857
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • lonvard
    #577
    Ja, és a longshipnél teljesen reális lehetőség, hogy full sebességgel megy a hajó, mi meg kiugrunk belőle. És hát nem teszteltem, de elvileg az nem fog megállni. Tehát nem elég hogy meghalunk, de a hajó az meg szó szerint elment. :D Nem tudom van-e valami mentőöv ilyenkor a gamereknek, mindenesetre viharban ahogy ott fészkelődtem a fedélzeten és átcsapott egy hullám, arra gondoltam, hogy nem kellene tesztelni, hogy a hullámok lesöpörhetnek-e a hajóról, mer egyszer történik meg, de utána nem tudom mit csinálok magammal. Úgy az igazi, ha tele van fémmel a raktere. És még pont annyit vagyunk életben a víz közepén, hogy lássuk ahogy távolodik. :D
  • lonvard
    #576
    Ha találtál ősi kérget a kriptában, akkor kell lennie. Ha nem találtál az magyarázza, akkor viszont csapkodjad kicsit az ősi fákat a mocsárban, mert azokból esik ki. Nem kell sok belőle, és lesz egy olyan fasza hajód, ami mellett az a karve csónakká minősül. Sokkal erősebb, gyorsabb, mint a karve, tudsz rajta szaladgálni, és 18-as méretű raktere van. Szóval nehogy már egy karvéval csónakázgassál nekem, ha van már fémed! :)
  • harras25
    #575
    Longship ?

    Nem láttam az új "egyébben" de megnézem.
    Köszi.
  • lonvard
    #574
    Az első 30-ból csináltam longshipet meg íjat. Aztán téglavágót, aztán a maradékból egy pajzs is belefért. Most tartok ott, hogy kifogytam, új kripta még nincs.
  • harras25
    #573
    Találtam végre kriptás mocsarat.
    33 ócskavas jött, hajóval hazavittem. A fővárosom olyan mint Manhattan, hosszú sziget és vele párhuzamosan a partszakasz.
    Egy troll követett, nem vettem észre, derékig ért neki a víz és mire észbekaptam szétverte a két hajót, a fél házat, kapott a konyha és a műhely is belőle.
    Egyébként jól védhető a falum, csak újabban tengerszorosban úszva jönnek a törpök, ha becsúszom közéjük alig bírok kijönni, ezek meg úszva dobálnak és fújják méreggel a bázis alapját meg a kikötőt.
    Egyébként a kikötő építése amilyen fáradságos volt annyira haszontalan, képtelen vagyok rendesen a mólóhoz parkolni.

    Szóval beértem és látom hogy a 33 vas semmire se elég, egy szerszámtartóra maximum. De azt látom ha lesz vasam sok mindent lehet építeni, már kőházat is tudnék, elkezdtem tágítani a falut, de kőház helyett kombináltam egyelőre. Hegyoldalban egész estém ráment mire az egész udvart befedtem.

    Meghalni akkor tudok mikor nem számítok támadásra és alig ettem meg pont nincs stamina sem mert kimelóztam.
    Akkor ha jön egy vagy két troll vagy népes törpecsapat az nehéz. Vagy mikor kezdő cimborám kerül bajba és óvatlanul rohanok neki segíteni, esetleg utána esek a Hudson folyóba és én sem tudok kimászni.
    Viszont képességromlásom sose volt a kíírás szerint.

    A draugr íjászok is lesből veszélyesek, amúgy ha lőnek belépek egy fa mögé vagy simán csak elsasszézok. És fejlesztett bronzeszközökkel simán ölhetőek a draugrok. Ez az óriás szellem viszont még nem jött.

    De úgy látom a következő napok vas kereséssel, gyűjtéssel és szállítással fognak telni.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.03. 09:13:32
  • lonvard
    #572
    Telenyomtam a topikot az agymenéseimmel. Jól van na! Mert lelkes vagyok, mert megint sikerült visszaszerezni a hullámból a komplett felszerelést. :D

    Meg akartam kérdezni, hogy a világ az vajon akkora-e, amekkorának sejtjük a térképen (mert az gigantikusan nagy), de aztán rákerestem, és akkora. Avatatlanok kedvéért, nem tudom hány nap óta játszom, de egy kb. 3 nagyobb szigetcsoportnyi területet jártam be idáig.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.03. 06:02:11
  • lonvard
    #571
    Ja meg olyan apróságok, hogy ha leülsz, akkor belső nézetből szemlélheted a tájat. Ez is egy olyan játék, amibe minden olyan apróságot beletettek, amit a Witcher 3-ban leszartak. :)

    Most a longship az én safe place-em. Abban semmitől nem kell félni. Ismeretlen terepen ha leszál az éj, akkor a hajóval kimegyek a nyílt vízre, és ha tiszta a levegő akkor a csillagokat bámulva várom a hajnalt. Egyelőre, mer aztán nem tudom még mi jön itt.

