181773
  • lac coo
    #177681
    Ki ne szálljanak, egyrészt nincs ez még elveszve, másrészt azért ebből csak jól jönnek ki fejlesztések , tapasztalatok terén !
  • b-type
    #177680
    persze, nyilván életszerű 0.2millimétert kiszúrni...pláne kizárást ér az időmérőről.
    Az hogy a Red Bull hátsó szárnya 4-5cm hajlott az egyenesben az ráért három futamig kijavítani egyéb szankció nélkül.
    De az hogy a Mercedes-nek 0.2 millimétert, azaz egy darab milliméternek az egyötöd részvel nagyobbat nyitott a DRS az DQ.
    A milliméter egyötöd részéről van szó, és hogy Verstappen pont előtte szabálytalanul babrálta, de az lófax, kifizetik az árát.

    A Mercedes helyében kiállnék az idei évből és gratulálnék Verstappen bajnoki címéhez.
    Nyilatkozatban meg lehoznám hogy majd jövőre újra jövünk amikor legalább a technikai szabályok egyenlőek lesznek. Idén pedig Red Bull is megkapta amit akart, lett bajnoka, meg a néző is megkapta amit akart mert végre megszakad a Mercedes fölény.
    ..mert tolja őket az FIA...

    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.11.14. 09:16:52
  • barcalaci84
    #177679
    Az ellenorzesen kell átmenni...A red Bill Mexikóban jelentette a hibát , a Merci meg megbukott az ellenőrzésen...
    Ahogy Vettel a benzinnel a Ringen...Nincs helye a merlegelesnek ha az ellenőrzésen buksz...
    Majd legközelebb jobban figyelnek ők is és nem lesz gond...
  • lac coo
    #177678
    Jó igazából csak torllkodok kicsit ! :) Nyílván ez féktávon van, nem akar lecsukódni a drs az RB-n... ;)
  • b-type
    #177677
    Az lényegtelen ahoz képest hogy a Mercedesnél 0.2millimétert nem vettek észre a hátsó szárnyának egyik oldalán az időmérő közben hogy javíthassák mint a Red Bull Mexikóban.
  • lac coo
    #177676
    Gondlom az RB túlnyíló lifegő hátsószárnya teljesen szabályos.... :) 3.40 -nél ....




    https://twitter.com/i/status/1459291893695754246
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.14. 08:14:03
  • b-type
    #177675
    Ez már megint nagyon alacsony szint.
  • sure
    #177674

    Az az ugrálókötélnek kinéző dolog a jobb gumiján micsoda, valami hőmérő? Az valami versenybíró, aki ráteszi? Mert nem Astonos vagy Pirellis ruhában van, persze ettől még lehet az ő emberük.

    Bottasra is rászóltak, hogy ne nyúljon semmilyen autóhoz :P
  • lac coo
    #177673
  • lac coo
    #177672
  • lac coo
    #177671
    Igen, mikor?
  • HTS s3rg1nh00
    #177670
    Kiss Norbit ugyanennyiért kizárták a kamion EB-n az időmérőről...innen nézve 50k € igen olcsó.
  • Magnum PI
    #177669
    Lehetséges, hogy akkor nem lett volna ekkora tempó különbség, de azért még van pár futam amit ki kell bírnia. Szerintem nem ez volt az oka a fölénynek.

    Arra meg ugye nem is készültek, hogy utolsó helyről indul majd. Nem tekerhették fel a motort sem már az időmérő után mert ugyanazzal a beállítással kell menni. Szépen össze volt rakva az futam és okosan csinálta.
  • ToxiMaxi
    #177668

  • lac coo
    #177667
    Én nem értem ezt az új motor témát... Volt már idén ezer motorcsere mindenhol, de egyik se hoztott ekkor szupererőt..! Szerintem ennyi plussz nincs egy új motorban ...
    Ebben masszivan benne volt Ham keze-lába ! :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.13. 22:49:15
  • ToxiMaxi
    #177666
    Vajon ugyanilyen tehetséges lett volna, ha nem cserélnek motort?
  • ToxiMaxi
    #177665
    Perez vagy Bottas volt a jobb ezen a sprintversenyen? Ki vett el megint pontot Verstappentől? A válasz mindkettőre ugyanaz :)
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.11.13. 22:45:10
  • lac coo
    #177664
    Max előzött egy ferkát, az tuti .
  • Magnum PI
    #177663
    Miből látszódott ez? Szerintem csak az látszódott hogy ezen a pályán most nagyon erős a Merci. Bottas is képes végig vonatozni az egész futamot ha a középmezőnyben, akár ilyen 10. hely környékén. Nem 1x volt már ilyen.

