902
Miert nem folytathatják a DragonBall-t onnan ahonnan befejezték
  • SMGBAS
    #782
    miért piros Shen Long a GT-ben?
  • SMGBAS
    #781
    mi ez a pangás?? mindenkinek munka meg suli v mi?
  • spike0007
    #780
    Nos mivel még nincs teljesen kész és amiket írtál róla azok jó dolgok, nyilván csiszolgatni fogják, de ezekután már nagyon várós! Kiváncsi leszek rá!:)
  • xxxpaulxxx
    #779
    a simának a movijei inkább összefoglaló-féleségek... a Z történetei viszont úgy tudom néhol kulcsfontosságú infókkal rendelkeznek:)
  • megalodon
    #778
    De én ugytudom a movie-k nem számítanak bele a történetbe.
  • SMGBAS
    #777
    mekkora lenne már h mindenki szídja az AF-et (én még nem olvastam majd ha megnéztem a Z-t meg a GT-t) és ha Toyble megrajzolna egy mangányi oldalt akkor bejelentenék a nagynyilváosságnak h Toyble=Toriyama-val. XD
    mekkorát nézne mindenki...
  • xxxpaulxxx
    #776
    Nincs mit, örülök!:)
  • SMGBAS
    #775
    a Buffy the vampire slayer-ben is jázszik, ott egy vámpírt aki term. negatív karakter, de a sorozat előrehaladtával megváltozik mint Piccolo...
  • skygt90
    #774
    azért annak örülök hogy a Oozaru benne lessz...ezek szerintem nem sima ember lessz goku :D
  • Bullitt
    #773
    Lol, nem is tudtam, hogy James Masters játsza Piccolo-t. Őt Smallville-ből ismerem, ott is rosszfiú, Brainiac-et alakítja :)
  • kill3r21
    #772
    Film Kritika Forditása:
    "Nagy rajongója vagyok az oldaladnak és állandóan látogatok ide, de ez lesz az első eset hogy e-mailt küldök neked valamiért. Imádom a "geek" filmeket, nincs is jobb egy jól megcsinált geek filmnél. Nos végignézve a 95-100 percet (stáblista nélkül) azt kell hogy mondjam, ez a film egyben van. Ja, jól hallottad. Egyszerűen imádom az animét, de nagyon-nagyon ideges voltam, amiatt hogy a fox készíti. Mivel mostanában a stúdió nem csinálnak mást, csak szart. A másik ok ami miatt aggódtam, hogy az a James Wong a rendező, aki elkövette a Final Destination 1-et és 3-at meg a Jet Li-s The One-t. Amit megnéztem abban még nem volt készek az effektek és még a hangok is hiányoztak.
    Meg... még adnak majd hozzá egy-két jelenetet, amiket valamikor október végén forgatnak le.

    Na had listázzam ki e film pozitívumait

    1) Akció - Nem vártam, hogy az akció jelenetek olyan klasszak legyenek, mint amilyenek lettek. Egyszerűen ez a legjobb a filmben. Az utolsó akció jelenet Goku vs. Picollo (Picollo, tényleg?? ford.) az egyszerűen hihetetlen és amikor picollo előveszi a kibaszott nagy kardját, ami végéhez furcsa négyszög alakú tábla van csatolva, és azzal megüti gokut, az kibaszott jó volt. Mindent össze-vissza robbantgatnak, tök királyak a repülő jelenetek, fantasztikus "ki" lövések. Ez a harc jelenet kb. 13-15 perc hosszú. Több kisebb akciójelenet van, amik mókásak és szórakoztatóak is lassítottan (talán Bullet time effekt? ford.), de közel sem olyan jók, mint a picollo vs. gokus.

    2) James Marsters Picolloként fergeteges. Tökéletes volt picolloként. Nagyon aljas és egy gonosz aki azt mondatja veled, bazmeg verj szét mindenkit. Ó és Picollo átváltozik világoszöld színű picollová, a film végefele.

    3) Justin Chatwin Gokuként. Ez a srác nagyon meglepett. Nagyon nem tetszett, amikor megkapta a szerepet, de átkozott jó munkát végzett és odatette a KAMEHAMEHA szöveget.

    4) Oozaru - az óriás majom benne van a filmben. Goku átváltozik egy 8-9 láb (2,4-2,7méter ford.) magas óriás páviánná, amikor a holdba néz. Királyul nézett ki, bár egy picit CGI. Talán kijavítják később.

