FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#96947
Schumi folyamatosan tamadva volt vegig az egyenesben, vegig ugy mozgott, hogy vedekezett a szelarnyeka kihasznalasa ellen, cserelgette az oldalakat.. Vegul behuzodott kozepre, nehogy Massa beszurjon neki belsore.. Ott is maradt a fektavig, ezert Massa a kulsore ment a jol tapado idealis ivre.. Schumi ralepett a fekre, Massa jobb gumin, a jol tapado idealis iven kicsit kesobb kezdett fekezni, ami termeszetes is... Ekkor meg volt helye... Ezutan Schumi gondolt egyet, es elkezdet balra behuzodni Massa ele, lezarva az utat, ebbol lett az erintes.. Amint Massa fuvet fogott, felengedte a feket, es hagyta kigurulni a kocsit, mert ha ott tovabb fekez, akkor keresztbe all a ket oldal tapadasi kulonbsege miatt.. Ezert felesleges arrol almodozni, hogy normal esetben is kenytelen lett volna vagni.. Es ha valaki azt gondolna, hogy itt akart volna elozni, az tevuton jar.. Ebben a pozicioban, a kulso ivrol fordulo, tobb sebesseget tud atvinni a kanyaron, mint a belsorol fordulo... Vagyis szepen befordulnak, Massa addigra besorolt volna Schumi moge, de a kigyorsitasi fazisban magasabb fordulatszamrol, es idealisabb iven tudott volna kimenni.. Vagyis a celegyenes kozepere, vegere kerulhetet volna elozesi pozicioba.. Ennyi a titok...

b-type
#96946
Massa ott keménykedett ahol nem kellett volna...utána meg nem gyengén végig sodródott a jobbos kanyarban..mint aki nem tudja hova nyúljon.
A kanyar elõtt már kitette Liuzzi-t a porra, aztán rácsukta az ajtót, akkor még Button sehol nem volt...persze a kanyarban már egymás mellett voltak, de amilyne pályára kényszerítette Liuzzi-t Massa, ott az F1-s autónak nincs fordulóköre...neki kellett mennie...kivéve ha Liuzzi fékez.
Na de azért Massa nem Alonso.
Liuzzi ezzel együtt nem volt megelõzve, és belül volt...szvsz rizikós volt rácsukni az autót, Button-t szoríthatta volna még kifele és aztán megpróbálni egy korai kigyorssal Liuzzi-t...talán.
De nekem ez olyan volt mint amikor valaki becsukja a szemét aztán belemegy a szituba..pláne utána amikor szintén úgy volt a kanyaron min aki éppen átnézi az autót ...oké hogy Liuzzi kétszer próbált visszakeveredni az ív közelébe, de hogy Massa mit tökölt hogy talán háromszor is összekoccantak?..😊)

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

nearo
#96945
Szerintem a rajttal nem volt semmi probléma. Versenybírák sem vizsgálták, szerintük is rendben volt.

az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(

Norbi1990
#96944
Ez hülyeség amit mondasz.
Massa keverte a szart. Miatta voltak 3-an a kanyarba, Button mögött kellett volna mennie.
Liuzzinak a belsõ ív megvolt, csak Massa kivágódott Button mögül, mert õ jót rajtolt és azt hitte 3-an elférnek a kanyarban.
#96943
Miert kellett volna kovetnie?
Itt abban a pillanatban egy fuggetlen egyen dontott, nem a szokasok.
Massa elb@szta, sokadszor. Megertem, alazzak, gondolom az uj szerzodeseben is volt par kellemetlen kitetel.

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#96941
Lehet rosszul fogalmaztam, de a 2. bekezdésemet már ezeknek akartam szánni.

Tehát, egy Ferrari autót nem hiszem, hogy pilótának kéne népszerûsítenie, azt eladja a múltja, a jelenben meg a pilóta nevétõl független eredmények, ha nem a külsõ alapján akar valaki választani.

