247
Days Gone
  • lonvard
    #81
    Nem igazán fekszik a játék, de a főszereplő stílusa, arcjátéka, párbeszédei bejönnek. Hogy iszonyatosan kemény, de ezt nem használja ki terrorizálásra, simán le lehet szerelni valami átlátszó dumával, és akkor olyan belenyugvóan néz, hogy igen, átbasztak, de nem verem ki belőle a szart is, mert ember vagyok. Viszont ha már erőszakra kerül a sor, akkor nincs irgalom. Tehát a szövetségesei irányába engedékeny balek, de senki más nem várhat kegyelmet. Olyan mint én. Leszámítva, hogy én csak balek vagyok. :D
  • PiszkosFred
    #82
    Koszonom. Mint minden jatek esetben az elmult ev(tized)ekben, csak es kizarolag magamtol akarok mindent felfedezni, megerteni, stb. - akar teljesen el is cseszni a dolgokat :) - igy az utmutatokat kihagyom az elso jateknal. Masodjara mar mehet celiranyosan. Kiveve a technikai kerdeseket, az mar, de eddig szerencsere a save mukodese sem bonyolult.
  • Voltan
    #83
    Arról nemi is szólva, hogy ezt a játékot tényleg érdemes megvenni. Egyrészt nagyon jó cucc, másrészt a port is ragyogóan sikerült. Ezen kívül eleve nem is full AAA áras a cucc, és ha muszáj, akkor különböző oldalakon harmincpár Euróért meg lehet venni. A vásárlással még jelez is az ember a Sony-nak, hogy csak így tovább, és csorgassák szépen a PS exklukat PC-re.
    Nekem PS4-re is megvan, és nem volt kérdés, hogy day 1 megveszem PC-re is. Ami jó, az megérdemli, na.
  • Árnyvadász
    #84
    Igen az új nvidia drivert érdemes letölteni, mert nálam is teljes grafikával fut. Előtte motorozás közben belassult (szinte élvezhetetlen szintre) és a beállításokkal is tököltem, de alig volt változás, cserébe rondább lett, lagosan futott.

    Most, hogy van Geforce Experience profilja, mindent maximumra rakott optimálisan és teljesen normálisan lehet vele játszani. Eléggé szép is így, végre látom milyen valójában. Nekem a harc nagyon bejött (közeli és távoli egyaránt) és a történetmesélős része is tetszik. A világ meg részletes, változatos. Jól felépítették és az időjárás változása is elég látványos benne.

    Küldetésekből azon oknál fogva, hogy az olvasottak alapján a mellékesek nem túl izgik és önismétlőek, a fő vonalra koncentrálok és az szerintem jó. Karakterek kidolgozása szerintem szédületesen jó, szinte film kategória.

    Maguk a szereplők nekem sem annyira szimpatikusak, de mindegy ez lényegtelen.

    Eddigi legjobb élményem: Harc a medvével. Komolyan mondom még egy játékban nem féltem ennyire egy medvétől. Azt a részt (meg nyilván később vadászni is lehet majd rá - de ez küldetésen belül volt) eléggé berosálva csináltam meg. A hordáknál is megy fel a pulzus, azok is kiválóak. Olyankor imádkozom elérjem a motort és amilyen gyorsan csak tudom, elhagyjam a helyszint.

    Egyébként aki most találkozik vele először én úgy írnám: State of Decay + Far Cry keverék, de erősebb benne a történeti szál és szerencsére egy csomó átvezető van benne. Amihez nem is kellett cgi, unreal motor alatt oldották meg, tehát in-game, ennek ellenére állejtősen néz ki.

    Mentés engem is megkavart az elején, mióta van motor tényleg csak a közelébe kell menni vagy ráülni, aztán mehet a gyors mentés és utána nyugodtan ki lehet lépni. Talán annyit írnék még, hogy a lőszereket érdemes táborban megvásárolni, mert a külvilági loot-olással keveset lehet találni. Esetleg táborok kipucolása után van több, de az sem számottevő.

    Pénz meg viszonylag hamar összejön a begyűjtött növények, állatok húsának és korcsok "fülének" eladásából.
  • Montana92
    #85
    Sziasztok!

    Valaki találkozott már az alábbi hibákkal?

