26171
  • JancsiPapa
    #23442
    van egy 5 tornado dru helmem, szép zöld :)
    kell?
  • faze
    #23441
    Szerintem mf sorcin ahol nem a szintekre hajtasz még a blizzard synergy varázslatait sem igazán fogod tudni kifejleszteni, nemhogy még egy 5-10 pontos energy shield + 20-as telekinesis-t. Max vita helyett én 75% blockot tennék rá ha azt akarod hogy kicsit jobban bírja a strapát, bár mefit minden gond nélkül lehet runolni -resistekkel és 0 blockal.
  • xNoodlex
    #23440
    hát én mindig is vites sorcokat csináltam energy shield nem jött be nekem de hát ízlések és pofonok
  • vigyori14
    #23439
    Üdv.
    most csinálok egy blizard os sorc ot, és szerintetek érdemes minden pontot energy re tenni és mellé használni az energie shield et?
    vagy inkább jobb a vitalyti re tenni a pontokat?

    vagy ez a full mana sorc inkább a light sorc oknál jobb?
  • dexkill
    #23438
    No... a neten forgó táblázatok pontosságát egyértelműen megcáfolom:( Amit linkeltél oldalt a barbar berserk támadására helyesen adja meg az ias/fpa értékeket. Nincs bp 86%-nál, sem 125%-nál.

    50 ütést számoltam (shift+klikk), és mértem stopperrel az időt. Elosztva az az ütésszámot az idővel kijött az aps jó egyezésben a linkelt kalkulátorral:)

    IK maul + 2 shael -70 ias
    IK kesztyű -25 ias
    és 3 IK helmet csináltam: alap, 1x 15ias, 2x 15 ias

    Az üres helm-el 1,9105 aps (~13 fpa)
    1x 15 ias helm-el 2,0984 aps (~12 fpa)
    2x 15 ias helm-el 2,1037 aps (~12 fpa)

    Csak gondoltam megosztom Veletek a "Dio2 tudományos alapra helyezett karaktertervezésének" ezen lépcsőfokát...:D:D:D
  • Delac
    #23437
    IAS részről:

    HUn1 Rakanish oldal által közölt adatok nem teljeskörüek. Kétségkívül a te esetedben nem egyeznek az adatok az általam adott forrással. Ha nem bízol egyik be sem, akkor marad a saját tesztelés. Sajnos jobbat nem tudok mondani. AZ ilyen esetekben meg kell nézni ténylegesen mit számol a játék, mert az lesz a tuti.
  • dexkill
    #23436
    Köszönöm szépen a tartalmas választ!:)

    A DS&CS dolgot én is láttam Arreat Summiton, csak azt nem tudtam, hogy összeadódnak-e a fegyverek DS értékei.

    Viszont ami megtetszett! Ez úgy nem jött le, hogy a 75% block-nak nem csak előnyei vannak, hanem hatalmas hátránya is!:O Pedig singleben volt egy pajzs+1H berserkerem. Teszem hozzá, hogy az a csóró felszereléséből adódóan mindössze 2300 élettel rendelkezett, ennek ellenére simán végigjátszottam vele Hell-t is. Igaz a minionokat és Baal-t csak pl4-en tudtam kinyírni...;)

    Az IK set-el én is az fhr-re tenném a hangsúlyt, valamint a nagy life-ra!:) Life potit és full rejuvot meg lehet inni bőségesen:)
    Teszem hozzá, hogy én a tömegpusztítást úgy oldanám meg, hogy beugrok a tömegbe, tolok 1-2 warcry-t és onnantól kezdve van kb. 2,5-3 sec-em hentelni. Ha meg lemegy a life/mana, akkor pörgök egyet ww-vel, és máris maxon vagyok.

