181775
  • RatBaG #176997
  • maffioso
    #176996
    Én azt várom mint Leclerc első ferraris évében.
  • lac coo
    #176995
    100 %-os :)

    Ha egyforman jol mennek abbol soha nem sul ki jo dolog szerintem...
  • sure
    #176994
    Nem gondolnám, hogy inasnak viszik oda RUS-t, de bizonyítania kell, kvázi azonnal, és hosszabb távon, mint egy egyszeri beugrás. Ha HAM hasonlóan el tud húzni RUS-től is, mint BOT-tól, akkor nem kérdés, hogy be fogják állítani HAM mögé, akár tetszik neki, akár nem. Az érdekesebb szitu lehet, ha RUS húzna el jelentősen mondjuk a nyári szünetig, hiszen ha HAM magától nem áll be mögé, szerintem a csapat nem fogja, talán nem is tudná erre kényszeríteni. Ha nagyjából pariban lesznek, HAM jövő évi motiváltságát nagyban befolyásolja majd, behúzza-e idén a VB-t vagy nem.

    Amúgy mi az a 100-5os pilóta?
  • sure
    #176993
    Amúgy sose mondd, hogy sose :), és jövőre akár az is előfordulhat (én legalábbis titkon nagyon bízom benne), hogy esetleg a Ferrari vagy a McLaren adja a "bajnokesélyes" pilótát/pilótákat, illetve az ehhez szükséges autót alájuk.
  • lac coo
    #176992
    Hát jó de ezt melyik épeszű csapat engedi ? :D Lehet russelt egy vagy két évre inasként ( kettes számúként ..) alkalmazzák , hogy mire Hamilton visszavonul 100-5os pilóta legyen ...
  • sure
    #176991
    Attól függ, kinek mi a jó - nekem (és biztos, hogy sok más nézőnek is) az ilyen a legjobb felállás :)
    Garantáltan izgalmas szezon, főleg, ha esetleg a túlzott kakaskodás miatt egy nevető harmadik húzza be a címet végül.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.07. 20:48:11
  • lac coo
    #176990
    És akkor hogy lesz Mercinél, én úgy tapasztaltam két nagyon gyors , bajnokesélyes pilóta egy csapatban sose jó dolog ...
  • sure
    #176989
    Alpha Tauri is bejelentette, hogy marad a felállás, Tsunodateheti magát jövőre is.
  • lac coo
    #176988
    jajj... :D
  • repvez
    #176987


