181775
  • adam46
    #174908
    A Merci geci, ha nem Russell jön. Szerintem még esőgumikkal is lenyomná Botlást.
  • ShaiHulud
    #174907
    összeesküvés elmélet on (veszteni való nincs): és adnak neki valami szar beállítást hogy bottas nagyon jonak tunjon a beugrova szemben es mutassak hogy mennyire jo ez a hamilton...
  • ToxiMaxi
    #174906
    Sajna lehet, hogy Stoffel Vandoorne-t fogják beültetni.
  • adam46
    #174905
    Bárcsak jönne Russell és bucira verné Botlást, aztán kiderülne, hogy azzal az űrhajóval más tehetségesebb pilóta is könnyedén vb lenne.
  • Alexease
    #174904
    Russel-t betehetnek helyette:) A Williams-be meg valami nullkilometeres beugrot.
  • b-type
    #174903
    nem, sajnos nem ez a helyzet. Elvileg ismer, tehát tudja hogy nem lehet bosszantani, szal ez tényleg az aminek látszik.
  • maffioso
    #174902
    Mindannyian értjük hidd el. Ezért humorizálunk vele.
  • HuHam
    #174901
    Vagy Hülkenberg nagy esélye - dobogó szinte biztos (végre), de akár a teteje is meglehet némi szerencsével.
  • b-type
    #174900
    :)
    mi is történt Kiss Nobi bajnokságával? Törölték ugye? Az életben nem fogod megérteni hogy miért írtam amit írtam, pedig vagy háromszor elmagyaráztam.
  • b-type
    #174899
    Grosjean, ha nem mászik ki, akkor nincs futam. Nyilván pont nem ez forgott a fejében, de ettől még így van, 25mp abban a tűzben, bizonytalanságban, egy ekkora ütés után..ahogy Perez fogalmazott, pokolba a dobogóval, a lényeg hogy Grosjean jól van.
  • mcmoha
    #174898
  • adam46
    #174897
    b-type-nak végig igaza volt, itt van Bottas nagy esélye!
  • mcmoha
    #174896
    Lewis Hamilton koronavírusos, nem indul a következő versenyen!
  • PLaci #174895
    GRO helyére akkor miért nem öt ültetik be fittipaldi helyett
    Mert még nincs vége az F2 szezonnak.
  • HuHam
    #174894
    Természetesen van nagyon sok önfeláldozó, tényleg a betegek, sérültek érdekeit első helyre tevő orvos. Csak mintha az arány rossz felé menne az utóbbi pár évtizedben. És ez nagy részben a média, szenzáció hajszolás eredménye. Nagyot mondasz a mikrofonba, és akkor mindenki arra kattingat, a szerény, igazmondó emberek szava meg elvesz a baromság erdőben.
    Igen, GrosJean jobb ha nem ül tobbé F1-es autóba, Sőt remélem hogy Günther Steiner is úgy gondolja, és inkább mást versenyeztet az utolsó idein is.
    Az meg hogy GrosJean lett megszavazva a nap versenyzőjévé (fölényesen) - ez már tényleg idiótizmus. Óriási hibát vétett (nem először), óriási anyagi kárt is okozott, potenciális pontokat herdált el. Csak azért mert sikerült neki kimászni az égő roncsból ? Az nem éppen a versenyzés, csak az életösztön. Ő volt a nap legrosszabb versenyzője, nem vitás. Nem is lett volna annyit mutogatva, beszélve róla. ha a kerítés nem szakad át.
  • PLaci #174893
  • repvez
    #174892
    Sztem meg neked kéne visszanézni még párszor.
    Amit mondtam, az, hogy amit nyilatkoztak és ami valójában volt a kettő nem passzol.
    Ha megnézed a felvételt, a pálya túloldaláról a poroltós faszi előbb áttért mint az orvosok kiszálltak volna a kocsiból, majd ketten próbálják kibisztositani a poroltót.
    Majd miután ez megvan elkezdik oltani a tüzet, de az orvos az csak oda megy, de a melegtől semmit nem tud csinálni, nem húzta át GRO-t a palánkon, mert addigra már saját erőből kimászott és hiába írják, hogy elnyomta a tüzet ez úgy hangzik, mintha a tűz valami fizikai akadály lenne amin magától nem tudott volna átjönni.
    Az a poroltózás segített valóban, de ha nem lett volna akkor is ugyan így kijutott volna GRO saját magától.
    Tehát fizikailag semmit nem tettek a kiszabadításban. Közben a vezető, a másik poroltót kereste a kocsiban, majd mikor már kint volt GRO akkor kettőt ráfújt , pedig nem égett .
    De a hírekben ők ketten voltak a hősök, miközben a helyi tűzoltóról szó sem esik

