857
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • lonvard
    #537
    Malac szaporodik. Sőt a farkas is. Nem tudom mi lesz ebből. Felfedezni is akarok, meg farmot is akarok.
  • lonvard
    #536
    Ja, szakmai kérdés:

    Malac az szaporodik fogságban? Vagy mi értelme van tartani, ha nem? Remélem szaporodik. Csak mert ha farkast akarok tartani, akkor kell neki a nyers hús, ahhoz meg talán malacot kellene tartani, mert nem szólhat arról az életem, hogy kutyakajáért szaladgálok az erdőbe. 1 farkast a kisebb fogyasztás végett lehetne tartani, csak nem, mert mintha a boldogságot generálná, ha többen vannak. Ja, és kurva hangosak, folyton tutulnak szóval később lehet nem együtt fogunk lakni. Lesz egy kenneljük. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.27. 12:14:51
  • lonvard
    #535
    :-D

    Én meg 4 méter magas geszt-oszlopokra raktam az őrtornyot, úgyhogy egy nagy bakugrás után kifeküdtem az udvaron. Viszont feltámadás után végre láthattam a saját hullámat. Nagyon szép. :)

    Hú, várom a kőből készíthető dolgokat. Mondjátok, hogy kőépületre nem kell tető ahhoz, hogy ne kezdjen el amortizálódni! Csak mert szeretnék végre tető nélküli bástyákat, illetve egy 2 szintes lakótornyot, lapostetős kilátóval.
  • harras25
    #534
    Nagyon frankó nyári konyhát építettem de a fústelvezetéssel sokat veszkődtem. Egyszer a saját bázisom tetején fulladtam meg mert a sok eszkábálás közben nem ettem a tető majdnem kész volt, szép és praktikus, nem hagytam abba az ácsolást és a 25-ös HP lefogyott.
    Tudom van aki kandallót meg kéményt épít, a képről jutott eszembe.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.27. 10:09:49
  • harras25
    #533
    Oldschool bossfight lesz, eleinte rémísztő de kiszámítható támadásokkal, csak türelem kell és legyőzöd.
  • lonvard
    #532
    Érzem, hogy be fogom szopni ezt a kígyó-dolgot. Eljön a pillanat, amikor part felől fúj a szél, megjelenik a kígyó, és nem tudok elmenekülni. :)

    Közben van már két farkasom, ennyi elég is, mer nem tudom mennyit esznek. Most azon stresszelek, hogy ha elmegyek hajózni egy nagyot, mennyi kajával hagyjam ezeket itthon. :D Szerintem az lesz, hogy elmegyünk szépen hármasban a második bossig, és a szemébe nézünk. Bronzpáncélt nem csinálom meg, van egy fullos remekíjam, 200 tüzes nyíl, némi egyéb nyílvessző, trolljelmez. Meg két farkas, hehe. Így látogatjuk meg az öreg Entet. Vagy mi az.
  • Infrath
    #531
    azzal még nem lesz hatástalan a kigyó :D
    vhogy ki kell érned a partra :D
  • lonvard
    #530
    Köszi! Láttam néhány zátonyt, de akkor te nem olyasmire gondolsz, hanem komplett szigetre? Csak mert zátonyokon semmi nincs. Keresni fogom ezt a cuccot. Főleg hogy kurvakellemetlen volna ha egy ilyen kígyó a tenger közepén nyiffantana ki, full felszereléssel, hajót összetörve. Hülyét kapnék.
  • lonvard
    #529
    Nálam is kb. Sokat vártam a lándzsától, de tök béna, távolra meg az íj ezerszer jobb.
  • lonvard
    #528
    Taktikát váltottam. A hegyek aljára vele fogok menni koppert csapkodni. Egyébként meg otthon tartom őrizni a házat. Nem mintha tudnám hogy lehet neki parancsolni. Etetni kell az ilyet? Nem vagyok egy kimondott Cesar Millan, nekem macskám van itthon.