    Egyrészt ha benyomom a térképet, semmit nem látok, csak egy nagy homályos folt az egész (az adott küldetés ki van írva, de magából a térképből nem látok semmit).

    Valamint a felvehető/használható cuccok felett sem jelenik meg a kapcsolódó kis ikon - így konkrétan a játék második percében meg kellett néznem egy videót, hogy hogyan tudom Leon nyomát követni, mert nem jelent meg a kis nagyító ikon (és végül úgy tudtam tovább menni, hogy a videó szerinti helyre beállva nyomva tartottam a használat gombot..).

    Neten egyelőre nem találtam semmi okosságot ezek kapcsán, így előre is köszi, ha valaki ki tud segíteni.
  • caps lock
    #86
    "Maguk a szereplők nekem sem annyira szimpatikusak, de mindegy ez lényegtelen."

    Szokni kell őket, főleg a főhőst, de igazából ami kicsit nehezíti a beleélést hogy minden annyira amerikai. Egyéb, nem posztapokaliptikus játékokban is van egy sajátos atmoszférája a vidéki amerikai életnek, egész más a mentalitásuk. A középnyugaton természetesnek veszik a fegyverviselést, kalapot, szakadt olajfoltos farmert, kultúrája van a motoros életnek, lepukkant motelek, koszos csehók, végtelen országút, lobogó zászló, lakókocsipark, és még sorolhatnánk. Ezt nagyon át tudja adni a játék, rá kell hangolódni, de akkor aztán beszippant.
  • Hexex86 #87
    Az tény, hogy nem egy mindenki kedvence főszereplőt kaptunk, de nekem pont az a pesszimizmus és realista gondolkodása tetszett a főszereplőnek cseppnyi melankóliával.
    De ezek nyilván ember függőek kinek mi a szimpatikus ugye.
    Egyébiránt érdemes körbeszimatolni majd a mellék küldetések körül is mert sok a fertőzöttekről szól amit érdemes meghallgatni majd.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.05.20. 11:56:55
  • Montanosz
    #88
    ugy jártam mint a filmekben, megjelent egy kérdőjel, odamegyek, mondja hogy utonállok, látok is kettőt na mondom ledarálom őket, lopakszok feléjük, aztán megjelent rajtam egy vörös pont, aztán ez is volt az utolsó emlékem :-D
    kidondolta hogy lézeres optika is van a játékban
  • Árnyvadász
    #89
    Sniper is megbújik időnként a fákon kialakított álványzaton. Engem azok nem egyszer úgy szedtek le, hogy motorzás közben lőtt rám és ilyenkor egyből borulás van. Mellé még pár közeli gazfickó is elkezd kergetni vagy lőni, közben meg muszáj keresni valami takarást a mesterlövész ellen. Haltam meg így párszor.

    Legjobb, hogy a csatazaj felveri a korcsokat, időnként még farkasok is jönnek és teljes az agyfasz. :) Ezt a részét annyira azért nem csípem a játéknak, főleg, hogy néha szó szerint a semmiből spawnol oda valamilyen korcs vagy állat. Néha ténlyeg annyira ostoba módon, hogy senki nincs körülöttem, egyszer csak előttem lerakódik egy korcs. Ez azért elég gagyi, ilyet persze láttam már játékokban (sajnos), de az nem mostanában volt.

