26171
  • RussT
    #18281
    Hú bakker, a mefisto elötti szörnyek középen: elöbb gul esett, pár nappal ezelött vex, most hogy meg van tal rasha set azokat is gond nélkül le tudom ölni, ezek ilyen jól dobálják a rúnákat? Vagy csak nekem volt nagy mákom? :DD
  • nearo
    #18280
    :)köszönöm a segítő szándékot...:)
    Van egy ilyen százalék-számolós progim, azt mondja normalon Diablonál érdemes bepróbálkozni.
  • JancsiPapa
    #18279
    kérdeztél, ő válaszolt.
  • nearo
    #18278
    Hellmefi... kösz, 25-ös szintű karakterrel?
  • RussT
    #18277
    Ezt az ATMA nevü progival ki lehet számoltatni (drop calc rész), de ha már direktbe keresi az ember akkor pl. hellmefinél érdemes (szerintem), az legalább magasabb szintü, jobb cuccokat is dobálhat közben...
  • nearo
    #18276
    Hol érdemes Infernal Torch-ot keresni? Már megvan a set másik két darabja és lvl25nekróhoz szerintem elég jó cucc.
  • bepi
    #18275
    valaki meg tudja mondani hogy hol lehet letöleni a diablo 2 call to heroest elöre is köszönöm boldog karácsonyt mndenkinek
  • stream man
    #18274
    nemtudjátok ho lehet item set-eket letölteni? (ha lehet)
  • JancsiPapa
    #18273
    Boldog karácsonyt, kockák ;]
  • nearo
    #18272
    nekem be se jön a páholy...
  • repvez
    #18271
    Sziasztok tudna nekem segiteni valaki hogy honnan tudnám leszedni az alábbi utiliket,mert a páholy oldalárol nem jon le semmi nekem.
    A runeWord Wizards és a az encyklopedia 106 kéne.
    És egy kérdés még eddig 1.09-es patchel játszottam és látom van már 1.11-es is .Ezt egyböl lehet a friss telepitésre tenni (d2+LOD) vagy kell neki az elözö patch is ill. hogy van-e magyarositás hozzá?
    Ez mennyiben változtat a játékon nehézségbe, mert van egy karim amivel végigtoltam a játékot és ezzel akarom most nehezebb fokozaton is végigmeni
    köszi elöre is
  • RussT
    #18270
    Aha, thx a válaszokat, hát végülis ha egyszer lenne ellenörzés akkor a 100 MF lenne az optimális...logikusabbnak tünik ez hogy többször ellenörzi, de már sokszor halottam/olvastam ezt a 300MF(tal rashaval pont jó) körüli tippet igazából ez a két nézet áll egymással szemben :S Bár mefihez járkálni könnyedén lehet 500-as cuccban(shako+skullder+stb..) úgyhogy én nemtudom :/
    Nincs valahol erröl egy "hivatalos" leírás, vagy valami?
  • MadJani
    #18269
    Akkor lenne igaz, ha csak egy ellenörzés lenne, de nem igy van. Sorban dob Uniqe-ra, Set-re, Rare-re és Magic-ra is. Ha nem igy lenne, akkor elöbb-utóbb csak magic esne, márpedig aki sokat runolgat tudja, hogy nagyon magas MF mellett már nem is nagyon esik magic.
  • JancsiPapa
    #18268
    Nem tudom megmagyarázni, de Rpr írja jól :S
  • MadJani
    #18267
    Igaz, hogy eltolódik, de nem a Unique kárára.

    Vegyünk három teljesen egyforma karaktert akik csak az mf értékekben különböznek, legyenek ezek 0, 350 és 1000.
    A szörny legyen mondjuk egy sima lény hell pitből, azok dobhatnak mindent, a tárgy pedig war gloves, abból van mindenféle.
    A szörny dobási esélyei az egyszerűség kedvéért unique: 0,5%, set: 1%, rare: 2% és magic 5%.

