52
  • uwu2020
    #12
    Nem szívesen szólok bele a vitátokba, de te tényleg nem érted. Halgass a többiekre!
    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.09.01. 09:58:27
  • Bruce_Willis
    #11
    Már hogyne érteném.
    A cikk szerint az egyik probléma a hirtelen gyorsulás miatt elszabadult járművek nehéz kordában tartása. Erre megoldás a megfelelően megválasztott fékrendszer.
  • Agyturbinikusz
    #10
    60km/H sebességről 0-ra lassítani két azonos tömegű jármű esetében ugyan annyi energia szükséges.
    Függetlenül a motor teljesítményétől, illetve az adott jármű gyorsulásától.

    Az, hogy a gyorsulást okozó nyomaték, és a tapadási súrlódás nincs összhangban, annak semmi köze a fékekhez.

    Vagyis te azt nem érted ez esetben, hogy egy elektromos jármű nehezebb, ezért lassabban lassul.... Ehhez lenne köze a féknek, attól függetlenül mekkora a villanymotor teljesítménye.
  • gosub
    #9
    Nekem Yarisom van és nagyon megérezni ha bent ül a család. Jobban sodródik kanyarban, vagy fékezéskor és ők még nincsenek is +3-400kg. Ehhez adódik, hogy rövidebb távon, idő alatt elérhető a megengedett sebesség, városi használatnál így megnő az átlagsebesség, több a fékhasználat, nagyobb figyelmet, gyakorlatot igénylő lesz a vezetés.
  • lalakov
    #8
    Erről a cikkről már kiderült, hogy ordas nagy hazugság. Rámpán borították fel az autót, mert normál balesetben nehezen borulnak fel. Kiszerelték az akksit és pirotechnikai eszközöket vetettek be a tűz szemléltetéséhez.
  • Myers
    #7
    Szerintem az a +300 kiló már nem oszt nem szoroz. Én inkább azt nem értem, hogy olyan mellékutak, amelyeken napi max 1 kamion megy át, hogy mennek tönkre 5 év alatt?

    Bruce_Willis #6: Lehet, hogy a gyorsulást is vissza kéne fogni. Nagyon sokan nem tudnak kezelni ilyen mértékű gyorsulást.
  • Bruce_Willis
    #6
    Már hogy ne lenne köze hozzá, és indokolt is.
    Olvasd el még egyszer mit írtam, és olvasd el a totalcar ide vonatkozó cikkét is.
    A teljesítmény befolyásolja a gyorsulást, és mint írtam, gyorsulás tartományában mért teljesítmény a fő mérvadó, hiszen a cikk szerint is ezzel van probléma, de ezt magam is megtapasztaltam már az automata autóimmal.
    Ezek az elektromos járművek pikk pakk felgyorsulnak nulláról 40-60-ra, de megállni nem tudnak, mert nincs megfelelő fékrendszerük. Ha meg akarják tartani ezt az extra élményt, melyet a gyorsulás nyújt, akkor nem a teljesítményt kell piszkálni, hanem a fékeket bizony.

    A tömeg természetesen befolyásolja, de a tömeg az adott, a tapasztalat pedig mint látod azt mutatja hogy nem tudnak megállni olyan hirtelen ezek a járművek.
    Márpedig ha azt akarod hogy a teljesítmény is megmaradjon, a legjobb megoldás komoly fékrendszerrel ellátni ezeket a járműveket.
  • inkvisitor
    #5
    A megnövekedő átlagos járműtömeg nem fog kihatni az utak karbantartásigényére? Főleg a mellékutakat fogja ez nagyon igénybevenni.
  • Tetsuo
    #4
    A megnövelt tömeg miatt már komoly fékrendszer kell ez igaz, de a villanymotoros/generátoros rekuperáció megoldja a problémát.
  • duke
    #3
    "Az elektromos autók gyakrabban karamboloznak"
    "bár az e-autók nem okoznak több balesetet az országban, "

    Ebben azert van nemi ellentmondas.
  • Agyturbinikusz
    #2
    Semmi oka nincs az extra fékeknek, hiszen eleve a tömeg ami azokra hatással van illetve a sebessége, de a gyorsulásnak Semmi köze hozzá.
    A gyorsulás mértékét kell csökkenteni pl nyomaték szabályozás ami szóba jöhet, vagy a kerék szöggyorsulás maximalizálása ami még célravezető.
  • Bruce_Willis
    #1
    A gyorsulásuk a sportautókéval vetekszik, márpedig akkor sport fékeket is kellene rájuk szerelni. A fékrendszert mindig teljesítményarányosan kell megválasztani, így nem elhanyagolható a gyorsulás közbeni teljesítmény.