A ruhákat és egyéb ajándéktárgyaknak, meg nem hinném, hogy annyira döntõen nagy forgalma van Brazíliában, ami attól függetlenül, hogy nagyon népes, az emberek fele nyomorban él.
Tehát nem hiszem, hogy a brazil piac miatt muszáj lenne mindig egy barzilnak az egyik autóban ülnie.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

#96940
Ne haragudj, de ebbol a szovegkornyezetbol ez abszolut nem jon le. En pl. azt gondoltam, hogy a Ferrari sportkocsijai szamara nem latod fontosnak a brazil piacot, nem a sapkaknak😊

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#96939
Rosszul írtam le, de az F1-et kísérõ ruházati és egyéb ajándéktárgyakat merchandise-ként szokták összefoglalni.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

kifli
#96938
ott elsõ helyre jött volna visza, mert nagyon jó kört ment elõtte, és a boxa is rövidebb volt mint hamiltoné
bardocz
#96937
Téényleg, arra nem is emlékeztem. Na ott én is szidtam.
kifli
#96936
azért a tavalyi vb-hez, inkább annak az agya kelett, aki a diffuzort tervezte a kocsira, azzal tudtak ellépni évelején.
nearo
#96935
Jó de volt egy másik eset is, amikor alo és hami egymás seggében voltak. Hami kiment boxba, és akkor kellett volna alonak nagyon gyorsan mennie, és elvileg akkor tartotta fel kova.

az előző aláírásom szánalmas volt, se nem szellemes, se nem logikus, és még rosszul is volt begépelve, így inkább kiszedtem :(

kifli
#96934
én aszem másikra gondolok, mikor hami bejött boxba, majd alonso még 2 kört kinnmaradt, az elsõben futott egy leggyorsabbat, aztán meg valaki feltartotta, kiment boxba és viszajött hamilton élés button közé.
bardocz
#96933
Kiállás után volt ott Kova. 7. hely környékén ment.
kifli
#96932
hmm, azt hogy? 😄
kiállás elõtt közvetlen kovalainen elõtte volt?
#96931
En meg Webbert sajnalom, mert valtocsere nelkul a tobbiek csak a hatat nezhettek volna, ha a 2. helyrol indulhat...

Alonso autojan meg van tukor, hasznalja... Button szimplan ugyes es szemfules volt, sokadszor bizonyitva, hogy O az agyaval nyert VB-t😊

http://gaborszantai.co.uk/

Ulvar
#96930

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

bardocz
#96929
Akkor még Kovával versenyben voltak szerintem.
kifli
#96928
én alonsot sajnálom, pedig kinézõbe lett volna neki egy futamgyõzelem, ha nem tartják fel a lekörözöttek, (buzi kovalainen), mert elég jó kõrt ment, jobbat mint hamilton, és a boxba is 3 tizeddel kevesebbet töltött. Meg ugye akkor is õ szopta be, mikor buemit elõzték, és mikor webbert. A tortán már csak hab volt, hogy button is megelõzte, mert egy hrt szerencsétlenkedett alonso elõtt :/
#96927
Az olaszok miert es miota foglalkoznak Rosberg-gel?😊

http://gaborszantai.co.uk/

desigo
#96926
Nemzetközi sajtóvisszhang

Anglia:
-------

Daily Telegraph:
"Ezúttal nem volt konfliktus: amikor Jenson Button odament csapattársához, a gyõztes Lewis Hamiltonhoz és átölelte, egyszerûen csak zavartalan és határtalan örömet láthattunk. Talán Fabio Capello is szeretné, ha a McLaren csodacsapata a segítségére lenne: úgy tûnik, õk képesek begyûjteni a maximális pontszámot."

The Times:
"Lewis Hamilton a markában tartja a Red Bullt, a McLaren újra megtalálta a legmagasabb sebességi fokozatot. Hamilton mesteri teljesítményt nyújtott. A McLaren kettõs gyõzelmet aratott, ami a világbajnokság végkimenetele szempontjából nagyon fontos lehet."

The Independent:
"A gumiabroncs-szerencsejáték kifizetõdött a McLarennek. Egy remek kanadai futamon, melyen az izgalom egy pillanatra sem hagyott alább, Lewis Hamilton és csapattársa, Jenson Button a szezon harmadik kettõs gyõzelmét aratta."

The Sun:
"Hamilton visszatért a világ élére, miután lerázta riválisait."

Daily Mail:
"A McLaren újabb kettõs sikere. Kár, hogy Lewis Hamilton nem futballozik."

