4228
  • Dj Faustus #4146
    A LibreOffice és az OpenOffice hasonló könyvtárakat használhatnak, ez okozhatja a konfliktust.
    Távolítsd el az egyiket, és telepítsd fel a másikat.
  • lally
    #4145
    -és ilyenkor aztán itt; Sírni sincs már kedvem:

    sudo rpm -ivh openoffice.org3.4-suse-menus-3.4-9590.noarch.rpm
    Preparing... ########################################### [100%]

    openoffice.org3.4-suse-menus-3.4-9590.noarch
    conflicts with file from package
    libreoffice-3.4.2.6-4.2.2.i586

  • lotsopa
    #4144
    Remélem hogy valamelyik segítségedre lesz.
    ubuntu 1

    ubuntu 2
  • mousee
    #4143
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Virtuális hálózatokkal próbálok játszadozni, de valahogy sehogy sem jön össze.

    Virtualboxban csináltam egy szervert, aminek két kártyája van, egy bridged és egy belső csatolóval. A többi virtuális gépet (vegyesen mindenféle OS) úgy állítottam be, hogy csak a belső hálókártyát lássák. A célom az, hogy a szerverem ossza a netet a többinek, ám nem sikerül megoldanom.

    A szerveren egy ubuntu 10.04 szerver van, annyival könnyítettem meg a dolgomat, hogy feldobtam rá egy webmint. Olyan kérdésem volna, hogy hogyan tudom beállítani a net megosztást, és a megosztott net squid-el való szűrését?
    A segítséget előre is köszönöm!
  • KunDi
    #4142
    Sziasztok!

    Nagy szükségem lenne a segítségetekre az alábbi feladatban! :

    "Debian alatt kérdezze le, mely csomagok vannak telepítve a gépre, írja ki ezen csomagok nevét formázottan, valamint azt is írja ki a program, hogy mely programokkal van függõségben egy adott csomag. Pl.

    nparted : libc6, libnewt0, libparted1.4, libuuid1
    nano : libc6, libncurses5
    "
    légyszives segítsetek, előre is köszönöm!
  • Beast Machine
    #4141
    Épp ez az egyik követelményem, hogy ne kelljen központi csomópont, szerverszoftver.
  • KoS
    #4139
    Valamilyen XMPP szervert telepits a belso halozatra, es oda csatlakozzanak a tobbiek.
    Itt van egy csomo XMPP szerver szoftver, bar nekem me'g egyikkel sincs tapasztalatom:
    http://xmpp.org/xmpp-software/servers/
  • mousee
    #4138
    Ha jól emlékszem, akkor a linphone tud ilyet, vess rá egy pillantást.
  • Beast Machine
    #4137
    Üdv!

    Keresek Linuxra (főképp Debian/Ubuntu) olyan IM/VoIP programot, ami mindenféle szerver nélkül képes működni szigorúan helyi hálózaton (tehát egy büdös percre nem teszi fel a lábát az internetre), közvetlenül a hívandó félhez csatlakozva (hostname vagy IP-cím alapján).

    Van(nak) ilyen(ek), és ha igen, mi(k)?
    Köszi!
  • mousee
    #4136
    Sziasztok,

    PXE-boot-al szeretnék egy gépet telepíteni (usb boot és cd meghajtó híján).
    A kiszemelt rendszer egy LMDE XFCE verzió lenne, de nem találok hozzá telepítő image-et. A PXE szerver működik, más képfájlt szépen betölt a hálón át.

    Tud valaki linket image-re?
    Előre is köszönöm.
  • vki
    #4135
    THX. Azóta már visszaraktam a Windows... Sajnos nagyrészt filmezésre használom, meg Java fejlesztésre. Java mind a kettőn lehetséges, a filmezés tartalomtól függetlenül meg csak Windows-on :(
  • Dj Faustus #4134
    "Jah meg annyi hogy 64bites a procim, de ettől függetlenül nem jobb a 32bites?"
    Elfuthat a 32 bites is, de érdemesebb a 64 bites változatot használni. Jobban kihasználja a géped adta lehetőségeket - gyorsabban fog működni.
  • Hecker007
    #4133
    Köszi a válaszokat, mobilnet kapcsolat van ezért gondolkodtam a dvd-s megoldásban, de az meglepett hogy 8DVD van :D de úgy tűnik nekem elég max az első kettő és ami esetleg kell azt netről le lehet szedni gondolom később is.
    Jah meg annyi hogy 64bites a procim, de ettől függetlenül nem jobb a 32bites? Ubuntuból is mindig az volt fent meg Fedora-ból is.
  • Dj Faustus #4132
    - Ha 64 bites proci van a gépedben az amd64 változatot töltsd le
    - Ha 32 bites proci van a gépedben az i386 változatot töltsd le
    - Az első DVD-kép tartalmazza a telepítőt és a legfontosabb csomagokat, a második a nem annyira fontosakat és így tovább
    - Mindenképpen hivatalos forrásból (vagy hivatalos tükörszerverről - Magyarországon ilyen a ) szerezd be a DVD-képet
    - Ha lehet netet csiholni arra a gépre, amire elepítenéd a Debiant, gondolkodj el a netinst változaton - kisebb, csak egy CD-t foglal, a szükséges csomagokat leszedheted a neten keresztül
    Bővebben: Gy.I.K.
  • MerlinW
    #4131
    értelemszerűen a debian.org-ról:)
  • Hecker007
    #4130
    Üdv!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha Debiant akarok letölteni (DVD-s kéne) akkor honnan melyiket ajánlott leszedni?
  • MerlinW
    #4129
    HDMI-n elvileg csak legális (DRM) hanganyag szólal meg. Elvileg.
  • vki
    #4128
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám, hogy szeretném azt megoldani, hogy HDMi csatlakozáskor automatikus átváltson arra mind Video, mind Hang tekintetében. Jelenleg Ubuntu 11.10-et használok, a képet még át is tud adni manuálisan, de a hang már nem megy. Hiába állítom át Digital Output-ra, nem megy :(.

