72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • LasDen #71387
    maradjunk annyiban, hogy vannak a weeb/otakuknak készített animék, és vannak a nem csak weebeknek készített animék.
    A nani kore és társai meg élő embertől sem idegesítőek, csak japán szövegkörnyezetben hangozzon el, ne magyarba v akármilyen nyelvbe beiktatva. Az tényleg gáz :D
  • Nagydög
    #71386
    Stimt. Az animenek annyi elonye van, hogy valtozatosabb stilusok es a megcelzott kozonseg szempontjabol. A nyugati animaciok manapsag beszorultak a gyerekek, nagyobb gyerekek es a orult komediak felnotteknek(Rick & Morty, Family Guy, stb.) kategoriakba.
    Btw.: Nem eloszor bizonyosodik be, hogy ami animacioban jol nez ki, az elo szereplokkel nem feltetlenul. Lasd az aktualis Disney uzleti strategiat. Es par live action anime feldolgozasba belenezve, ez azokra is igaz.
    Ugyanide kapcsolodoan, ami egy anime szereplo eseten cuki, elo embertol nagyon idegesito: meg egy "Nani kore?!" vagy "Sugooooi!" es megollek. :)
  • LasDen #71385
    "Pedig mind tudjuk, hogy az animék teljesen más kategóriát képviselnek, mint mondjuk a gyártósoron készült nyugati, kézzel rajzolt mesefilmek."

    Ha az a bajod, hogy beskatulyázzák az animét, akkor talán ne azzal fejezd be a mondandód, hogy beskatulyázod a többit... :D
  • Ashlara
    #71384
    Németeknél, Franciáknál és Angoloknál nagyon népszerűek az animék - saját kiadójuk is van, amivel az ottani megjelenéseket szokták intézni.
    Magyarba sajnos nem jut el, nemcsak kiadás, de még vetítés formájában sem. Néhány éve egy YouTube videós is próbálkozott mozivetítést összehozni a Kimi no na wa kapcsán (Japán TOHO kiadó még a vetítés jogát is megadta a srácnak), de a megkeresett mozi azonnal visszadobta az ötletet (sőt mindegyik Budapesti mozi) - vagyis inkább olyan árat szabtak a vetítéshez, ami inkább elkeserítette a srácot és így hagyta a fenébe az egészet. A videójában azt mondta, hogy olyan 2000-3000 Ft lett volna a belépő, ennyi pénzért pedig már a hivatalos DVD változatot is megkapod.
    Itt úgy vannak vele, hogy ami kézzel rajzolt, az csak mese lehet és komolytalan, idétlen és csak gyerkőcöket érdekelhet. Pedig mind tudjuk, hogy az animék teljesen más kategóriát képviselnek, mint mondjuk a gyártósoron készült nyugati, kézzel rajzolt mesefilmek.
    Utoljára szerkesztette: Ashlara, 2020.01.20. 12:57:32
  • zola2000
    #71383
    Én is arra gondoltam, hogy előítéletek miatt.

    Ha Ukrajnában 73ezer usd, akkor Magyarországon simán 50 millió+ forint bevétel simán összejönne.

    Amikor ment a "szél támad" akkor néztem a zalaegerszegi moziműsorokat, de ide nem jutott el.
    Nem hiszem hogy egész európában kisebb kereslet lenne mint Hongkongban (mivel az csak egy város, Európa meg egy kontinens) a hiba a kínálatban van.
  • zola2000
    #71382
    Én is arra gondoltam, hogy előítéletek miatt.

    Ha Ukrajnában 73ezer usd, akkor Magyarországon simán 50 millió+ forint bevétel simán összejönne.

    Amikor ment a "szél támad" akkor néztem a zalaegerszegi moziműsorokat, de ide nem jutott el.
  • LasDen #71381
    Hébe-hóba jutnak el egy-egy darabok ide. Ghibli is hol moziban mutatják be, hol sehol, meg csak tv-ben. Legutóbb a Szél támad volt moziban, de nem lehetett olyan jó eredménye, mert azóta egyik Ghibli film sem járt erre. Azon kívül a Fiú és a szörnyeteg jutott el erre 3-4 éve meg a Mirai 2 éve.

