857
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • Infrath
    #617
    remélem tiszta, hogy hajóval csak épphogy közelbe kell érned és kijelzi nem kel kikötni sehol hogy tudd ott van azon a szigeten
    nem tudok konkrét távot mondani, de nem kicsi és nem is hatalmas a táv

    egy vas szöges hajóval körbe hajózod a szürke területeket
    főleg ha le van ütve már a 4. boss (utána könnyebb a keresgélés, jobb ruha stb. aki tudja - tudja mire gondolok)
    mondtad, hogy addig nem is csinálsz semmit míg ez meg ez meg nincs
    szal azért kiírtam hogy a kövi lépcső fokkal mindig könnyebb :)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.09. 14:18:51
  • lonvard
    #616
    Te megtaláltad a kereskedődet? Kurva frusztráló ez a keresgélés. Mondjuk ezzel sikerült rávennie a fejlesztőknek, hogy feltúrjam az összes fekete erdei biomot a kezdősziget körül. :D Valszeg ez is a céljuk. Csak ugye szívesebben foglalkoznék vasgyűjtéssel, építkezéssel, vagy akár a térkép észak-déli irányban történő felfedezésével, mintsem hogy fától fáig át kelljen vizsgálnom komplett erdőket a kicseszett Harold után.
  • lonvard
    #615
    Jah. Csináltam egy vasbuzogányt, egyből 3-as szintre felfejlesztve, elégedett vagyok vele. Akkora maflásokat adok, öröm nézni ahogy gyilkolom őket. A pajzs meg levédi a troll faronkös csapását is. Tényleg a stamina a kulcs, mer közelharcban jól védek, jól sebzek. Hát na meg a páncél, amivel szarul állok.

    Olyan erődöt fogok csinálni, ááá. Jó kis kompakt cucc lesz, de brutális. DE...amíg nincs meg a szigonyom, és nincs meg a kereskedő, és nincs full vaspáncélom, addig nem kezdek bele semmibe. Ezek olyan alapdolgok, amik nekem kellenek és kész. Kígyót akarok szigonyozni, aztán kirángatni a gecibe a partra, és jól agyonverni buzogánnyal!
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.08. 12:12:09
  • lonvard
    #614
    Közben megtaláltam a gyerekeket.. Ááá, de jó. Két farkast elvileg kinyírtak még, mikor mentem a 2. bosshoz. Nem is értem. Talán ők is újraélednek, mint a gazdi? Milyen alapon? Na mindegy hát. Mindig hallottam az erdőben a tutulást, de azt hittem csak a kölyökfarkas. Arra jártam, gondoltam ránézek mi ez. Erre megjelentek hármasban.

    Egyrészt jó is, másrészt meg nem akarok egy farkaskolóniát az arcomba. Most ezek elkezdenek szaporodni...mondjuk be lesz védve az erődítményem. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.08. 12:05:02
  • lammaer
    #613
    A bronzkorszak borzasztóan szar része volt a játéknak nálam... hagyján hogy ötvözet, de még az anyagmegmaradás törvényét se volt kedvük alkalmazni...
  • Ironman2
    #612
    Szerverem lelőve,miután már nincs érdeklődés,köszönöm azoknak akik ellátogattak a szerverre,és sok kellemes órákat töltöttünk együtt.
    Viszont a megmaradt kreditből,egy másfajta játékot indítok,ha beválik,akkor majd ezt is hosszabbítom.Nemrég jelent meg a Remnants,korai változatban,de már nagyon jó értékeléseket kapott.Egy próbát tehetünk vele,hamarosan,majd részleteket közlök a topikjában.
  • harras25
    #611
    Miért kellene ötöt vinni ?
    Nem árt, de miért kell ?
    Sőt, amit sűrűn használsz annak nő meg a képességpontja.
    Íj kell, oké.
    De rájöttem, felesleges vinni bikatörőt, csatabárdot és atgeirt is.
    Vagy egy egykezes+pajzs, vagy valamelyik kétkezes. És ideális eset volt hogy a fegyver egyben favágószerszám is.
  • harras25
    #610
    nem, a kardot fejszével váltom ki
  • lonvard
    #609
    Na majd holnap leszek otthon, akkor felsorolom mik vannak nálam. Méregellenállás italom is van. Fáklyám is van. Az biztos hogy kajából több van mint 3 slot, mert nem mindegyik elitkaja, bogyóknak tartok fenn helyet, mer könnyű táplálék, plusz lekvárnak is gyűjtök. Tehát az két extra slot. Aztán a disznó-szarvascsapkodásból van nyers húsom, mert azt is gyűjtöm alapból. Aztán mindkét bőrt is gyűjtöm. Aztán a beleket is gyűjtöm. Aztán csalánt is gyűjtök. Szóval az ilyen fogyóalapanyagokat, ha szembe jönnek velem, nálam ragadnak.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.06. 19:54:32
  • Infrath
    #608
    3 fegyver : bunkó, íj, pajzs
    2+1 slot nyíl, esetleg 3
    3 slot kaja
    4 slot armor, és ha viszem az összes tool -t akkor
    4+1 slot kapa, kalapács, fejsze, csákány estleg gereblye bár ezt nincs értelme nagyon cipelni
    16+2 eddig
    a full inventory 4x8=32 slot
    szal a fele üres alapból ha csak nem viszed a gereblyét +1 slot nyílat még meg esetleg akkor a 3 slot teleport esetleg 4-1 slot hajó(hajóhoz kell remek fa mint portálhoz az egy slot)