    Üdv.:
    Zoli
  • MerlinW
    #4127
    Hát, a Linuxnak nem sok köze van a BIOS-hoz, tehát abba be kell tudnod lépni. F2, F8 vagy DEL billentyűt használják a BIOS-ok. Próbálgasd végig. Egyébként annyi a dolgod, hogy beállítsd a CD/DVD-ről való boot-olást, berakod az XP lemezt és telepíted. Semmi varázslat, Linuxot látnod sem kell:)
  • cenobite
    #4126
    seb=stb...
  • cenobite
    #4125
    Sziasztok! Adott egy gép Linux Mint rendszerrel, ebből kellene WinXP-s gépet varázsolnom, de sajnos még az XP telepítőjét sem tudom elindítani. Bios-ba sem tudok belépni, seb... Mi a menete a dolognak? Linux-ot soha nem használtam, szóval hülye vagyok hozzá.
    Előre is köszönöm a választ.
  • Dj Faustus #4124
    Wubi-jellegű telepítő
    Használata

    Vagy ha erősebb géped van, feltelepíthete virtuális gépbe (Virtualbox, VMWare Player) is.
  • alfa20
    #4123
    sziasztok!
    debiant is ki lehet úgy próbálni win alá telepítve mint ubuntut WUBI-val.
  • mousee
    #4122
    Csodás, köszönöm szépen a segítséget.
  • Lyukasbogrács
    #4121
    Lehet, icedove-gcontactsync.
  • mousee
    #4120
    Icedove-ra lehet felpakolni extension-öket? Konkrétan a google contacts kéne.
    LO-t hozzávágom PPA-ból, chromiumból pedig bőven jó a régi, nem a tudása miatt van használva, hanem a sebessége és a gépigénye miatt.

    VLC-ből is hibátlan a régi, szerintem a mezei telefonnal csinált AVI-t még a 0.1-es prealfa is elvinné :)

    Wifit majd meglátom, köszönöm a tippet.
  • Lyukasbogrács
    #4119
    Most éppen OO, de át fognak térni LO-ra (testing-ben már az van)
    stable-ben thunderbird nincs, helyette icedove van, aminek a mozillás tb az alapja és ugyanez van a testing-ben is.
    stable: chromium-browser (6.0.472.63) testing: chromium-browser (13.0.782.220)
    stable: vlc (1.1.3) testing: vlc (1.1.12-2)

    De szerintem rakd fel nyugodtan a testing-et, ezekkel nem lesz baj, és ha a wifit is sikerült működésre bírni (így, mert alapból nem volt engedélyezve), akkor ha működni fog minden, letiltod a frissítéseket.
  • mousee
    #4118
    Nem lényeges hogy friss legyen a szoftver, ami apámnak kell az egy Thunderbird, Libreoffice, Chromium, és egy VLC.

    Ezek kellenek, hogy stabilan borulás nélkül menjenek. Gondolom a LO-nak a ppa-ját hozzá kell majd adni, és előtte gyomlálni az OO-t (bár nem tudom mi van épp a debianban).
  • Lyukasbogrács
    #4117
    Elég stabil az unstable (testing) Debian is (nekem legalábbis még nem sok gond volt vele). Ha viszont fontosabb a stabilitás, mint a programok frissessége, akkor a stable-t rakd fel.
    Még annyit, hogy a stable és a testing tárolókban található csomagok verziója esetenként jelentősen eltér.
  • Dzsini
    #4116
    Na ennyire már én nem értek hozzá, csak a sima Mint oldalon olvastam, hogy based on Debian Testing :)
  • mousee
    #4115
    Tudom, de vannak "update-pack"-ek. Ezekből van testing és stable is. Stable-be elvileg már csak az kerül, ami nem okozhat gondot. Elvileg...
    Max lekapcsolom a frissítéseket, és amikor apámnál vagyok (havi 1 alkalom kb), akkor csinálok egy backupot, és ráengedem az aktuális frissítőpakkot.

