856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • MerlinW
    #736
  • MerlinW
    #735
    Legközelebb ha Plains-ben bázist építesz, akkor áss köré árkot csapdákkal. Én a portált mindig föld alá ásom, és betemetem. és/vagy 2-3 ward-ot ások köré a földbe.
  • FJS
    #734
    Ahh, szuper, hogy foglalkozol vele ! :) Külön nyelvi file lesz, vagy uj update?
    Az oldaladat nézegetve kaptam kedvet egy másik hasonló játékhoz (Sky Break). Köszi a sok jó munkádat! :)
  • lostprophet
    #733
    Magyarítás frissülni fog majd valamikor, csak a fejlesztők úgy döntöttek, a "nagy, hivatalos" nyelvekkel foglalkoznak, és valamikor a héten, késve kapom meg fordításra az új szövegeket.
  • FJS
    #732
    Valaki nyomul már az uj Hearth and Home-al? Hát én felraktam, de nem estem hasra tőle... Építkezni lehet, meg új kaják, új épület elemek, új cuccok.... Update után simán betölti az előző állást, lehet folytatni az előtő mentéstől, minden megy tovább, talán a legjobb hogy a megevett kajákhoz kiirja hogy mennyi idő van még hátra belőle. A magyarítás nem igazán jó benne, mert pl a régi magyar nevek is itt-ott angolra váltottak...
  • franky79
    #731
    Akkor tényleg kérj meg valakit közvetlenül, hogy lépjen be hozzád és segítsen visszaszerezni a cuccaid.
  • harras25
    #730
    Persze

    De itt szétverték és mocsár siksaggal körülvéve
    Már trollborom sincs és minden cucc odaát
    A kovafejsze is
    De mindegy 40 éve játszok de ilyen játékos gyűlölő gamet még nem láttam, egy hónapos karriert így lenullazni
  • franky79
    #729
    Én nem tököltem soha az öltözködéssel halál után. Fontosabb helyek közelében biztonságos területen mindig volt portál, onnan pucér futás, cuccok fel, futás ki. Volt, hogy nem jött össze elsőre vagy másodikra, de nekem soha sem volt pótruhám.
    Ebben a játékban nagyon igaz a "szégyen a futás, de hasznos" mondás! :D
  • harras25
    #728
    Még kétszer átmentem.
    Bázis áthelyezés, troll páncél egész múlt éjjelem gyűjtés és építés
    És kábé 40 draugrot öltem tűzkő fejszével és fapajzzsal. Hatosával jöttek, a mezőn egy faluból. Csillagosak is.
    Nem vagyok béna.

    Szerintem valaki néz és röhög.
    Richtig akkor hagy ki a játék mikor felvenném a cuccom. Nem, nem world save
    Nézek hogy ezt nem hiszem el. Leoldottam, kész vagyok, ezt direkt így írták meg, három draugr masszíroz már szarok rá.
    Halál.

    Utána talpig trollban rejtőzködés. Egész jó
    Újabb tutajjal át.
    Mocsárba lép, piócák mégis észrevesznek, ez a fasz meg elrakja a fegyvert.
    Ja és persze a szél.... tuti direkt szembe ahogy fordulok úgy a szél is. Nem viccelek, nem túlzok.
    Szóval ülök a tutajon és hat a méreg , hiába van bennem méregellenállás sör.
    Halál

    Soha többet.
    Majd ha az idegesítő szarságokat eltüntetik pl a cucc felvevésnél és tócsába lépésnél, hogy ezek miatt hat óra munka újra és újra kuka mert ennyit tudnak respawnból. És ugye még az ágyat szét se verték, az az igazi.
    Soha többet. Ebből elég volt. Ha szopni akarok keresek más módot rá.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.09.12. 12:05:52
  • harras25
    #727
    De ha van kedved rám szánni pár órát akkor atjohetsz hozzám.
    Én is csináltam ilyet masnak, kisegitettem.
    A kezdőponttol a portalrendszer hamar átvisz a fővárosomba ott még van egy hajó újra elindulni. Tele van felszerelt hullakkal a célsziget, meg portalos bazismaradvanyokkal. Csak kimenteni a cuccokat
  • harras25
    #726
    Már minden ott veszett a szigeten amin draugrok, csontok, bonemass, siksaggal körülvett mocsár. Nem lehet csak úgy portált lerakni, semmit se, szét verték azt is ami volt.
    Kb 1000 mocsári lenyt öltem már, nem vagyok annyira béna
    Kezdjek elölről kokorszaki cuccokkal, aztán bronzkori, aztán hajoepites, utazás , új vasbánya kriptak, bányászat, két hét meló azért hogy egy pillanat alatt eivesszen azért, mert a barom karakter ha tocsaba lép elrakja a fegyvert és nem veszem eszre?
    A készítők meg fél év alatt nem tudtak egy vállalható respawn rendszert kitalálni ?