    caps lock: Az biztos, ha megvan a ráhangolódás, eléggé viszi az órákat a játék. Tényleg beszippantós. Nekem 9 órát ír a Steam, de nem mondhatnám, hogy annyira sietősen haladnék. (RE: Village-ben ilyenkor már a játék felénél tartottam.) Bár azt olvastam ez olyan 30-40 óra környéke lesz.
  • Kancsalborz
    #90
    Igen ezt én is megveszem amúgy. Nagyon jól sikerült játék és port.
  • Montanosz
    #91
    igen ez a fák közt lapulo mesterlövész betesz :-D
    én nem is panaszkodom az AI-ra, mert amig a mesterlövész feltart, addig két oldalrol bekeritenek, nem hinném hogy ennél jobb stratégi kellene
    Mondjuk az hogy nyilt világ, itt elég csaloka, mivel az utak meletti közvetlen terep kivételével hegyek vannak, még egy kis sziklára se tudd főhősünk felmászni, megprobáltam gyalogosan játszani de igy tényleg csak motorral van értelme mert ugyis utakon kell menni gyalog is a terep helyett.
    Őszintén szólva a Boiling Pointhoz hasonlo nyilt tereppel még nem nagyon találkoztam, asszem még a farcryban is zonák vannak, ha azt felturboznák mostani grafikára még mindig király lenne
  • totyak
    #92
    Végül én is feltelepítettem a játékot. Ha gond lenne vele, valaki, aki ért az ilyesmihez, már jelezte volna. Egy ősrégi GTX 660Ti kártyán 1080p-ben közepes beállításokon szépen fut. Azt nem tudom hány fps, az én szememnek folyamatos a kép.
  • Montanosz
    #93
    medvecsapdát hogy lehet lerakni? mert csak eldob funkciot látok
  • Kancsalborz
    #94
    Mint ahogyan eldobsz valamit. Jobb ehérgomb: telepítés helye, bal egérgombbal meg lerakod.
  • Montanosz
    #95
    echte probáltam, lehet ezt is tanulni kell?
    felhalmoztam jobb időkre egy halommal a táboromban de egy idő után eltünt, lehet ez is random valami mint a virágok meg a benzines kanna vagy piás lerakta viccből hogy belelépjek :-D
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2021.05.21. 03:35:51
  • Montanosz
    #96
    valamit bénázhattam mert ahogy irtad egyből sikerült :-D
  • hawkie22
    #97
    Fel lehet halmozni a medvecsapdát? Mert ha felvettem, eddig csak a lerakás meg eldobás jelent meg, hogy tudom elrakni, hogy a táborba vihessem?
  • Voltan
    #98
    Ezek a sunyi mesterlövész ambush-ok kiakasztanak. Lehet ellene védekezni egyáltalán? Motorozás közben soha nem láttam még előre a lézerfényüket, egyszercsak lerepülök a motorról, és annyi. Rohadt idegesítő. Bázisok támadásánál rendben van, akkor ki lehet őket szúrni, mert nem motorral rongyol be az ember, de közlekedés közben nagyon szemét dolog.

