181775
  • IXEMGabeo
    #174400
    szimplan mas vezetesi stilusuk van...Ricciardo volt erdekes, hogy megis felvette vele a versenyt pedig tudtommal o sem a tulkormanyzott autokat szereti
  • adam46
    #174399
  • RatBaG #174398
  • ToxiMaxi
    #174397
    Gasly ebben a RB-ban nem fog tudni jól versenyezni, mert ez egy "orrnehéz" túlkormányzott kocsi, ami egyébként passzol Verstappen stílusához. Ezért volt az, hogy Albon és Gasly is jó volt a Torroban és szar a RB-ban. Legjobb lenne ha maradna még 22-ig és akkor menne át vagy másik csapathoz vagy a RB-hoz.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.09.09. 07:48:00
  • Magnum PI
    #174396
    Én nagyon örülök, hogy nyert meg remélem lesznek még sikerei és van önbizalma, de az előző RB igazolása előtt is jó teljesítményt nyújtott, mint ahogy Albon is. Viszont attól, hogy most behúzott egy győzelmet nem változtak meg az erőviszonyok szerintem.

    A RB megeshet túlzottan is Verstappenre tervezte az autót és rajta kívül már szinte senki nem tudja rendesen vezetni. Neki van egy stílusa ami nagyon sok pilótánál nem működik. Mint a szimesek ő is szeret nagyon kis leszorító erővel. Szerintem ha Gasly visszamegy csak hátráltatja a karrierjét még egy kudarccal. Már az első versenyen benne lesz a levegőben, hogy ha véletlen Albon szintet hoz akkor oda a magabiztosság és minden a régi lesz megint. Helyébe inkább a Tauriba mutatnám meg mit tudok és próbálkoznék más élcsapatok fele szerződni.
  • pr3cious
    #174395
    "Gasly úgy érzi, készen áll, hogy visszatérjen a Red Bullhoz"

    Lesz itt még pofára esés... volt már ott, nem vált be.
  • ToxiMaxi
    #174394
    GPS adatok szerint bent volt az előírt távban.
  • ToxiMaxi
    #174393
    Kiminek csak egy szett lágy maradt, ezért rakták fel.
  • F1rajongo
    #174392
    Tud arról bárki bármit, hogy Norrist miért nem büntették, miközben szánt szándékkal feltartotta a mögötte lévő sort, annak érdekében hogy ne veszítsen pozíciót, ameddig nem tud bemenni kereket cserélni Sainz miatt. A szabály úgy szól, hogy maximum 10 autónyival maradhat le, de ez szabad szemmel is látható, hogy jóval több volt. Még a boxutcában is cammogott.
  • IXEMGabeo
    #174391
    ez a szabaly regi, bar en anno a 2011-es monacoi nagydijon ezen hozongtem, mert tobbek kozt Vettel es Hamilton is mazlis volt a piros zaszloval (Vettel ugyanis bajban volt a gumival, mert nem volt kint a boxban masodszor), Hamiltonnak szarnytorese is volt es siman kicserelhettek mindent az auton... szerintem ez egy jo szabaly, mert ugyan valaki ezzel szerencsesen elonyt szerez, a SC is ugyanekkora mazli faktor volt regen nemely csapatnal...jol kell reagalni es az eletben mindig vannak mazlistak, ezert nem ertem meg Norris hozongeset
  • Stockbauer33 #174390


  • Master91
    #174388
    Persze, elszáll valami az autón, valami ami a motorhoz-váltóhoz köthető, ömlik az olaj, és még gurulgasson a boxba, végül is semmi baj sem lehet abból ha tovább járatja a gépet

  • Nohab
    #174387
    2011-ben Hamiltonnak a hátsó szárnyat cseréltek Monacoban a piros zászló alatt. Ehhez képest egy kerékcsere semmi.
  • repvez
    #174386
    8mp volt rá csak,hogy reagáljanak

    A többihez, rosszul fogalmaztam, azt akartam jelezni, ha MAG, nem gondolja, hogy oda simán befér a kocsija akkor meg is állhatott volna elöbb a fal mellett, vagy ki tudja, még akár a boxba is begurulhatott volna .

