181775
  • lac coo
    #177643
    De most tényleg... A parc ferme megsértése nem úgy van, hogy azonnali DQ ??? Mert ha ezért kapott büntit Max hogy lehet pénzbünti ? :)
  • bakkerman
    #177642
    Sztem tuti,nemhiszem hogy ravarrjak Max bérpapirjara kovi fizunal :D
  • lac coo
    #177641
    Ezeket ki fizeti ilyenkor, a csapat a költségvetésből ?
  • repvez
    #177640
  • oneal1
    #177639
    dehogynem, ringen jól nyomta....
  • lac coo
    #177638
    Merci jól csinálta, addig hozta az újabb "bizonyítékokat" még meglett az ingeyn, büntetésnélküli szárnycsere ... :D

    És mivel ma sprintfutam, bármi lehet, baleset motorhiba még az is lehet, hogy Hami előrébb kezdi holnap mint Max... :D Az mekkora lenne már.. .totál szar ez a sprintfutamos baromság ! :)
  • desigo
    #177637
    Drága tapizás volt.
  • lac coo
    #177636
    az semmi, említésre se méltó ...
  • mcmoha
    #177635
    Verstappennek meg 50000 eurós büntetés.
  • lac coo
    #177634
    Bottason a világ szeme, megremeg-e a keze eslő kanyarban... :)
    Bár az a szerncsétlen f..sz még erre se jó ! :D :D :D
  • Master91
    #177633
    ójaj
  • lac coo
    #177632
    Hamit kizárták az időmérőröl ...
  • barcalaci84
    #177631
    2. A dobogósokon csak rutinellenőrzés éket végeznek... (Mérleg , első szárny terhelés , üzemanyag vizsgálat)

    +Idéntől mindig kiválasztanak random egy autót amit tüzetesebben átvizsgálnak ...ott se mindent hanem random kiválasztanak valami reszteruletet
  • lac coo
    #177630
    amúgy jól mondta Gábor: ha gyufával sétálgatsz öt percel az erdőtűz előtt, lehet hogy seggberaknak ... ;)
  • b-type
    #177629
    1: AZ FIA bármikor visszatarthat alkatrészt további vizsgálatra, de ettől még nem foszthatják meg az autó indulási képességét, hiszen a vizsgálat még csak vizsgálat...nem egyértelműen szabálytalan az eszköz (mivel akkor alapesetben nem kellene vizsgálni).
    2: Nem tudom mit mondanak Gáborék, én nem szoktam nézni, de egyébként DE, a dobogósokat teljeskörüen vizsgálják, nem is lehet másként.
  • mcmoha
    #177628
  • barcalaci84
    #177627
    ugyanolyan specre cserélhetnek engedéllyel... most megadták az engedélyt hisz ők kotlanak rajta :)
  • repvez
    #177626
    És ha már itt tartunk akkor a FIA a saját szabályai ellen is vét és nem tartja be.
    Mert PF alatt nem cserélhetnek alkatrészt és nem nyulhatnak a kocsi beállitásaihoz.
    Most ez a FIA tudtával vagy nélküle történik az lényegtelen a szabály tiltja. Most ha egy olyan alkatrész lett volna amit nem lehet ilyen könynen cserélni vagy jelentös beállitás változást okozna akkor is engedné a FIA a cserét ?

    Wébrék mondták, hogy nem teljeskörü a viszgálat sosem még az elso 3nak sem, mert nagyon sok teszt van, és a DRS most jutott sorra. igy eltelhetett pár futam , hogy ezt utoljára nézték és ha néztéák is az lehet olyan pálya volt ahol nem ez a fajta a szárny volt fenn , mert mondjuk monzában vagy monacoban teljesen más szárnyat használnak .
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2021.11.13. 17:10:41
  • b-type
    #177625
    Dehogynem vizsgálják, megvan határozva hogy mely pozícióban lévőket mindig vizsgálják, és ezen kívül pedig még szúrópróbaszerűen bárkit.
    pl. a dobogósokat mindig átvizsgálják, nem csak üzemanyagra, meg mérlegelésre meg guminyomásra...mindenre, mindig minden hétvégén.
  • barcalaci84
    #177624
    DRS-t nem mindig vizsgálják... tegnap állítólag minden autóbnál vizsgálták és hamilton fennakadt az ellenőrzésen
    de mikor vizsgálták ezt utoljára? van esetleg valami forrásod hogy melyik futamon?
  • b-type
    #177623
    ?
    ha előtte is átment volna a korong, akkor már előtte is lett volna balhé.
    Az az alkatrész egyébként most nincs Hamilton autóján. Egy másikat tettek fel..az FIA hatáskörében mielőtt felmerülne bármi faxság.
  • lac coo
    #177622
    Vagy ki tudja mióta szabályos !! :) tuti nem egyszerű a szitu azért van agyalás... :)
  • barcalaci84
    #177621
    én nem találtam forrást arról h mikor ellenőrizték utoljára... Ki tudja mióta szabálytalan :)
    vagyis tudjuk : SuperMax szuperereje elhajlította ,mert jó szögból ért hozzá Vers(tapi) LOL
  • lac coo
    #177620
    Amúgy valami nyitás határoló nincs ebben? Hogy az elromlott ... vagy ilyesmi....
    Ehh, sose tudjuk meg mit nézen ennyire, de tuti nem olyan egyszerű a helyzet, hogy szabálytalan és kész ... :)
  • lac coo
    #177619
    Vagy épp megkérdőjelezi, hogy akkor is mérték és jó volt, szóval most történt vele valami ...
    ezt m ia soha enm tudjuk meg :)
  • repvez
    #177618
    az ami felvet pár kérdést, ha szabálytalannak itélték vagy itélik a hátso szárnyát , akkor ha parc farme szabály van és nem nyulhatnak az autóhoz, akkor most a szabadedzésre és a sprint futamra is hogy engedhetik egy szabálytalan autoval ?
    Mert ha nyagobb volt a nyitáűs akkor most ha visszaállitanák ahhoz , hozzá kellene állitani a többi részt is, ha ez tudatos volt.
    Ha nem volt tudatos akkor meg hogy muködött jobban a kocsi ha nem ugy müködött a szárny ahogy azt eltervezték ?