    Link
  • Dzsini
    #4114
    Abból is van XFCE változat, viszont vigyázz vele, az a Debian Testing-re épít, nem a stabil változatra.
  • mousee
    #4113
    Viszont ha már Mint, akkor lehet hogy Debian edition kéne nekem. Céges laptop, fontos adatokkal, nem biztos hogy egy nem LTS ubuntura épített rendszerre kéne építkezni vele. Max mindig szépen kivárok a frissítésekkel majd, és akkor nem lesz gond.

    Köszi a tippet, mint is benne volt amúgy a pakliban :)
  • Dzsini
    #4112
    Nekem egy hasonló laptop van (1,5 Celeron M, szintén Intel 2200BG, viszont 1G ram, de csak Intel VGA), és egy Linux Mint egészen jól viselkedik rajta. Van LXDE változat is, az még vékonyabb. Magyarul tud, korrekt saját szoftvertára, kezelője van, nekem szimpatikus, és amennyire én nem értek hozzá, egészen kényelmes volt beállítani.
  • mousee
    #4111
    Üdv,

    Apám laptopjára keresek linuxot, 1,6Ghz-es celeron M proci, 512 ram, Ati VGA.

    Idáig próbáltam az ubuntut, de megette reggelire, használhatatlan volt sajnos (LTS is, új is).

    Utána rápróbálkoztam a Litte susie-val, ami iszonyatosan jó tempót ment, de nem látta a wifi kártyát, pontosabban látta, csak azt írta hogy nem tudja betölteni a driverét, mert kiegészítő lemez kell hozzá (nem igazán értettem a dolgot, mert a wifi drivere a kernelben van már 2006 óta, intel 2200BG). Ha meg tudnám gyógyítani, ez lenne a legjobb megoldás. Próbáltam feltenni amúgy a firmwire-t, fel is ment szépen, már nem írja a beállításokban a hibát hogy firmwire kéne neki, be is tudnám konfigurálni, de hálózatot azt nem lát. Szemét.

    Próbáltam a Zenwalkot, de nem igazán jött be, se háló, se hang, és a hangerőszabályzó applet folyton crash-elt.

    Most erősen gondolkodom egy mezei Debianon, csak kéne nekem egy olyan ISO, amiben vannak network driverek integrálva (DVD kiadás szuper lenne, mert otthon csak mobilnet van, letölteném melóban, kiírnám, hurrá).
    Tudtok erre linket adni? Létezik ilyen egyáltalán?

    Vagy tud valaki esetleg susie-ra mentő ötletet? :)
    Előre is köszi.
  • bepi
    #4110
    Van itt olyan felhasználó aki blackPanthert használ?
  • Ryleh
    #4109
    koszonom:)
  • KoS
    #4108
    Ugy latom nem sok Fedora felhasznalo van itt, igazabol en is csak idoszamitasunk elott hasznaltam utoljara, ezert nem tudom lepesenkent leirni. A lenyeg altalaban annyi, hogy a particionalasnal ke'zi (manualis) particionalast valassz, es ott a megfelelo particiot add meg mint gyoker "/" particio.
    Azt tudnod kell hogy ha nem adsz meg kulon SWAP particiot, akkor nem tudod hibernalni a gepet, de feltetelezem hogy nem is tervezed.
    Es persze legalabb a legfontosabb adataidat mentsd el egy kulso tarolora. :)
  • Ryleh
    #4107
    sziasztok!
    Win 7 van fenn (es soxor sajna kell is).
    egy 1 tb-s vinyom van a gepben ami 3 db-ra van szelve.lenne egy 300GB-s csak a linuxnak particio...
    eddig minden rendben is lenne,ha pl Ubit tolnek fel..viszont a gond:
    mindenkeppen Fedorat kell felraknom,megpedig a 14-es verziot.
    mivel nem vagyok penge a dolgokban elobb inkabb kerdezek:))
    korabban mar hasznaltam fedorat,jo is volt,,de mindig addig buzeraltam amig csontra lehuzta az osszes particiot,s kizarolagosan ramaszott az egesz vinyora..na itt most kb 500 GB adatvesztesrol lenne szo,amit mindenkeppen el szeretnek kerulni...
    tehat (ubi,linuxMint,debian alatt siman csinaltam ilyet)..szeretnek kerni egy tutort,hogy ne qrjam el az adataimat.
    koszonom:)

    a gep 4 AMD II. 4 magos,8GB ram tehat hardver rendben..net stabil,de keszedtem a DVD 64 es verziot.....
  • Hecker007
    #4106
    Milyen géped van?
    KDE alá nem árt egy erősebb gép, gnome-nak sokkal kisebb a gépigénye, valószínűleg ezért gyorsabb nálad :)