8884
Old Game, mert régen minden szebb és jobb volt :)
  • Herold
    #8763
    Hali

    Volt nagyon régen (kb. 20 éve) egy egyszerű dos-os játék. A 2 dimenziós űrben voltak csillagok, egy részük vonzotta, másik részük taszította a bolygót. Ezt a bolygót kellett egy meghatározott csillagba irányítani úgy, hogy gombnyomásra megfordítható volt a csillagok gravitációjának a polaritása. Ami eddig vonzotta, az taszítani kezdte és fordítva. Tehát ha elkezdte egy csillag vonzani a bolygót, gombnyomásra taszítani kezdte, így kellett az űrben a bolygót a cél felé irányítani.
    Ismerős valakinek? Valami GRAV-val kezdődő neve volt a játéknak.
  • Montanosz
    #8762
    Anvil of Dawn v2 kint van, ujabb op.rendszerekre))
  • Montanosz
    #8761
    pasz nemértek hozzá

    itt egy JA 2 linkl is androidra
    JA 2 androidra
  • takysoft
    #8760
    na várj. most nézem, ez nem droidos...
    vagy igen? ez egy deb.... max ubuntus telefonra tudom elképzelni.
    tény h ARM chipes mondjuk...
  • takysoft
    #8759
    na... ne.. mááááár.....
    Win95 droidra? bazmeg....
    kell :D
  • Montanosz
    #8758
    dosbox androidra
    dosbox androidra
  • sirdond
    #8757
    3.16-os verzió óta teljesen ingyenes, konkrétabban 2013 február óta

    de egyébként meg simán megérte azt a kevéske kis pénzt, amit kértek érte.
  • Montanosz
    #8756
    nemm tudom,én csak most fedeztem fel))
  • Zero 7th
    #8755
    Ingyenes már? Kb 10 éve néztem ezt(szal nem kifejezetten új a játék :P ), akkor még egy hét játékbeli idő után pénzt követelt.
  • Montanosz
    #8754
    nem konkrétan old játék de nagyon jól megírt ingyenes RPG

    Unreal Word RPG

  • Jim Morrison
    #8753
    basszus, lemaradtam erről a csodáról :(
  • j0nNyKa
    #8752
    már jó is :)
  • Dzsini
    #8751
    azért az 590 után 8747 elég gyanús :)
  • j0nNyKa
    #8750
    aztakurvapicsa srácok, továbbítottuk a fejlesztőknek
    az új rendszerben látszanak az eltűnt hszek, úgyhogy gondolom nincs nagy gond, javítható
    köszi hogy szóltatok
  • kemszi2
    #8749
    az a 2001 gyanús nekem is :D
  • Zero 7th
    #8748
    Nem volt ez a topik egy kicsit sűrűbben látogatott? Úgy értem, nekem rémlik, hogy jártam ide, és nem 13 éve... Nem tűnt el egy zsák hozzászólás?
  • Montanosz
    #8747
    Z Remastered

  • steweee
    #8746
    hát én mengnéztem tegnap........ sajnos a grafika még hagyján hogy nem egy mai szinvonal, attól még lehetne jó, de kurvára szaggat, nincs optimalizálva, nekem ez kiábrándító

    de az igazi offot a karakterek felszerelgetése meg az egyéb panelok tették be az első 10 perc végén. gagyi mai szemmel....
  • Montanosz
    #8745
    Realms of Arkania 3 [ENG]

    http://osztott.com/cLep/

  • MerlinW
    #8744
    GoG.com-on insomnia sale. 100 játék 75-90%-os kedvezménnyel váltakozik "amíg a készlet tart".
  • akyyy
    #8743
    teszt
  • Montanosz
    #8742
    Wargame project

  • Montanosz
    #8741
    Ultima V remake (ha valaki nem ismerné)



    Ultima V
  • Zóanagyvarázsló
    #8740
    A Telltale-nek egy játéka sem remake. Az új Sam & Maxszel pedig számomra nagyon belenyúltak. Persze játékmenetre egyszerűbb, könnyebb, a 3D bumfordibb, az epizodikusság az első évadon negatív értelemben is látszik, de humor és általában a puzzle-ök azért mégis rendben vannak.

