181888
  • repvez
    #176949
    Ha kérhetem akkor ne forgasd ki a szavaimat és ne probáld meg a vélemyényemet bemagyarázni a sajátoddal.

    NEkem az odarakta az aszt kjelenti, hogy addig sehol nem volt és az utolso körén meg sokkal több pozicioval egy nem várt helyre kvalizta magát.
    Ilyen volt Russel idöméröje.
    Hamilton rem rakta oda semmit,mert végig ott volt a 2-3. pozicioban csak javitott az idején enyni történt. De még ez sem volt elég a polehoz.
  • sure
    #176948
    Bezzeg régen, az "odarakta" azt jelentette, hogy másfél másodpercnyi előnnyel megszerezte a pole-t, de manapság ezek az elpuhult, beszari kis bohócok a tizedekért vagy századokért küzdenek.
  • mcmoha
    #176947
    Verstappen egy rossz váltás és a DRS miatt bukta el kis híján a pole-t
  • repvez
    #176946
    ja Hamilton anynira odarakta, hogy az időmérön mégcsak emlitést sem tettek rola, anynira beleszürkült a kvaliba. ÉS ha már nem tud pole-t szerezni akkor az csak ugy lehet ha az ellenfél tökéletes autoval megy , még véletlenul sem lehet problémás autoval megfutni jobb kört nála.

    NEm tudom mi lett volna a magyarázat , ha müködik Max-nál a DRS és odatesz neki még vagy 2 tizedet ?
  • ToxiMaxi
    #176945
    "ahhoz túl gyors kör volt szerintem"
    Ez aztán a lehengerlő érvelés...
  • nearo
    #176944
    nem láttam az időmérőt... Gio P7, wtf??
  • sure
    #176943
    Russell köréért nagy kár, bár végül is a P11 nem annyira rossz rajthely a Williamsnek. Latifi sem ment rosszul, csak hát végig klne tudni csinálni azt az egy kört, amikor tényleg fontos. És ha valamikor, ma megverhette volna Russellt végre kvalin. A szerelőik mindenesetre nem unatkoznak a versenyig.

    Mazepin jobban be van rágva Schumacherre, mint Vettel Mazepinre

    Perez nagy csalódás, remélem, még nem az a pont jött el, hogy megtört a Versteamroller alatt.
  • lac coo
    #176942
    ahhoz túl gyors kör volt szerintem, hogy ennyi baja legyen... sose ment ennél gyorsabbat Ver. De gyors az RB, az tuti . szerintem vagy behúzza vagy a falban lesz Verstappen ...
  • ToxiMaxi
    #176941
    Nem nyílt ki Verstappen DRS-e a célegyenesben, meg valami váltóhiba is volt a RB-nál, ami miatt az ERS töltő üzemmódba kapcsolt, de jah Hamilton odarakta.
  • lac coo
    #176940
    Hát iit lesz holnap bőven ,sc, piroszázsló ... Hamilton odarakta .
  • mcmoha
    #176939
  • Stockbauer33 #176938
    Ferrari
  • Stockbauer33 #176937
  • mcmoha
    #176936
  • lac coo
    #176935
    De ho lenne tajekozodni, mitol is ov meg a vakcina... akar csak egy sima influenza vakcina ....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.09.04. 13:22:08
  • repvez
    #176934
    sztem is, be van oltva hordják a maszkot. meg már jo ideje nem mondtak semmit sem arrol, hogy mindenki csak a saját kis buborékával érintkezhet és naponta tesztelnék öket.
    Amugy is már szinte mindenhol akik be vannak oltva azokat összeeresztik fesztiválokon éttermekben stb.. semmi távolságtartás vagy tesztelés nincs már rájuk.
  • __Jacek__
    #176933
    Vér kamu :D Mármint nem a hír...
  • repvez
    #176932
    Raikkonen covidos lett kihagyja a hétvégét és kubica helyettesíti :(
  • repvez
    #176931
    Azért mert a kavicságy az egyből buntet részlehajlás nélkül, ha kiszélesited a pályát akkor lelassit, ha szerencséd van akkor a pályán maradsz ha nem ott a vége a versenynek, de nem okolhatsz senkit sem miatta csak saját magad , mert te voltál aki beválaltad, hogy megkockáztadod .
    nincs , hogy az FIA majd verseny után vagy valami lobby érdek miatt osztogat hasrautés szerüen büntetéseket.
    Nem lesz, hogy naprol napra változtatják kanyarrol kanyarra, hogy hol meddig hagyhatod el a pályát.

