26171
  • ufzsolo
    #23484
    császtok. Nemrég kezdtem újra a Diablo 2-t és hallottam hogy valamit be kell írni a konzolba, és be lehet állítani hogy több embernek megfelelő ellenséget és cuccot droppoljon. Ezt hol kell, és mit kell beírni. SEGÍÍÍÍÍTSETEK.

    írjatok lécci erre az e-mail címre: [email protected]
  • Delac
    #23483
    Pontosan, annyi pici csúszás van abban amit írsz, hogy a játék egész számokra csonkít. :

    "Note: Since the qlvl of amulets is 1 the term int(qlvl/2) is always 0, so the affix level is effectively determined by ilvl, so affix level = ilvl = int(.5 * clvl) + int(.5 * ilvl)."

    ahol az 'int' jelentése integer, azaz a tizedes vessző utáni rész kuka. Éppezért a clvl-t 96-ra kell emelni, hogy a maxos crafted ilvl 90 kijöjjön.

    Ha ezt figyelembe vesszük, az alábbi eredményt kapjuk:

    clvl = (90-0.5*85)/0.5
    clvl = (90-42!)/0.5
    clvl = 48/0.5
    clvl = 96
  • dexkill
    #23482
    Ahogy elküldtem eszembe jutott, amit írtál a +2 class skillről...

    Szóval

    clvl=[90-0,5*85]/0,5=95

    És itt igaz, hogy 95+-os kari kell...

    Csak összehozzuk:D
  • dexkill
    #23481
    1. a tárgyaknak az ilvl-je számít (ilvl=alvl). A rajtuk lévő képesség qlvl-je nem számít.
    2. Ergo, minél táposabb amut akarsz craftelni...
    2/a. ilvl85-ös amuból indulj ki (ami alvl85-ön hullik ugye), lényegtelen a képessége, és
    2/b. clvl legyen a lehető legnagyobb, bár ennek is van értelemszerűen célszerű felső határa...

    'crafted ilvl'=0,5*clvl + 0,5*'ilvl(input item)', átrendezve
    clvl=['crafted ilvl'-0,5*'ilvl(input item)']/0,5, ahol 'crafted ilvl' az a minimális ilvl, ahol a kívánt pre- és suffix kijöhet. Mivel a legnagyobb amuletteken megjelenő tulajdonság (6% life leech) qlvl-je 85, így értelemszerűen felesleges csinálni 'crafted ilvl'85-nél nagyobb ilvl-ű tárgyat, hiszen nem jár semmilyen további előnnyel...

    Ergo a fenti képlet alapján

    clvl=[85-0,5*85]/0,5

    clvl=85... vagyis hiába van clvl96-os karid, ilvl85-ös amuból akkor is maximum olyan amu jön ki, ami kijöhet clvl85-en is... Persze az IGAZ, hogy ha az input item kisebb, mint ilvl85 akkor nagyon is fontos, hogy minél nagyobb karival craftelj!

    Ha vkit idegesítenek a kommentjeim, kérem bocsásson meg:) Jól elbeszélgetek magammal:D Ennek ellenére hozzá lehet ám fűzni bármint!:D
  • Delac
    #23480
    Arreaton megnéztem már én is, hogy érdemben hozzátudjak szólni:P Korábban nem igazán ástam magam bele a craftolós témába, csak annyi ragadt rám, amennyit halottam, de ezek szerint az kevés volt. Az általad leírtakból is kiderül, hogy ami számit, az csak is az ilvl és a clvl. Ezeket osztja 2-vel majd összeadja.

    A legnagyobb pre/suffix mod a +2 class skillhez kell. Circlet és amulet részről egyaránt, ami pedig lvl 90. Ezt összehozni, nem kis teljesítmény, hiszen ha csak az arany középutat nézzük, ilvl 90 clvl 90.
    ilvl 90, azért ezt érzitek, nem? Egy kezemen megtudom számolni hány ilyen szörny van a játékban.

    A +2 class skill tab viszont már egy roppant hálás téma, mert az minden classra vetitve lvl 40 és punk-tum. clvl 90-nél már bőven jók vagyunk.

    Caster amukról van szó továbbra is, azokhoz pedig lvl 5 kell, bagatel.

    A +2 class skill ( lvl 90-s téma) mögött más hasznos nem is nagyon tanyázik amiért érdemes lenne kardot törni.