    Valahogy ki lehet szúrni őket?
  • Montanosz
    #99
    nekem a főhős figyelmeztett ha nem száguldozok ész nélkül, ilyenkor mellékutat keresek a térképen automatikusan megváltozik a narancs sárga utvonal másikra, de volt hogy igy a mesterlövész hátába mentem és lelőttem aztán a másik kettő fickot már könnyű volt kiiktatni, persze lehet valami képesség fejlesztés után mert már megvan hogy kistérképen mutassa a ikonokat meg még másik valami ikon képesség
  • Montanosz
    #100
    én behordtam egyesével vagy négyet de egy idő után eltünnek szal nem lehet halmozni
  • lonvard
    #101
    Heh, trainerrel megoldottam az infinite weapon durabilityt. Ennyi kis cheattel mennyit javul a játék. :)
  • Kancsalborz
    #102
    De azt tudod ugye, hogy az alapszintű meele skillfa első három fejlesztése között van a javítás ? Tehát akár a legelső szintlépéssel megoldódott a "gondod"...
    Scrappel javíthatsz, amiből igaz hogy "csak" 10 lehet nálad, de kb. a térképen bárhol 100m-es körön belül találsz ennyit, de egyébként vagy 5-6-fegyvert is,úgyhogy nem is igazán értem a problémád...
  • lonvard
    #103
    Nee, hát 3-4 zombi hátán széttörök egy tűzoltóbaltát, miközben ha kimegyek a menedékből, az első 50 méteren belebotlok ennyibe. Egyrészt immersion romboló, ha nekem ilyen szinten kell a javítással foglalkoznom, másrészt és főképp azért nem akarok ezzel szarozni, mert nem akarom, hogy a játék arra kényszerítsen, hogy minden de minden szituációt lopakodva akarjak megoldani, kiskéssel. Mert ha nekem ilyen szinten romlik a fegyverem, akkor nem lesz kedvem használni egyáltalán. Márpedig egy zombis játékban alap, hogy szeretem használni a baltámat. Másrészt 85 féle fegyvert se akarok a hátamon, ha van 1-2 kedvencem. Pl. biztos lesz majd valami szamurájkard, én akkor majd azzal akarok hentelni, és nem széklábbal. :)
  • PhantomAss
    #104
    Én a közelharci fegyvert csak végszükség esetén veszem elő, ha már nincs más. De akkor valszeg nagyon benéztem valamit.
    Egyrészt én úgy érzem a fejlesztők is a lopakodás/távolról gyilkolás irányába terelik a játékot, szóval ez nem egy Dying Light szerű hentelés, másrészt annyi fegyver és kiegészítő lehet nálam hogy nem értem minek kellene a zombik közelébe mennem.
    Ott van pl. a számszeríj, beleraksz egy összezavaró nyilat és egymást kicsinálják.
    Vagy egy távcsöves hangtompítós, tárfejlesztéssel, plusz a motoron is lőszer, sosem fogy el a cucc.
    Persze a játék elején még nehéz, de nincsenek is olyan ellenfelek akik ellen ne lehetne taktikázni távolról.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2021.05.22. 14:39:13
  • Montanosz
    #105
    az összezavaro az nagyon jo poén és hasznos, emberekre is hat?
  • wedge31
    #106
    Nagyon könnyü a harc minden olyan játékban ahol lehet követ dobálni vagy fügyülni, besunyogok a susnyásba aztán addig dobálom a köveket amig egyenként ki nem nyirom mindet, emberekre meg ott a hangtompitós pisztoly vagy távcsöves puska, szerencsére egy fejlövés elég nekik.
    Pisztolyal, sörétesel, molotov koktéllal mindent sikerült megoldanom eddig.
  • PhantomAss
    #107
    Igen, ők is kinyírják egymást :)
    Kinézel egy fószert akinél erős fegyver van, bele egy nyilat, és szinte egymaga kicsinál mindenkit.
  • lonvard
    #108
    Értem, de a taktikai repertoárt korlátozza az ilyen szintű állagromlás. Most persze, erre az a válasz, hogy késsel meg nyílpuskával lövöldözünk, de én azért szeretnék nyugodtan baltázni is. :) Dying Lightban is kiszedtem egyébként az állagromlást. Mert ott is azt vettem észre, hogy a legjobb fegyveremet nem merem használni. Ott fityeg rajtam, és csak várom a nehéz ellenfelet, amire elsüthetem - gyakorlatban ez azt jelentette, hogy sose használtam. Mert ott ráadásul limitált volt a javítás is. És akkor kivettem ezt a dolgot, és egy gyönyörűség volt katanával nekimenni a zombiseregnek.
  • lonvard
    #109
    Jó csak nem akarok állandóan lopakodni. Szeretek lopakodni, de meg akarom adni magamnak a választási lehetőséget. Pl. ha egy kicseszett zomber van az utamba, akkor nem feltétlen akarom hátulról becserkészni. Mer a 158. ilyen szituban kicseszettül fel fog baszni, ha kommandózni kell, mer féltem a fegyverem. Ehelyett a vergődés helyett most szemből lerohanom, balta, kész.
  • caps lock
    #110
    Valahol igazad van, túlzás hogy mennyire kopnak a fegyverek. Bár én ritkán használok közelharcit, inkább belassítom az időt és fejlövéssel operálok. Szépen egyenként leszedem őket. ha lopakodok, akkor pedig számszeríjjal dolgozom. Mutánsok ellen pedig shotgun és molotov a tuti.
    Visszatérve a kopásra, a játékmenet szerves része a gyűjtögetés és kraftolás, ám ez akkor sem indokolja hogy ennyire gyorsan romoljanak a cuccok. Nagyon hasonlít ilyen téren a Dying Light-ra, ott is nagy nehezen kifarmoltam egy szuper fegyót, hogy aztán pár küzdelem után eltörjön. De ott még rosszabb volt a helyzet, mert a zombik érzékenyek voltak a zajra, nem volt ajánlott lőfegyvert használni, végig azon kellett izgulnom hogy legyen nálam elég nyersanyag új fegyvert csinálni. Itt ilyen probléma nincs, csak akkor támadnak meg ha meglátnak, egyébként lehet lövöldözni kedvünkre.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.05.22. 20:58:31
  • Montanosz
    #111
    nekem inkább időhiányom van a játékok rovására, 27én jön a Land of War tört verzioja, már látom hogy azzal fogok játszani a days gone hátrányára,mert a WWII lövölde jobban leköt, főleg hogy lengyel hősként eddig nem játékokban nem szerepelt korhű fegyverekkel kell a náci invázioban harcolni :-D
  • lonvard
    #112
    Nekem pl. sokkal inkább fekszik egy olyan rendszer, amiben kevés lőszer van, de például a nyilak visszaszerezhetőek. Játszottam egyszer egy nagyszerű túlélőjátékkal, nem jut eszembe a címe de egy kontinens méretű földrengés utáni apokalipszisben megyünk haza a családunkhoz a romok között. Volt pisztolyunk, puskánk, csináltunk nyilat. De mindig csak 2-3 lőszer volt mindenhez. Olyat lehetett csinálni, hogy blöffből ráfogtam a fegyvert a késes fickóra, és az megtorpant, mert nem tudta eldönteni, hogy töltve van-e. Így akár ki lehetett hátrálni egy harcból is, de ha megérezte az ellenség hogy blöff, akkor lerohant. Amikor volt 3 darab nyílvesszőm, istenkirálynak éreztem magam. Csak úgy szabadott ellőni a nyilakat, hogy biztosan vissza lehessen szerezni, mert aztán lehet hogy több óráig nem találtunk újat. Mellette lopakodás, és fejlett falmászási rendszer is ki volt dolgozva. Rákeresek. Megvan: I am alive. Huh, lehet letöltöm, ráizgultam most így. :)
  • lonvard
    #113
    Amúgy a játékban a közelharc az specális, mert frekventált helyeken csoportokban kószálnak a zomberek, szóval mindenképpen lopakodás az alap, tisztogatás késsel-nyíllal. Na de most például találtam egy machetét, ami ezerszer jobb a nehéz tűzoltóbaltánál, gyorsabb, nagyobbat is sebez asszem - szóval azt a könnyebbséget, hogy egy ilyen fegyverrel szembefordulhatok 1vs1-ben a zombival...