    A jelelnlegi pályákon csak ott hagyták ezt meg ahol amugy ritka volt eddig is a pályaelhagyás, elözési pont vagy a kicsuszás.
  • mcmoha
    #176930
  • RatBaG #176929
  • maffioso
    #176928
    Na kicsit utánaolvastam.
    - ilyen szabályt nem látok az FIA szabálykönyvben
    - a hivatkozott cikk információját semmilyen más sajtóban nem találtam meg
    Innentől a fröcsögésedet tárgytalannak lehet tekinteni.
  • maffioso
    #176927
    Van baj...
  • desigo
    #176926
    Aston jól tönkretette a többi csapat szabadedzését.
    Rég el kellett volna dózerolni a pályáról a vacak autót.
  • AnuluWork #176925
    Feltették? Akkor hibáztak, még ha utána vissza is cserélték.

    Rámész a fehérre boxból ki? Hiba. Visszamész azonnal? És?
    Gyorsabban mész be a boxba 0,5 km/hval? Utána lelassítasz megfelelőre? És?
    Ott marad a csapat egy tagja rajt előtt? Bünti.
    Rosszul állsz fel a rajthoz? Bünti.

    stb.

    Hiba. Papíron büntetni kellene. Mit nem lehet ezen megérteni?

    Huhognak a magyarok a meccsen. Bedobálják a poharakat. Elcsattan egy petárda. Kifütyülik a térdelést. stb. Azonnal betiltás, sajtócikk, hogy mennyire rasszisták vagyunk, miközben folyamatosan provokálnak mindenkit mindennel, ami nem oda való. stb.

    Huhognak az angolok a Wembley-ben. Bedobálják a poharakat. Tüzijáték és petárda. Kifütyülik az olasz himnuszt. Összeverik az olasz szurkolókat. stb. Mikor is volt? Azóta se semmi, hogy - már csak a stadion miatti bunyó okán is - hány évre zárták be a stadiont.

    Ezekről beszélek, és ez a F1ben is évek óta jelen van! A kib.szott kettős mérce. Mit kell értetlenkedni? Igen, ugyanaz a kettő. Hiba, tiltja a szabálykönyv, bünti jár érte, de folyamatosan mérlegelnek minden szart, attól függően, hogy ki követi el. Az egyikért stop and go, a másikért sima 10 sec jár. Tönkreteszed más versenyét? 5 pozíciós rajtbünti. stb.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.09.03. 10:40:42
  • maffioso
    #176924
    Részt vettek a versenyen a rosszul választott gumikkal?
  • sure
    #176923
    Csak tudnám, miért van ennyire becsípődve nálad a kavicságy-téma. A jelenlegi pályák közt van ilyen is (kavicságyas-füves bukóteres), olyan is (aszfaltozott/betonozott bukótér), meg amolyan is (gyakorlatilag bukótér nélküli, mondjuk Monaco), mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelő típusút.
  • Magnum PI
    #176922
    "Nem ezt mondtam, mert senkit sem szeretném ha megsérülne, de el kellene fogadni az embereknek, hogy nem menthető meg mindenki"

    Nem is akarnak. De ha látják, hogy vannak akiket viszont meglehet akkor az megteszik. A halo is már bizonyított nem egyszer.