    sok helyről hallom ezt hogy nincs hely de én sosem értettem miért nem tudnak az emberek ilyenkor elgondolkozni hogy mi fontos és mi nem
    nem 5 fajta fegyvert kell vinned magaddal..
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.06. 18:47:04
  • lonvard
    #607
    Jah, ezek a vasdolgok nekem már tetszenek. A bronzfegyverek és páncélok egy átmenetet képeznek, mert ha már lehet bronzod, akkor lehet vasad is, tehát a boss ellen nyilván vasban fogok menni, de akkor csak annyi energiát ölök a bronzolásba, amennyi feltétlen szükséges. Plusz a bronz az egy ötvözet, és a copper megtalálása és kicsapkodása az nincs igazán ínyemre. Ónt azt találni mindenfele, de a copper az nem sima, és ráadásul abból kell a több. Tehát ez a bronz történet ez felejtős nekem, koncentrálok csak a vasra.
  • lonvard
    #606
    A súly is fontos, de nekem az is fontos lenne, hogy a slotok száma növekedjen. Jelen pillanatban ha felfedezni megyek, akkor kajákkal, nyílfajtákkal, felszereléssel megpakolva olyan 5-6 slot marad üresen. Az lófasz. és akkor még méregellenálláson kívül nincs más spéci italom, nincs olyan ezüstkereső kütyüm, nincs extra specális fegyverem, mondjuk kétkezes kalapács vagy szigony...szóval mi lesz később, amikor ezek már lesznek?

    Jut eszembe, ha te a kardot ategirrel váltod ki, akkor persze hogy nincs értelme mellette még egy kardnak. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.06. 17:59:41
  • harras25
    #605
    Azért nem fog olyan gyorsan elkopni fejsze, íj, atgeir együtt.
    Legalábbis a bronz nem.
    A felesleges köveket, törpeszemeket meg el kell dobni, akár a fát is.

    A kereskedőnél lesz olyan eszköz ami 450-re viszi fel a cipelési képességet, az kell is a vasérchez
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.06. 14:24:39
  • lonvard
    #604
    Ezt én is így csinálom, de most például bejárok egész szigeteket, mert keresem a kereskedőt, és egészen eltávolodom ilyenkor a portáltól. Közben kismillió alkalommal megtámadnak, és én nem akarok idegeskedni, hogy a fejszémet koptatom rajtuk. Ebből az van, hogy inkább íjászkodom, de nem akarom így szűkíteni a lehetőségeket. De persze, meg lehet lenni kard nélkül.
  • harras25
    #603
    a portál nyitott felét megépíted a főbázisodban
    a másik felének cuccait elviszi a hajó
    partraszállsz és azonnal felépíted kimeneti portált és már mehetsz is vissza bármikor javítani,cuccokat hazavinni
    menedéket a mocsár mellett csak a ládának csináltam amibe az ércet pakolom, de végülis mehetne egyből a hajóba, csak félek hogy a következő kriptakaland alatt történik vele valami
    ebben a mocsárabn eddig négy kriptát találtam, ingázni kell a hajó és a kripták között, inkább ládába gyűjtöm az ércet a a parton
    de ezen kívül az összes új kontinensről származó lootot viszem haza a portálon át és teszem a tizenvalahány felcímkézett láda körül a megfelelőbe és azonnal javítom a csákányt meg amit kell
    aztán vissza a portálon át a kriptákhoz