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.26. 19:40:20
  • Infrath
    #527
    /hát akkor spoiler/: ha a tengeren mész néha látsz egy szigetet azon kikötve van kitin új nyersi, azzal fogd meg a kigyót és húzd ki majd öld le /spoiler vége/

    én harmadik újrakezdésnél már kék troll ruhában meg remek íjjal öldöstem a hegyekben :D
    de a remek íj maxos volt
    és elötte sokat -sokat íjjaztam fent volt már 50+ ban az íj
    mindig lehet őket hallani merre vannak
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.26. 15:59:25
  • lammaer
    #526
    Farkas nagyon sokáig az marad, talán csak ha megvan az endgame felszerelés, akkor lehet őket jól darálni. Főleg mert előszeretettel jönnek falkában...
    (amúgy be is lehet őket fogni és akkor jön veled és harcol, de ez a része még elég kezdetlegesen van kidolgozva, nem egy Ark :D Plusz nem tud átmenni a portálokon, szóval...)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.04.26. 15:33:00
  • lammaer
    #525
    Igen, ez a játék alapvető hibája, az íj eléggé trivializálja a mecseket, a közelharc sokkal macerásabb és veszélyesebb. Mivel a reflexeim nem a régiek, azért én elég sokat toltam egykezes fegyver + kis pajzs kombóval, hogy legyen vmi érdekes a harcban :)

    Az eldobható lándzsát kipróbáltam, sajnos a dobás nem elég erős, harcban meg robbant béna animációja van, kis távolságra hatva. Lándzsától pont azt várnám el hogy messzebbre érjen. Szóval tán az elején volt nálam, aztán ment a kukába.
  • lonvard
    #524
    Íjjal lőttem le minden erős lényt ebben a világban idáig. Nem is merek ismertlen vagy erős lény elé odállni egy ütésváltásra, mert meglepően nagyokat sebeznek. A parasztokat ütjük közelharci fegyverekkel. Vaddisznó-csontváz-törpe. na de azokat kb. bármivel elintézhetjük, egy kőbaltával is.

    Lándzsát használja valaki?
  • lonvard
    #523
    Na hogy is szedjük fel a tenger aljáról a dolgokat, hm? :) Mer én csak húst kaptam. Csináltam belőle ragut, ez oké, de közben meg úgy néz ki lecsúsztam valami spéci alapanyagról.

    más:

    Farkas még mindig gyilkos. Bronzpajzs+karddal megyek rá trolljelmezben, de öngyilkosság. Azér lassan megvan a második farkasszőnyegem, mer platformokról lelőttem néhányat. Hóhatár közelében platform nélkül neki se álljatok koppert csapkodni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.26. 14:15:35
  • Infrath
    #522
    én sokat nem építek, de szoktam én sem használtam a fa vágás képességet, de később kövi mentésnél rájöttem nem rosz dolog
    mikor kell ki megyekfavágásra, (mindent vágj ki ha megtelsz dob ki egyhelyre vhova, majd érte mész máskor vagy kocsizol, én egy szál sisakban szoktam majdnem üres invetoryval vágni elég pöpec :) )
    ha van portod totemekhez megéri sok időt sporolsz meg /meg javítást.
    kis nyomikkal is kevesebbet törődsz :P

    futás is hasznos mikor nyersikkel pl. haza húzod ép a kicsikocsit vagy meghaltál
    és futsz a cuccodért stb.
    tehát ne úgy vedd hogy segítsenek téged harcban
    hanem akkor kellenek mikor kell :D
    később a bonemass (csonttömeg) ami hasznos dmg csökkentő
    bár én aszt sem használom sokat :D
    általában az elején használtam mindig boss oknál az elején
    mikor elsőnek mentem mindehova minden ellen nem tudva mi jön mekkorát üt stb.
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.26. 12:10:00
  • zorrobomber
    #521
    Illetve én még nem járok ott (!), de nem hiszem hogy büntetés lenne gyorsabban fát vágni.
  • shaba23 #520
    A szarvas képessége ideális corpserunhoz :D
  • zorrobomber
    #519


