181792
  • sure
    #175046
    LSD #174927
    Lecserélték három körön belül.

    Mondjuk azt nem látom, hogy ha másik pilóta gumiját rakják fel, az minek számít (hiszen 4 azonos spec kereket raktak fel Russellnek, csak ebből 2 Bottasé volt), lehet, nem is kellett volna lecserélni őket, de valószínűleg nem akartak kockáztatni meg utólag óvni-magyarázkodni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Meg így "feltűnés nélkül" tuták Russelt mexopatni, hogy nemá Bottas előtt végezzen, csak hogy a trollokat is etessem kicsit


    Az azért érdekes volt, hogy az egyik sárga gumi elkezdett elgurulni, erre mondjuk lehet, hogy érdemelne egy párezer eurós orra koppintást a Merci.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.12.07. 16:47:18
  • AnuluWork #175045
    Azért a Merci ismét megúszta pontlevonás nélkül. Más csapat kapcsán tuti minimum 10 sec büntit jóváírtak volna. Russell kapcsán érdekes mód nem.
  • b-type
    #175044
    ja tényleg köszi mert már igen fárasztó lenne.
    Bottas nem ennyire sz@r, de inkább bemásolom a másik fórumról a véleményem az egyszerűbb:

    "szimpátiám szerint a tegnapi verseny képe után, azonnal megcserélném a Bottas-t és Russell,..nyilván túlzás lenne és ló másik oldala, mert ahogy írod Bottas nem volt teljes. Persze kapott terhet, de összességében egy szétesett versenyzést mutatott be, szóval ja, az ember nyel egyet. Viszont akkor az marad hogy kapjanak még egy menetet egy hagyományos pályán.

    Amennyiben ott is ez a kép akkor meg kell lépni a nyilvánvalót,...Bottas-nak sok esélye volt Hamilton ellen,...és Russell ellen is kapott kettőt, ha nem tudja megmutatni miért őt, akkor ennyi, kegyetlen de ennyi.
    Kegyetlen volt Gasly-nak is, és ahoz képest bőven jutott Bottas-nak.
    Szóval a szezon utolsó futamán még odaadnám azt az autót Russell-nek, bocs Lewis.
  • IXEMGabeo
    #175043
    Ne felejtsd el, hogy 2011-ben Perez is fizetős versenyzőként debütált, aztán kikupalodott
  • IXEMGabeo
    #175042
    Twitteren is sokan összeesküvést sejtetnek, hogy a Mercedes szaboltalta Russellt...

    Bármennyire is így lenne egy csapat és vezetője maximalista és győzelemre törekszik hát még a motorpartnerek... Szó sem lehetne ilyenről mert akkor vhogy megoldottak volna másképp, hogy Bottas nyerjen.. Bár azért egy telemetriat jó lenne látni arról a lassú defektrol
  • adam46
    #175041
    Amúgy tök jó fej voltam, nem hoztam fel megint a mondatodat. :D Na jó, de Bottas tényleg annyira frusztráló, ott ül a legjobb kocsiban a mezőny leggyengébb versenyzője.
  • sure
    #175040
    No igen, viszont ha a Red Bull megszerzi magának Hamiltont, akkor kénytelenek lesznek egy ütős pilótát odahozni, ez esetben elég kézenfekvőnek tűnne Russell. Nyilván ez spekuláció, én jelenleg annak drukkolok, hogy Abu Dhabiban is kapjon Russell egy esélyt ;) (amellett, hogy remélem, HAM megússza komoly szövődmények nélkül a kovidot)
  • b-type
    #175039
    :))
    Ez egy érdekes felállás lenne. Viszont nem túl valószínű...Russell nagyon élt ezen a futamon, és tényleg egy rossz szó sem a teljesítményéről. Viszont bajnokságot nyerni még mindig Hamilton-nal a legbiztosabb...még úgy is hogy Russell van mellette.
  • sure
    #175038
    Ha jól tudom, Hamiltonnak nincs még aláírva a 2021-es szerződése, érdekes plot twist lenne, ha Russelt jövőre beültetnék Bottas mellé, a Red Bull meg Hamiltont Verstappen mellé :)
  • b-type
    #175037
    tök egyszerűen, meggyőzéssel? Kimi-nél, Alonso-nál, Vettel-nél működött.
    Arról nem beszélve hogy semmit nem tudunk a szerződésben szereplő szövegezésről, kitételkről.
  • HuHam
    #175036
    Talán Helmut Marko segít a honfitársának (Wolff), hogy átugorja valahogy ezt a jogi lécet
  • HuHam
    #175035
    Ja, 'ha megelőzte volna' . Pont ez az ami nem ment neki, és be volt ragadva mögé sokáig. Perez gyorsan elintézte - és ez is csak azt mutatja hogy .... hmmm - a pénz beszél, a tehetség, tapasztalat meg nem annyira fontos a mai F1-ben, legalábbis nem a középmezőnyben, a végén meg főleg nem - Mazepin, Latifi ...
  • adam46
    #175034
    Hogy lenne csere, amikor már érvényes szerződése van 21-re?
  • nearo
    #175033

