181894
  • IXEMGabeo
    #177078
    Vicc az egész h Verstappent megbuntettek amikor ez szimpla versenybalesetnek volt... Szívem szerint kirugatnam, lecsereltetnem a birakat/szabalyalkotokat
  • pr3cious
    #177077
    Akkor hatalmas szerencse hogy 0 azaz kereken nulla ilyen eset történt most meg legalább 5 amióta bevezették (leclerc-alonso, most ez meg még jópár) huha súrolta valami a glóriát akkor tuti hogy eltalálta volna!!!! huha huha. meg ilyenek.

    Szerencsés 23év volt. (Bianchit meg 3 glória sem mentette volna meg)
  • sure
    #177076
    Valami fekete tapaszt tettek a nyakára, azt nyilatkozta, hogy így is kapott valamekkora ütést, de jól van/jól lesz.
    Halo nélkül lehet, hogy innentől két hétszeres világbajnok gurulós ágya társaságában nézhetné Jean Todt a futamokat.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.12. 20:10:14
  • sure
    #177075
    Minél nagyobb sebességnél ütköznek, annál nagyobb erővel "dobódik át" egyik kocsi a másik fölött, kisebb az esély, hogy párosodó pozícióban maradjon a két kocsi. Itt egy nagyon "lassú" kanyarban értek össze,

    Mindkét linkelt videóban szerencse volt csupán, hogy az alacsony áthúzást végző kocsi kereke nem találta el telibe másik pilóta fejét.
  • Magnum PI
    #177074
    Nagyobbak az autók, szélesebbek a gumik stb. Sokminden változott. Az biztos ma megfájdult volna Hamilton nyaka ha nincs ott a támasz.
  • adam46
    #177073
    Ezeknél a baleseteknél sokkal nagyobb volt a tempó.
  • pr3cious
    #177072
    Viszont érdekes hogy korábban nem igazán volt ez jellemző - az ilyen esetek - nem azt mondom hogy nem oké a gloria de mivan ha pont azért állt meg így meg ott mert más a kialakítás / súly.
    1,
    2
  • sure
    #177071
    Én is ezt mondom, akinek tegnap még voltak ("Grosjean mehetett volna nyugodtan a levesbe"), annak ma remélhetőleg már nincsenek...
  • adam46
    #177070
    Szerintem ma már senkinek nincsenek kétségei a halo-val kapcsolatban.
  • lac coo
    #177069
    Jah, hat az igaz, osszevissza buntetgetnek....:)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.09.12. 19:29:27
  • RatBaG #177068
  • sure
    #177067
    Azért Russell ma is csendben begyűjtött 2 pontot, meg is vívott érte Oconnal szépen.
    A halo ma is +1, ha valakinek eddig kétségei voltak, remélhetőleg eloszlottak ezzel kapcsolatban.
  • Magnum PI
    #177066
    Viszont az nem érzem fairnek, hogy mikor Hamilton ment be ész nélkül Max mellé és lökte ki kapott 10 másodpercet úgy hogy ő ki sem esett, most meg Verstappen kiesett és kap 3 rajthely büntit? Miért? Ha Hamilton volt a hibás múltkor akkor az miért csak 10 másodpercet ér?
  • barcalaci84
    #177065
    Hamilton belsőjéből lászik h Hamiltn nyit a kormányon h leterelje Maxot :) Persze ő nem enged és ott tartja végig a pályán...Ezt mostanában versenybalesetnek szokták hívni.
    Érthetetlen h ezért Maxet büntetik ...
  • Magnum PI
    #177064
    Szerintem azzal itt sem volt gond. Nem azért ment a húrkákon Max mert nem tudta bevenni a kanyart hanem mert annyi helye volt.

    Mikor befordultak a célegyenesből Luis pont hagyott annyi helyet, hogy Verstappen megfogja a külső ívet, de utána ahogy a képen is látszik a 2. kanyarban már nem hagyta meg és ebből lett az ütközés, na meg abból hogy a hurka megdobta Verstappent. Ha Hamilton levédte volna jobban ez első ívet akkor nem megy be mellé Max.

