181774
  • lac coo
    #177159
    Ha mneg minden "leszorítást" büntetnek akkor mindenki beszúrja majd az autót a leglehetetlenebb helyezetekben is ...
  • F1rajongo
    #177158
    Egyetértek amit mondasz, nincsenek konzekvens döntések. Vagy büntessenek a leszorításokért, vagy ne, de akkor mindenhol egységes legyen a dolog, mert akkor ahhoz lehet igazodni. Ha van büntetés, akkor azzal arra sarkalják a versenyzőket, hogy figyeljenek a másikra, ne mehessenek csak úgy bele a másikba, szorítsák le a pályáról, hogy ezzel saját maguknak előnyt szerezzenek. Ha meg nincs büntetés, akkor az meg arra sarkalja a versenyzőket, hogy nyugodtan kiterelhetik a másikat a pályáról, hiszen ez szabályos. Független attól is, h ki van elől, vagy hátul a másikhoz képest. A 2. esetben a gonoszságot részesítenék előnybe, az önzőséget, az első esetben az emberséget. De legalább akkor egységes lenne a dolog. Nekem ez a véleményem.
  • pr3cious
    #177157
    Mert Hamilton-t nyomja az FIA :))))

    Igen röviden tömören, és aki a mostani helyzet után nem látja az már elképesztően elvakult, vagy hülye. De kivan már mondva olyan emberek által mint Alonso vagy Newey úgyhogy gyere érvelj, beszélj lukat a hasakba, dumálj meg.
  • b-type
    #177156
    Nem, mivel én az összes futamot láttam, javarészt a betétfutamokat is, tehát tudom miről beszélek amikor azt mondom hogy 10 esetből 9 alkalommal a kiszorult helyzetben lévő versenyző elengedi a szitut és átvágja a sikánt.
    -
    A te esetedben nem tudom mennyi rálátásod van az összes sportbírókra, szerintem semennyi, inkább egy dac szülte felvetés.
  • b-type
    #177155
    Mert Hamilton-t nyomja az FIA :))))
    Közelebb visz a megoldáshoz Ocon panasza:

    "Ocont „frusztrálja” a büntetése – egy 2019-es esetet hozott fel saját védelmében
    Az Olasz Nagydíj 15. körében Ocon Vettellel csatázott a 12. helyért, amikor a második sikán előtt a belső ívről elkezdett kifelé húzni, miközben a német ott volt a jobbján, és ezzel félig leszorította őt az aszfaltról.

    Mivel a páros ütközött, és Ocon nem hagyott egy autónak elegendő helyet, ezért öt másodpercet hozzáadtak az idejéhez, amelyet aztán a kerékcseréjekor le is töltött. A büntetés miatt végül nem volt esélye a 10. helynél előrébb célba érni.

    Az eset egyébként nagyon hasonlított Charles Leclerc és Lewis Hamilton csatájára a 2019-es viadalról, amikor a két fél a győzelemért meccselt, és a monacói hasonló manővert bemutatva védte meg vezető pozícióját.
    Akkor Leclerc azonban csak figyelmeztetést kapott, így megtarthatta a futamgyőzelmet, ezért Ocon azon tűnődött, a bírák most miért döntöttek eltérően. „A Sebastiannal való találkozásom inkább egy megmozdulás volt, nem egy incidens. Ugyanez volt 2019-ben Charles és Lewis között, akkor pedig nem volt büntetés”
    „Ugyanez volt két éve is, és ha akkor nem lett belőle semmi, akkor most sem kellett volna büntetniük, mert a kettő egy és ugyanaz. Általában egyetértek a sportfelügyelőkkel, de most nem ez a helyzet.”
    Amikor Michael Masit kérdezték az esetről, a versenyigazgató elmagyarázta, hogy az FIA és a csapatok megegyeztek a 2019-es futam után, hogy egy időbüntetés jobb lett volna abban a helyzetben, és most ezért alkalmazták ezt Ocon és Vettel koccanásánál.
    ...
    Nem tudom kell-e ehez bármit is hozzáfűzni..
  • Magnum PI
    #177154
    Verstappennek a vakmerőségről kell leszoknia, ami nem büntetés függő. Arról majd leszokik ha elbukja az idei VB-t meg lesz még pár kellemetlen pillanata.

    Itt most igazából Hamiltont kellett volna büntetni ha komolyan vesszük a hagyni kell helyet szabályt, mint ahogy Verstappent is kellet volna az 1. körben. Meg kb minden futamon a mezőny felét.

