181773
  • maffioso
    #177118
    Ismét egy komment ami bebizonyítja hogy számodra a tények értelmezhetetlenek. Járd már körbe legközelebb azt amihez hozzászólsz légyszi.
  • repvez
    #177116
    Sennát nem a kerék ölte meg, hanem a felfuggesztés rudja ment be a sisakon, ahogy most is megtörténhet Haloval is.

    ÉS én nem azt állitom, hogy ugy ahogy megtörtént nem védett a halo, hanem azt, ha nincs a halo, akkor egyáltalán nem pont ugyan ez a végkifejlett , a kerék nem pont ugyan itt megy el .
    Mivel minden ok okozat , ha egy elemet kiveszel akkor megváltoztatja az egészet és igy már nem biztos, hogy 100%osan kijelenthetjuk, hogy halo nélkül bioztos meghalt volna.

    Meglehet, de egyáltalán nem biztos.
  • lac coo
    #177115
    Senna örült volna egy HALO-nak, mikor a kerék megölte .... Nem is értem mi a vita tárgya ...
  • sure
    #177114
    #177070
    #177071

    Lám, mindketten tévedtünk...
  • repvez
    #177113

    kb ez az a pillanat amikor abba a helyzetbe ér a kerék ahol a halohoz elöször ér, ha nincs akkor lemegy a fülke mellé a hutó részre és max a kormány magasságában elmegy.

    DE ha a videot tovább nézed a halo, meg bevezeti Hami feje felé kb mégegyszer annyit mint maga a kerék szélessége és igaz, hogy nem fér át a nyiláson,de azért bele ul a kerék a halo felső nyilásába ezért tudott a sisakhoz érni.
    Az amit ti linkeltetek már ezt a pillanatot mutatja, de ez a halo eredménye, nem ez lett volna a pozicioja a keréknek halo nélkül.

  • adam46
    #177112
    Csak súlyemelésnél nem a nyakadra rakod a súlyt, hanem vagy a csuklyádra, ha high bar guggolsz, vagy lentebb, ha low bar guggolsz. Ennek itt bizony csúnya vége lett volna, ha nincs a halo, mert a gumi összeroppantotta volt a nyakat és a csigolyákat, ahol ott van a gerincvelő és ha az sérül, akkor...
  • HTS s3rg1nh00
    #177111
    az a baj,hogy direkt nem érted,aztán meg hozol egy példát ami józan paraszti ésszel is hülyeség.egy lefelé zuhanó repülőből miért katapultálna valaki bármilyen más irányba,mint felfelé?
    a súlyemelők meg pont arra edzenek,hogy kibírják a terhelést minden izmukkal.
    itt viszont az van,mintha egy tégla esne a fejedre,csak nagyobb a tömeg.összenyomódik a nyak és az izmok amíg bírják,aztán a csigolyák jönnek és annak sosincs jó vége.
  • sure
    #177110
    Azért elég sok katapultált pilóta szenvedett akár átmeneti, akár maradandó gerinc- vagy csigolyasérülést, pedig ők erre kifejezetten készülnek és gyakorolnak, hogy felvegyék a legoptimálisabb pozíciót, még mielőtt a terhelés érné őket. A katapultálás folyamán, még ha pár másodpercre vagy tizedmásodpercekre is éri csak őket a sok gé, de az még mindig egy fokozatos gyorsulás majd lassulás, nem "ütésként" kapják.
    A súlyemelőkre sem dobják rá fél vagy egy méterről a 260 kg-ot (vagy ha mégis, akkor nem nézek elég súlyemelést, bocsi....)


    A rózsaszín vonal mutatja, hol ment volna el a kerék glória nélkül, a zöld meg azt, hogy merre térítette végül el, nem tudom, miről beszélsz, hogy a glória miatt még jobban belógott a kerék, mint anélkül tette volna.


    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.14. 20:35:11
  • repvez
    #177109
    igen a vadászpiloták is azért katapultálnak felfelé és nem lefelé, mert jobban birják a nyulást mint az összenyomást igaz?