    Csak az ias problematika nem hagy nyugodni:) Nem mindegy, hogy a helmbe 30 ias-t, vagy 2 pametistet teszek (nagy ED jwl-t feleslegesnek érzem, meg 80 life az mégis 80 life:D).
  • Kandurex
    #23435
    nem fogsz vele haladni, hasznavehetetlen, summon + corpse exp. és okés a dolog (+plusz a töltelék átkok ampfy, desc)
  • FragStaR
    #23434
    Okse, csak mivel a második karim még csak (bnetes) nem akarok úgy járni vele mint a fire trap es assasin ommal, hogy normálba hawai volt. De amint átmentem nightmare re kb semmit nem tudtam kinyírni vele. A resist fire ek miatt.
  • Delac
    #23433
    Corpse explosion sokat segít, egy pontot én semmilyen körülmény között nem sajnálnék rá. Egyébként kérdésre a válasz: kellően magas bone spear esetén igen.
  • FragStaR
    #23432
    Pure nuker nekró t csinált már vki? Végig lehet vinni hell ig - ?
    Szal csak teeth , bone spear, bone spirit, bone wall, meg bone prison. Elég lesz a dmg a végén is?
  • Delac
    #23431
    DS, meg minden ilyen esemény összeadódik. Bár a weapon masteryről Critical Strike (CS) jön, és az teljesen más.
    A CS és DS érték nem adódik össze, hanem kiegészíti egymást. Elsődlegesen a CS fog latba esni, ez barbinál átlag 22% kb. Majd a fennmaradt érték jelen esetben 78-t a DS fogja pótolni, de olyan formában, hogy a 78=100% max lehetséges DS. Ahhoz, hogy CS és DS értékeid max 100% critikus érjenek: vagy a CS-t, vagy a DS-t külön külön VAGY pedig egyszerre mindkettőt 100%-ra kell tornászni.

    Tehát képletet is be fogom rakni a pontosság kedvéért, igaz arreaton fennt van ez is :P

    critikus sebzés = CS + (DS/100)*(100-CS)

    22 CS mellett tegyük fel van 80 DS-ünk (fenti számok kedvéért). A 80 DS értéket átfogja konvertálni CS értékbe, mert ha van CS, akkor az az alap. 78% CS érték hiányzik. Van 80 DS akkor ez a 78-s szám 80%-t jelenti. Azaz 80 DS per pill 62,4 CS-nek felel meg. Remélem érthető volt. Összességében van 84,4 critikus esélyed. Hülye a rendszer, ez van. :S

    Következik képlet szerint:

    22 CS + (80/100)*(100-22)

    22 CS + 0,8* 78

    22 CS + 62,4

    Két Death fegyver frenzyhez nagyon ideális, sok egyébb mellett ezt is kipróbáltam, megspékelve sok-sok faster run/walk opcióval. Gyors hatékony, hisz ebben a felállásban nyugodtan mehet neki angelic set amu és ring (ez utóbbiból 2 is, ha úgy hozza úri kedvünk). Az ellenfelek köpni nyelni nem fognak a káosz közepette. Mert amit látunk az maga a káosz. Egy kattintásra minden széthúllik, és mehet a következőre a kijelölés. Ha kellően fel vagyunk pörögve szellemileg, akkor ezt a karaktert semmi sem állítja meg. Annyira kell csupán figyelni, hogy ne kattintsunk mellé. Ha nagyon jók vagyuk még a Lightning spelleket is lefutjuk. Szerintem egyszer mindeninek látni kéne azt a eszeveszett felfordulást.


    Berserk:

    Szimpatikus dolog jó nagy sebzés, magic dmg, szinte tökéletes, szinte...

    Ahogy én utána olvastam. Vagy pajzzsal nyomod, vagy egy nagy fegyverrel. A 0-s AC miatt a szörnyek mindig eltalálnak, te pedig pajzs esetén 75%-kal blokkolni is fogsz. Azaz a játék 75%-ában a karakter nem tud támadni, az összes idő elmegy a védekezésre. A Faster hit recovery itt csak tompítja a hatást, de alapvetően nem szünteti meg.
    A második felállásban nincs pajzsod, hanem egy nagy fegyvered. Nem megy kárba a drága időd, mindenkit egy ütésre megölsz és közbe reményledsz, hogy nem halsz meg. Élet/mana lopás magic sebzésből uganis NINCS, zéro, nulla. A sok találattól pedig hamar csökken az életed, és hamar azon veszed észre magad, hogy life potikat nyakra főre iszod. Jómagam Pheonix két kezzes fegyverrel próbálkoztam kevés sikerrel. Ezek után nem is erőltettem a dolgot. Hero editorban éppenségel lehet kisérletezni ha nagyon ráérsz, ámbár én sok jót igérek. Próba szerencse.
  • dexkill
    #23430
    sajnos ez sem győz meg most...:(

    Nem értem, hogy a blizzard miért nem teszi fel arreat summitra a korrekt BP értékeket...?!:O

    A problémám: IK maul 2x shaeled + IK-kesztyű= 10-40-40-25= -95ias, ami a progi szerint 13 fpa-t jelent (tehát éppen nem ütök másodpercenként 2-t!) Ha viszont teszek még mondjuk a helmbe 15ias jwl-t, akkor -110, ami az oldal szerint már 12 fpa (2 hit per sec), azonban a második 15ias jwl már nem változtat ezen...

