FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Totti5
#86808
Nem kellett volna neki megtenni, és az apucinak sem kellett volna ezt engedni, illetve azonnal menni kellett volna az FIAhoz hogy ezt meg ezt akarják, de ugytünik hogy az állása fontosabb volt és azt hitték hogy ezzel az értékelhetetlen teljesítménnyel évikig elbohóckodik majd a Rönónál, hát tévedett.

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#86807
Engem azért érdekelne, hogy a FIA, hogyan bizonyítja a Renaul bûnösségét. A telemetria semmit sem bizonyít, csak azt, hogy a kis Piquet hibázott. Viszont ezt eddig is tudta mindenki. Hozzáteszem a legnagyobb bûnös szerintem a kis Piquet mert a csalást, és mások veszélyeztetését õ követte el. Idelye lett volna eddig is bevallani, még sem tette, csak mikor kirugták. Mellesleg megjegyzem élrekerülni egy dolog, ott maradni, jó köridõket futni pedig egy másik.

b-type
#86806
A poén, hogy az FIA más nagydíj miatt is vizsgálódik (ez már egy hete is volt mint félmondat), de ahogy olvasom elkezdtek foglalkozni 2006 Interlagos-szal....ami gondolom sejthetõ mekkora visszahangot válthat ki, ha MS és Fisichella-val történt ütközést ilyen fényben megszellõztetik...

Na én erre remélem hogy hülyeség.

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

a.carkey
#86805
Ah, Joó Gábor - tudod ugyanaz lény, aki Alonso szerzõdtetésére verte a ... heteken át, minden nap, hogy majd Monzában "tutira" bejelentik Alonso szerzõdtetését, aztán sehogy sem akart jönni az a "biztos" bejelentés Monzában - kijelenti:

"Flavio Briatore csapatfõnök és Pat Symonds sportigazgató szerdán bukott bele a csalásba, a kis Piquet megússza, mert az FIA sértetlenséget biztosít neki vallomásáért cserébe."

Hol, ki, mi, mit?

Tényleg le kéne állni! Hétfõn - nincs már messze - kiderül, hogy egyáltalán igaz-e valami kisPiquet vallomásából vagy csak egy kirúgott alkalmazott hord össze hetet-havat ...

A medve nem játék.

Punker
#86804

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"

b-type
#86803
Az azért nem mükszik sztem, mert az megen rossz fényt vet a Renault-ra. 😊
Milyen gyártó az aki a probléma lehetõségére is felrugja a megállapodásokat és beáldozza a kétségtelenül nagynevû szakembereit..
😊

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

a.carkey
#86802
Hétfõn tárgyalás, kedden visszaveszik, és újból dolgozik. Szerintem meglesznek. 😄

A medve nem játék.

#86801
nem tudok értsd már meg!

Sem én, sem te, senki, azokon kívül akik kiértékelik a telemetriát, vagy akik hallották Piquet vagy Symonds vallomását, vagy akik belelátnak az eddig összegyûlt bizonyítékokba..

Én sen ítélkeztem, csak leírtam, h szerintem ez, hogy nem vitatják a vádakat egyenlõ a beismeréssel.. ez az ÉN VÉLEMÉNYEM.

Az, hogy Brióst kirúgták, sztem csak azért van, hogy kisebb legyen a büntetés. Szintén SAJÁT vélemény.

Az hogy más is így látja, más fórumokon, cikkekben, közleményekben, az csak egy dolog, lehet h mind tévedünk...

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

bardocz
#86800
Fõmérnök nélkül mit fognak majd csinálni?
#86799
Az röhelyesen kevés lenne..

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

zsutyesz
#86798
"Briatore: Azért távozom, hogy mentsem a csapatot

A Mirror értesülései szerint a Renault-tól nemrégiben távozó Flavio Briatore állítása szerint feláldozta magát, hogy megmentse a francia istállót.

Mint ismeretes, a Renault szerdán hivatalos közleményben tudatta, hogy megválik csapatfõnökétõl, Flavio Briatorétól, valamint fõmérnökétõl, Pat Symondstól, akiket azzal vádolnak, hogy a 2008-as Szingapúri Nagydíjon utasították Nelson Piquet-t arra, hogy Fernando Alonso gyõzelme érdekében csapja oda a falhoz versenyautóját.

