856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • lonvard
    #656
    Most van ennél otthonosabb hely a világon? Nincs.

    Itt van az erődöm eleje. Majd részletesen bemutatom, most csak úgy a fontos részét. Van egy várárok, és van egy kőhíd, ami egy U alakú falszakaszba ér be, bejárat oldalról. A bal oldali az egy szimpla kőbástya-kapubástya, mellvéddel, azt lehet védeni felülről, mert a másik oldalán is van egy kapu, tehát ha esetleg betörnék az első kaput, még mindig nem jutott be a szörny, hanem csapdába kerül a bástya falai közt, és én meg felülről nyilazom. Kettős fal van természetesen, nem nagyon fogják ezt betörni. Jobb oldalon meg a két szintes "palota" úgymond, az alsó szint a raktár és műhely, a felső szint a konyha és szállás. Hátul van egy kőfallal körülvett várudvar, ami a tengerbe végződik de úgy, hogy két hosszú gát megy befelé, amit nem kerülnek meg a törpék. Ott még majd ki akarok alakítani egy nagyon fasza kikötőt.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.14. 14:37:24
  • harras25
    #655
    Jaja elhiszem

    az olvtársnál arra utaltam, ennél jobban nem állhat készen
  • undY1ng #654
    Az első boss Eikythr egy sima íjjal + 100 alap nyílvesszővel, páncél nélkül könnyedén le szólózható. Szerintem ügyeséggel a többi bossnál se követelmény szétmaxolni az adott páncélt / fegyvert ha egy kicsit dark soulsosan játszik az ember.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.05.14. 11:49:58
  • harras25
    #653
    Mit tehetnél még ?

    Maximum felkészülsz minőségi kajákból és sörből is.
    Egyébként gyanítom úgy is van kitalálva és tesztelve, hogy az első bosst a kökor kimaxolásával, a másodikat a bronzkoréval, a harmadikat a vaskoréval lehet para nélkül leverni.
    Te ezt megtetted.
  • lonvard
    #652
    Ú megcsináltam a pörölyt, vaspáncél 3-asra fejlesztve, buzogány-pajzs 3-as, pöröly 2-es. Szerintem ezzel a szettel már bepróbálkozhatok annál a mozgó dögkútnál, ami a 3. boss. Vélemény?
  • lonvard
    #651
    Lehet valahol be tudnak menni. Ha nem elég magas a földhányás és nem elég meredek, akkor bemasíroznak.
  • harras25
    #650
    Mintha csak odaspawnoltak volna
    Mert a bázis azon oldalán ahonnan jöttek be is csúsztak a tengerbe
  • lonvard
    #649
    "Aztán békésen fütyörészve a fővárosomban, többszörösen védett helyen a konyhában főzöm a kolbászt, levest, söralapot.
    Mire alaposan hátba vág valaki.
    Hátranézek és egy Draugr az."

    :-DDDDDDD


    Többször volt már ilyen, de nem emlékszem, hogy a védművek mögé be tudtak volna kerülni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.13. 12:39:56
  • harras25
    #648
    Tegnap laza napot tartottam, a balul sikerült expedíció és a hosszú vasgyűjtés leszívta a sör- és ételkészletem.
    Ezért jó nagy, többnapos túrát tettem a fekete erdőben, gyűjtöttem a bogáncsot, áfonyát, gombát, húst.
    Aztán békésen fütyörészve a fővárosomban, többszörösen védett helyen a konyhában főzöm a kolbászt, levest, söralapot.
    Mire alaposan hátba vág valaki.
    Hátranézek és egy Draugr az.
    A játék tudálékosan ki is írja hogy mocsári bűz van. Ugye nem voltam feltöltve de pont a konyhában vagyok, gyorsan zabálni és inni kezdek és megkezdődik a harc számos draugr és csontváz ellen, az oszlopok mögül is nyilaznak.
    Végül leverem őket de nem is a portálok felől jöttek. Nem tudom hogyan teremtek itt.
    Remélem siíksági népek nem képesek erre.
    Az utolsó pár íjászuk becsúszott Manhattan és Jersey közé, de úszva is lőttek a sőtétben. Azért ez sem semmi.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.13. 07:47:18
  • undY1ng #647
    Nem azért kérdeztem, mert hogy mindenhova Artúr király kastélyt akarok felállítani. Tudom, hogy jó dolog a teleport és erre voltam kíváncsi, hogy milyen helyekre érdemes.
  • lonvard
    #646
    Persze az egyértelmű, hogy ha verik szét a házat, akkor nem hagyjuk. Csak kérdés, hogy nem érhet-e meglepetés egy több napos vitorlás túra után, mikor hazaérek. :D
  • harras25
    #645
    Ha otthagyod őket miközben ütik a szerkezeteket a goblinok és trollok, akkor azok szét is vernek mindent.
    Lehet a törpök is.