    A két csillagos íjász draugok engem is szivatnak. Mostanra kiérdemelték a legveszélyesebb ellenség címet. Farkas csak második.
  • lonvard
    #570
    Az érzés, amikor rájössz, hogy egy Draugr fészekben haltál meg, és nem férsz hozzá a hulládhoz az újratermelődő elite draugroktól :)
  • lonvard
    #569
    Longship fantasztikus. Kígyótól se kell félni, mer sebességben hagyjuk a hajót és van tere az embernek íjazni. Legnagyobb viharban fogtam az árbócot és szinte éreztem ahogy a pofámba kapom a sós vizet. 1 gigás játék, bzmeg.
  • lonvard
    #568
    Szükség lesz egy nagyobb kikötőre. :) Nagyon szép ez a hajó. És még gyorsabb szerintem, mint a kisebb. És 18-as raktára van. Szerelmes lettem. Természetesen az a cél, hogy felfejlesztem magam még, az a farkasbundás páncél azér kellene, meg mindenben jobb cucc, és aztán felfedezem ezt a kurva bolygót, vagy mi ez. Elindulok egy irányba, és megyek ameddig lehet.

    Ja, és nem kell szorongatni a kormányt, el lehet engedni ha sebességben van a hajó. Csak mert nekem volt egy amolyan witcher3hajó-beidegződésem, hogy nem megy a hajó ha nem fogom a kormányt. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.02. 09:30:29
  • lonvard
    #567
    Az enyém az a második boss közelében lévő mocsárban van.

    Egyébként új rettegnivalóm van. Szóval a mocsárbeli bázisom az egy kis természetes sziget, szóval hajóval megyek oda, pont hogy az ilyen draug és egyéb ne lephessen meg. Kijöttem a kriptából, tele vagyok vashulladékkal, megyek a hajóhoz. Gondolok egyet, bár éjszaka van, vágok még egy kis fát. Csak nem lehet gond. :D És akkor a távolban megjelenik a Lény. Azonnal pattanok be a hajóba, full sebesség, a szél velem van. És akkor hátraznézek.

    Utolérte a hajót és szétverte a szigettől pár méterre, majd még mielőtt kiértem volna a partra kinyírt. Jótanács: éjszaka semmit se csináljunk a mocsárban.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.01. 22:26:09
  • harras25
    #566
    Rengeteget területet fedeztem már fel hajóval és gyalog, de nincs több mocsár még csak az a pici meg az a közepes és nincs bennük Elárasztott Kripta.
    Kezd lehangoló lenni hogy nem találok swampot.
    Leviatánt és kereskedőt már találtam.

    Egyszer viszont mintha a portálon jöttek volna át draugrok, jó kis meglepetés volt.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.01. 18:16:03
  • lonvard
    #565
    Ja, amikor csináltam egyet próbaképpen, elmagyarázta a játék. Ezek az apróságok nagyon jók benne. Tök egyszerű megoldás. :)
  • Jabar
    #564
    Mind 2 oldalon ugyan azt a nevet kell adni a kapunak, akkor automatikusan összekapcsolódnak.
  • lonvard
    #563
    Tudtam. :D

    Hazatértem, gyerekek. A harmadik expedícióm járt sikerrel, mindent hazahoztam amit kellett. Találkoztam egy leviatánnak is az óceánon. Nagyon érdekes a térképem, tehát az értékes mocsárba 3 út vezet. Egy északi közepes hosszúságú és bonyolult, folyóval, zátonyokkal, szűk csatornával amit csákánnyal szélesítettem. Egy déli hosszú, kontinenskerülő, az tisztára olyan mint Afrika megkerülése. És egy hosszú szárazföldi, aminek a végén van egy kockázatos tutajozás. Én szerintem a déli utat fogom preferálni, mer ott csak nekieresztem a vitorlát, aztán legfeljebb beleszaladok egy kelgyóba. Viszont a kitin miatt találnom kell még pár leviatánt. Viszek magammal teleportkapunak valót. Meghódítom ezt a kurva mocsarat. Már van ellenszerem is.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.01. 12:05:34
  • Zsoltee_a_bator
    #562
    Nagyon ovatosan a mocsarba erodot epitessel!