    ha továbbállok az érccel megpakolt hajóval vagy viszem magammal a portált vagy nem, ez már csak a következő kérdés
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.06. 14:11:43
  • lonvard
    #602
    De akkor cipelni kell a portál alapanyagait. Partraszállás után azt én le szoktam rakni a hajó mellé, aztán megindulok a sziget belseje felé. Mert alig van férőhelyem. És ez még rosszabb lesz mikor bejön még 1-2 spéci fegyver és kütyü. Nem is tudom lehet-e a kapacitást növelni. Lesz egy eszköz amivel ha jól értem a súlyt lehet növelni, de a hátizsák méretére nem tudom van-e valami.
  • harras25
    #601
    A portálok korában nincs ilyen probléma bármikor hazaruccanhatsz javításra.
  • lonvard
    #600
    Ha nem lenne macera a bronzcuccok javítása, akkor mindegy volna, így annyi a haszna, hogy ha terepen vagyunk és csak fából és kőből építkezünk és nem tudjuk javítani a bronzokat, akkor van egy eszköz harcra, és van egy eszköz favágásra. Engem frusztrál közelharcban, ha fejszével megyek, mert arra gondolok, hogy fölöslegesen kopik az éle. Vasbuzogány ki fogja váltani a kardot egy ideig (ezüstkardra azért igényt tartok majd).
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.06. 12:18:36
  • harras25
    #599
    a kard nem értem mire jó, ugyanazt tudja mint a fejsze de azzal fát is lehet vágni

    én érzem hogy elment az egész délutánom feleslegesen a kétkezes csatabárdra de próbálom élvezni hogy egy parasztlengő egy törpe
    bár időben pont annyi mint a bronzfejsze+pajzs parryval

    kihívtam egy trollt hogy nem íjjal hanem ezzel a kétkezes vasbárddal verem le, az első fele a HP-janak le is jött hamar a szúrás-csapás kombóval, de aztán lett baj mert elfogyott a stamina és se harc se elfutás
    lekvárevéssel éltem túl, de menekülés közben már mérgezett nyilakkal kellett kivégeznem
    szóval annyira nem ment jól ez sem ezzel a munka- és alapanyaigényes eszközzel
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.06. 11:40:12
  • Random_
    #598
    Teljesen jó terv!

    Az egykezes páncélt érdemes használni mert ha jó ütemben parry-zol akkor a támadó visszahőköl amikor a buzogánnyal lecsaphatod.
    Nagyon sok vas kell, nekem is megdöbbentő volt mikor bronzról áttértem, de pl a kardot kihagytam. Vas csákányt és fejszét készítettem és buzogányt.

    A régi vérteket és fegyvereket érdemes elrakni arra az esetre, ha megölnének és vissza kell menni a cuccaidért.

    A kereskedő fontos, mert vannak nála jó cuccok amit máshonnan nem tudsz beszerezni és eladhatod neki a kriptákban talált értékeket.
  • harras25
    #597
    fejelsztett brozpáncélszettem 39-es volt
    troll 26-os + sneak bonus
    nem mindegy :)))

    de az ki van találva hogy az új de alaptechnológia majdnem ugyannyit tud mint az előző de többször fejlesztett
    szóval legyen érdemes belekezdeni, de a régi se szar ha melóztál rajta hogy jó legyen
    igazából tényleg nagyon sok részletre figyeltek ami más játékokban hiba volt
    de ez a vízbecsúszás és kimászás, ez kemény élmény :))))
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.06. 08:52:00
  • lonvard
    #596
    Ja értem, a kész répát ültetjük vissza. Azt láttam hogy vissza lehet ültetni, de a Subnautica élménye dolgozott bennem, hogy a visszaültetett növény az szimplán egy visszaültetett növény marad, nem lesz belőle mag.

    Buzogányt fejleszd vasból, mer írta a kolléga, hogy a következő boss-t csak azzal lehet leverni. Én most azt fogok csinálni, meg páncélokat, mert a tököm tele azzal, hogy két ütésből elkapnak.

