856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • Infrath
    #696
    nyugi ezt mindenki elbassza
    aki tapasztaltabb már talán nem
    és ez sztem nem fog változni

    (nem menőzni akarok itten) én már megszoktam tapasztalt vok ilyenben
    a múlt időkben sok ilyet szoptam tudom mit kell tenni ha gáz van

    1. gondold végig mit lehetet volna máskép elötte tenni, utána, veszélyben
    2. ha még mindig nem gondolsz előre akkor végig gondolni gyorsan a semmiből mégis hogy mész el a cuccokért mégis oda
    be házba láda nézés mi van mi nincs milyen van mennyi idő
    aztán megpróbálni
    3 egyszerüen tanulni az esetből, már én sem szeretem az ilyen nagy szopásokat

    lásd subnautica fórumában is irogatnak emberek akik hu dee jó permadeth one life al akarnak játszani
    de minek
    sose értettem megöl egy bug és annyi (és volt is ilyen mindkét gameben, MINden gameben)
    ha végig tolod a gamet és igen is nagyon tetszik megteheted később akár fel is veheted
    én a legtöbb játékot is normal on játszom végig vagy ha kifejezetten van olyan opció
    hogy ahogy a készítők tervezték eredetileg opció stb.
    én télleg csak élvezetre és kikapcsolódás miatt játszom nem tudom miért jó a hard mód meg ilyenek stb.
    én szeretek ezekért kapni vmit erre jók az achievementek :D
    na akkor én mindent megcsinálok :D
    ezért nem tudok szinte egy streamet se nézni
    inkább végig nézek vmit youtubon mert bele lehet kattintani vagy egy montázs ba..
    de perzse mindenki úgy játszik ahogy akar
    én pl. fogtam magam a subnauticában és volt egy olyan nagy ismeretlen régió ami egyszerüen fogtam magam és csak fel akartam fedezni
    szórakoztató volt hogy minden új
    ezért mentettem
    és nem érdekelt a kaja víz se a hideg se semmi csak mentem és futtoam a felfedezésért :P
    aztán meghaltam és visszatöltöttem a mentést :D
    szal vannak egyedi dolgok én megértem

    és még vmi arra gondoltam hogy végül nem válaszolok erre az üzenetre és törlöm a ge**be ezt amit leírtam, de olyan fáradt vok hogy én most megnyomom azta küldés gombot -..

    (nem olvasom át sorry! most 2x3 omszor a helyeírás vagy hogy véletlen sem bántottam meg senkit az irománnyal mert nem ez volt a célom remélem érthető volt na pusszancs)
  • PiszkosFred
    #695
    Jellemzően igen, halál esetén vissza kell szerezned a cuccodat itt is, ott is. Vannak játékok, ahol mindent elvesztesz, vannak ahol csak bizonyos cuccokat/lomokat, vannak ahol időre megy a visszaszerzés, van ahol nem, van ahol a hulládban található cuccok szabadprédának számítanak, van ahol más nem nyúlhatja le, stb. :)

    Ami az ARK-ban picit segít, hogy egy közeli bázison parkoltatott szárnyassal aránylag gyorsan visszaérsz a hulládhoz (felpattansz mondjuk egy pterara és már ott is vagy, bár ehhez kell, hogy a bázisaidon legyen mindig egy "pluszban"). Ami a gond ott, hogy az ARK-ban ritkán mászkálsz önmagad, mindig lovagolsz valamit, így a hullád mellett a jószág is ottmarad, és ha nem tudja megvédeni magát, akkor megeszi őt is az, ami téged megölt. De ez a játékok velejárója, ettől még zseniális az ARK, egy próbát megér mindenképpen (csak géped legyen hozzá, az optimalizáció botrányos, még mindig)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.06.09. 14:34:51
  • harras25
    #694
    Köszi
    Néztem egy leírást:

    "azért is kellemetlen, mert olyankor azonnal bukunk mindent, szó szerint nulláról kell újrakezdeni a kalandot (szerencsére vissza lehet menni a hullánkhoz az otthagyott cuccokért)"

    Ez ebben a műfajban mindig ilyen ?
  • Jabar
    #693
    Nézd meg Ark: survival evolved-et, nyomhatod egyedülis local-ban, vagy szervereken, de bérelhetsz is szervert (nem túl drága) és szerintem megéri a pénzét.
  • harras25
    #692
    Na, kihevertem.