    Ha konzisztens lenne egyik forró fejű pilóta sem lenne olyan hülye hogy folyamatosan gyűjtse a büntetést. Mint ahogy nem hajtanak gyorsabban a boxutcában sem szándékosan. Megtehetné hogy ő csak azért is 10el többel megy hogy időt nyerjen de autómatizáltan kapja a 10 másodpercet ezért senki nem olyan hülye hogy próbálkozzon.
  • adam46
    #177153
    Persze, csak ugyan olyan értelmetlen érvelés, mint a tied.
  • F1rajongo
    #177152
    Én azt nem értem, hogy Ham és Ver első össze ütközésénél miért nem volt büntetés? Miközben Ver nem hagyott semmi helyett Ham-nek, Ham-nek satu féket kellett nyomnia és behajtani a bukótérbe, hogy kivédje azt, hogy még nagyobb baleset legyen. Nagyjából egy vonalban voltak, talán egy hangyányit Ham volt még előrébb is. Miközben Ocon mikor ki akarta terelni Vettel-t a pályáról, nem hagyott neki helyett, azért bünti járt. Pedig ott Ocon volt előrébb. Úgy érzem, még verseny futamon belül sincs konzekvens döntés.

    A 2. Ham és Max ütközés esetén úgy gondolom Ver szokásához híven túl agresszív volt, olyan helyzetben akart Ham elé kerülni, ami eleve vesztes helyzet volt. Csak sajnos az egója nem engedi, hogy engedjen. Vagy be kellett volna mennie a bukótérbe, vagy lefékeznie, úgy mint ahogyan korábban még ebben a versenyfutamban Ham is tette. Azt sem értem, hogy aki sorozatosan ennyire agresszíven viselkedik, miért nincs rá külön büntetés. Hiszen ő egy vissza térő eset. Elnézést kérek minden Ver/RB drukkertől, de akkor is ez a véleményem.
  • Stockbauer33 #177151
    " Schumi ezzel a mentalitással 7 VB-t nyert, VER meglátjuk, hányig jut el vele "

    Talán 2.

    Talán.Van a VB címért 6-7 top pilota.Ha Ham kiszáll még akkorse biztos hogy Ver dominál majd úgy mint sok sok éve Ham.Erőlködik erőlködik majd csak meglesz neki.Ha nem, marad ez.Eddig nemnagyon mutatott vmi behasalós hátastdobok de pro vagy műsort Komolyan drukkolok neki de ez nekem eddig semmi
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2021.09.17. 20:12:37
  • sure
    #177150
    Csak bedobta a sajgóritmus
  • sure
    #177149
    Ehh el vagyok tájolódva, abban a hitben voltam, hogy Szocsi most hétvége, napközben melóban ma nagyon nem volt időm netezgetni, látom 18 új hozzászólás, már megörültem, hogy valami eksön volt a szabadedzésen, erre csak Monza recska továbbra is.

    Akik azt remélik, VER büntetések hatására majd leszokik a nemelengedésrőlakkorisamikorsokkalrosszabbuljárvele - ilyen szempontból olyan, mint ahogy Schumachert is leírták a filmben
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hogy meg van győződve az igazáról, mindegy, milyen bizonyíték, felvétel, akármi van az esetről, ahogy mondjuk Jerez '97-ben Villeneuve volt az, aki "beléje fordult".


    Schumi ezzel a mentalitással 7 VB-t nyert, VER meglátjuk, hányig jut el vele.

    Ha valaha leszokik róla, az azért lesz, mert belátja magától; a büntetések szerintem egyelőre csak dacot szülnek benne, hogy legközelebb csakazértis megint mindent ugyanúgy csinál.
    Utoljára szerkesztette: sure, 2021.09.17. 18:25:24
  • oneal1
    #177148
    szokás szerint fogalmad sincs arról amiről beszélsz :)

    honnan veszed ezt a hülye dumát, hogy zéró esélye nem volt?