„Csak megpróbálom menteni a csapatot. Ez a kötelességem. Ez az oka annak, hogy távozom” – idézi Briatorét a Mirror internetes lapja.

A lap emellett azt állítja, hogy a Motorsport Világtanács hétfõi ülését követõen feltehetõleg nem tiltják majd el a francia gárdát, azonban 50 millió fontos pénzbírságra számíthatnak.”

Ale Alonso! poppe fan club™

a.carkey
#86797
Roma ügyeknél vannak ilyen hírtelen meghátrálások, amikor már túl sok hülyeséget hordanak össze a tisztelt meghallgatottak.

"Nem állítottam határozottan". Bocs, de LOL! 😄

"Tudott õ mindenrõl. Aki a tizenötödik helyrõl indul, az nem fog keveset tankolni az autójába, mert azzal legfeljebb három-négy autót tud megelõzni a rajtnál, aztán visszaesik oda, ahol elõtte volt. Az ilyen stratégiának semmi értelme."

Ha ez nem határozott, akkor mi?

"Mindössze annyit mondtam, hogy egy olyan intelligens versenyzõ, mint Alonso, miért nem vonta kétségbe a stratégia helyességét, amikor azt mondták neki, hogy a tizenötödik rajthelyrõl indulva a tizenkettedik körben kell kiállnia tankolni. Versenyzõként én biztos gyanakodtam volna, ezért nehezen tudom elhinni, hogy Fernando semmirõl sem tudott."

A medve nem játék.

a.carkey
#86796
Én is remélem, de akarva akaratlanul szépen õ is belekeveredett ebbe a szarba. Mindezt azért, mert a kis Piquet egóján csorba esett.

A medve nem játék.

a.carkey
#86795
Na ennyit a két "koronatanú" vallomásáról, hogy mennyire is lehet komolyan venni azokat. 😊

A medve nem játék.

a.carkey
#86794
Tudod, úgy történnek a balesetek az autóversenyzésben, hogy az egyik körben ugyanazon a ponton még a sok is megfogható, a másikban már a kevés sem ...

A medve nem játék.

b-type
#86793
Alonso-nak nem hinném hogy annyi lenne, még ha tudott is róla.
Nem õ kényszerítette Piquet a csalásra, nem õ vezette neki a falnak szándékosan az autóját...az hogy tudott róla (esetleg), a bringásoknál hárman köröznének a Vuelta-n, ha mindenki el lenne tíltva aki tudta hogy mesterségesen befolyásolják a végeredményt, azaz a doppingolás bármelyik változatát használják.
Piquet az meszelte magát...ennek ellenére sztem jövõre a mezõnyben lesz, a többi erõsen függ attól hogy mit derítenek ki.
De Alonso szvsz nem lesz megcibálva erõsen...vagy egyáltalán nem.

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Totti5
#86792

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

a.carkey
#86791
Bocs, de mutass EGYETLEN olyan bizonyítékot a KIRÚGOTT kisPiquet és az apja szaván kívül - mint pl. a McLaren ügyben az e-mailes levelezés -, ami miatt kizárhatják/eltilthatják a Renault csapatot! Ha nincs, akkor bünti sem lesz, mert miért? Ha meg van, ha van, ha van, ha van - remélem érted - akkor abban benne volt Alonso is, így neki annyi, különösen, hogy visszaesõ, mert KIZÁRT, hogy arról nem tudott. Ezáltal örökre tönkre teszik Alonsot, Piquet, a Renaultot, Briósról már nem is beszélve.

Minden más találgatás.

A barom Joó Gábor és köztem meg az a különbség, hogy én NEM ítélkezem elõre, mint õ, és ezek szerint, mint ti, különösen a JELENLEG ELÉRHETÕ BIZONYÍTÉKOK alapján, mert azok harmatgyengék egy csapat kizárásához/eltiltásához/elítéléséhez.

A medve nem játék.

#86790
<#mf1><#mf2><#nyes>

#86789
Te ugyanezt csinálod itt ne haragudj...

Van egy véleményed, leírod elfogadjuk.