    Megpróbáltuk leölni a bonemasst, ennél jobban felkészülni nem lehetett. De ez a fegyverelrakósdi és nem elővevősdi a mocsárban ha tócsába lépsz totál kiidegelt. És biztos lehetett volna jobban is használni a söröket, mert mikor fulljól rárontottam leszedtem a HP-ja negyedét, aztán stamina elfogy, elbújnék de jönnek a kiköpöttek, akkor az élet is lemegy, mire összeszedem magam vissza regenerál ő is.
    De amikor szétverte a portált és kunyhót amit a közelébe raktam akkor engem meztelenül hat kontinenssel arrébb élesztett újra a játék.

    Biztos csinálhattuk volna jobban is. Persze.
    De 40 éve játszok játékokkal, mindenfélével, még C64-en kezdtem wizard of worral.
    És életemben ekkorát nem szoptam mint ezzel a Valheimmel, húsz óra melót lenulláz egy pillanat alatt. És sok óra kell hozzá a siker esélyének kis százalékával hogy visszamenjek a cuccaimért és túl is éljem, vissza is térjek.
    A játék pihen amíg nem kezdenek ezzel valamit.

    Viszont hasonló játék érdekel ahol lehet így építeni harcolgatni és nem magányos világ.
    Sose minecraftoltam az ilyesmi lehet, de gondolom vannak hasonló újabbak.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.06.09. 10:43:11
  • lonvard
    #691
    Én a brute vörös szemes fejeit pakoltam ki, némi szürketörp alátéttel. Tervben van, hogy az összes szürketörp trófeát kipakolom. Sámánt nem, mer az nem tetszik. trollnak hatalmas feje van, azt nem akartam kirakni, mer belepik a legyek. :)
  • FJS
    #690
    A különböző trófeáknak van valami haszna a díszítésen kívül? Én mondjuk nagy trollfejet rakok a házaimra a tetőre hagy ijesztgesse aki arra jár :) De a tengeri kigyó feje, pióca, stb jo még valamire?
  • lonvard
    #689
    Egy kicsit most beszippantott a Days Gone, de mihelyst végeztem vele, visszatérek. :)
  • lammaer
    #688
    Hát, ezzel az erővel játszania is felesleges... :)
  • Jabar
    #687
    Én a bronzon kívül nem találkoztam semmivel amit nagyon keresztezni kellene. Én is közel a kezdőhöz, black forest mellé építettem a fő bázisom, van a közelben hegy is. Ismerős meg azt szokta csinálni (bár ez szerintem elvesz a játékból) hogy kibányászik sokat valamiből, magához veszi, átlép egy csak erre létrehozott szerverre ahol a kezdő mellett lerakott ládákat, kipakol, visszamegy az eredeti játékába, át megy a portálján a fő bázisára, vissza a másik szeró, cucc magához vesz és relog a fő bázisra ércekkel az inventory-ban.
  • Infrath
    #686
    igen ez jó, de sajna később más miatt kell majd akár keresztezni az érceket stb.
    vagy csak lámpát akarsz belőle otthon stb. jó ha otthon van
    én mindig a kezdő base-t mező közepére építem ami kb sima(hogy sok munka ne legyen vele),
    víz legyen közelben
    én ne legyen messze a fekete erdő se
    szoktam sokat rohangálni az elején hogy meglegyen a best place
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.05.22. 17:27:28
  • Jabar
    #685
    Én meg azt csináltam hogy kerestem egy helyet ahol sok a réz, építettem egy pici házat portállal, meg egy kohó kovács asztal párost és ott legyártottam amit kell, hisz csak az ore/ingot párost nem tudod átvinni portálon, a kész terméket igen :D
  • lonvard
    #684
    Én is megszenvedtem a kötelező rézkitermelős szakaszt. Úgy lett sok rezem, hogy már javában a vaskorszakban kerestem a kereskedőt, de nem tudtam, hogy hajózva kell, így szárazföldön kutattam az erdőket. Közben egy csomó réztelért találtam, no meg egy csomó kriptát mellé. És ha már ott voltak, akkor gondoltam most bepótolom, amit korábban nem, igaz hogy felhasználni olyan szinten nem fogom, de azért csak legyen otthon néhány rakat réz. Hajóval pedig hazavittem szépen.