    Merci ÉS RedBull nélkül meg így:
    Formula 1.5
  • repvez
    #175032
    mutass olyan esetet az elmúlt 20-30 évből amikor csak amiatt vesztette pályabíró az életét, mert sárga zászló alatt bement egy alkatrészért vagy egy megnyitásnál visszahúzta a kocsit ?
    A GRO baleset elemzésénél is volt, hogy a megnyitások ugy vannak tervezve, hogy utána egy holt tér alakuljon ki .

    Amugy meg VSC alatt mi történt? ugyan ugy beszaladt valaki és elvitte az elemet , csak VSC alatt a delta időt tartják a piloták vagyis a teljes körbe kell nekik lassabban menni ,a sárga zászlónál meg csak ott.
  • b-type
    #175031
    jaja, Schumacher-nél ez szerződésben ki is volt kötve.

    Qva jó volt a futam, nagy kavarodásokkal.
    Remélhetőleg Russell megkapja még Lewis autóját a zutolsó futamra (bocs Lewis és jobbulást), jövőre pedig már Hamilton-Russell felállásban megy a menet. csúnyán szét volt csúszva Bottas, ha ezt produkálja a következő futamon is amit most láttunk akkor nyilvánvaló csere.
  • IXEMGabeo
    #175030
    Stroll az ilyen kavarodasoknal mindig jókor van jó helyen nem figyeltek? :) Ha megelozte volna Ocont akkor akár nyerhetett is volna bár Perez tempója jobb volt végig...

    Russell bizonyított és mindenki láthatta a Merci micsoda fölényben van..
  • RatBaG #175029
  • sure
    #175028
    "Már 30 éve az volt a vélemény hogy az F1-ben 90% az autó és 10% a pilóta."
    Van azért egy 1%-nál nagyobb "szerencse-balszerencse" faktor, mint a technikai hiba, defekt, elrontott pit stop.

    Vajon a 2020-as Forma-1-ben ez a 90/10 arány még mennyire lehet igaz? Ha Russell helyett bármelyik tetszőleges Top10 pilótát tették volna be HAM helyett erre a hétvégére, szerintem bármelyikük +/- egy tizeden belül lett volna Bottassal a qualin (és ezzel nem Russell-t akarom lekicsinyleni)