De ha pl én másképp gondolom, ( az én eklépzelésem nagyjából egybe vág a hozzáértõk itt ott megjelent nyilatkozataival cikkeivel ) leírom, erre te idelinkelsz mindenféle eddig nyilvánosságra került anyagot, ami szerinted a teljes igazság és azok alapján a Renault t nem h megbüntetni nem fogják, de bearanyozzák a kasztnit, Brióst meg megkoronázzák, a Piquet családot pedig a pokol utosló paddockjába számûzik, és a Shell labor által kikísérletezett üzemanyagban sütögetik..

Kicsikét elfogult vagy, nem?

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

Solten
#86788
Lemaradtam mint a borravaló. Azt se tudtam tegnapig hogy a BMW visszalépett. Pedig már 100 éve bejelentették... <#rolleyes> <#zavart1> De jön a Lotus... <#alien>

Saor Alba

Mersant
#86787
ha tudnal nem beszelnel hulyeseget...

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

a.carkey
#86786
"Õk jobban tudják, mekkorát kellett volna fékezni, hogyan kellett volna kormányozni a Ferrarit, hiszen az simán befordult volna, mivel nem ment gyorsabban, mint az elõtte lévõ körökben a pálya ugyanazon pontján."

Tudunk, de ezek szerint te nem.

Piquet család állítása: erre vettek rá, bizonyítékunk nincs
Briatore, Symmonds, Reanult: bizonyítsák be, nem gördítünk akadályt.

kirúgott alkalmazott állítása vs volt munkaadó (a felek rossz szájízzel váltak el)

Ha minden annyira kerek lenne az életben nem volna szükség kockákra.

Hétfõn meglátjuk mi van még a zöld asztalon ...

A medve nem játék.

b-type
#86785
Nem kell elmenni mindenhova, Nem tudom mirõl ír az arc, és mennyire gáz ezért csak általánosságban:
Szal sok jó szakember vagy nem tud 'átportolni' vagy elvész a sülyesztõben az alacsony szinvonalú de a híreket 'hányó' oldalak miatt. Nincs igény a szakértelemre, elég egy angol-német meg hogy valki nézi a futamokat.
...ez egyébként általában nem baj, sõt. De régebben azért az újságírást tanulták...
De ez nem feltétlen az arc hibája, amíg megvan a megfelelõ számú lekérdezés addig kiröhög bármit.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Mersant
#86784
lehet hogy a telemetria szerinted gyikfing, de szakemberek szerint (es te nem tartozol kozejuk) fontos bizonyitek...es nem ertem azokat akik briost vedik es Piquet-t okoljak az egeszert. gondolkozni tudtok?!

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

allock
#86783
biztos betûnként kapja a forintokat, azért kell a sok f@szság

#hhwnd

allock
#86782
fél sg is tudna itt ilyeneket írni xd
itt van az összesz szakértõ

#hhwnd

a.carkey
#86781
Itt egy korábbi cikke, akkor éppen Schumachert mentegette hasonló helyzetben.

"Õk jobban tudják, mekkorát kellett volna fékezni, hogyan kellett volna kormányozni a Ferrarit, hiszen az simán befordult volna, mivel nem ment gyorsabban, mint az elõtte lévõ körökben a pálya ugyanazon pontján."

😄

A medve nem játék.

a.carkey
#86780
Joó Gábort tényleg valaki üsse már le az indexen. Az a pali (?) egy katasztrófa. Produkálnia kell a cikkeket a témában, és atombaromságokat ír le:

"A balesetet megrendelõ Flavio Briatore szerdán lemondott, cinkostársától, Pat Symondstól megvált a Renault, abban reménykedve, a fõkolomposok nélkül nagyobb esélye lesz, ha nem is megúszni, de kevésbé szigorú büntetéssel átvészelni a hétfõi FIA-tárgyalást."

... majd a focival kapcsolatos !!! bundákról irogat féloldalakat. 😊

Jelentsék már be a Ferrari összeállítását és legyen meg a meghallgatás.

Joó Gábor egy buzi. Ezt én állítom. Õ gondolom majd mást mondana, de én kijelentettem, szóval ez úgy van. Minek védekeznie, úgyis nekem van igazam. Ma láttam lemenni a közértbe. Bár õ azt állítja sörért ment, én meg azt mondom, hogy azért hagyta el a lakását, hogy seggbetolja a bolt pénztárosát. Hiába védekezik. Én ezt állítom, tehát így van.