    Imádom a kis troll pofikat! :)

    Sajnos leállítottam a felvételt, pedig érdekes lett volna ahogy seggbeszúrtam flint knife-al, és MAJDNEM meghalt :) Szóval a stealth+backstab is elég hatékony, nem érdemes elfeledkezni róla. Természetesen a kivégzés már nem sikerült, onehitelt a köcsög :)
    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2021.04.26. 10:01:27
  • harras25
    #518
    A kardot én sem értem, a fejsze ugyanaz a sebzéstípus és fát is lehet vágni vele :))
    De azzal nem értek egyet hogy az íj a legjobb mindig, a fejsze nagyon jó, pajzzsal használva simán leverek vele kétcsillagos törpebarbárt vagy sámánt pillanatok alatt.
    A bronzatgeirrel szintén, trollra is.
    És mikor kipróbáltam a másodlagos használatát, hát az nagyon állat, már tudom miért van éle is az alabárdnak.

    A szél viszont MINDIG szembefúj ha vitorlázok.

    Meghalt a második boss, kaptam kriptakulcsokat meg futáserő helyett favágóerőt. Ha a szarvasisten staminája valaha is feltűnt volna hogy segít azt mondanám ezek a változások büntetések, most inkább csak várom hogy mitől lett jobb.nekem.

    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.26. 08:52:19
  • Infrath
    #517
    alapból a 2 es hajó (bronze) és egy fine wood bow (remek íj) fa nyilakkal már túl vészelhető,
    ha nem az miattad van :D
    akkor nagyobb hajó és íj
    de a kígyónak van egy loot ja ami kelhet silver (ezüst) szintnél már ami lesüllyed a mélybe
    van rá taktika hogyan szerezd meg, de lehet spoiler lenne
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.04.26. 06:11:15
  • lonvard
    #516
    Idáig azt gondoltam lesz egy kezdősziget, meg körülötte pár szigetszerű valami, de most hogy elkezdtem körbehajózni a dolgokat, van egy olyan érzésem, hogy mocskos nagy a terület. Találkoztam a kelgyóval is. Csak szerencsém lehetett, tenger felől fújt a szél, így kivágtattam a partra és lenyilaztam. Azt olvastam a wikiben, hogy full sebességgel le lehet hagyni. Na most engem utolért a part előtt, csak nem tudott úgy szétverni. Van valami terv kígyó ellen? Mert ha nem tudok kimenekülni a partra, akkor nem tudom milyen taktikai lehetőségeim maradnak. :D Bármikor, ha part felől fúj a szél, oroszrulett a hajózás. És ez tök jó! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.25. 19:18:34
  • Marsszonda
    #515
    Ship
  • lonvard
    #514
    A pszichémnek jót tesz, hogy nem kőbaltával csapkodom az ellent. Persze a bronzfejsze is jó volna rá, csak gyorsan amortizálódik, és nem szívesen használom harcra, amikor faaprításra tartogatom.

    Amúgy most nézem, hogy nem a kardján alszik a viking, hanem a pajzsán. Gyanús is volt, hogy mi értelme. Jól van, elnéztem a mondókát. :)
  • Ironman2
    #513
    Tervek mai bejelentése,vagy inkább tegnapi