    "átlagembernek ennél spokkal ártatlanabb szituáciokban, velük mégsem törödnek ennyire és nnincsenek ilyen fejlesztések, hogy a gyaalogos is nagyobb eséllyel élje tul a belesetet"

    Hogyne lennének! Nem is kevés. Ott van a gyűrődési zóna, radar vészfék, ABS. A vezetőt védi a légzsák, deformálódó kormány, erőssített A B C oszlopok, nem szilánkosra törő üveg stb stb stb.... igazából több biztonsági fejlesztés van egy átlag autóban mint egy F1es kocsiban. Ami gátat szab az a megfizethetőség mert az átlagember szarik pénzt adni a biztonságért. Amiket felsoroltam azért került be a kocsikba mert kötelező lett. Ha valami opcionális akkor le lesz szarva, legyen ócsó és jól van. Látod mi ment a maszkokkal vagy mi volt mikor még nem volt kötelező a biztonsági öv. De mondok mást. Gyerekülés. Amiből lehet venni 10 ezerért is meg 200ért is. Persze bemegy az ifjú pár és a 150 ezres telefonjukon tanakodnak, hogy a 20 vagy a 30 ezres ülést vegyék meg amiben éveket fog ülni a gyerek. Szóval a legtöbb embernek "nincs pénze" drága és biztonságosabb dolgokra (telefonra 2 évente meg TV-re arra van) ezért csak luxus márkákban jelennek meg.

    Szerintem azon kívül, hogy szarakodás van az esővel semmi baj nincs a biztonsági fejlesztésekkel. A kavicsot meg azt ne hidd a biztonság miatt cserélik aszfaltra. Az amiatt van, hogy ne essen ki a versenyző, hogy a szurkoló de főleg a szponzor örüljön, hogy a választott pilótája tudja folytatni a versenyt.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.09.02. 22:28:34
  • repvez
    #176921
    Értem, tehát Grosjean mehetett volna a levesbe, megérte volna azt a pár év halo nélküliséget.

    Nem ezt mondtam, mert senkit sem szeretném ha megsérülne, de el kellene fogadni az embereknek, hogy nem menthető meg mindenki , nem csak itt sehol sem, de föleg olyan helyen ahol az átlagnál nagyobb a kockázat. igy is sokkal nagyobb az esélyeik a tulélésre mint egy átlagembernek ennél spokkal ártatlanabb szituáciokban, velük mégsem törödnek ennyire és nnincsenek ilyen fejlesztések, hogy a gyaalogos is nagyobb eséllyel élje tul a belesetet .

    A pályák meg régen kavicsosak voltak, ahogy mntam is, ez kellö visszatarto erő volt a pilotának, hogy betartsa a pályahatárokat és ne tolja tul a határon vagy probáljon meg elözni ott ahol nem lehet. Ezt megváltoztatták betonos bukotérre és most mit csinálnak megint? kavicsozzák öket.
    Akkor ezt minek mondod, ha nem visszafejlödésnek. ha egy régebbi rendszerhez térnek vissza mert az jobb volt mint a jelenlegi ?

    ÉS ez a pályaátalakitás nekem olyan mintha a gombhoz szabnák a kabátot. adva van a pálya olyan autot kell épiteni amivel a pálya teljesithető, ahogy régebben is teljesitették, ha nem is padlógázzal , ha nem megy akkor most se kell padlogázzal menni. Ha eső van akkor nem kell letenni a kocsi alját anynira mintha száraz lenne a pálya. Ha nem látni az elötte lévö kocsit akkor lassabban kell menni mint szárazon.

