181775
  • ToxiMaxi
    #177523
    Valtteri, it's James? Egyébként most is ő volt, aki pontot rabolt Verstappentől, Perez nem tudta megelőzni Hamiltont, ettől függetlenül egyre jobb a teljesítménye, de még van éppen elég futam, meglátjuk mi lesz.
  • Stockbauer33 #177522
    Nemvolt kötelező a mercihez menni.Sírt Barrichello is meg Webber is.Coulthard nem
  • sure
    #177521
    Elég keményen megdolgoztatta Verstappen Bottast a leggyorsabb körért
  • sure
    #177520
    Pereznek az időmérős teljesítményén kéne javítania, a taktikába belezavaráshoz első-második soros rajtok kellenének. De benne legalább látszik a tűz, hogy próbálkozik, kockáztat, hibázik is, de talán mostanra megtalálta a helyét, én bízom benne, hogy a bajnokság utolsó fázisában már tudja hozni azt, amit az egész szezon alatt vártak tőle.
  • barcalaci84
    #177519
    Perez még annyit se hozott idén mint Bottas...Bottas pl a Török Nagydíjat simán behúzta Max előtt és Monzában is a sprinten...Enny pontot nem hozott összesen Perez Hamiltonon (...Mexikóban jobb volt a Red bull és így Perez támadhatott...De amúgy Perez a szezon egészében szinte kívétel nélkül minimum 30 mpr-re szokott lenni Hamiltontól a futam felére...
    Bottas legalább általában bezavar a taktikákba (ha épp nem motorcseréje van vagy nem balesetezik)

    azzal persze egyetértek h Bottas se védekezni se támadni nem tud és sose tudott...
    Perez ebben jó lenne , de ő meg a közelben sincs 23 futamból kb 20-on :)
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2021.11.09. 20:45:44
  • ShaiHulud
    #177518
    Szerintem Bottas Verstappennek drukkol és úgy van vele, hogy ott rohadjon meg a mercedes és Hamilton és a bajsza alatt mosolyogva direkt segíti Verstappent:)
  • b-type
    #177517
    Egyébként nem tudom mi ez a 'amikor szól a csapat akkor végrehajtotta' amennyire én látom Perez jócskán jobban teljesít, szintén feláldozza a pontszerző helyét hogy pontot raboljon Hamilton-tól, fel tudja tartani Hamilton-t, és pl. most tudta támadni Hamilton-t.
    Bottas-nál Verstappen feltartása kimerül abban hogy félrehúzódik, ahoz meg hogy támadni tudja....jó ahhoz autó is kellene, de esélye sincs semmire.
    Az hogy kiütötte Verstappen-t _HunRing-n,....fél méteren múlt hogy nem Hamilton lett a kárvallottja az esetnek..
    Egy körön gyors, de egyébként támadó és védekező játékban impotens
  • b-type
    #177516
    Kár volt azzal foglalkoznia, Bottas-nak az lett volna a feladata a saját és Hamilton szempontjából hogy jól rajtoljon hogy Hamilton szélárnyékot tudjon rajta fogni: failed
    Amikor egymás mellé érnek, nem így mint most, hanem amikor Hamilton már kilép a szélárnyékából, akkor fogja Verstappen-t: failed.

    Így hogy nem rajtolj jól és Hamilton mellérajtolt, Bottas-nak kellett volna védenie a külső, felgumizott ívet, ennyi. Amikor Verstappen arra mozdul akkor odalibbenti az autót, hogy Verstappen-nek el kelljen emelni, onnan már oké minden.
    Ez sem sikerült.
    A kanyar az speciel engem nem érdkel, mert ott már eldöntött volt a szitu, Max ütközés nézhetet ki a dologból, semmi más.
  • oneal1
    #177515
    az utóbbit nehezen tudom elképzelni.
    Segítség biztos meglesz részéről,de hogy versenyen nem fog segíteni abban biztos vagyok.
  • Magnum PI
    #177514
    Szerintem az lesz mint Vettel és Leclerc között volt. Az első pár futamig tudni fogja a helyét. De mindenki nagy meglepetésére időmérőn rendre verni fogja Hamlitont. Futamon nem tudom mi lesz a viszony az új autók miatt. A mostani technikával Hamilton szerintem előnybe lenne futamon a tapasztalat miatt.

