5225
star-wars-banner.jpg
  • ximix #5025
    Ax-108

    A fene tudja miért nyitott ajtókkal operálnak a soriban.
    A sólymon se ment állandóan ha jól emlékszem, azért az se megoldás ha hullahegyek fogadnak repcsi közelben, mert hamar felkerülsz a wanted listára.
    Meg van az a másik szemlélet ha bezárod, akkor valaki lehet kivágja az ajtót, hogy benézzen és lehet nem visz el semmit, ha nyitva hagyod akkor, lehet benéz és tovább megy.
    Ha valaki elakarja lopni az lehet így is úgy is ellopja, de szerintem a hajólopkodás is körözést eredményez így lehet visszatartó erő egy szintig. Valószínűleg abban világban tudják, hogy egy felfegyverzett kis hajó, nem Fáni nénié aki a műkörmöst keresi.



  • Wootan
    #5024
    Nem riasztóra gondoltam, hanem pl. védelmi fegyverzetre, ami aktiválódik ha megközelítik/baszkurálják a hajót. Vagy őrdroid, ilyesmi.

    Egyébként a hátrakétájával mi lett? Otthagyta a bolygón? Mert a legvégén se volt rajta.
  • SzirmosSzisza
    #5023
    Mondjuk szerintem teljesen élvezhető a Mando meg az új trilógia is könyvek nélkül.

    Illetve a Disney azért viszonylag jól összeszedte a dolgokat és a kánonba nem enged annyi hülyeséget. (bár így is rengeteget átvesznek az EU-ból, ami néha jó néha nem).
  • ximix #5022
    Ha valakit érdekel ezen felül is még az SW világa akkor akkor a két Mandó között nézhet egy kis Star Wars: Lázadók / Star Wars: Rebels-t van pár magyarázat pl a fekete dikics is szerepel benne.

    Meg a kedvenc állatom az SW világából, ami már a Mandó-ban is felvillant a Loth macska

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.12.05. 22:22:17
  • ximix #5021
    Szerintem nem úgy értik az álcázást, hogy szemmel láthatatlan.
    A nagy hajó ott fent nem tudja bemérni, ezért nem is tudnak rá tüzet nyitni, amikor közel ért akkor meg lehet azért vagy tudja fene, ez SW itt másképp működnek a dolgok.
  • Tikal #5020
    Ha megszólalt volna a riasztó benne akkor biztos elszaladnak a Jawa-k.
  • Kissssss0 #5019
    "a kedves készítők lazán beleszarnak a minimális ésszerűsségbe is, csakhogy műdrámát kreálhassanak. "

    sajnos ennek a legékesebb példája a star trek discovery.
  • Tikal #5018
    Ezek extrák a rajongóknak, ha nem tudod mi az a kard, nem számít, én se tudom, nem is érdekel, majd megtudom. Nem érdekel hogy élte túl Boba Fet, ott van és kész, tett rá egy utalást, majd ha később elmondja akkor elmondja, Én ezért nem fogok wikipediat túrni, mert kurvára lényegtelen. Ha nem ismered Boba Fet-et vagy nem tudod ki az a Thawn akkor meg teljesen mindegy is, ott egy új szereplő, élvezd a kalandjait , majd kifejtik, sok évadnyi történet van ebben még, reméljük :)
  • Wootan
    #5017
    Jah, még az is több a semminél. De nem csak a múlt részről beszéltem, hanem úgy az összes eddigiről. Az első évadban is széthordták a jawák a hajóját.

    Egy életképes fejvadásztól elvárná az ember, hogy ne hagyja ott mindenhol a hajóját nyitott ajtóval, sőt valami "lopásgátló" védelmi rendszert is kinéznék belőle. De nyilván ez csak kötözködés ugye.