    5) Emmy Rossum Bulmaként- Nagyon-nagyon jó volt a szerepében. Tetszett hogy nem tett úgy, mint egy haszontalan lány és bár tudja, hogy nem győzheti le a gonoszakat, de azért harcol. Erős női ideál azt mondanám.

    6) Fullum Assasins - Azt hittem, hogy rossz ötlet volt ezeket a szörnyeket beletenni a filmbe, de baromi menők voltak és az egész harc jelenet amiben Goku és barátai ezekkel harcolnak átkozott jó volt.

    7) Joon Park Yamchaként nagyon menő volt. A játéka nagyon helyén volt és mutattak pár nagyon menő harci technikáit. A harc jelenet közte és Goku közt jó volt.

    Negatívumok

    1) Cselekmény - Dragonball rajongók biztos csalódottak lesznek néhány változtatáson, amit a sztorin meg a karaktereken, stb. Krillin nincs a filmben, Tien sincs a filmben. A középiskolás beállítás az első 22-23 percben nem volt túl fontos, de nos hát csak a tipikus hollywoodi szemét, hozzáadni ilyen szarságokat.

    2) Jamie Chung Chi Chiként - Ja ez meg a másik beválogatás, ami nagyon nem tetszett és a félelmem beigazolódott. A játéka olyan rossz, mint Jessica Alba az F4 filmekben, de hála istennek nem sokat van a vásznon. Tényleg azt kívántam, hogy igazán megpróbálhattak volna találni valaki mást. Remélem a folytatásra tud fejlődni, már ha lesz persze.

    3) Chow Yun Fat Master Roshiként - Nagy csalódás volt ez. A kibaszott perverz roshit akartam, aki melleket meg seggeket fogdos bazdmeg, ahogy az animében, de sajna ennek mindnek kibaszottul annyi. Meg aztán úgy játszott, mint Mr. Kesuke Miyagi (kicsoda? ford.) Tudod mire gondolok. (nemnagyon ford.) A szövegei jók voltak, de éreztem hogy nagyon kényelmetlen volt a szerepében. Nagyon csalódott vagyok.

    4) Shenron a sárkány - Áh a másik nagy csalódás. Ez olyan mint a a sentinel az X3-ban ismét. BAZMEG, BAZMEG, BAZD MEG fox. Szóval az van, hogy megszerzik a sárkánygömböket és a sárkány megjelenik, de a kibaszott felhők mögött bújkál és csak az árnyékát látod. A sárkány hangját nem más mint Christopher Sabat adja, aki az anime amerikai változatában a sárkány hangját kölcsönözte. Amikor a sárkány beszélt az vérfagyasztó volt, de a rohadt felhők mögött bujkált. Reméljük ezt kijavítják, de nem sok esély van rá.

    5) Eriko Tamura Maiként eléggé hasztalan karakter és őszintén szólva, ha ez volt a céluk, akkor nem kellett volna beletenniük ezt a karaktert és csak több picollot kellett volna hozzáadniuk. A jelenetei jók voltak és alapjába véve azért volt, hogy megmutassa a szép cickóit, de ja valahogy eléggé pazarlás volt.

    Végeredményben a filmre 6.5/10-re értékelném, egyszerűen mert katasztrofális dolgot vártam, de jobban sült el. A pozitívumok, amiket már említettem, vegyülnek néhány zsír gokus pillanatokkal, mint például egy bazi nagy pulykát felzabál, stb.. azok fergetegesek voltak. Ha Master Roshi perverz lett volna és Shenront látható lett volna adnék neki 9-et, de áhh hát jól elszúrták. Remélhetőleg kijavítják shenront, miután még van 5 hónapuk a film megjelenéséig, de ha nem akkor hát basszátok meg fox meg james wong. De komolyan örülök, hogy nem lett katasztrofális, mert azt gondoltam az lesz. Remélhetőleg felteszitek ezt srácok. Köszönöm.
  • SMGBAS
    #771
    hallod. megnéztem az oldalt amit írtál és geccy szépek a részek. qrva jó! még 1x thx!!!
  • SMGBAS
    #770
    AF-et olvassa vki?
  • SMGBAS
    #769
    sztem nagyon jó ez a kép
  • xxxpaulxxx
    #768
    songohan, aki rajzolva szebb:D
  • SMGBAS
    #767