    lenyűgöz a szakértelmed
  • ToxiMaxi
    #177147
  • b-type
    #177146
    Felőlem mondhatod.
  • Magnum PI
    #177145
    Ha tudná büntit kap mindig akkor hamar le fog szokni róla, de első körben sem kapott semmit.
    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.09.17. 14:44:04
  • adam46
    #177144
    Akkor én meg azt mondom, hogy 10-ből 9 sportbíró versenybalesetnek látta volna, szóval Hamilton szabálytalan volt.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2021.09.17. 14:50:44
  • b-type
    #177143
    ehez minek is reprezentatív felmérés??!
    Elég nézni az F1-t, nem ez az első incidens a célvégi sikánban,..de még a Roggia-ban sem..
    Nagyon ritkán van ütközés, csak ezen a hétvégén is több levágást láttunk, Hamilton, Perez.
  • adam46
    #177142
    Ez miféle reprezentatív felmérés, hogy 10-ből 9 versenyző elengedte volna? Forrást plíz.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2021.09.17. 12:58:27
  • b-type
    #177141
    Ennyi idősen Hamilton 2év F1 szezon után el tudta engedni a szitut,...nem 7 év F1 szezon után..
    2008 Spa Kimi vs. Hamilton:
    https://youtu.be/7njqB0G0-aE?t=14
    Ott ha jól emlékszem senki nem hőbörgött leszorításért, és Hamilton sem gondolta úgy hogy márpedig neki ez a kanyar jár...pedig a pozíciója jóval kedvezőbb volt mint Verstappen-nek, és még előrébb is volt az autója ha jól rémlik..
    Mégsem ment neki a másiknak.
  • b-type
    #177140
    Ahogy írtam 10-ből 9 versenyző levágja a sikánt..én már megmondtam régen, a csávó már nevetséges mértékig nem tudja elengedni a szitut, az első kanyarban is csak azért nem volt ütközés mert Hamilton átvágta a sikánt.
  • lac coo
    #177139
    Szamomra az ev vicce, hogy most a Ver szurkolok leszoritasert jajjgatnak...;)
  • adam46
    #177138
    Ha figyelnél, akkor leírtam, hogy vakmerő volt.
  • lac coo
    #177137
    Vagy most nincs rendben mert nem Ver csinalta...?! ;)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.09.17. 12:18:40
  • lac coo
    #177136
    Akkor Verstappennek mar nem lenne licensze, ha a hely nem hagyasert buntetnenek...! :)))
  • lac coo
    #177135
    Probalni a kutya szokott... ott nulla, zero eselye volt elmenni hamilton mellett..... egy jo versenyzo, ezt eleve tudja es felkeszul, hogy 99 %, ,hogy ki kell menni a bukoterbe, vagy eleve neki sem all balettozni a lehetetlen iven.... Ver nem ilyen...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.09.17. 12:15:46
  • adam46
    #177134
    Tudod mi lett volna a vicces? Ha fordított helyzet állt volna fent, akkor ilyen képekből megszakértetted volna, hogy szegény szőrnek nem maradt helye:


    De most rendben van, mert szokásosan a kedvenced csinálta.

    Utoljára szerkesztette: adam46, 2021.09.17. 11:59:50
  • Magnum PI
    #177133
    Az a baj, hogy ez az egész "helyet kell hagyni szabály" nincs konzisztensen kezelve. El kellene dönteni van-e ilyen szabály és ha van (úgy tudom van) akkor meg konzisztensen büntetni és betartatni.

    Régen volt egy olyan hogy ha a hátul lévő autó első kereke a elől lévő autó hátsó kereke előtt van akkor ott már meg kell hagyni a helyet. Nem tudom él-e még, de az itt biztos megvolt.

    Szerintem Verstappen nem hibázott szabálykönyv szerint ezért nem érdemel büntetést. Viszont hibázott taktikailag, hogy azt hitte ezt így meg fogja tudni csinálni Hamiltonnal szemben
  • b-type
    #177132
    Miért is kellett volna nem kiterelnie? Egy versenyzőnek fel kell mérnie mit lehet és mit nem.. Itt 10 verseynzőből 9 átvágta volna a sikánt, kivéve Verstappen-t aki képtelen feladni egy szituációt. Ő inkább ütközik.
  • adam46
    #177131
    Szerintem Lajos is elég rendesen hozzátette a részét, eléggé kiterelte Max-ot és nem hagyott neki helyet, persze Max is vakmerő volt, de ki ne próbálta volna meg az üzemmeleg gumikon? Ezért is érzem versenybalesetnek, mert mind a ketten vaskosan benne voltak, csak most elő van adva, hogy ez csak Max hibája.
  • Master91
    #177130
    hát durvább dolgokért meg +10 sec is reális igen
  • HTS s3rg1nh00
    #177129
    szerintem Maxnak átgondoltabban kellett volna ezt kezelni,nem volt az az isten,hogy ott neki maradjon hely.ki tudott volna lépni azzal,hogy a hurkakerékvetőt balról kerüli,de túl erőszakos volt,tudta ha elmegy Lewis akkor jelentősen tudja csökkenteni a ponthátrányát,így maradt ennél a verziónál...ezért érzem jogosnak a 3 helyet,többet semmiképp sem,de ez járt szvsz.
  • adam46
    #177128
    Ezért 3 rajthelyet adni...
  • nearo
    #177127
  • AnuluWork #177126
    Igazából a film után próbáltam megérteni, hogy miért van az, hogy beszélnek róla, egyértelművé teszik, hogy vegetál, mégse mutatnak egy képet azoknak, akik ugyanúgy szerették és kíváncsiak mi van vele, és azoknak, akik tényleg kíváncsiak lennének, pontosan milyen állapotban is van.