    A két totál újonc meg majd belejön, a kis Fittipaldi a következő versenyen már pont olyan ügyesen fog csetleni-botlani a pályán, mint Grosjean.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.12.06. 23:07:07
  • sure
    #175027
    De, Rosberg :), és ő tudott egy címet elorozni Hamcsi Lajcsi elől is
    Nekem magamtól nem jutna eszembe sem Schumacher, sem Hamilton, sem Vettel VB-címeinek a "relevanciáját" megkérdőjelezni, mindig azon értetlenkedem, mikor valaki lefelé fitymálja Hamilton hetesét (de korábban a hatosát vagy ötösét) vagy Vettel négyesét, hogy "persze mer űrautója volt, azzal bárki világbajnok lenne", merthogy leginkább azért mégse a csapattársa lett világbajnok vele.
  • greenkawa
    #175026
    Összehasonlíthatatlan a két eset! Sumit soha nem győzte le a csapattársa, még az első évében, a Benettonnál sem.
    Ferrari 1-2 is csak két évben volt, amikor hatalmas fölényben voltak.
  • sure
    #175025
    Én minden évad elején drukkoltam Bottasnak, hogy legalább szorongassa kicsit meg Hamiltont, mert alapvetően szimpatikus fickó, de aztán valahogy mindig nagyon hamar kifutott a szuszból...mindig fogadkozik, hogy na majd idén, meg elvonul meditálni a fjordokhoz télire, meg hogy még ebben meg abban meg amabban kell fejlődnie, de aztén végül nem fejlődik ebben meg abban meg amabban, vagy legalábbis a pályán versenykörülmények között nem látszik az a fejlődés.
  • HuHam
    #175024
    Azért ne legyünk ennyire Bottas semmibevevők. Nagyon erősen kezdte e szezont, de valahogy kifutott a szuszból. A legutosó 3 versenye már elég gyenge volt, de ez megesik mindenkivel. Nem hiszem hogy pld. Ocon vagy Kwyat jobb lenne nála a Merciben.
    Toto, ahogy már mondtam valami 3 napja ugrott az alkalmon, és Russel éles tesztre ment. Ami igen jól sikerült, és meg is érdemelte volna a győzelmet, de most neki volt pechje, akinek meg a múlt vasárnap, annak meg szerencséje - bár kérdés sikerült volna e Russelnek le is előzni Perezt ha marad szusz a gumijában.
    Végtelenül unalmas ez az állandó Hamilton cím 'releváns' blah. Főleg a nemrégi török verseny után. Vagy a 2007-es szezon után.
    Vettelnek volt komoly ellenfele a 4 VB cím éveiben ? Nem, de aztán jött Ricci és lett neki. És mégis ő a valaki, egy 'feka' meg csak azért nyer mert a Mercedesnek van kidobni való évi 40 vagy több millája ...
    Már 30 éve az volt a vélemény hogy az F1-ben 90% az autó és 10% a pilóta. Nincs itt semmi új igazából. Csak új nézők, és idióta 'A Nap Pilótája' szavazás a Neten. Egy hete a legnagobb hibát vétő kapta a messze legtöbb szavazatot - nevetséges .
    Most meg Russel, pedig Perez a 18-ik helyről verekedte magát az élre. Szerintem itt lesz jövőre is, nagy részben a mai versenynek köszönhetően. Christian, you have been warned !
  • sure
    #175023
    Ennyi erővel Schumacher címeit is kétségbe kellene vonni, hiszen az ő csapattársai sem ugyanabban a ligában játszottak. Ettől függetlenül szerintem is lenne számos másik pilóta a mezőnyből, aki sokkal jobban meg tudná őt fingatni, vagy akár VB-címet nyerni az Ezüst Rakétával, mint Bottas.
  • adam46
    #175022
    Szerintem nem kell összeesküvés elméleteket gyártani. Egyszerűen csak a Merci is zavarba hozható, csak, amikor általában dominálnak egy versenyt, akkor nincs rajtuk nyomás. Russell-t nagyon sajnáltam, de jó srác, kicsit olyan érzésem volt, mint tavaly Lökinél, ahol év elején egy győzelem csúszott ki a kezei közül önhibáján kívül. Viszont egy biztos, Bottas megint csicskába lett téve és ráadásul egy friss beugrótól. Én nem hiszem el, hogy a Mercinek nem kínos Bottas tevékenykedése. Ez pedig megint azt veti fel, hogy Hamilton címei mennyire relevánsak? Nyilván tehetséges, de gyakorlatilag Rózsi óta nincs vetélytársa a pályán.
  • sure
    #175021
    Számodra minindig érthetetlen a VSC meg az SC, pusztán mert 20-30-40 éve még az volt a fasza, hogy évente 1-2 versenyző vagy pályabíró életét vesztette...

    "Strollnak keresni valahol máshol helyet vagy kiulni a kispadra tartalék pilotának."
    Te kiraknád a saját gyerekedet, miután vettél egy F1 csapatot, hogy vesenyezhessen benne? AMúgy már Stroll sem annyira béna, mint korábban, kezd magára találni.

    "Ha nem akkor tényleg el kellene gondolkodni azon, hogy az F1 az a tehetséges autóversenyzők versenye, vagy a Gazdag apucik fiainak szorakozása."
    Mindig is az volt...és mindig is az bizonyosodott be, hogy akit pusztán a pénz vitt be, de tehetség nem volt mögötte, az nem is alkotott maradandót. Tömegsporttá má mégse válhat az F1, az már majdnem olyan durva lenne, mintha egy porfészek kis dunántúli faluba NB1-es stadiont építenének.


