5225
star-wars-banner.jpg
  • hapi
    #5145
    +1

    És mindennek az alja az ő üldözős jelenetük volt!

    Utoljára szerkesztette: hapi, 2022.02.19. 21:02:03
  • repvez
    #5144
  • BreakDown89
    #5143
    Nem mindent, csak ezt. Tíz éve ilyen hülyeséget nem raktak volna bele.
  • repvez
    #5142
    Nekem is ök nem illettek bele a környezetbe , egyrészt azért, mert ha minden igaz ezek a bandatagok szegények nem hiába rabolgattak és nem tudtak fizetni a vizért, meg nem ilyen sufnituning muhelybe probnálták volna megcsinálni a robotizálást. Ennek teljesen ellentmond, hogy a jármüvek, meg makulátlan tiszta szines kromozott metálfényes cuccok voltak, mig az egész SW-ban még a Jedik is akik elvileg kiváltságos és elit közeghez tartoztak is csak ilyen utött kopott járgányokkal mentek általában a bolygókon . Még az erre szakosodott cégek is csak tákolnak mindenféle szedett vedett modon, de ezeknek a sunahcoknak meg ugy néz ki a verdájuk, mintha valami gazdag bármit megtehetek és megvehetek helyről jönne.
    A ruházatuk is egyáltalán nem illett ebbe a környezetbe, mikor megláttam öket elöbb jutna eszemben egy 70es évekbeli hippi suhanc mint egy SW cyborg gang tag.
  • Master91
    #5141
    utcai/kantinos jelenetekbe volt élet rendesen
  • RatBaG #5140
    pont a háttérszereplőket mondom.
  • Master91
    #5139
    a háttér karakterek igen változatosak, főszereplőnek meg csak Grogu jutott (csubin kívül más főszereplő aki idegen? jar jar nem ér)
  • RatBaG #5138
    Engem inkább az zavart, de kurvára, hogy itt vagyunk a SW világában, a Tatooine-on, egy nagy olvasztótégelyben, erre tízből nyolc karakter sima ember.
    Hol vannak a mindenféle fajok? Kicsi volt a sminkes büdzsé? Sokkal változatosabbnak kellett volna lennie.
  • Nagydög
    #5137
    Tarka-barka motorok, meg hasonlók. Ezeket minek kellett beleerőltetni? Nagyon nem illett bele. Dehát ez így PC, ugye?


    Tudom, mostanaban nem az a zeitgeist, hogy beleszarunk a zongoraba(elmeselem a viccet, ha nem ismered), hanem a "PC" miatt rinyalas, de a szines mopedes fura banda a hatvanas evek Mod kulturaja iranyaba fohajtas.
  • Kissssss0 #5136
    gáznak gázok voltak egy kicsit szerintem is, de a mesterséges végtagok és egyéb létfenetartó eszközök beültetése és használata mindig is szerves része volt a star wars világnak, ha úgy vesszük rögtön vader már le is tette az alapokat a birodalom visszavág részben.
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2022.02.15. 18:23:50
  • Sequoyah
    #5135
    A Star Wars mindig is tele volt fantaziadus karakterekkel. Nem lesz mindegyik telitalalat.
    Az meg hogy mindent a "PC"-re kensz mindenfele logika nelkul teljesen rohejes...
  • BreakDown89
    #5134
    Azok a cyborg suhancok valami iszonyat gázak. Az üldözős jelenetük meg simán nevetséges volt. Tarka-barka motorok, meg hasonlók. Ezeket minek kellett beleerőltetni? Nagyon nem illett bele. Dehát ez így PC, ugye? Amúgy összességében nem volt vészes a sorozat, de ezeknél fogtam a fejem.
  • gunji
    #5133
    Ha láttad, akkor könnyebben írok, nem szeretnék spoilerkedni. ;)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Igen, Cad Bane-re gondoltam (a kék fejű duros fejvadászra), a Clone Wars-sorozatban szvsz az egyik legjobb karakter volt, Bobánál is jobb. Sajnáltam, még egy évad talán lehetett volna benne, s nemcsak azért, hogy többen megismerjék.
    És talán a hiányzó Boba vs Bane történetet is kifejthették volna valahogy.
  • RatBaG #5132
    megnéztem, azért nem értem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jaa, a kék fejűt siratjuk? nem néztem a rajzfilmeket. azt hittem esetleg cobb vanth, csak nem néztétek meg a credits végét...
  • Sequoyah
    #5131
    Volt azert neki boven karrierje a rajzfilmsorozatban. Sot meg annyival is tobb ami aztan nem kerult be a rajzfilmbe...
    Szoval ha kovetted a Clone Wars-t, akkor mostanra kijart neki. De ha csak az eloszereplos dolgokat nezzuk, akkor valoban korainak tunik...
  • Sequoyah
    #5130
    Nezd meg az utolso reszt es szerintem erteni fogod...
  • Sequoyah
    #5129
    Sorrendben kb igy lehet:
    - Boba Fett visszaemlekezesei a sivatagban, ahol meg nem volt meg a pancelja (Jedi visszater utan kozvetlenul)
    - Boba Fett par evet eltolt a buckalakokkal (szinten visszaemlekezes)
    - Mando a Tatooine-re latogat, es Fennec Shand ott marad serulten (Mandalorian S1)
    - Boba Fett megtalalja Fennec Shand-ot es robotizalja
    - Mando ujra a Tatooine-on van, es megszerzi Boba Fett panceljat (Mandalorian S2 eleje)
    - Mando osszefut Boba Fettel es Fennec Shandal, visszaadja a pancelt (Mandalorian S2 vege)
    - Boba Fett visszater Tatooine-ra, es elfoglalja a "tronjat" (Mandalorian S2 after credits jelenet)
    - Book of Boba Fett jelenkori esemenyei