    Számomra szimplán unalmas, hogy manapság kb. minden filmben/sorozatban a kedves készítők lazán beleszarnak a minimális ésszerűsségbe is, csakhogy műdrámát kreálhassanak.
    Most is lekerült Mandarinról a hátrakétája, amit "valamiért" nem is vett vissza később. Na miért? Hát azért, hogy utána "fél óráig" kelljen caplatnia felfelé a dombon, így kényelmesen letudták nyúlni zsebjodát. Bezzeg ha lett volna hátizsákja....de ez is csak kötözködés
  • Wootan
    #5016
    Bocs, de ez mellébeszélés. Legalábbis az a része, hogy mért nem lőtték le Fett hajóját. A másik része egyértelmű.
  • Wootan
    #5015
    Kötve hiszem, mert Din is egyből észrevette, mikor szállt lefelé.
  • Kmarha
    #5014
    nem tudom, én sírtam a rész közben, a minősége, a kamerakezelés az összecsapás koreográfiája, egy az egyben visszahozta gyerek korom délutáni matiné élményét Xénával és Herkulessel. És nem éppen ezt szerettem volna újra élni.
    Ez az én problémám és véleményem csak, ízlések és pofonok, kezdek megbarátkozni vele, hogy ezt a sorozatot nem nekem csinálják
  • ximix #5013
  • MerlinW
    #5012
    Vagy egyenesen ott a Mandalorian páncél című regény.
  • Nagydög
    #5011
    Az ami bosszant, hogy nézem a sorozatot, majd szembejön egy cikk aminek már a címe is olyan ami azt tükrözi, hogy nekem ebben a részben valami nagy dolgot kellett volna látnom vagy tudnom. olyanok a moziban nem vagy nem ugy történtek meg.


    Egyreszt ez minden hosszu eletu franchise/univerzum sajatja, hogy mindenfele mediumon keresztul nyulik es mindenki aki arrajar hozzateszi a magaet, ami aztan gyakran ellentmondasokhoz vezet.

    Masreszt miert bosszantod te magad azon, hogy mindenfele SW nerd tobbet tud az univerzumrol, mint te. Azert SW nerd. Ezek nelkul a "benfentes" informaciok nelkul is ertheto marad a tortenet.

    Harmadreszt epp egy sorozatnal kered szamon, hogy miert nem csak a filmekben tortentekre alapoz. Ravezeto kerdesem: A kovetkezo filmben lehetnek olyasmik, amik erre a sorozatra utalnak? Es ha igen, az azt koveto valamely sorozat, kepregeny konyv, vagy balett, utalhat-e mar a sorozatra, vagy esetleg a film utalasara a sorozatra?

    A nöi mandaloriánrol se igen hallottunk a filmekben.


    Amennyire nekem remlik(az utolso ket fo filmet nem lattam), semmilyen mandalorianokrol nem hallottunk. Talan meg Boba Fett eseteben sem emlitik az eredeti filmek.

    és még sorolhatnám a dolgokat amik csak azoknak jelentenek valamit akik minden létező médiát megnéztek és elolvastak, de annak aki mint átlagnéző nem sokat mond .


    Az egyik megoldasom a problemadra, hogy ne foglalkozz vele. Enelkul is ertheto marad a tortenet.

    A masodik, hogy fekudj ra a felzarkozasra.
    Nem azert, hogy ezutan majd te idegesithesd a kiterjedt hatter ismereteiddel a tobbieket, hanem mert csak a megjelent SW regenyek evekre elegendo olvasnivalot jelentenek. En par evente vegigolvasom az X-Wing szeriat, de a Han Solo sorozat is jo, a Republic Commando pedig talan a legjobban megvilagitja, hogy a francba sikerulhetett Palpatinenek az orranal fogva vezetnie a teljes Koztarsasagot es hogy lehetseges, hogy a klonok siman vegrehajtottak a 66-os direktivat(in before the chip volt az agyukban faszsag...)