    A Pirates! esetében én is szeretem az összes verziót, a 2004-esből nekem szinte csak a silver train és a treasure fleet hiányzott, na meg talán túlságosan is könnyű lett, az irányítás pedig nem volt kellőképp testre szabható. De amúgy simán favorizált változat nálam.

    A Gabriel Knightra pedig ráfér egy jobb irányítású, bugmentesített verzió, és talán az ügyességi részt is értelmesebbé teszik benne, viszont az új szinkron hálátlan feladatnak tűnik (ha megosztó is az eredeti), a látvány pedig nem jön be jobban, mint a régi pixeles.
  • Zero 7th
    #8739
    http://www.ovine.net/
    Sok infót nem ad a játékokról, viszont letöltési linkek vannak. Bruce Lee, Total Eclipse, Atiriad, stb. Lehet, hogy a Sentinel remake is ő volt, de abban nem vagyok biztos.

    Ez meg jól átalakult, mióta legutóbb láttam:
    http://retroremakes.com/nostalgia/

    Eh, közben elkalandoztam, és találtam még egy zsák számomra új remakeoldalt is:
    http://www.caiman.us
    http://nexus23.org
  • BBird
    #8738
    Nosza, linket ide! :-)
  • BBird
    #8737
    Ja igen, meg a másik ami Telltale... Walking Dead, The Wolf Among Us és most a Borderlands féle Tales... új grafikusuk van? Most minden ilyen stílus lesz? :-)
  • Zero 7th
    #8736
    Én egyébként az indie, retroremakes-es Smila munkáit bírom, általában eléggé hűek az eredetihez. Bár kreativitás az pont nulla, de korrekt iparosmunkák. Total Eclipse tetszett kifejezetten tőle, végre bejárhattam a piramist az eredetihez képest 120szoros, 60 FPS-sel! :D
  • PiszkosFred
    #8735
    A hype faktor 90%-át nálam Braben teszi ki. Nélküle nem érdekelne, illetve hazudok, érdekelne, de nem ennyire.

    Ugynaúgy, mint Roberts a Star Citizennel. Ha nem ő csinálná, maximum csak olvasnám az itt-ott megjelenő hírt, nem követném minden fronton. :)
  • BBird
    #8734
    Igen, Pirates! viszonylag kellemes remake lett, kb. akkoriban kezdődött a remake hullám hajnala? ;-) XXI. század elején. De az utóbbi pár év termései... azokra céloztam.
  • BBird
    #8733
    Jájksz... Telltale minden egyes alkotása nekem hatalmas nagy bukta. Azok a kameraszögek, a korlátozások vele, a grafikai stílus... akkor már minden esetben inkább az eredeti. Vissza a jövőbe, Walking Dead... pikkpakk meguntam őket, és csak idegesített. Sam & Max -től sem azt kaptam, amit annak idején élvezhettünk. Remek kis cartoon feeling volt az.
    Volt ez a Tales of Monkey Island játékuk is. Akkor inkább már a remake, ami kb. hasonló időben jött ki.

    Elite-nél kezdetben én is aggódtam picit, de a dokkolós videó legutóbb cseppet meggyőzött, hogy talán a régit kapjuk vissza. Főleg mivel ugye Braben bácsi aktívan részt vesz benne, nem csak a nevét adja hozzá.
  • PiszkosFred
    #8732
    A Telltale féle remakek aránylag jók lettek. A Pirates!, ahogy Zero is említette szintén nagyon jó lett, bár ez esetben elfogult vagyok, mert a Pirates! valamelyik verziója '89 óta mindig az aktuális "gépemen" van, legyen az bármilyen gép, bármelyik kor bármelyik Pirates verziója :)

    Elitet figyelem, minden rezdülését, de félek, hogy csalódni fogok. Nem azért, mert nem lesz jó játék. Hanem, mert akarva, akaratlanul is azt várnám el - pedig tudom, hogy nem kellene, de mást diktál az ész és mást a szív -, hogy akkorát üssön, mint anno a c64es eredeti. Akkorát pedig, már most mondom, nem fog. Ez az én hibám (is), mert amikor a közel 40 évesen összeülünk sörözni a régi cimborákkal, és előjön az elite hétvégék, akkor azokat az élményeket, amelyeket ott szereztünk, nem fogja megismételni már semmi. Tudom ezt, felfogom, és mégis ezt várom el, pedig nem kellene - és emiatt félek tőle.

