26171
  • kabeni
    #24447
    Azt nem tudom pontosan, az alapjáték, meg a kiegészítő volt feltelepítve, de nem volt semmilyen patch felrakva, most az 1.08as verzió van fent.
  • Musztafa111
    #24446
    Én meg akarok csinálni 1 bow amát valaki tudja hogy lehet jót készíteni?
  • Rajmy89
    #24445
    Amikor régen játszottál hányas patch volt fent??? Ha régebbi volt mint most, nem biztos hogy müködik...
  • kabeni
    #24444
    Sziasztok!

    Nemrég újrakezdtem a Diablo 2-őt. Még az előző gépemen fejlesztettem egy barbárt, aminek a mentett fájlait őrizgettem, de most hiába másoltam be azokat a save mappába a játék egyszerűen nem ismeri fel a régi karakteremet, mi lehet a gond??
  • HellKnife
    #24443
    Sziasztok

    egy ww barbárt akarok csinálni melyik skillekre érdemes dobni?
    Mastery: 20
    ww: 20

    az ordításokban vagyok gondban melyikekre rakjak pontot és mennyit? (shout+Battle Orders) kombót csináljam meg? valamint passive skilleknél érdemes Iron Skinre vagy naturalra dobni pár pontot? 1.12-es diablom van
  • Musztafa111
    #24442
    ez naon über volt,má megvan hell és a Tal set. Belebotlottam 2 iszonyat brutal palába.Föleg az egyik ősi diablos. Alig birtam teleportalni utánuk..Szaladt és környezete pusztult hellen, kész. 68 as vok majd még tolom h viselni tudjam a setet :D jó kis játék volt meg megtanultam végre teleportal normálisan menekülni....na jó éjtszakát :d
  • xNoodlex
    #24441
    Nem.
  • Rajmy89
    #24440
    OK. És még valami: single player karakterrel be lehet menni?? Van egy 23-as Necromancerem, azzal.
  • GyaxyBoy
    #24439
    kéne mennie! bár soha nem próbáltam! :)
  • Rajmy89
    #24438
    Üdv. Volna egy kérdésem: játtszható a Diablo 2 Battle.net-en kiegészítő nélkül??? Sajna egyenlőre csak az alapot tudom beszerezni eredetibe. Valaki tud valamit???
  • prezi
    #24437
    Frozen Orb, Firewall, Static Field + egy szétgyúrt defense aurás segítő !
  • Qbu
    #24436
    Hali!
    Olyan gondom volna, hogy régebben toltam a Daiblo-t Vistán és semmi gond nem volt, most felraktam és nem akar elindulni, pedig elvileg ugyanúgy van patchelve mint régen. Mi lehet a gond?
  • xNoodlex
    #24435
    Azt nem vágom miért nem olvassátok az Arreat Summitot. Abból mindent megtudhatsz és igazán nem kell hozzá nagyon tudni az angolt..
    Pl.: az XP-ről
  • Musztafa111
    #24434
    de nagyon tápolja a mannát naon jó.....
  • Musztafa111
    #24433
    Igazad van 25tol mintha repuült polna most 34 es vok.
    Naon fasza a kari kiraktam az inshigtet de nem adtam oda a csicsikának mindig meghal...
    Mind1
    20 szintöl , nm 40 és hell?
  • faze
    #24432
    Bírd ki, 25-ös szinttől máshogy számolja a kapott xp-t és onnantól minél erősebbeket ölsz annál többet fogsz kapni.
  • xNoodlex
    #24431
    20-as szinttől adja meg.
  • GyaxyBoy
    #24430
    Hogy őlted meg Norm Ancikot? Mivel azt csak 24es szinten adja meg! :)
    Egyébként ha nagyon nem jön az XP, akkor menjél egyedül vagy csapatban Baalozgatni normálon! De 25re tornázd fel magad! Én ACT5 sétát javaslom!

  • MadJani
    #24429
    Lvl24-en Nm Act5-ben ???

    A kapott xp mennyisége függ a szörny lvl-je és a te lvl-ed külömbségétől. Ha a különbség < 5 akkor kapod meg a maximális xp-t. Ebből kifolyólag neked most kb Norm Act4-ben kellene lenned. Ott fejlődnél a leggyorsabban.

    Gondolom végigteleportáltad az egészet és csak a lényeget ölted meg, de a lvl24 még akkor is kevés.