    De ha nem volt ellenség a közelben amikor leléptél a bázisról akkor szerintem nincs támadás a távollétedben.
  • lonvard
    #644
    A kikötőmbe még nem úsztak be. Szerintem mert nem látnak rá, hehe. Relatív hosszan benyúlik a vízbe egy feltöltött gát, és azt már nem hajlandóak kerülni. A várárokban szoktak okoskodni, ha meg lesz egy feltöltött bejárat, akkor nyilván a kaput akarják majd döngetni, de nem baj, mert ott leszek és nyilazok.

    Az nem egészen világos, hogy amikor nem vagyok otthon, akkor is támadják-e az ojjektumainkat. Szerintem nem. De lehet hogy igen.

    Később szerintem lehet majd építeni csapóhidat, arra is készülök, tulajdonképpen. Valamelyik patchbe belerakják. Hiszem. :)
  • harras25
    #643
    A kapura és falakra rálátó őrtornyokat nem kell magyarázni, így építették a várakat, kiszögellve...

    A törpök viszont úszva kerülik meg a tengerbe tíz méterre benyúló kerítésem, szóval szerintem meg fogják találni a hidat is a vizesárkodban.

    Taligát egyszer csináltam, a tengerben végezte, azóta sem érzem hiányát.
    És már nem is fogom.
    Mióta 450 a teherbíró képességem, 25 ócskavasat kajával, páncéllal, sörrel fegyverekkel együtt elbírok és mire ennyit kibányászok tönkre is megy a bronzcsákány, úgyis menni kell vissza.

    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.12. 08:33:20
  • lonvard
    #642
    Én egy kompaktabb, amolyan skót vízivárat tervezek most. Tengerpart mellett, a várárok megmarad, de a kapunál feltöltöm, hogy elegánsan ki tudjak menni, illetve a kordé be tudjon jönni. Szép köves út lesz. Illetve az is cél, hogy legyen egy kis ostrom. Ha teljesen elszeparálom magam, akkor annyira suták, néha jön pár troll, csapnak kettőt-hármat, azt elcammognak. Szóval egyetlen ponton el fogják tudni érni a falat, de az egy bástya lesz, ha esetleg betörnek, lesz még egy fal és egy kapu, amin át kell verniük magukat. Hogy kényelmesen nyilazgathassam a kapu körül ostomlókat, L alakban lesz a kapu és a kapubástya (most nem magyarázom, majd ha kész akkor megmutatom, tudom hogy kicseszettül érdekel mindenkit :D), szóval szépen rá fogok látni a támadókra, és a seggüket fogom nyilazgálni.

    Egy pillanatra felmerült bennem, hogy kitelepülök az óceán közepére egy zátonyra, amit feltöltök. De aztán mégse, túl macerás, és ott aztán tényleg semmiféle ostrom nem volna. Egy kicsit akarok izgulni, na. Később még akármicsodák is támadhatnak egyébként.

