181773
  • ToxiMaxi
    #174566
    Honda 2021-ben kiszáll
  • ToxiMaxi
    #174565
    Pirelli olyan gumikat szállít, amit kérnek tőle.
    Költségcsökkentés pedig reális dolog, ha jól emlékszem pont Prost nyilatkozta, hogy annó amikor saját istállója volt mennyire magasak voltak a költségek.
  • ToxiMaxi
    #174564
    De a büntetőpontokat vissza is vonták. Egyébként alapból 2+2-t akartak adni, Mika Salo le is adta a drótot a TV-s haverjának még mikor senki sem tudta rajtuk kívül. A büntetés jogos volt, a bünti pont így az összes infót ismerve nem, de helyesen vissza is vonták.
  • HuHam
    #174563
    Ami tényleg veszélyes volt az Perez kihajtása az egyik szabadedzésen volt, és el is kellett mozdulni balra annak, aki éppen jött. De volt a boxutcában is, hogy Ham félre kellett hogy rántsa, mert valaki rá akart menni kijövetkor. Nem láttam semmi ilyet Ham 2 rajtgyakorlatánál.
    És Perez kap 1 hely rajt hátrasorolást. Ham meg effektíve vagy 10-et. Igen, teljes következetlenség. Vagy ha úgy tetszik részrehajlás.
    A másik példa ami elő lett hozva a napokban a Leclerc-Stroll vs Hamilton-Albon kilökés . Utolsó idei, illetve első idei verseny.
    Igenis, van kettős mérce a bíráskodásnál. ahogy az itteni kommentelőknél is. És ez nem új. Pár éve Vettel odáig ment, hogy elküldte 'melegebb helyre' Whitning-et.

    Ami az 'üzemanyag spórolást' illeti - erről már volt szó milliószor. Nem spórolás megy az F1-ben. A motorok hatásfokának a javítása a cél ezekkel a benzin mennyiség és átfolyás korlátozásokkal. Amúgy meg, már vagy 10 Kg-al több a mennyiség a szélesebb gumik és nehezebb autók miatt - ergo - nem a versenyeken elfogyasztott mennyiség a lényeg - csökkentsék a szabadedzéseket pld. , hanem hogy a közhasználatú járművek fogyasztását csökkentsék.

    A gumik meg megint külön sztori. Itt már szerintem spórolás megy a Pirelli részéről. Ha egy gumi kb. 2000 Euro, akkor egy versenyhétvége: 20 autó, mindegyiknek vagy 80 gumi - valami 3 M Euro. Nem néztem utána mennyi is a pontos gumi szám, ez csak egy nagyságrend meghatározó kis matek volt.

    A motor és ahhoz tartozó évi szám limitek meg nem hiszem hogy igazán költségcsökkentést eredményeznek. Így, hogy ki kell bírni valami 6-10 versenyt, egy egység jóval többe kerül. Valamikor külön motor volt csak a kvalira, legalábbis a gazdag csapatoknál. Fel is volt 'tekerve' valami 1000 LE-re az akkori turbo . Néhány kör - és kuka. De mintha akkor nem zavarta annyira az embereket olyasmi, hogy a McLaren 16-ból 15 versenyt nyert (1989) .
  • b-type
    #174562
    Félreértesz, nem mosdatom, hanem arra hozszólásra reagáltam ahol veszélyesnek volt titulálva,...erre írtam hogy a tévéből, mivel mind Verstappen, mind Vettel, mind pedig Leclerc túlzónak találták a büntetőpontok büntetését, amit szerintük veszélyes vezetésért kellene adni.
    Ez üti a nézői véleményt, nyilván a kamerán keresztül másként tűnik.
  • __Jacek__
    #174561
    Ez így van ezzel van megölve, ezért van vonatozgatás. 300-400 millió dollár egy év és sporolgatás az üzemanyagon :D
    Kivülről táv vezérlik az egész versenyt egy vicc..
  • Magnum PI
    #174560
    Rengeteg rajtrács büntit osztottak már ki szabadedzésen elkövetett hibákért, pl feltartás, veszélyeztetés.