Gabika kb. ilyen szinten mozog a postjaival. Az "Alonso biztos, hogy a Ferrariba megy" folyamatos zöngeményei után - amióta ez már egyáltalán nem "biztos", azóta ezzel kussol. Most éppen a Renault ellen fabrikálja a "megdönthetetlen" vádakat. 😊

Hogy miért idegesít ez? Mert baromi sokan elolvassák amit ír, és kb. annyira tárgyilagos a gyerek, és józan, mint Piszkos Fred.

A medve nem játék.

allock
#86779
attól még az F1 nem áll le 😊

#hhwnd

Ulvar
#86778
1 hete folyamatosan ez a téma. Nem lehetne a topiccal foglalkozni már kezd az agyamra menni. csináljatok egy "csaló F1 csapatok" c. topicot és ott folytassátok.

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

Solten
#86777
Hehhe, Briós repült, Rönyónak meg erkölcsi csõd. Plusz kapnak a nyakukba valami jó kis büntit.

Saor Alba

b-type
#86776
hát ja,..viszont ha Piquet beperli személyesen is õket, akkor onnan nehéz lesz. Eskü alatt már nem nagyon kellene hazudni, és ha bármi takargatnivaló van akkor Briatore/Symonds megy a levesbe. Egyenlõre ez nem a világ vége, ha a WMSC nem meszeli el õket akkor visszajöhetnek.
De más esetben Briatore-nak fel kell adnia azt a nagyszerû életet amit élt és élvezett is, és a neve megy a sárba.
Ezt azért sajnálnám...tudja fene, kavart ezt azt eleget, de karakter. 😊

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

a.carkey
#86775
Az is lehet, hogy direkt elküldték Briatorét és Symmondst, így nem kötelezõ megjelenniük a FIA tárgyalásán. Nem lehet tanúként meghallgatni õket. 😊 Így nagyon kevés valódi bizonyítékkel jöhet az FIA. Röhögnék, ha nem védekeznének. Bizonyítsa be a FIA, a Piquet család vallomásai alapján.

A medve nem játék.

b-type
#86774
Kiváncsi vagyok, egyfelõl Briatore-nak ez az élete, nehezen hiszem hogy csak úgy lelépne. ..és a Renault-val sem gyenge kapcsolata van, furcsának tünik hogy két ilyen szakembert pikk-pakk kivágnak. Egy gyenge alapon álló vádat elsöpörne a Renault szvsz,..és még kutya nagy pert villantana be a Piquet családnak rágalmazásért.
Sztem van egy vallomás.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

a.carkey
#86773
Hacsak nem írták le, mint anno Pedro De La Rose mailben, akkor a kirúgott Piquet és apja vallomása áll szemben a találgatásokkal. Ez meg tuti bukta, különösen, hogy senki sem ismert be semmit.

A Globo tévébõl jött az info.

A medve nem játék.

a.carkey
#86772
Ennyit tudnak. De ez semmi. Ezek alapján csakis felmentõ ítélet születhet, és szépen visszajön Briós, Piquet meg baszhatja a F1-es karrierjét, Max meg megszégyenülten távozik, Lauda szavára - annyi hülyeséget mondott már - meg a jövõben kb. a magyar RTL fog adni. Ez lesz a vége.

Ha mégsem mentik fel õket, akkor:
A. Alonso is baszhatja rövid távon a karrierjét, mert akkor nem létezik, hogy nem tudott arról mi készül.
B. Piquet autóverseny közelébe se kerül többet.
C. Massa - bárhogy is alakul az állapota - mindenképpen marad a Ferrarinál.

Variációtól függetlenül meg Briós szarrá fogja szivatni Max Mosleyt, és Mosley ugyanúgy tûnik el egyik pillanatról a másikra a F1 közelébõl, ahogy az apja tûnt el a politikai életbõl korábban. De nagyon fogja szégyelni magát.

A medve nem játék.

#86771
Ki lehetne hagyni mar Massat..?!?! Azota siman kiderult, hogy az oreg Piquet itt Magyarorszagon kocogott oda a FIA-hoz a dologgal, miutan kiderult, repul a kolok.. Onnet szivargott ki szepen ertelemszeruen eloszor a brazil ujsagirokhoz... De amugy is nagyon le vagy maradva.. Ilyen fejhullas csak akkor van, ha valamit tudnak, ami meg nem kerult ki a nyilvanossag ele.. Abbol ami eddig kiszivargott, Te hiaba akarsz iteletet mondani pro, vagy kontra, ezekbol max. tajekozodni tudunk, es sejteni, mi tortenhetett..

a.carkey
#86770
Amit ismerünk:
Itt a Renault jelentés

"FIA adviser: In your own words Mr. Symonds what do you recall being said to Nelson Piquet Jnr at that meeting? This is shortly before the race.