    Sikerült hazacipelnem egy farkast. Váron kívül raktam le, ott van most az ideiglenes táborom, amíg építkezek. Néha jön a zajra valami szürketörp, belefut a házőrzőmbe, vicces ahogy ott kopácsolok, vágom a fát, a háttérben meg a farkas intézi a betolakodókat. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.12. 07:16:57
  • harras25
    #641
    lassan tágítani kell a fővárosom, nyolc kapu nehezen fér el
    igaz kettő még vak, a Bonemasshoz és a lagunában veszett cuccokhoz meg longshiphez tervezem nyitni majd őket
    de egyelőre vasat gyűjtök, tegnap este nyolctól éjfélig pont százat sikerült kibányászni, karvéval hazavinni és feldolgozni

    a vasparti kikötőm rendszeresen támadják trollok, becsalom őket a mocsárba az ott nekem útban lévő lakosokhoz aztán intézik egymás között

    de álmomban egész éjjel a nyomasztó nagy fedett üzemcsarnokomban olvasztottam, kalapáltam
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.12. 06:54:10
  • harras25
    #640
    ami hely messze van és tudod hogy vissza akarsz járni oda, ott építesz portált olyan bázissal összekötve ahol van infrastruktúra
  • Infrath
    #639
    egy másik sziget/mocsár kriptákkal tele stb.

    de ha mindenképp másik base-t akarsz mert a teleport hoz lusta vagy.. o.o
    akkor ne hagyd figyelmen kívül, hogy a fegyvereknek - armoroknak külön van craft és repair szintje
    tehát nem kell maxos 7es forge javításhoz
    kőből (viszel magaddal teleporton át azt a kö kört vagy mit, kővágóban készül) bronze és kovakő ből meg van a szint mindenhez amit javítani akarsz
    ha jól emlékszem
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.11. 16:53:31
  • undY1ng #638
    Fontos mint pl?
  • Infrath
    #637
    eltűnik, ha nincs pl. munkapad közelben
    munkapad vagy vmi építő elem fontos nem tudni lényeg, ha nincs építmény vagy vmilyen munkapad közelben idő után eltűnik
  • Infrath
    #636
    fontos helyeknél van teleport általában
  • undY1ng #635
    2 játékbeli nap után tűnik el a földre kidobott cucc.
  • undY1ng #634
    Biztos beszéltétek, de a bronze és afeletti cuccokat hogy javítják? Ezt úgy értem, hogy mindig vigyek magammal egy forge-ot, hogy ne keljen mindig visszamászkálni a bázisra?
  • lonvard
    #633
    Jut eszembe, tudjuk hogy mennyi idő alatt tűnik el az elhagyott dolog? Vagy nem tűnik el? Csak mert nem szívesen szemetelek. Lehet akkor ások egy gödröt, és abba fogom dobálni a fölös cuccokat. Aztán eltemetem, haha.

    Lekaptam egy szürketörpöt szigonnyal egy szikláról, bevontattam a tenger közepébe azt otthagytam. Jó na, a vikingek gecik.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.11. 15:38:42
  • Infrath
    #632
    szerintem két kezesre gondolt
    a hajót a szekeret neked kell fegyverrel szét ütni
    találj egy rózsaszín spawnert a fekete erdőben
    és ott lehet fa kő gyanta szem farmot csinálni
  • undY1ng #631
    Nyugi srácok, még csak EA a játék mégis nagy sikerekkel, idővel úgy is belepakolják ezeket a funkciókat ami most még idegesítő.
  • harras25
    #630
    "A törpe szemet, meg gyantát nem gyűjtöm és a csontot se"

    Otthon nagy falut építettem, kell a gyanta a sok fáklyába. A tüzes nyílba is kellene de azt már nem gyártok.
    Viszont jó lenne egy opció, hogy disznóbőrt, csontot, törpeszemet, követ ne vegyen fel automatice. Én se gyűjtöm, magától telerakja a slotokat ezekkel.
    És jó lenne a geszteket is rakásolni, mint a "normál" fát.

    "Én a szarvasokat és disznókat nem vadászom, mert otthon nevelek disznót."