    Az, meg, hogy bekövetkezett az a sajnálatos baleset, nem jelenti azt, hogy minden versenyen befog, ráadásul ott esett az eső nem is kicsit .
    itt ilyenről szó sem volt, ezt is lehetne mérlegelni a mentés és az SC pályára küldésekor.
  • AnuluWork #174385
    Én meg kihagytam a piros zászlót, nem figyeltem a történéseket, nem tudtam mi van. Végig vártam, hogy Stroll mikor megy ki gumit cserélni, mert ugye ő a SC alatt nem ment ki. Amikor Kimi visszacsúszott Russel mögé a hülye gumijválasztásával, már mindegy volt. Erre ma reggel olvasom, hogy a Stroll red flag alatt simán cserélhetett gumit. Norris kurva ideges is volt miatta, jogosan. Ritka baromság ez. Ilyen alapon a tartalék autót is visszahozhatnák! És közben eszembe jutott, hogy milyen büntik voltak tavaly és idén! Kimi nem jól állt fel a rajtrácsra, 0,000000000000000000000000001s el korábban indult, amit kiszúrt a szenzor, más gumit tett fel, majd a boxból indult, meg hasonlók. Most Giovinazzit és Hamilton egy barom X miatt büntették, ami ugyanolyan fosság, mint amikor Kanadában Hamilton beleszállt Kimibe mert piros volt a boxban a lámpa és ő nem látta. Erre Stroll Red Flag alatt cserélhetett, mert még nem cserélt. -25s pedig huss .... ELKÉPESZTŐ BUCI SZABÁLY!
  • AnuluWork #174384
    Ez a kép összefoglalja az egész 2020-as Ferrari teljesítményt:


    Fékezés nélkül a valóságba
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.09.07. 09:45:13
  • AnuluWork #174383
    Még 4 büntipont és -1 futam is kimarad Hamiltonnál!
  • adam46
    #174382
    Csak Hamilton, mindig is álszent volt.
  • sure
    #174381
    Én nem látom, hol mondta, hogy MAG direkt keresztbe akart volna tenni a versenynek.

    "A kocsi pont odafért volna még akkor is ha egy kicsit kilóg az orra"
    Valószínűleg pont ezért nem oda tolták be, mert ekkor a 3 pályabírónak nem lett volna elég helye, hogy biztonságban, a korlát által teljesen védve legyenek a verseny maradék idejére. Ne feledjük, van egy Grosjean a mezőnyben, aki képes száraz pályán, egyenesben, SC mögött is kipördülni.

    " ahhoz már nagyon nagy müvészet kellene, ha 120as tempo körül a kavicságyon keresztül bárkit veszélyeztettek volna amig helyreállitják a falat."
    Az F1-es kocsikhoz képest tűnik csak csigalassúnak a SC, a Parabolica előtti egyenesben azért az is fel tud gyorsulni 200 km/h fölé, és kell is nyomnia neki, hogy ne melegedjenek túl a versenyautók, illetve hogy ne hűljenek ki nagyon a gumik. Addigra már volt egy fékhiba miatti feladás, Leclercről se lehetett talán ekkor még 100%-ig tudni, hogy fékhiba belejátszott-e a balesetébe. Bianchi tragikus balesete óta hatványozottan figyelnek arra, hogy ha a bukótérben matatni kell, akkor a biztonsági szempontok mindent felülírnak.
  • adam46
    #174380
    Úristen, miből szűrted le, hogy én azt állítom, hogy felakarta tartani a versenyt? Annyit írtam, hogy nem volt hely betolni hátra, onnantól a sportbírók feladata eldönteni, hogy mi a helyes. Nem tudom, amúgy szerintem is felesleges lett volna körözni az SC mögött, mivel helyrerakni a gumifalat több idő.

