72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • IMYke2.0.0.0
    #72108
    Mondom egyszerubben: tok mindegy ki-hogyan gyartotta, a lenyeg, hogy jo es szorakoztato legyen neked/a Nezonek.
  • Nagydög
    #72107
    Ket indokot is tudok mondani, ami miatt ez nem annyira lenyeges. (Mar persze a tenytol eltekintve, hogy teljesen lenyegtelen.) Az egyik praktikus, a masik tudalekos.
    A praktikus: Ha megnezed barmely mostanaban keszult anime endingjet, akkor az az erzesed tamadhat, hogy Korea igenis Japanban van, vagy forditva.
    A tudalekos: Az anime(アニメ) az animéshon(アニメーション) rovidulese, ami meg gairaigo(kolcsonzott szo) angolbol, es a japanok minden animaciot ertettek alatta. Ezt aztan a vilag tobbi resze visszakolcsonozte toluk, mar japan stilusu animacio ertelemben. Asszem, ilyen katyvasz eseten folosleges feszegetni, hogy foldrajzilag pont hol keletkezett az adott animacio, ha a gyanutlan szemlelo szamara siman animenek tunik.
  • ximix #72106
    Az első évadban "Sonnie's Edge"-ből eltudnák viselni egy pár évadot.
  • LasDen #72105
    korea nem japánban van :D
  • ximix #72104
    Seven Knights Revolution: Eiyuu no Keishousha 2021
    Genres: Action, Adventure, Magic, Fantasy



    Az egykoron volt lovagok erejét kölcsön véve ütik a gonoszt, ebbe a harcba csatlakozik a zöldfülű hősünk.
  • PetruZ
    #72103
    Sokakat érdekelhet itt
    +
    Nem tudjuk még, hány ázsiai eredetű studió készített most epizódot, hogy igazzy animének nevezzük
    +
    Az első évadban is volt már egy koreai... :P
  • LasDen #72102
    nem igazán anime...
  • PetruZ
    #72101
    Love, Death + Robots Volume 2 trailer (május 14.) + Volume 3 bejelentés (jövőre jön)!
  • ximix #72100
    Jó lett a bemutató.
    Már találkoztam vele itt-ott, de nem tudtam miről szól, mostanáig, így már érdekel, majd neki ugrok megnézem.
    Köszi.
  • ximix #72099
    Edens Zero 2021
    Genres: Action, Sci-Fi, Adventure, Comedy, Fantasy, Shounen



    A démonkirály fiának kalandjai kezdetét veszi, egy cicás szőke lánnyal.
  • ximix #72098
    Zombieland Saga: Revenge 2021
    Genres: Music, Comedy, Supernatural



    A nótás kedvű tini zombi lány együttes újrakezdi a karrier építést.
  • Rafanir
    #72097
    Ha valakit érdekel, készítettem egy elemző/bemutató videót az Ura Sekai Picnic című animéhez.

  • PetruZ
    #72096
    Mairimashita! Iruma-kun S2 (AniDB): Egy kisebb mellékszállal kezdünk, amiben végre testet ölt Ali-san, a gyűrű szelleme, neki később is lesznek felbukkanásai. Az OP/ED és az előzetes alapján a vizes vidámpark lesz a fő téma ebben a szezonban.
  • PetruZ
    #72095
    Hoppá, a Saihate no Paladin is animét kap, októberben kezd. A mangát olvasom, az eleje még elég jó volt, de miután kiment a világba, hullámzó minőségű lett. Mindenesetre másféle, realistább, mint a szokványos középkorias fantasy cuccok.