    Szerencsere van errol egy dokumentumfilm, ami segithet:
    https://www.youtube.com/watch?v=m9ia1xMhqQ4
  • lonvard
    #561
    Holnap amikor ráérek, visszamegyek szárazföldön. Van egy hosszú szárazföldi út, aminek a végén tutajozni kell egy elég szépet, úgy érkeztem meg először is a mocsárba. Most ugyanezt kell csinálni csak minimál felszereléssel. Átrohanok mindenhol. Utána mocskos taktikusan össze kell szednem minden értéket a két hullámból :D, majd hazacsónakázni. Aztán amikor ez kész, akkor ellenmérget gyártok és portált csinálok, és visszamegyek. Mert bizony az elárasztott kriptában van a vashulladék, amiből vasat olvasztunk. Emiatt szerintem többnek kell lennie a mocsárban, mocsarakban.

    Na most kérdés: hogy működik a portál? Csinálok egyet a bázison, aztán csinálok egyet valahol, és automatikusan kapcsolódnak?

    Valszeg csinálni kell a mocsárba egy erődöt. Olyan izgi!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.30. 17:59:56
  • harras25
    #560
    Két mocsarat néztem át, nem volt ilyen.

    Rákerestem a méregellenállás sörre.
    Egy felöntésből hatot dob ki.
    Legközelebb úgy megyek a lápokba hogy viszek.
    A kolbász is jó kaja.
    De eddig a bogáncsot mindig eldobáltam ha tele volt az inventory, alig találtam párat a "Mezőgazdaság" feliratú ládámban.
    És nyilván most az erdőben sem lelek....

    Miközben hajóztam a sekély vízben de messze a partoktól, egyszer csak kiírta: "SÍKSÁG"
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.30. 11:14:35
  • lonvard
    #559
    Észre fogod venni, mer elüt a környezettől, eleve olyan mint egy maja piramis, és vannak rajta fények. Printscreeneltem neked tegnap, csak közvetlen ez után elkövettem azt az óriási hülyeséget, hogy bementem. Majd miután bementem, elkezdtem osonni. Két pillanattal később lemérgezett a ragacs, erre kiszaladtam a kriptából, elkezdtem tömni magamba a kaját, aztán csak nézhettem, ahogy nullázódik az életerő. Erre kikapcsoltam a játékot, otthagytam a gépet, kimentem kajálni. :D Ja, nem kell úszni benne, legalábbis amíg jutottam, addig derékig ért a víz.

    Na várjá, rákeresek. Így néz ki.
  • harras25
    #558
    Egy egész nagy mocsarat barangoltam át, engem is támadtak ragacsok is (sörrel gyógyítottam de elfogyott azóta, 2x ment le 2-ig a HP-m és így maradtam életben)
    Aztán nagy képűen nyílpárbajt vívtam egy csillagos draugrral, nem néztem mekkorát sebez hát kellett volna.
    De portált és ágyat már raktam ide.

    De kriptát nem találtam. Pedig néztem neten hogy néz ki a képe de nem találtam.
    Úszni kell ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.29. 22:28:40
  • lonvard
    #557
    Megtaláltam az elárasztott kriptát. Oda való a mocsárkulcs. Ja, és megölt egy ragacs. Ellenszert kell csinálni mer durván mérgez.

