21
  • Sydra
    #21
    Hőbörgésen kívül többre nem telik?
  • futox
    #20
    @Sydra-nak megárthatott a Nap. Nyáron veszélyes tud lenni a kőműves meló, de legalább nem bonyolult!
  • ENVE
    #19
    Te jó ember, stabil qbiteket alig bírtak összehozni pár éve, te meg már eredményeket akarsz? Ne égesd már magad
  • Sydra
    #18
    Megint nem sikerült előrébb vinned a beszélgetést. Próbálkozz csak tovább! :)
  • dyra
    #17
    Az az érdemi mondanivalóm, hogy mivel teljesen inkompetens vagy a témában teljesen felesleges neked bármit is mondani. Arra lusta vagy, hogy elolvasd a Google segítségével a kvantum-számítógépes dolgokat. Ezért inkább neked kéne csöndben maradni.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2021.06.19. 23:01:52
  • Sydra
    #16
    Értem az analógiákat, értem, hogy nagy dolgokhoz idő kell, értem mi az a QC, értem mire akarják használni, nemrég még C++ konferencián hallgattam QC programozós előadást és egyet értek vele, hogy jó lenne ha lenne és nagyon hasznos lenne. Elismételgethetitek még ezeket egy párszor, ezzel mind egyetértek.
    Én arról beszélek, hogy semmi nem bizonyítja, hogy a százmilliárd dollárnyi elfüstölt pénz hasznos dolgokra lett elköltve. Nagyon jól meg lehet élni abból, hogy sokan eljátsszák, hogy valami hasznos dolgot csinálnak ha közben az adófizetők állják a csekket. PR kampánynak is nagyon jó, hogy egy tech vállalat veszélyesnek és innovatívnak tűnjön. Könnyű úgy ígéreteket tenni, hogy mindenki előbb megy nyugdíjba, minthogy számon lehessen rajtuk kérni, hogy mire ment el a pénz.
    Szerintem a QC, az AI és fúziós reaktorok kutatása legalább 90%-ban kamu. Legalábbis az a részük mindenképpen, amihez az államoknak és az adófizetőknek köze van. Ahol a cégek a saját szakállukra kutatnak, ott meg van az esély hogy nem kamu, amit csinálnak.
    A világban amúgy rengeteg pénznyelő parazita szervezet van, amik kívülről nagyon hivatalosnak meg tudományosnak tűnnek, belül meg egy fingfűrészelés az egész. Nekem az az elképesztő, hogy az átlag ember ezekről nem tud, meg fel sem merül benne, hogy esetleg elcsalják a pénzt.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #15
    Úgy gondolom, hogy van jövője QC-nek, de talán csak a tudomány előrevitelében, esetleg adatbiztonságban.

    "Pure "matek" masina, ami önmagában többszörösen gyorsabb mint az összes szuperszámítógép együtt." Na ez így tévedés. Vannak olyan nagyon specifikus problémák, amiket QC-el több nagyságrenddel gyorsabban, vagy potenciálisan több nagyságrenddel gyorsabban lehet megoldani, de a legtöbb matematikai problémára jobb egy klasszikus számítógép.

    @Sydra
    "Az 30 éve is egy működő eszköz volt, meg ma is az."

    Az első számológép feltalálásától több mint 300 évet kellett várni arra, hogy a mechanikus gépeket felváltsák az elektronikus eszközök. 1936-ban Konrad Zuse megalkotta az első programozható elektromechanikus számológépet, a Z1-et. ~Wiki
    Szerintem a kvantum számítógép, valahol az elektromechanikus számítógépek 1945-50-es szintjén áll. Az normális, hogy egy jóval bonyolultabb technológia lassabban fejlődik.

    Kvantum Kémia haszna beláthatatlan lehet és nem csak a gyógyszeriparban, klasszikus számítógépek pedig kb. teljesen képtelenek a szükséges számítások nagyjának elvégzésére. Viszont ezek egy részét bizonyíthatóan el lehet végezni a maiknál jóval erősebb gépen, amire a fejlődés ütemét látva max 20 évet kell várni.

    Utoljára szerkesztette: Gabbbbbbbbbbbb, 2021.06.19. 13:29:41
  • Sydra
    #14
    Azt látom hogy az arcod nagy, de konkrétumot te sem tudsz írni. Te is összekevered a vallást a tudománnyal. :)
  • MerlinW
    #13
    Így van. Nem is zavarnánk tovább a kis világodat. Sőt, a föld is lapos, meg a holdon sem jártunk soha.
  • Sydra
    #12
    "ez egy kezdeti technológia"
    30 éve tolják bele a milliárd dollárokat. Eddig nem mutattak fel semmit.

    "30 éve még a pc is gyerekcibőben járt, ma meg a zsebedben hordassz egy olyan eszközt..."
    Az 30 éve is egy működő eszköz volt, meg ma is az.

