181882
  • sure
    #176781


    Az elmúlt 3 hét top hozzászólása!
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.08.05. 19:52:27
  • Magnum PI
    #176780
    A sport bírók meg az FIA akik hétről hétre inkonzisztens és kétest döntéseket hoznak, gondolod pont ebben a megosztó szituációban jártak el vitathatatlanul?

    Én Verstappen drukker vagyok és ellen szimpatizálok Hamiltonnal, de még így sem tudom belemagyarázni, hogy ezt csak ő rontotta el.
  • Master91
    #176779
    vitatkoztok úgy hogy hetek teltek el és a sport bírok büntetést is adtak - az okozónak

    nah? :) ki szerint nem a Ser volt a hibás még 30adjára írjátok le pls
    Utoljára szerkesztette: Master91, 2021.08.05. 19:12:43
  • lac coo
    #176778
    300 , 300 ... Ha két autót nézzük relatív volt 10 Km-h -val mentek egymáshoz képest ! :)
  • Ingy2
    #176777
    Azért jó fizetett pilóták, hogy megoldják. Biztos mindkettő megkapta a fejmosást verseny után. Nem elég, hogy valaki gyors, verseny helyzetben is tudnia kell hamar meghozni a helyes döntést.
  • Magnum PI
    #176776
    300 feletti tempónál szerintem nem nagyon volt már ott mit felismerni. Pontosan tudták mibe vágnak bele, de ahogy beértek a kanyarba már eldőlt ki hogy fog befordulni. Mind a ketten bevállaltak egy kockázatot amiből Verstappen jött ki nagyobb veszteséggel, de alapvetően mind a ketten vesztettek. Hamiltonnak az volt a mákja hogy piros zászló jött és meg tudták javítani a kocsit.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.08.05. 15:42:26
  • ToxiMaxi
    #176775
    Mert be szerette volna venni a kanyart? Hamilton meg nem akarta akkor bevenni a kanyart ezért nem fordult, hanem berakta a könyökét.....ennyi történt. Baromi nagy mák, hogy az ő autójában semmi kár nem keletkezett. De fordul még a szerencse. Így nyerni vb-t amúgy sem a leglovagiasabb ;)
  • Ingy2
    #176774
    Vsz. jobban. Verseny IQ kell hozzá (helyzet felismerés). Sokszor megmutatta, meddig lehet elmenni és rajtnál hogy kell helyezkedni. Mansell volt a másik hasonló állat.
    Utoljára szerkesztette: Ingy2, 2021.08.05. 14:36:39
  • b-type
    #176773
    Kíváncsi lettem volna Alonso pl. hogy oldja meg.
  • Ingy2
    #176772
    Összességében mind kettő balf@sz volt. Hamilton begőzölt mert asszem (tököm nézi vissza) 2 eset volt előtte ahol Max a pályát elhagyta az első kanyarnál és elé jött vissza másikra nem emlékszem. Az esethez kellett teli tank meg hideg gumi meg ha azt nézzük Max hamarabb lépett a gázra(Max találja el Hamilton kerekét, Maxé volt a nagyobb tempó) és a koszos levegő nem segített az alulkormányozottságon. Megnézném melyik szimulátor szökevény hogy veszi be azt a kanyart. Másik oldalon Max tipikus szimulátoros hibát vétett. Bízott abban hogy a másik elfordul az ideális íven. Pláne az elején bele kell kalkulálni a hibákat. Nem vesztett volna sokat ha picit kijjebb fordul mert a kimeneti sebessége nagyobb lett volna és hamarabb tud kigyorsítani.
    Utoljára szerkesztette: Ingy2, 2021.08.05. 14:22:39
  • barcalaci84
    #176771
    Továbbra is aza gond h csak otletelsz és nem nézed meg Pl a grafikus animációkat h honnan hova tart az autó...
    De elg lenne csak külső kamerákat nézni és látnád h Maxnak a razokohoz közé se lett volna ütközés nélkül...
    Ehelyett otletelsz és legyintesz a fizikara...