    Akkor nem lenne szívem lecsapni :))
    Viszont érdekes hogy vaddisznót, farkast lehet szelidíteni, méh királynőt is költöztetni, de málnát vagy áfonyát ültetni már nem

    "a piócák ellen az egykezes kalapács a tuti. Elég a közelében csapni és megy a fél HP le"

    Egykezessel mellécsapni ? Ezt nem értem.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.11. 10:06:48
  • Random_
    #629
    Az inventory csak akkor kicsi, ha nem tudsz szelektálni a tényleg fontos dolgok között.
    Nálam ezek vannak:
    - egykezes páncél
    - buzogány (vas/bronz/fagyasztó)
    - íjj
    - kétkezes kalapács
    - csákány
    - fejsze
    - javító kalapács
    Ez 7 slot, még a javítókalapács se kötelező, mert tudsz bármikor gyártani.

    A hátizsákban (láb, test és fej páncél plusz köpeny) Azután két-három kaja és egy fajta nyílvessző ami általában tüzes.
    Azután még van az öv amivel a teherbírásom megnő és a többi mind üres hely.

    Én a szarvasokat és disznókat nem vadászom, mert otthon nevelek disznót. Gondold végig, ha ezekre mind vadászol, akkor az 3-5 slotot legalább elvesz. Növények gyűjtése további 3 slot. Szerintem célzottan kell barangolni. Pl. a térképen én bejelölöm ahol csoportban van szamóca és áfonya. Ezekre a helyekre időnként visszamegyek.
    A törpe szemet, meg gyantát nem gyűjtöm és a csontot se. Ha nincs hely ezeket dobálom el, mert otthon rengeteg van. Trófeákból is roskadásik vagyok.

    Az ezüst kardot megcsináltam, de nem használom. A csontvázak ellen a zúzó fegyver a jó, törpéket is a buzogánnyal ütöm. Az íjjal azokat lövöm ami kicsit combosabb, mocsárban használom. Pl a zöld trutyi és a piócák ellen az egykezes kalapács a tuti. Elég a közelében csapni és megy a fél HP le.

    A bronz esetében én későn jöttem rá, hogy a felszínen látható méretnél kétszer nagyobb ami a föld alatt van. Ha körbeásod akkor látod az igazi méretét és ha azt mind kitermeled az elég jelentős mennyiség.

    A síkság tényleg durva, vas cuccokkal már mentem oda, de figyelni kell a moszkitókra és a Fullingokra. Ha elkezdenek üldözni inkább menekülj.
  • harras25
    #628
    "üldöz egyszerre két ragacs, egy draugrhorda, egy szellem, meg mindenütt piócák, rohanás közben találok egy sunken kriptát, berontok, szemből velem ragacs ugrál"

    Ilyenkor van hogy mivel csak két kaját fogyasztok alapból, ekkor tolok be egy staminanövelő harmadikat (répaleves, lekvár, fehérrépás ragu), plusz sört, méregellenállásosat vagy regeneráció növelőt.
    És kitérek a támadók elől és kaszálok az atgeirrel vagy kétkezes bárddal vagy bikatörővel, előbbieket szúrással kombinálva.
    B terv hogy egykezes fejsze+pajzs kombó türelmesen
    Napok óta nem tudtak megölni a mocsárban sem.

    Síkságon semmi se működött, másodperceim voltak az életből.
  • harras25
    #627
    Síkságot kerüld el. A partvidékét is.

    Megnéztem, fejlesztett ezüst eszköz- és fegyvertár nélkül nem ajánlják senkinek.
    Tényleg halott vagy a vascuccodban mielőtt rájössz, te ide kevés vagy.
  • harras25
    #626
    Nem kellett volna messze menni de nem is akartunk kikötni, ez a síkság zátony sunyi aljas.

    Azt meg nem tudom miért nem engedte szétszedni a longshipet, ehhez is fejlesztett munkapad kell ?

    Mindenesetre egy-egy hibáért aránytalanul nagy zamek jár, kábé 10-12 óra munka vagy még több veszhet oda egyetlen váratlan esemény vagy malőr miatt.