    A Your name nem csak fesztivál bemutató volt?
    Nem csak a japán/animált filmek irányába. Ha valami animáció, akkor azt nagyrészt mesének tartják, viszont van Hollywood, a magyar filmek és minden más a legalján. Azok még annyira sem érdeklik az embereket...
  • Ashlara
    #71380
    "Netflix just has announced that they are listing 21 Studio Ghibli masterpieces from this February to April, and they will be available for about 190 countries worldwide EXCEPT for Canada, USA, and Japan"

    LOL
    Utoljára szerkesztette: Ashlara, 2020.01.20. 11:16:09
  • Ashlara
    #71379
    Idehaza úgysem lesz, történjék bármi is. Nincs benne akkora pénz, ráadásul itt van egyfajta előítélet/beidegződés is a Japán/rajzolt cuccok irányában.
    Anno a Kimi no na wa (Your Name) is így járt idehaza.
    Utoljára szerkesztette: Ashlara, 2020.01.20. 10:44:57
  • zola2000
    #71378
    Elég durvák a weathering with you (tenki no ko) bevételei, Japán 126 millió dollár, Kína 40 millió, Korea 4 millió, usa 3 millió, Hongkong 2,6 millió

    Az egész európai kontinens kevesebb mint egymillió?
    https://www.boxofficemojo.com/releasegroup/gr3001700869/

    Talán vetíteni kellene, ha még Ukrajnában is elért 73ezer dollárt...
  • PetruZ
    #71377
    Ja, már értem, mi az a "part II", azt hittem, az s01 további részeit nem találod. :)
  • PetruZ
    #71376
    Ott van minden rész, oldalt látszik az Up Next-ben, sorban végig lehet haladni rajtuk.

    Sőt, itt a teljes playlist is, mind a 6 résszel
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2020.01.19. 15:12:50
  • Nagydög
    #71375
    En meg ezt talaltam:



    Kivancsi vagyok, lesz-e folyatasa, mert epp csak elkezdte felepiteni a karaktereket es a vilagot.
    Szerk.: Lesz. Megtalaltam a part II teaseret.
    Utoljára szerkesztette: Nagydög, 2020.01.19. 12:04:05
  • CSOCSO
    #71374
    NinoKuni

    netflixen akadtam ra az elobb. Ghibli stilus de sajna nekik semmi kozuk hozza. Jatek adaptacio. Ha jol olvastam, akkor azokhoz a ghibli csinalt atvezekotek. Ajanlom akik szeretik a ghibli tipusu filmeket. Nem volt annyira jo de egyszer mindenkeppen nezheto.

  • Malachit
    #71373
    Kösz :)
  • PetruZ
    #71372
    Sounan Desuka
  • Malachit
    #71371
    Melyik volt az az anime, amiben 4 csaj 1 szigetre vetődött repülő szerencsétlenség után és az egyik túlélő technikákkal szórakoztatta a másik hármat? :D
  • Nagydög
    #71370
    Nem, nem az igazi. De a sulyosan hamis Farkas Blues akkor is nagyon adja. Tudod mit, nem csak Ookaaami Buruusu, hanem meg Ookami princess is.
  • Ashlara
    #71369
    Stacia:
  • PetruZ
    #71368
    Aranyosak a karakterek és az arcok, de mégse áll igazán össze a sorozat, még a humanoid állatok ellenére sincs benne semmi különös. A hátterek és az arányok is borzasztók néhol.
  • Nagydög
    #71367
    Nem igazan tudom megindokolni, de akkor is: Ookami Buruusu

  • PetruZ
    #71366
    Nem sértődött meg senki. Értem én, hoigy mit akarsz, de te blogot keresel (l. pl. a fejlécben) és nem fórumot. Ha könyvekről van szó, azokról írok én és viszonylag sokat (l. az aláírásomban), de negyedévenként 10-15 x ~12 résznyi animéről és ~100 manga napi 10-15 fejezetéről írjon az, akinek hat élete van. Nekem amúgy a manga az első, egy időben azokról is írtam, de már nincs erőm követni, csak nagyon friss jóságokról szoktam megemlékezni. A többség itt képben van, sorry, hogy nem terjeszteni akarom a kultúrát, hanem csak tájékoztatni és emlékeztetni.
  • RelakS
    #71365
    Engem csak pár sorral tesz le odébb, szóval akinek 100-on van a megjelenítendő üzenetek száma, annak kb jó kellene, hogy legyen.
  • Trucker39
    #71364
    "Önnek rövid szöveges üzenete érkezett!"