    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.12.06. 21:14:27
  • repvez
    #175020
    Meg csodálkozom, hogy nem nyilatkozott semmit sem amióta karanténban van. Sztem azért viseli rosszul a helyzetet, mert most senki nem ugrálja körbe , nem ö van a középpontban.
  • Botond #175019
    Vagy csak lightosan akart üzenni a megasztárnak, hogy amikor jön a bérplafon akkor észnél legyen, és gondolja át miket nyilatkozott a témában.
  • greenkawa
    #175018
    Vagy épp fingja sem volt, hogy Russell nem illetődik meg és egyből képbe kerül.
  • sure
    #175017
    Ha a Mercinél nem akarták, hogy Hamilton vagy Bottas "meg legyen alázva", akkor eleve nem Russellt, hanem a Vándornét hozták volna be, én azt gondolom, Toto nem hülye és szerintem titkon számított is rá, hogy Russell akár el is fogja verni Bottast, ha a helyzet úgy hozza.
  • greenkawa
    #175016
    Ez egy gyilkos sport! Vajon, hogy mutatott volna a holnapi címlapokon, hogy egy "újonc" félkörrel veri, a tapasztalt csapattársát.
    Negro térdre rogyott volna, ismét, csak most más okból.....
  • maffioso
    #175015
    Az tény, hogy a szektoridők nem lassultak Russel-nél a defekt közlése környékén. Attól még lehetett valós, de érdemes elgondolkodni kicsit. Nem ez lenne az első "scandal" a szériában.
  • repvez
    #175014
    Ezen a versenyen sokminden osszejátszott, de a láncreakciot a FIA inditotta el .
    Számomra megint érthetetlen volt miért kell VSC-t behozni egy kocsihoz ami a megnyitásba áll meg.
    Pár éve még simán sárga zászlo alatt visszahuzták a kocsit a palánk mogé és minden ment tovább.
    Ugyan igy amikor egy nagy elemdarabot kell a pálya szélérol eltávolitani. Nem egy alkalommal volt rá példa amikor sárga zászlo alatt és az elözö szektorbvan jelezve, hogy a belső ivet használják abban a kanyarban befutott valaki és elvitte onnan a alkatrészt, SC nélkül csak sárga zászloval.

    Mostanába meg mindenért VSC és SC van ami beavatkozik a versenyben és megzavarja az addigiakat.
    Párszor mintha direct erre játszanának, hogy ne legyen olyan egyhangu a merci 1-2.

    A másik, meg az eddig hibátlan merci csapat egy ekkora hibát vét, föleg amikor már nincs semmi nyomás rajtuk,mert mind a konstruktüri mind az egyéni bajknokság megvan és a pontokban is közel duplája van mint a másodiknak.
    Minek kockáztattak.

    Russell lassu defectjét meg márcsak alibinek éreztem, hogy ne lehessen azzal vádolni öket, hogy bárki meg tudja nyerni a merci autoban a futamot és hogy legyen valami kifogásuk a buntetés elkerülésére, hogy nem szereztek vele semmi elönyt és eleget vesztettek nem kell a buntetés is még. Amit nagy valószinuséggel majd Hamiltonnak kell elszenvedni a következő futamon.

    És ez a verseny is megmutatta, hogy Bottas nem kellene már jövöre sem a Mercinél lennie, Russelt keleltt volna állandora.
    Ugyan igy Perezt kellett volna VEttel mellé az Aston martinba és a Strollnak keresni valahol máshol helyet vagy kiulni a kispadra tartalék pilotának.

    De remélem, ezekután legalább a Redbullnál ésszerü döntést hoznak és Albont lecserélik Perezre.

    Ha nem akkor tényleg el kellene gondolkodni azon, hogy az F1 az a tehetséges autóversenyzők versenye, vagy a Gazdag apucik fiainak szorakozása.
    Mert a királykategória cimet már rég elvesztette amióta nem a maximumot hozzák ki a kocsikbol, hanem azt, hogy ki tud sporolni a legjobban és kinek a managementje a jobb a garázsban.
  • argo001
    #175013
    Egyetértek. Ha Perez felfelé bukik, Vettel egy támogató csapatba kerül, a Ferrari pedig eltűnik a süllyesztőben, akkor végre minden a helyére kerül.
    Ja, és alig várom, hogy újra lássak egy Schumachert versenyezni!
  • greenkawa
    #175012
    Ha volt egyáltalán! A köridőkből, ez valahogy nem jött le....
  • IXEMGabeo
    #175011
    Ha így is volt a lassú defektet nem tervezték be
  • sure
    #175010
    Szerintem eljött az ideje, hogy a Red Bull meghozza döntését, elbúcsúzzon Albontól és Checo szorongassa Versappen tökeit jövőre.
  • Master91
    #175009
    Pont ezen gondolkoztam, hogy látszólag Russel ezt simán behúzta volna (Verstappen ha kiesik akkor is?)

    Nagyon jól vezetett, meg is érdemelte volna a győzelmet, nem vitatom.

    Viszont- ennyire jó az autó hogy tényleg "bárki" nyerhet vele?
  • sure
    #175008
    Sőt, miután nem sikerült teljesen elqrniuk és megint Bottas elé került, és jó eséllyel megfoghatta volna Perezt, távirányítással leeresztették a hátsó kerekét, de még az is lehet, hogy a defekt csak kamu volt! Csak nehogy szegény Hamilton meg Bottas hírnevén csorba essen!
    Utoljára szerkesztette: sure, 2020.12.06. 20:25:21
  • SzocsA
    #175007
    Abban az autóban bárki nyerhet, a merci direkt elbaszta Russell versenyét, hogy ne alázza le Bottast. Meg Hamiltont se égesse le.