    Szoval amikor most ujra osszefutnak a tegnapi reszben, addigra mar tul vannak egy kozos kuldetesen, aminek a vegen Luke elvitte Grogut.
    A Boba Fett pedig a SW 3. resz elejevel kezdodik parhuzamosan. Szoval a Jedi Visszater esemenyeivel parhuzamosan talalnak ra a buckalakok, de aztan sok idot eltolt ott. Amig o a sivatagban el, addik a lazadok gyoznek, Yoda mar reg halott, Luke pedig vegleg Jedi mester lett. Ha jol emlekszem a canon szerint 5 ev telik el igy, es utana zajlanak a jelen esemenyek.

  • repvez
    #5128
    Nekem ott nem volt egyből tiszta , hogy a 4 rész végén a visszaemlékezésnél, mikor megtalálja a fejvadász csajt.
    Őt ugye mando lötte meg, tehát mikor boba megtalálja akkor még nincs neki meg a páncélja mikor visszaszerzik a hajot. tehát az még az első találkozás elött volt.
    Az 5. részben meg már mint jóbarátokat udvözlik egymást a fejvadász csaj meg mando és boba.
    Ott nekem hiányzott egy kis összeboronálás a mando sorozattal, hogy mikor találkoztak elöször egymással sés hogyan. mert van aki nem látta azt.

    Meg nem emlékszem pontosan már a starwars filmek ide vonatkozo részeire, hogy Luke és Yoda mikor és hol voltak , mert látszolag már Luke kész Jedi, tehát a mocsaras bolygos részen tulvagyunk és ha jol rémlik még Yoda is vigan él, tehát nem lett volna egyszerübb megtalálni öt és odavinni grougut?
  • RatBaG #5127
    mi vaaan? legyél már érthetőbb kicsit. kit? melyik részben?
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2022.02.10. 11:09:12
  • Kissssss0 #5126
    erre én se számítottam, bár egyszer minden karakternek a története véget ér.
  • gunji
    #5125
    Beletekertem az új részbe...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...amin jól fel is húztam magam. RIP
    Ez így sz*r, má' bocs Rögtön kiírni egy közönségkedvencet azért lett volna benne még kakaó.
    Azt hiszem, így ki is hagyom a sorozatot (nem láttam a többi részt, csak a múlt hetit)
  • MerlinW
    #5124
    Hogyne lenne meg a páncélja, abban mászkál az egész sorozatban :)
  • Master91
    #5123
    "most a bobában meg már ugy udvozolték mandot mint régi ismerőst ,de még mindig nincs meg a páncélja"


    hm??
  • Kissssss0 #5122
    "én amugy nem vágom ki volt ez a kék cowboy, és miért vannak anynira oda miatt a"

    ez esetben erősen ajánljuk figyelmedbe a clone wars animációs sorozat megnézését, és a bad batch sorozatban is feltűnt.
  • repvez
    #5121
    csak azért kérdezem, mert mintha nekem ugy rémlene, hogy a mandoba mikor elöször találkoztak bobával, akkor még nem volt meg neki a páncélja és most a bobában meg már ugy udvozolték mandot mint régi ismerőst ,de még mindig nincs meg a páncélja

