181791
  • AnuluWork #175646
    Nem volt pisztoly a tarkón, hogy ezt ők nem léphetik meg.
  • lac coo
    #175645
    Vert helyzetben volt ma a Redbull, semmit nem tudtak lépni a Mercedes ellen, játszottak velük mint macska az egérrel , nem beszopták hanem lassúak ...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.05.09. 16:49:45
  • AnuluWork #175644
    Milyen hülyének kell ahhoz lenni, hogy egy csapat kétszer szopja be ugyanazt? :D

    Más.
    Katasztrófa, hogy már egy Aston Martin se fér be az első tízbe! :D

  • Stockbauer33 #175643
    Ferrari Ric Jégember
  • simonl #175642
    És még hamilton szól be, hogy "nem marad gumi a végére" ...pofám leszakad.
  • simonl #175641
    Szánalom ez a Mercedes b+.....
  • Stockbauer33 #175640
  • repvez
    #175639
    igy van nem összemérhető a Hamilton 100as polja a régiek eredményével, mert azokban az idökben ,nem 23 verseny volt egy szezonban.
    Igy ha hamilton kifog egy jó szezont akkor akár 20 poleja is lehet 1 év alatt, mig akár Senna idejében is ehhez legalább 2-3 év kellett.
    És abban az era-ban azért nem láthattunk olyat, hogy egy csapat 7-8 évig dominál. már a 3 év is ritka volt, arrol nem is beszélve, hogy a pilóták is többször váltottak csapatot.
  • AnuluWork #175638
    Itt Hamilton, Schumacher és Vettel előnyben van. Évekig ültek No1 autóban. Hamilton a Merciben, évi minimum néggyel több futammal, mint mondjuk Senna, és Vettel a Red Bullban.

    Itt csak a számok alapján Hamilton ill. Schumacher a legjobb. Senna max. két évig ült a mezőny legjobb autójában, de akkor is Prost volt a társa. Szóval Senna teljesítménye az igazán zseniális. Clarknál viszont az a menő, hogy nem túl sok versenyes világbajnokságok során tudott dominálni úgy, hogy még 80 futamon se vett részt!
  • AnuluWork #175637
    Merci motor. Latifi is javult tavalyhoz képest, és nem a skilljei miatt. A Ferrari csapatos autók továbbra is kurva gyengék, pedig fejlődött a motor, de még mindig csak lutrival lehet bekerülni a Q2be IS. A tegnapi Q1 meg ... A vége is hasonló lesz. A top 5 csapaton kívül az általuk legismertebb pályán más nem fog labdába rúgni, de legalább nyomnak egy klasz tesztet ami idén kimaradt. :D
  • b-type
    #175636
    Amióta az adatok elérhetőek azóta biztos nincs.

    Egyébként nem bonyolult, szimulátorjátékokhoz is elérhető már vagy 10éve. Eleinte sok csak, pláne magadtól rájönni.
    a telemetrián minden látszik, ha közzéteszik persze. Látszik minden spórolás, az alacsonyabb fordulaton gurulás, a L&C, a sínautó jelleg,..minden.
    Nem is elérhető mindig és minden adat, de az időmérős összehasonlítás, vagy egy adott körben két versenyző összehasonlítása mindent megmutat az akkor történt helyzetről.
  • pr3cious
    #175635
    Perez kapott 1mp-et Verstappentől az igen :O
  • sure
    #175634
    A múltkor belinkelte valaki a fácsés podcastjukat, tényleg a legalaposabb, legszakmaibb műsor, de sajnálom, ebben a mélységben nekem már sok ez...


    Egy szóban összefoglalva, mit mondanak, vannak, vagy nem vannak a Mergában tartalékok? :)
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.05.08. 21:37:32
  • sure
    #175633
    Perez " láthatóan nem rivalizál"
    Éppenséggel se Gasly, se Albon nem jutott el odáig, hogy lehetőségük lett volna rivalizálni Verstappennel, hiszen másodhegedősnek se váltak be, csapaton belüli "rivalizálás" utoljára Ricciardóval volt. Ha Perez bele tud szokni a kocsiba, és idén sikeresen tudja támogatni Verstappent és hozni az értékes konstruktőri pontokat a csapatnak, jövőre megmutathatja a foga fehérjét is - ha lesz hozzá tempója.