    Hát épp ez az. Nem kelti fel az érdeklődésemet és még utána is kellene járjak. Holott, aki látta, már ezt megtette. Épp a célját nem éri az SMS, amit ide írtok. Nem kelti fel az érdeklődésemet sajnos.

    Nem kritikát várok, vagy fél oldalas elemzéseket, de azért a között, meg amit ide elkövettek azért vannak még - némi - átmenet.

    Amúgy sejtettem, hogy felhördülés meg sértődés lesz belőle. Csak épp a lényeget nem sikerült megérteni.
    Ha ír valaki egy animéről, az tegye már úgy, hogy másnak is érdekes legyen elolvasni. Meg írjátok, hogy máshol nézzek utána. Akkor meg minnek ide SMS-ezni három sort?

    "Megnéztem a xyz**** animétpont Volt neki végepont Több részből is álltpont Láttam már jobbat ispont A xy*** karakter nemtetszettpont Hasonlót 1566 másik animében láttampont. Inkább mentem volna söröznipont"

    Nem tudom máshogyan érzékeltetni. Ha így sem értitek, akkor tényleg sajnálom, de teljesen mást értünk az általam említett anime ismertetése alatt.

    LN-től nem tart semmi távol. Legfeljebb ha nem magyar. Annyit nem értek belőle angolul, hogy szórakoztasson.
    Utoljára szerkesztette: Trucker39, 2020.01.14. 18:12:07
  • PetruZ
    #71363
    Nem igazán értelek. A rövid ismertetők csak figyelem felkeltésére jók, ez a céljuk. Ha többet akarsz tudni, olvass utána a szokásos helyeken - és sok szerencsét, ugyanis részletes kritikát nagyon keveset fogsz találni (és bevallom, az ilyeneket el sem olvasom, max. csak átfutom). Én biztosan nem fogom feldobni semmi többel, se időm, se energiám, se kritikai vénám nincs rá.
  • Nagydög
    #71362
    Nem azert fizetnek bennunket!
    De komolyan... Ezek nem ismertetok. Ha felkelti az erdeklodesedet, akkor ugyis utanamesz az adott animenek, ha meg nem, akkor hiaba kanyarit litaniat a delikvens.

    Mas: Mi az a kulonbseg az LN es mas regenyek kozott, ami tavoltart toluk?
  • Trucker39
    #71361
    Előre is elnézést kérek mindenkitől, bizonyára sértőnek fog tűnni az alábbi megjegyzésem. (ごめんなさい)

    Nos. Az lenne a gondom, hogy olvasom ezeket a rövid, tömör, nem is tudom...beszámolókat.

    Számomra borzasztó olvasni. Olyan szárazak, hogy szinte porzik. Nekem mint potenciális érdeklődőnek, a legkevésbé sem tudja felkelteni a figyelmét és nem tud megérinteni.

    A régi időket juttatja eszembe, mikor mindenki olyan tömören fogalmazott SMS küldése közben, hogy se szünet, se elválasztó jel ne kerüljön bele, mert akkor véletlenül két SMS-ben kerül elküldésre. Az pedig kész katasztrófa lenne.

    Ehez tudnám hasonlítani ezeket a bejegyzéseket. Szándékosan nem nevesítem, nincs is rá szükség.

    Kicsit dobjátok már fel őket!

    Bővebb leírással, Op,Ed, esetleg rövid részlet az animéből, képekkel, bármivel. Ha nektek tetszett, akkor meg még inkább.

    LN, Manga nem különösebben érdekel, ezt elismerem. Rendszeres könyvolvasó vagyok (értsd: minden este elalvás előtt kb egy órát olvasok). Nem LN-t, nem mangát. Könyvet, regényt.

    Manga-val próbálkoztam néhányszor, hiszen néhány történet, amit anime-ben követtem, csak Manga-ban van folytatása. Néhány oldal után feladtam. Egyszerűen nem köt le, nem érdekel a dolog.