    Most tartok az első fészek kiirtásánál, azt kell mondjam szerelmes lettem ebbe a játékba.A feeling iszonyatosan hasonílt a Stake Land című horrorhoz, amiben ilyen vámpírszerű lények lepték el a világot, és az utat járja egy ilyen drifter egy sráccal, és próbálnak túlélni. Nem egy A-kategóriás film nyilván, de ehhez a játékhoz tudom ajánlani. :)
  • lonvard
    #114
    Ja, egy szakmai kérdés: nem tudom a billkombinációját a motor tolásának. Kurvaidegesítő. :D Hogyan toljuk a motort pc-n? :)
  • nibron
    #115
    itt is érzékenyek a hangra, ha hangtompítóst használsz, sokkal jobban jársz. de nem csak a hangra, hanem a fényeffektekre is jönnek. pl. a nero bázisoknál amikor felkapcsolod a villanyt a fényszórókra máris jönnek. előtte ugye a hangszórókat illik kiiktatni. én egyébként úgy szoktam, hogy a "műveleti területet" előtte kitakarítom amennyire lehet.
  • lonvard
    #116
    Szóval hogy is toljuk a motort pc-n? :)
  • Montanosz
    #117
    lehet tolni is? nálam nincs ilyen opcio
  • Kancsalborz
    #118
    A nyilak visszaszerzéséhez is van egy skill...XD
  • lonvard
    #119
    De nem mindet szerzi vissza, és aznemugyanolyan. :PP

    Montanos, a tutorial résznél egyszer láttam kiírva, hogy ha nincs benzin,akkor lehet tolni a motort. Illetve ha lejtőn megyünk, ki lehet kapcsolni. Na most az utóbbi oké, de a tolást nem találom sehol. Lehet hogy elnéztem valamit? Ha kifogy a benzin vagy halkan kell haladni, akkor csináltok ti valamit a motorral?
  • PhantomAss
    #120
    Én simán ültem a motoron és a lábával hajtotta amikor kifogyott a kerozin, nem tudom ez-e a tolás vagy mást értenek alatta.
    Szóval ülj fel rá és nyomd az előre gombot.