Olaszország:
------------

La Gazzetta dello Sport:
"Hamilton a király. Uralkodott Montrealban és vezeti a vb-pontversenyt. Rosberg jó volt, de nem volt szerencséje. Webber oroszlánként harcolt."

Tuttosport:
"Ismét Hamilton nyert, a McLaren uralja a mezõnyt. Alonso feljött és harmadik lett. A Ferrari javul."

Spanyolország:
--------------

El Mundo:
"Alonso visszatért a világbajnoki címért folytatott küzdelembe."

As:
"Az elsõ helyrõl indult Hamilton nyert, mögötte pedig Button végzett a jelenlegi legjobb autóval. De Fernando Alonso és a Ferrari is visszatért."

Sports:
"Alonso nagyszerû futammal újra a dobogón."
#96925
ha mar nagyon angolkodunk, akkor 'merchandise', de ebben az esetben a 'market' lenne a megfelelo szo...

http://gaborszantai.co.uk/

Kit--Kat
#96924
Én értem, mire gondolt, de a brazil piaccal szkeptikus vagyok.
Az ország fele nyomorban él, a prémium márka Ferrarinak nem hiszem, hogy akkora promo kéne Brazíliában.
Én nem látom azt a nagy piacot amit meg kéne ott nyerni (marchendise), emellett pedig Brazílián kívül nem tud felmutatni nagy tábort maga mögött.
De mind1 is, felõlem 10 évig is maradhat a Ferrarinal.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Bercy
#96923
Piac alatt szerintem azt értette, hogy a Ferrari erõsíteni akarja a Brazil piacát. Ez egész F1 (és minden más verseny széria) csak arról szól, hogy az üzleti ágat erõsítsék, promózzák (nyilván nem kedvtelésbõl költenek rá pénzt).
Amikor Barichellót lecserélték akkor a Ferrari nyiltan meg is mondta, hogy Brazil pilótát szerzõdtetnek üzleti okokból.
bardocz
#96922
Az volt az utolsó esélye vb címre, több már nem lesz. Ha az autója jó lenne, még mindig ott lenne a csapattárs.
bardocz
#96921
Azért csak jóaz, ha a másik pilóta nem csinál folyton munkát a szerelõknek, és még pontokat is tud szerezni😄
Kit--Kat
#96920
Hát nem tudom, kétlem, hogy nagy piacot jelentene Massa, pláne Alonso mellett.

De mindegy is, ennél talán valamennyivel lesz jobb is Massa, bár 2008-at senki ne várjon tõle, most új kedvenc van a csapatnál.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Ulvar
#96919
PIAC + így elég egy emberre összpontosítania a Ferrarinak (Alonso).

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

Norbi1990
#96918
Lehet jobban járna ha a 11 éves kiscsávót ültetnék be 😄
bardocz
#96917
Ja, vannak bõven jó pilóták. Glockkal pl jobban járnának szerintem.
Norbi1990
#96916
Igen, nem volt mellette!
Ha mellette lett volna a féktáv elõtt akkor Schumi hagyott volna elegendõ helyet neki, de mint írtam külsõ íven ott nem tudott volna szabályosan befordulni.
Norbi1990
#96915
Massa nem értem miért akart külsõ íven, menni mert ott nem lehet elfordulni, csak 1 ember tud elfordulni, és az Schumacher volt. Massa csak úgy ment volna át, hogy levágja a kanyart.
Utána meg túl gyorsan ment be a pitbe és kapott 20 másodpercet a idejéhez.
Az 1. kanyaros incidensrõl már ne is beszéljünk...

Ezzel a Massával nem értem mit akar a Ferrari elérni, mert még két évig szerzõdést hosszabbított. Szerintem ez nagy hiba volt.
b-type
#96914
Mint ahogy írtam: Lehet.
Engem ez nem foglalkoztat...Massa nem volt pozícióban, nem magyarázható hogy mit akart, én értem hogy a két gumi között akkor elég komoly eltérés volt, na de háromnegyed körön keresztül ezt láthatta Massa, hisz lekövette MS-t.
Mit akart? Engem ez foglalkoztat mert nem látom hasznát, ellenben nagy benne a rizikó.
MS esetében ha belegondolok, elég véleményes..mert sztem MS nem volt megtámadva(!) azaz véleményem szerint oda húzódik ahova akar.
Massa egyértelmûen mögötte volt, MS pedig simán védte a támadóvonalat, és aztán kihúzódott az ideális forduláshoz a felgumizott szélre.
Szvsz(!) tök jól csinált mindent, amíg kellett védte hogy féktávra ne eshessen be belülre Massa, amikor pedig már ezt levédte akkor visszahúzódott a szélre hogy jó legyen a sikánrafordulása és így az elgyorsítása is, ezzel védekezve a célegyenesben.
Massa egyértelmûen mögötte volt, alkalmazkodnia kellett volna MS autójának mozgásához sztem.