    A másik , meg egy ilyen ütközés után még ha nem is látszik, hogy valamije sérült, akkor is véleményes, hogy valami belső vérzés vagy gerinc illetve borda törése lehet amit a sokktól nem érez, erre a legtöbb helyen azt írják, hogy fektessék le és ne mozgassák amíg a mentő ki nem jön. itt meg leültették a kocsi mellé, majd be a kocsiba. és ahhoz képest, hogy tűzben volt, nem láttam, hogy adtak volna rá oxigén maszkot.
    Mert olyan jó volt a doki, hogy szemre megállapította, hogy a sisakon nem jutott be semmi.


    Mondjuk ez is érdekes, hogy a GRO helyére akkor miért nem öt ültetik be fittipaldi helyett, ha a ö lesz jövőre az uj versenyző.
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2020.12.01. 09:38:05
  • nearo
    #174891
    hopika
    Ham covid pozitív, kihagyja a következő hétvégét
  • b-type
    #174890
    Valszeg sok orvosra igaz amit írsz, viszont vannak nagyon jó orvosok akik megteszik amit lehet, jellemzően ők mennek balesethez. Mentőorvos, mentőtisztek..akiket láttam 'munka' közben, az nagyon meggyőző volt, szakmailag, és emberileg is.
    Itt, ennél az esetnél az a csávó aki átszaladt a pályán, ami nem volt veszélytelen, az segíteni akart, és segített is, ő volt az aki megszórta Grosjean-t, a másik aki a korlát másik oldaláról ijesztgette a tűzet, az véleményes.
    A doki próbált segíteni, de nagyon nem kellett, Grosjean jött mint a mérgezett egér miután kiszabadította magát meg a kormányt.
    helikopter nézet
    Elképesztő baleset volt, és Grosjean-nak miden oka megvan felhagyni a profi versenyzéssel, csinál egy éttermet és minden oké. Ez ami történt az olyan mint amikor a ponyvaregényben körbelövik Samuel L. Jackson-t, Isteni gondviselés..
  • pr3cious
    #174889
    Kommentátoroknak nem esik le ami nekem az első percben teljesen nyilvánvaló volt: Hamilton és még pár versenyző áthaladt az első szektoron az ő helyezésüket figyelembe tudták venni a többiekét nem ezért a normál rajtpozícióból indultak. Ezért volt Vettel ismét Leclerc előtt.
  • adam46
    #174888
    Szerintem igazából csak nettó faszságokat írogatsz. Nézd vissza a felvételeket, a medical caros ember és a tűzoltó elég tökösen odarohantak hozzá és a tűzoltónak elég nagy szerepe volt abban, hogy ott GRO kitudott szállni, mert félretolta a tüzet, aztán ahogy átugrott a korláton már támogatta az orvos is GRO-t, mást addig nem tudott tenni.

    Amúgy ettől függetlenül GRO-nak ideje visszavonulni, mert ez is egy olyan felelőtlen megmozdulás eredménye volt, aminek F1-ben nincs helye.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2020.11.30. 22:12:43
  • repvez
    #174887
    kíváncsi leszek, milyen biztonsági változtatásokat hoznak majd ezek után.
    Mondjuk én nem is értem, hogy a tankolásos időktől, ahol volt azért egy két tüzeset, miért nem írták elő az automatikus tűzoltó rendszerek bejpitését.

    Ahogy pereznél a motor tüzet úgy talán GRO -nál is tudta volna oltani vagy legalább is kitolni azt az időt amíg ki tud szabadulni.
  • sure
    #174886
    A kormányt visszatette a helyére? Mert bünti lesz, ha nem...
  • mcmoha
    #174885
    ESPN ezt írja, ami látszott is a felvételeken. Link.