    A sisak ki van támasztva oldalrol és hátulrol, elöre a hans tartja, Gondolom a sulyemelök is belehalnak a 260kg megemelésében mert a gerincuk összeroppan.
  • repvez
    #177108
    ez már az a pillanat amikor a halo pont bevezette a pilota fejére a kereket és megult egy kicsit a hézagban.
    Ha megnézed a sure által linkelt videot , ott láthatod, hogy egy gumi szélességnyit mozdult befelé a kerék a halonak köszönhetöen.
  • HTS s3rg1nh00
    #177107
    csak azt felejtetted ki a nagy számolgatásban,hogy az erő lefelé nyomta volna a fejét,a baleseti lassulások miatt bekövetkezett erők viszont összenyomás helyett megnyúlásként jelentkeznek,amit a bitang erősre edzett nyakizmokkal el tudnak viselni (és van tér kimozogni,de ha a gerincet összenyomod...)
    ha nincs a halo,akkor telibe végigcsúszik a diffúzor a bukón és bazi nagy szerencsével csak örökre tolószékbe kerül a csigolyái miatt,de mivel ott egy nagyon apró felületen adódott volna át a sisak és az autó hátsó része közt a RB teljes tömege,most szocsi helyett temetésre készülne a sport.ez olyan tuti,mint hogy itt ülök a székben.

    amúgy a McLaren 1-2-je a 3-as és 4-es számú autóban a csapat ötödik dobogója a szezonban,Ricciardo hatodik top6-os szereplése a csapattal egy hétvégén,ahol a 7-es rajtszámú autó nem versenyzett.ez DR pályafutásának nyolcadik győzelme,9 évvel a csapat utolsó elsősége után
  • nearo
    #177106
  • sure
    #177105
    Ebből a szögből nézve talán jobban látszik.
    Érdemes "kikockázni", azaz pause, és a csúszkával egérrel a negyedik és az ötödik másodperc közt húzva alaposan megnézni.hol lett volna a kerék, ha nem tereli felfelé a halo. Még így is csücskös volt kicsit, de valóban, MINDEN ellen nem tudják megvédeni a pilótát, csak törekedni lehet rá. Az, hogy van halo meg bazierős kaszni, nyakvédelem, bazierős sisak, tűzálló ruha, még mindig nem jelenti azt 100%-osan, hogy soha többé senki nem fog versenybalesetben meghalni vagy maradandó sérülést szerezni.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.14. 18:42:40
  • AnuluWork #177104
    [Sóhajt]
  • repvez
    #177103
    ha megnézted a felvételt akkor láthatod, hogy a kerék a kocsi gerincén megt átt és a HALO-n állt meg és onnan gurult elöre ekkor érintette a sisakot.
    Na mármost ha nincs a gloria akkor a kerék nem áll meg rajta és nem tud elöre gurulni rajta hanem leesik a fülke mellé, és a kocsi hasa meg felül a T kamera meg az orr vonalánál, mert azt meg ugye arra tervezték, hogy ha fejre áll a kocsi akkor ne érjen a sisak bele a betonba.

    Tehát , erre mondom, hogy mindenki azt mondja, hogy a halo milyen jo hogy volt, mert megvédte, de azt nem nézi senki , hogy mi lett volna nélküle, mert lehet, pont hogy miatta lett veszélyesen közel a kerék.
    Amit igaz, hogy megvédett ,de nem is lett rá volna sükség nélküle sem.