    Ui : Leclerc aki szukebben megy és jobban a razoko felé tart szintén nem ment el a razokoig... Meg omellette is végig meg volt az egy autonyi hely...
    De persze ez nem érv hiszen nincs ilyen t-cameras képed, szóval meg se történt :)
  • b-type
    #176770
    Nem, az egészben azon kívül hogy én mit nem értek, egy dologgal lehet érvként bármit is kezdeni, a kis kormányszög amivel a helyet hagyta.
    Na ez sem stimmel, mivel ahol a kis kormányszög van, ott azért nincs nagyobb...nem a helymeghagyás miatt, hanem mert egész egyszerűen még nincs azon a ponton, amikor arra a pontra ér ahol ezt a kornányszöget kell alkalmazza ott alkalmazza is.
    ..és nem, nem a kanyívet követi csak, mivel szűkül a távolság a jobb kerék és a páya széle között. Verstappen a rázókő szélére tart.
    Maga az ütközés dinamikája ez:
    Hamilton bevált belső támadóívre, Verstappen szorítja a fal felé, hogy a lehető legrosszabb szögben kezdje Hamilton a ráfordulást, és ezért feladja a támadást. Amikor úgy érzi kellően rossz pozícióba kényszerítette Hamilton-t akkor kiszélesedik balra hogy a saját ráfordulása a lehető legjobb legyen. Ezzel egyidejüleg Hamilton is húzódik vele, mert nem adta fel a támadást ő is próbál amennyire lehet ennyire gyors mozgásnál pontosnak lenni kitérni balra hogy a jobbra fordulása ideálisabb legyen.
    Ráfordulnak az ívre, Hamilton elveszi a gázt és megpróbál kimenekülni a szituból, Verstappen fordul és fordul, a két ív keresztezi egymást és üköznek.
    Szóval a két ív kersztezte egymást, és ezért alapvetően Hamilton a felelős. DE ettől még Verstappen ráfordulása totál olyan minden mindegy alapon történik mint általában.
    Ez nálam versenybaleset, de ha hibást kell megnevezni az Hamilton.
    Viszont Max nem áldozat, neki ez a stílusa, és hiába az 51G meg a tönkrevágott motor, az nem egyedül Hamilton sara, mert Max nem csinált semmit hogy elkerülje az ütközést.
  • barcalaci84
    #176769
    Tényleg megnezhetnel más kamerákat és talán látnád h honnan hova tart ütközés nélkül...
    Ekkora kormanyszoggel kell neki h beforduljon...
    Téged szerintem az zavar még meg h nem érted Max kormanymozdulatait...
    MAX elkezdi kis szöggel a kanyarodást... De azzal köze nem lett volna h bevegye a kanyart...
    Ez az a mozdulat amivel a helyet meghagyta, h nem egyből a kanyar bevételhez szükséges kormanyszoget használta... Ott is lett volna hely végig ezt már kielemeztek, de te csak egy allokepbol vagy hajlandó kovetkezteteseket levonni(ráadásul téves kovetkezteteseket vonsz le)
  • b-type
    #176768
    ?
    ..ha szerinted itt négy kerékkel sodródik az sz@r ügy mert akkor esélye sem lenne bevenni a kanyart, mivel ez még mindig a kanyar eleje nem pedig az apex,...ha már itt sodródik akkor köze nem lesz a kanyarhoz, mivel még csak most jönne a kanyarcsúcs.
    Szal nem, itt megvan a tapadás és oda tart. Az ütközés tolje le erről az ívről.
  • repvez
    #176767
    csak mintha nem vennél figyelmet a fizikárol, mert ekkora sebességnél, ha még igy is áll a kormány akkor is tartja az ivet és nem megy sehova a kocsi, mert ekkora kitérités kell, hogy ellenkormánynozzon a kisodrodás ellen.
    Ekkora kormányszög kelle az ivhez, és nem azért mert még jobban akarna beljebb menni a rázókő mellé.
  • b-type
    #176766
    Minek? Nekem ez tökéletesen elég, ha az autó orrától húzom a vonalat akkor van meg a hely, de ez az autó még kanyarodik egészen az ütközésig.
    Ez a közvetlen ütközés előtti pillanat:


    ..ez az autó pont oda tart a rázó mellé.
  • lac coo
    #176765
    Ezzel ha akarnek se tudnek vitatkozi....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.08.05. 12:30:14
  • lac coo
    #176764
    Mindket autonak volt helye aki a masik auto fele kormanyzott az Max volt. Nekem ez tok egyertelmu...:)
  • barcalaci84
    #176763
    Mi lenne ha hajlandó lennél megnezni más szögből is megnezni...
    Értem h te ezt látod és hajlanek is a véleményedre ha csak ezt az egy kamerakepet látnám...
    De a tények mást mutatnak... Szépen be is rajzoltak h Max honnan hova tart és h Hamilton honnan hova...
    Itt a Lacooo képe is...
    Végig meg lett volna az 1 autonyi hely (több is)
    Ez nem vélemény kérdés...