    Szóval ugyanott haltam meg kétszer. Több anyagom nincs hajóra. :D

  • lonvard
    #556
    Na visszatértem a hullámhoz. Ez a mocsár ez brutális. Megint éjszaka érkeztem. Szerencsére tudtam csinálni még egy hajót, így tengeren jöttem végig, alapfelszereléssel. Egy részen csatornát kellett vágnom a szigetbe, így megvan a rövidebb út a régióhoz. :D Most az van, hogy nem merek kiszállni, piócák kavarnak körülöttem, a hullám körül meg mindenféle lények. Még egyszer nem halhatok itt meg! :D
  • lonvard
    #555
    Valamit ki kell találni. Éjszaka érkeztem meg a mocsár széléhez. Döccentem a korhadt farönköknek, körülöttem óriásipiócák tekeregtek, nem támadták a hajót. Egy darabig kushadtam, aztán észrevettem egy cölöpökön álló építményt. Na mondom, óvatosan odaevezek. Reggel fogok partra szállni, de megnézem magamnak ezt a vízben álló házikót, hátha építhetek bele ágyat, ilyesmi. Alig változtattam pozíciót, mégis pillanatok alatt elszabadult a pokol. Messziről megindult felém egy ugráló nyálka, és miközben nyilaztam, másik oldalról egy fejszés vadember elkezdte szétverni a hajót. Erre begurultam, kiugrottam, kardot rántottam, a fejszés belém csapott, a nyálka robbantott, és hopp meghaltam. Tehát még érdemben partra se szálltam, és már megöltek a sötétben. :D
  • harras25
    #554
    hasonló szitu fenyeget de azt hiszem visszamegyek a fő bázisomra, építek egy nyitott portált, aztán a hajó raktérét is kihasználva úgy indulok útnak hogy minden van nálam ami portál(+munkaasztal+ágy+tűz) építéshez kell és az új világban kikötéskor azonnal hídfőt építek a féregjárat túlsó végét is beleértve

    trollbőröm rengeteg van, már a cimbinek is adtam fullöltözetet, van nekem is raktáron
    persze nem bronz de azért messze nem nulla
  • lonvard
    #553
    Eljött a pillanat, amire már vártam: full felszereléssel, legjobb hajóval kinyiffantam a világ másik oldalán.

    Tanulság: mielőtt nekivágunk bárminek, kell hogy legyen otthon egy második teljes értékű felszerelés. Most aztán meztelen seggel mehetek oda. Fogalmam sincs hogyan vágok át mindenen. :)
  • lonvard
    #552
    Azért tutajoztam, mert mire rájöttem, hogy nem összefüggő szárazföld van köztem és a boss között, addigra nagyon eltávolodtam a bázistól és nem volt kedvem visszamenni a hajóért. Visszafelé meg ugyanezért tutajoztam, csak még el is keveredtem hozzá.

    Kispoilereztem magamnak, hogy mit kell keresni a swampban, valami látványos lila fénnyel villodzó izét. Szóval biztos észreveszed, ha ott van. Én sem tudom hol van pontosan, megyek a mocsárba, próbálom megtalálni. Ja meg ott van az az ősi fafajta, kiváncsi vagyok milyen technológiát dob ki rá.

    Kikötőt most húztam fel, egyik fele illeszkedik a partra, másik gesztekre, amik rohadnak. Padlót raktam rá, 4 sarkába oszlopokat, rá tetőt, így a placc maga védve lesz. Na most az egy kérdés, hogy a vízben rohadó elem az teljesen el tud-e rohadni, vagy 0%-on megáll és tartja magát. De ha szétesik, az építmény félig a partra támaszkodik, abban bízom nem omlik le. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.29. 08:13:53
  • harras25
    #551
    Honnan tudod hova kell menned a kriptakulccsal ?
    Az én kontinensemen csak egy pici mocsár volt, ott nem volt semmi, ki kell találnom merre fedezzek fel,.
    Ha bronzkorban vagy már tudsz karvét építeni, Ezerszer jobb mint a tutaj,