    Meg ha már számolgatsz, akkor azt nem ilyen egyszerüen lehet meghatározni, mert ha igy nézed akkor miért nem szakad le a feje nekik, amikor 50G-vel becsapodnak? pedig ott is a 1,5kg os fej az 1,2kg os sisakkal, az 2,7x50= 135kg ennyi erő terheli. mégse esik le a fejuk vagy esik ki a szemük.
  • RatBaG #177102
    minden oké nem fáj az a nyak. irány nevjork, met gála:


  • sure
    #177101
    Ki tudja, talán lehetett volna Baumgartnernél is hamarabb magyar F1-es pilóta, ha a 80-as évek végén is lett volna már halo az alacsonyabb Formula kategóriákban is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kissé morbid, hogy egy ilyen listára autóversenyző felkerül Germany / modern Germany alatt :(
  • HTS s3rg1nh00
    #177100
    kielemzem én neked,ha kell.
    egy mostani autó önsúlya ~750 kg,tegyük fel ebből elfogyott a 130-140 liter benzin 1/3-a az ütközésig,96-105 kg /3,azaz 32-35 kg.
    google szerint a súlyelosztás 53,5-54,5%-a megy hátra.
    így kb.1 hátsó kerék 192 kg súlyt cipel.légyszi vegyél "pár pillanatra" ennyit a nyakadra meg a gerincedre,aztán ha életben maradsz,beszélgethetünk tovább.
  • nearo
    #177099
    kurvamindegy mennyit bír a sisakod, ha egyébként a gerincedet nyomja össze a másik autó -.-
  • repvez
    #177098
    pontosan, amig nem történt meg a Bianchi féle baleset azelött egy olyan eset sem volt ami ezt nagyon indokolta volna.
    A kocsik is rengeteget változtak nagyobbak lettek és nehezebbek. ha nem nö a meretuk, akkor talán nem is tudnának ilyen pozicioba rámászni egymásra.
    Meg a fejelsztésekkel lehetett volna megnézni, hogy mi okozza az ilyen eseteket és nem csak célirányosan egyféle esettel kapcsolatban.
    Például, ha hátrafele a hátsó kerék mögött is folytatódna a padlólemez, akkor nem lenne nagyon esély arra , hogy összeér a két kerék, megakadályozva a feldobást.
    Ugyan igy az első szárnyon kivül mindig hagynak egy gumikivágó kis fülecskét.
    Arról nem is beszélve, hogy folyamtosan arrol is szolnak, hogy a sisakok is mit kibirnak, de senki nem mondta, hogy ebbe nem biztos , hogy meghalt volna Hamilton, mert a sisak és a HANS meg a bukokeret védett volna annyit arra a pár pillanatra.

    Egyböl mindenki ugy nyilatkozik, hogy biztos meghalt volna bele ha nincs a Halo, anélkül, hogy kielemezték volna.
  • HTS s3rg1nh00
    #177097
    mivel sérülés nélkül megúszta,szvsz nincs vele baj azon kívül,hogy nem vicces.ha komolyabban megsérül/meghal,akkor lenne vele gond.
  • sure
    #177096
    Másik fórumba rakta be valaki (ott már indul a csihipuhi, ízléstelen-e és ha igen, akkor miért nem), de tényleg kajakra kinn van Briatore instáján...

    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.13. 19:50:04
  • sure
    #177095
    Laptiming
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Érdekes, azt gondoltam, Walter Csabi kritikusabb lesz VER iránt.
    Egyelőre szerintem továbbra is ők csinálják a legkorrektebb futamelemzéseket.


    Ground Effekt
    A cím mondjuk ütős
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem rosszak ők sem, csak túl hosszúak, illetve túl hamar van a futam leintése után


    Kik-mik vannak még, akiket ajánlotok?
    A fácsés Wéber-Michelisz-stb... elemző műsorban a kanyarról kanyarra az összes telemetria kielemzése nekem már túl sok. Ez nem az ő hibájuk, az enyém :)