    A Skeleton Knight in Another World / Gaikotsu Kishi-sama-ból is jön anime, de ezt nem várom. Ezt is olvastam, de az elf rabszolgás - erőszakolós dolgok után abbahagytam. Emiatt sokaknak bejöhet majd, persze...
  • LasDen #72094
    annyira azért nem vagyok hololive fan, de jah :D
    most a napokban Mikon nevetek jókat :D

    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2021.04.17. 11:48:01
  • Count Adyn
    #72093
    Nemhittem volna, de ez amugy tök jó anime lett :D
  • Nagydög
    #72092
    Ha jol emlekszem, te fogod ertekelni:

    Pekora cameo
  • ximix #72091
    Tokyo Revengers 2021
    Genres: Action, Drama, School, Shounen



    Főhősünk "lehetőséget kap", hogy kijavítsa élete egyik korábbi rossz döntését, amit a banda háborús sulis évei alatt történt.
  • PetruZ
    #72090
    Ohó, végre animét kap a Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru, a legjobb cosplay romkom manga manapság.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2021.04.15. 20:56:43
  • PetruZ
    #72089
    Cestvs: The Roman Fighter (AniDB): Az ötödik császár, Nero uralkodásának kezdetén egy nagyszabású arénajátékot rendeznek, ahol egy félénk 15 éves fiú is fellép a bokszolók között - majd sokak meglepetésére kitűnő technikát bemutatva nyer is jóval nagyobb és erősebb ellenfele ellen. Ezzel kezdődik Cestvs, a rabszolga viszontagságos pályafutása a szabadságot jelentő 100 győzelemért..
    Mérsékelt reményeim voltak (a mangája is elég sok éve megy már; gondoltam, olyan rossz csak nem lehet), de sikerült eléggé alulmúlnia. A történelmi hitelesség néhol megbicsaklik, érzésre a sztori nagyon siettetve van, a 3D a mellékszereplők esetén elég elnagyolt és csúnya, a dzsúdós rivális felbukkanásánál meg teljesen elengedtem a dolgot. Végignéztem ugyan, de részemről ez is megy a kukába.
  • ximix #72088
    Az írott hozászolásból nem jön át a hangsúlyozás, így lehet félre értelmezhető, de csak az én együgyűségemet akartam megfogalmazni, (már ha tudnék fogalmazni :).


    A Jakuzás-ból (Gokushufudou) van itt valami élőszereplős akármi :)

  • PetruZ
    #72087
    Nem leszólásból írtam. :) Magamtól nem hoztam volna fel a Nagatoro-t a többi mellé, amikről írtam röviden, mert az első részt sem néztem végig, de ha már itt volt az alkalom, csak hozzátettem a véleményem. Majd a topiklakók eldöntik maguknak. :)

    És semmi baj azzal, ha többen is írnak a szezonos újdonságokról, sőt!
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2021.04.14. 19:21:27
  • ximix #72086
    Én sajna nem vagyok ilyen tudatos Anime fogyasztó.
    Nem szoktam a portálokon keresni vagy híreket, böngészni, hanem csak a magyar feliratos videókat nézegetem az indán.
    Miután megnézem szoktam rákeresni a neten és megnézni a leírását esetleg rákeresve az online mangájára belelapozni.
    Amiket itt megosztok csak a topik társak végett rakom fel, lehet valakinek "bejön" valamelyik, nem mindegyik tetszik nekem sem.
    pl: az említett Nagatoro-t én sem fogom nézni, SSSS.Dynazenon jól indult amíg elő nem került a kaiju verő transrobi, nekem ez a classic vonal nem jön be.
  • LasDen #72085
    megszoktam várni. De aztán gyorsan kinyomom, mer nem érdekel :D
  • PetruZ
    #72084
    A Nagatoro-ba belenéztem, de ugyanolyan rossz, mint a mangája, úgyhogy hamar kaszáltam is.
  • ximix #72083
    SSSS.Dynazenon 2021
    Genres: Action, Sci-Fi, Mecha



    Transformeres Pacific Rim

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Ijiranaide, Nagatoro-san 2021
    Genres: Slice of Life, Comedy, Romance



    A visszahúzódó, félénk másodéves srácra, rátalál az első éves locsi-fecsi önbizalomtól duzzadó leányzó és végnélküli szekálás kezdődik.
    FBI Open Up