    Ez egyetlen ok ami elfogadható, hogy Hamilton rákérdezett a mérnökénél, hogy megteheti-e és az azt mondta igen. Szóval jogosabb, hogy a csapatot kell itt büntetni nem a pilótát. De végül is mind a 2őt büntették.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2020.10.02. 00:02:23
  • ToxiMaxi
    #174559
    Félreértés volt a csapat nem arra gondolt, mint Hamilton. Ettől még veszélyes, ezért a bünti jogos. A 2 büntipontot meg azért nem kapta meg, mert a csapatot jobban hibásnak találták ebben a helyzetben, mint Hamiltont.
  • repvez
    #174558


    A mai F1 problémája egy képben.
    Addig amig nem kényszeriti rá a pilótát valami, hogy gyorsabban menjen akkor nem fog gyorsabban menni annál mint amit elöre kiszámoltak neki.
    Ha a buntetés után tudott körönként fél mp-el gyorsabban menni akkor elötte miért nem ?
    Mert a gumin a motoron az uzemanbyagon kellett sporolni és nem azt csinálni amiért az F1et kitalálták, hogy m,indenki a lehető leggyorsabb akarjon lenni mindenáron.
  • sure
    #174557
    Most lehet, hogy van olyan ellenfele, aki ezt mondja, de ha valaki hátulról elkapta volna telibe, biztosan nem ez lenne a véleménye. Laikusként nézve ez pont olyan, mintha valaki egy autópálya felhajtó végén megállna.
    Érthetetlen, miért utasította a csapat kimondottan oda, főleg, ha a versenybírák kifejezetten tiltották. Az első kör után a boxáthajtása után látszik, hogy 2 másik autó is közvetlenül a boxutca kijáratnál, jobbra lehúzódva hajtotta végre ezt a tornagyakorlatot.
  • ToxiMaxi
    #174556
    Milyen ellenfelek? Akik felnyomták az FIA-nél?
    Elég egyértelmű mi történt, felesleges mosdatni, amatőr hiba volt a csapat részéről és mikor észrevették pontosan tudták, hogy ezért bünti fog járni.
  • b-type
    #174555
    tévéből. Az ellenfelek elmondása szerint meg nem volt az.
  • PLaci #174554
    Nem értem, hogy vonhatták vissza a büntipontokat, ez k. veszélyes volt!
  • ToxiMaxi
    #174553
    Hamiltont ezért büntették meg Link
    Jogosan, mert ott már mindenki elég nagy tempóval jött.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.10.01. 20:08:04
  • IXEMGabeo
    #174552
    durva lol
  • HTS s3rg1nh00
    #174551
    statisztika és a rajtszámok:
    Lewis és Valtteri közt 44 pont a különbség,
    VB és Max közt 33,
    Lewis és Max közt 77.
  • HuHam
    #174550
    Ha Wolff átmenne az Aston Martinhoz, csak azért lehetne mert:
    Irgalmatlan lóvét igérnek neki
    Mogromlott a helyzet(e) a Mercedesnél
    Elvesztette a józan eszét

    Ha Ham átmenne az Aston Martinhoz, csak azért lehetne mert:
    Elvesztette a józan eszét
    Ja és még egy feltétel: Vettel vagy Lance Stroll meghal idén.

  • ToxiMaxi
    #174549
    Newey miért hagyná ott a RB-t? Ha sikerül nagyot gurítania 22-re sokkal nagyobb esély van vb-t nyerni a RB-lal, mint az Astonnal.
  • fazerus
    #174548
    Én azt érzem, hogy Wolff lepattan az Astonhoz, viszi Hamiltont és esetleg Neweyt is bevonják aki már dolgozott Astonos projekten... :)
  • pr3cious
    #174547
    az-alpha-tauri-jobb-a-red-bullnal
  • HuHam
    #174546
    Azért furcsállanám ha Hamilton pont idén írna alá a RB-al a jövő évre. Max 3 versenyt is bukott motorhiba miatt, és elég mérges is volt miatta.
    Meg különben is nem a 7 az igazi, hanem a 8

    Ami a legújabb büntetés magyarázatot illeti - a FIA azzal jött, hogy Ham előnyszerzést követett el, azzal, hogy jóval kijjebb a boxkijárattól végezte a rajtgyakorlatokat. Igen, nem érdekes hogy a boxkij.-nál sok a gumitörmelék, ami az egész gyakorlatot nemigazán teszi hasznossá (esetleg legközelebb úgy rajtolják a versenyt, hogy előtte teleszórják a rajtsor részt ... - milyen buli is lesz az ! ) . Én. buta néző és laikus, úgy tudom hogy a versenyzés gyakorlatilag szinte semmi más mint az előnyszerzés - előny a pályán, aminek feltétele az előbb levő technika, az előbb felgyorsulni ... és lehetne sorolni. A szabadedzés is egy fajta előnyszerzés - jobb pályaismeret, beállítások, stb.