    Szerintem egy buta, harcképtelen sorci üt másodpercenként 2-t egy 2H staffal... De otthon meg fogom számolni ezek után! Stopper és 30 sec-ig ütök bele...:D Statisztikának jó lesz!:)

    Nah, viszont a neten forgó ias-táblázatok szerint a bp-k 86% és 125%-nál vannak... 125% lenne a 2x 15ias jwl a helmben, de a kalkulátor szerint ez nem okoz bp-változást...
  • dexkill
    #23429
    A kérdésem nem erre vonatkozott...:)

    Tisztában vagyok vele, hogy 100% a max (logikus is annak, aki érti a matekot:D), hanem arra vagyok kíváncsi, hogy amikor egyik fegyver sebez, akkor 100% DS-el üt, vagy 43 + 15 %-al... Nem mindegy;) (lvl86-os baba, 2 Death karddal, Gore-ral volt a felállás ugye.)
  • plu604
    #23428
    hehe amilyen régen játszottam vele még az is lehet.
  • dexkill
    #23427
    akkor Te törtölted lol:D
  • plu604
    #23426
    jah, ez esetben törölve lett. nem látom a karaktert, nem tudok belépni vele.
  • sirdond
    #23425
    nem kell ahhoz visszaállítani az órát. én simán be tudok lépni az expired karakterekkel és utána megint normál lesz
  • dexkill
    #23424
    ezért kérdeztem, mert ha experied lett, akkor állítsd vissza a gép óráját, és lépj be, aztán állítsd vissza és kész:) nem próbáltam csak olvastam róla:)

    Figy, gosuk! Necces lenne egy IK barbart berserkre tápolni?;) Minden noob ww-zik, és olyan sablonos... Jó statolással lehet neki adni pár 1000 life-ot, és egy prayer hirelinggel még duelben is érhet valamit... (nah jó igazából ezt én sem gondolom komolyan!:D)
  • sirdond
    #23423
    ha expired lett attól még tudod használni
    próbálj meg belépni vele
  • plu604
    #23422
    expired lett sztem...
    köszi a segítséget, akkor nekilátok
  • xNoodlex
    #23421
    Illetve tényleg maximalizálva van, de 100 vagy 101 % az már tök mindegy... :)
  • xNoodlex
    #23420
    It is possible to get up to 100% chance for Deadly Strike. Anything above 100% is discarded.
    Rosszul emlékeztem.
    Itt utána is tudsz nézni, SPECIAL MAGIC EFFECTS-nél.
  • xNoodlex
    #23419
    Nem, maximalizálva van a deadly strike meg crushing blow is. Pontosan nem tudom hány % a max, de ha Arreat Summiton utánanézel, ott megtalálod. Anno én is ott olvastam.
  • crossroad
    #23418
    Köszönöm a gyors választ, akkor nekilátok... ha esetleg van még valami gixer, akkor jelentkezem :)

    Amúgy ha már itt vagyok: nem vagyok egy nagy Diablo guru, bár albiban hálózatban elég sokat nyomtuk a haverokkal. Tudtok ajánlani vmi oldalt, ami jól leírja (érthetően), hogy melyik karakterrel hogyan érdemes fejleszteni, mik az ajánlott fejlesztési módok? Nekem eddig az asassin jött be a legjobban de kicsit favágó módon csináltam a fejlesztéseket... mondjuk így is élveztem a játékot :)

    Üdv, Crossroad
  • Kandurex
    #23417
    nya:

    1. nem kell eredeti, ha az otthon eddig játszott karakterekkel szeretnétek nyomulni, viszont, ha a battle.net -en akartok játszani akkor viszont szükséges

    2. kompatibilitás, mint mindig számít, szóval célszerű ugyan azt a patch -et használni (ha jól tudom most 1.12 tartanak)

    3. regisztráció akkor kell, ha a battle.net -en akartok játszani

    Netes játék: csinálsz egy szervert a multiplayer menüben (előtte kideríted a géped IP címet, bepötyögöd a google -ba "saját ip" és első találatra hozza :), és ezt az IP -et megadod a párodnak, aki a multi menüben csatlakozik, előtte célszerű leverni a tűzfalat a szerveren ha van

    Battle.net: eredeti szükséges, szóval ez kiesik
  • crossroad
    #23416
    Sziasztok!

    Gondolom, hogy volt már téma, de ameddig vissza tudtam most olvasni, nem sikerült választ kapnom a kérdésemre...