    HUuu, vagy 3x összekutyulódtam a dologban, de ez így sokszori átolvasásra is helyes ( legalábbis azt hiszem:P ).
  • dexkill
    #23479
    Megcáfolom állításomat:

    "randomly choose from all those that has a qlvl<=ilvl+2."

    Ezért hullhat ki alvl85-ön a Ring of Vampire (qlvl=86).
  • dexkill
    #23478
    A Baal-runos kérdést faze és a Te kommented tisztázta, köszi szépen:)

    Craftelés: Arreat Summitról idézve:

    Note: Since the qlvl of amulets is 1 the term int(qlvl/2) is always 0, so the affix level is effectively determined by ilvl, so affix level = ilvl = int(.5 * clvl) + int(.5 * ilvl).

    Szóval az amulettek ilvl-je számít, azaz az az érték, amilyen szörnyből kipottyan. Tehát hell CS-ből származó amulettekből célszerű craftelni, minél nagyobb karival.

    Teszem hozzá, hogy én eddig csak a legnagyobb qlvl képességgel rendelkező amukat gyűjtöttem, mert azt hittem számít...:D (Vampire, lamprey, ect...).

    A ringeknék hogy van?:O Ott is, mint az amuknál qlvl=0, és csak az ilvl számít, függetlenül a ring képességének szintjétől? (Vagyis, ha alvl85-ön hullik egy rlvl 9-es kis crap ring, akkor abból érdemes craftelni?)

    Bár arreat summit csak az amukat emelte ki...

    Én meg izzadok egy 10x full caster amu pack összegyűjtésén, bízva abban, hogy majd egyben jó magas rúnát kapok érte, és csak a 4 legnagyobb qlvl képességű amut teszem bele, erre nem is számít...:D Kár...

    De b@szki... most jövök rá! Szóval amikor egy tárgy generálódik, akkor az ilvl annyi lesz, mint a szörny szintje, amiből kihullott. A képesség qlvl-je pedig maximum annyi, mint az ilvl...? Vagyis, amit fent írtam, hogy elég ha az amu hell CS-ben hullik (lényegtelen mit tud), alkalmas craftelésre...

    :D
  • Delac
    #23477
    Craftelésnél a te szinted számít. A többi lényegtelen.
    Rollozásnál pedig az item levelje. Ergo egy lvl 85-s területen pl. ancient tunnels a szörnyek lvl 85-s itemeket hajigálnak, így a GC-k is olyan szintüek lesznek.

    Legjobb tudomásom szerint.

    Baalrun: A szörnyek erőssége abban a pillanatban változik, amikor egy játékos ki/belép az adott játékba. Nem muszáj partyzni, sőt a drop ratejük is nő azzal együtt. Egy példa: lighning javazon duel gamekben is nagyon simán viszi Baalrunt egyedül. És bár senki nincs ott közvetlenül mellette, hisz a többiek épp act1 ben nyomják a dámát, mégis megkapja a több XP-t, részesűl a nagyobb drop rate előnyeiben (nem fogja senki se felszedegetni előle a cuccost).
  • faze
    #23476
    A kettes party az csak Baal leölésére vonatkozik, ott is a lényeg hogy az utolsót ti üssétek rá és ne a partyn kívüli emberek.
  • dexkill
    #23475
    Újabb problémakör:D Craftelés vs. rollozás...

    Jól értem-e?

    Craft: a kiind. tárgy ilvl-je annyi, amennyi a képességének a lvl-je? Tehát hiába hullik hell CS-ben egy amulett, ami ad mittomén 7 posion resistet, mert az ilvl-je nem 85, mint a lénynek, amiből hullott, hanem, kicsi, mert a képessége gyenge? Ergo craftelésre érdemes amuk: vampire, lamprey, nirvana, precision, atlas kb...?

    Rollozás: hullik egy GC nm act3/4-en mondjuk. A szintje annyi, mint a lényé, amiből kihullott? Ergo érdemes rollozni, mert lehet clear skiller? (Ezt hun1-en az MF guild-ból vettem:D) Ergo egy +4 strg-et adó GC-ből is lehet skiller, vagy, mint az amu craftelésnél a képesség szinte számít?

    Köszi mindkettőre a választ!;):D
  • dexkill
    #23474
    Baal-runokról legyetek szívesek...

    Elolvastam a hun1-en lévő Baal-run guild-ot. Egy dolog szúrt szemet, amit nem biztos, hogy jól értek:

    "A legjobb mindig a 2es Baalparty, mert a 2es Bp bugged, gyakorlatilag 8tól 3 playerig ugyanannyi (remek) xpt ad."

