181775
  • maffioso
    #174608
    Szarul van valamitől. De a faszér vártak eddig. Szerencsétlennek az fp3, mint egy falat kenyér.
  • AnuluWork #174607
    Miért volt Stroll Hülkenberg csere? Nem voltam ma itthon.
  • mcmoha
    #174606
  • mcmoha
    #174605
  • RatBaG #174604
    A briteknél is van már Uborka...

  • HTS s3rg1nh00
    #174603
    FP1 és FP2 off,nem tudott volna felszállni a ködtől a mentőhelikopter
  • mcmoha
    #174602
    Mindkét szabadedzés elmaradt. Fasza...
  • RatBaG #174601
    https://wtf1.com/post/vettels-nurburgring-helmet-is-a-subtle-but-classy-schumacher-tribute
  • RatBaG #174600
  • RatBaG #174599
    https://m4sport.hu/cikk/2020/10/08/de-miert-eifel-nagydij-es-miert-nem-nemet-nagydij
  • PLaci #174598
    Ezt az egy magyarázatot találtam (eddig):
    While there was no German GP initially on this year's calendar, following Hockenheim's omission for 2020, the Nurburgring's stand-in race has been named after the area the circuit is located in, while also giving a nod to the wider region as the Eifel mountains stretch across Germany, Belgium and Luxembourg.
  • IXEMGabeo
    #174597
    es ha jonne kesobb mondjuk Ralf fia David is akkor megint 2 Schumacher lenne csak unokatesokkent:D
  • IXEMGabeo
    #174596
    miert fogjak Eifel GP-nek hivni? Miert nem lehet siman Nemet nagydij? Regen hajdanan ez volt az Europa GP, de nyilvan az foglalt lett
  • sure
    #174595
    Állítólag pénteken jelentik be hivatalosan, hogy Mick Schumacher váltja Giovinazzit jövőre az Alfánál, és Kimi marad.

    Remélem igaz, ez elég jól hangzik!
  • RatBaG #174594
  • Magnum PI
    #174593
    Azért nem fáj annyira az RB-nek mert 2022-ben teljesen más autók lesznek és úgy is nulláról kezdi mindenki. Mind milyen motor köré építik fel a kasztnit. Én nem zárom ki hogy Renault motor lesz hiszen nekik kellenek partnerek és már nincs más. McLaren is Merci lesz. Ferrari motort teljesen kizárom. Szóval vagy Renault vagy Merci motor lesz benne.

    Én amúgy kötelezném a motorgyártókat, hogy ha motort árulnak akkor nem válogathatnak kinek adják el és kinek nem.

    A Honda indoka nyilván marketing de az a része igaz, hogy változik a világ. De ezzel együtt változni fog az F1 is. Muszáj neki mert különben kihal. A Honda is tudna változni vele együtt. Ezért nem kellene kilépni, de inkább arról lehet szó hogy nagyon nem megy a szekér a belső égésű piacon ezért pénz sincs annyi, valamint a költségvetési plafon is jó eséllyel rontja majd az ő lehetőségeiket.
  • HTS s3rg1nh00
    #174592
    nem váltanak semmire,jelenleg is Mercedes AMG Petronas a csapat neve.
  • HuHam
    #174591
    Az Aston Martin Red Bull jövőre nyilván új név alatt lesz, talán csak Red Bull. Vagy találnak valakit tele pénzzel - mondjuk egy gyógyszergyár ?
    Mondjuk Red Pill Red Bull
    2022-ben meg vsz. Red Bull Mugen , vagy We Save Lives Red Bull Mugen .
    Semmi sem mérhető a reklám erejével. A következő Star Wars-ban ez lesz: use force Luke helyett use advert Luke
  • repvez
    #174590
    Ugy néz ki AMG-re vált a merci

    Akkor egy ujabb A team lesz a csapatokban.
    AMG-Mercedes
    Alpine
    Alpha tauri
    Alfa romeo
    Aston Martin
  • sure
    #174589
    Luca Corberi ütközött egy másik versenyzővel, ő próbálta meg megdobni még a futam közben a letört alkatrésszel, a boxban meg az idősebbik Corberi, aki a pálya üzemeltetője, nekirontott annak a versenyzőnek, akivel a fia ütközött. A második linkelt videóban szerintem kb. a 15-ik másodpercnél a jobbról beszaladó sötét ruhás alak lehet a fater.
    A "tiltsák el mindkettőt" szerintem a két Corberire vonatkozik, nem pedig a két ifjú gokartpilótára.