  • lonvard
    #625
    Két hordóban készülnek a vakcináim, aztán jöhet egy kis felfedezés. Ez a vaspáncél tetszik. Főleg a bakancs része. Az egy igazi hegymászó-harcibakancs, ami ilyen körülmények közé kell. A lemezpáncél szarul néz ki, de szerencsére a trollköpeny takarja. Sisakom nincs, de nem is baj, trollcsuklya plusz fejlámpa kell nekem most. Asszem bevezetésnek meglátogatok egy-két kirptát. Meg kell mutatni a csontiknak, hogy hol van az ész mostanában.

    Cél most még egy kis vasgyűjtés, upgradre, sisakra, illetve a kétkezes vaskalapácsra. Aztán jöhet az a mocsári dög.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.10. 20:44:49
  • Infrath
    #624
    minden halálnál el kell gondolkozni/felmérni hogyan kell másképp csinálni
    játék
    tapasztalat
    eljön az idő mikor már semmi sem esik majd nehezedre
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.10. 14:11:13
  • lonvard
    #623
    Igen itt az egyik probléma magával húzza a következőt, és a szerencsétlenségek olyan konstellációját szabadítja rá az emberre, amit nehéz megúszni. Egy mocsérbéli rossz lépésből az van, hogy üldöz egyszerre két ragacs, egy draugrhorda, egy szellem, meg mindenütt piócák, rohanás közben találok egy sunken kriptát, berontok, szemből velem ragacs ugrál, kiugrok (mindez a cirkusz azért, mert elfogyott a méregellenállás italom, de maradtam még egy kis vasért), és akkor össze-vissza rohangálok, próbálok a hajó felé orientálódni de már csontvázak is üldöznek, és ordenáré szopás. Ezt a kalandot mondjuk épp megúsztam, mert volt egy már kipucolt sunken kripta mellette, abban ki tudtam bekkelni a hajnalt.

    Megvan a kereskedő! Őszintén szólva valami beszélgetést vártam volna tőle. Vagy 250 napja csak a varjú szólt hozzám Azt hittem majd elmeséli hogy kerül ide erre az isten háta mögötti helyre, de az isten átka szerintem Down-kóros.

    Van viszont egy rakás vasam, végre meglehet a full vaspáncél. Oké még nem lesz felfejlesztve, de ez is valami. Szerintem nekiállok megépíteni a váramat. Olllyan jó tervem van, ááá.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.10. 14:10:21
  • harras25
    #622
    A réz meg ón akkor jó ha úgy jársz mint mi.

    Elindultunk feltérképezni a harmadik bosst, közben jó ha találunk mocsarat a további vasgyűjtéshez.
    Három fényévnyi hajózás után, longshippel szembeszéllel közeledtünk, de síkságot írt a vízre is.
    Na ebben az a szemét hogy a zátonyok is síkak, tengerszint alatt fél méterrel, nem veszed észre, de ha ráfutsz sosem jössz le róla.
    Így jártunk.

    Letolni sem lehetett a hajót, erre megépítettem a portál kivezetőjét,
    És megpróbáltam munkapad mellett szétszedni a longshipet hogy a mélyebb partmenti vízben lerakom,
    Egyszerűen nem engedte szétbontani.
    De közben vihogó ördögfiókák érkeztek. Barátomat kinyírták vele volt a hatalmas vasbárd is. Én felvettem a harcot, bezabálva, hét vagy nyolc nyolc stamina csík, 130-as HP. Nyugiban de koncentrálva pajzzsal védek, fejszével ütök, ez mindig működik.
    A 3-as szintű bronzpajzs nem hogy nem parryzott mikor ők ütöttek, de védekezéssel is 30 HP-k ugrottak le. És az ellencsapásaimat kiröhögték. És talpig vasban voltam, 2-3 szintű upgrade, 57-es páncélszinten. Ketten szétvertek pillanatok alatt.
    Feltámadás a bázison, full fejlesztett trollszettben mentem át, ez maradt a régi korból. Ahogy átléptem meghaltam, azt se láttam ki vert le egy csapással.
    Barátomat szintén.
    És utána szétverhették a portált is, mert többet nem tudtunk átmenni. Ott maradt a longship, full fejlesztett vasöltözet, full fejlesztett bronzöltözet, full fejlesztett trollöltözet, hármas szintű bronzeszközök és fegyverek és kettes szintű vasfegyverek.