  • adam46
    #176762
    Hagyjad már, ott van 1000x animáció, hogy lett volna helye Hamiltonnak, volt 1,5 autó is, de ő lófaszt nem látni t-cam-ből megmondja neked a tutit. Ő a helikopter, oszt kész, soha nem fogod meggyőzni.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2021.08.05. 12:24:53
  • b-type
    #176761
    Ahogy írtam innen már Max csak szűkebbre kormányoz, pedig még itt is látni a másik első szárnyát, és ott az Apex...lehet látni hova tart az autó a kormány állásából:


    A ráfordulásnál megvolt az autó hely bőven elvégre vagy 15-17méter a pálya szélessége, a lényeg hogy hova tart. Verstappen letojt mindent ahogy szokott, ő ráfordult a kanyarcsúcsra azt majd lesz valami..
  • barcalaci84
    #176760
    Látta és meg is adta az 1 autonyi helyet, sőt többet... Hamiltonnak nem volt elég, de ezt Max nem tudatta véleményem szerint... Sikerülhetett volna ha Hamilton ügyesebb... De nem volt az... Másodjára már ügyes volt és aszukebb hely is elég volt neki...
  • b-type
    #176759
    Van holttere, de ebben az esetben ez fel sem merült mivel látta:


    ..és innen már Verstappen csak szűkít, látja hogy ott van a másik, de nem érdekli.
  • b-type
    #176758
    Óriási különbség van Alonso és Verstappen között, Alonso jól olvasható, jókor tudatja a másikkal hogy nem fog menni. Verstappen egyszerűen beesik tempóval..esetleg még lök is a másikon mint Leclerc-nél.
    Nála a stratégia ennyi.
  • repvez
    #176757
    A versenypályán is ugyan ugy van holtere annak aki elöl halad ezért annak aki hátul van jobban kell figyelnie , hogy elkerülje az ütközést, mert ö látja.
  • b-type
    #176756
    Ez egy versenypálya, nem a közútra vonatkozó szabályok érvényesek, hanem saját, a versenyzés szellemében született szabályai vannak.
  • repvez
    #176755
    Szóval ha jól értem a mondandódat, azok a piloták a hibásak akik amugy konzekvensen ugyan azon az iven mentek több körön keresztül és nekik kellett volna feladni a helyet meg az ivet, mert jön hamilton aki kétszer is más iven ment ?

    Meg ez kb olyan mint amikor mész az autópályán és a belső sávban lévő kocsi hátsó kerekéhez érsz, de te már eldöntötted, hogy bemész a belsőbe belemész a másiknak, és öt hibáztatod, mert nem ment gyorsabban és nem figyelte , hogy te jössz.
    Ahelyett, hogy te lassitanál, mert az elötted lévő holtterében vagy és amugy se vagy még elötte (mert hami sem volt), hogy neki kelljen lassitani.

    De ha te igy vezetsz mert számodra ez igy a jo akkor inkább add vissza a jogsid és mindenki nagyobb biztonságban lesz miattad az uton.
  • HTS s3rg1nh00
    #176754
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az a baj,hogy a hülyének sosem tudod megmagyarázni,hogy az :)
  • maffioso
    #176753
    Tehát még ez a kép alapján is Max a hibás. :DDDD elképesztő
  • barcalaci84
    #176752
    Hamilton is ezt csinálja... Alonso is így védekezett vasárnap... Én nem látom h ebből a szempontból kulonboznenek...
    Alonso is folyamatosan belül védekezett kijaraton pedig élményt a kulsoig... Észnél kellett lennie ugyanúgy Hamiltonnak... Ha megadja csatt lesz...
    Szerintem nem baj h keményen mennek, de ha csatt lesz akkor a vétkes felet buntessek meg... Silverstoneban megbuntettek... Az meg nem Hamilton sara h semmit nem érnek a 10 mp-k, mert B, c liga van