    Russell nekem is nagyot esett a szememben emberileg a Bottas-kokival, de egyetértek, hogy ugyanabban a technikában a jelenlegi mezőnyből csak ő, esetleg még Norris lehetnének pariban Maxival.
  • b-type
    #175632
    Sztem Wéber Gabiék telemetria elemzései elég világossá teszik azt hogy vannak-e tartalékok agy sem.
  • sure
    #175631
    "most nem tudjuk, hogy a Merciből vajon kihoznak-e mindent."
    De tudjuk, nem hoznak ki mindent, Bottas legalábbis biztosan nem, hiszen HAM vezeti a VB-t, ő pedig harmadik...oké, hogy az egyik versenyen kilökték, de hányadik helyről... Pole-ból indulva sem tudott Portugáliában nyerni, és szerintem holnap örülhet, ha csak Leclerc fogja az első kanyarban otthagyni.
  • b-type
    #175630
    Nekem Russell kicsit felemás...több lehetősége is lett volna pontot szerezni, de nem tudta megcsinálni. Tehát a teljesítménye kell ahoz hogy pont közelébe jusson, és a teljesítménye kellett haoz is hogy elbukja.
    ..és ez egyelőre még mindig áll.
    sztem Perez ngyon jó helyen van ott, ha összeáll neki a Red Bull, akkor ő egy erős versenyző. ..és nem rivalizál, láthatóan nem rivalizál egyszerűen teszi a dolgát,..és ha olyan helyzetbe került akkor szerintem pillanatnyi habozás nélkül segíteni fog Verstappen-nek.
    Russell nem ez a habitus...+ az Imolai eset, és az utána leadott nyilatkozatai elég visszásak voltak sztem.
  • mcmoha
    #175629
  • sure
    #175628
    "Russelt kellett volna megvennie a RB-nak Perez helyett."
    Ez nekem is eszembe jutott :) , igen ütős felállás lehetne! És ha jövőre sem ad neki ülést a Merci, akár még elő is fordulhat.

    A Williams mintha szintén javuló tendenciát mutatna, bár lehet, ez csak a rém gyenge Haas mellett tűnik úgy, mindenesetre nagyon sajnálnám, ha ki kellene szállniuk a F1-ből (a Haas-ért nem fogok könnyeket hullatni, ha ez megesik velük).
  • Magnum PI
    #175627
    Verseny stratégiában, taktikában (időzítés, türelem stb..) tanul de vezetéstechnikában szerintem élen jár.

    Az igaz, hogy senki nem tud többet kihozni az autóból mint amit az tud, de most nem tudjuk, hogy a Merciből vajon kihoznak-e mindent. Albon és Gasly is nagyon jó pilóták és nem tudták felvenni a tempot és szerintem Perez sem fogja. Ha visszaemlékszel Albon bemutatkozása egész jól sikerült, de utána csak egyre rosszabb lett. Szerintem azért mert túlerőltetik, hogy hozzák a Verstappen szintjét.

    Szerintem a mostani mezőnyben Russel van Verstappen szintjén. Érdekes módon nem is kellett neki semmi betanuló időszak hogy már az első futamán maga mögött hagyja Bottast egy Mercedessel, pedig bottas is 5 éve azt vezeti. Bottas meg néha veri Hamilton (máskor meg kört kap), szóval szerintem ugyanabban a kocsiban Russel is és Verstappen is adna 3-4 tizedet Hamiltonnak.

    Russelt kellett volna megvennie a RB-nak Perez helyett.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.05.08. 20:57:40
  • sure
    #175626
    Nyilván egy Albon-Perez páros nem biztos, hogy ennyire meg tudná fingatni Hamiltont, viszont mondjuk a Merciben is ha Bottas mellett mondjuk egy Latifi vagy Mazepin ülne, nem biztos, hogy ennyire dominálnák a mezőnyt, ufóautó ide vagy oda... Szerintem Perez egyelőre még mindig talán a legerősebb csapattársa Gaslyhoz meg Albonhoz képest, és bízom benne, hogy év közben beleszokik a jóba és jövőre is megkapja a RB ülést.