    "I could see Romain trying to get up. We needed some way of getting to him. We've got the marshal there with an extinguisher and the extinguisher was just enough to push the flame away as Romain got high enough to then reach over and pull himself over the barrier.
  • nearo
    #174884
    Még annyit hozzátennék, hogy Robertsnek belülről simán tűnhetett úgy, hogy tevékenyen részt vett a mentésben. Nem tudom hányan mentettetek embert tűzből (én se soha, ezért csak tippelek), szerintem a sokk, a stressz, az adrenalin miatt simán benne van, hogy kicsit máshogy emlékszik a történtekre. Másik oldalról Gronak lehetett az is egy apró segítség, hogy ahonnan lenyomták kicsit poroltóval a lángokat, ott kicsit tisztább volt az út pár másodpercre, talán látta is az emberek sziluettjét, ezáltal menekülhetett abba az irányba, ahol vártak rá, és egyből elszállíthatták.
  • repvez
    #174883
  • nearo
    #174882
    Fúj, indexet nem linkelünk, tudom..

    "Olyan volt, mint egy sütő, csak a vörös lángokat láttuk, és aztán észrevettük, hogy próbálja kiszabadítani magát, ami fokozatosan sikerült is neki – számolt be a történtekről Roberts, aki az első között ért oda a szerencsétlenség helyszínére.

    Volt egy tűzoltó, aki nagyon hamar elkezdte az oltást, és a porral oltó visszaszorította annyira a lángokat, hogy amikor Romain már eléggé magasan volt, akkor a sérült korlát felett ki tudtuk őt menteni – mondta Roberts, aki szerint csak másodperceik voltak segíteni a versenyzőnek, a lángok ugyanis ennyi idő után újra magasra csaptak fel.

    A szakember hozzátette, ha Grosjean nem tud önerőből kimászni az üléséből, akkor nekik – ekkora tűzben – nem lett volna lehetőségük kimenteni őt.

    Roberts azt mondta, első dolga volt ellenőrizni, hogy a versenyző már nincs életveszélyben, ezt követően azonnal elszállították a baleset helyszínéről.


    Nem tudom ki ferdít hol, de ez így egyben egészen megfelel a valóságnak.
  • HuHam
    #174881
    Nagyszerű példája ez a mentőorvosi és/vagy pályabíró nyilatkozat a mai beteg időknek . Mintha a napi híreket hallgatná az ember a 'hatalmas és emberfeletti orvosi erőfeszítéseknek' ... Igen, csak hogy már 5 éves koromban megtanultam hogy a saját szememnek és tapasztalataimnak higgyek. Azok pedig azt mondják, hogy az orvosok nagy részét a pénz az ami igazán érdekeli. Messze nem dolgoznak sokat. 8 óra van kiírva a rendelés kezdése időpontra, erre ők fél tízkor kezdenek - csak egy példa. De volt olyan is idén, hogy alá akart iratni az asszisztens velem egy olyan papírt ahol az ált, hogy ez és ez az orvos ezt és azt vizsgált rajtam. Nem is láttam azt az orvost az nap (és nem vakulás miatt mentem a rendelőbe ).
    Vissza a GrosJean balesethez: teljesen egyedül mászott ki az égő roncsból, és lépett a korlátra - csak akkor fogta meg a kezét az egyik. Ekkora barmokat - vsz. ez volt tegnap a legnézettebb esemény, többszáz millióan látták, és ők egész mást mondanak.
  • Alexease
    #174880
    Ezert ettem be az eredetit, mert a magyar forditas csaloka. GRO magatol jott ki, magat mentette, nem huztak ki es nem tettek ra kotest.
  • repvez
    #174879
    Tök mindegy ki , hogy fordítja és csavarja a szavakat, a videón meg az látszik, hogy amíg a földre nem érkezik GRO addig senki nem tudott neki segíteni.
    Teljesen magától jött ki, senki nem húzott ki senkit meg nem emelt át sehonnan.
  • nearo
    #174878
    Ez nagyon durva, ezen a felvételen egyszerűen nem látni, hogy hol van Gro egészen addig, amíg ki nem jön a lángok közül... a másikat is (#174867) 2-3x vissza kellett pörgetnem, hogy lássam hol van, mit csinál mielőtt sikerül kijutnia :O
    Az is szinte hihetetlen, hogy kapott több, mint 50g-t, majdnem fél percig van a tűzfészekben, és aztán így kiugrik. Levegője ott biztos nem volt, cserébe tuti nyelt egy csomó füstöt, az ütközés erejétől is gondolom "kissé" megszédülhetett, az is kisebb csoda, hogy egyáltalán eszméleténél maradt...
  • Alexease
    #174877
    Ez meg az Index-es forditas, egy fokkal jobb:

    "Romain then got high enough for me to reach over and pull him over the barrier."