    El tudná valaki mondani azt, hogy hogyan működik az online játék (diablo2)? Még soha, egyetlen játékkal sem játszottam interneten keresztül, így nem igazán tudom, hogy mi a pontos menete és mik az esetleges buktatók.
    - Eredeti játék kell hozzá, vagy crackelt-el is megoldható? (Nekem van eredeti, de a páromnak, akivel játszani szeretnék nincs...)
    - Számítanak a kompatibilitásnál esetleg a kiegészítők, pach-ek (mindkét félnek pontosan ugyanazt a verziót kell-e használni)?
    - Kell regisztrálni valahol a dologhoz?

    Régebben próbáltam Age Of Empires-el egyszer kétszer a dologt, de ott nem jött össze valami miatt. Tűzfalat, nod32-t kilőttem, figyeltem verziószámra, de valahogy játékindításnál mégis mindig kidobott...

    Előre is köszi a választ!

    Üdv, Crossroad
  • dexkill
    #23415
    Néha beugranak ilyen kérdések, és muszáj feltennem őket!:)

    baba, frenzy-vel két Honorral (vagy két Death-el is) összeadódik a deadly strike, vagy fegyverenként számít...?

    Tehát két Death Pb + Gore egy lvl86-os karin 101% deadly strike-ot jelent, ergo biztosan, minden ütéssel duplát sebez...?
  • dexkill
    #23414
    fizikailag lett törölve vagy "expired"?

    Az (ele)mentalista tápos, ld. Uri Geller:D:D:D A csontos necro meg élvezetes. Nekem egy lvl85-ös elementál druidom van, meglehetősen tápos!:) Jó vele játszani, de azért nem sz@rom össze magam az izgalomról:D

    Apropó nincs vkinek 3 sox (vagy fehér) +3 tornados dru helm-je? Vastagon megszámítom;)
  • plu604
    #23413
    visszatérek kicsit d2-höz (hiába, örök) de sajnos az előző karim (trapper assa) törölve lett... :/ újat akarok kezdeni, célom nem a pvp, hanem hogy inkább végigvigyem a hell fokozatot is. melyiket lenne érdemesebb? elemental druida vagy csontos necro?
  • sirdond
    #23412
    hát, ha most kezdted el megint,akkor gondolom nincs semmi cuccod, úgyhogy én a blizz soso-t ajánlom
    egyébként a Hasznos linkek oldalain nagyon frankó guide-okat találsz ;)
  • Delac
    #23411
    ACt bossokat éri meg leginkáb mf-lni, illetve a magas szintű pályákat. (lvl 85) Hogy melyik a legjobb mf kari? Frankó cuccokkal bármiből lehet jó karit csinálni. Egyfajta preferencia kérdése. LEgáltalánosabb amit én tudok az a Hammer pala. Lehet bőven neki 400+mf, enigmával teleportál, max cast rate is megoldhgató, holy shieldet fellövi akkor még jóféle blockja is lesz.

    + küldök egy privit
  • NecroJoe
    #23410
    Sziasztok!

    1.10 körül hagytam abba a játékot, és most érdeklődnék hogy 1.12-ben melyik karakter a legalkalmasabb Hellen soloban MF runolni, és hogy bossokat vagy sima trasht érdemesebb-e mészárolni.
  • Delac
    #23409
    Ezt használjad, ez tuti jól működik.
  • dexkill
    #23408
    Nem értem... Fury attack speed

    Itt az szerepel, hogy Speed = Weapon Base Speed - Weapon IAS

    Ezek szerint a werewolf skill attack speedje a fury-ra nem érvényes?
  • dexkill
    #23407
    Az Aldur set display aurája megmarad akkor is, ha farkas/medve alakot ölt a druid?:)
  • Aspyrin
    #23406
    Remek! :)
  • zsirfecske
    #23405
    OFF: tejósiten, wizard lesz a neve:

    http://www.blizzard.com/diablo3/characters/wizard.xml
    http://www.hardwired.hu/
  • dexkill
    #23404
    Egyébként félelmetes, hogy "szarér-hugyér" kínálok cuccokat, és senki nem veszi meg... 3/2/2 Firelizards's lem, vagy 15 pgem, és nem megy el... 5 sox Phase blade-ért 6 pgmet akart adni egy csóka:D
    viper30-at kínáltam egy sox-al (üresen) lemio-ért, erre "nn crap" volt a válasz...
    Jó, mondjuk firelizard-ot én sem vennék...:D:D:D
  • zsirfecske
    #23403
    dehogyadom el, herótom van már a trade-től, amúgy úgysem adnak érte semmit ami megérné. félretéve, a többi low level baba cuccal együtt :)