181882
  • barcalaci84
    #176419
    Ez szép és jó... De Verstappen megadta a helyet h ketten elfordulhassanak... Többet hagyott mint Leclerc...
    Én értem h korábban Max kemény volt és Hamiltonnak kellett okosabbak lennie... De most Hamilton ezt elmerte vagy szándékosan nem akarta h mindketten elforduljanak... Ami rendben is van szerintem...
    Ettol nem változtat a tényen h Hamiltonnak szukebben kellett volna fordulni, de nem volt partner most...
    Max szerintem korrektül vette ezt a kanyart... Most nem volt all in...
    Benne van az ilyen, de ez nem változtat a tényen h Max tett azért h elfordulhassanak ketten, Hamilton pedig nem eleget (ha egyáltalán akart)
  • b-type
    #176418
    "De te és B-type ezen vitatkoztok miközben a vita arról van lényegében hogy a +10 sec lófasz nem az hogy Lújó a hibás vagy nem :D minima a egy stopandgo lett volna.. valsszeg onnan is felért volna."

    Én általában azon véleményekkel vitázom akik szerint belecsúszott Verstappen-be, mert erről szó sem volt. Magával az esettel legalább egy napig nem is foglalkoztam, mivel az alap véleményem az az volt hogy ez benne volt...és Verstappen stílusában volt benne, mert Hamilton az eddigi futamokon amikor Verstappen agresszor volt mindig elvette...már régen ütköztek volna ha nem így áll hozzá.
    ..és én totál úgy gondolom, hogy bárhol megtörtént volna az hogy összeütköznek..egyszerűen azért amit leírtam..ha állandóan arra mész hogy all-in akkor a másik egyszer biztos megfogja adni, mert ő is játszik...most pedig azon megy a vita hogy milyen lapokra adta meg. Persze ezek nem a legjobb lapok, de akkor sem lehet úgy játszani hogy állandóan kiemelnek a partiból.
    Maga a büntetés ebből a szempontból tök mindegy, mert most Verstappen külső ívről hozta a stílusát...tudta hogy Hamilton ott van, és semmit nem tett azért hogy elkerülje az ütközést, most is arra játszott hogy majd Hamilton elveszi. ...de most külső ívről gondolta ezt, Hamilton pedig azt mondta hogy most nem veszem el.
    Büntethető..mert ő sem tett eleget az ütközés elkerülésére. De ahogy egyébként mind Wéber, mind Kiss, mind Michelisz, és talán még Nagy Dani is egyetértett, hogy hazai futamon nem veszed el.
    Verstappen pedig remélhetőleg átértékeli magában hogy mennyire viszi közelebb a bajnoksághoz ez a stílus, mert Imola-ban segített neki, Barcelona-ban adott szituban segített neki, de végső soron vesztett. Portugáliában is csak abban a szituban segített, de a futam megint nem az övé lett. most pedig 1autó minusz, és bukta a pontelőnyének nagy részét.
    Azt ha nem gondolja át akkor sincs semmi, szinte biztos hogy lesz még találkozásuk ahol ezt rögtön meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.07.20. 11:30:33
  • oneal1
    #176417
    lac coo (#176411)

    te jó ég :D nevetséges, hogy mennyire nem vagy képben.
    Utoljára szerkesztette: oneal1, 2021.07.20. 11:05:23
  • __Jacek__
    #176416
    Probléma ott van hogy több mint egy autónyi helye volt:D Arról én nem tehetek hogy a 7x VB ezzel az alacsony szárnyálással nem tudja abszolválni a kanyart, másik verzio hogy nem is akart :D
  • Magnum PI
    #176415
    A sprint szerintem is lehetne kicsit rövidebb de pontrendszer összefügg azzal hogy számít a sprint eredmény vasárnap. Ha nem számítana a sprint eredmény kellene valami motiváció a csapatoknak, hogy nyomják és vállalják a kockázatot. Erre lenne megoldás ha mindenki kapna pontot de a mostani pontrendszerben nem működik. Túl kicsik a számok, nem jól osztható. Ha meg sok pontot adnak a sprintre fontosabb lesz az mint a nagy futam. Szóval marad, az hogy a pozíció számít és így mindenki motivált.