    Ez van, - a qrva versenyzők nem szavazták meg a fordított rajtrácsot, akkor majd másképp keverjük meg a sorrendet.
    Szerintem inkább precízebben kéne megfogalmazni (és persze átgondolni) a szabályokat. És nem olyan sűrűn változtatni.
  • AnuluWork #174545
    Apropó, én baromira nem vagyok abban biztos, hogy Hamilton a Mercihez ír alá. Én arra tippelek, ha megvan a 7. simán aláír a Red Bullhoz. Mert van az a pénz. Az aero miatt pedig 2022-re a RB elég ott lehet, ha marad Newey.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.09.28. 09:46:21
  • AnuluWork #174544
    2019ben azért nem volt nyilvánvaló a kudarc, mert az autóhoz még nem volt köze Binottonak, csak a motorhoz. A barom vsz a trükközéssel vágódott be a pozíciójába Sergio Marchionne halála előtt. Annyi kókler volt már a F1ben csapat élén csak a neve miatt (Claire Williams pl.), Binotto is egy a sok közül. Csak annyira bevédte a média, hogy csak néztem miért nem qurták ki a motorbotrány után.
  • PLaci #174543
    nem is igazán bizonyítva.

    Nincs bizonyítva?? Ezek szerint nem tudod, hogy hogy buktak le. Ugyanis már Alonso spicliskedése előtt lebuktak:

    Az egyik McLaren mérnök megkérte a feleségét, hogy másolja le neki a számára átadott Ferrari dokumentumokat. Az csaj meg elvitte a helyi fénymásoló szalonba, és beadta másolásra, ahol a dokumentumokat másoló Ferrari drukker alkalmazott előbb elképedt a Ferrari logóval ellátott iratok láttán, majd értesítette a Ferrari -t.
  • HuHam
    #174542
    Ez a szezon igen vacak. Amiben persze benne van nagy részben a vírushelyzet - lemondott, átütemezett versenyek, leginkább nézők nélkül. Ami kihat magukra a versenyzőkre is - voltak furcsa balesetek (Mugello).
    De, az igazi probléma az, és voltaképpen ugyanaz mint az ami a mai rossz világhelyzetet okozza a legnagyobb mértékben:
    a rossz szabályozás, inkompetens emberek a vezető helyeken. És: a nyereség mindenekelőtt És persze ami ezekkel együtt jár: a félrebeszélés, mindenféle indokok előhozása, stb.

    Akarnak izgalmasabb F1-et ? A gyagyává tevés lenne az út ? Milyen verseny az, aminek időben 60 vagy több %-a SC, VSC, piros zászló helyzet ? És minden újraindításban benne van a balesetveszély. Ja .... az kell a közönségnek ! Köszönöm, voltam amerikai roncs derbin a saját városomban. A versenyzést másképp képzelem el. És láttam is legalább 500 F1-es versenyt.

    Próbálják megtörni a Mercedes dominanciát - de nem megy. Miért ? Mert nem értik a dolgokat. Lásd a nemrégi motormód szabályt, csak úgy bedobva a szezon közepén - 6 és fél év után (14 óta van, csak az új turbó korszakban) .
    Az, amit a Ferrarival műveltek a tavalyi motortrükközésel kapcsolatban - soha nem publikált részletek, a büntetés teljes elmaradása, vagy esetleg annak is az eltussolása ? Volt olyan szezon (2007) hogy a McLaren összes pontját törölték (előre is), 100 M dollár büntetés (és lehet némi belepiszkálás az egyéni pontokba is). Pedig az csak némi dokumentáció átadás volt, nem is igazán bizonyítva.
    És még: szeretem a Ferrarit, de ez a privilegizált állapot (beleértve a legtöbb juttatást nekik) valószínűleg többet árt mint használ. Nemigazán motiváló. Hogy lehet ekkorát esni egy csapatnak 2 szezon közben ? Csak a motor ? Nemigen, mert már az Alfa Romeo is előzi őket.
    A FIA, F1 versenybíráskodás szégyenletesen következetlen. A Ferrari megúszta minden büntetés nélkül. De a csalás nagy lehetett, mert nagy a motorerő hiány most. Hogy mehettek le valami 15 versenyt szabálytalan motorral ? Az egészben csak az a jó, hogy végül visszaütött nekik, és lemaradtak a fejlesztési versenyben. Remélem Binottonak ez az utolsó szezonja.