    Tehát crealok egy gamet. Haver belép, mi ketten leszünk egy partyban.
    - Függetlenül attól, hogy hány játékos van bent, (sok) fix xp-t kapunk? (Tehát egy 2 playeres privi gameben is annyi xp-t kapunk, mint ha 8-an egy partiban pubozunk?)

    Megerősítésképpen:

    - Csak mi ketten öljük a minionokat (wave1-5) vagy itt a többi gamer is öljön/ölhet?
    - Ha Baal-t körbeálljuk a végén akkor csak mi ketten üssük, vagy az a lényeg, hogy két karakter üsse, függetlenül a parti tagjaitól).
    - Ha 8 player van bent a gameben, számít, hogy ők partiban vannak-e, vagy nem?
  • dexkill
    #23473
    Bocsesz, tegnap fent voltam, de teljesen elfelejtettem:) Lemondtam egyelőre a deliriumról, mert kell az Ist másra:) De mindenképpen szeretném megnézni, hogy mitől "zöld":)
  • JancsiPapa
    #23472
    noh, te meg holnap-holnapután kapsz egy accot a druid pelttel :)
  • JancsiPapa
    #23471
    ki, hol, mi?
  • nearoalregje
    #23470
    1xp/fallen?
    bár az elején többet kapsz, de nem sokáig... amúgy meg kérdmeg cartment, ő majd kiszámolja
  • Nuki
    #23469
    Levezetés nélkül nincs válasz
  • sirdond
    #23468
    Nem!!! :D
    nincs kedvem most kiszámolni :D
  • nearoalregje
    #23467
    3 520 485 254?
    :F
  • Nuki
    #23466
    És az hány darab normalos fallen?
  • dexkill
    #23465
    lvl99 3 520 485 254
  • xNoodlex
    #23464
    Mennyi is a maximum experience? (lvl 99)
  • Delac
    #23463
    Már régóta a bögyömben volt az egész úgy an-blocke, kár a sok helyesírási hibáért. :( Azok zömét sajna mindig csak a post elküldése után látom meg, sebaj, most már marad.

    Gondoltam esetleg olyanra, hogy egy kiművelet formában nem-e kerülhetne fel HUN1 Rakanis-ra? Izé... ez természetesn JancsiPapa-nak szól.
  • JancsiPapa
    #23462
    egy soj egy 10 fcr ring a legjobb választás szerintem, 63 fcr legyen meg :]
    ennyi kekeckednivaló van részemről.
  • plu604
    #23461
    szánalmas vagy...
    reklám ->
  • zunu
    #23460
    Hello! ezt nézzétek meg: http://www.hackthat.net/df/ddos/40122/index.hack
    (nyugi ez csak egy vicc)
  • golem
    #23459
    Nagyon köszönöm a segítséget,erre nem is gondoltam.Leragadtam ennél a barlangnál,és nem is kerestem tovább...
  • Carmang
    #23458
    Egy csillogó ládikában van benne.
    De figyelj arra, hogy több pókbarlang is van ám a játékban. Lehet rossz helyen keresed
  • golem
    #23457
    Sziasztok.
    Bocs hogy ilyen aprósággal zavarok,de teljesen elakadtam.....
    A pók barlangjában kellene megtalálnom "Khalim szemét".Már keresztbe-kasul bejártam a barlangot,de sehol sem találtam....
    Kérlek segítsen valaki,én hagytam ki valamit,vagy más a megoldás?
    Előre is köszi.
  • sirdond
    #23456
    pompás írás,egész végig örömmel olvastam :)
    meg is hozta a kedvem egy kis diohoz
    köszi,hogy megosztottad ezt a kis gondolatmenetet velünk
  • zsirfecske
    #23455
    isten post, meg vagyok hatva hogy én is inspiráltam :)

    amúgy annyit tennék hozzá, hogy tudtommal merc-re nem hat semmilyen +class skill! egyedül a +all skill-ek, szóval hiába a +pala sk.
  • xNoodlex
    #23454
  • Delac
    #23453
    Ez a Memory-s kép segített erőt gyűjteni egy fun kari leíráshoz. Már korábban is gondoltam, hogy megosztem eme agymenésemet, talán most leszek annyira összeszedett, hogy emészthető lesz.