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


    Gokushufudou / The Way of the Househusband 2021

    Genres: Comedy, Romance, Slice of Life



    Amikor a visszavonult Jakuza vezér háztartást vezet
    Van bene Cica.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.04.13. 23:31:53
  • Nagydög
    #72082
    Hallo! Legalabb a focimet vard mar meg!
  • LasDen #72081
    Érthetetlen háború, érthetetlen harci helyzetek, érthetetlen hadsereg, érthetetlen parancsnoki lánc, érthetetlen működés. Rengeteg föl dobott dolog, ami nincs rendesen megválaszolva, fölvázolva. Érdekel a folytatás, de ez így nagyon gyatrán lett fölvezetve...
  • ximix #72080
    Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. 2021
    Genres: Drama, Romance



    A frissen kikosarazott irodista és az otthonról megszökött kacérkodó diáklány története.
    FBI OPEN UP
  • PetruZ
    #72079
    Fumetsu no Anata e (AniDB): Egy fiú és egy farkas találkoznak a messzi, zord északon. A fiú egyedül él az elhagyott faluban, de mindig vágyik arra, hogy ő is a többiek után menjen délre, ahol erdők zöldelnek és valami "gyümölcs" nevű dolgok teremnek a fákon. A farkas... nos, már több, mint egy állat, de kevesebb is annál. Együtt indulnak végül egy nagy kalandra, ami az örökkévalóságig tart...
    A manga első pár fejezetét olvastam, így tudtam, hogyan kezdődik, mégis torokszorító volt egy kicsit. Mindenképpen kíváncsi leszek a folytatásra is.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2021.04.12. 20:42:59
  • ximix #72078
    Slime Taoshite 300-nen
    Ó jaj, a lecsi-fecsi póklány itt is nyomja rendesen a vakert :)
    Annak az ending-je sem piskóta



    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Ez a 86 érdekesnek tűnik.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Super Cub
    Gazdag képi világ, jó részlet ábrázolással, hangulatos vágóképek, tényleg ilyen lelazulós anime.
    10 000 japán jen egyenlő 27 387,12 magyar forint

    Super Coub

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Sentouin, Hakenshimasu! / Combatants Will Be Dispatched! 2021
    Genres: Action, Comedy, Fantasy



    A 6-os ügynök és a Csinibaba kalandjai, a comedy megvan benne
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.04.11. 21:45:37
  • PetruZ
    #72077
    86 (AniDB): San Magnolia Köztársaság teljesen gépi intelligenciájú pókdroidjai kíméletlen, ugyanakkor vértelen háborút vívnak a Birodalom hasonló felépítésű Légiója ellen a lerombolt határvidéken - legalább is ezt hiszi a köztársaság erődített falakkal körülvett 85 régiójának bármely átlagembere. Csakhogy létezik egy 86. kerület is a falakon túl, ahol minden joguktól megfosztott fiatal férfiak és nők élnek, és valójában ők vezetik nap mint nap a pókdroidokat a biztos halálba a gúnyolódó és kíméletlen köztársasági tisztjeik vezetése alatt. Egy fiatal őrnagylány tipikus ellentéte ezenek a semmirekellő tiszteknek, és valamennyire együtt érez ezekkel az emberekkel, még ha nem is tanácsos kimutatnia. Aztán egy nap megkapja a Spearhead nevű elit osztag vezetését, akik arról hírhedtek, hogy már 5 "handler"-t fogyasztottak el, kit megőrjítve, kit öngyilkosságba kergetve...
    Kemény első rész volt, felkelti az érdeklődést. Olyasmi, mintha az Ender's Game lenne összekapcsolva a Heavy Object-tel. Hét könyv jelent már meg a sorozatból, és ahogy kinéz, a sorozat rögtön 24 epizódos lesz két szezonra bontva. Mil-sci-fi kedvelőknek különösen ajánlott, szóval muszáj lesz majd belekezdenem nekem is.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2021.04.11. 14:25:24
  • PetruZ
    #72076
    Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita (AniDB): Harmincas, munkamániás hősnőnk egy nap összeesik az irodában és egy istennő előtt találja magát, aki egy új, nyugisabb örök(!) élet lehetőségét kínálja fel a számára egy másik világon. Az irodista Azusából így lesz Azusa, a boszorkány, aki az elkövetkező uszkve 300 évben éli a maga békés életét, és egy vidéki falu, valamint a környéke egyfajta védőszentje lesz. Nem kalandozik semerre, nem vágyik kincsek után, megelégszik azzal is, hogy naponta testedzésként leöl pártucat nyálkát. Csakhogy eközben annyira felfejlődik, hogy kimaxolja a szintjét, és valószínűleg most már ő a világ leghatalmasabb embere - és amikor ez kitudódik, a hősök és sárkányok egymásnak adják a kilincset, hogy kihívhassák egy párbajra...
    Kicsit debil, nem kicsit cheat, de aranyos és nézhető.
  • ximix #72075
    Vivy: Fluorite Eye's Song 2021