    A régieknek hiába volt csak 1-2 VB-je vagy csak gyözelme, azért sokkal komolyabban megdolgoztak és beválaltak veszélyt mint a msotaniak, akik joformán, csak a box utasitásdait hajtják végre és már azelött tudják ki nyer , hogy egy métert mennének a kocsival.
  • AnuluWork #176920
    Szabály az szabály. Ennyi.
  • RatBaG #176919
  • sure
    #176918
    A túlzónak tűnő biztonsági szabályok, szabályozások olyanok, mint mondjuk a hétköznapi életben a tompított világítás/nappali menetfény kötelező használata nappal, jó látási viszonyok között is. Nem fogod tudni, hány balesetet előzött meg, hányszor nem kanyarodtak ki eléd, mert mégis észre vettek a kivilágításnak köszönhetően. Épp elég, ha csak egyszer, akár 50 évnyi vezetés alatt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én speciel rühellem a nappali menetfény jelenleg legelterjedtebb módját, mármint hogy elöl világít valami, hátul meg csak akkor, ha már elég sötétnek ítéli az automata érzékelője - a 20 éves bontószökevényekre utólagosan odabarkácsolt manuálisan kapcsolható"ledcsíkok" még ennél is rosszabbak ilyen szempontból. Szürkületben, vagy eső miatt leromlott látási viszonyoknál rengeteg autót látok, ahol nem ég a hátsó helyzetjelző, pedig pontosan ilyenkor nagyon fontos lenne jól látszani hátulról is.
  • sure
    #176917
    Valóban nem változtatod az álláspontod, ha ökörségeket is írsz, azt legalább konzekvensen teszed

    "ÉS elvileg minden fejlödött az évek alatt és mégis azt látjuk, hogy a kocsik alkatrészein sportolni kell , hogy versenyezzenek és nem képesek menni esőben és folyamatosan kell a pályákat átalakitani modositani a szabályokon ."

    Ez a mesterséges "spórolás" nekem sem kedvencem, mert nem hiszek abban, hogy betartják, hogy be lehet tartatni azt, hogy ne dolgozzanak külsősök, vagy egyéb módon ne csináljanak fejlesztőmunkát, ami "láthatatlan" a budget cap és az ezt ellenőrizni hivatott entitások számára.

    "És , hogy a biztonságra is kitérjek, igen a Halo bevezetése ota volt pár baleset, de Grosjean kivételével a többi akkor is tulélhető lett volna ha nincs ."
    Értem, tehát Grosjean mehetett volna a levesbe, megérte volna azt a pár év halo nélküliséget.

    "Attól meg semmi biztonsági eszköz nem fogja megvédeni a pilótát ha egy hatalmas balesetnél a nagy lassulás miatt a belső szervei sérülnek, az ellen nem tudnak mit tenni,"
    De, pontosan a pályák, a bukóterek átalakításával tudják csökkenteni egy ilyen esetnek a kockázatát. Amúgy melyik F1 pilóta halt meg vagy szerzett maradandó sérülést ilyen típusú balesetben?

    "Kubica hatalmas utközésénél sem volt mégismeguszta komoly baj nélkül."
    Azért úszta meg, mert sok egyéb passzív biztonsági fejlesztést csináltak addigra már. A 80-as évek autóival nem biztos, hogy megúszta volna.

    "az közel 300 verseny és az alatt 1 halálos baleset 0,3%os arány"
    OK, tehát ez már elég jó arány ahhoz, hogy hátradőljenek és kijelentsék: több tennivaló a biztonság terén nincs és nem is lesz (a következő halálos balesetig legalábbis).
    Azért nem értem ezt a hozzáálást, mert ott van pl. a repülés, amit - azt gondoltam - szintén kedvelsz. Ott is rengeteg, sokszor feleslegesnek tűnő procedúrát, biztonsági szabályt kell betartani, mégis történnek balesetek (halálosak is), amik után mindig vizsgálják, mit lehetne még tenni annak érdekében, hogy még ennyi se legyen.

    "És , hogy tisztán láss és azt várnám el az F1től ami volt régen. Hogy a kocsikat versenyrol versenyre lehessen fejleszteni szabadon és legyenek tesztnapok a szezon közbe, a versenyen,meg ne kelljen sporolni semmin, hanem azt amit bir a pilota és a technika"

    Bizony ez jó lenne, ebben egyetértünk, csak ez soha többé nem lesz már, teljesen felesleges minden második HSZ-ben ezen siránkozni.
  • repvez
    #176916
    Pedig ha figyelmesen olvasod akkor mindig ugyan azt mondom, nem változtatom az álláspontomon mint néhányan.