    Szóval az működhet, hogy karvéval átmegyünk egy másik közeli szigeten lévő erdőbe, és ott keresünk rezet. Mert az alapszigeten nálam legalábbis felpakolta a hóhatárra, meg a hegy túloldalára, míg más szigeteken ott vannak az erdő közepén.
  • undY1ng #683
    Igen én is ezzel a metódussal csinálom a réz farmot, de a göröngyös út a kiégetős. :D
  • Mutans Zombi
    #682
    Kocsikázás :-)
    Amikor rezet bányászom, akkor a bánya mellé mindig építek egy portált és a hátizsákba meg 10 bronz szöget teszek, hogy legalább az odaúton ne kelljen a kis kézikocsival szöszölni.
    A bányánál meg rögtön néhány fa kivágásával ott a workbench, pikk-pakk kész a kézikocsi is, amit ha hazahúzok és kipakolok, akkor rögtön szét is ütöm.

    Most a karve-val történő felderítő hajózásnál ugyanezt csinálom. Ha hajókázom, akkor egy portál van a hátizsákban, ha parton sétálok, akkor meg egy karve :-D
  • undY1ng #681
    Igen csak nyomorult sok mati farm kell hozzá, aztán néha nincs kedv az említett kocsikázáshoz. :D
  • Jabar
    #680
    Bonemass-ra is meg az általa oda dobott ellenségekre is sokkal jobb a blunt. Én spear majd kard-al kezdtem, de Bonemass miatt váltottam 1h buzogány+pajzs-ra és azóta sem váltottam vissza mert marha jó. Persze ízlés kérdése is. Amúgy meg ki kell próbálni mindent :D
  • lonvard
    #679
    Amúgy imádok most a kriptákba lemenni. Nyomulok előre mint egy terminátor, pajzs+buzogánnyal nem tudnak mit kezdeni, ha pedig fanolni akarok, akkor előveszem a Nagy Bertát, a kétkezes kalapácsot. Szerintem a csontik most mindenhol idegesek. Csak idő kérdése mikor térek be hozzájuk a kincseik miatt. :P
  • lonvard
    #678
    Én most a kígyó szigonyozásával szenvedek. Nem tudok olyan lassan evezni, hogy ne meneküljön el. Egyszer még az elején félig leeresztett vitorlával kirángattam a partra, ott elengedtem hogy üthessem is, erre visszamászott a vízbe, azt szigonyozhattam megint. Nem sikerült partközelben elkapni. Egyet most kinyírtam a bonemass felé menet a ragu miatt, sajnáltam is, hogy erre kellett elvesztegetni. Még mindig kérdés előttem, hogy mi a technikája a szigonyozásnak.
  • undY1ng #677
    Basszus amúgy a "játék eleje" ahol még kocsival kell át tolnod a fél pályán a rezet..... kínszenvedés néhol. :D
  • Mutans Zombi
    #676
    Általánosságban nézve lehet jó a kard, de itt írja a Bonemass tulajdonságait, és a leírás szerint a blunt -ra érzékeny, míg a kard által okozott slash -re valamennyire védett.
  • undY1ng #675
    Neten azt írja, hogy mindennél is a kard a legjobb választás. Most akkor Mace? :(
  • lonvard
    #674
    Kalapáccsal ne szórakozz, ennyire nem fontos. Szimpla buzogány 4-esre fejlesztve. Az mindent szétüt. Felfejlesztettem a páncélt maxra, buzogányt-pajzsot maxra, aztán elég könnyen levertem. Bonemass időnként ráküld a gamerre pár csontvázat, masszát, olyankor jól jön a területre sebző kalapács, de buzogánnyal is el lehet tángálni őket, szóval mindegy. Szerintem sokkal nehezebb a 2. boss. Na jó azt elég ergya szerelésben próbáltam, vagy háromszor meg is haltam. Plusz most szerencsém is volt, mer egy sunkent lepakolt a csatatér közelébe, szóval akkor menekültem el, amikor akartam. Ja és a mocsár a tengerről nyílt, szóval tényleg jobb nem is lehetett volna a szitu. Kikötöttem, leraktam a teleportot, aztán odamentem, és agyonvertem.
  • harras25
    #673
    Nálam is hasonló, a Csonttömeg nevű boss mocsarát síkság öleli körül.
    Nagy nehezen építettem egy kunyhót meg egy portált a mocsárba, de két ágy még nem fér el
    És ugye közel a síkság, bármikor szétverhetik.