    Talán még az elmenne, hogy az első 5 kapjon pontot de annál több már nagyon megborítaná a dolgokat. Bár jó kérdés mi lenne ha ugyanúgy pontoznák a két futamot és csapatoknak kell dönteni melyikre optimalizálják a beállításokat.

    Viszont a fordított rajrácsot ellenzem. Egyáltalán nem tűnik fair megoldásnak. A WTCR-t én nem is tudom komolyan venni. Fordított rajrács meg ugye az extra súly ami már vicc kategória nekem. Olyan ez mintha egy futóversenyen ólom mellényben kellene futni Usain Boltnak. Meg most milyen győzelem az, hogy csak azért tudtad megverni a jobbat mert az büntiből extra súlyt cipelt.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.07.20. 10:26:16
  • barcalaci84
    #176414
    Aki elől van az választ ívet... Ha vannak mellette akkor kell hagyni min 1 autonyi helyet... Hamilton mellette volt, de nem előtte... Így Hamiltonnak szűken kellett volna mennie ahogy Lecler ellen...
    Rz nem új szabály egyébként :)
  • nearo
    #176413
    #176394
    Amúgy egész jókat ötletelnek a sprintes hétvégékről. Az az ötlet tetszett a legjobban, hogy az időmérő határozza meg mindkét futam rajtsorrendjét, de a sprinten az első 10 fordított sorrendben induljon. Ja, és legyen kicsit rövidebb, valahol 50-70 km környékén. Kicsit lehet talán több pontot is osztani, mint az első háromnak 3-2-1, de pontos pontozást nem tudok hirtelen mondani, hogy mi lenne a legjobb.
  • nearo
    #176412
    Max volt előrébb, hagyott egy autónyi helyet, Haminak kutya kötelessége lett volna oda beférni, ha tud.

    Pár hete gokartoztam életemben először, de még nekem is teljesen alap volt, hogy ha kanyarbelsőn érkezek, de csak félig vagyok a másik mellett, akkor el kell vennem, mert a másik rám fog fordulni, és ha ottmaradok, akkor belerakom a másikat a falba, engem meg kiintenek a pályáról, mert szándékosan belementem.

    Szerk.: amúgy ez alapján valóban Max is kicsit bátor volt Strollal szemben, csak ez mondjuk nem gokart szint, hanem F1, kicsit több tapasztalattal körözgetnek ott, mint én, meg a haverjaim, jobban lehet számítani rá, hogy ha amúgy az első kereked ott van a másik fejénél, akkor már inkább partner lesz az előzésben, és hagy neked egy kis szűk helyet.
    Utoljára szerkesztette: nearo, 2021.07.20. 09:47:37
  • lac coo
    #176411
    Eddig az volt a direktiva nem lehet leszorítani egy autó hely kell maradni. Most már az, hogy a maximális pályaszélességet kell hagyni, mindenképeen be kell menni a fehár vonalig mert különben el kell venned a gázt ! :)) Ezt mindenki térzi, hogy sántit... :) LOL. Ilyen szabály NINCS , hogy a lehető legszükebben kell fordulni, ha mellé megy akár apálya közepén is maradhat !!!