    A geszt rohad a vízben ? Ez nekem új, De akkor tényleg miből lehet kikötőt csinálni ?
  • lonvard
    #550
    Próbaképp beleraktam a vízbe egy geszt-oszlopot, de azonnal rohadni kezdett. Nem tudom hogy éptsek bármit vízbe, ha elrohad. Remélem később lesz valami fa, ami nem rohad bele.
  • lonvard
    #549
    Hazatértem az Öreg fejével. Lidércnyomásos hazaút volt. Készer annyit mentem visszafelé, mint oda. Gondoltam rövidítek tutajjal, erre beleszaladtam egy kezdősziget méretű szárazföldbe.Mocskos nagy távolságot kelett megtenni, több tutajon, ismeretlen erdőkben, futkos a hideg a hátamon ettől az úttól. Kedvenc farkasaim szőrét hazahoztam, ágyelőként emlékezem meg róluk. Egyelőre nem tartok állatot, mert etetni kell, és nem tudom hogy etetem, ha egyszer felfedezni vagyok. Azzal kiegyeznék ha biztos nem döglenének meg, amíg haza nem érek, de erre nincs garancia. Brrr. Kaptam egy mocsárkulcsot, és ez a mocsár elég messze van. Biztos ott kapom meg az új technológiákat, mert egyelőre semmit nem kaptam. Brrr. Lehet most 1-2 napig nem játszom ezzel, rémálmam vannak, pedig ébren vagyok még. :D
  • lonvard
    #548
    Elsőre elintézett. Amikor már elhittem nem lesz nehéz, akkor rám tört egy komplett törp falu. Staminám zéró, üldöznek 8-an, közben a fa meg távolról eregeti rám. Anyádat fa! Megjegyzem a két farkas lófütyi lett volna ehhez a döghöz. :)
  • lonvard
    #547
    Megérkeztem a csata helyszínére. Senki nem mondta, hogy ez a mocsár egy másik szigeten lesz. Miután átszeltem a fél kontinenst az életben maradt 1 farkassal, kiderült, hogy hajóval kellett volna jönnöm, mer vége a földnek. Tutajt ácsoltam, azzal evickéltem át. Farkasomat lecsapták a csontik. Gyermeke elveszett a vadonban. Csupa dráma. Na de most itt vagyok, a vihar épp elcsendesül, megküzdök az öreg enttel.
  • lonvard
    #546
    Útban a második boss felé hát mondanom sem kell, hogy lemészárolta a két farkas aki elénk tévedt. Épp táborozáshoz készülődöm, furcsa nyüszítő hangot hallat az egyik. Kinézek, ez a kép fogad. Na mondom... :)
  • harras25
    #545
    A térképkóddal amit az enyém be tud lépni valahogy ugyanerre a mapra a barátom ha én offline vagyok ?
  • harras25
    #544
    Ma megpróbáltam stéget építeni.
    Az hogy szép is legyen meg hasznos is meg minden pontosan klappoljon az elemekkel....
    Hamarább találok nőt a szigeten, Persze nem ilyet, ilyet amúgyse.....

    Eddig is volt raktár a hajóban ?
    :D
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.28. 06:38:01
  • harras25
    #543
    Ez olyan mint a "Kincs ami nincs" öreg szamurája:
    "azt tettem mint minden férfi, kerestem egy nőt magamnak a szigeten"
  • Random_
    #542
    Fegyverek tekintetében az íj tényleg OP. Azt használtam játék első szakaszában inkább, de most már eltolódott a hangsúly a buzogányra és kalapácsra. A 3. boss az amit ütő/zúzó fegyverrel lehet csapni. Ellene az íj hatástalan, ezért erre készülni kell.

    A havas biom előtt még a mocsár van, szerintem azt érdemes alaposan felfedezni. Ott érdemes lehet először menni egy kört, bejelölni a térképen a spawn pontokat, kriptákat. Azután pedig lehet egy mocsári albázis hasznos lehet ahol lehet pihenni vasbányászat közben illetve javítani eszközöket.

    Nekem úgy eltolódott a hangsúly a főbázisomról azzal, hogy máshol van ezüst, hogy alig járok haza. A malacok szerencsére nem tudnak éhen halni, de tegnap kicsit ritkítottam az állományon és dobtam be nekik répát. :)

    Most a 4. boss leölése küszöbén járok, de még mindent fel akarok maxra fejleszteni ezüstből. Illetve én még nem fogtam tengeri kígyót, pedig van hozzá már szigonyom.

    A szigony egyébként jó állatok befogására is, mindent megfog ami nem boss.
  • PiszkosFred
    #541
    A malacok szaga miatt egy "covidosok elonyben" is beleferne :) (vagy too soon?)
  • lonvard
    #540
    "malackodjunk" :)
  • gvarga12
    #539
    Jelige lehetne Kunkori :)
  • lonvard
    #538
    Szükségem van ehhez a játékhoz egy barátnőre. Ki játszik ezzel a játékkal nőként? Feladok egy hirdetést:


    Szia, Te kedves, csodálatos Lény!

    Ha szeretnél egy jól szituált, magára és környezetére igényes, mások által, fiatalnak, jóképűnek és sportosnak mondott, komoly kapcsolatot kereső, művelt, intelligens úrral a Valheim játékban szaporítani a malacokat, akkor kérlek válaszolj!

    Jelige: Örök Szerelem