    Igen, Luis nem hagyott helyett a 2. kanyar előtt már, de mivel Verstappen sem hagyott helyett az 1. körben, szerintem ez így fair volt. így nekem ez versenybaleset.
  • lac coo
    #177063
    Szvsz ez nem helyhagyas kerdese mivel egesz egyszeruen Max a bukoterbe erkezett meg.... Tipikus bevetodes amikor telibeveri a szabalyosan kozlekedo autot.... Olyan Groseanos volt ... Kar erte mert jo verseny lehetett volna.
  • ToxiMaxi
    #177062


    Hagyott helyet :D
    Év vicce, hogy 3 rajthely büntit fog kapni Verstappen, mert a bírák szerint Hamilton hagyott elég helyet.
  • lac coo
    #177061
    Hat azert ott Ham sokkal jobb helyzetben volt, legalabb olyan tempoval ment melle hogy a palyan tudjon maradni...
  • Master91
    #177060
    Lewisról beszélünk aki már lökött ki ellenfelett úgy hogy jobban járt?
  • Magnum PI
    #177059
    Ugyan olyan lehetettlen próbálkozás volt mint amit Hamilton csinált az 1. körben. Csak ő kimenekült, hogy ne legyen ütközés. Verstappen meg még mindig nagyon agresszív és ott tartja lesz ami lesz alapon. Nem érti ha összetöri a kocsit nem kap pontot és nem lesz VB cím. Ma igazából örülhet, hogy mind a ketten kiestek mert ezzel ő jobban járt.
  • ToxiMaxi
    #177058
    Igen, látom direkt trollkodik a lacika.
  • adam46
    #177057
    Hagyd, nem fogod meggyőzni, teljesen feleslegesen koptatod a billentyűzetet.
  • lac coo
    #177056
    Huha, akkor lesz itt cirkusz... :) Szerintem jogos amugy ....Sima amator kamikaze akcio volt csak kivulrol....
  • ToxiMaxi
    #177055
    Az ugye megvan, hogy Hamilton a kanyar közepén még nyitott egy kicsit a kormány állásszögén, hogy biztosan ne legyen elég hely Verstappennek ;)
  • lac coo
    #177054
    Ok. ;)
  • sure
    #177053
    VER 3 rajthely büntetést kapott.
  • ToxiMaxi
    #177052
    "Ha nincs ott Hamilton akkor sem veszi be a kanyart , ilyen kanyarbemenettel ilyen tempónál is jó esetben valahogy átbukdácsol a hurkákon"
    Ha nincs ott Hamilton nem fékez ilyen mélyet és simán beveszi a kanyart, mint ahogy a korábbi körökben is tette, meg aztán Hamilton is mélyet fékezett, de persze az nem probléma.
  • IXEMGabeo
    #177051
    Utkozesre reagálva sztem Verstappen volt kicsit vakmerő, de inkább nevezzük ezt szimpla versenybalesetnek...
  • adam46
    #177050
    Köszönjük az ismételten magas színvonalú véleményedet!
  • lac coo
    #177049
    A fránya rút glória :



  • lac coo
    #177048
    Magán vélemény ... Innen nem lehet előzni, Még próbálkozni se ! :) Nem értem mit akart Max... Persze be lehet gyűrni valahogy az autót bele kanyarba abukótérbe a másik autóba lesz ami lesz alapon ( monjuk ő mindig így szokta, de ez más kérdés ...) , nálam sima agyatlan kamikaze akció... Ha nincs ott Hamilton akkor sem veszi be a kanyart , ilyen kanyarbemenettel ilyen tempónál is jó esetben valahogy átbukdácsol a hurkákon ....

  • sure
    #177047
    Kicsit kiszellőztették a fejüket a visszaséta alatt, meg nem lettek egyből összeeresztve. Jelenleg épp jelenésük a stewardesseknél.
  • IXEMGabeo
    #177046
    Végre egy jó verseny volt, nagy gratula Danielnek idén sokat szenvedett kijárat neki a győzelem.
  • sure
    #177045
    A pont az i-re a leggyorsabb kör RIC által az utolsó körben. Kábé mintha azt üzenné VER és HAM részére: Elkövettétek a hibát, hogy ma elmentetek otthonról, ezért én most jól odaszarok a lábtörlőtökre is
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.12. 17:33:46
  • desigo
    #177044
    Nekem meglepő,hogy mindketten milyen higgadtan,visszafogottan kezelik a helyzetet.




  • sure
    #177043
  • mcmoha
    #177042
  • Ingy2
    #177041
    Valahogy nem volt őszinte Lando mosolya
  • Stockbauer33 #177040
    Ric
  • pr3cious
    #177039
    Végre olyan az F1 amilyennek lennie kell, kiváló ez a szezon, lehet most végre stimmelnek az elemek. Jövőre pedig megint szabályváltoztatás és lehet minden unalmas lesz megint, vagy élvezhetetlen...