    Fogadjátok el, ez egy kirakat büntetés volt, nem mondhattá ka közvéleménynek, hogy max nyithatott volna a kormányon ha már lassú és mellette van egy autó , miután összecsukta magát. Így a kecske is jól lakott.... ;)
  • __Jacek__
    #176410
    Azért nem érdemes folytatni a "beszélgetést" mert ilyeneket írsz "kívül van 50 méter hely és ő nem hagyott helyet." muhhaa ez már tragikomikus :D
  • nearo
    #176409
    #176400
    lol, Stroll szűkebben fordult, mint amennyi helye Haminak volt most a Copseban xD
  • lac coo
    #176408
    Mindegy a véleményem nem fog változni :))) Olyan a világon nincs hogy nem ott megy ahol akar, szabályba mióta van benne hogy kötelezeő apexet venni ? :)) ... végig befeleé tart, kívül van 50 méter hely és ő nem hagyott helyet... :DDDDD Kirakat büntetés valamit ki kellett találniuk :))
  • barcalaci84
    #176407
    Mindig ilyen semmi büntetések vannak már jó ideje...
    És ennek az az üzenete h megeri kilokni a másikat... Nem veszik figyelembe az okozott kárt... Ami alapvetően védhető is, csak az emberek igazsagerzetet bántja... Hülyeség volt Hamilton tol, mert az ő versenyének is annyi lett volna... Csak ugye megint mákos volt és a piros zászló miatt nem vesztett semmit...igazából jó nagy balesetet éri meg csinálni :)
    A 10 mp meg nem büntetés Hamiltonnak és Maxnak sem, mert a többi autó BLiga :)
  • __Jacek__
    #176406
    Olvasni és értelmezni sem tudsz? :D
    Nehogy pórul járjon a kis barátod ez után csak akkor ugye nem fogsz picsogni itt?
  • lac coo
    #176405
    Akkor jó, megkapta a büntit mindenk imehet a dolgára.. :DDD
    Nyilván mindenki érzi ez ilyen politikai kirakat büntetés volt :) Semmi bünetetnivaló nem volt ebben ... Remélem ezzzel mindenki így lesz ezután, hogy NEM VESZI el ha MAX leszórítósdit játszik a pályán :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.07.20. 08:59:54
  • __Jacek__
    #176404
    Mivan ez már troll üzemmód :D
  • __Jacek__
    #176403
    Értem én hogy benzin de mi hajtja...
    Mert te még mindig nem érted :D Miközben hivatalosan is büntették stb :D Ez megvan?
    Ez a hivatalos itélet : „A stewardok megvizsgálták a videós és telemetriai bizonyítékokat. A 33-as és a 44-es autó a 9-es kanyarhoz ért, miközben a 33-as volt elöl, a 44-es pedig valamivel mögötte a kanyar belső felén. A 44-es autó egy olyan íven volt, amely nem érintette a kanyarcsúcspontot, és még volt helye befelé.”
    „Amikor a 33-as autó befordult a kanyarba, a 44-es nem kerülte el az összeérést, és a bal első kereke nekiment a 33-as jobb hátsó kerekének. A 44-es autót terheli döntő részben a felelősség”

    De te és B-type ezen vitatkoztok miközben a vita arról van lényegében hogy a +10 sec lófasz nem az hogy Lújó a hibás vagy nem :D minima a egy stopandgo lett volna.. valsszeg onnan is felért volna.
    Utoljára szerkesztette: __Jacek__, 2021.07.20. 08:43:09
  • barcalaci84
    #176402
    Stroll nem adta meg az egy autó helyet...
    Vasárnap Max többet is adott... Többet mint Leclerc!!! ... Csak Hamilton nem ment szűken... Nem találta el az apexet... Ezért kapott büntetést... Max megtette azt amit kellett, Hamilton pedig nem...
    Itt két ember kell hozzá h elforduljanak, de Hamilton nem volt partner...
  • Stockbauer33 #176401
    #176400 nc
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2021.07.20. 08:31:51
  • lac coo
    #176400
    Hát őőőőőő. Itt meg Max a hibás gondolom ... :)))

    https://twitter.com/i/status/1319675953010728960
  • lac coo
    #176399
    Wéber már öregszik, úgy látom .. Egyedül M Norbi áll ott meghökkenve, hogy ezek most mi a faszról beszélnek :DDDD
    Mikor wéber azzal jött, hogy de hol ment az időmérőn, ott már hangosan nevettem :))))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.07.20. 07:58:43
  • RatBaG #176398
    Látod, ez az, hogy nem érted, ezért hajtogatod te is ezt a baromságot egy napja...
  • ximix #176397
  • lac coo
    #176396
    Nem értem Wéber miért hajtogatja tegnap óta, hogy nem az ideális íven fordult... :) Ott fordul ahol akar ! :) Attól még nem csukjuk rá az ajtót .
  • RatBaG #176395
    Michelisz-Kiss-Nagy-Wéber
  • desigo
    #176394
  • desigo
    #176393
    amúgy ez rohadt jól néz ki...

  • simonl #176392
    Figyu, tényleg. Tegnap óta a bolygó összes szakértője elmondta, hogy hamilton hibázott.
    Értem én, hogy nektek ez egyfajta vallás, de meddig mész még el?
  • lac coo
    #176391
    Laci ,mutasd már hol alulkormánmyzott , hisz egyre inkább a pálya széle felé azaz befelé megy az autó :)))

    Mi a terve a RTedbullnak ..? Rányálnak egy sort, és leülnek elbeszélgetni Max-el ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.07.19. 19:01:30
  • Szabi #176390
  • simonl #176389
    Arról van információ, hogy a Red Bull mit tervez tenni?
    Legalább egy baleseti bejelentőt küldjenek már Toto nak, mint üzembentartónak....
  • barcalaci84
    #176388
    Belső kamerabil szerintem teljesen jól látszik h mivel nem emel bele eléggé így teljesen alulkormanyozott Hamilton kocsija...
    Verstappen több helyett hagyott mint később Leclerc... Csak a második esetnél Hamilton normális tempóban ment be a kanyarba és szepen tudott menni szűken Ham...