    Kicsit dobtak a 2.,és 3. boss kinézetén,és a troll kinézetén is! Izmosabb,és szép körmei lettek,kövi patchben meg is kapjuk őket!.Készülget a Heart of Home dlc,rengeteg újítással,két kicsi képet adtak belőle,olyan rébuszos formában,találjuk ki mit ábrázolhat.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.04.25. 00:45:55
  • shaba23 #512
    A bronzkorban fegyvernek egy balta meg egy buzogány bőven elég közelharcra (+pajzs). Nekem kardom az ezüstig nem is volt, de nem is hiányzott.
  • lonvard
    #511
    Én fejszét csináltam elsőnek, mert gondoltam, hogy az a kulcsa a hajóépítésnek. Aztán kardot, mert bár nincs extra haszna, de kardján alszik a viking, és én a kardomon akartam aludni. látni akartam magam harcosként. Na ezek után történt, hogy felszaladtam a farkasokhoz, akik szépen lepofoztak, megmondták, hogy közelharcban még így is csíra vagyok. Egyébként tetszik ahogy suhog a kard, szóval ezt is olyan jól megcsinálták, hogy nem érzi az ember, hogy fölösleges. Miközben az. :D Aztán most kohó meg egyéb ilyen craftolási dolgokra megy el a réz meg a bronz meg a tin. Csináltam akasztókat a fegyvereknek, eszközöknek. Ja, kész a kultivátor is. Kettéosztottam a házat, van egy kovácsműhely meg egy lakrész, tök jó majd fotózok azt rakom be (tudom senkit nem érdekel, de akkor is! :D).

    A közelharc nem tudom eljut-e majd arra a szintre hogy érdemesebb lesz használni mint az íjat, szóval én teljesen elvagyok kék Robin Hoodként az íjammal, természetesen egy gladius jó hogy van nálam, sajnálnám a bronzfejszét törpékre pazarolni. Meg ahogy ott suhog, lássák csak a nyomorultak, hogy megérkezett Valheimbe az ipari forradalom! :D Azt a részét zabálom amikor hajóval suhanok a part mentén, és akkor az ilyen lápi dögök meg hasonlók csak lesnek, hogy huuuu mi megy itt. :D Iszonyat hangulatos a hajózás, tökéletes a hajó mérete erre az 1 emberre. Azon agyalok, hogy kellene valami mesterséges szigetet csinálnom. De egy olyan jó nagyot, és beljebb a vízben. Szerintem túl mélyről nem tudom feltölteni a földet, de ki tudja. Most épp dolgozom, nem tudom kipróbálni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.24. 12:49:48
  • harras25
    #510
    Elképzelhetetlen mennyiségú réz kell ha minden cuccodat fel akarod fejleszteni
    És akkor nem mindegy hogy éjszakáig csapkodva hány réz pottyan ki a kőlapból.
    Ha újra kezdeném nem pajzsot csinálnék legelsőnek az első két órás építés-bányászás után hanem bronzfejszét és csákányt hogy haladjak is a melóval.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.04.24. 10:26:00
  • lonvard
    #509
    Fejezetek Floki a méhész naplójából, melyet Valheim mocsarában talált meg Heimdall, a kapuk őrzője:

    Hóhatár közelében csapkodom a koppert, erre betámad két farkas. Egyet korábban íjjal kezeltem, de aztán olyan gyorsan megöltek akkor, hogy nem fogtam fel mennyire erősek. Most alkalmam volt tesztelni, két csapással ölnek meg. Elfutni nagyon nehéz, valszeg nem lehet.

    Új protokollt vezetek be. koppert úgy fogok bányászni, hogy építek egy kis platformot mellé, amire menekülhetek, és íjászhatok, ha szorul a hurok. Illetve csákányjavításra is tök jó az. Nem is tudom van-e értelme bronzélű csákányt csinálni. Max ha kritérium lesz valami anyaghoz. Nem lehet terepen javítani, mer most kohóig nem fogok egy sufnit felfejleszteni.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.24. 07:50:13
  • lonvard
    #508
    Mellékesen rájöttem, hogy van magyarítása. :D
  • lonvard
    #507
    Azt még nem is mertem. Félek, hogy állandóan javítani kell és nem lesz hozzá türelmem. De valamit ki kell találni, mer nálam is eléggé fapados a bejárat, én is vizen keresztül megyek be, és állandóan csobbanok, egyszer bele is fulladtam közvetlen a bejáratnál. Stamina nélkül ugrottam egyet 25 éeppel, és nem értem el a tutajlétrát. :D