    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.10.06. 19:04:47
  • ximix #174588
    Valami nem kerek nálam, most ki lökőtt ki kicsodát ?
    "Jenson Button a Twitteren a következőket írta a Twitteren a balhéról: „Luca Corberi most dobott el minden esélyt arra, hogy versenyzői karriere legyen. Az apjáé a pálya, ő az, aki rohamból löki neki a srácot a falnak. Örökre tiltsák el mindkét idiótát a versenyektől!"
    forrás


    Twitter eredeti



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.10.06. 18:49:48
  • AnuluWork #174587
    Ő is felfogta azonnal ...
  • Sippie
    #174586
    így kell elintézni a karriert 2 perc alatt
  • AnuluWork #174585
    A jövő záloga és az apja:
    Kiestem. Rohadj meg Gi, hogy kilöktél. Bumm, egy első szárny!
    Final Fight
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.10.05. 14:09:40
  • repvez
    #174584
    igen , de ha megnézed mit nyilatkoztak, ott nem arra hivatkoztak, hogy a költségek nagysága miatt hagyják ott az F1et hanem a környezet tudatosság és az autoipari változások miatt ami az elektromos hajtás felé mutat.
    Szóval nem a költségekkel volt bajuk a nyilatkozat szerint, hanem , hogy rossz a reklámja ha egy károsanyag kibocsájtó versenyben vesz részt mikozben az e autok fejlesztését preferálja.
    És akkor ehhez jön az indy.
    Szóval mindenhogyan kamu a nyilatkozat és nem az igazi okot mondták.
  • Alexease
    #174583
    Azert van kulonbseg. Az F1-be 500milliot lazan beletolnak, mig egy IndyCar 10-20millio. Es nem a "fustoles" miatt, hanem a kiadasok miatt szallnak ki. Azert evi 500milliot eleg jol el lehet kolteni normalis kutatasra es fejlesztesre.
  • repvez
    #174582
    JA ez a kampitás , a Honda részéről, hogy környezet tudatos és CO2 semleges modra váltanak és ezért szállnak ki az F1 ből, miközben az indycarban meg ottmaradnak .
  • AnuluWork #174581
    Anno Hamilton is váltott. Sok értelme nem volt, és mégis bejött.
  • repvez
    #174580
    sztem ha minél több VB-t akar összegyujteni, akkor hülye lenne váltani a merciről 22 elött, mivel jövöre is ugyan ezek a kocsik lesznek igy ugyan ilyen könnyen dominálva behuzza a 8. VB cimet is onnantol már szabadon mehetne bárhova ha akar, mert megvan mindenben a vezető rekordja.
    DE idén mégcsak beéri sumit, nem elözi meg, igy kell neki még egy hogy biztos legyen .
    ezért nem kockáztat, sztem itt csak azon megy a vaker,m hogy esetleg csak 1 évet akar, hogy 22 re átmehessen máshova.
  • AnuluWork #174579
    Szerintem a Honda nem véletlenül szállt ki. Vsz as Merci és a RB megegyezett, ezt megtudták, kiszálltak. Ezért is engedte el ennyire a RB, alig volt hiszti. Szerintem. Kizártnak tartom a Renaultot, nagyon összevesztek anno. És Hamilton sem írt még alá a Mercihez. Szerintem! a RBhez tart. Ha lenne egy milla dollárom, 500 ezret feltennék egy 2021-es és a másikat pedig a 2022es RB szerződésére. És vsz kimegy a F1ből a Mercedes, mint csapat, eladják a boltot és csak, mint motorszállítók lesznek jelen. Szerintem.
  • Botond #174578
    95-14 között merci motoros volt a meki.
  • HuHam
    #174577
    Na, akkor meg van a következő nagy bejelentés: Adrian Newey 2021-től az Aston Stroll-nál
    Hmmm - az lesz az első Mercedeses F1 autó-ja ?
    McLaren - Honda. Williams - Renault. Red Bull - Renault, Honda.
  • AnuluWork #174576
    Newey