    Az ivvalasztas joga pedig végig Maxnal volt egyébként...
    Hamiltonnak nem volt veszitenivaloja és elszakadt a cérna... "Such a sore LoSer" :)
    I

  • RatBaG #176387
    #176386

    https://youtu.be/jfaj0CEoa3s
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2021.07.19. 17:36:40
  • lac coo
    #176386
    Mellette volt masszivan, Innentől kezdve nem kel neki fékezni a másiknak viszont helyet KELL hagyni. Pont. .De már uncsi ez a fingreszelés ... :) És nem egy millimétert se sodródot ki ... :DDD
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.07.19. 17:27:36
  • repvez
    #176385
    #176372
    Hiába akarod megmagyarázni, hogy hamilton nem csinált rosszat.
    De a közvetitésben is többször elmondták, hogy ha szélesebben kezded a kanyarbejáratot akkor több lenduletet nagyobb sebességet tudsz bevinni a kanyarba és gyorsabb lehetsz. meg ha kintrol inditod akkor belül érinted laposabb szögben a csucspontot, ezért kellett befelé tartania, ha nem tart befelé és kintrol is kezdi akkor kisodrodik a bukótérbe.
    Ezt csinálta MAX, és ö volt az ideális iven és elöl vezető helyen.

    Hamilton ezzel szemben a belső poros ivrol kezdte meg a manüvert aminél ha nincs is senki elötte akkor is a kijárati ivnél fog tulcsuszni a kanyarkijűratnál a külső ivre.
    Igy mivel még nem is volt max elött boritékolható volt az ütközés.

    Ezt olyan esetekben szokták csinálni amikor a belső iven van az elöl haladó, mert aki kivul van az a kijáratnál probálja meg az elözést amiatt, hogy gyorsabban tud kicsorsitani mint aki a beső ivet védi.

    De aki nem a belső iven védekezésben hanem támadásban van annak ilyen esetben el kellene emelie a gázt,mert minden ilyen esetben belefogsz menni az elötted lévübe mivel keresztezed az utját.

    Az meg megint nem jelent semmit, hogy nem volt kormány nyitás meg fustülös gumi, mert ezt is azt bizonyitja, hogy meg sem probált lassitani és elkerülni az ütközést, és annak ellenére is sodrodik ki a kocsi ,hogy megmozditaná a kormányt, mert nagy sebeséggel ment bele a kanyarba.

    Ebböl is látszik, hogy egy olyan pontja nem volt Hami manüverének, ami nem az ö hibája lett volna és ö tehetett a balesetért.
  • b-type
    #176384
    Sztem a Skysports elemzése is tök jó.
  • RatBaG #176383
    Részletes elemzés a hamilton-fanoknak, akik csak annyit tudnak ismételgetni, hogy "ő volt belül, övé a kanyar"...

  • adam46
    #176382
    51G-s becsapódás volt, ne told már fullba a kretént kérlek.
  • b-type
    #176381
    Még jó hogy el sem kezdted :)) Mert akkor azt kellene válaszolnom hogy miért is kellene örömtelenül ünnepelnie? Max pont leszrta Hamilton-t Imola-ban, Spanyolban, és láthatóan itt is. Lewis megkérdezte rádión hogy Max rendben van-e, azt a választ kapta hogy igen, mindezt végig is nézte a piros zászló alatt.
    Már miért ne örülne, összekalapálta magát újra mentálisan, ledolgozta a büntetést, éselőzni tudott az utolsó körökben a győzelemért a hazai pályáján.
    Verstappen kivizsgálásra ment a kórházba nem a vérét vették...
  • adam46
    #176380
    El sem kezdem magyarázni, hogy a versenyző társa a kórházban, empátia dolgot, túlzott nyálverés, miután legyőzte a b ligát. Semmit nem kéne látni rajta!