    Voltak fura ítéletek, főleg az utóbbi 5-6 évben. Verstappen nemigen lett büntetve a nagyon veszélyes cikázásaiért. Végül, ha úgy tetszik, maga az Isten büntette meg - őt és a csapatot (Baku), és van most nekik Albon Ricciardo helyett.
    Vagy friss esetek: Perez a szabadedzésen igen veszélyesen tér vissza a pályára - 1 rajthelyes hátrasorolás . Hamilton kissé messzebb a mellesleg nem is pontosan definiált helytől végez rajtgyakorlatot a verseny előtti miben is - bejáratás lenne a név ? Nem is tudom, ritkán látni az M4-en. És azért kap összesen 10 mp büntit - ami legalább vagy 10 hely vesztést okoz neki valamikor az első 25 körben, vagyis jóval nagyobb a valódi lemaradás időben.
    Gratula FIA majmok ! Most olyan izgalmas lesz a hátralevő 7 verseny, mint ahogy én izgulok hogy túlélem-e a koronavírust ha netán elkapnám. Mellesleg, lehet hogy már keresztül is mentem rajta, még Február közepén. 2 nap alatt.
  • repvez
    #174541
    miért a felvezető kör a verseny része? vagy az is ugyan ugy elötte van mint a rajtrácsra való felállás.
    igy ha most nem ez nem számitott lajosnak akkor a haasnak se kellett volna számitani akkor a gumicserére való rákérdezés.

    ez a baj az FIA-val, hogy hiába van mindenre kiterjedő tilságosan agyonszabályozott szabályrendszere, ha mégis képesek azt ugy használni, hogy épp ahogy valaki értelmezi vagy akinek a javára vagy kárára tudnak dönteni.
    ezért kellene csökkeneteni és egyszerüsiteni ezeket a szabályokat, hogy mindenki meg tudja jegyezni és ha valmi történik akkor kétséget kizároan legyen egy fekete vagy fehét döntés, ne egy szürke , hogy vagy igy avgy ugy értelmezem.
  • b-type
    #174540
    ?
    Itt még a rajtrácsra felállásról van szó, nem pedig amikor már zöld lámpánál elengedik a mezőnyt a felvezető körre.
  • PLaci #174539
    Ilyen alapon, ha a csapat arra utasítja, hogy verje a kocsit a falba, és ő megteszi, akkor ő nem felelős csak a csapat? #facepalm
  • repvez
    #174538
    ha ez igaz akkor miért buntették meg azokat akik beszéltek a felvezető kör alatt, hogy kereket kellene cserélni a start elött?
    az sem a versenyen történt, de benne van a szabálykönyvben , hogy nem szolhatnak a pilótához a felvezető alatt.
    pont.
    járt érte a buntetés, itt meg ugyan az a szitu, de mivel hami volt a hunyo egyből lehet máshogy értelmezni meg józan észre hivatkozni , hogy ne kelljen megbuntetni és megkockáztatni, hogy hátha ki kell zárni egy versenyről.
  • HTS s3rg1nh00
    #174537
    én sem szeretem Hamiltont,de az még nevetségesebb ha valaki annyira utálja,hogy képtelen szubjektíven gondolkozni:
    „A bírák a csapattól azt az információt kapták, hogy a 44-es rajtszámú autó vezetőjét a csapat utasította arra, teljesítsen rajtgyakorlatot a nem megfelelő helyről. Ezt megerősítette a bírák által visszahallgatott rádiózás a csapat és a versenyző között."
    régen azért ment a sírás mert a csapat hibájáért a versenyzőt büntetik,most meg...ha van rajta sapka,ha nincs rajta sapka esete
  • b-type
    #174536
    „A dolgok nem mindig feketék vagy fehérek, és itt is van tér az értelmezéseknek. A szabályokat eltérő módon lehet értelmezni, és ott van a józan ész. A futamon belüli büntetést adtak, valójában kettőt is, egy olyan szabálysértésért, ami a verseny előtt történt.”