    De mindegy is, az időmérős sikerek miatt gyorsan nőni fog a magabiztosság és egyre kevésbé fogja elfogadni a 2. helyet ha egyáltalán ebbe lesz kényszerítve. Szerintem nem lesz

    Russelt nem 2. számú pilótának rakták oda, hanem a jövő világbajnokát, Hamilton utódját keresik. Nem azért rakják oda az egyik legtehetségesebb fiatalt hogy folyton visszafogják. Láttuk a Ferrárinál, hogy ez nem működik. Szerintem Hamilton már a visszavonulást tervezi ahogy erre többször is utalt már és segíteni fogja Russelt hogy belenöjjön a cipőbe.

    Utoljára szerkesztette: Magnum PI, 2021.11.09. 11:47:35
  • oneal1
    #177513
    teljesen egyetértek!
    Mire Bottas megláthatta Verstappent kívül már esélye sem volt.

    Bottan csak Hamira figyelt, csak ő nem lépett...

    Jövőre micsoda hiszti lesz jézusom.....Legalábbis ha Russel nem csicskul be, amit kétlek.
    Utoljára szerkesztette: oneal1, 2021.11.09. 09:44:13
  • lac coo
    #177512
    azért ez nem szalmakalapos mazsola-skodás szint, hogy kanyar előtt 100 méterekkel már szoritják a kanyart hogy úrriiiisteeeeen! :D
  • ToxiMaxi
    #177511
    Bottas azzal volt elfoglalva, hogy Hamiltonnak helyet hagyjon, Hamilton meg nem látta, hogy kívülről jön Verstappen. Azért azt ne felejtsük el, hogy a kanyarban leginkább a bekanyarodással vannak elfoglalva, abból semmit sem látnak, hogy 1 kocsival arrébb mi történik. Viszont nagyon más opció nincs Bottas helyett, vagy nagyon lassú, vagy veszélyesebb Hamiltonra, de ennyire mint Bottas senki sem lesz csapatjátékos, mert szinte minden alkalommal, ha szólt neki a csapat ő azt végrehajtotta. Jövőre egy erősebb pilótapárosuk lesz, de a másik pilótát nem tudják majd wingmanesíteni. Valamit valamiért.
  • b-type
    #177510
    Sztem inkább kivárás volt, Verstappen nagy rössel jött kívülről igen mély féktávval, Hamilton megpróbálha rövidet fékezni a poros íven hogy védje a pozíciót....bármi lehetett volna.
    De fax tudja, mindenesetre kb. semmi nem jött össze ami egy iylen helyzetből kihozható lett volna, Versappen számára pedig ennél jobban nem is alakulhatott volna jobban, meghúzták meleg szélben, aztán kinyílt az ideális felgumizott ív.
  • lac coo
    #177509
    Ráadásul én Bottas első kanyarját se értem teljesen, irreálisan lelassított és szinte derékszögben befelé rántotta az autót... Lehet Pereznek is utat akart adni ! :D
  • lac coo
    #177508
    Genya ... Ennyire senki nnem béna ott a mezőnyben ....
  • b-type
    #177507
    Ez azóta is téma mindenféle fórumon, csóri Bottas vagy béna, vagy genya.
    Egyszerűen fognia kellett volna az ideális ívet, vagy legalább rámozdulni hogy Verstappen elkapja a gázt. De semmi, megszélrányékolta, aztán megnyitotta a felgumizott ívet, miközben befelé mozdult.
    Minden szempontból rossz volt, rossza rajt, rossz 'védekező' mozgás, érthetetlen
  • lac coo
    #177506
    Ennyira azért nem béna... ez a szokásos "udvariassága" Max felé, mióta kibaszták ....
  • HTS s3rg1nh00
    #177505
    pedig ezt Bottas nézte be,elmondta WG meg Kiss Norbi is,mikor látta az egyenes közepén merre indul Max akkor kellett volna szépen balra kormányozni és esélye sem lett volna melléjük/eléjük érni/fordulni.
    itt 6 mp-nél kellett vón' rázárni a kaput.
    jól megmutatta miért nem bajnok típus,a versenye maradék részéről meg szót se ejtsünk
  • oneal1
    #177504
    igen mert a főnök gyenge féktávot vett :D
  • ToxiMaxi
    #177503
    Szellőztess ki a szobában, mert már megint az agyadra ment a sok makettragasztó, meglásd egyből visszajönnek az ékezetek.