    És nem azt mondom, hogy ebben a helyzetben is ugyan ugy kellene tenniük mint régen, de a szabályokat , ha ugy alakitanák ki akkor el lehetett volna inditani a versenyt vasárnap.
    Ahogy irtam is, régen volt lehetüség esős beállitást csinálni az autókon és igy megemelni a hasmagasságot , ha az elörejelzés azt mutatta , hogy eső lesz a verseny napján.

    ÉS manapság sokkal pontosabb az elöre jelzés is mint régen volt, tehát sokkal jobban tudnák, hogy bevállalják e ezt vagy maradjanak a száraz beállitásnál.
    ÉS elvileg minden fejlödött az évek alatt és mégis azt látjuk, hogy a kocsik alkatrészein sportolni kell , hogy versenyezzenek és nem képesek menni esőben és folyamatosan kell a pályákat átalakitani modositani a szabályokon .

    És , hogy a biztonságra is kitérjek, igen a Halo bevezetése ota volt pár baleset, de Grosjean kivételével a többi akkor is tulélhető lett volna ha nincs .
    Kubica hatalmas utközésénél sem volt mégismeguszta komoly baj nélkül. Attól meg semmi biztonsági eszköz nem fogja megvédeni a pilótát ha egy hatalmas balesetnél a nagy lassulás miatt a belső szervei sérülnek, az ellen nem tudnak mit tenni,

    ÉS ha megnézed Senna halála ota egyetlen halálos baleset történt ha átlag 20 versennyel számolunk akkor az közel 300 verseny és az alatt 1 halálos baleset 0,3%os arány. ha az F3asokat is ideveszük akkor még kisebb lesz az esély.
    Az, hogy ezek megtörténtek ahogy irtam nem egyvalaminek a hiánya vagy megléte okozta hanem a történések rossz sorozata. ÉS nem a pálya hibája miatt ami miatt át kell alakitani. ha igy lenne akkor a fennmarado 299 esetben is történtek volna ilyenek.

    És , hogy tisztán láss és azt várnám el az F1től ami volt régen. Hogy a kocsikat versenyrol versenyre lehessen fejleszteni szabadon és legyenek tesztnapok a szezon közbe, a versenyen,meg ne kelljen sporolni semmin, hanem azt amit bir a pilota és a technika. Meg azok a fejlesztések jelenjenek meg a civil közlekedésben is.

    Mert ez utobbi szintén kiveszett az F1bol, mert olyan hibrid motorokat fejlesztenek ami már az F1nek is drága nemhogy a civil kocsikba is megjelenjen. Mert hol vannak azok a hibrid kocsik amik KERS-t vagy MGK-H/K egységeket használnak ?Sehol.

    Nem ezen a 20 auton kell megmenteni a világot.
  • RatBaG #176915
  • RatBaG #176914
  • RatBaG #176913
    Most legalább a helyszínhez passzol a szín.

  • maffioso
    #176912
    Hát erre csak személyeskedve tudnék válaszolni, szóval inkább itt befejezném.
  • AnuluWork #176911
    Igen.

    Átléped a fehérvonalat. Gyorshajtasz a boxutcában. Előnyöd 99.9999999999999999999999999999999999%ban nulla, de ha a szabályokat nézzük, mégis elqurtad. Ahogy a Ferrari esetében is történt, de elnézték nekik, mert "jófejek".
  • ToxiMaxi
    #176910
    Legjobb megoldás egy hétfői verseny lett volna, már ha az idő azt engedte volna. Szerintem a legnagyobb kármentés ez lett volna, mert újra visszatérni a pályára költségesebb lett volna. A probléma az alacsony padlólemezben van, ami miatt felúszik nagy esőben a kocsi. Jövőben ezt bele kell kalkulálni, hogy legyen lehetőség esőben is menni.