    Három fő projectem van most:

    1. leviatánt találni a tengeren, hogy tudjak a kitinjéből szigonyt csinálni

    2. megtalálni a kereskedőt

    3. találni sunken kriptákat

    Szóval nagy felfedezőmunkában vagyok, de még mindig trollpáncélban, és könnyen elkapnak. Bronzpáncélt akkor se csinálom meg. :P
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.06. 08:07:20
  • harras25
    #595
    egy párat ültess vissza, abból mag lesz
    ha mindig a harmadát ülteted vissza ahelyett hogy megfőznéd kábé egyenletes lesz az utánpótlás
    de még találhatsz plusz magot

    a fehérrépát készülök szaporítani a raguja nagyon állat

    viszont az első kb 50 vasam elment a csatabárdra, fejlesztve
    aztán látom ez kétkezes
    ha tudom előre, lehet nem így csinálom
    oké marha durvát üt, kifekszenek tőle, és még szúrni is tud, de marha körülményes mire körbelendíti a zúzáshoz és hiányzik a balkezes parry pajzs
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.06. 07:41:46
  • lonvard
    #594
    Tényleg, répa az hogyan szaporodik? Szaporodik egyáltalán? :D Ugye erdőben találni ilyen vadrépa magot, Azt elültettem, lesz belőle répa. Ha betakarítom, akkor nem ad mellé magot, amit megint elültethetek, hanem csak kaja lesz belőle, tehát mehetek megint répamagra vadászni.
  • lonvard
    #593
    Most nézem, hogy a kolbász a Valheimben az úgy néz ki, hogy az élőholt vízihulla belébe töltött szarvashús, csalán ízesítéssel. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.05. 22:12:39
  • lonvard
    #592
    Jó az a hajó, mi? :)

    Óriásit szoptam vele, mikor egy mocsár mellett fennakadt egy homokpadon. Vigyázni kell vele, a karvét használom sekély part menti hajózásnál. Szóval a longship fennakadt a homokpadon. Önmagában még nem volna ez probléma, de van úgy, hogy a veszteglő hajót lerohanják a lények. Esetemben odaúszott 4 pióca, és elkezdték szétverni. erre ugye megjedtem, hogy mi lesz ebből, hajó se előre se hátra. Kiugrottam botor mód úgy, hogy nem ittam a méregellenállás italból. Kinyírtak a hajó mellett. Mindez kurvamessze volt a bázistól. Mentem vissza karvéval. A probléma akkor vált akuttá, amikor valahogy így is megöltek, közvetlen a longship mellett. Ugye az összes valamirevaló felszerelésem így ott vesztegelt a piócák meg a draugrok között. Két hajóm szintén. Lebontottam az épületen belül pár dolgot, csináltam nagy nehezen egy karvét. Meg fogtok őrülni, de abban is kinyírtak. Megjelentek a két csillagos draugr-ok, össze-vissza szopattak. Akkor már csak tutaj maradt, gyönyörű hosszú utazással megérkeztem, teljes alapfelszerelés, alapíj, alapminden, kinyírtak. Következő tutajjal a tengeren vesztem el, kimentem vécézni, mire visszajöttem már azt látom a bázison ébredek. Ugye itt már nem tudtam karvét csinálni, tehát full alapfelszereléssel mentem rezet kopácsolni a sziget másik felére, hogy legyen szekercém remekfának, és legyen bronz szögem. Mikor így felkészültem, meglett a karve, akkor rettenetes odafigyelve odaúsztattam a hajóimhoz, megöltem a piócákat, megöltem mindenkit, összeszedtem a hullámat, lebontottam a hajókat, és a longship rakterében mindennel hazaértem. 2 napos project volt. :D

    Ebbe a játékba kell egy mentési protokoll, kell csinálni egyszerűen egy felszerelést, és bizonyos szabályokat be kell tartani mentés közben. Például hogy mentés után fellelkesedve hogy megvan minden cucc nem kezdünk bele ismét a felfedezésbe, mert megint megölnek. Helyette ha megvan minden cucc, akkor longshippel vágtatunk haza.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.05. 11:01:11
  • harras25
    #591
    Engem az érdekel hogy láthatja a társam amit én felfedeztem ?
    És hogy ha küldök neki map seed-et be tud-e lépni arra a világra nélkülem is ?
  • harras25
    #590
    Na bevittem száz vasat a hosszú hajóval. Persze a szél mindig szembefordul ahogy én fordulok.
    És már három hajó lebeg a móló körül.
    Most taktika jön mit gyártsak a vasakból, mert egyes szinten minden vaseszköz csak kicsit jobb a 3-as szintű bronznál.
    Amit csinálok azt fel is kell fejlesztenem hogy értelme legyen
  • MekNzi
    #589
    Én már játszok egy ideje néhány moddal, haverom csatlakozna hozzám, neki ugyanúgy lekell tölteni a modokat mielőtt csatlakozna a szerveremre, vagy a játék majd letölti neki?
  • lonvard
    #588
    Köszi szépen!
  • harras25
    #587
    Köszi