    Kiemelte: „Egy verseny előtti vagy a rajtrácsra vezető kör során történt szabálysértésért, vagy akár boxutcai gyorshajtásért még soha nem adtak a versenyen belül büntetést. Ez újdonság. És lehet is rajta vitatkozni.”
  • SzocsA
    #174535
    Látom kihisztizték a büntetés eltörlését is! Nevetséges az egész, rájöttek, hogy ha kap egy versenyes eltiltást még Bottas utoléri és nem lesz VB hamilton, aztán tolhatják ki egy évvel a szabálymódosításokat.

    Mercedes sírás!
    Utoljára szerkesztette: SzocsA, 2020.09.27. 19:38:48
  • PLaci #174534
    Az ötlet jó, de elhányom magam a gagyin felnagyított, majd milliószor újratömörített alapanyagon.....


    Utoljára szerkesztette: PLaci, 2020.09.27. 18:11:47
  • b-type
    #174533
    :)))
    ez jó
  • Magnum PI
    #174532
    Nincs kit rakni Albon helyére, azért van még RB-ban
  • pr3cious
    #174531
  • HuHam
    #174530
    Igen, Kvyat szépen nekiment Vettelnek akkor, de az a mondás járja, hogy Verstappen mindenféleképp bekerült volna abban a szezonban a RB-be, mert nagyon arra mentek többen. + a Mercedes is besegített az akkori 2x-es kieséssel = Verstapen győz az első RB-s versenyén.
    Igen - a legfiatalabb győztes cím. Idén meg mentek volna a legfiatalabb VB-re, de ahhoz megbízhatóbb technika kellene. Ki esett ki idén először ? Pont Max, az első, a csapat házi versenyén. Mellesleg, ki volt az új turbó éra legelső kiesője ? Pont a legnagyobb nyertese - Hamilton - 2014 Ausztrália, gyújtógyertya probléma. És talán az ilyeneken múlik, hogy egy csapat mennyire lesz sikeres - a RB idén nemigen tündüköl a megbízhatóságban (beleértve a Honda motort is, persze) - Verstappen már 3 kiesés amiatt.

    Ami Alonso-t illeti, nehezen tudom elképzelni hogy valami Vettel (mostani) szintre süllyedjen. És a Renault is könnyen jobb lehet mint az Aston Martin, a Mercedes motor ellenére is.
  • Botond #174529
    A világbajnokok többsége a 13-14. helyén ért be. Kíváncsi vagyok változik e vmit a kép, ha jövőre Alonso visszatér.
  • PLaci #174528
    Abból, ahogyan tavaly Gasly is szenvedett, lehetséges, hogy annyira Verstappenre tervezik az autót, hogy más már nehezebben boldogul vele, mert nem azonos a vezetési stílusuk.

    Kvyatot azért fokozták le, mert a 2016 -os orosz nagydíj első körében nem egyszer, hanem kétszer is nekiment Vettelnek. Ez után nevezte (el) Vettel torpedónak.
    Utoljára szerkesztette: PLaci, 2020.09.27. 16:53:50
  • repvez
    #174527
    Hamilton ugy tesz mintha rá nem vonatkoznának a szabályok.

    nekem az a furcsak, hogy egy menekülö utvonalat sikerül nekik olyan helre és ugy kialakitani, hogy nagyobb bajt okozzon mint amit el akarnak kerülni.
    Ahogy sainz esetében is, miért olyan szük utat jelölnek ki , hogy kötelező legyen áthaladni? valaki pont azért megy oda mert alig tudja összeszedni az autót vagy elfékezi magát és ha nem ideális ivben érkezik akkor z lesz mint a sainznál ,hogy vagy eltalálja a falat vagy a bólyákat.
    Azok a hungaroceles dolgokat is, nem tudom, hogy miért kellett miattuk a VC. simán volt annyi idő, hogy valaki odamenjen és letenni egy másikat, vagy hagyni , mert nagy gondot nem okozott volna amugy sem.

    Ami a pilótákat illeti, nekem Albon aki kilóg a sorból, hogy hogy lehet még a RB csapatnál, mikor kvyatot már ettől kevesebb miatt kitették a csapatbol. aki most egy lassabb csapattal is albon elött tud lenni.