Symonds: I don't really remember it.

FIA adviser: You don't remember?

Symonds: No.

FIA adviser: Nelson Piquet Jnr says that he was asked by you to cause a deliberate crash. Is that true?

Symonds: Nelson had spoken to me the day before and suggested that. That's all I'd really like to say.

(...)

FIA adviser: Mr Symonds were you aware that there was going to be crash at Lap 14?

Symonds: I don't want to answer that question.

(...)

FIA adviser: There is just one thing that I ought to ask you and put it to you so you can think about it at least. Mr. Piquet Jnr says that having had the initial meeting with you and Flavio Briatore you then met him individually with the map of the circuit. Do you remember that?

Symonds: I won't answer, rather not answer that. I don't recall it but it sounds like Nelson's talked a lot more about it.

FIA adviser: Mr. Piquet Jnr also says at that meeting you pointed out a specific place on the circuit where he was to have the accident and said it was because it was the furthest away from any of the safety or lifting equipment and gave the most likely chance of a safety car being deployed.

Symonds: I don't, I don't want to answer that question.

FIA adviser: Was it you that did the talking at that meeting Mr. Symonds?

Symonds: I'm sure it would have been both of us but I don't know for sure. Sorry that's a contradiction. I would imagine it would be both of us that would be normal. Actually probably more often it's Flavio that does the talking himself. I wouldn't necessarily always agree with what he's saying but the majority.

FIA adviser: Because just to be absolutely clear here what Nelson Piquet Jnr has said is that at that meeting it was you that asked him to have a crash deliberately?

Symonds: I can't answer you.

FIA adviser: Can I say that if Mr. Symonds you'd been put in the position where you were made to ask Mr. Piquet Jnr to crash it's much better, it would be much better for you in the long term to tell these stewards to hear that today?

Symonds: I fully understand that.

FIA adviser: Yes.

Symonds: I have no intention of lying to you. I have not lied to you but I have reserved my position just a little. FIA adviser: And you're aware that the stewards may draw conclusions from your unwillingness to assist them in relation to what went on in that meeting?

Symonds: I would expect them to. I would absolutely expect that.

FIA adviser: I think I haven't got any further questions.

On the basis of that interview, the stewards came to the conclusion that there had been a discussion about the crash, and that "at the short meeting thereafter, Mr. Symonds had indeed indicated to NPJ on what lap - and where on the circuit - he ought to crash in order to ensure that the safety car was deployed to the benefit of Mr Alonso."

"The stewards note," added their statement, "that had there been no substance to the allegations made by NPJ and put to Mr. Symonds, it would have been straightforward for Mr. Symonds to deny them."

Other more junior Renault engineers were interviewed to find out what they knew about the crash plan and, if they knew nothing, to explain the reasoning behind the unusual decision to only fuel Alonso to lap 14 of the race - as was his original strategy.

Following their conversations, the stewards concluded: "Renault believed it had nothing to lose in taking an aggressive approach. The other engineers also commented that the softer, option tyres had been shown in practice to be good off the start but susceptible to rapid degradation and graining.

"This being the case, there had also been tyre-related reasons to fuel Alonso light and get the weaker option tyres out of the way on a comparatively short first stint."

It was also revealed that Piquet had been approached after the race by an engineer to ask if it had been deliberate.

"One engineer had put the evidence to NPJ shortly after the crash and asked whether the crash had been deliberate. NPJ had refuted that suggestion.

"On balance, the stewards have no reason to believe that the other engineers were aware in advance of the race of the alleged plan to cause a deliberate crash at Turn 17 on lap 14.""

Briatore Renaultos papíron írott levele Nelson Seniornak

""You can easily imagine that I can certainly not accept your contention that the Renault Team, myself, and your son entered into some sort of conspiracy that would not only have an impact on the result of the competition, but actually, that may put at risk the safety of all the contenders in the Grand Prix just to have Fernando Alonso obtaining a racing advantage," wrote Briatore.