    És ahogy a közvetitésbe is mondták, ez azért megkérdöjelezi az elmult futamok tisztaságát is, ha ugyan ezzel a tipusu szárnyal ment.
  • b-type
    #177617
    Egyezkednek,...olyan kimenetel kell amit mindkét fél elfogad, különben elhúzódik a bajnoki cím kihírdetése, mert ezt simán lehet támadni mindkét oldalról.Verstappen szabályszegése egyértelműnek tünik, a Mercedes-nél viszont nem biztos mert állítólag mérték előtte is az alkatérszt és akkor megfelelő volt a távolság.
  • b-type
    #177616
    Nem tudom milyen széllökésről beszélsz 200+ tempónál ami hátulról felfelé hat.. ennyi erővel a felfügesztés is életveszélyes mert a zoldalról érkező ütésekre törik.
    Kézzel sok mindent lehet állítani csak nem érdemes mert a PF szabályok ugyan úgy érvényesek, az első három helyezet automatikusan teljes ellenőrzésen megy át, a többiek szúrópróbaszerűen.
    Maga az eltérés minimális lehet, azok alapján amit írnak, és nem tudod, ahogy én sem, hogy ahoz a minimális eltéréhez mi szükséges.
    Itt a lehetőség a probléma.
  • repvez
    #177615
    Huzzák, hogy minél több cikk jelenjójen meg rola és több emberhez eljusson, hhogy sokan legyenek rá kiváncsiak , hogy mi lesz a végeredmény és a verseny kimenetele ami pénzt hoz nekik.

    Ez ilyen AMCsi szokás minden sorozatban amit csinálnak, direkt generálnak tök agyatlan konfliktusokat , hogy a nézetséget tudják gerjeszteni, itt is egy megy.
    Nem az számit, hogy a versenyen tisztán csak a verseny legyen izgalmas, kell a körités is hozzá
  • lac coo
    #177614
    És mikor lesz ítélet ??? :) Mit kell ezen ennyit körülményeskedni ?
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.13. 15:28:52
  • barcalaci84
    #177613
    ha ez íy lenne az eléggé aggasztó...ha egy tapintással lehet változtatni a szárnyon , akkor a csapatok könnyedén változtatgathatnák a szárnyat miközben tologatják h pont átmenjen az ellenőrzéseken :) épp ezért csak szerszámmal lehetséges változtatni

    meg ha így lenne h Max tapintásától lett szabálytalan , akkor ez az autó életveszélyes...egy rossz irányból jövő széllökés és darabokra hullana :)
  • b-type
    #177612
    Egyfelől azt akarod sugalllni hogy ez semmiség volt, de nem láttad csak egy távoli videón..az embereknek lehet vélemnye annélkül hogy megpróbálnád szándékosan befolyásolni azt.
    Másfelől nagyon sok alkatrész van úgy tervezve hogy csak egy irányból érkező erőnek áll ellent, de ott nagyon, ellenben egy másik irányból érkező erőnek hatására deformálódni tud....jellemzően ilyen volt nemrégiben a hátsó szárny ugye ha már Red Bull..
    ...és elviekben nem épülhet egy óvás egy szabálytalanságra..
  • lac coo
    #177611
    Amúgy számomra nem kérdés, hogy elmeszeli kHamiltont, Max talán kap pénzbüntit....
    Onnantól az lesz az izgi, ha Bottas a leg reménytelenebb helyzetben is megpróbál előzni, már ha értitek mire gondolok... :D Minden más megint a dögunalmas futám felé vezet ... pfff...
  • lac coo
    #177610
    Ezt, ha mondjuk egy gyilkossági eset lenne kivizsgálná a bíróság, mint ahogy itt is kifogják ! Ezt akarom mondani ... :)
  • repvez
    #177609
    Szoval azt akarod mondani, hogy egy olyan alkatzrész ami verseny közben több 100kg os erőnek is ellen kell hogy álljon anélkül, hogy deformálodna vagy megváltoztatná a pozicioját, egy sima kéz érintéstül ami kb egy simitás volt, nem pedig erővel feszegetés elállitodik a megengedettnél nagyobb mértékre ?
  • lac coo
    #177608
    szerintem őt is.... Jogosan !!!
  • AnuluWork #177607
    Látom megint jó a show. Maxot fogják megbüntetni, mert csak.
  • lac coo
    #177606
    Amúgy szerintem Max kap valami pénzbírságot, Hamit meg elmeszelik ... :) Mondjuk onnantól kár is az időt pazaroln ierre a futamra ...is ! :D
  • lac coo
    #177605
    Ráadásul Max láthatóan a szárny forgáspntjának csomópontját, vagy az allító mechanikát "tekergeti" ...
    Elég hülye ötlet volt ráküldeni tapizni :D

    Én is gyanakodnék ,ha a rendőrség PS-ből meneténi éppen ki a gyorshajtásos képemet ... :D
  • lac coo
    #177604
    De emberek a szabály létezik, pf alatt senki nem nyúlhat a kocsihoz, csak saját szerelő amíg betolja, minden egyén aproság piszkálása is csak felügyelő jelenlétébe történhet ...!
    Azért van most vizsgálat alatt Max, mert nyilván a Merci ovást adott be, Vettel esetében meg senki nem adott be ilyesmit ....