    ki lehet a képen?
  • SMGBAS
    #766
    - nálink
    + nálunk
  • SMGBAS
    #765
    még azt sztem kérdni h a manga megjent nálink? tom h ilyen füzetecskék megjelentek (kemény 3 db van is). és ha igen akk. be lehet e még szerezni a mangákat v. a mangácskákat.
  • aMGEE
    #764
    Na jó, én azé nemtom, mert nem is naon néztem utána a neten, mivel már a nagyját letöltöttem. De ha tudna vki egy ilyen oldalt, az lécci írja már le a linkjét! (Speciel én nemigazán találtam más ilyen oldalt ezen kívül...)
  • SMGBAS
    #763
    thx
  • xxxpaulxxx
    #762
    ment a privát:)
  • SMGBAS
    #761
    csak ne a dbzgt.hu-t
  • SMGBAS
    #760
    vki nem tudja (pl.: aMGEE XD) h honnan lehetne leszedni a sima DB-t 1-20 szinkronnal v. felirattal? .rm-be is jó THX
  • xxxpaulxxx
    #759
    Igen, amúgy gondoltam, hogy a szinkron rossz a Sátán esetében is, mert néha azt mondják hogy reinkarnációja, néha azt mondják, hogy a fia....
    És igen, a zedben emlékszem, hogy a jókhoz áll... nekem Songoku és Vegita mellett ő a leg szimpatikusabb szereplő a sorozatban:D
  • xxxpaulxxx
    #758
    Jah értem... gondoltam én is erre... de még azokat nem láttam:)
  • xxxpaulxxx
    #757
    Hehe:D
    Dehát vannak ilyen bakik... el kell nézni a szinkronnak... viszont ha jól tudom a Zben már nem beszélnekk olyan sokszor hülyeséget:D
  • SMGBAS
    #756
    na mit találtam a mat oldalán: "Az ORTT nem tiltott be semmilyen animét. A DB és YuGiOh esetében is a nem megfelelő korhatár besorolás miatt büntette meg a tévécsatornát. Ilyenkor a TV csatorna korhatáros jelzéssel látja el az animét, amit utána már csak a saját idősávjában sugározhat (pl. este 9 után) Ez viszont sokszor nem éri meg a csatornának, ezért inkább leveszi a műsoráról."
    na ezt kapjátok ki...
  • aMGEE
    #755
    Attól függetlenül még ott van az a sátános dolog, h Ifjú sátán nem Szívtelen sátán reinkarnációja, csak félig! Am Songoku nyíván azért akarta h Sátán életben maradjon, h egyrészt a sárkánygömbök ne tűnjenek el, másrészt legyen vki, akivel tud harcolni. Ugyanis az egyik DBZ-s epizódban mondta h mivel Csillagharcos, a harc számára csaknem lét kérdése!
    De lehet h nekem nincs igazam, ezt h mi igaz és mi nem, mindenki maga döntse el.
  • aMGEE
    #754
    Ja télleg! Francba ezt télleg nem figyeltem! Kissé már régen láttam... ^^"
  • SMGBAS
    #753
    aMGEE Te nem figyeltél a szinkronra. Szó szerint azt mondják h : "az a támadás, amivel annak idelyén LEGYŐZTE Zseniális Teknős Szívtelen Sátánt." Az tény és való h ZsT-is alkalmazta a technikát, DE nem győzte le vele SzS-t.
  • kill3r21
    #752
    New DBMovie Részlet
  • aMGEE
    #751
    Bocs, a végén kétszer írtam le h "tehát a lényeg az"! Sajnos erre nem figyeltem... ^^"
  • aMGEE
    #750
    Egyébként a 142. részben nincsen semmi hiba, legalábbis én úgy vélem! Ha figyelmesen végignézted volna a DB részeit, akkor tudhatnád h nemcsak Zseniális teknős mestere, hanem maga Zseniális teknős is használta egyszer azt a tornádó támadást (Mafuba) Szivtelen Sátán ellen, amibe aztán bele is halt (majd később fölélesztik a sárkánygömbökkel). Am meg a 143. részt illetően: Ifjú Sátán csak félig meddig Szívtelen Sátán reinkarnációja, mert ha télleg maga Szívtelen Sátán lenne, akkor valóban úgy lett volna ahogy mondtad, h kiirtott volna mindenkit a harci tornán. De akkor magyarázd már el azt, h a Zedben miért kerül olyan jó haverságba a zedharcosokkal, és miért Songohan lesz a kiskedvence, ha ő csak arra kellett neki h föleddze a Csillagharcosok ellen? Tehát az a lényeg, h szarul lett itt szinkronizálva. Tehát a lényeg az, hogy Ifjú Sátánban csak a bosszúvágya maradt meg Szívtelen Sátánnak (ami ugye a Raditzal folytatott küzdelemben félig-meddig ki is elégül).
  • Seth
    #749
    Vmelyik movie-ban újra-kívánják a Holdat
  • xxxpaulxxx
    #748
    Hehe... ilyen jelenet kétszer is van... 1szer Dolongék vágják le a farkát majd ugye Gohan tépi le....mindkétszer visszanő, de erre jelenetet is szánnak, először a harcművészetek bajnokságán, és meg is lepődik mindenki, másodszor amikor éppen zuhan valahonnan, azzal kapaszkodik meg egy fán.
    Viszont ezen a Sátánon nem tudok túltenni:D Nevetségesen lett kitalálva.... a sorozatban számomra a legnagyobb csalódás.... fogja, Songoku legyőzi a tornán, majd Songoku ad neki egy babot, hogy ne haljon meg (mert akkor Isten is meghal) és hogy később is összemérjék erejüket (hát bakker... majdnem megölte, erre majd még harcolni akar.. a SÁTÁNNAL...) Erre Sátán fogja magát és ok most visszavonulok de megígérem még találkozunk és összecsapunk...stb a SÁTÁN... a SZÍVTELEN SÁTÁN aki világuralomra akar törni és mindenkit megölt még 3 éve.... megszelidült vagy mi a g*ci?:D Nah mind1....