    Hamilton akkor már nem tudott beljebb menni valóban... Eleve kisebb tempót kellett volna bevinni és hamarabb megkezdeni a kormányzási fázist... Akkor sikerülhetett volna együtt elfordulni...
    Tultolta ahogy Albon ellen kétszer és a Red bullok hátsó kerekeit lokdosi... Rendőrnek is jó lenne:)
  • b-type
    #176751
    persze nyilván a te szempontodból Max nem tehetett semmit, az én szempontomból meg igen.
    Ahhoz amit én mondok Verstappen kapcsán ahoz nem kell éveket visszamenni, ebben az évben csinálta amit mondok, úgy esik be a kanyarba hogy nem rajta műlik hogy nem lesz ütközés, ezt csinálta Imola-ban és ezt csinálta Barcelona-ban is...és ezt csinálta most is, ennyi. Semmi nem változott, legalábbis Silverstone-ig.
    Az számomra is érdekes amikor Hamilton kapcsán megcsúszásról meg alulkormányozottságról beszélnek miközben azt várják el hogy miért nem ment beljebb hiszen ott volt a hely.
    ..vagy egyik vagy a másik, a kettő együtt nem működhet.
    Max ugyan azt csinálta mint eddig bármikor, elveszi a helyet. Ez nem finesz, ez vakon all-in. Ennek a stílusnak a baja hogy ha valaki megadja akkor már terítésig mennek, ..és utána hiába kalimpál hogy ezekkel a lapokkal a másiknak nem szabadott volna megadni, meg lett adva, és valamelyik viszi a kasszát és egyiküknek ott a játék vége.
  • AnuluWork #176750

    Persze, persze ....
  • lac coo
    #176749
    Ha szukiteni tud akkor nem alulkormanyzott. Ha meg alulkormanyzott mindketto plane nem a belso auton mulik a dolog, mert az szukebbre higyan vehetne ...;)
  • barcalaci84
    #176748
    Ha nem szukit akkor nem tud bekanyarodni... Az első kanyarszog az kB arra lett volna elég h szinte egyenesen menjen a soderbe 300-al... Ha nyit akkor még pláne...
    Alulkormanyzotrnak tűnt mindkét autó...
    Pillanatok alatt történt az egész és szerintem joggal reménykedett h Hamilton nem fog támaszkodni hanem elfernek egymás mellett...

    Leclerc :továbbra se az történt mit amit mond... Kevesebb helye volt Hamiltonnak... Semmivel se volt kevésbé kockázatos az ő kanyarodása...


    A másik nézőpont : el tudom fogadni h valakik ezt versenybalaesetnek tekintik, mert habitus kérdése... Nem csinált Hamilton őrült dolgot, de ezt elmerte és szerintem Max itt nem hibázott...
    MAX sokszor megy a hatarokig, Hamilton is... Az utóbbi időben Hamilton az aki túl is megy rajta és balesetlesz belőle és megkapogatja a pár másodperces büntetéseit :)

    Ha visszamegyunk pár évet az időben akkor egyetértek h Max sokszor ment a határon túl és volt amikor még is úszta... Szerintem mára elég letisztult a versenyzésre és tudja jól pozíció állni az autóját és nem véletlen h nincs buntipontja se évek óta... (mondjuk ebben segített neki h eléggé a senki földjén autózott általában tavaly, tavalyelőtt...)
    Na de hagyjuk... Várom Spa-t és remélem látunk végre megint egy tiszta futamot
  • b-type
    #176747
    Verstappen annyit csinált hogy ráfordult a kanyarra aztán még szűkített az íven. Ez az amit látsz a kormányán. Egyértelműen látta hogy ott van Hamilton autója, és még szűkített az íven.
    ...letojta hogy ott van Hamilton ez a helyzet, mert ha nem így lenne akkor nyit, ha csak minimálisan is de nyit a kormányon amikor látta hogy ott van. De nem, még rákormányzott a kanyarra. Ezek a tények.
    Ezt látod a felvételen, és ezt látod minden Verstappen megmozdulásnál egyébként. csak idén Imola-ban, Spanyoloknál..odaesik az autóval aztán valami majd lesz.
    Szerintem pedig ne tudjad jobban hogy Leclerc mit akar mondani, másként fordult rá a kanyarra mert nem akart kockáztatni, ezt mondta. Ez is tény.
    Az hogy nem látom objektíven? nem...akkor se Hakkinen, se Alonso nem látja objektíven ugye. Nem. Ez szimplán egy másik nézőpont, teljesen felesleges objektivitással, meg szemüvegekkel jönni, mert ezt én is használhatnám, csak semmi értelme egy vitában.
  • barcalaci84
    #176746
    Szerintem Leclerc nem hazudik :) azt hitte h nagyobb helyett hagyott mint Max, de a képi bizonyítékok azt igazolják h kevesebbet és még szűkebb ívben kellett Hamiltonnak mennie mint Max ellen kellett volna...
    Ezek a tények...
    Továbbra is úgy gondolom h nem objektíven nézed a dolgot...
    MAX hagyott helyet... Ha ennél többet hagy akkor 100% hogy nem a pályán veszi be a kanyarkijaratot... (szerintem meg így se sikerült volna és ment volna a rádiozas h Hamilton kényszerítette le :))