    Volt két karvém, az egyikkel visszahajóztunk, volt vagy fél óra. Íjunk nem volt, mind a négy odaát maradt, de hálistennek tengeri kígyó most nem jött.

    Hajnalodott mikor odaértünk, lopakodva felszedtük a cucc nagyját, vagy öt sírkövünk volt ott kettőnknek együtt.
    Cimbi kérdezte, otthagyjuk a longshipet, meg a sok lootot, kaját, portáldarabokat ? Mondom ott, nem fogunk berakodni míg ezek a helyi népek visszajönnek.
    Elindultunk.
    De másodpercek múlva látom, hogy két óriási vérszívó szúnyog neki áll a szétverni a hajót. Pont kezdtünk felgyorsulni de manőverezni kellett a sunyi lapos zátonyok között. Kiábálom barátomnak csináljon valamit, mert szétverik a hajót megint ezer kilométerre mindentől. De mire csinált volna valamit (full 3-as szintű bronzban) egy pillanat alatt megölték.
    Nos én..... örültem hogy el tudtam a száguldani a félig szétvert karvéval, barátom sírja a lagúnában....
    A főbázisban spawnolt újra, ott találkoztunk, egy szál alsőgatyája van, az összes bronz és vasfegyvere (a kétkezes bárd fejlesztve vagy 80 vasba került) a világ túlsó végén,

    Megkérdezte, ez mitől játékosbarát játék ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.10. 09:34:56
  • Jabar
    #621
    Persze előfordulhat hogy van nagyon nagy sziget amit körbe hajózol és pont nem ér el odáig a "kereskedőradar", de állítólag kicsi az esélye. Én pont tegnap leltem rá így hajókázással.
  • lonvard
    #620
    Köszi nektek. Megnyugodtam, hogy nem egy akkora szopás, mint amekkorának kinézett ez két méretes sziget tüzetes átvizsgálása után. De legalább lett egy halom réz meg ón meg kripta jelölésem a közelből. Buzogánnyal milyen irtást fogok rendezni a kriptákban. :D
    De még egy kicsit hagyom őket "élni". Előbb kereskedőt keresek, aztán vasat a páncélhoz, és aztán jönhet egy kis fanolás a csontikkal. :) Ja meg hát nem mellesleg a kriptákban vannak azért értékek is.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.10. 00:24:03
  • Jabar
    #619
    Ebben a videóban is elmondja a tag. Nem pont a traderről szól a videó de benne van.
    https://www.youtube.com/watch?v=oMPTLARZbac&list=PLl_Xou7GtCi70kbZkGTt84OBuVYSCjKlN
  • lonvard
    #618
    Nem, azt nem tudtam, hogy ha hajóval megközelítem azt a szigetet ahol van, akkor kijelzi. Erre kérnék is egy megerősítést, hogy ez tényleg így van-e. Én azt gondoltam akkor fogja kijelezni, ha konkrétan belebotlom egy erdőben.
  • Infrath
    #617
    remélem tiszta, hogy hajóval csak épphogy közelbe kell érned és kijelzi nem kel kikötni sehol hogy tudd ott van azon a szigeten
    nem tudok konkrét távot mondani, de nem kicsi és nem is hatalmas a táv

    egy vas szöges hajóval körbe hajózod a szürke területeket
    főleg ha le van ütve már a 4. boss (utána könnyebb a keresgélés, jobb ruha stb. aki tudja - tudja mire gondolok)
    mondtad, hogy addig nem is csinálsz semmit míg ez meg ez meg nincs
    szal azért kiírtam hogy a kövi lépcső fokkal mindig könnyebb :)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.09. 14:18:51