181775
  • oneal1
    #177763
    én sem értek egyet a cikázással, viszont tegnap sprinten Sainz hasonló módon szorította ki Maxot, azt még csak meg sem nézték
  • Magnum PI
    #177762
    Pedig így van. Támadó/Védekező szempontból nem volt még befejezett az előzés. Hamilton támadó oldalon volt és így nem volt elég 1 kerékkel előrébb lennie, hogy övé legyen a pozíció azaz, hogy ő védekezővé váljon. Ha nem így lenne akkor ide oda változna kinek mire van joga egy előzés közben. Egy bevetődés pl lehetettlen helyzetbe hozná a védőt mert hirtelen támadó oldalra kerülne.

    (Szerintem Alonso sem hagyott helyett, csak ott Hamilton elvette és nem ment le a pályáról mert mások voltak a körülmények.)
  • lac coo
    #177761
    Amugy ha belegondlunk, Max nal azert nem volt fenyevekkel gyorsabb , epp csak annyira mint amennyivel o szokott Hamiltonnal....
  • lac coo
    #177760
    Amugy a tok uj palyakrol honnan tudja mindenki , hogy kinek fekszik jobban ? :)
  • repvez
    #177759
    igy van, nincs konzisztens bunti fuggetlenul a csapat vagy a pilotázol és mivel aszfaltos a bukotér buntetlenul be is válalhatják a piloták.
    Ha kavicsos lene, akkor most vagy kiesett volna mindegyik vagy nem válalta volna be senki sem a rizikot.
    Ez ilyen egyszerü, saját maguk és a pálya megoldotta volna , de mivel ,most olyan mintha egy játékban tolnák ahol nincs törés vagy sérulés bekapcsolva ha elhagyod a pályát.

    és az sem tesz jot még akkor sem ha igy van elözés és kis izgalom, hogy egy utolso helyre hátrasololt autoval nyerni lehet , mig azok akik szabályosan szereznek egy 5-6. helyet nem tudnak mégcsak dobogora sem kerülni.

    De realistán nézve igén ez Max győzelmével zárul a szezon. annak sztem minimális az eséje, hogy minden versenyt megnyerjen a végéig hamilton és elég csak egy második hely és már bukta is.
  • barcalaci84
    #177758
    miben volt balf.sz a Red Bull? Tökéletes futamot mentek...Ahogy Hamilton is persze...
    Rohadt jó ez az év és alig várom a következő futamot. Most elég reménytelennek tűnik Max szempontjából , de csak 1-et kellene nyerni a háromból...Remélem kicsit közelebb lesznek megint egymáshoz az autók a többi pályán és akkor a körmünket lerágjuk a végéig...
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2021.11.14. 20:51:19
  • ToxiMaxi
    #177757
    Meg segített nekik az is, hogy ez a szárny bénázásuk pont ezen a pályán jött össze, máshol még DRS mellett sem lehet előzni, itt DRS nélkül is meglett volna. Új motor irdatlan sokat számított, Safety car, Vsc is jól jött ki nekik és Hamilton is formában volt. Köv. pályák Mercinek fekszenek, innen nehéz lesz nyerni a RB-nak, de remélem izgalmas futamok lesznek, ez még akkor is az volt, ha nem tetszett a végeredmény.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.11.14. 20:49:25
  • AnuluWork #177756
    Norbi nagyon elfogult. Általában kifogja a Hamilton győzelmes futamokat, és mivel ő a kedvence, minden megszólalásán látszik, mennyire neki drukkol. Másnál olyanokat is belelát, ami nincs ott.

    Ennek ellenére le a kalappal Hamilton előtt! Nem vagyok oda érte, de pont az ilyen versenyek okán sikeres. 20+5-ös bünti után ilyet összehozni, nem semmi! Megvoltak a körülmények, bf volt a RB, de ez akkor is remek teljesítmény volt.
  • AnuluWork #177755
    Rágódtok itt megint a semmin. Aki látta a sprintet, tudta, hogy itt Verstappen nem nyerhet. Minden más pedig motorerőből meg volt Hamiltonnak.