    Ezzel csak azt akartam megjegyezni, hogy Manga, LN leírások tőlem lehetnek 256 karakter hosszúságúak, azok úgy sem érdekelnek. Viszont az anime ismertetést dobjátok már fel egy kicsit. Persze Spoiler mentesen. Itt a fórumban nyugodtan mehet Spoilerbe a kép,videó. majd kinyitogatom, ami érdekel.

    Csak ne ezeket a borzasztó, tömör, száraz "jelentéseket" kelljen olvasni. Biz'isten olyan, mint valami újságban a gyászjelentések. (Élt 12 részt. Jó volt, kimúlt, ennyi. )

    (どうもありがとう)
  • ximix #71360
    Elnézést, most látom, hogy a link máshova mutat ha nem vagyok bejelentkezve vagy ha bevagyok.
    kép link
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valószínűleg az okozza, hogy a megjelenített hsz-ok darabszáma más be- ill. kijelentkezve 100-40, így az oldalszámozások eltolódnak

  • RelakS
    #71359
    Sokáig "unreg"-ként (nem regisztrált felhasználó, nem volt © a neve előtt) is lehetett írogatni, de annyi gyökér gyűlt össze, hogy ezt egy idő után kikapcsolták.
  • PetruZ
    #71358
    Ó, akkor ez még a SG-t megelőző SW időben született? Rémlik, hogy volt egy reset és az account-okat is újra fel kellett venni.
  • LasDen #71357
    Egy esemény, ami a széria 10 évét hivatatott ünnepelni...
  • Trucker39
    #71356
    Ez mi szeretne lenni?

    Néhány napja látom ezt a hirdetést.

  • RelakS
    #71355
    Kordokumentum
  • PetruZ
    #71354
    Honzuki no Gekokujou 1x14 END: Ezzel pont beérte a mangát is, folytatás áprilisban (plusz márciusban jön majd egy OVA). Nekem nem igazán tetszett, a manga jobban bejött. Túl sok részletet ugrottak át, bár eltérés nem volt a fő sztorihoz és karakterekhez képest. A rajzstílus se igazán jött be. Mindegy, azért a folytatást nézni fogom, aztán majd csak utóléri a manga is (vagy belekezdek az LN-ekbe, az első három könyv volt eddig feldolgozva). 5/10
  • ximix #71353
    Közben Dzsini segített és a topik URL címében az a számsor a topik indítás kezdete.
    Magyarország télen UTC+1-ben van, így elvileg +1órát hozzá kell adni.


    Relaks kordokumentum meg itt található link :)
  • ximix #71352
    Nem tudom pontosan, RelakS adatlapján "2000. 01. 12. - Anime, manga és LN (Házigazda)" szerepel, hogy már létezett e hamarább is és csak ekkortól lett a Ő a Házigazda vagy Ő volt az alapító, is nem tudom.
  • RelakS
    #71351
    2001-es az 59. hozzászólás, a többi meg törölve van
  • DasIsFuck
    #71350
    20 éves a totyik vagy mire gondolsz?:D
  • ximix #71349
    Hát akkor, Boldog 20.-at !



    Akkor induljon a "buli"



    YT lista
  • PetruZ
    #71348
    Somali to Mori no Kamisama: A gólem az erdőben élt már évezredek óta. Csendben és érzelemmentesen megfigyelt mindent és nem avatkozott bele a természet törvényeibe. De egy nap egy magányos embergyereket talál, aki apának szólítja őt. Útnak indulnak az értelmes szörnyek lakta nagyvilágba, hogy megkeressék az embereket, akik már vagy száz éve eltűntek...
    Nem tetszett annyira, mint amennyire már fel van értékelve egy rész alapján. A világ elég fantasztikus, valahogy mégis üresnek, másolatnak tűnt, mintha mindenki csak utánozná, amit az emberek csináltak régen.

    Ezzel részemről elfogytak a bejelölt sorozatok, most elég keveset néztem meg. Ami maradt, az OVA, vagy film, ezek majd később jönnek úgyis. Még nem kaszáltam semmit, de meglátjuk, vannak esélyesek. :)