    "Régebben ezt megoldották ugy is , hogy versenytempoba mentek a versenyzők'
    Igazából láttuk sajnos, hogy mi a vége az ilyennek, még ha SC mögött is mennek akár vizes pályán...
  • adam46
    #174379
    Persze, megállta volna, ha Bottas bármilyen szikráját is mutatná annak, hogy valaha világbajnok akar lenni. :D Láttuk ma is mire ment az előtte haladó autókkal, innentől 6 futamot is kihagyhat Lajos, Bottas ugyan úgy másodhegedűs lesz, ezért is vicces az a mondatod még mindig, persze ha egy Max lenne mellette, akkor maximálisan igazat adnék.
  • SzocsA
    #174378
    Álszent hamilton
  • b-type
    #174377
    Nagyon bekattant nálad, de sztem csúnyán félremagyarázod.
    ahogy már leírtam egyszer, én a lehetőséget mutattam meg, amit a covid és a zsúfolt naptár illetve a Mercedes mindennél nagyobb fölénye kiad.
    Amennyiben több futamot kihagy Hamilton, addig Bottas tudja nyerni a futamokat, és úgy kell faragjon Hamilton hogy Bottas tuti második az autó okán. Jelenleg, 47 pont előny birtokában nyilván ez a lehetőség veszít a súlyából, és minél nagyobb lesz a pontkülönbség úgy beírhatod még jópárszor, a végén pedig jöhetsz ujjal mutogatni (legyen úgy hiszen a rossz oldalon álló Hamilton drukker vagyok :))) )

    De ettől még az akkori feltételzés lényege akkor vitán felül megállta a helyét.
  • repvez
    #174376
    Szóval azt mondod, ha magnussen azért állt meg pont ott és pont ugy mert direct akarta feltartani a versencs?
    Merts ztem meg pont azért állt meg ott, mert látta, hogy ott egy megnyitás van tehát egyszerüen el tudják tüntetni a kocsiját.
    A kocsi pont odafért volna még akkor is ha egy kicsit kilóg az orra, de az nem befolyásolta volna a védelmet, mert abbol a szőgből nem tudták volna eltalálni.
    A 3 sport biró meg ha nem pikniket tart ott akkor van hely a kocsinak, és mikor behuzzák a helyre akkor meg lehetett volna a napernyőt és a tobbi dolog helyét ujra találni.

    Meg már láttunk olyat, hogy 10 kört is mentek SC mögött a kocsik és mivel száraz volt a pálya ezért ahhoz már nagyon nagy müvészet kellene, ha 120as tempo körül a kavicságyon keresztül bárkit veszélyeztettek volna amig helyreállitják a falat.

    Régebben ezt megoldották ugy is , hogy versenytempoba mentek a versenyzők

    A boxlámpára meg csak anyit, ha kap jelzést a pilóta a kormányon, akkor valaki megint kamuzik, a nyilatkozatban.
    Meg meg kell nézni, hogy mennyi idő telt el a lámpa váltás és ahol hamiltonék helyzetéhez, mert ha csak 1-2 mp akkor ott lehet mérlegelni, hogy nem volt rá kellö idő, hogy odafigyeljen a jelzésre
  • b-type
    #174375
    Hamilton drukkerként nincs vele bajom. A Haas olajat folyathatott, azt meg kellett nézni, az SC jogos. .az hogy mi a tökért tolták el onnan az autót azt nem tudom, az egy jó hely volt, de mindegy, lezárták a pit bejáratát, és kitették a jelzést. Hamilton meg beleszaladt.
    A tanulsága sztem annyi lehetne hogy egy sokkal egyértelműbb jelzés kell és ne felváltva villogjon egy másik jelzéssel...amennyiben valóban ott tolták volna za útban az autót és egy versenyző el tudja nézni a jelzést az kialakíthat egy balesetveszélyes szitut. Nyilván ez csak az első 10-15 másodpercre igaz, később már szólnak a csapatok a versenyzőnek.
    Hamilton is bajba került a mezőnyben, és előrébb még komolyabb bajba lett volna, mivel úgy állították az autót mint annak idején a Red Bull-t (el is híresült Vettel-ről hogy nem tud előzni, ok nélkül).
    Gasly jót ment, Sainz is, Stroll szerencsés.Albon-t meg megbüntették olyanért amiért tavaly itt Leclerc nem kapott semmit (illetve ..feljegyezték).
    jó futam lett.
    Egyébként Bottas azért csúnyán leszerepelt akárhogy is nézem, Verstappen kiesésével, Hamilton hátraszorulásával neki ennél többet ki kellett volna hozni...mittomén legalább próbálkozni, de kb. az volt mint tavaly.
  • desigo
    #174374
    Hány perc kellett volna,hogy Hamilton feljöjjön az első helyre?
    Bottas meg egy vicc...
  • SzocsA
    #174373