    Én egy esélyt láttam, hogy kb. 16-17 körrel a vége előtt, valahol akkor, mielőtt Hamilton megelőz, pl. a leszorításos után felraktam volna Verstappennek a lágyakat, oszt jöjjön aminek jönnie kell. Aztán vagy kijön Hamilton is, vagy nem, de az biztos, hogy vagy nem 10+sec a hátrány, vagy hátrány sincs.
  • Master91
    #177754
    3 futam van hátra és VER vezet úgy hogy 2x kicsapta őt a merci. vergődj még pls.

    addig az értelmesebb néző elalél az egész évtől hogy jó csaták vannak, és még mindig kérdéses a vb pilóta/csapat szinten
  • lac coo
    #177753
    Azt mondja Wéber is, hogy nem volt meg a pozició mert csak fél autóval volt előtte.... WTF ? :D

    ez nem versenyzés. a leszorítás nem versenyzés... amit Alonso csinált Hamiltonnal itthon ,az a versenyzés !!! És ugye a gond az, hogy Max-nél ez tök általános, megszokott viselkedés a pályán, ráhúzzuk aztán lesz valami ....

    Csak ugye, ha csak a silverstonban el tudta volna engedni azt az első helyet most vb lenne... ilyen ez .... ! :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2021.11.14. 20:29:34
  • ToxiMaxi
    #177752
    Ilyen esetben ez kb. olyan nehéz, mint fociban, mindig a bírák szubjektív megítélésén múlik. Amiben nagyon sokat kellene fejlődni az a konzisztencia, ugyanaz a 4 ember döntsön mindenhol.
  • Magnum PI
    #177751
    Szerintem is jol tettek, csak akkor a szabalyokat is igazitsak.
  • ToxiMaxi
    #177750
    Szerintem jól tették, hogy hagyták őket versenyezni. Nem kell nagyon messzire menni, Rosberg vb évében voltak ennél durvábbak is, ha meg visszamegyünk a 90-es években, akkor még inkább.
  • ToxiMaxi
    #177749
    Nem gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de Michelisz nem való ide, akármilyen szimpatikus is emberileg, ez az ömlengés nem ide való.
    Izgalmas verseny volt, most a Merci volt jobb. Toto Wolff meg nem kicsit túltolta az áldozat szerepét, ő az F1 Murihno-ja.
  • ToxiMaxi
    #177748
    Ma dupla adag ragasztót nyomott...
  • Magnum PI
    #177747
    És ha Verstappen nem egy le mikor a Ferrari szorította le a sprint versenyen? Nem tudom mit forogtok ezen a leszorításon ennyit, mindenki letolja a másikat mert az FIA teljesen össze-vissza bünteti és megéri csinálni.

    Nem Max a vadbarom, hanem az FIA. Ha konzisztensen bünti lenne ebből akkor azonnal abbahagyná mindenki mint ahogy PIT-ben sem mennek gyorsabban mert egyből bünti van, nincs mérlegelés soha. Majd pont a VB címre pályázó pilóta nem fogja ezt kihasználni....
  • greenkawa
    #177746
    Te egyre hülyébb vagy és már mindjárt 8 van..
  • desigo
    #177745
    Nem sikerült eldöntenem,hogy a nagyképű Toto Wolff vagy az ömlengő Michelisz Norbi az unszimpatikusabb.