    A ma délutánom azzal telt hogy draugr keltetőket őriztem, kb 100-at megöltem abból 10 elite, de trófeát egy elit se dobott.
    Elment pár órám feleslegesen, amennyi skillem fejlődött annál sokkal több minőségi étel-ital ment el.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.20. 20:54:11
  • Mutans Zombi
    #672
    A fő probléma az, hogy a 3. biom főnöke, akit meg kellene már ütni, annak az elérhetősége az csak úgy lehetséges, hogy át kell hajózzak vagy sétáljak (amit eddig láttam belőle, elég nagy) síkságon és vélhetőleg a túlsó végén van egy ottani mocsárban.
    Szárazföldön nem csak a szúnyog támad, viszont hajózva egy szúnyogtámadás tuti halál.
    És a szúnyoggal még az is probléma, hogy nagyon gyorsan újratermelődik.

    Igazából ördögi kör, hogy ahhoz hogy könnyebben legyőzhetőek legyenek a 5. biom lényei, ahhoz kellenének(?) a 4. biom lényeitől szerzett és ott legyőzött lények cuccai, amiket csak akkor tudok könnyebben begyűjteni (ezüst), ha a 3. boss-t kinyírom, de az meg az 5. biom-n túl van nálam. :-o
    Utoljára szerkesztette: Mutans Zombi, 2021.05.20. 17:48:16
  • harras25
    #671
    Könnyen leverhető de résen kell lenni mert ő is gyorsan öl.

    És a fő bosszantás,,, belelépek a vízbe ezért a hátára veszi a pajzsot és övébe dugja a fegyvert. Egy-kép csapás már nekem elintézni bármilyen mocsári hordát, pláne erdeit. De két másodperc míg észre veszem hogy ökölvívást mutatok be és addigra lemegy a HP 30-ra, a stamina 0-ra. Egy pillanat alatt rosszra fordult minden ez a fas,ág miatt. Nincs idő enni, a fegyvert is direkt maszatolva venné elő, és futni is alig lehet mert nincs stamina.
    Addig-addig játszottam a Benny Hill cikkcakkos kergetőzést a draugrokkal míg végre beleszaladtam egy erdei törpe hordába.
    Jobban utálják a mocsáriak és a fekete erdeiek egymást mint engem.
    Persze ekkor jött, hogy a toronyban ahová éjjel elbújtam regenerálódni míg ezek odakint gyilkolták egymást, beszorultam a lépcső alá.
    Jó hogy nem jött be senki, az elsüllyedt kriptákból tudom hogy a "grafikai hiba armor" csak az ellenséget védi, én meg mozdulni se tudtam csak verni a lépcsősort mire szétesett.

    Viszont.... iron sledge-t nem tudok kovácsolni. A net szerint draugr elite trophy kell hozzá. hogy egyáltalán recept legyen.
    Többszáz draugrot öltem, elitet is. Nem emlékszem, hogy bármelyik is ilyet dobott volna, különben a recept is megjelent volna szerintem,

    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.20. 06:40:57
  • Mutans Zombi
    #670
    Először én is megijedtem ettől a csuklyás alaktól. Gondoltam arra is, hogy lehet mutatni akar valamit, hogy ha odamegyek ahol van, akkor onnan nézzek szét, vagy ha onnan nézve újra megjelenik, akkor arra menjek, na mindegy.