    Genres: Action, Sci-Fi, Music, Thriller



    Meglepődtem, azt hittem valami Budapest TV-s Nótaest lesz, de nem . . .

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Shaman King (2021)

    Genres: Action, Adventure, Comedy, Super Power, Supernatural, Shounen



    Ez a "majd meglássuk" kategória. Amúgy ha jól látom ez egy 2001-es változat újrázása vagy ilyesmi.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Jouran: The Princess of Snow and Blood 2021

    Genres: Action, Historical, Supernatural



    Eddig jó, a kard nem csak dísznek van náluk .



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.04.10. 17:22:27
  • CSOCSO
    #72074
    Pacific Rim egesz jo volt. Volt egy ket meglepo jelenet.
  • PetruZ
    #72073
    Super Cub (AniDB): Középiskolás lánykának se szülei, se barátai, nincs hobbija, szegényesen éldegél, és bicajjal jár iskolába, ami a dimbes-dombos hegyvidéken elég fárasztó. Egy nap aztán úgy dönt, vesz egy robogót, de az új gépek neki elérhetetlen árban vannak, a tulajnak van azonban egy régi, megkímélt Honda Super Cub-ja, és a kismotor új távlatokat (és tapasztalatokat, pl. ha elfogy a benzin) nyit meg a lány számára...
    Lassú hangulatú cucc, amit biztosan a Honda szponzorált meg, mert csak ilyen márkájú gépek vannak benne. :) Amúgy nézhető eddig.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2021.04.07. 19:42:35
  • xblades
    #72072
    Köszi meglesem
  • Nagydög
    #72071
    Erdekes. En talan el sem mosolyodtam az Oddtaxin, viszont kifejezetten erdekesnek talalom es valahogy besziv. Kovetni fogom.

    A Tensura Nikki-vel meg az a helyzet, hogy nem gondoltam, hogy lehet unatkozni a Slimeon de ezen sikerult. Meglatjuk.
  • PetruZ
    #72070
    Tensura Nikki: Tensei Shitara Slime Datta Ken (AniDB): Az Orc Lord sztori után, és a jelenlegi sztori előtt játszódó kis színesek Tempest városában, az ismert karakterekkel...
    Helykitöltőnek jó lesz a nyáron érkező folytatás előtt.
  • PetruZ
    #72069
    Seijo no Maryoku wa Bannou Desu (AniDB): Huszonéves hősnőnket megidézik egy fantasy királyságba, ahol Szentként kell(ene) felvennie a harcot a sötét miazmából születő szörnyekkel, és békét, jólétet hozni a népre. Csakhogy valami félresikerülhetett, mert nem egy, hanem két Szent is megjelenik! A királyi herceg rögtön lecsap a másik lányra, hogy ő az igazi, így hősnőnknek kényelmes, de unalmas hétköznapok jutnak a kastélyban. Viszont egy idő után felfedez egy kutatóintézetet, ahol gyógynövények hatásait elemzik és gyógyitalokat készítenek, és úgy megtetszik neki a miliő, hogy ő is beáll közéjük. Csakhogy valami megint félresikerül nála, mert az általa készített italok mind jóval erősebbek a közönséges daraboknál...
    Szokványos isekai shoujo, (várhatóan) romantikus elemekkel is fűszerezve.