    Hogy ölted meg pl Nm Duriel-t?
  • Musztafa111
    #24428
    Nah üdv ismét nemláttalak titket neten..
    Nagy gondom adódott!!! Má nm Act 5be vok.Nem megy az xp-m hiába ölök, csak olyan minimálisan hogy azt kivárni, nincs erőm, sorcim 24 es pedig ma min. 6orát játszottam vele. Egyedül kinyirtam Ball-t normon pedig nincsenek is normális cuccaim.De hiába ott is ha 1/10 levelt adott sokat mondok.
    Insigh-t re is várok me sol runa használata is 27 level kell. Mi lehet a gond? level 22óta ien lassú az xp mozgás. Más karival má +20 levelt elértem volna ma el! Mi a rák lehet a gond?Rmélem tud valaki valamit :) jol felbosszantott a dolog megyek is szunyálni
  • Davidus
    #24427
    itt most a battleneten történő játékról van szó. single modban bármit meg lehet csinálni:P
    nagyobb stash azt jelenti, hogy több adatot kell tárolni és arra most nincs erőforrás, hogy új D2 szervereket telepítgessenek, mert az egész bnet brigád a battle.net 2.0át hegeszti SC2-höz
  • sirdond
    #24426
    jó kérdés. én sem értem mit szenvedek már ennyit
    főleg úgy,hogy a legtöbb modban meg tudják csinálni a nagyobb stasht,pedig ők nem a blizzardnál dolgoznak...
  • nearo
    #24425
    Mért jó nekik, hogy visszarakják a láda méretét a felére?
  • sirdond
    #24424
    ha valaki nem olvasta volna:

    Update - 11/18
    We've recently completed a revised version of the Diablo II 1.13 patch that removes the increased stash size. A larger stash will unfortunately no longer be a feature included in patch 1.13 due to the previously mentioned concerns. As higher priority work continues on Warcraft III we're hoping to complete our quality assurance tests for the 1.13 patch in the next few weeks. But as always, the types of issues that may appear and take higher priority are rarely foreseeable. We continue to plan a release based on our best intentions.
  • Davidus
    #24423
  • JancsiPapa
    #24422
    nightmare countess.

    Egyébként nagyon szívesen meg tudlak dobni bármilyen cuccal, kérdés, hogy meglesz-e utána a játékélmény :\

    Szóval ha esetleg kell pár apró dolog, nagyon szívesen kisegítelek
  • Musztafa111
    #24421
    Köszönöm srácok a sok leírást ezek után csak sikerül összekapni 1 normális sorcit.Már csak sol runa kell az Insight hez.Merre gyakori?
  • Rettenthető
    #24420
    Mondjuk én a klasszikus kombinációban (fireball / Meteor + frozen orb) tolom, eddig nem volt gond, s nem azt mondom, hogy hellen az Ősök gyalog-galopp vele, de eddig mindig sikerült egyedül. Nem könnyű karakter, de élvezetes.
    Persze kizárólag Ladder karaktert játszottam a bneten (de már krvára várom az 1.13-t.... Remélem még a 3 előtt kijön).

    A skilleket nem részletezném, mert az nagyon eltér GyaksyBoy-féle leosztáshoz képest, de a stat pontoknál csak annyi eltérés van, hogy a str az nálam 156, hogy fel tudjam venni a Monarch-t.

    Ha nincs Teréz anya, aki ingyen cuccal ellásson, tehát csóri vagy, akkor:
    Alacsony költségvetésű sorc-nak, egy crystal sword az egyik kezébe, aminek 4 lyukúnak kell lennie (lehet ethereal is, mert egyet sem fogsz vele ütni, szóval nem számít), és Monarch a másikba (de ez nem lehet ethereal), és azokba az alábbi rúnaszó: Spirit (kizárólag battle.net-n, zárt, ladder only karaktereknél működik):

    4 lyukú Crystal Sword-be: Tal + Thul + Ort + Amn.

    Amit ad cserebe és neked fontos:
    +2 To All Skills
    +25-35% Faster Cast Rate (varies)
    +250 Defense Vs. Missile
    +55% Faster Hit Recovery
    +22 To Vitality
    +89-112 To Mana (varies)

    4 lyukú Monarchba: Tal + Thul + Ort + Amn.

    Amit ad cserebe és neked fontos:

    +2 To All Skills
    +25-35% Faster Cast Rate (varies)
    +55% Faster Hit Recovery
    +250 Defense Vs. Missile
    +22 To Vitality
    +89-112 To Mana (varies)
    Cold Resist +35%
    Lightning Resist +35%
    Poison Resist +35%


    Mind a négy rúna teljesen tucat, s legrosszabb randomolás esetén is van +4 All skill, némi resistancia, +50% faster cast rate, 110% FHR, +178 Mana, +44 Vit, ami ahhoz képest milyen olcsón kapod, nem rossz.