    1, 0 mf-es karakterünk megöli a szörnyet, kijön hogy war gloves esik. Ekkor van 0,5% esély hogy hellmouth lesz. Ha ez nem jön be, utána van 1% esély hogy ik lesz. Ha ez sem jön be, van 2% esély hogy rare lesz. Végül, ha ez sem sikerült még mindig van 5% esély hogy kék lesz.

    2, Jön második karakterünk 350 mf-fel, ez az egyes minőségekre u:145, s:205, r:221, m:350. A szörny meghal, megint kijön hogy war gauntlets esik, ekkor van 0,5*2,45=1,225% esély hogy hellmouth lesz. Ha ez nem jön ki, van 1*3,05=3,05% esély hogy ik. Ha ez sem jött ki akkor 2*3,21=6,42% hogy rare lesz, végül 5*4,5=22,5% hogy magic.

    3, A harmadik karakter 1000 mf-fel u:200, s:333, r:375, m:1000.
    Érdekes módon megint kijön hogy war gloves esik, ekkor a hellmouth esélye 0,5*3=1,5%. Ha nem jött ki, megnézi hátha set lesz, ennek az esélye 1*4,33=4,33%. Ha ez sem jött ki, a rare esélye 2*4,75=9,5%. Ha nem is rare akkor a magic esélye 5*11=55%.

    Vagy máshogy:

    Elmész Andy-hoz aki 6 cuccot dobhat. Nézzünk néhány példát.

    0% mf

    2 magic, 2 fehér(pl. gem), 2 semmi

    100% mf

    1 rare, 3 magic, 2 fehér, 1 semmi

    350% mf

    1 Unique, 2 rare, 2 magic, 1 semmi

    600% mf

    2 Unique, 3 rare, 1 magic

    1000% mf

    2 Unique 4 Rare


    Ezek csak példák, de kb ez lenne az átlag. Ha igy nézzük akkor tényleg egyre több rare-t kapsz, de nem a Unique rovására, hanem a magic, a fehér és a semmi rovására.
  • JancsiPapa
    #18266
    Sokan kérdik mennyi MF-el érdemes… Általánosságban elmondható, hogy aki főleg set/junik cuccra hajt, az 300 körüli értékkel induljon vadászni, míg a magic/rare hunterek törekedjenek a minél magasabb, akár 600+ MF elérésére. Ennek oka a rendszer komplexitásában rejlik. Minden szörnynek van egy adott esélye dobni mágikus felszerelést. Az MF ezt az esélyt növeli, de nem egyenlő mértékben. Az alábbi táblázatból jól kiszűrhetőek az arányok: 300 MF-nél 211% míg 1500 MF-nél 312% jut junikra, tehát az arányok csúnyán eltolódnak a magic itemek irányába.
    INNEN szedtem, szerintem segít ;]
    Kis saját tapasztalat: 150 mffel is nagyon vagány játszani, hcban nagyon durván félek (joggal, hiszen perfnek induló hammerem lvl 61esen behalt - light+fire ench szörny, 1500 élet, 75 allres ^^ eni shako minden nála volt :S )
  • JancsiPapa
    #18265
    Oathra eddig 5-féle fegyverbe láttam példát.
    -small crescent, highland blade (lvl 49 duelerek ezeket használják)
    -berserker axe, colossus blade
    -balrog blade
    Szal még nem láttam championban, sztem ne próbáld meg :]
    Bár láttam még oathot EBBEN is :D
  • RussT
    #18264
    EZ most lehet hogy hülye kérdés, de melyik jobb: 300MF vagy 500MF? elsőre tényleg hülye kérdésnek tűnik de ha belegondol az ember ismerve azt táblázatot ( MF graph amiben benne van az hogy az MF növekedésével a magic tárgyakra nö legjobban az arány, unikokra legkevésbé..ebböl az következik hogy az MF növelésével kissebb az esély unikra/jó cuccra...
    emellett ott a másik nézet hogy hogy minél több MF annál jobb..(persze ugy hogy ne menjen sebzés/gyorsaság rovására)