    Hamilton nagyot ment,megérdemelte a győzelmet!
    Utoljára szerkesztette: desigo, 2021.11.14. 19:55:59
  • lac coo
    #177744
    Max: két leterelés egy cikázás... szokásos vadbarom versenyzés :) És mi van ha Bottas nem hajlandó kimenni az első kanyarban ???
  • lac coo
    #177743
    No, akkor csak megb..tak mindenkit... :D
  • Stockbauer33 #177742
  • nearo
    #177741
    szemmel láthatóan semmi, mert Ham megállíthatatlan ezen a hétvégén
  • simonl #177740
    Szánalom amit a Merci művel b+, nem volt elég a három potya SC?
    Mi kell még??
  • HTS s3rg1nh00
    #177739
    mondjuk 15 előzés alatt volt ideje 1x óriási szélárnyékban és nyitott DRS-el csúcsot menni...
  • lac coo
    #177738
    Wéber egy bolond..... ez nem leszorítás azt mondja ... :D
  • lac coo
    #177737
    szokásos ezredik Max leszorítós "előzés" pipa ! :D
  • barcalaci84
    #177736
    safnauer azzal védekezett h megvan 3 dl amiből el tudják végezni a vizsgálatot... csak ez nem elég mert kell még tartalék amit elraknak a polcra:) hülye szabály , de akkor Toto széttarta a kezét h szabály az szabály
  • b-type
    #177735
    na most már elég volt :) futam van.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2021.11.14. 17:54:02
  • lac coo
    #177734
    No mennyit tesztek rá, hogy Bottas megint udvarias lesz ? :D
  • b-type
    #177733
    Ezt már másodszor írod, de a benzinmennyiség levételnél egyáltalán nem ilyen, van tolerancia, az a lényeg hogy két levehető mint meglegyen.
  • lac coo
    #177732
    És mi van ha a levezető körben sérült meg, romlott el a szárny ?? akkor hogy venné észre bárki is ? ;) ezért fasz az FIa legalább ne mondanák el akkor, hogy sérült a cucc....
  • b-type
    #177731
    Nem befolyásol mit tartasz nevetségesnek. Hozzáért a vitatott részhez a szabály ellenére, és ezt mérlegelték. 0.2milliméternél pedig nem nyilvánvaló semmi, az egy karcolás jellegő mérték.
    De nem ez a léyneg, hanem hogy hogy sérült a vizsgálat tisztasága.
    De jelen esetben semmi nem számított.
  • barcalaci84
    #177730
    ez nem érdem kérdése...ahogy Vettel sem érdemelt kizárást... Ők is meg voltak győződve h meg van a kívánt benzinmennyiség hisz ők tudták is h biztosan ezt ellenőrzik náluk a futam után... Vettel nem állt meg egyből a leintés után mert úgy tudták h van még benya bőven...
    Érdemelét ezért büntetést? (rosszul jelzett egy szenzor) Szerintem Nem.
    Meg kellett büntetni ? IGEN sajnos... ( de lehet az egyik tologató ember úgy ért hozzá h leengedte a benzint vagy elvarázsolta... erre kelllett volna hivatkozni :) )

    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2021.11.14. 17:51:36
  • b-type
    #177729
    Aha, tehát azért érdemelnek kizárást mert nem vették észre a 0.2mm eltérést.
  • lac coo
    #177728
    azt mondja Max, túlmelegedtek az abroncsai Bottas mögöt közel... akkor minek várják a meleget ?
    Kamuzik itt mindegyik :)
  • barcalaci84
    #177727
    az F1-ben bevett szokás h büntetlenül tapicskolnak a pilóták évek óta...még poénkodni is szoktak vele a hivatalos csatornákon

    ezt az idegenkezűséget meg hagyd már , mert nagyon nevetséges...Nyilvánvaló h a két dolog nem függ össze ... ezt pár futóbolondon kívül nem vette komolyan senki...A merci sem , csak pont kapóra jöhetett volna , ha futóbolondok ülnek a VB-ben
  • lac coo
    #177726
    Nem ez tuti nem becsületes dolog így ...
  • lac coo
    #177725
    ezt a boszorka nőt mikor basszák már ki onnan, szűrnnnyűűűűű :)
  • repvez
    #177724
    pont ezt nem értettem, hogy leirja az FIA, hogy sérült volt a szárny és nem volt szándékban a csalás.
    Ennek ellenére még is buntettek.
    Most akkor , hogy is értelmezik a szabályokat, mert ha a szárny sérülés miatt nem megy át a teszten akkor nem kellen buntetni, ha nem volt sérült és nem megy át a teszten akkor buntetni kellen.
    De most valami nem volt tiszat