  • Dodo55
    #174575
    Persze, álláspont kérdése... Mondom, nekem az az álláspontom, hogy a CO2 elhanyagolható a kérdésben, mert pl. egy ember percenként úgy 0,8g-ot "bocsájt ki" belőle "alapjáraton" (remélem jól számoltam)... Ha sétálok 1km-t, akkor ez mondjuk 10-15g, ha sietek akkor lehet 20 is. Ha 10 ember sétál sietve, akkor az már egy átlagos 20 éves autó kibocsájtásával felér. Persze, mérhető mennyiség, de szerintem önmagában még koránt sem akkora, amit már a bolygó különösebben megérezne és ezernyi olyan más kibocsájtási forrás van a világon (fűtés, ipari tevékenységek, nehéztehergépkocsik, brutális méretű repülőgépek és hajók), amik nagyságrendekkel megelőzik ezt.

    Ellenben ott vannak a nitrogénoxidok, meg a koromrészecskék. Azok közvetlenül az emberi szervezetre károsak és ezek bizony a dieselekre mindig is jellemzőek voltak a benzinmotorokkal ellentétben. Sőt, azt követően ugye, hogy a benzineseknél is elterjedtek a tartóssági problémák miatt korábban még zsákutcának tartott közvetlen befecskendezőrendszerek (pont amiatt, hogy a szigorodó normákat tartani tudják a piaci igények, azaz a kellő teljesítmény igényének kielégítése mellett), bejött azoknál is a kormolás. Kötelező is már tudtommal 2 éve rájuk a részecskeszűrő... És persze ha jól tudom a legapróbb, az ember tüdejére legveszélyesebb részecskéket még mindig nincs, ami szűrni tudná.

