181790
  • b-type
    #177336
    :))
    Ez nyilvánvalóan nem fog megtörténni, megint a képzelgés meg a fantázia.
  • adam46
    #177335
    Szerintem te azt is elhinnéd, ha holnap Toto kiállna és azt mondaná, hogy Bottas volt az 1. számú pilóta, amióta itt van.
  • b-type
    #177334
    Látom nagyon akarod ezt hinni :)
    Pedig ha jól emlékszem te PH!-s vagy, ott annak idején leírtam hogy Hamilton-nak kellett ez a pofon, mert pl. Alonso sosem engedte volna hogy a csapattárs valamit jobban tudjon,mint Rosberg a rajtokat.
    De, ettől függetlenül abban az évben valóban előfordult hogy a garázs egyik oldalán nagyságrendekkel több műszaki hiba volt... ahogy azt írtam. Szóval vagy cáfol, vagy engedd el, de lépjünk már túl a dedón hogy jobban tudod mit gondolok.
  • b-type
    #177333
    Sokan sok mindent mondanak, de cáfolni annál kevesebben tudnak természetesen.
    De persze, képzelegni, fantáziálni szabad... csak ne legyen kötelező. :)
  • ToxiMaxi
    #177332
  • ToxiMaxi
    #177331


  • ToxiMaxi
    #177330
  • ToxiMaxi
    #177329
  • ToxiMaxi
    #177328
    Nem kell magyarázkodni, úgyis mindenki tudja, hogy fáj, de ha még mindig viszket, akkor irány a doki ;)
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.09.27. 18:54:28
  • ToxiMaxi
    #177327
    Mert az annyira elképzelhetetlen, amit mindenki mond?
    Bottas miért nem védekezett egyáltalán Verstappen ellen?
  • b-type
    #177326
    Erről a Brian élete ugrik be :))
    Bármit mondok úgy is messiás vagyok. Akkor meg? :))
  • b-type
    #177325
    Mivel magyarázható?
    Ezt úgy mondod mintha tele lenne a net Bottas nagy védekezéseivel...
    Értem hogy mindenből brazil szappanoperát kell csinálni, de ha egyszer elmondták akkor tessék figyelembe venni. .. Vagy megcáfolni tényszerű alapokkal.
  • ToxiMaxi
    #177324
    Persze, persze ;)
  • ToxiMaxi
    #177323
    Ezt ha nem tévedek Bottas (is) kirakta az insta profilján. Beszédes...
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.09.27. 18:39:31
  • b-type
    #177322
    Csak szeretnéd.. :)
    .. Vagy most mi, meg se lehet említeni?
    Kerültem el nehogy rámolvasd?
    Ugyan már, amire hoztam példának arra tökéletes, hogy te meg mit szeretnél belemagyarázni az meg nem az én problémám.
  • lac coo
    #177321
  • ToxiMaxi
    #177320
    Még ennyi idő és győzelem után is mennyire savanyú az a szőlő :)
  • lac coo
    #177319
    ezért mondom, hogy én azonnal kiraknám a csapatból... Ha nem fekszik neki a cspatérdek lehet tiplizni... Hogy ide jutott arról legfőképp ő maga tehet ....
  • ToxiMaxi
    #177318
    És véletlenül sincs semmi köze ahhoz, hogy Verstappen a végéről indul? Mivel magyarázható, hogy Bottas 0 ellenállás fejtett ki egy olyan pozícióban, ahol nagyon minimális energia befektetésével segíthette volna a csapatát?

    Helyzet nagyon egyszerű, elvették a kedvét ezzel az újabb "motorhibával" és teljesen demotiváltan versenyzett, mással nehéz lenne magyarázni ezt a harmatgyenge versenyt a kedvenc pályáján.
  • ToxiMaxi
    #177317
    Neki nagyobb mákja van annál.
  • b-type
    #177316
    ezt csak neked svájcból :))
    Svájc:
    ​Blick:
    “Ez az ember egy élő legenda! Lewis Hamilton Szocsiban 100. győzelmét aratta – és milyen rendkívüli módon -, s ezzel ismét vezeti a pontversenyt.”
  • b-type
    #177315
    Volt már olyan hogy a Mercedes garázs egyik oldalán sokkal több motor és komponens probléma volt mint a másik oldalon rémlik 2016-ból. :))
  • barcalaci84
    #177314
    remélem igazad van és kellenek a Mercinek a plusz motorok és így Hamiltonnak is kell majd legalább egy büntis futam... Egyelőre inkább arra fogadnék h Hamiltonnak elég lesz a maradék kettő és csak Bottasért aggódnak ennyire h neki kell a 3 motor a maradék hétvégékre...
  • b-type
    #177313
    „Újabb problémánk adódott a hétvégén. Azt az erőforrást további vizsgálatoknak vetjük alá Brixworth-ben. Látva, hová kvalifikálta magát, úgy gondoltuk, úgyis szükségünk lesz még egy motorra később, ezért úgy döntöttünk, most lépjük meg a cserét.”
    A folytatás kapcsán viszont ott lebegnek a kérdőjelek, hiszen úgy fest, vannak motorgondjaik. És nemcsak a gyári csapattal, hiszen a hétvégén a williamses Nicholas Latifi is új motort kapott, miután egy olyan pneumatikus szivárgás lépett fel nála, amilyen korábban George Russellnél is Spielbergben.