"I am outraged that you could think that I myself, not mentioning your son and the other people in the Renault's Team, could have any part in such a strategy that may constitute a criminal offense.

"Secondly, I am forced to consider that your threat constitutes without doubt a blatant attempt of exerting blackmail against Renault F1 and myself to extort an illegitimate advantage by way of threats and outrageous lies on the basis of an alleged hear-say.""

Ez pedig fontos megjegyzés:
"During the stewards' interview, Briatore revealed details about Piquet's contractual situation at the time of the Singapore GP - saying he had no offer for 2009 at that point, and the matter was not resolved until the Brazilian GP in November - albeit with a salary cut from $1.5 million to $1 million.

Briatore claimed that if the crash had been done deliberately it would have resulted in a better contract for him for 2009, not worse."!!!!!!

Más.
"He also denied knowledge that he said 'thank you' to Piquet after the race, but then later admitted he may have said it 'as a joke maybe.'"

A Renault rádióbeszélgetése Szingapurban

A medve nem játék.

#86769
az meg sem fordult a fejedben, hogy nem hoznak mindent nyilvánosságra ezek szerint...

Symonds vallomása példul...

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

a.carkey
#86768
Bocs, de mi van ellenük? Mert ha a rádióforgalom, az lófing. Ha telematria, az szintén. Ha meg a két Piquet brekegése, az meg a bizonyítsák be kategória. Különösen, hogy kisPiquet nemrég pont a Renaulttól repült és van benne "némi" sértettség. Szóval, ha adsz egy linket, ahol van info, tesze azt egy Piquet elszólás, hogy: "Briatore bácsi, jó lesz ha itt dobom el az autót a következõ körben? Jó kisfiam!", nem csak hablaty, meg Alonso biztosan a Ferrarihoz szerzõdik szintû találgatás, akkor elhiszem, de addig ez semmi más, mint egy jól összerakott szivatás, ami persze lehet igaz, de egyelõre sehol a tények. De mondom, baromi érdekes, hogy ez nálunk, Massa balesete után közvetlenül jött elõ egy brazil tévé által, amibe szép lassan belekevertek egy Alonso nevü fazont (visszaesõ), meg a hülye kisPiquet sem vette észre, hogy Õ bukhat ezen a legtöbbet, nem a Renault ...

Lauda nyekergését meg betudom az újdonsült apaságnak, mert ilyet kijelenteni, hogy: "ilyen durva módon még nem befolyásolták a F1-et!" (Áh, soha ... 1989 Suzuka, 1990 Suzuka), enyhén szólva nevetséges. 😊

A medve nem játék.

#86767
ne legyél már ennyire naiv lécci...

ha semmi nem lenne ellenük egy ekkor a csapat mint a renault meg a szponzorok, ügyvédei nem tennének meg mindent hogy kimosdassák a csapatot..??

ez hogy nem vitatják a vádakat, BEISMERÉS..

lehajtott buksival várják az ítéletet..

Brióst meg Symonds t azért rúgták ki, -mint bûnbakokat- hátha kisebb lesz a bünti..

Ne legyenek a közelben.. persze...

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#86766
Ez erdekes. formula1.com on megy egy ilyen "ask the expert" nevu affele ki mit tud verseny. kb ilyen szemelyreszabott iq teszt a pilotaknak a vegen ertekelessel. Erdekes megnezni a pilotak szellemi teljesitmenyet..😊

http://www.formula1.com/news/interviews/2009/9/9942.html

egyelore ennyi pilota van meg..folyt kov.

a.carkey
#86765
Max

A papa

Az ügy



Egy biztos. Ha Maxnak köze van Briós elküldéséhez, akkor Briós valami hihetetlen nagy szopatással fog visszavágni az elkövetkezendõ napokban. Ha azt látjuk, hogy Max Mosleyról kijön pár kép, ahol fiatal fiúkkal fajtalankodik, akkor abban bizony Briósnak a keze lesz. És ha büntizik Brióst, lesz anyag. Iszonyat milyen médiahatalom áll Briatore mögött. Valahol már volt errõl egy anyag. Keményen vissza fog vágni. 😄

A medve nem játék.

