294
  • Juhiii
    Day of the Tentacle
  • vizes
    forbidden
  • tommyx
    ha valaki még mindig nem csinálta volna meg:
  • Visitor
    hát az a kalandjátékok dolga:D
  • Aquir
    Loom: csak úgy valahonnan letöltöttem és végülis örültem amikor végigjátszottam, annyi hangot kellett benne megjegyezni meg gondolkodni kellett
  • Visitor
    Hú klassz kalandjáték lista! Kiegészíteném még néhánnyal:
    Broken Sword 1-2-3-4 (az első két része igazán jó, szépen rajzolt,2d, izgalmas, a 3as már 3d de nem rossz, a 4es csalódás)

Lucas Artstól:
    Indiana Jones: The Fate of Atlantis (monkey island 2 jellegű)
    LOOM: ez se vicces de érdekes történet
    THE DIG: űrben játszódó, komoly

Toonstruck: nem lehet újabb rendszereken futtatni, pedig vicces, aranyos rajzilmes és jó :)
  • saddi
    ja, és érdekességként még annyit, hogy majd 5 tonna gyurmát használtak el a neverhood készítésénél
  • saddi
    nincs sajnos következő része, mivel a játék hatalmas bukás volt. a kalandjátékok iránt a kereslet és érdeklődés nagyon megcsappant, pedig előtte rengeteg készült. a csapat aki készítette a kiadás után pár évvel megszűnt. szóval ha hasonló játékra vágysz, akkor a 90-es évek első felének kalandjátékai közül kell választani. némelyik nem fog menni a gépeden, és a grafika sem lesz túl csodás, de ha ezek a tények nem tántorítanak el, akkor itt van pár példa:

sam&max: hit the road: beteg sztori, beteg karakterekkel.
    sam&max: season 1-2: ezek nem olyan régiek, poénok nem olyan kemények, mint az első részben voltak, de azért lehet nevetni rajta. nagy hátránya, hogy rettenően optimalizálatlan.
    monkey island 1-2-3: a 3. rész most sem számít csúnyának szerintem.
    van egy negyedik része is, az már 3d-s, de csak régi op rendszereken hajlandó elindulni.
    grim fandango: neverhooddal egyidős, az irányítás eléggé elcseszett, de a történet nem rossz.
    day of the tentacle: időutazós, 3 síkon egyszerre játszódós, sok poénos
    runaway 1-2: bár ez nem olyan vicces, de egy próbát megér, el lehet vele szórakozni, a második rész nem olyan régi, és nagyon szépen meg van csinálva pár rész, bár túl egyszerű az egész.
    psychonauts: bár ez nem egy kimondott kalandjáték, de rengeteg elemet magában hordoz. talán a platform+kalandjáték a legjobb meghatározás. grim fandango készítőjétől, jó sztori, beteges helyszínek és poénok. az elején gyerekes játéknak tűnik, ez sok embert elriaszthat.

és még egyet kiemelnék, ami nem a vicces kategóriába tartozik.
    syberia 1-2:gyönyörű grafika (prerenderelt, még ma is megállja a helyét), nagyon jó történet, izgalmas játékmenet. egyetlen hátránya, hogy rövid, de pár feladatnál el lehet időzni rendesen.
  • EDDY A KIRÁLY
    most nem játszok vele
  • Aquir
    van olyan gyurmás amit úgy hívnak hogy clay agent, de nem tudom milyen
  • Lőcsei Gábor
    Sziasztok! Most vittem végig a The neverhood-ot! Nagyon jó! Nem tudtok még ilyen játékot, ami ehhez hasonló, akár a következő részt, vagy ilyesmit? Olyat, ami ilyen vicces, és kalandjáték is! :)

Köszi!

Hello!
  • vizes
    Nos? Sikerült?
  • vizes
    nem tutok. Bocs, mit nem értesz? Menj fel a lépcsőn.
  • EDDY A KIRÁLY
    nem értem, tutsz küldeni videot ?
  • vizes
    Aha...
    Fölötted van a szoba amit keresel, kicsiben kell felmenned a lépcsőn.
  • EDDY A KIRÁLY
    nem aban a szobában gyerem visza hol el veszetm
  • vizes
    Na, figyelj!

Azt mondtad, hogy Klaymen visszanyerte eredeti alakját. (lásd video) Akkor ott állsz benne.
  • EDDY A KIRÁLY
    igen ezt a szobát nem találom
  • vizes
    nézd végig
  • vizes
    Ott állsz benne bakker!
  • EDDY A KIRÁLY
    ja, már viszanyertem az eredeti méretét, szoval nagy, ezt a szobát nem találom
  • EDDY A KIRÁLY
    azmi ?
  • vizes
    Mekkora most Klaymen?
  • EDDY A KIRÁLY
    ja igen a kérdés hol találhato az alábi szoba ????????
  • EDDY A KIRÁLY
    halp a laboros rész után el akatam
    azt mondják hogy (idézem):A szobában, ahol szobrok és oszlopok állnak és látszólag nincs kiút, a jobb oldali egyik emlékmű mögött, mely egy fejet formáz kilógó létrával (vigyázat, nagyon el van dugva), találsz egy gombot, nyomd meg hát, hogy elibéd hulljon a megoldás.

Fent becsüccsenhetsz a fura sárga kütyübe, irány a villogó helyszín. Miután kihúztad a szöget, a félbevágott világ hathatós segítségeddel újraegyesül, és teleportálsz a rózsaszín szobába; rohannod kell, hogy kijuss, mielőtt az ajtó az arcodba csapódik.

de azt sehol se mondják hogy hol találhato
  • vizes
    Hm... Az egér... Nos, azzal én is szoptam eleget. Leírás ide vagy oda.
  • dzsozefo
    megvan már nem gond... puzzle bajlodok, illetve az egérrel :)
  • vizes
  • Aquir
    spoilerbe vagy inkább privátba válaszoljatok neki még valamikor játszok majd vele
  • dzsozefo
    főtér után -> másik " világ " ugymond... meg van csinálva a lépcső + ágyú is... voltam kicsi meg minden, és szobrot kell keresni hol találom?
  • dzsozefo
    ment a privát
  • vizes
    Nekem megvan.
  • dzsozefo
    Hy valakinek megvan az iso változat ami 1 cd-s és nem a rip... thx
  • Aquir
    aha.. meg azért még ott van mögötte 3 terepgyak.. a hőségben, azután tényleg jó lesz

igazából meg asszem egy régirégi 576 ujságban olvastam először róla, szal már csak azért is jó lesz végignyomni:)
  • 5anyee
    a zenékért meg bigTHX!
  • 5anyee
    pár órája toltam végig :D világ egyik legjobb játéka!!
  • vizes
    Szerintem jó kikapcsolódás lesz a vizsgadrukk után.
  • Aquir
    majd vizsgaidőszak után kipróbálom milyen :p
  • vizes
    Már nem játszik vele senki?
  • vizes
    Az elején végigsétáltál a hosszú folyosón?