    Mf sorcnak szerintem egyáltalán nem alap a Full Tal Set. Mire önerőből összekaparsz egyet, addigra kijön a Diablo 4 is. Rúnáért ugyan lehet venni, de én most nem mondom az árfolyamot, és ha nem figyelsz, akkor egy sokkal értékesebb rúnát adsz oda, tehát átverhetnek.
    Sokkal egyszerűbb felszerelés kombóból össze lehet rakni mf-ben hatékony sorcot.
    Ha nagyon csóri vagy, akkor nyitásnak 4 p. topaz-s armor, +3 p. topaz-s sisak v. Tarnhelm, Chainsglove, Goldwrap, idővel Skullder's Ire v. Wealth rúnaszavas Archon plate, Harlequin Crest (shako), Uppolt Goldwrap, Wartraveler, amunak és gyűrűnek meg amit akarsz és emellett még ott figyel a +2-2 all skilles 2 spirit rúnaszavas eszköz.

    Az act 5-s lyukasztással pedig csak óvatosan, mert bár egy lyukasztó karaktert bneten nem nehéz odarántani, de ha erre nincs lehetőség, akkor jó tudni, hogy minden tárgyba a maximális lyukszámot teszi, tehát ha 4 lyukú polearmot akarsz kreálni, az csak Voulge, Bill v. Colossus Voulge lehet!
    Ha mákod van, akkor viszont találhatsz eleve 4 lyukú elite polearm-t, ami jelen esetben szerencsésebb, ha ethereal, ugyanis az +50% dmg, és a követőnél nem kopik, ja és természetesen csicskára bármilyen cuccot teszel, jobb ha ethereal.
    Hogy melyik item hány lyukú lehet max, azt megtalálod az Arreat-n.

    Én spec még annyiban mást fejlesztek, hogy Nightmare-n veszek Defense-s Act 2-s követőt, mert neki Holy Freeze-je van. Nem ad plusz defense-t, de cserébe kicsit lassítja az ellent, akkor is, ha Cold Immun.
    A sorceress nem közelharcos karakter, a defense nem számít annyira; ha már megtudják ütni, akkor már el lett cseszve.

    JancsiPapa!

    Nem Infinity-s polearm-ról van szó, hanem Insight-ról.
  • JancsiPapa
    #24419
    márpedig a coldsorc a legéletképesebb karakter a nulláról indulva
    coldsorc : lényegében kétfélét lehet csinálni.
    Orb : frozen orb max és mastery, gyakorlatilag lvl 30-ig kínszenvedés eljutni (addig mondjuk csak az előfeltételekre, warmythre, staticra és teleportra tesz), utána frozen orb és masteryre 1-1 pont, lvl 30 után mindig raksz rá egyet

    megvagy ennek a kettőnek a maxolásával, fireball 20, 1 fire mastery, többi firebolt - nem lesz irgalmatlanul nagy damja, de mindent, hangsúlyozom mindent meg lehet ölni vele.

    Blizzard : szépen maxolod, masteryt is, aztán itt is lehet mondjuk fireballt-boltot pakolgatni, ha tényleg az a lényeg, hogy mindent vigyen.

    Coldsorcnak felesleges az infy, hiszen a mastery máris leveszi a nem immunok resistjét, a moboknak meg túl sok coldresük van, hogy a lvl 12 convi immunitást törjön.

    nem is értem miért 1 pontod van a cold masteryn, hiszen azzal ölsz...

    Defre pedig felesleges figyelned, mint ahogy a cold armorra is elég 1-1 pont.
  • JancsiPapa
    #24418

    druidból elég nehéz életképes karaktert csinálni, a fire elemental dru pedig night végén be is fejezi pályafutását.

  • GyaxyBoy
    #24417
    Nincs nagy karim EU-n szal sorry, de én nem tudok!
  • GyaxyBoy
    #24416
    Oké!
    Azokat nem írom le, amire muszály rakni, hogy tudj rakni arra, amire javaslom!

    Amit érdemes tudni!
    HELLEN A COLD SORC, NEM FOG TUDNI ALAP CUCCOKKAL ELINDÚLNI! Ezt jobb ha tudodd! Ahoz hogy ott is boldogulhass, INFINITY fog kelleni! Amibe nagy rúna kell, szóval nem fogod tudni megszerezni sztem egyedül őket! Azt majd a palával lesz esélyed, ha ahoz szerzel majd cuccokat!

    Még amit javaslok!
    Nagyjából gondold végig, milyen karaktereket akarsz majd csinálni!
    Készítsd is el őket, ne törődj vele, ha lejár a napjuk, nem foglyák törőlni őket. Azért kell, hogyha majd találsz cuccokat, ne add el és esetleg később megbánod, mert csak jó lett volna ennek vagy annak a karinak! (tapasztalat) :)
    Csinálj cuccos karaktereket, akiknél tárolod külön a rúnákat, köveket, setes cuccokat és ami még akarsz gyűjteni!