    Megértem azt, szeretnék meghagyni olyannak, amilyen az emberek emlékezetében jelenleg is él, viszont sokan vágynak egyfajta megerősítésre, hogy valóban ez van, lehet reménykedni, vagy - hacsak az orvostudomány nem jut előrébb - Michael mindörökké így is marad, sőt, így is hal meg. Azt is megértem, hogy sok jogvédő baromság ha bemutatnák napi szinten nyomatná, hogy miért nem fejezik be vele mindörökké, ez nem élet, de ki nem szarja le őket?

    Az a szép a fotó és filmművészetben, hogy sokfajta módon, sok mindent be lehet állítani és bemutatni úgy, hogy alig mutasson valamit, de mégis egyfajta szemszögből mégiscsak bemutassa a jelenlegi állapotot, hogy Schumacher igen, megsérült, szarul van, de most ő így ember.

    Gondoljunk egy szétégett Laudára. Megégett, a sporttal jár, jött, és mutatta. Leszarta. Elborzasztó volt? Az. Főleg frissen. De mégis tudtuk, hogy él, itt van velünk, és bár már nem az igazi külsőleg, de akkor is ő Niki Lauda.

    Ha látNA az ember, főleg a rajongója (én nem vagyok az) egy bármilyen képet, bármilyen beállításból Michael Schumacherről, ami mutat valamit, de semmit se mond, viszont friss, nem 8 évvel ezelőtti, akkor biztos vagyok benne, hogy lelkileg erősítené őt abban, hogy igen, szarul van, de Keep Fighting MS! Ha az alapítvány miatt csinálják, akkor az pláne nem fair.

    De nem.

    Viszont akkor miért is született ez a dokumentumfilm? Hogy lássuk Corinna mennyire beleöregedett ebbe a 8 évbe? Pl. Irvine mitől fontosabb, mint a meg se említett Barrichello, akivel tényleg a sikereit elérte?

    Ok, fogadjuk el, nem mutatják meg nekünk. Ugyan a média valóságshow szereplőinek magánéletét, qurását, öngyilkosságokat, terrortámadásokat, halottakat, sérülteket folyamatosan mutat, de ha MSről van szó, eldugják, majd csinálnak egy dokumentumfilmet róla, ahol mindenkit látunk, kivétel a még életben lévő címszereplőt. Úgy van beállítva, mintha meghalt volna, de mégse, hisz beszélnek róla, de nem látjuk. Kicsit biztos meghalt MS, ahogy vele együtt ebbe kicsit belehalt a családja is, de mégis, több millió rajongója volt és van világszerte, és ők szerintem megérdemeltek volna egy helyzetleírást, se nem oszt, se nem szoroz alapon, hogy mi van a kedvencükkel. Szerintem.

    Pár napja halt meg egy francia focista, aki 34(?) éves kora óta (1982) volt kómában egy műtéti műhiba következményeként. 73 éves volt, de még őt is bemutatták mi van vele, milyen körülmények között vegetált.
  • Stockbauer33 #177125
  • sure
    #177124

    Köszi az emlékeztetőt, már csordogál is lefele
  • RatBaG #177123
    Schumacher.2021.1080p.NF.WEB-DL.DDP5.1.H.264.HUN-FULCRUM
  • mcmoha
    #177122
    Csak érdekesség, a B52-ből ketten lefelé katapultálnak.
  • Koothrappali
    #177121
    Itt az egész lakótelep elkezdett káromkodni, ordibálni, amikor is megtörtént az "incidens" Max és Lewis között. (lol)
  • lac coo
    #177120
    Én kerékre emlékeztem... annyira nem izgatott soha Senna, hogy utána is nézzek ... mindenki elélvez ha szóba kerül , én sose szerettem ,egy büdös gyökér volt ... :)