    Ha pedig csak jol akarsz szorakozni a filmek torteneseinek furcsasagain, akkor szerezd meg valhonnan a Tag & Bink Were Here kepregenyeket(asszem 2 darab), hogy megtudd, a legtobb furcsasag mogott e ket utodott szerencsetlenkedese all.
    Csak annyit mondanek: Many Both-Hans died to bring us this information...
    Utoljára szerkesztette: Nagydög, 2020.12.05. 18:12:01
  • repvez
    #5010
    önmagába a sorozat jó azt leszámítva , hogy eddig nem igen volt történet .
    Az ami bosszant, hogy nézem a sorozatot, majd szembejön egy cikk aminek már a címe is olyan ami azt tükrözi, hogy nekem ebben a részben valami nagy dolgot kellett volna látnom vagy tudnom.
    olyanok a moziban nem vagy nem ugy történtek meg.
    Gondolok itt, a kardra a 1 évad végén. a filmek semmit nem szotak rola, se arról, hogy mi a jelentősége ki használta stb..
    ugyan ugy Boba Fett is halott a filmben, és nincs magyarázat , hogy élte túl.
    Ashoka is kérdezet valami tábornokrol, aki a filmekben nem kapott hangsúlyt, de a cikkekben, meg már arról irnak, hogy ha ö benne lesz akkor még ez meg ez is visszatér mert ök mindig vele vannak.
    A nöi mandaloriánrol se igen hallottunk a filmekben.

    A Gedeon kormányzóról se volt szó eddig.

    és még sorolhatnám a dolgokat amik csak azoknak jelentenek valamit akik minden létező médiát megnéztek és elolvastak, de annak aki mint átlagnéző nem sokat mond .
  • Tikal #5009
    Szintén. Már el is felejtettem hogy a legutolsó trilógia milyen fos volt, ez a sorozat mindenért kárpótol.
  • Tikal #5008
    Ha nem állandóan azt keresnéd mibe lehet belekötni akkor nem kéne el dugott twitter üzenetekben a magyarázatot keresgélned :) Komolyan nem értem mit olyan nehéz követni ezen a sorozaton, vagy mi az ami nem világos, hiszen pont azt beszéltük, hogy faék egyszerű a sztori. Ha nem bírod az SW-t akkor meg minek kínzod vele magad?
  • Tikal #5007
    Takarta volna be ágakkal, vagy mi? :D
  • MerlinW
    #5006
    Sebaj, amíg ti a hibákat keresitek (amiért őszintén sajnállak titeket) én minden pénteken hátradőlök és élvezem a 100% SW injekciómat :) 20+ éve vártam erre a minőségre és minden rész minden percét élvezem :) A mostani részről meg áradt hogy Robert Rodriguez rendezte így dupla élvezet volt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.05. 16:19:38
  • repvez
    #5005
    Pont ez a problémám, hogy a filmeknek egyáltalán nincsenek a saját univerzumukon belüli fix szabályaik. Ahány rendező történet mindenki ugy alakitja a dolgokat és ha valaki valamit tényleg összekuszál benne akkor általában , nem egy ujabb mozifilmben hanem valamelyik könyvben képregényben twitter postban vagy kitudja milyen eldugott helyen irnak egy kitalációt, hogy mi miért történt.
    Amit jó részt csak azok fognak megtudni akik anynira rajongók, hogy mindent megnéznek megvesznek ami SW.

    Az egyszerü halando aki meg csak egy kicsit érdekli a SW mint film, ő meg néz mint a hulye, hogy ez mégis hogy, és ha meg meri emliteni valahol, akkor jönnek a SW fanok és a szemére hányják, hogy még ezt sem tudja, pedig az xy könyv 300. oldalán két mondatot mondott egy olyan szereplö erről valamit ami a filmekben nem is létezik .
  • RatBaG #5004
  • suba53
    #5003
    Mando hajóján elhelyeztek egy nyomkövetőt. Eleve ezért találták meg. Aztán már csak a nyomkövető jelére kellett célozni, és bumm.
    Fett nem volt célpont. Miután megszerezték amit akartak, már nem volt fontos tovább lövöldözni.
  • Prof William
    #5002
    Ha jól rémlik
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fett hajója álcázós volt.
  • Kissssss0 #5001
    rip rust bucket
  • Wootan
    #5000
    Ez nem fikció, szimpla butaság, meg a lore nem ismerete/leszarása a készítők részéről.

    Az új részben meg kissé túltolták a rohamosztagos alázást. Azért ennyire balfaszok sose voltak.