    Úgyhogy én egyenesen azon az állásponton vagyok, hogy a kb. 20 évvel ezelőtti, jól sikerült, hagyományos, de már tökéletesen kiforrott megoldásokat alkalmazó benzinmotorok a legtisztábbak az összes eddig valaha készült belső égésű erőforrás közül.
  • HuHam
    #174574
    " dieselekhez képest nagyságrendekkel kevésbé környezetszennyező benzinüzemű technológia üldözésének,"
    Pár évtizede a diesel volt a kevésbé szennyező. Legalábbis az volt az álláspont. És nem csak a jobb hatásfok miatt, hanem a kevesebb méreg kibocsátás miatt, főleg. Azóta száműzték az ólmozott benzint, legalábbis a fejlettebb tájakon, kötelezték a motorgyártókat a kevésbé szennyező motorok gyártására. Katalizátorok - amik kiszűrik a mérgező anyagok nagy részét (amiből én nemigen látok Magyarországon, mert az állomány öreg, a katalizátor drága) . Javult a hatásfok is - ergo kevesebb az égéstermék (CO2) . De hogy ez nagységrendekkel csökkentette ... Nem reális, ilyet esetleg a reklámokban hallani.
    És akkor jön a kövektező hozzászólás: "de ma már semmi olyasmit nem fejlesztenek itt, amit az autógyártók valóban hasznosítani tudnak a mindennapokban"
    Rengetegszer el lett mondva, hogy az F1-es, 14 óta érvényben levő benzin korlátozások (2 is van, de nem fogom itt ismételni) arra késztetik a motorgyártókat, hogy jobb hatásfokú motorokat fejlesszenek. Ez egy bevallott cél, de úgy látszik a többség technikai tudása nem elég hogy megértse.
    Sőt. mondhatnám, hogy pont ez az ahol a Mercedes előny nagy része van és volt 14 óta - az erősebb motor. Mert ilyen korlátozások mellett a hatásfok javítása az egyetlen út. De persze ez iszonyatos pénzekbe és emberi munkába/időbe kerül.
    A Honda 1 évvel később szállt be,de a valós késés több - mert a fejlesztés jóval 14 előtt kezdődött a többieknél.
    Igen, a gyártóknak ez óriási reklám - már ha sikeresek. A Honda esetében ez valahogy nem lett pozitív reklám sokszor - Alonso beszólásai, McLaren gyenge szereplés ... És idén a sok motorhiba (persze régebben sem volt jobb) . Egyenesen szánalmas hogy előjönnek az idei 2 gyözelemmel - Verstappen - a gumikezelésen múlt. Gasly - mázli a négyzeten.
    Ez a szezon már eldőlt gyakorlatilag. Az igazi kérdés, mit fog a nyilván nagyon csalódott RB mondogatni a következő vagy 27 versenyen.
    Valami olyasmi: "Sorry Renault, we were wrong, you are the best ! Remember 2010-13"
  • Botond #174573
    Már évek óta látni, hogy az F1 az sima marketing költség. Régebben fejlesztési labor volt, de ma már semmi olyasmit nem fejlesztenek itt, amit az autógyártók valóban hasznosítani tudnak a mindennapokban, elvesztegetett pénz amit idehordanak. Nem is véletlen, hogy rengeteg gyártó kiszállt a 2000-2010 időszakban és azt követően. Az hogy 3 vagy 4 réteges az első szárny meg a többi aerodinamikai elem annak mi haszna? Régen félautomata váltó, különböző fogyasztási trükkök meg ilyesmik estek ki ebből a sportból.
    Fix kasztni kellene, a valós műszaki fejlesztéseknek nagyobb teret adó szabályzat és akkor megint megtelne élettel a sport.
  • Dodo55
    #174572
    "Szerintem ez a fő ok, nem pedig a leadott szöveg a karbonmentes motorok/energia forrás/tárolók fejlesztésére nagy áttérés. 2020-ban is messze dominálnak a piszkos, mérgező, korlátozott forrásokat felhasználó motorok a forgalomban"

    Pont egy 19 éves Hondám van, 80-as évekbeli blokk, 2000-es évek eleji dolgokkal megpakolva. Akkor még csak EURO3 létezett, de ha jól emlékszem csak az egyik összetevő marad el egy hajszálnyira a mostani EURO6 követelményektől... Mellé mérsékelten dinamikus közlekedés során simán hozza a maga korában benzinesek között nagyon barátinak számító gyári fogyasztást, tehát ebből adódóan valszeg reálisak a károsanyag kibocsájtási értékei is. És az a vicc, hogy e mellé még van a motornak egy olyan karaktere, hogy hasonlót semmilyen 4 hengeresben nem láttam még: nyomatékos már nagyon lent is, felül használva meg szinte fel akar szállni, 9mp alatt fent van 100-on, pedig a takarékosságra kihegyezett VTEC verzió van benne. (Igen, ebben némi szerepe van az autó hasznos méreteihez viszonyítva alacsony tömegének is, de azért a 4,5*-ot sikerült összeszednie a törésteszteken, úgyhogy ezt nem tartom kompromisszumnak)