    Ami szerintem most látszódott, az Hamilton tehetsége. Szerintem rajta kívül nem is nagyon előzött senki...senki
  • b-type
    #177662
    :)))))
    Na mert Bottas aztán nem szokott beragadni a mezőnybe tényleg.
    Szép volt LH!
  • Sippie
    #177661
    "idén jobb a redbull"
    ühüm
  • lac coo
    #177660
    Azért gyanítom most, azért cserélgettek ennyi motort bottasnál, hogy vizsgálni tudják mennyi loerőt dob el milyen beállításnél hány verseny alatt ....
  • lac coo
    #177659
    Jó, Maxnak is nagy falat volt Bottas... Itt most brutálisak voltak a Mercedesek !!!
  • mcmoha
    #177658
  • lac coo
    #177657
    Ezt így megnézném azért full onboard Hamilton autójából ... ! :)
  • ToxiMaxi
    #177656
    Itt látszott csak igazán, hogy a 2 wingman közül Bottas mennyivel jobb. Pereznek még Sainz is nagy falat volt.
  • lac coo
    #177655
    Hát nem gondoltam volna, hogy 10.- nél feljebb ér ....Brutál tempó van, ott, két kör és körbeautózza Perezt is. szerintem ha Bottas elöl marad és tartja Max-ot akkor még első hely is meglehet... De dobogó mindenképp ....

    Ja és : f@ck them all !!! :D Azért 24 kör alatt 15 helyet jött fel... !
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.13. 21:16:57
  • lac coo
    #177654
    ez van ,brutális autó, brutális pilóta ... És még nem is volt lágy gumin Hamilton !
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.13. 21:11:02
  • repvez
    #177653
    jaj, de megbűnhődőt a merci és hamilton
  • lac coo
    #177652
    Hát Hamilton azért alázott most rendesen... ! Ez így holnap simán lehet dobogó, főleg ha Bottas jól megy !
  • Bercy #177651
    Persze, hogy van. Nehéz minden helyzetet lefedő, de ugyanakkor igazságos szabályokat hozni. Nem tudom, hogy “szabotázs” tekintetében mit tartalmaz a szabálykönyv. Verstappent itt valami ilyesmi miatt lehetett volna maximum kizárni.
    Az vitathatalan, hogy nem túl okos döntés megérinteni más csapat autóját, mert bajba kerülhet az illető.
  • lac coo
    #177650
    Van itt némi hiányosság a szabályrendszerben, szerintem... :D Na majd Wéberék megszakértik nemsokára... Csak remélem Norbi nem szólal meg ,mert az már nekem is fáj sokszor... :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.13. 20:22:16
  • Bercy #177649
    De akkor Hamilton autóját kellett volna kizárni az érvelésed szerint. Az ő autóját babrálták.
  • lac coo
    #177648
    Persze, ezért ne is zárják ki, de végül is ez a szabály, tudtommal aki megsérti a PF-ét, az DQ, nincs lehetőség más büntire... :)
  • mcmoha
    #177647
    Ha ezért kizárták volna már ott száradna a stewardok bőre a boxfalon. Szerintem Hamilton feljön valami jobb helyre, persze akkor is ott van a holnapi rajtbüntetése.
  • lac coo
    #177646
    Kérdés megmarad-e a merci tempója a mai melegebb időben, a mási kszárnnyal...
    Ha igen, közepére talán feljöhet, onnan meg holnap talán dobogóra...

    Ha nem akkor löttek az idénynek ... :)
  • lac coo
    #177645
    De direkt megnéztem, a sport kódex 2.5.1 pontjának megsérétse miatt kapott büntit... az meg :

    PARC FERMÉ
    2.5.1 A parc fermé területére csak a kijelölt tisztviselők léphetnek be. Minden művelet, ellenőrzés, felkészítés vagy
    javítás tilos, kivéve, ha azt a tisztségviselők, vagy a vonatkozó szabályok megengedik.

    Az meg DQ, nem pénzbüntetés... :) Nyilván ha más autóját piszkálod akkor is....
  • mcmoha
    #177644
    Nem cserélt ki semmit, csak taperolt.
  • lac coo
    #177643
    De most tényleg... A parc ferme megsértése nem úgy van, hogy azonnali DQ ??? Mert ha ezért kapott büntit Max hogy lehet pénzbünti ? :)
  • bakkerman
    #177642
    Sztem tuti,nemhiszem hogy ravarrjak Max bérpapirjara kovi fizunal :D