alonso to lap 14 of the race - as was his original strategy.
Following their conversations, the stewards concluded: "Renault believed it had nothing to lose in taking an aggressive approach. The other engineers also commented that the softer, option tyres had been shown in practice to be good off the start but susceptible to rapid degradation and graining.
"This being the case, there had also been tyre-related reasons to fuel Alonso light and get the weaker option tyres out of the way on a comparatively short first stint."
It was also revealed that Piquet had been approached after the race by an engineer to ask if it had been deliberate.
"One engineer had put the evidence to NPJ shortly after the crash and asked whether the crash had been deliberate. NPJ had refuted that suggestion.
"On balance, the stewards have no reason to believe that the other engineers were aware in advance of the race of the alleged plan to cause a deliberate crash at Turn 17 on lap 14.""
Briatore Renaultos papíron írott levele Nelson Seniornak
""You can easily imagine that I can certainly not accept your contention that the Renault Team, myself, and your son entered into some sort of conspiracy that would not only have an impact on the result of the competition, but actually, that may put at risk the safety of all the contenders in the Grand Prix just to have Fernando Alonso obtaining a racing advantage," wrote Briatore.
"I am outraged that you could think that I myself, not mentioning your son and the other people in the Renault's Team, could have any part in such a strategy that may constitute a criminal offense.
"Secondly, I am forced to consider that your threat constitutes without doubt a blatant attempt of exerting blackmail against Renault F1 and myself to extort an illegitimate advantage by way of threats and outrageous lies on the basis of an alleged hear-say.""
Ez pedig fontos megjegyzés:
"During the stewards' interview, Briatore revealed details about Piquet's contractual situation at the time of the Singapore GP - saying he had no offer for 2009 at that point, and the matter was not resolved until the Brazilian GP in November - albeit with a salary cut from $1.5 million to $1 million.
Briatore claimed that if the crash had been done deliberately it would have resulted in a better contract for him for 2009, not worse."!!!!!!
Más.
"He also denied knowledge that he said 'thank you' to Piquet after the race, but then later admitted he may have said it 'as a joke maybe.'"
A Renault rádióbeszélgetése Szingapurban
A medve nem játék.
Symonds vallomása példul...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
Lauda nyekergését meg betudom az újdonsült apaságnak, mert ilyet kijelenteni, hogy: "ilyen durva módon még nem befolyásolták a F1-et!" (Áh, soha ... 1989 Suzuka, 1990 Suzuka), enyhén szólva nevetséges. 😊
A medve nem játék.
ha semmi nem lenne ellenük egy ekkor a csapat mint a renault meg a szponzorok, ügyvédei nem tennének meg mindent hogy kimosdassák a csapatot..??
ez hogy nem vitatják a vádakat, BEISMERÉS..
lehajtott buksival várják az ítéletet..
Brióst meg Symonds t azért rúgták ki, -mint bûnbakokat- hátha kisebb lesz a bünti..
Ne legyenek a közelben.. persze...
Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...
http://www.formula1.com/news/interviews/2009/9/9942.html
egyelore ennyi pilota van meg..folyt kov.
A papa
Az ügy
Egy biztos. Ha Maxnak köze van Briós elküldéséhez, akkor Briós valami hihetetlen nagy szopatással fog visszavágni az elkövetkezendõ napokban. Ha azt látjuk, hogy Max Mosleyról kijön pár kép, ahol fiatal fiúkkal fajtalankodik, akkor abban bizony Briósnak a keze lesz. És ha büntizik Brióst, lesz anyag. Iszonyat milyen médiahatalom áll Briatore mögött. Valahol már volt errõl egy anyag. Keményen vissza fog vágni. 😄
A medve nem játék.
Gazzetta dello Sport: "A Renault elküldte Briatorét. A francia csapat azért döntött így, hogy megakadályozza a nagyobb büntetést. Vélhetõleg Max Mosley keze is benne van dologban. Az FIA elnökének rossz a kapcsolata Briatoréval, a baleseti botrány remek alkalom volt, hogy ártsanak az olasz szakembernek."
La Repubblica: "Briatore, a legenda bukása. Véget ért az eposz. A döntés mögött az állhat, hogy a Renault tart a szankcióktól. Valakik úgy vélik, hogy így is büntetést kapnak. A Renault imázsán folt esett. Nem vitás, hogy sikeres volt Mosley bosszúakciója."
Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10
Egyébként én nem tartom kizártnak hogy Piquet visszajön jövõre, sok érkezõ csapatnak értékes lehet az a tapasztalata amit azért megszerzett.
..bár ha versenyzõ lennék nem szivesen mennék a közelében ezek után.
De azért nem kócolnám össze a szemöldököm ha behírezik hogy leszerzõdött valamelyik érkezõ csapathoz.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10
"Az elmúlt 3-4 hozzászólásodban mennyi szólt az F1-rõl?!"
Ugyanezt kérdezhetnénk tõled is 😛
Szvsz kellenek ezek az hsz-ek is, legalább van min röhögni 😉
/ON
Bannerben mikor lesz a mostani futamról összefoglaló? Nem láttam a futam végét (kb Liuzzi kiesése volt az utolsó) és gondolom történt ott más is Hami kicsúszásán kívül.
Renault ügy:
Számomra érthetõ, hogy nem tagadnak. Ha már elment a két fõkolompos, akkor persze, hogy nem próbálják õket tovább fedezni. Segítenek FIA-nek (vagy kinek) abban, amiben tudnak, hogy minél kevésbé basszák meg õket.
Szegény Piké ezzel egy életre elásta magát, szerintem itt véget is ért az autóversenyzõi karrierje. De az F1-es biztosan - nem is baj, nem veszítünk sokat. Viszont ahhoz, hogy így eldobjon mindent, történnie kellett ott még pár dolognak. Brióssal nagyon nem lehettek jóban, ha ezt meg merte lépni.
Pilóta cserék:
Ferkának Alonsót lenne értelme leigazolni. Fisco szerintem már kiöregedett, igazából soha nem is tartottam nagy pilótának. Persze van rá esély, hogy úgy jár, mint most Bari, de hát... nemtom. Massa meg kérdéses, hogy felépül e. Biztos meg fog tenni mindent ennek érdekében, és az akarat sokat segít, de akkor is bizonytalan. Jövõre egy erõs páros lenne nekik egy Kimi-Alo, nekem tetszene.
Mekitõl mindenképp elküldeném Kovát, és szerzõdtetnk egy értelmes pilótát a helyére. Mondjuk Rosberg. Vagy BMW-tõl bármelyik pilóta (már ha elmegy onnan valamelyik/mi lesz egyáltalán a BMW sorsa? Errõl nem tudok semmit 😊).
Többi csapatról most nem nyilatkozok (:
az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Ha beszorul valaki mögé unalmas. Igen... És?
Most ezzel azt akarod mondani, hogy nincs benne tûz és csak vonatozik és nem tud elõzni.
Vagy egyszerûen unja az egész F1-et?
Mert mindkettõt meglehet cáfolni, csak kíváncsi vagyok ebbõl mit akarsz kihozni.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"