    Merci hivatalos tartalékpilóta felállása:
    Stoffel Vandoorne
    Nyck De Vries
    és opció Nico Hulkenberg behívására.
    Ahhoz, hogy le tudja zárni az ívet Max előtt, ahhoz előbb ott kellene lenni az első sorban, ezek közül jelenleg senki sem tudná Bottas szintjét hozni. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy Hamilton miért nem tudta Bottast megverni időmérőn...
  • ToxiMaxi
    #177502
    Az első kanyar vége szerintem még a rajthoz tartozik, de legyen igazad. A másik meg, hogy Perez még DRS segítségével sem tudott előzni a végén, mint ahogy előző verseny elején Max nem tudta Hamiltont DRS segítségével sem megelőzni. Szerintem nem lett volna előzés, ha nincs az a jó rajt, akarom mondani kifékezés...
  • Palinko
    #177501
    Igen meg miért nem kombájnnal rajtolt és miért nem nyitotta szét a motollát
  • lac coo
    #177500
    A fonokot beszoritotta a legrosszabb pozicioba a palya legporosabb reszere.
  • oneal1
    #177499
    igen, de ember, ott ment mellette a főnöke! neki hagyta a helyet, nem maxnak....nem nehéz
  • lac coo
    #177498
    Ha Bottas nyit balra a kornyon, sot ha eleve az idealis iven megy, soha nem megy el Max. En kapasbol kiraknam es mennek tkvabb tartalekpilotaval ! Es ez nem az elso eset , hogy ufvarias a redbull elott...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.08. 14:07:50
  • oneal1
    #177497
    Bottast hibáztatni most...... :D

    Bottas nem tehette oda magát Hami miatt, ott helyben felakasztják a csávót a csapat boxban ha jobban beengedi.

    Hamiltonnak hagyta a helyet akinek oda kellett volna, hogy tegye magát de nem tette, itt bukták el a dolgot.
  • maffioso
    #177496
    Mint az orosz nagydíjon, ahol hasonlóan hosszú? Nem véletlen hypolják.
  • lac coo
    #177495
    Max-nak bottas kínálta fel a kifékezés lehetőségét, a baromja simán otthagyta a tiszta ívet neki ... Nem is értem .... amúgy egy vérszar verseny volt. az egész vérszar ahogy van. Közel menni nem lehet, előzni meg végképp....
  • oneal1
    #177494
    Verstappen nem lerajtolta őket hanem kifékezte őket! :) nagy a difi! Szóval, a nem tudtak volna előzni elég vicces így.
  • ToxiMaxi
    #177493
    Verstappen rajt az parádés volt, két bamba merci nem tudom milyen rendezvényen érezte magát, de ezt eléggé benézték.
    Perez is egész jó tempót ment, de a mercit nem tudták volna megverni, ha nem rajtolja le őket Verstappen, egyenesben még DRS mellett sem, tudtak volna előzni.
  • lac coo
    #177492
    jézusom Bottas megint hol van ??? :D :D :D Olyan szinten akarta Hamilton szopatni, majdnem megállt a kanyar közepén :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.07. 20:09:35
  • lac coo
    #177491
    amúgy ez a nahy hájp honnan jött, hogy hosszú az út az első kanyarig, balbla... Megnézve utóbbi versenyeket, szerintem az első kettő mindig elöl maradt ...
  • mcmoha
    #177490
  • mcmoha
    #177489
  • mcmoha
    #177488
  • IXEMGabeo
    #177487
    ez alapjan eleg szoros az elmezony
  • mcmoha
    #177486
  • AnuluWork #177485
    Az a motorháztető a szélvédőn és 2. hely, azért kemény. :)
  • AnuluWork #177484
    Grosjean keze egy évvel a baleset után