De mint írtam én inkább Massa mozgatórugóit nem vágom ebben a mélyre fékezésben.

”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

bardocz
#96913
Legalább egy kicsit visszaadott vele Liuzzinak abból mait elvett. Fúde örültem, amikor lezúzta a kocsiját😄
Kit--Kat
#96912
Mondjuk neki nem volt rá szüksége<#hehe>

Ettõl függetlenül ezt egy ugyanolyan hibának tartom mint tavaly Monacoban, ezt mások megtudják okosan oldani, neki ezek a szoros lekövetések és féktávok mindig neccesre sikerülnek.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

#96911
Azt titeket nem zavar, hogy a versenyen az elen harcolokat is beleertve, azon a ponton aki belsore huzodott, az azutan nem zart ki a kulsore a fektavon bellul, ha volt egy kocsi elonye, ha nem..?! Voltak rahuzogatasok, de a szuk egy kocsinyi helyet mindenki meghagyta, kiveve Schumi.. Logikatlan volt amit csinalt, ezert nem is lehetett felkeszulni ra.. A sajat versenyet is kockaztatta ezzel, szoval valoszinuleg ekalkulalta, hogy Massa mennyivel rovidebben tud fekezni, azt hitte igy is maga mogott tarthatja... Hogy miert fekezett melyen Massa..?! Szerintem nem fekezett keson, Schumi a kopott gumik miatt fekezett az optimalisnal elobb, ahhoz viszonyitva tunik Massa kesoinek.. Mivel nem volt normalis vege az akcionak, doreseg lenne azt a kovetkeztetest levonni, hogy Massa nem abba a pozicioba kerult volna, ahova szamolta.. De mindegy is, versenyzoi alapszabaly, hogy ha uldoznek, fektavon nem valtok iranyt, mert abbol baj lesz... Csendesen megjegyzem, az exDSF nemet kommentatora, egybol mondta, hogy ebbol vizsgalat lesz, mert Schumi nem adot eleg helyet.. Lett is, igaz versenybalesetnek nyilvanitottak, mint ahogy a Schumi-Kubica egymast kiszoritosdit is.. Schumi ugytunik leckeket vett Webbertol...<#hehe>

Kit--Kat
#96910
Egyébként meg ez a videó pont azt támasztja alá, mennyire elbénázta a sikán elõtti féktávot, az-az egyáltalán nem kalkulálta bele, hogy Schumacher a kopott gumikkal milyen gyengén tud fékezni.
hogyha meg azt hitte, Schumacher kihúzódva marad és úgy vesz féktávot, miközben 1 autóhossznyi elõnye van, az-az nyugodtan visszahúzódhat balra, az még nagyobb butaság...

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

Kit--Kat
#96909
Ezt én is így látom, abszolút fölösleges és logikátlan megmozdulás volt.

\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"

b-type
#96908
Lehet...számomra igazából az a kérdés hogy mit akart Massa?? Mert ha nem akart kimenni a pit-be akkor még is mire számított hogy ennyire mélyre engedte az autóját? Ez nem az a sikán ahol kívülrõl lehet próbálkozni, inkább a jó és ideális kigyorsra kellett volna készülnie szvsz.
Ennek a mélyre fékezésnek semmi fizetési lehetõségét nem látom, ha csak nem janizás hogy nekem még mennyivel jobb a gumim..mert kb. csak ezt eredményezhette az hogy necces közelségbe engedte az autóját.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

b-type
#96906

Massa még a kanyar elött szorítja Liuzzi-t, és nézd meg közvetlenül a kanyar elõtt mennyire szûken van...és Button hol van..