    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2020.09.06. 22:32:28
  • adam46
    #174372
    PH topikban eléggé ki lett tárgyalva:

    A Magnusszen kocsijához egyszerűen nem volt elég hely hátra:


    Az SC és minden felirat a kormányon is integrálva van, tehát nem csak a jelzésekre hagyatkozhatnak.

    Löki pedig eléggé szétszedte sajnos a gumifalat, kellett idő, hogy helyretegyék, addig pedig gondolom felesleges kocsikázni az SC mögött.
  • repvez
    #174371
    A büntetés háttere

    Nem vagyok egy Hamilton fan, meg jó volt igy a verseny, de azért, egy kicsit igazságtalannak éreztem ezt a büntetést.
    Egyrészt, az, hogy amikor magnusszen kiállt, pont egy megnyitásnál, tehát kb egy sárga zászlóval csak hátra kellett volna huzni a kocsit 5m-t és mehet a dolog tovább.
    A másik, meg, hogy a Leclerc balesetnél minek kellett megállitani a versenyt, SC mellett simán megoldható lett volna .

    Ami meg a hamilton büntetést illeti, miért nincs egységes jelző szisztéma kidolgozva minden pályán? egy pilótának igy is ezer felé kell figyelnie, nem még azt memorizálni, hogy hol milyen egyedi jelzések vannak.
    Én ezt a buntetést inkább az FIA-nak adnám, mert egy ilyen döntést miért nem lehet bemondani egy közös csatornára és nem egy 4. lapon feltüntetni vagy egy felugró ablakban jelezni a boxfalon , hogy mindenkinek egyértelmü legyen, hogy tudjanak a pilótának szolni.

    Az sem várható el egy pilórátol, ha egy versenytempónál valamit állitania kell vagy csak épp valakire figyel elörótte, hogy pont elkapja azt az egy lámpát ami a boxra jelez.
    Az ilyen büntetéseket mind a csapatnak addnám, mert az ö felelöségük , hogy akkor hivják ki a versenyzőt amikor lehet, ha már egyszer igy akarták, és nem ugy alakult, hogy a pilota mondja , hogy ö pdig a következő körbe kijön mert ő ugy érzi, és nem azért mert a stratéga azt mondta.

    Igy egyrészről a pilóták futamát nem rontanák el, másrészről megkapnák a büntetést csapat szinten , ugy hogy a pilóta megkapná a poziciójához járó pontot, de a csapatpontokból meg levonnának annak függvényébe, hogy mekkora hiba volt.

    Igy külön lehetne választani a pilóta VB és a csapat VB versenyét is, ugyan igy ha alkatrészt kell cserélni az nem a pilóta hibája ,ne a pilótát büntessék vele hanem a csapatot, a csapat pontokból vonjanak le miatta.
  • Master91
    #174370
    Hamiltonnak mekkora volt az előnye az SC előtt?
  • repvez
    #174369
    ugye ha a közvetitések nem csak abbol álnának, hogy mi a helyzet a gumikkal, hanem egy kicsit több részletet is meg lehetne tudni a kocsikról meg a hajtásról sokkal jobb lenne.
    mert, most kb annyival le van tudva, hogy a motorhoz hozzájön a 140kwos villamos motor amihet van a kinetikai meg a höenergiás visszanyerő rendszer.
    Ebből a rendszerből, a 140kw a fix pont, de a höenergiára nincs korlát, szóval ha höenergiával sikerül nekik hatékonyabban visszatölteni az elfogyasztott energiát, akkor sokkal több ideig áll rendelkezésükre ez a 140kw os erő, mig más csapatnak a kör végére már lehet elfogy.