    Gyakorlatba mi a tapasztalat, végülis mennyi MF-et érdemes felvenni?
  • RussT
    #18263
    Szerintetek ethes champion sword-ból érdemes-e oathot csinálni vagy dobhatom el a francba? :)
  • Aspyrin
    #18262
    A grandfather már az elite osztályba tartozik, szóval nem lehet uppolni. Mivel borzasztóan lassú fegyver egyértelműen a shaelt javaslom.
  • vigyori14
    #18261
    nekem ez csak ugy jött, nézegettem a recepteket és láttam h kard ot is lehet upgradelni, gondoltam megkérdem már hogy hogy is működik ez. és sztetek mit tegyek bele? shael-t, vagy amn ot?
  • WazheadBoci
    #18260
    nah ez a nó kommentes XD
  • Aspyrin
    #18259
    D2 LoD 1.10 patch.
  • Aspyrin
    #18258
    :)
  • MadJani
    #18257
    Mivel 1.10-et keres, igy ez természetesen nem igaz.
  • Plata
    #18256
    Menj fel a bnetre és autómatikusan letöltödik a patch.
  • JancsiPapa
    #18255
    ZOMG xD
  • WazheadBoci
    #18254
    stfw= search the fucking web
    XD XD
  • JancsiPapa
    #18253
    Hidd el, lehet találni...A legjobb barátom bnetről van, egyszer rámírt hun1en és egyre többet dumáltunk...az életem is rá merném bízni :)
  • Delac
    #18252
    Ismerősök, szintiszta haveri kör, vagy teszel a létre hozott játékra
    jelszót
  • Zocsi
    #18251
    Hogy lehet neten nyomni nem csaló arcokkal? DDD:D:D::D:D::DD:DD
  • Delac
    #18250
    Grandfather-t??! 'neizzéljél' már, jóember. Nem lehet, hova huznád, 500-t sebez maxba. :S:S:S

    Pedig te tisztára értelems ember vagy, de ez a kérdés eloszlatott mindent ;-)
  • vigyori14
    #18249
    üdv.
    grandfathert lehet upgradelni lum+pul+pemrald-al? és ha lhet miben változna? naygob lenne a dmg je? vagy mi?
    ja és frenzy barb nál grandfather be érdemes shaelt tenni? mert ugyis elég gyorsan üt, vagy inkább tegyek bele amn ot a ll miatt?
  • CsuHuCsu
    #18248
    köszi megoldottam
  • CsuHuCsu
    #18247
    bocs hogy íly tudatlan vok. :(((
  • CsuHuCsu
    #18246
    köszi de mi az a stfw
  • WazheadBoci
    #18245
    google is your best friend STFW
  • CsuHuCsu
    #18244
    Hali mindenkinek.Segítséget szeretnék kérni.Valaki küldene egy 1.10 (full) patchet.Előre is köszi. [email protected]
  • RussT
    #18243
    Nem az ethes fegyverekre hanem a páncélokra gondoltam 1.10ben, de utána olvastam ( 14&38 ez az 1.11ben lévő cube-os lyukasztás adta +def ez egy "hibajavitás" rossz hatása. Ami a 1.10ben volt hogy az uppolt ethes páncélok nem kaptak meg az eth bónuszt, ezt kijavitották 1.11ben de ennek hatására jött elő ez a új bug :S
  • Delac
    #18242
    Nah utána jartam, mielőttt közröhej tárgya lennék. (its never too late :)
    BE van tíltva, jól hallottam az über lvlinghez kapcsolódóan még pedig az, hogy a JSP-n ezzel hivatalosan bizniszeljenek. Ergo efajta lvl servicet nem lehet jsp kertein belül lebonyolítani.

    :P