    "És igen, még egy böhöm nagy gépezet, mint még most a szuperszámítógépek mindegyike."
    Egy böhöm nagy gépezet ami nem csinál semmit. Nem számol kis semmit. Ha lekicsinyíted az se fog semmit kiszámolni!

    "Ja és katonai célokra biztosan már a kezdetektől használják...."
    Biztosan! Ha rádobják az ellenségre azzal pár embert meg lehet ölni.

    Én szeretném, hogy legyen kvantumszámítógép, de amit eddig láttunk QC projectektől az alapján az összes project csalásnak tűnik. Bárki megcáfolhat egy visszaellenőrizhető tanulmánnyal egy QC-vel megoldott problémáról!
  • Ellaberin
    #11
    Egyelőre az van, hogy ez egy kezdeti technológia. Már az is csoda, hogy már 27 Qbit-es.
    Egyelőre persze a lehetőségeket próbálják meg kutatni - nem véletlen a QUTAC életre hívása.
    Ha jól belegondoltok kb 30 éve még a pc is gyerekcibőben járt, ma meg a zsebedben hordassz egy olyan eszközt, aminek a számítási kapacitása egy akkori pc városnyi menyiségű összekapcsolásával is csak a töredékére lenne volna képes.
    A quantum számítógép meg egy újabb mérföldköve a számítástechnikának, mondhatni egy másik dimenziója.
    És igen, még egy böhöm nagy gépezet, mint még most a szuperszámítógépek mindegyike. Egészen addig míg ki nem számítja, hogyan tudjuk zsebnyi méretben megépíteni :D
    Ja és katonai célokra biztosan már a kezdetektől használják....
  • Sydra
    #10
    Az ilyen tetű szöveggel magadat minősíted. Egyszerű dolgot kérdeztem. Sértődött vallásos hőbörgés helyett sorolhatnád az érveket. Ha nincs érdemi mondanivalód, akkor maradj csöndben!
  • dyra
    #9
    Neked nem tudnak mert nem értenéd. És azt mondanád nem valós érték. Mint mikor egy ősember kezébe adsz egy mobiltelefont. Kalapácsnak gondolná és azt mondaná annak szar.
  • Sydra
    #8
    "Talán, ha elolvasnád a cikket + google, (és értelmeznéd is) választ kapnál minden kérdésedre."
    A cikkben ilyenek nincsenek. Reklám szöveg van a cikkben.
    Amíg nem mutat bárki egy valós megoldott ellenőrizhető problémát amit enélkül nem lehetett vagy nagyon nehéz lett volna megoldani addig ez a szép doboz számomra nem jó semmire, cserébe jó drága.
    Drága és haszontalan dolgokból sok van a világban, ez sem lenne különleges ebből a szempontból. Az hogy öltönyös emberek kezet ráznak körülötte az nem ad neki valós értéket, de az adófizető muglikat jól lehet ártalmatlanítani vele.
  • MerlinW
    #7
    Talán, ha elolvasnád a cikket + google, (és értelmeznéd is) választ kapnál minden kérdésedre.

    Arra meg senki se számítson, hogy átlagfelhasználók számára elérhető lesz. (energia igény, méret és funkciója miatt). Nem használ operációs rendszert. Pure "matek" masina, ami önmagában többszörösen gyorsabb mint az összes szuperszámítógép együtt.

    Tehát nem lesz kriptobányászat, meg krájzisz, viszont lesz felgyorsult DNS szekvencia analízis, csillagászat, előrejelzések minden területen, komplex matematikai problémák megoldása, stb. Tehát hatással lesz az életünkre, de csak közvetett módon.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.18. 17:36:45
  • Sydra
    #6
    Van már bármilyen olyan valós project vagy probléma amit kvantum számítógéppel oldottak meg és összehasonlításként mellé tették, hogy ezt rendes számítógéppel x ezer év lett volna kiszámolni? A beetető szöveget 10 éve hallgatjuk. Mik a valós eredmények?
  • 0Fritz
    #5
    Igazad van, ezek az egyszerű lelkek sosem fogják megérteni, hogy miért is kell kriptovaluta bányászatra használni ezt a drágaságot.
  • Tetsuo
    #4
    Vajon a hadiiparban, harcászatban használnak-e már kvantumszámítógépet?
  • Tetsuo
    #3
    Ez olyan cigányos volt.
  • LamborghiniSG
    #2
    Egyből a hülyeségre akarja használni az egyszerű paraszt ember!
    Kvantum-számítástechnika = jelenleg komoly tudományág.
    Pár éven belül kvantum IT = játék a hülye gyerekeknek meg a bohócoknak az iparban.
  • Neocortex
    #1
    Crysis hány fps?