    Van még a Bereznay, ő kvázi a futam leintése után egyből streameli a magáét, az indexes régi Boxutca vagy hogy hívták, néha egész tűrhető volt, de ami idén az utódja lett, katasztrófa.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.13. 19:22:39
  • pr3cious
    #177094
    Tereljük is a témát egy fontosabb ügy felé: A FIA-n kívül (megint) kinek fájt volna ha Verstappen nem kap büntetést? Tegye fel a kezét.
  • Magnum PI
    #177093
    Szerintem is a méret, forma és arány változások a fő ok, hogy sokat járnak a kerekek a pilóták feje körül, de nem a glória vonzza őket.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.09.13. 10:10:14
  • Magnum PI
    #177092
    Ezen az alapon? Hogy következik abból amit én írtam, az amit te írsz? :)
  • pr3cious
    #177091
    Mindegy csak arra akartam kilyukadni hogy eddig ez nem volt jellemző (F1-ben), most meg hirtelen megszaporodtak az ilyen esetek.
    Talán azért mert a Halonak köszönhetően megváltozott a kocsik formája és súlya, ráadásul majdnem 1.5x nagyobbak mint régen.
  • AnuluWork #177090
    Hamilton drukker lett, a bárki csak ne Vettel alapon. Egy ideig utálta Vettelt. Előtte Kimit utálta. Amióta szarban ülnek, kevesebb a fika. Viszont legalább mindent megmagyaráz. Ált. szemellenzősen, kettős mércével. Kb. amióta ide ír, ennyit szűrtem le. De javítsatok ki, ha nem, vagy valami változott. Amúgy, semmi bajom vele, autós topikokban teljesen normális, nem is foglalkozom vele.

    Itt szvsz annyi történt, hogy a Silverstoneban és a Ringen történtek és az elqurt kerékcsere után most nem hagyta, hogy Hamilton behúzza, vagy több pozícióval előtte végezzen. (Behúzta volna, ez egyértelmű.) Amikor bementek a kanyarba, már látható volt, hogy kb valami hasonló lesz, nem fogja hagyni, hogy Hamilton megelőzze (szerintem ott nem is kellett volna, utána simán elmehetett volna, de ez most már lényegtelen). Ezért kockáztatott, de úgy akarta kitenni, hogy végre Hamiltonnak is fájjon. ProstSennásan. (Valahogy a sprintfutamos hétvégéken mindig összeakadnak. Silverstonban csak Verstappen bukta, most mindketten. Szerintem, a szezon végéig ugyanez lesz, függetlenül attól, hogy éppen ki vezeti majd a VBt.)

    Az én véleményem szerint mindketten erőszakosak voltak, Hamilton nem gondolta, hogy Verstappen ezt meglépi. Ez hibás helyzetfelismerés volt. Verstappen meg a Bottas leradírozás után megunta, hogy itt az esély, és megint feláll a Mercedes a padlóról, így nem szarozott. Versenybalesetnek tűnt, de míg a kanyar elején valóban Hamiltonnál a pozíció, a közepén már tényleg nem hagyott helyett. Részemről, mivel mindkettőt utálom, és nekem tök mindegy, versenybaleset, de mivel a FIA a kanyart nézte, az alapján Verstappent el lehetett meszelni.

    Más kérdés, hogy hasonlókért büntit se adnak, nemhogy utólag 3 rajthelyes büntetést, de ez most megint csak azért kellett, hogy Hamiltonnal végre megnyeressék a VBt és végre meglegyen az a rohadt rekordja, amire hajt, és Russelre építve (szerintem nem győztes alkat, versenyen évek óta semmivel se több, mint egy Giovinazzi vagy Grosjean) a Merci váltson, mielőtt mint csapat lelép a F1ből! (Amint tényleg minden körülmény egyforma lesz, esetleg nem jön össze a jövő évi autó, és már nem lesz meg az az akkora előnyük, mint most, mint csapat, szerintem le fognak lépni, de max. nem lesz igazam.) Minden esetre egyértelmű a RB taktikája: Hamilton előtt végezni bármi áron. Főleg a 3x pont bukása és a Ringen történt véletlen full RB leradírozás után. Hogy ez elég lesz-e egy VB címhez, nem tudom? Minden esetre jelenleg Max Lewis előtt van és egy rakat verseny hátravan, viszont ahogy kinézett Verstappen padlólemeze, szerintem többet fognak hosszútávon bukni a monzai balesettel, mint amit most hozott nekik az, hogy Hamilton SE szerzett pontot.