    Tettem egy kört a beltengeren. Esős-viharos nap után jó hazatérni... :) Iszonyat tetszik a hajókázás. Sajnos csak 4 rekeszes a hajó, többre számítottam a szekér lehetőségei után, de talán így van jól.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.23. 16:56:34
  • PiszkosFred
    #506
    Hidakrol nem is beszelve, mert neha azt hittem foldhozbszom az egeret, mire kiugraltam a folyobol.
  • lonvard
    #505
    Ja meg a Death Strandingben azért építesz utat, mert van egy ilyen lehetőség, kész elemekből odacsapták és akkor kioldhatod. Ennél a játéknál meg rájössz a 12. aljnövényzetben való expedíció után, hogy megéri a mocskos nagy munka, hogy legyen egy út a szigeten keresztbe, középen egy outposttal.
  • lonvard
    #504
    Ja jó, én meg halál nyugodtan tutajoztam a tengeren. :)

    Kész a kisebb hajó. Hajókáztam egyet a közelben, hát isteni. Hát ha nálam a Subnautcia a világ legjobb játéka, akkor ennyi játék után azt kell mondjam a Valheim ott van a második helyen. Gigabájt/tartalom versenyben szerintem lenyomott mindenkit. Jól emlékszem, ez egy 1 gigabájtos játék? :D

    Így kell bzmeg tartalmat rakni egy játékba. Hogy amikor úgy 20 óra játék után csinálok egy asztalt meg egy széket, akkor az az élmény, hogy leülök enni egy asztalhoz, az katarzist okozzon. Ja ráadásul úgy, hogy főztem hozzá recept alapján! :D


    Mer mit hagytak ki a Subnauticából amit ide beleraktak? Na mit? Ezért könyörögtem náluk. Hogy a kicseszett reaper az ne csak úgy csobogjon a távolban, hanem veszélyeztessen random módon. Ne csak megépítsem a bázist, hanem az random mód támadva is legyen. Hogy amikor utazom csak úgy bármerre, akkor állandó legyen a veszélyérzet. Jé, egy fejlesztői csapat, ami meg belerakta. És akkor ráadásul az összes minijátékra figyelnek. Hogy hogyan kell hajózni, az nem olyan faék egyszerű, mint a Witcher 3-ban. Hogyan kell egy taligával átverni magam egy szörnyekkel teli erdőn? Megcsinálták a Death Stranding élmény.t A szörnyek pedig random mód teremnek, nem úgy hogy egy helyben csoszognak. Oszkárdíjat ennek a bandának! Legjobb film, independent kategóriában! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.04.23. 15:25:03
  • harras25
    #503
    Az nem semmi :))))
  • yossarianHUN
    #502
    Mi már találkoztunk vele part közelében is, mikor először mentünk tutajozni, a parttól pár tucat méterre kapott el minket egy, nem is volt hosszú életű vállalkozás :)
  • harras25
    #501
    A serpent a part mentén is ?

    Eddig direkt kerültem az minimap infón az "óceánt", úgy vitorláztam hogy "fekete erdő" vagy "mező" legyen a víz elnevezése is.
  • harras25
    #500
    Fehér fát kell kivágni bronz fejszével.
    Ez a fa nincs a fekete erdőben csak a kellemes ligetes zölderdőben.
    És a nyírfára még egy rakat recept fog előjönni, győzzed kitermelni.
  • yossarianHUN
    #499
    Ha teljesen megállsz a hajóval, egy helyben marad, "lehorgonyoz". Csak nagyon kell figyelni rá, hogy ne akkor ugorj ki belőle, amikor még mozog. És igen, érdemes vele még a vízben megállni, hogy ne verjék szét, a szúnyogok még így is betámadják, meg bármikor jöhet egy serpent.
  • Marsszonda
    #498
    Akkor még valami alapanyagot nem találtál meg hozzá.