    Alap felállás: Eneregy Shield (ES) + Frozen Orb (FO)

    Mindig is ki akarta próbálni, hogy eszik-e vagy iszák a dolgot, illetve, hogy egyáltalán mi fán terem. Emellett volt egy perverz ötletem, pontosabban inkább 'érdekes' volt az mint hasznos, de sebaj próba szemcsere. KOnkréten, hogy az Insight-t ne a segítőre rakjuk, nem nem, csak elvesztegetjük jobb kezünk erejét. Még mit nem, vállaljuk be mi magunk a meditiation aurá. Nem leszünk kitéve a merc hülyeségének, ki tudja merre barangol, mit hogyan talál el. Ráadásul az Insgight mehet varázslóbotokba is (staves), hoppá nem is akkora marhaság, mint ahogy elsőre hangzik, csupán egy jobbféle bot kell, tele skillel. Persze ricthig ez volt a szűkkeresztmetszett. Ugyanis ha már erre adjuk a fejünket, akkor ildomos nem bukni a skilleket, amiket ugye egy sima occu+spirit kombó 5-l honorál. Skillek pedig kellenenk ES-nek is meg FO-nak szintén, és ugy általában nem szokta elrontani a sok all-skill az összhatást.

    Tegyük fel, hogy ez meg van, rögtön 17 aurás 3 frozen orb, pont jó lesz


    Kell még egy-két hasznos holmi, de azok beszerzése közel sem lesz akkor kihívás, mint a fentebbi staff-é. Fontos lehet még egy arachnid. Szerencsére ez már önmagában foglal egy szerény mananövelést (5%), ami ennél a karakternél kulcsfontosággú, hisz a manája lesz az élete. Szükségünk lesz még egy Frostburn-re (40% plusz mana), illetve ha megengedhetjük magunknak, akkor kötelezően 2 The Stone of Jordan, avagy közismertebb nevén SoJ. Szintén tehetősebbeknek Mara amulet, én ezt annó nem igazán találtam reálisan elérhetőnek, így kénytelen voltam a 3 cold amut egyfajta átmeneti megoldásként elfogadni, és vele együtt a tudatot is, hogy a + skill nem fog menni Lightning vonalra :(
    A kötelező Sorc torch és Anni is említésre méltó, stat+ resist, no comment, visszük!
    Ezt követően a dolgok tovább boncolgatása szintén izlés, és nem utolsó sorban pénz dolga. Ha van rá keret be lehet szerezni, ami szem szájnak ingere. Nekem egy mage plate-be kirakott Lionheart jutott. Mint később kiderült nem is olyan rossz, sőt egy bizonyos volnaról tekintve nincs párja. Erről még később. Sapka szintén ahogy tetszik, jómagam um-lt Shako-nál maradtam. Végezetől pedig a cipő: + 5% manát varászolt a lábamról a Silkweave mindösze 4 pgem-rt 1 éve. Több mint fair inséges időkben, burzsujéknak 50-s WT vagy, amit megálmodtak az előző éjjel.

    CTA-m nem volt, sőt a 2 sojból csak az eggyik lett meg, 9 ES memory is csak leányálom volt, így kénytelen voltam a sajátmagam által talált occuval felcastolni a mennyei mana pajzsot.

    Stat pontok. Uh na ez egyszerű mint a faék. Mindent lehet energyre tolni. Ügyesebbek, mint pl én :P kilegozták pont úgy, hogy a Frostburn a maga kis 60 str-jével is felférjen, nem beszélve a Silkweave 65-jéről, Overall van 79 str, 59 vit, 519 energy-m 90-s szinten (dex említésre se méltó).

    A heal pointok alacsony száma kicsé frusztráló tud lenni, de itt jön be a shakó és a Lionheart. Ez utóbbi ugyanis 50 hp, 25 str, 20 vit, 10 energy 15 dex-l messze a leghasnálhatóbb kezdő cucc. Hovatovább életrészről maximum egy jóféle Forti tudja vele felvenni a versenyt, de a 4sox miatt csak 77+ str req-s páncél játszik, az meg jelenesetben TÉMA. +30 allres, +25 str, komolyan ha az ember belegondol vicc, nem biztos, hogy elcserélném.

    Skills: Mindenféleképpen a telekinesis+ energy shield-el kezdjük a maxolást. Aztán Fo, cold mastery, és legvégűl ice bolt. Egy-egy pont wramth, static field, tele. Jónapot kívánok, ennmyi az egész.