    Toto Wolff elismerte, egyelőre bizonytalanok.
    -
    Gondolom nem győz meg...
  • b-type
    #177312
    Azt hiszel amit akarsz persze. Sztem az a Red Bull aki a Verstappen Silverstone-nál ügyvédekkel fenyegetőzött, az nem fogja lenyelni hogy ha ténylegesen fellebeztek akkor aztt ne vizsgálják ki, de ahogy írta, úgy is azt hiszed amit akarsz.
  • pr3cious
    #177311
    Hiszti, ja nem gúny találó ölbe hullott győzelem lett a 100.
  • barcalaci84
    #177310
    az FIA ebben az ügyben nagyon alapos :)
  • adam46
    #177309
    Érkezett de június óta még mindig nem sikerült kivizsgálnia az FIA-nak. Csak a merci nyögéseire reagálnak gyorsan

    - Merci panaszkodik a hajlékony hátsó szárny miatt? -> 1-2 futam alatt betiltva
    - Merci panaszkodik a túl gyors boxkiállások miattt? -> 1-2 futam alatt betiltva
  • Koothrappali
    #177308
    looool, belépek a fb-re és ez fogad:



    az életben tényleg minden csak a pénzről szól
  • barcalaci84
    #177307
    ha volt gond és bizonytalanság motorügyben , akkor sem volt indokolt h még egy új motort cseréljenek hisz volt másik motor amit visszarakhattak volna büntetés nélkül...ők újat raktak h Maxet feltartsa ... a Bottas féle "elengedésből" én úgy gondolom Valterinek sem tetszett h gyűjtik a motorokat neki a maradék pár futamra :)
  • sure
    #177306
  • b-type
    #177305
    ööö ez már futam előtt le lett nyilatkozva.
  • b-type
    #177304
    Amennyiben érkezett hivatalos panasz úgy nyilván kivizsgálták, amennyiben csak médiacirkusz volt úgy nem.
  • repvez
    #177303
    mekkora egy kamugépek vannak a mercinél.
    egyfelöl fura, hogy cseréltek motort bottasnál, ey feltételezésre , hogy valami baj van a motorral.

    Meg hogy majd igy tudják verstappent lassitani, mikor ez nem mjön be akkor elöllnak egy magyarázattal ,hogy mégse ez volt a cél ,mert a motor nem birta volna végig.

    és akkor mi van , ha elengedik a megszerzett poziciorol, és nem ér be a célba , akkor bunti nélkül cserélhetnek motort. ha meg végigér akkor talán több pontot szerez mint igy vagy behozzák 1-2 be.

    De nem ,ehelyett , senem blokkolták verstappent, buntetést is kaptak a motorcseréért amit lehet megint cserélni kell. , meg még sok pontot sem szereztek a csapatnak Bottassal.

    ez ilyen eső után a köpönyeg nyilatkozat megint. ha sikerül blokkolnni akor az lett volna, hogy ezért kellett beválalni, hgoy minél több pontot elvegyenek Maxtol. most meg , hogy nem ez volt a cél.
  • adam46
    #177302
    Ja, hát akkor tényleg nem kell vizsgálni, csak a merci szavára kell egyből pattanni. Igen, mindet Hamilton csinálta.
  • b-type
    #177301
    Miért is kedveznének? ..amiért Verstappen(+Stroll) defektje után belenyúltak a gumi oldalfalába? Maga a guminyomásnövelés sosem jött jól a Mercedes-nek, maga az oldalfal merevség változása meg annyiban jött jól a Mercedes-nek hogy klevésbé deformálódik a gumi, ezért 'több' levegő jut hátra, aminek következtében azok az autók amelyek a legtöbb leszorítóerő pontot vesztették a hátsó részen így valamivel kevésbé szenvednek.
    Ennek a mértékét a képzelőerődre bízom..
    Annak meg hogy a Mercedes nem sokat fejleszt idénre (nem is nagyon tud), az meg nem magyarázza hogy miért vesztettek másfél másodpercet a tavalyi önmagukhoz képest, míg a többiek (az Aston kivételével) miért csak fél másodpercet..
    Ehez fejleszteni kellene, visszafejleszteni.
  • b-type
    #177300
    Az egy válaszreakció volt a Red Bull részéről...nyilvánvalóan azért nem vizsgálták mert minden csaaptnak mozog az első szárnya, nem véletlenül nem találsz összehasonlító videókat ugyanazon pályán.
    ...a hátsó szárny esetében tele volt velük a net,...azokat is mind Hamilton csinálta??
  • maffioso
    #177299
    Arra akartam utalni, hogy az idei gumiszabályok pont a Mercedesnek kedveztek. A többi csapat nem panaszkodik ezügyben. Rake ide vagy oda, oké más téma és más a hatása is, de szerintem ez csak egy mentőcsónak a szar teljesítményre. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy a Mercedes idén nem sokat fejleszt (vagy semmit, mindegy), a többi csapat meg igen. De az, hogy nincs token fejlesztésre az nem azt jelenti, hogy nem is lehet mit fejleszteni. Mint a példa is mutatja, nem csettintésre került közel a McLaren sem, hanem hétről hétre egyre jobban.
  • adam46
    #177298
    Mondjuk tök jó lenne, ha végre kivizsgálnák a hajlékony első szárnyukat, JaAAAa, az annyira nem fontos az FIA-nak, mint betiltani 1 futam alatt a red bull hajlékony hátsóját.
  • b-type
    #177297
    Wéber Gabit még a közvetíés felvezműsorában javította Ujvári Máté.