    Nekem a nap versenyzője amúgy Bottas volt, nem Ricciardo! Remek győzelem volt, fene se tudja, hogy Lando felért-e volna rá, ha előzni kell, vagy kiteszik egymást. Ez olyan Berger-Alboretos 1988 volt. Akkor is a két nagy kiesett, ők meg kettősben, olasz közönség előtt behúzták. Most a McLarennek kellett már nagyon, és - az ő szempontjukból - végre behúzták.
  • b-type
    #177089
    A Motogp egy más versenyág. Most visszakérdezhetnék hogy az F1-ben miért nincs fefújodó börruha. Két eltérő versenytechnika eltérő kockázati lehetőséggel. A Motogp-ben kifejezetten ritka hogy valaki beszorul a motorba, és az F1-ben meg az fordul elő elenyésző százalékkal hogy kirepűlnek az autóból.
    Ettől még mindkettő bevállalós sport, sajnos mindig történik valami ami ezt mondatja.... ha nem az F1-ben, vagy a Motogp-ben akkor az odavezető kinevelő versenysorozatokban.
  • RatBaG #177088
  • Master91
    #177087
    nézted a mostani futamot? glóriás tudod
  • pr3cious
    #177086
    De ezen alapon ha továbbfejlesszük simán megtehetnék hogy távirányítós autóval versenyezzenek és a pilóták csak a boxból játszadozzanak :)
    100% garantált biztonság.
  • Magnum PI
    #177085
    Mert rohadtul nem vesz el semmit a sport értékéből, vagy dinamikájából, az hogy ott van a glória a pilóta felett cserében lehet hébe-hóba életet ment és egy maroknyi károgót leszámítva 2021-ben ez már senkit nem zavar.
  • pr3cious
    #177084
    Mondjuk a Massas féle rúgót egyenesen arcba, számomra nem annyira scifi. 3d

    MotoGP-ben ahol szintén ennyivel mennek miért nem építjük körbe glóriával, vagy tiltsuk be az egészet? Az miért lehet egy még mindig bevállalós sport?
  • b-type
    #177083
    Amit írsz az egy elég lehetetlen feltételezés, nehéz elképzelni hogy egy alkatrész a gloria nélkül nem okoz kárt ott ahová esik, ellenben továbbpattanva kárt okoz.
    Egyértelmű helyzetek történt amire hoztak egy megoldást, ami azóta több versenyzőt megmentett a sérüléstől, vagy a halálos ütéstől, vagy a halálos lefejezésről.
    ....ellenben egy alkatrész nem pattant még sehova olyan módon ahogy neked megfelelne..nyilván nem lehet minden esetre felkészülni, de az autókat sem tervezik úgy hogy rájuk potyanhat egy bolygó.
  • pr3cious
    #177082
    Ott szinte teljesen kint van a pilóta feje, valahogy az sem igazán volt jellemző a 23év alatt.

    Grosjean az egyetlen amelyik esettel nehezen lehet vitatkozni.
  • pr3cious
    #177081
    Vajon akkor is ekkora lesz a promo ha egy alkatrész ami amúgy elkerülte volna a pilótát ép a glóriát találja el és arról gellert kapva a pilóta fejét?
  • b-type
    #177080
    ? hogyne történt volna?
    A HALO-t alapvetően a Surtees srác halála indította el ezt tudni illik.
    https://youtu.be/OHBHIKV4wKc
  • Magnum PI
    #177079
    Én azért örülök, hogy nem kell megtudni mi lett volna ha nincs glória. Inkább olvasom sok okos hozzászólást, és örülök, senkinek nem esett komolyabb baja.
  • IXEMGabeo
    #177078
    Vicc az egész h Verstappent megbuntettek amikor ez szimpla versenybalesetnek volt... Szívem szerint kirugatnam, lecsereltetnem a birakat/szabalyalkotokat