    Egyelőre a szúnyogoktól jobban félek. Kicsit túlzásnak is érzem. Már egy darab is több kihívást okoz, mint amennyire vágyom :-/
  • Jabar
    #669
    Szerintem jó párosítás egy 1h buzogány/pajzsos és egy 2h kalapácsos. A pajzsos üti folyamatosan a boss-t a másik elintézi 1 max 2 ütésből az add-okat utána pedig a boss-t üti ő is. (persze mind 2-en kimozdulva a méreg felhős támadása elől.)
  • Infrath
    #668
    konkrétan a 2 kezes blunt szerintem a skeleton surprise
    csontváz raid nél hasznos
    nem kell!, de hasznos
  • lonvard
    #667
    Szerintem szimpla buzogánnyal kell ütni. A kalapács arra jó, hogy ha több ellenség van, akkor mindegyiket megüti és ledönti a lábáról adott esetben. Még nem tartok ott, mer leragadtam egy sunkennél, fel akarom fejleszteni maxra a buzogány sebzését, meg a vaspáncélt.
  • harras25
    #666
    Sikerült összeszednem 137 vasat

    Társamnak úgy olvasom kevésbé lesz jó a Csonttömeg ellen a 2-es fejlszetésű csatabárd, hiába került megannyi vasba. Iron Sledge-t kell gyártanom neki a saját megmaradt fejlesztéseim helyett ha azt akarom, tényleg tudjon segíteni.
    Azt nem tudom hogy ezzel is elég a földre csapni majd, vagy el is kell találni a zöld masszát ?
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.05.19. 10:56:22
  • lonvard
    #665
    Nekem nappal jelent meg. Úgy is beszartam.
  • harras25
    #664
    Egyszer megláttam és beszartam
    Jobban mint mikor a draugrok beteleportáltak a konyhába
  • Infrath
    #663
    skandináv mitológiához van gondolom köze
    mert viking game
    de jól írtad le ennyit tudd (jelenleg)
    vki szerint odin vki szerint meg vmi odin varázsló bölcs embere vagy mi pontosan én sem tudom
  • Mutans Zombi
    #662
    Hellósztok!

    A mellékelt képen látható karakternek van valami jelentősége, vagy csak a hatás kedvéért van?

    Ha a közelébe próbálok menni, akkor eloszlik, így beszélni nem lehet vele. Támadni nem támad, de én sem tudom, a nyílvessző átsuhan rajta.
    Kizárólag éjszaka jelenik meg (persze lehet viharban is, de lehet akkor is csak, akkor ha éjszaka van).
  • lonvard
    #661
    És ahogy nézem az se mindegy hol találjuk el. Az se jó ha tekereg a hajó mögött és feszül a kötél, és az se jó ha lemarad és feszül a kötél. A fejét kell eltalálni valszeg, hogy haladni tudjon a hajóval. Beszarok, hogy ezt is így összerakták. :D
  • Infrath
    #660
    ne menj max sebességen, a kötél nem végtelen
  • lonvard
    #659
    Szakmai kérdés: kígyó szigonyozásnál relatív gyorsan kitépi magát a kígyó a szigonyt, de még partközelben se tudtam kivontatni a partra, mert előbb szabadult. Van esetleg valami minijáték még hozzá, amit tudnom kellene? Hogyan marad tovább a kígyóban a szigony?
  • lonvard
    #658
    Így néz ki a bástya a mellvédről.
  • lonvard
    #657
    Tenger felől akarok még egy bástyát. Tetejére rakok máglyát, és akkor világítótorony. Az alsó része meg teleportszoba. Azt akarom, hogy a teleport az ne közvetlen az udvarba nyíljon, hanem egy zárt helységbe. Nem akarom hogy egy ilyen draugr koma főzőcskézés közben egyszer csak hátba csapjon. :D :P
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.05.14. 14:43:37