    Szerintem ennél több pedig nem volt elvarhato a helyzetben, hiszen nem volt egyértelműen vert helyzetben és mint a példa mutatja el is fordulhattak volna mindketten ha csak rajta múlik...
    Pl Alonso is ugyanezt csinálta volna és Hamilton is fordított helyzetbe véleményem szerint... Meg Leclerc is :)
  • lac coo
    #176745
    De az első esetnél senki nem ment normálisan, mert tök szar helyen álltak neki a kanyarnak.. Hát nézd már meg honnan indultak az első előzésnél :) Ott nem igen volt olyan hatalmas választás... Ami világosan látszik, hogy Hamilton szűkíti az ívet, Max meg egyre közelebbre húzza az autót befelé mintha ott se lenne semmi mellette, mert melette volt , az nem kérdés nekem, beugratta Maxot .... Én is azt vallom, hogy ez sima versenybaleset. egyik sem keményebb a másiknál, szerintem max tett kevesebbet, hogy ne akadjanak össze. Volt egy kamu büntetés a közvélemyénynek, azt jóccaka :)
  • simonl #176744
    Tényleg azt gondolod, hogy a kretének hagyták el az országot?
    Nézzél már körül abban az országban, te szerencsétlen. Egy belügyminiszter vezeti az egészségügyet, az emberi erőforrás miniszteretek, amúgy már az elnevezése is megalázó, meg valósnak vélt Mátyás csontvázakat legózik össze világjárvány idején b+.
    Én ki tudtam fizetni az embereim fizetésének 80% át, otthon mit kaptak a melósok? Vehettetek fel hitelt a két hét Siófoki lángosozáshoz....
    Nem sorolom, mert szerintem ennyi OFF ért simán kib@sznak innen közel 20 év után.
    Ne oktassál már ki onnan mordorból. Európa legalja vagytok, és nem tesztek semmit, hogy ez megváltozzon.

  • b-type
    #176743
    Ja hogy Leclerc azt hitte, szóval elmondja hogy mit csinál, de szerinted csak azt hitte.
    ..a szemüveges dolgot meg hagyd abba különben nem vitázunk tovább, én sem élek ilyen bárgyuságokkal hogy hamiltonfób lennél.
    Két nézőpont van. pont. Az én nézőpontom elismeri Hamilton ngyobb felelősségét, de láttatja Verstappen felelősségét abban hogy semmit nem tett az ütközés elkerüléséért, ami pedig egy ilyen szituban mindkét versenyző kötelessége.
    ...és hogy kerek legyen nem csak én látom így.
    - az ívválasztás joga megvolt,..sokra ment vele.
  • barcalaci84
    #176742
    Leclerc lehet azt hitte h ő több helyet hagyott és óvatosabb volt...csak a tények makacs dolgok... több kamerallás és azóta készített szimuláció (h a szemüvegesek is lássák) is bizonyítja h Leclerc nem hagyott több helyet mint May... sőt... Lacoo képén is látszik h merre tartott volna a kék vonal és merre ment a piros...
    az egyetlen komoly váltázás h Hamilton normálisan ment és nem akart mégegyszer ütközni...

    maszatolhatsz itt :) de attól még világos h Hamilton szemüvegben nézed... Lacco például csak a szabályt nem érti még mindig h kinek van ívválasztási joga :)