  • sure
    #176986
  • RatBaG #176985
  • sure
    #176984
    repvez, tényleg ne az legyen már, hogy téged mindig csak basztatlak/mindig csak téged basztatlak - szoktad nézni a Laptimingot?
    A gumik eltúlzott fontossága, kavicsos pályák témája is feljött. Nekem ők a kedvenceim F1 összefoglaló-kielemző témában:
  • sure
    #176983
    Hány vélemény van ebben a topikban a futam leintése és a #176981 között a leggyorsabb kört érintő Hamilton- és Bottas- nyilatkozatokkal kapcsolatban?...
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.06. 16:58:31
  • AnuluWork #176982
    Ez az a történet, ami tényleg totál érthetetlen egy olyan csapattal kapcsolatban, mint az Alfa. Kimit megértettem, miért ment oda. Aztán ott ragadt, sajnos két éve egy kalap szar az autó, de ez van. Még a Williamset megérteném, Russel-Bottas csere. Értelme is lett volna. De ez valami mánia a finnekkel kapcsolatban, hogy Hakkinent-Raikkonenre, Raikkonent-Bottasra kell cserélni? Anno Kimi feltörekvő titán volt, de most Bottas mi? Kiégett titán a mezőny második leggyengébb csapatában? :D
  • repvez
    #176981
    Érdekes , mások is hasonlo vélemyénen voltak mint én , nekik valahogy nem soikerül beszologatni ? csak nekem ?
    Hmmm érdekes.
  • mcmoha
    #176980
    https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-alfa-romeo-announce-valtteri-bottas-to-join-the-team-in-2022-on.6Ezs9zhh2jV1ceMcHs3e4S.html
  • b-type
    #176979
    Pedig egyszerű, csak nyitottnak kell lenni. Egyfelől megnézed az onboard-t az egy qva nagy kör volt.
    Más kérdés hogy a Red Bull még így is gyorsabb, de ha valaki a Q3-ban az utolsó futáson még 3tizedet(0.345) javul, az nem gyenge. A 23 miniszektorból 4 volt ami nem zöld vagy lila volt. Azaz szinte mindehol gyorsabb volt a korábbi teljesítményénél.
    ..és erre egész nyugodtan lehet mondani hogy 'odatette'.
  • maffioso
    #176978
    Nekem is kibaszta a biztosítékot, de már nem akartam belekötni. Katasztrófa, ahogy itt egyesek fényesre políroznak dolgokat.
  • b-type
    #176977
    :) persze, Hamilton abban az esetben nem bánta volna ha Verstappen vitte volna azt az egy pontot. akkor természetesen csinálja Bottas és a csapat...maga a versenyző nagyon keveset tud az éppen zajló futamról nagy totálban.
    Tök jó megnézni onboard-ból néha a futamot, sokkal magányosabb érzés, annyi infőja van amit kérdez, és amit rá bíznak...de azt is lehetőleg oylankor amikor egyenesben megy, mert egyébként feszülés van koncentrációban egy ilyen futamon mint a tegnapi.
    Amennyiben tényleg odapörkölt volna Bottas egy izom leggyorsabb kört, úgy okkal lehetne rá qvára berágni, de nem ez volt, a végét elvette. :)
  • sure
    #176976
    Már megint ki vannak szegénynek a szavai forgatva; nem ezt a részét nem érti, hanem az a baj, hogy Hamilton gyilkos. Igen. Hiszen nyilvánvalóan hazudik, hogy nem bánta volna, ha Bottasé a leggyorsabb kör, és hát mint tudjuk, aki hazudik, az csal (szintén igaz Hamiltonra, szerinte legalábbis), aki csal, az lop, aki lop, az meg gyilkol.
  • b-type
    #176975
    Szerintem itt egyedül te nem érted mi történik.
    1: Bottas-t kihozták mert miért ne, ingyen volt. Felrakták neki a pirosat és felkészültek. Rá akkor lett volna szükség, ha Perez-t megint beáldozzák hogy elvigye a leggyorsabb kört....ugye ez történt Silverstone-ban, amikor Perez pontszerző helyét beáldozta a Red Bull hogy elvigye a leggyorsabb kört. Mivel pontzónán kívül került így nem kapott pontot érte, de Hamilton sem kapta meg.Bottas azért kellett hogy erre ne gondoljon a Red Bull megint, ahogy írtam ingyen volt. De alapvetően egyértelmű hogy ha lehet Hamilton vigye el.
    Hamilton-t kihívták hogy az utolsó körben rámenjen a leggyorsabb körre....és azért hívták a végén, hogy a Red Bull ne reagálhasson rá, ha van egy +kör, akkor kihívják Verstappen-t is, hiszen Hamilton kiállásával neki is ott az ablak és ingyen próbálkozhatnak.
    ...egyébként ugyan ezt megcsinálták az első Red Bull Ring-s futamon (Styria). Sőt az év elején Bottas Bahrain-ben ugyanez, amikor Verstappen-től kellett elvinni a pontot, Hamilton nem jöhetett mert ott volt mögötte Verstappen a frisebb gumikon, és Bottas ingyen elvitte.
    ennyi.
    2: Bottas-nak meg azért szóltak, mert Vettel megpördülésénél Bottas nagyon belassult. Ez két dolgot eredményezett, rászóltak Verstappen-re hogy nyomja ahogy a csövön kifér, hogy az ajándékba kapott időkülönbséget tudják tartani, így nem kell spórolni, amíg az időkülönbség Bottas-l szemben megvan bármikor jöhetnek ingyen cserére.
    Ezét szóltak Bottas-ra hogy ne foglalkozzon a gumikopással, nyomja neki hogy visszakerüljön Verstappen ablakába.
    Ez végül nem sikerült, és a Mercedes kirántotta Hamilton-t egy korai elévágásra...ez utólag hiba volt, de nem tudtak mást csinálni ha elévágásban gondolkodnak.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.09.06. 04:04:39
  • Magnum PI
    #176974
    "I guess Verstappen won" :)

    https://streamable.com/bdc5k3
  • b-type
    #176973
    vagy:

    ..Az autó nem volt tökéletes, én pedig a tőlem telhető legjobbat nyújtottam, hogy javuljak és tanuljak minden egyes héten… De jöjjön az, amit mondani fogok erről a dologról: nehéz időket éltem át a Red Bullnál, mert nem éreztem, hogy igazán támogatnak, és ugyanúgy kezelnek, ahogy másokat. És számomra… Ez olyasvalami, amit egyszerűen nem tudok elfogadni. A belemet kidolgoztam minden egyes nap, próbáltam eredményeket szállítani a csapatnak, de nem adták meg azokat az eszközöket, amikre szükségem lett volna ahhoz, hogy eredményes legyek. Megpróbáltam megoldásokkal előállni, de nem hallották meg a hangom, vagy épp hetekbe telt, mire változásokat láttam.”

    „Valamilyen okból kifolyólag soha nem illettem bele abba az ülésbe – egyszerűen nem tudott működni.”