    Mandarin meg fejvadász létére elég idiótán viselkedik. Feszt otthagyja a hajóját nyílt terepen, leengedett/nyitott ajtóval. Minden jött-ment akárkit a hátába enged, stb. Hála a plot armornak hogy még él, amúgy már rég alulról szagolná a beskárt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fett hajóját vajon mért nem lőtték le? azon kívül hogy akkor ott vége is a történetnek XD
  • MerlinW
    #4999
    Hát ilyen ez a fiction világ. Lényege hogy elrugaszkodjon valóságtól :)
  • Wootan
    #4998
    Komolyan azt gondoltad, hogy 220V-ra gondoltam az eset kapcsán? XD

    Nyilván erő "villám", olyan mint amit a jedi végén használt Luke ellen, csak jóval nagyobb/erősebb. De lényegtelen, az a jelenet csak egyike a totál nonszensz hülyeségeknek (és itt starwars lore-on belüli dolgokról beszélek), amikkel az új trilógia tömve van. Ami meg még viccesebb, hogy utólag ezeket mind megpróbálják kimagyarázni, hogy az nem is úgy van hanem... mint pl. a hipertérben utazgató energia sugarak, stb.
  • MerlinW
    #4997
    Az villámnak néz ki, de valójában nem teljesen az. Az az erő egyfajta fizikai jelensége. Az egyik könyvben meg van magyarázva, de már nem emlékszem mi volt. Lényeg hogy nem 220-ról van szó :)
  • Wootan
    #4996
    Erről jut eszembe a 9ik rész végén, mikor palpipapa levillámolja a flottát. Az hagyján, hogy a mega-giga villámok az élő szövetre nem hatottak (a lázadóknál biztos túlfesz védős egyenruha van rendszeresítve), de az irányíthatatlanná vált hajók "percekig" zuhantak a LÉGKÖRÖN BELÜL, majd mikor áramszünet lett (palpit kihúzták a konnektorból), simán repültek tovább
  • ximix #4995
  • Stockbauer33 #4994
  • Kissssss0 #4993
    fölösleges ezen már agyalni, az új star wars filmek már nem arról szolnak hogy adjanak a közönségnek egy összefüggő felnőttek számára is emészthető mesét ami bemutatja egy hős(ök) útját a kezedtől a megpróbáltatásokon keresztül a végkifejletig.
  • ximix #4992
    Elhunyt 85 éves korában

    David Prowse

    (1935-2020)

  • ximix #4991
    A poén az, hogy a Rey-nél adott lett volna helyszín egy kis magyarázatra.
    Pl.
    Rey a hajóroncsokban találhatott volna valami jegyzetet vagy hologram mozit akár egy rövid részletet egy Jediről
    ami felkelti érdeklődését és így tudni fogja mi az erő

    ráérzett, hogy van valami érdekes képessége, mert egy kavicsot megtudott mozdítani és ez annyira felkeltette az érdeklődését, stikában amikor épp roncsvadászaton volt gyakorolta

    talál egy lézer kardot és rájött hogyan működik és pl azzal vág át ajtókat roncskereséskor és szabad idejében azzal is gyakorol

    talál valami droidot amit megjavított és azzal edz kardvívást vagy valami

    Magyarán lehetett volna pár perc arról, hogy ő edzi magát, és nem az utcáról esik be Ben bácsi elé.
  • ximix #4990
  • Kissssss0 #4989
    ray csajnak már a véríben volt mint a testvíreknek a színesfim gyűtés yakkuun, öt nem lehetett zavarni holmi meditációval és gyakorlással.
  • Wootan
    #4988
    Ashoka Tano: Az erő használat elsajátítása nagy önuralmat és sok gyakorlást követel.
    Rey:
  • hawkie22
    #4987
    Nem tudom, ki hogy van vele, de az 5. rész nekem nagyon tetszett. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért Hicks tizedes jól megöregedett az Alien 2 óta. :) Lehet, hogy tényleg látjuk Thrawn admirálist is még az évadban? Vagy csak megemlítették?
    Tényleg csak ennyit szerepelne Ahsoka a sorozatban? Remélem nem.

    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2020.11.27. 13:00:51
  • ximix #4986