    Eszembe jutott még valami... Zseniális teknős az 1. harcművészetek bajnokságán (Jacky Chunnak álcázva magát) amikor Songoku átalakult gorillává fogta és lelőtte a holdat... erre később van egy visszautalás is... de én az egész sorozat alatt arra vártam, hogy újra legyen hold... hát már csak 4 rész van hátra... godnolom ebben a 4 részben nem lesz újra hold... de akkor meg a Z elején amikor Songohan átaalakul... akkor mitől alakul át, ha nincs hold? Illetve Sátán mit pusztít el, ha nincs hold.... új sorozat, új hold?:D Nah sebaj...

    (Lehet kevesebbet kéne gondolkoznom miközben nézem)
  • SMGBAS
    #747
    nah megnéztem a 142.-et
    ténylegXD eddig fel se tűnt
    van pár baki benne de ennyi sztem kell is
    pl.:amikor Gohan letépi Goku farkát Babánál, kevesebb mint tíz rész és már megint ott van a lógója
  • xxxpaulxxx
    #746
    Még 1 észrevétel, amire valakitől egy logikust választ várnék:)
    Szóval.. Szívtelen Sátán ugye meghalt... Songoku átjukasztotta és ő meg kiköpött egy tojást, amiben Ifjú Sátán van... az ő reinkarnációja... én eddig mindig azt hittem hogy szimplán a gyereke, de nem... most a 143. részben beszélnek erről, hogy ez maga Szívtelen Sátán és ő maga is azt mondja, hogy sokkal erősebb, mint 3 éve volt... meg hogy akkoriban meghagyta életét de most nem kíméli.... azt nem értem... miért lett ilyen békés Sátán, ha tényleg ő maga a Szívtelen Sátán? Miért nem öl meg rögtön mindenkit mint régen... miért mentette meg ennek a saganak az elején a kisgyereket, aki kifutott játszani a toronyórához... miért nem támadta meg rögtön songokut? Miért számít neki ennyire ez a harművészeti világbajnokság... nem értem:/
  • xxxpaulxxx
    #745
    VÁÁÁÁÁ nemigaz már:D Imádom a Dragon Ball szinkronját, de egyszerűen néha olyan hülyeségeket beszélnek....
    Csak egy példa: Dragon Ball 142. epizód... Sátán és Shen (Isten) harcolnak.... Isten idéz egy tornádót és megszólalnak Yamchaék, hogy JAJJ NE EZ AZ A TÁMADÁS, AMIVEL ANNAK IDEJÉN LEGYŐZTE ZSENIÁLIS TEKNŐS SZÍVTELEN SÁTÁNT.... ok voltak már félrebeszélések, de könyörgöm... rohadtul nem a Zseniális teknős győzte le régen a Sátánt, hanem annak mestere... de segáz:D
  • gabeszg
    #744
    De amúgy tök jó, hogy gyüjtés meg ienek azt regisztráltam(mert ugyebár már azt is kell)és b*sznak leokézni(vagy mi) az egészet engedélyezni.Amúgy maga az egész hogy áll pénzügyileg?
  • xxxpaulxxx
    #743
    Gondolom, ha nem is lehetne hozzáférni akkor is fel lenne töltve mindenhova, szóval így is-úgy is igen:D