    az tuti hogy mielőtt belépek a mocsárba letolok egy méregellenállás sört
    és készítettem elegendő kolbászt, répalevest és vegyeslekvárt
    ezek együtt 130-140 körüli HP-t és vagy hét stamina csíkot adnak
    és már tudok kevés fehérrépa ragut is csinálni, az még jobb kaja

    a portálon át tudok menni a vasszögekkel a mocsár széli dácsámba, azt tervezem hogy miután kibányásztam a vasakat itt csinálom meg a longshipet, visszaindulás előtt, addig nem lehet baja ha nincs is kész
    egyébként legutóbb ahogy kiléptem a portálból a fekete erdő és a mocsár határán mindjárt két troll fogadott
    ilyenkor az a para hogy szétverik a portált mielőtt ágyat foglalok, vagy még azt is
    becsaltam őket a mocsárba aztán én kijöttem, a ragacsok, piócák és draugrok gyorsan elintézték őket
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.04. 13:44:58
  • harras25
    #586
    nincs kép
  • harras25
    #585
    Pedig egy olyan Erik a vikinges jelenet, hogy "igaza lesz Galileinek, mégis mozog" aztán a sárkány kikapja a hajóból azt aki ácsorogva bámul, nem lenne rossz. Illetve de....
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.04. 13:36:24
  • Random_
    #584
    Az állatok esetében annyi, hogy nem halnak éhen ha nem eteted őket. Szóval nem kell parázni, ha megfeledkezel róluk.

    Pár tipp a mocsárhoz:
    - Vigyél kapát és készíts ösvényeket, így a piócák nem zavarnak.
    - A kriptába le tudsz pakolni a bejárathoz tábortüzet és megszáradhatsz plusz kipihent leszel ami jól jön bányászatnál.
    - Éjszaka minden biom durvább ez vonatkozik a mocsárra is, én kivártam a reggelt a kriptákban.
    - Mocsár bázist érdemes egy nagyobb fára építeni amit nem tudsz kivágni, azt az ellenség se tudja szétverni.

    A síkság vagy plains nagyon durva hely oda még kicsit bekószálni is életveszélyes. Ha hajóval síkság partján mész inkább távolról
  • lonvard
    #583
    Na valami ilyesmi szisztémájú házat akarok, csak az alsó rész falait kőből. Az hogy én csákánnyal csináltam magamnak egy szigetet, az szuperbiztonságossá tesz, hátránya viszont, hogy bénán néz ki a várárok rész, elüt a játék által generált formáktól, és probléma, hogy nincs ostrom, mert nem tudnak megostromolni. Ezen kívül a bejáratom az egy híd aminek kiszedtem a közepét, szóval az is fapados.

    Szóval most az a terv, hogy csinálok egy támadható erődöt, de úgy, hogy a ház alsó része az maga egy fedett de nyitott kerengő, és várfal egyben. Az alsó részen lesz a hall illetve a raktár és a műhely. A felső rész pedig a lakhelyem lesz. Esetleg ott is lesz valami terasz rész. Tartozik majd hozzá egy hátsó udvar, szintén kőfallal határolva, és persze víz mellett lesz, hogy legyen kikötőm. A belső részeket fával bélelem, hogy ne nézzenek ki ocsmányul. Az életem rámegy erre. És akkor kijön majd valami biome patch, ami gajra vágja a komplett térképemet, benne az életemmel. Mondjuk jó volna tudni, hogy a biome patcheket hogyan tervezik beleapplikálni a játékba.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.03. 17:53:24
  • lonvard
    #582
    Elolvastam a tippeket, elvileg a hajó megáll, ha kiugrik a játékos. Majd part közelben, part irányában kipróbálom. :) És az is benne van, hogy viharban felborulhat a hajó. Pont fordítva tippeltem.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.03. 14:53:30
  • PiszkosFred
    #581
    Nem biztonságosabb, de gyorsabb a hajó (gondolom súlyeloszlás miatt), ha ülve utazol.
  • harras25
    #580
    Olyan tipp is van kiírva, a hajón ülve biztonságosabb utazni. Mégis miért ? :))))
  • lonvard
    #579
    Igen igen, én is erre gondoltam. Mocskos nagy viharokba is keveredtem, volt hogy átcsapott a hajón a hullám, szóval bármi lehet. Az is lehet még nincs benne ez a dolog, de belerakják majd az óceános fejlesztésbe. Csak hát nincs kedvem tesztelni. :)
  • harras25
    #578
    Van olyan hogy "árboc erős fpgása"
    valami oka biztos van