    "amikor Romain már eléggé magasan volt, akkor a sérült korlát felett ki tudtuk őt menteni."
  • Alexease
    #174876
    Vagy:

    "... and the extinguisher was just enough to get the flame away. Romain then got high enough for me to reach over and pull him over the barrier."

    „... és az éppen annyira volt elég, hogy félretolja a lángot az útból abban a magasságban, ami Romainnak kellett. Így tudtunk átnyúlni és kihúzni őt a fal fölött.”
  • Alexease
    #174875
    Eredeti: https://www.skysports.com/f1/news/12433/12146602/romain-grosjean-formula-1-heroes-in-medical-car-on-bahrain-gp-escape

    Pl.:
    "From that point we knew it was safe enough to move him around into the car just to give him a bit more protection, get some gel onto his burns and then get him into the ambulance off to the medical centre."

    „Volt némi fájdalma a lábán és a kezén, és tudtuk, hogy elég biztonságban van ahhoz, hogy az autóba vigyük kötésért, és gélt tegyünk az égéseire, majd a mentőautóba téve elszállítsuk az orvosi központba.”
  • repvez
    #174874
    Az orvosi csapat nyilatkozata.

    Mindenekfölött jó, hogy nem lett baja GRO-nak, de ebben a nyilatkozatban nem úgy történt ahogy leírták .

    "Kellett egy út, hogy ki tudjuk őt hozni, ezért jött egy sportbíró tűzoltó készülékkel, és az éppen annyira volt elég, hogy félretolja a lángot az útból abban a magasságban, ami Romainnak kellett. Így tudtunk átnyúlni és kihúzni őt a fal fölött.”

    „Elsőre nem lehetett jól látni. Láttam, hogy próbál mozogni, felnyomja magát. Aztán lehetőségünk volt bejutni, megragadni, kisegíteni onnan.”"
    Konkrétan ez nem történt meg, senki nem nyúlt be és nem segítette ki, egyedül saját magát mentette GRO. ha nem az első körben történik és ott ahol közel van a pálya bíró akkor is ugyan így kijött volna ha minden ugyan így történik.
    Az egyik pálya biró már a fele poroltót elnyomja mire odaér, a medic csapat meg csak asszisztál míg ki nem jön grojean.
    A képeken és a videókon az sem látszik, hogy kötést tettek volna a kezére amíg át nem vitték a mentő autóba.
    Megértem, hogy nem volt olyan védelem az arcukon az orvosoknak, hogy a hőt jobban elviseljék, de akkor ne is nyilatkozzák,le, hogy ök mentették ki.
    Gondolom ezek után nekik is kötelező lesz a tűzálló fejvédő.
  • Alexease
    #174873
    Grosjean a korhazbol: https://www.facebook.com/grosjeanromain/posts/3858472884163456
  • RatBaG #174872
    https://streamable.com/5039o4
  • adam46
    #174871
    Miért? Most pedig jókat mondott a közúti veszélyeztetésről is.
  • HuHam
    #174869
    Ekkora balesetet és egő F1-es autót ütközés miatt nem láttam több mint 30 éve. Grosjean tényleg a glóriának köszönheti az életét.

    Asszem legjobb lesz ha fekete zászlót ad magának a 2 utolsó idei versenyre, és pontot tesz erre a fejezetre. Túl sok ilyen hibát követett már el - nem látja a mögötte/mellette levőket. Mellesleg ő az utolsó aki 1 verseny eltiltást kapott - SPA 2012 - tömegbaleset okozás, hasonló ehhez, nem látta Hamiltont maga mögött jobbról.
  • AnuluWork #174868