    „Nem vagyok az a fajta ember, aki belekezd a sárdobálásba a médián keresztül, mert őszintén hálás vagyok a Red Bullnak a lehetőségért, mint ahogy mindenért, amit pályafutásom során tettek értem. Tényleg az vagyok. De megengedték, hogy elmondjam az igazat.”

    „Szóval itt van. Az igazság.”

    Bár a Red Bullnál a 2019-es szezon első felében számos alkalommal hangoztatták, kitartanak Gasly mellett, a Magyar Nagydíjat követő nyári szünetben végül úgy döntöttek, visszaküldik őt a Toro Rossóhoz.

    „Budapest után, miután elköszöntem Anthoine-tól [Hubert], vakációra mentem. De mielőtt távoztam, felhívtam a csapatfőnökünket, Christian Hornert, hogy megkérdezzem, mi többet tehetnék még a versenyhétvégéken, hogy fejlődjek, és hogy oda tudna-e figyelni jobban az én oldalamra a garázsban, hogy lássa, mit lehetne tenni. Christian azt mondta, megtesz mindent, ami tőle telik. Ennyi volt.”

    „Javulni akartam. Azt akartam, hogy működjön.”

    „De Helmut Marko felhívott, miközben Spanyolországban nyaraltam, és azt mondta, ’vissza fogunk küldeni a Toro Rossóhoz, cserélni fogsz Alex Albonnal. Ez nem jelenti azt, hogy vége a közös sztorinak. De a nagy médiazajban úgy érezzük, ez a legjobb megoldás’.”

    „Így megy ez. Ilyen az F1.”


  • repvez
    #176972
    szeretem az ikyen nyikatkozatokat
    Mikor a versenyzo és a box mást mond vagy a riporter máshogy forditja.
    vagy ha utolag magyarázzák a bizonyitványt.

    Azt hittem, a leggyorsabb körre megyek, de aztán Lewis mögött is nagy volt a tér, ezért ő is kiállt. Nyomtam az első körben, az első két szektorban teljes gőzzel nyomtam. Aztán megkértek, hogy lassítsak a kör végén.”
    Csak játszadoztam, visszavettem a végén

    Ha nem lenne csapatrádiozás és nem beszélnék meg az osszes létező variáciot, meg verseny közben a helyzetet még el is hinném, hogy nem azért küldték ki, hogy meglegyen a leggyorsabb kör.

    „Fogalmam sem volt erről. De nem is számít. Ha Valtteri szerezte volna meg, az is rendben lett volna. Végső soron szükségünk volt a leggyorsabb körre, annyi pontra, amennyit csak szerezhetünk csapatként. Szóval ha Valtteri szerzi meg, nem jelentett volna nagy különbséget. De mint mondtam, még csak nem is tudtam arról, hogy Valteri megállt. Az én kiállásom az én döntésem volt, mert kellet a pluszpont, és meg is lett, szóval minden rendben”

    Annyira nem tudott rola és annyira nem számitott hogy kié a pont, hogy belesirt a rádioba, hogy kell neki a plussz pont.

    Majd ezek után jott a bottas utasitás, hogy mégse ové lesz a leggyorsabb kör és az utolso korbe kihozták Hamit. ami egyáltalán nem szokványos, mert a legtöbb esetben akkor hozzák amikor bottast, hogy legyen egy bemelegito kör egy gyors kör meg ha nem jön be akkor még egyszer , vagy csak egy szipla levezetés, de nem egy körön belül, a kivetető körön.

    meg :
    ő is kereket cserélt, elhangzott egy rádióüzenet, hogy ne foglalkozzon nagyon a gumikopással, csak az számít, hogy visszazárkózzon Verstappenékre. Ez egyébként nem sikerült neki.

    Egy kiálláson voltunk, és elég sokat kellett spórolnom a gumikkal. Nem voltam olyan gyors
    Ez valahogy ellentmond nekem .

    ugyhogy szép kamuzás ,de köszönöm nem veszem be.

    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.09.05. 20:44:33
  • ToxiMaxi
    #176971
    Bottas, amikor toppon volt tudta hozni Hamilton tempóját időmérőn, Perez GP2, Verstappenhez képest. Nem tudom min múlik, de jövőre szabályváltozás, mindenkinek új lesz a kocsi, meglátjuk.
  • Magnum PI
    #176970
    Lehet 3 próbálkozás után rájöttek a RBnál, hogy mindegy kit raknak oda a végeredmény ugyanaz. Akkor maradjon Perez mert ő legalább hoz egy csomó pénzt a szponzorai által.

    Érdekes módon mind a 3 pilóta ugyanazt az utat járta be. Jól kezdtek, majd egyre lentebb süllyedtek. Szerintem a probléma forrása, az hogy befrusztrálódnak, hogy nem tudják hozni Verstappen szintjét és nem is értik, honnan veszi ki a pluszt Verstappen és egyre inkább erőltetve vezetnek, próbálkoznak. Olyat akarnak kihozni a kocsiból ami már nincs benne és egyre többet hibáznak, hamar fogy a gumi stb.