    A Ferrari és a McLaren erősödő tendenciát mutat, én nem tartom kizártnak, hogy felzárkóznak a Red Bullhoz a következő néhány versenyen.

    Tsunoda kissé csalódás, a kiragadott rádiózásai alapján káromkodni meg a kocsit fikázni jobban tudja, mint vezetni, ha jövőre is itt akar lenni, ennél jóval több alázat és sokkal kevesebb hiba kell.

    Mazepin meg egy rossz vicc, szó szerint fél kézzel is verhető, ahogy az FP1 mutatja (pedig Kubica a kemény komponensen ment feleannyi kört csak, mint MAZ a sárgákon)
  • b-type
    #175625
    Az autó tudja,..senki sem tud az autó teljesítőképessége felett autózni, Perez-nek van még dolga, de így is volt időmérő amikor legyőzte Verstappen-t (és majdnem Hamilton.-t is), ésfutamon is tud olyan gyors lenni, egyszerűen még nem állt rá az agya az autóra, Verstappen a 7. éve vezeti az autót.
    A hibák pedig hibák, 3méterrel átcsúszni a PIT vonalon blokkoló kerekekkel az nem kikényszerített hiba, az SC mögötti sem,..és igazából sztem az sem amikor a +pontos gyors körért megy a legalkalmasabb gumin, a legkönnyebb autóval.
    Max nagyon jó versenyző, de nagyon sok dolgot most tanul meg annak ellenére hogy már a 8. szezonját tapossa az F1-ben.
  • Magnum PI
    #175624
    Szerintem a RB csak Verstappen miatt jó, és egyáltalán nincs a Mercedes szinten a kocsi. Szerintem azért küzd a többi pilóta annyira mert látják, hogy mit lehetne kihozni a kocsiból de ahhoz már annyira a határokat kell feszegetni folyamatosan, hogy ott már jönnek a hibák. Érdemes megnézni pár online versenyét, teljesen robotban vezet Verstappen.
  • lac coo
    #175623
    Úgylátom a következő pilóta akit elintéz a Max alá tervezett RB az Perez lesz ... :D
  • lac coo
    #175622
    A teljes kocsiba a kerék is beletartozik ... ;)
  • repvez
    #175621
    elég baj, mert ha ugy vennénk, hogy a pálya a levegőben lóg és a mostani szabályokat vesszuk , hogy a ivbelső keréknek kell a pálya szélét érinteni akkor a kocsi pont leesik .
    Mig ha a ivkülső keréknek kellene érintenie a pálya szélét akor meg rajta maradna.

    igy nem lenne variálás, hogy valaki csak a kocsi felével hagyta el a pályát valaki meg kicentizi.
    Mindenkinek ugyan olyan széles a kocsija, igy ha az ívkülső kerék lemegy a pályárol az mindenkinek egyforma .
  • mcmoha
    #175620
  • maffioso
    #175619
    "néhol az ivbelső keréknek kellett érintenie a pályát legalább"

    Ez az általános megfogalmazása a pályán levésnek.
  • repvez
    #175618
    Perez megmutatta, hogy mit kell csinálni , hogy egyértelmű legyen a pálya határ.
    Kavicságyat kell tenni a kerékvető mellé és ha kimész rá, akkor megpördülsz, vagy csak jóval lassabb leszel.
    Ennyi az egész.
    Nem itt egyik kanyarban igy meg úgy. Meg az is hülyeség volt már nekem , hogy néhol az ivbelső keréknek kellett érintenie a pályát legalább, magyarul a teljes kocsi már pályán kívül mehet.
  • mcmoha
    #175617
  • HTS s3rg1nh00
    #175616
    nagyon érdekes videó arról mennyit tud fejlődni 5 év alatt az F1,pedig azt gondolnánk nem túl sokat...
  • mcmoha
    #175615
  • pr3cious
    #175614
  • mcmoha
    #175613
  • nearo
    #175612
    nők a rajtrácson...
  • HTS s3rg1nh00
    #175611
    1,5 napjuk volt szezon előtt tesztelni fejenként,borítékolható volt az eredmény.
  • RatBaG #175610
  • pr3cious
    #175609
  • b-type
    #175608
    Helmut Marko, Max Verstappen
    :))
  • Szabi #175607