    Saját tapasztalatok. Na kérem ez az ami, lehet csalóka a korábbi ES sorc hiányában. DE, olyan szinten durva a manavisszatöltés, hogy az már fáj. Def és resist a kiritkán aluli lesz, mégis, nem hazudok ha kijelentem, nyugodtan oda lehet állni Lister-k elé Hellen. Ha nem mana burnos, körbe röhögjük. Csicskát kell csak jól pozícionálni és nyert ügyünk van. Cold immunokat szintén csicska intézi.+ Static Field

    Apropó csicska: Eth Obodience eléggé fainos, bár infi még inkább, de szükség törvényt bont. A pénz nagyúr. Aki pedig igazán pro akar lenni, az nem eth Stone-t meg Shaft Stopot tesz rá, de nem ám. Sanyi komával hosszas tanakodás után megállapítottuk, hogy a damage reduce egy pár helyen olvasotakkal ellentétben NEM müködik a segítőn. Mivel mi a teleportálással ki tudjuk kapni a szörnyek elől bármikor, nem úgy mások (alapesetben), FHR nem annyira kritikus. Azt pedig gondolom nem kell bemutuani, hogy mennyire idegesítő, amikor hydrák lekapják a hőn szeretett segítünk életet, holott a legdurvább cuccok vannak rajta. Guardian Angel +15 max allres + pala!!! skill, (merc pala aurát tol) nagy armorban. ETH-n meguppoljuk 2000+ def-t produkál. 90-s allressel fog rohangálni, ami szerintem türhető, többek szerint is, ezért melegen ajánlom.

    Szóval nagy vonalakban én totál odavoltam érte. Egyedől a 3 FO-s bot-t találni munka, egyébként nagyon kevés pénzből ki lehet hozni egy ütős karit. És itt nem létfontosággú a soj, arach, csak nem árt ha van. Mana 1 csettintésre visszaugrik maxra, 5-6 hydra is legjobb esetben félig tudja leverni. Nem sok félni valónk lesz a ha nyugodtan játszunk, talán a poison a legádázabb valami, amivel találkoztam. Ezt viszont ki lehet kompenzálni egy sor antitode potival vagy akár kettővel is. Másra nem nagyon lesz szükség, még egy sor life poti + egy sor full reju, de ezek kombinációja remekül testre szabható stílusunkhoz mérten.

    Ha valami kimaradt írjatok.
  • xNoodlex
    #23452
    Nem írta hogy első karaktere...
    De ha az, akkor tényleg jobb mondjuk egy blizzes.
  • sirdond
    #23451
    én fire sorccal kezdtem ezt a laddert és meg kell hogy állapítsam,jó cuccok nélkül szart sem ér. egyedül még csak csak tudsz haladni, bár azt is nehezen, de 2 vagy tobb playernél már reménytelen
    első karakternek nem érdemes választani
    egyébként pvpben egész jó tud lenni
  • xNoodlex
    #23450
    Én dexterity-re, energyre 1 pontot se raktam, strenght-re amennyi a kétszer uppolt viperhez kell, többi meg vitality.

    Nem hinném, hogy annyira gyakori lenne, de még ha az is, úgyse ér semmit nem?
  • zsirfecske
    #23449

    jó hát ha nem hydra-zol nem olyan jó staff. amúgy pont az olcsó és jó fire staffok miatt nem tennék én dex-re..

    más:
    ez gyakori dolog csak eddig én nem találkoztam vele?
  • xNoodlex
    #23448
    Light skillek: 1 static, 1 telekinesis, 1 teleport
    Fire skillek: 1 inferno, 1 blaze, 1 firewall, 1 warmth, 20 fire bolt, 20 fire ball, 20 meteor, 20 fire mastery
    Ezek után még marad bőven skill, amiket tetszés szerint.. Valamilyen pajzsra mindenképp érdemes + én anno a maradékot enchantra tettem, ami később sokszor hasznos lehet (pl. csicsonak is), de hát ízlések és pofonok.
  • zsirfecske
    #23447
    statokkal nem nagyon tudok segíteni, de vitality-re pakolj elsősorban, str csak annyi ami armorokhoz kell (55 vagy 74 stb), energy-re is mértékkel. bár ha manára építed energy shield-del akkor ez sem mérvadó :)

    viszont van egy neked való memory staffom +3 hydra és +2 fire mastery, majd este belinkelem :)
  • gilgames00
    #23446
    Sziasztok!
    Bneten nyomulok fire sorccal,de nem igazán tudom mire kéne pakolnom a skill,stat pontokat.Csak tűzzel akarok harcolni!Tudna vki nekem segiteni plz?előre is kösz!
  • JancsiPapa
    #23445
    Na jól van, írj rám, aztán megmutatom :)
    Aspy, a felesleget töröld már légy olyh kedves :)