    Mondom ezt amiatt, hogy alapvetően ellene vagyok a kiforrott, megbízható, tartós, élvezetes vezethetőséget adó, véleményem szerint a dieselekhez képest nagyságrendekkel kevésbé környezetszennyező benzinüzemű technológia üldözésének, főleg ennek a mostani CO2 hisztinek (elhiszem, hogy fűti a bolygót, meg azt is, hogy pillanatnyilag a természetes lehűlést kompenzáló mértéket meghaladóan, de a személyautókat ebbe belekeverni és ilyen brutálisan megfojtogatni az ezernyi más természetes és/vagy elkerülhetetlen CO2 kibocsájtás mellett, az nem nevetséges, hanem valakiknek nagy eséllyel az évszázad üzlete), viszont ugye saját tapasztalattal is alá tudom támasztani, hogy ha valaki, akkor pont a Honda az, aki tényleg tudhat valamit, amivel a messze legjobbat tudja kihozni az éppen soron lévő/következő technológiákból.
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2020.10.02. 20:47:34
  • mcmoha
    #174571
    1988 Honda RA168E


    1991 Honda RA121E


  • ToxiMaxi
    #174570
    Csak most nem lesz Brawn GP, akik learatják a babért :). Egyébként vicc az egész, eddig pumpálták bele a pénzt és látszott is előrelépés, aztán elvágják a zsinórt mindenféle eredmény nélkül.
  • HuHam
    #174569
    Ez a Honda kiszállás (valami 14 hónap múlva) nemigen meglepetés. Van tapasztalatuk ilyesmiben. 1992 végén leléptek, és a McLaren 93-ra igen esélytelen lett. Az ok ua. mindkét esetben - nem lettek VB . Szerintem ez a fő ok, nem pedig a leadott szöveg a karbonmentes motorok/energia forrás/tárolók fejlesztésére nagy áttérés.
    Mondom én amellett, hogy ez a mostani helyzet - 2020-ban is messze dominálnak a piszkos, mérgező, korlátozott forrásokat felhasználó motorok a forgalomban - ezt én sokkal korább letűnőnek gondoltam, és nem csak én, szinte az egész irodalom 1970 táján.
    Érdekes, hogy a nagy német autógyárak még mindig ellene vannak a villanyautóknak. Ua. ország ahol nem szabad atomerőművet használni. És itt jön a legérdekesebb rész: láttam mindenféle kalkulációkat, hogy alapjában véve Németországban drágább villanyautót üzemeltetni mint egy újabb benzin, esetle hibrid autót. Na igen, arrafelé az áram ára igen magas. Bár asszem, hogy a nagyokosok kifelejtették a hatásfokot az egyenletekből - számolván csak az áram illetve benzin energiamennyiségével. Milyen propaganda ez ?

    Vissza az F1-re. Kellene újabb motorgyártó. 3 lesz, és az kevés. Vagy inkább megint lehet 4-5 csapatot ellátni egy gyártónak.
    Még ha az utcai autóknál már 50 % felett lesz a környezetkímélő, az F1 vsz. marad a belsőégésűnél. Vagy otthagyják rengetegen. Legkorábban 2030 körül lehet a váltás. Visszatérés az olcsóbb, egyszerűbb motorokra sem kizárt.

    Pirelli: a Pirellitől senki sem kért verseny közben szétrobbanó, szét foszló gumikat. Silverstone 2013 - Ham balhátsója bumm a 8-ik körben. És még valami 4 másikon ugyanaz a gumi - a legterheltebb. Lett volna jóval több, de sokkal óvatosabban mentek az első pár eset után.
    És idén valami hasonló. Veszélyes. Egy dolog a kopás. és más a szerkezet elgyengülése. Nekem ez a bóvli kategória határa.
    Azt ne mondja senki, hogy nem lehet tartósabbra csinálni a szerkezetet, amellett hogy lágyabb a felület - ami jobban tapad és gyorsabban kopik. De a Pirellinél van minden marhaság - nagyobb darabok leválása, szemcsésedés ... Bóvli.

    Ilyen a mai világ. Tele abszurddal. A 'greatest country' elnöke elkapja a covid19-et valami 75 éves korában, amellett hogy hatalmas gépezet, rengeteg ember dolgozik a védelmén, sok sok M USD megy csak arra évente ... Come-on ...