    BNETEN 1 szoba akkor marad meg pár percig üresen az utolsó kilépéstől számítva, ha legalább 5-6 percig bent vagy folyamatosan! Ha egyedül akarsz cuccolni jó ha ezt tudod! Használd a /time parancsot hogy kiírja mennyi az idő! :)


    Cold Sorci:

    #Skillek
    Ice Bolt: 20
    Ice Blast: 20
    Glacial Spike: 20
    Blizzard: 20
    Orb: 1 (normálon és najton majd jól jön később)
    Cold Mastery: 1
    Static Field: 1
    Teleport: 1
    Warmth: 1
    Shiver Armor: Maradék

    Ha majd tudsz tegyél rá egyet mindenre amit javaslok és aztán kezd maxolni amit úgy írtam, hogy érdemes!


    Stat pontok:
    Str: kb úgy 60, aztán majd a cuccok mondják mennyi kell
    DEX: nulla
    Vita: Mindet
    Energy: nem szoktam


    Cuccok:
    Nagy DEFes páncélok a többiek meg ilyeneket adjanak:
    +Skill
    mana vissza töltés
    Fast Cast Rate
    + energy vagy + mana
    + str


    Előszőr szenvedni fogsz, hogy nem lesz manad ezért főleg gyűrűk és Amukból tarts meg majd ilyeneket! 1 energy = 2 vagy 3 Mana, szóval erre figyelj oda!
    Neked olyanok nem lesznek jók, amik cold sebzést adnak, mert azok csak a fizikai sebzéshez adják (ütés, szúrás)
    Ajánlott gyűjteni az elején hasznosak normálon: Arcana Set, Angelic Set,
    Cathan Set! Későbbiekben: TAL RASHA! MF SORCnak alap!


    Elsődleges támadás: ICE BLAST
    Másodlagos támadás: Blizzárd



    Csicsó
    akt2 Def aurás, normálon vagy hellen vedd
    Nagy defes páncél és sapi, nagy sebzésű fegyver! Figyeld a tulajdonságokat! Faster Hit Recovery, Fast Attack Speed, Enhanced Damage/Defense, Fire/Lightin/Cold/Poison Dam kezdetekre ilyen cuccokat keress rá!
    Későbbiekben ez a runa szó lesz a megváltód!!! INSIGHT
    Kell hozzá: Poleaxe típusú fegyver(4 soketes ha nem találsz és már meg van a rúnád, lyukaszd ki akt 4 en Quest1) És tedd bele ebben a sorrendbe: Ral + Tir + Tal + Sol Ez a Manádat tőlti vissza! A legjobb a 17 es és a legrosszabb a 12 Mediaton Aurás!


    Ha van kérdésed szólj!


    Üdv. G.

    Megjegyzés: Amíg kevés a manad, addig ne azt maxold, amivel akarsz majd harcolni, ha minél nagyobb a skill száma annál több manát fog enni!

    Hogy mire is gondolok!
    Blizzardra 1et tegyél mindaddig, amíg nem lesz vagy 200-300 Mannád!

  • CUCLI
    #24415
    valaki #24405? :)
  • Musztafa111
    #24414
    meguntam 59 es szintem a Cold Element Druidát meg túl gyenge Hellen. Csinálnok 1 fire drudot de nemtom mire pakoljam a skilleket mert armageddont lehet használni átváltozva is.Szóval nemtudom.Akinek van ötlete szóljon.
    Csinálok most 1 cold soso-t GyaksyBoy ebben segíts lécci.
  • GyaxyBoy
    #24413
    kűldtem pm et
  • xNoodlex
    #24412
    Automata újraindítás letiltásához itt egy cikk.
  • xNoodlex
    #24411
    Az instant újraindulást túlmelegedés szokta okozni, bár nem hiszem, hogy a Dio hajtaná meg annyira a géped. Próbálkozz egy másik verziójú diabloval hátha.. ja, és kapcsold ki az automata újraindulást a gépeden, akkor láthatod a kék képernyőt, hogy milyen hibát ír.
  • DarthSidius
    #24410
    Nem tudom, hogy milehet a probléma, mert most a d1 simán fut. Mindenesetre remélem még vki ír a témával kapcsolatban, hátha lesz rá megoldás, azért köszi a válaszokat.
  • sirdond
    #24409
    ha már win reinstall is volt és másik d2-nél is csinálta (felteszem az nem volt buherált),akkor a hiba valamelyik hardverben lesz,talán ram
    nekem még egyszer nem indult újra win d2 miatt,így nincs konkrét ötletem
  • DarthSidius
    #24408
    Torrent tartalma:

    -Eredeti Diablo, Hellfire, Diablo II Collector's Edition, Lord of Destruction Expansion
    -Bonus és egy Collector's Edition lemez
    -A legfrisebb patchek az össze játékhoz
    -Eredeti soundtrack az összes játékhoz
    -Extrák: Háttérképek, leírások, game editors, pályák, STB


    Feltettem az első részt, semmi baj, nem indul a gép. Viszont volt már úgy, hogy nem ezt a részét szedtem le, és akkor is újraindult a 2-nél.