    Anno, nem volt még cheat meg anyámkínja, a "poke"-kal is óvatosan bántunk. Péntek este kezdődött az Elite verseny, és vasárnap estig tartott. Multiplayer, internet (hah, hol volt még az) nélkül ültünk a saját c64 előtt, és szedtük össze a pénzt. Az nyert, akinek több creditje lett vasárnap estére.Aztán amikor commander jameson felkenődött szombat este az állomás falára, mert a dokkoló kompjuter úgy döntött, nem akar pontosan működni, akkor volt nagy asztalcsapkodás, mert a versenyt buktad. Nem adtuk fel, mert benne volt a pakliban, hogy más is összetörte magát :D Na az ilyen emlékek miatt megszépültek a Thargoid barátainkkal vívott csaták is, és mára már úgy emlékszünk vissza az egészre, hogy valami isteni és megismételhetetlen élmény. Ezért félek tőle, hogy mi lesz most. Annak ellenére, hogy várom nagyon.
  • Zero 7th
    #8731
    A Pirates! lett egy 110%os remake, de már abból a legújabb, tíz éves verzió is lassan retrónak számít. :P
  • BBird
    #8730
    A sztori a fontos nekem is, de jelen esetben inkább venném elő az eredetit, főleg ha mutogatós bácsit akarnék játszani. Jelen esetben meg a megvalósítása nem tetszett, gondolom attól még igyekeztek visszaadni a régi hangulatot.
    Viszont ha az utóbbi évek remake kiadásait figyelem, nem is tudnék hirtelen olyan példát mondani, ami húdejóra sikeredett volna. :-( (De azt sem akarom elhinni, hogy egy sem lett jó, kell legyen köztük jó is... Elite kőjó lesz mondjuk) :-)
  • PiszkosFred
    #8729
    GK esetében a sztori a fontos, felőlem jöhet akár Jack Orlando stílusban is :) (bár speciel az nagy élmény volt anno). Örülök, ha felújítják a régi kedvenceimet, mert így meg/be tudom mutatni a családnak, hogy miről is beszélek mindig, amikor próbálok okosakat mondani a kalandjátékok mostani helyzetével kapcsolatban.
  • BBird
    #8728
    Brrr... nekem annyira nem nyami. Ez a dzsermán-edvencsure style nem szercsi-szupcsi... :-D
  • BBird
    #8727
    Én először ezt hallottam PC -n, még XT korszakból, PC Speakeren:




    Majd jött a kedvenc golf játékom:




    Majd a kedvenc kalandjátékom, Tex Murphy - Mean Streets:




    És végül ahol még hangot hallottam a kezdeti időkben, Mach 3:



    (Merem remélni, hogy nem toltam el valamit ezzel a sok youtube linkkel!?)
  • PiszkosFred
    #8726
    Nyami :)
  • akyyy
    #8725
    höhö. megtaláltam egy régen szerencsekerék játékban szóló zenéket.
    amit itt kerestem, az pedig ez az
    vlc lejátsza

    ez volt az első olyan zene amit még PCn hallatva beszéd is volt.

    tehát ez volt az elsó szavai a gépnek xD
  • MitsuMishi
    #8724
    Ha már DCCD--> nem emlékeztek egy olyan játékra róla, ami ilyen versenyzős volt, a dccds demóban 2 versenyszám volt, az egyiken egy hatalmas felhőkarcolón kellett felfele mászni, és az ablakokból mindig dobáltak ki valamilyen dolgot (pl.: TV), és ha eltalált, akkor leestél. A második versenye pedig egy ilyen sivatagos pályán volt, egy nagy négyzetbe voltak a játékosok, és ki kellett ütni a másikat. Persze különböző karaktereket lehetett választani az elején.