Totti5
#86764
Irvine: Az egész Renault botrány fel van fújva

Gazzetta dello Sport: "A Renault elküldte Briatorét. A francia csapat azért döntött így, hogy megakadályozza a nagyobb büntetést. Vélhetõleg Max Mosley keze is benne van dologban. Az FIA elnökének rossz a kapcsolata Briatoréval, a baleseti botrány remek alkalom volt, hogy ártsanak az olasz szakembernek."

La Repubblica: "Briatore, a legenda bukása. Véget ért az eposz. A döntés mögött az állhat, hogy a Renault tart a szankcióktól. Valakik úgy vélik, hogy így is büntetést kapnak. A Renault imázsán folt esett. Nem vitás, hogy sikeres volt Mosley bosszúakciója."

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

b-type
#86763
Az F1 hivataloson kint van a videóösszefoglaló Monza-ról.

Egyébként én nem tartom kizártnak hogy Piquet visszajön jövõre, sok érkezõ csapatnak értékes lehet az a tapasztalata amit azért megszerzett.
..bár ha versenyzõ lennék nem szivesen mennék a közelében ezek után.
De azért nem kócolnám össze a szemöldököm ha behírezik hogy leszerzõdött valamelyik érkezõ csapathoz.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Totti5
#86762
Pontosan. Maximum a telemetriába lehet belemagyarázni a dolgokat, mert a rádióbeszélgetés patyola tiszta minden szempontból és egy rossz elszólás sincs ami bármit is igazolna. Azt hogy miért rugták ki õket kérdéses, vagy a Rönó is a visszavonuláson gondolkozik és ugyis mindegy, vagy én nemtudom, mert két ilyen szakembert csak így elküldeni felelõtlenség, de majd minden kiderül ugyis a tárgyalás után avagy nem😊

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

nearo
#86761
/OFF

"Az elmúlt 3-4 hozzászólásodban mennyi szólt az F1-rõl?!"

Ugyanezt kérdezhetnénk tõled is 😛
Szvsz kellenek ezek az hsz-ek is, legalább van min röhögni 😉

/ON

Bannerben mikor lesz a mostani futamról összefoglaló? Nem láttam a futam végét (kb Liuzzi kiesése volt az utolsó) és gondolom történt ott más is Hami kicsúszásán kívül.

Renault ügy:
Számomra érthetõ, hogy nem tagadnak. Ha már elment a két fõkolompos, akkor persze, hogy nem próbálják õket tovább fedezni. Segítenek FIA-nek (vagy kinek) abban, amiben tudnak, hogy minél kevésbé basszák meg õket.
Szegény Piké ezzel egy életre elásta magát, szerintem itt véget is ért az autóversenyzõi karrierje. De az F1-es biztosan - nem is baj, nem veszítünk sokat. Viszont ahhoz, hogy így eldobjon mindent, történnie kellett ott még pár dolognak. Brióssal nagyon nem lehettek jóban, ha ezt meg merte lépni.

Pilóta cserék:
Ferkának Alonsót lenne értelme leigazolni. Fisco szerintem már kiöregedett, igazából soha nem is tartottam nagy pilótának. Persze van rá esély, hogy úgy jár, mint most Bari, de hát... nemtom. Massa meg kérdéses, hogy felépül e. Biztos meg fog tenni mindent ennek érdekében, és az akarat sokat segít, de akkor is bizonytalan. Jövõre egy erõs páros lenne nekik egy Kimi-Alo, nekem tetszene.

Mekitõl mindenképp elküldeném Kovát, és szerzõdtetnk egy értelmes pilótát a helyére. Mondjuk Rosberg. Vagy BMW-tõl bármelyik pilóta (már ha elmegy onnan valamelyik/mi lesz egyáltalán a BMW sorsa? Errõl nem tudok semmit 😊).

Többi csapatról most nem nyilatkozok (:

az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(

b-type
#86760
nem,..én nem dumálok veled errõl. 😊

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Kit--Kat
#86759
Én próbálnálak megérteni, de nem tudlak.
Ha beszorul valaki mögé unalmas. Igen... És?
Most ezzel azt akarod mondani, hogy nincs benne tûz és csak vonatozik és nem tud elõzni.
Vagy egyszerûen unja az egész F1-et?
Mert mindkettõt meglehet cáfolni, csak kíváncsi vagyok ebbõl mit akarsz kihozni.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"