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#96905
Legyszives nezd majd meg mi van Massa jobb oldalan, ha talalsz rola felvetelt... 200 meter aszfaltozott repulogep kifutopalya, vagy egy ezust gepcsoda Buttonnal a kormanynal, aki szinten kanyarodott..?! Elarulom, az utobbi.. Ha Massa ott nem lassit, es nem kanyarodik, O fut bele Buttonba.. Akkor Weber monda volna milyen hulye, latta hogy nincs hely, miert nem fekezett.. Na ez lenne igaz Liuzzira is....

b-type
#96904
Masa szvsz elég nagy hülyeséget csinált, Wéber Gabival vagyok egy véleményen, kár volt rizikózni és ráengedni az autót MS-re, simán egy jó kigyorsot kellett volna fogni és megpróbálni a célegyenesben.
Egyszerûen hülyeségnek látom kívülrõl ennyire ráengedni az autót, nem fizet semmit, kivéve ha ki akar jönni a pit-be.
A rajtbalesetnél is inkább Massa-t látom problémásnak, mint Liuzzi-t, az mellett hogy Liuzzi-nak van egy elég nyers versenyzési stílusa, és szvsz azért hogy megpördült azért inkább Liuzzi felelõs.
De Massa akkorát rajtolt hogy szenzációs dolgot akart csinálni a nagyszerûbõl, nem számolt azzal hogy Liuzzi korántsem az a típus aki elféli a versenyét mert odavillant egy Ferrari.
Massa rácsukta az autóját Liuzzi-ra, Liuzzi meg nekiment...aki egyébként nagyot ment végig, jó volt a qual, és nagy tempót ment, gyorsabb volt mint Sutil (a leggyorsabb kört tekintve), kopottabb gumikon..és a végén bevállalta MS-t is 😄 ...ami a kivitelezésében erõsem szépségpöttyös volt, de hát verseny van. 😊

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Me0w
#96903
Beteg vagy, de szorakoztato. De inkabb ne irj tobbet 😉

Together we'll fly someday...

desigo
#96902
fifi
#96901
ennyi...
verseny van.

Extreme¤Noise¤Terror -ANOTHER WAY- Viharsarok fastcore Két perc alatt értek én mindenhez...

Ulvar
#96900
jajjj isteneeeem... nem hogy sajnálná, hanem basztatja a nép az újonc csapatokat, nagy nehezen kurva sok pénz árán feltudtak állni a rajtrácsra, hogy kicsivel több autó legyen ne egy MOTO GP 16 pilótával...

Alig tudnak fejleszteni hol a pénz hol a hülye szabály miatt...szar a motor, az a rohadt Cosworth is tehet a lassúságukról.

Tegnap is az idióta Czollner össze vissza pofázott...Kovalainen ment verseny szituban volt erre azt hitte ez a hülye hogy lekörözendõ versenyzõ alul meg ki volt írva hogy 10.ik. Aztán jön a sok vérpistike, hogy minek kellenek ide, basszák ki õket blablabla...

Ferraris vagyok, de Alonso rosszkor volt rossz helyen, nem csak õ járt pórul...bár minek van akkor a csapat fõnök...minek van a rádió...nem hogy átszólnának hogy "hééj Józsi, figyeljen máá a kölköd me gyün az enyim oszt húzódjon má le he".

Ha jól emlékszem Hamilton is megszívta, vagy Button a hosszú egyenesben, akkor meg Alonso ment el, ha jól emlékszem...bár az is igaz hogy talán akkor jött is be egybõl Hamilton, tehát lehet hogy el is engedte...de be volt szorulva a Virgin mögé.

Régen más volt, nem rég néztem meg az 1975ös Monacoi nagydíjat, hát voltak olyanok akik pozíció harcot vívtak, nem engedték el, és nem is rinyáltak a lekörözõk.
A végén meg egy hasonló 89bõl mint tegnap volt Alonsoval.

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

LeventeV
#96899
jo futam volt, csak kb alonsonak a versenye ket ujonc csapatnak koszonhetoen ment el... remelem megoldjak valahogy ezt a problemat.

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

bardocz
#96898
Amúgy a ferrari motor botrányosan szar a Sauberben.