    én amugy nem vágom ki volt ez a kék cowboy, és miért vannak anynira oda miatt a
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2022.02.08. 20:37:15
  • lac coo
    #5120
  • Szabi #5119
    már lehet spoilerezni az aktuális epizódból? :D
  • MerlinW
    #5118
    Az "1-2 év" egy jó magyar szófordulat, ami annyit jelent hogy nem 10+sok év. De a gyengébbek kedvéért legközelebb pár évet írok. Én kérek elnézést.
  • gunji
    #5117
    Ezzel a bőrszínnel autentikusabb (spoiler!!) : https://www.youtube.com/watch?v=OHu5uYXYLFs

    És ha már változtatgatjuk az arcát: https://www.youtube.com/watch?v=OpNr5CosahY

    #5116: Hmm, korábban a Mando-sorozatot 9 évvel tették Yavin (5 évvel a Jedi visszatér) után.
  • MerlinW
    #5116
    Igazából minden pár éven belül történik. A visszaemlékezés ugye közvetlenül a Jedi visszatér utáni hónapok időszak, a jelen és Mando vonal meg a Jedi utáni 1-2 év.
  • SzirmosSzisza
    #5115
    Jajjj, ebbe belefutottam :D

    #5114: itt elvileg nem termesztik, csak szállítják, bár SW-ben mindig furák votlak a bolygók/városok, meg mit hogy szállítanak, meg egyáltalán minek, ha simán le tudnak máshol is szállni.
  • repvez
    #5114
    ezt tudom, de azért nem lenne nehéz összeboronálni, mert szinte ugyan ugy néz ki a füszer és a sivatagban "termesztik" és a buckalakók nagy jármüve akár lehet egy ilyen betakarito egység is.

    DE eddig a tatoin meg arról volt hires, hogy párologtatók vannak ott csak , tehát vizet termelnek.

    Egyébként a legnagyobb gondom a két sorozattal , hogy idözavarba vagyok vele, hogy mikor is történik az egész és a sorozaton belül is, mikor mire emlékszik vissza és mi van a jelenbe. Füleg miután bejött a mando is.
  • MerlinW
    #5113
    Igen, George Spielberg-et :D

    Egyébként semmi köze a Dünéhez, a kínai történelem és mitológia ihlette az presequel-t.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.02.06. 13:43:11
  • lac coo
    #5112
    Spielberget ???
  • SzirmosSzisza
    #5111
    Ha jól rémlik a klónok háborújában volt először szó róla, szóval nem egy új dolog, de simán lehet, hogy Spielberget az ihlette meg.
  • repvez
    #5110
    Na megnéztem mindet, azt kell mondjam, higy nekem jobban tetszett eddig mint a mandalorian, sokkal változatosabb volt, nem voltak benne unalmas részek mint abban.
    Viszont, az utolso 2-3 részben szinte nem is szerepelt boba, csak a mandalorian, ugyhogy simán meg lehetett volna ugy is csinálni, hogy a 2 sorozatot egy sorozatként csinálják meg akár felvátott részekkel levetitve, igy sokkal kiegyensujozottabb lett volna az egész stori.

    Meg csak nekem tünik ugy a hasonloság, hogy most ezt a fűszeres dolgot behozták és a Dűne-ben is ez a fő kereskedés és a harcok kirobbantoja? Lehet ,hogy azt is belekeverik a starwarsos filmekkel?
  • MerlinW
    #5109
    Cseppet melós lenne a 70 éves Hamill nagypapa testét 20 évessé retusálni :) Természetesen nem ő játszott.
    Hivatalos forrásnak meg ott a stáblista, meg az imdb.
  • Seth
    #5108
    Ahogy a Mando 2. évad végén is, ugyanaz a testdublőr és csak az arcát rakták rá. Mark Hamill csak a játékával, hangjával segített, nem őt fiatalították meg
  • Sequoyah
    #5107
    Azt tudjuk hogy az eredeti szinesz jatsza-e ot, es megfiatalitottak, vagy egy teljeen mas, fiatal szinesz fejere rajzoltak ra a masik arcot?
    Wiki szerint az eredeti szinesz az, de ilyen rovid ido alatt konnyen tevedhetnek, szoval hivatalos forras kene...
  • MerlinW
    #5106
    Kb ilyennek kellett volna lennie az ep7-nek :)