    Hasonlót látok Bottasnál is. Most, hogy Hamilton belead mindent Bottas nem tudja tartani a tempót és nem is érti Hamilton, hogy csinálja. Többször nyilatkozta nem érti, miért gyorsabb Hamilton. így hamar elalszik a tűz és marad a körözgetés
  • AnuluWork #176969
    Igen, Wéberék kicsit elszálltak. :D
  • ToxiMaxi
    #176968
    Ha Perez nem nő fel a feladathoz, akkor a konstruktőrit behúzza a Merci. Bottas fényévekkel jobb időmérőn, mint Perez, aki hiába jobb versenyen, mindig rossz helyről rajtol az értékelhetetlen időmérője miatt.

    Más:
    Gasly jó versenyt ment, jól összeszedte magát, lehet jót tett neki a RB-os menesztés, de nem hinném, hogy RB pilóta lesz valamikor újra. Mondjuk nagyon máshova nem is tudna igazolni.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.09.05. 19:23:10
  • HTS s3rg1nh00
    #176967
    cserébe viszont a második kerékcseréknél (VER/HAM) úgy bealudtam,hogy egy 1,5 órás szundi lett belőle
  • Magnum PI
    #176966
    Azért valamennyire mégis. Erről szól a konstruktőri. És hát láthatjuk ki vezeti.

    Pár éve senki nem vitatta, hogy a Merci a legjobb. Vagy Schumacher idejében az hogy a Ferrari. Most is van legjobb technika csak annyival nem jobb most, hogy ennyire egyértelmű legyen.

    Szerintem továbbra is van egy kis előnye a Mercinek ha másban nem is vezethetőségben és kiegyensúlyozottságban. A RB-t látjuk hogy csak Verstappen tudja vezetni. A Mercit meg Bottas is behozza 3. helyre sőt még néha nyert is.

    Hogy miért úgy írom, hogy "Bottas is". Mert Russel, ahogy lehetőséget kapott bucira verte Bottast. Szerintem Bottas gyenge pilóta. Ő tényleg csak a technika miatt van ott. Az idei évben látjuk csak igazán mit is ad hozzá Hamilton a csomaghoz és hát jelentős. De én még mindig úgy érzem Verstappen még annál is többet ad hozzá.

    Ha csak 2 márka lenne vagyis 10 RB meg 10 Merci versenyezne a pályán szerintem nem lenne kérdés melyik márka vinni a konstruktőrit


    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.09.05. 18:25:27
  • lac coo
    #176965
    3-an votlak körön belül, azt azt hallom az év versenye.. LOL. :D
  • ToxiMaxi
    #176964
    Nyilatkozatokból nekem az jött le, hogy 3-asból a bukkanó miatt a váltó 6-osba kötött ki 2 kanyarban is (nem vagyok biztos benne, hogy egyszerre 2 sebességet tudnak váltani, de majd te ahogy szoktál ennek is utánajársz), ezért az ERS már a 7-es kanyarba töltésre kapcsolt, mert több energiát fogyasztott, ami azt jelenti, hogy lóerőket vesztett. A DRS hiánya az egyenesben pedig a két versenyző kvali körének összehasonlításán is durván látszott. Persze gondolom te ezt pontosan tudod, ugye Lacika...
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.09.05. 17:27:26
  • sure
    #176963
    Azért örülök, hogy nem így lett
  • sure
    #176962
    Volt erről egy Grill the Grid epizód, ott is elég sokan bevallották.
    Most azt mondta ROsberg, hogy ez még a WIlliamses ideje alatt volt, de az meg szintén Rosberg volt, ha jól emlékszem, aki a Schumacher elmetrükkjei között említette, hogy direkt foglalta előle a klotyót Schumi. Szóval nem járt jól, hogy feladta ezt a szokását :)
  • HTS s3rg1nh00
    #176960
    kb a mezőny fele kimegy,a másik viszont nem...ilyen ez :D
  • sure
    #176959
    Tippelek egy merészet a mai befutóra:

    1. LEC
    2. ALO
    3. RUS

    BOT elintézi saját magával együtt VER-t és HAM-t is, a következő versenyen meg pihi, helyére RUS.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.05. 14:49:12
  • sure
    #176958
    LOL, most épp Rosberg csinálja a Sky-on a grid walkot, épp most vallotta be élő adásban, hogy ő bizony a gridre kiállás után már nem ment ki vécét keresni, hanem simán bepislantott az ülésbe, ha kellett....
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.05. 14:38:24
  • mcmoha
    #176957