    DE ugye semmi részetet nem tudunk, mert csak azt hajtogatják minden versenyen, hogy milyen tipusu gumin hány kört mentek mikor állnak ki gumiért, kinek holyagosodik már vagy ép tulmelegszik, vagy nem tudja felmelegiteni.
    Ez egy kicsit kezd unalmas lenni.
  • Magnum PI
    #174368
    Kezdem úgy érzeni csak van valami trükkje a Mercinek amivel időmérőt tudnak nyerni és magabiztosan arra optimalizálni a kocsit, hogy nincs előttük senki. Szinte ebből élnek. Elvették a parti módot és cseppet sem csökkent a hátrány. Viszont a futam közben egyáltalán nem volt kimagasló a teljesítményük, főleg ha ment előttük valami. Ahogy korábban is írtam én nem értem, hogy motorerőben annyira elől lennének. Valahol máshol van a trükk az időmérőn. Lehet a gumikkal tudnak valamit csinálni sose tudjuk meg, de ott biztos, hogy ha az ez előnyt elvesztenék a futamon már lennének izgalmak. Ma láttuk milyen lehetne az idei év Merci fölény nélkül.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2020.09.06. 20:34:40
  • AnuluWork #174367
    Amikor második volt eszembe jutott a beírás a fórumról a 3. helyéről, és elmosolyodtam. Aztán a rossz gumi és a kurvagyenge autó miatt várható volt, hogy a pontszerzés se lesz meg. A Williams is beelőzte a végén, és ezzel egyértelművé vált, hogy Giovinazzi pontszerzése g..inagy mák volt. Viszont az is tuti, hogy a Monzán kívül más pályán meg lett volna a pontszerzés. Ezen egyszerűen 1 seccel lassabbak voltak gumitól függetlenül.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.09.06. 19:46:40
  • IXEMGabeo
    #174366
    Végre már történt valami meglepetés és változatosság. Perez peches volt ahogy Raikkonen is hogy ilyen gyenge az Alfa alatta

    Gaslynak grat tudtam hogy van benne potencial
  • sure
    #174365
    Igen, szerintem ők nagyon is tudatosan választottak #2 pilótát Hamilton mellé. Néha, mikor sajnálni kezdeném Bottast, azt mondom: és az jobb lenne, ha mondjuk egy Haasnál vagy az Alfa Romeónál ő lenne a #1? Rosszabb esetben, mondjuk a Williamsben ha esetleg Russell verné bucira? Hamiltontól kikapni szerintem nem szégyen, a mai versenyen mondjuk sokan másoktól is kikapott, de tényleg nagyon elbaltázta a rajtot.

    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.09.06. 19:15:10
  • repvez
    #174364
  • PLaci #174363
    Hogy került a Mercedes -hez Bottas? Egyszerű: Toto Wolff a menedzsere Bottas -nak.
  • AnuluWork #174362
    Már amikor Rosberg helyére rakták SE értettem miért, de így ..., hacsak nem azt akarták hogy Hamilton simán megnyerjen mindent.

    Ha Kimi visszavonul, filóztam kire figyeljek jobban Gasly és Albon közül. Mindkét arc remek, de úgy érzem Gaslyra pakolnám a következő évtizedek kreditjeit. Egyébként elképesztő, hogy Gasly honnan jött vissza tavaly Spa óta!
  • AnuluWork #174361
    Azért ha az sárga, nem piros, akár még be is jön. :)
  • adam46
    #174360
    b-type: "pedig qva könnyen lehet Bottas VB cím" bocsi, hogy megint ezzel szívom a véred, de még mindig nagyon tetszik ez a mondat. :D Bottas akkora egy nudli, hogy az leírhatatlan. Amúgy pedig végre egy izgalmas futam, kellett hozzá Hamilton büntetése.