    Nyolc portálom van szanaszét amúgy .
  • FJS
    #725
    Ne add fel!!! Jól felkészülve mindig megoldható! Ez egy nagyszerű játék, csak meg kell tanulni a küzdelmeket benne. Én is rengeteget szívtam, de most már csak Yagluth van hátra, legyőztem a többit. Felkészülés kell, tervezés, bázis építés lépésről lépésre, teleportokkal. Nekem van vagy 20 teleport, mindegyik nagyobb szigetre, igy ha valahol is lecsapnak, rögtön mehetek vissza a teleporton keresztül. Mindig legyen tartalék ruhád, fegyvered! Tartalék kaja is legyen ahol feléledsz hogy fel tudd tölteni a hp-t. Ebben a játékban az a lényeg hogy nem szabad előre rohanni, mert akkor büntet...
    Szép lassan kényelmesen kell haladni, akkor nincs baj. Én már az 560. napnál járok benne, ugy gondolom jól kiismertem.
    Hidd el ez kivételesen jó játék, ha szánsz rá elég időt hogy kiismerd, ne töröld le, vidd tovább ! :)
  • harras25
    #724
    Három órát készültem, visszamentem meghaltam, három óra meló annyi mert képtelenség kicsit is emberbarát respawnt írni.
    A játék delete lesz, helyét sóval behintem a vincseszteren, két barátomat megkérem, ha még egyszer ezzel akarok játszani verjenek inkább agyon.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.09.11. 13:04:16
  • harras25
    #723
    Na

    Visszamentem a fő bázisomra négy hónap után.
    Van még egy kis hajóm.
    Találtam a ládákban bronz és troll fegyvert és páncélt, bikatorot, olvasztottam 30 vasat és van kolbász és sör.
    Szóval azért van mivel visszaindulni kimenteni a high tech cuccaimat, portál alkatrészt is viszek.
    De ugye az út hosszú ott meg ágyat , tüzet portalt kell építeni a mocsárba , a síkság meg közel
    Kozben meg sok ellenség és Bonemass, azért melózni hogy ha meghalok akkor végképp minden oda, szóval megint több óra meló hogy minden egy pillanat alatt odavesszen.
    Hát nem tudom.
  • harras25
    #722
    Azt is ami elveszett ?

    Ha segít valaki visszaszerezni utána hálás leszek ha athiv.
  • zorrobomber
    #721
    Át tudod vinni szerverre a map-ot, cuccokkal mindennel.
  • harras25
    #720
    Hónapok óta nem néztem rá, ott van a mocsárban a full iron set Bonemass alatt.
    Én meg alsónadrágban egész máshol.
    De gyűjtöm a lelkierőt hogy visszamenjek érte, de se hajó se portál oda, ahogy fegyver meg más sem.
    Ekkora kibaszást.....
    Gondolkodom, csapatban biztos jobb, de mindent előlről, hát nem tudom.
  • gvarga12
    #719
    en szerintem beneznek
  • Ironman2
    #718
    Mi indítanánk szervert ismét jövő héten csütörtökön,ha kijön a kieg,kérdés,hogy jönnétek-e játszani? Várjuk a régi játékosokat is,szóval ki jönne?
  • Ironman2
    #717
    Itt vannak róla videók
  • zorrobomber
    #716
    szept. 16. hearth and home
  • FJS
    #715
    Nem pörög ez a fórum, mindenki nyaral? :)
    Legyőztem Modert, megvan a bélelt ruha is, megvan Yagluth idézési helye is, benne már az 5 fuling totem is, készülök a harcra...
    De... Ha legyőzöm, akkor vége... Várok még vele.
    540 játékbeli nap eddig, de valahogy "jó" ott lenni benne...
    Remélem jön valami "update", hogy lehessen tovább "élni" ott.
    Eddig minden fegyver, páncél maxra fejlesztve, igy már bártan megyek bárhova, bár 3-4 fuling azért meg tud izzasztani, de igy maradt azért kihívás is még.
  • FJS
    #714
    Na Bonemass legyőzve :) Jól felkészültem, egy nagy mocsári fára épitettem jo magasra egy platformot, amit nem ért el, és onnan kb 130 fagyott nyilvesszővel kinyirtam :) Az meg csak állt a fa alatt és pislogott hogy mi van ....
    Most megyek ezüstöt bányászni a hegyekbe, ott meg a kőgólem kerget meg, és eddig semmi fegyver nem nagyon hatásos ellene...
  • Infrath
    #713
    vmiért nem működik most a válasz gomb.. na mindegy simán írok

    sztem bármelyik fegyver jó lehet, ha eleget használod
    meg saját preferencia kérdés minthogy női vagy férfi karaktert készítesz e
    hogyan esik jobban a játék :)
    (persze, ha maximum ra törekedsz utána olvasol vagy tesztelsz és lehetsz még jobb :) )

    én nem használom a pörölyt, de annak nagy aoe ja van (területi sebzése,)
    de sztem akkor a legjobb mikor otthon a base en csonti sereg jön :)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.07.25. 23:36:17
  • FJS
    #712
    Meglett a vasatgeir :) Hát marhajo szerszám, akit megcsapok vele az dülöngél vagy 3 másodpercig, addig agyoncsapom, még a fulingokat is. Egyszer még egy trollt is levertem vele 6-7 ütésből, úgy hogy beálltam egy kőtorony ajtajába, igy nem birt elérni, én meg jól megszurkáltam :)
    Meglett a vaspöröly is, van már elit draugr trófeám is hozzá, de azt még nem tudtam kitapasztalni hogy hogy kell hatékonyan használni. Ha valaki használja, irja már le hogy a vaspöröly hogyan hatékony....
  • FJS
    #711
    Hát, én kőfalban gondolkodtam.... A bonemass lényei ellen főleg, hogy tudjak csak vele foglalkozni.
    Most rászoktam az atgeir-re, egyelőre csak bronzból van meg, de hatalmas cucc :)
    A középső gombbal akkorát lehet vele csapni, hogy még a fuling is repül messze :) Ebben a játékban tényleg ki kell próbálni minden fegyvert, tényleg mind jó, csak ki kell tapasztalni. Az atgeir pl arra is tökéletes, hogy a kriptákban amikor a saras törmelék kupacot bontom a csákánnyal, eddig nyilaztam a túloldali ellenséget egy lyukon. Na most az atgeirrel átszúrok :) Hatékony. Meg amikor 5-6 ellenség rámront, egy nagy suhintás és mind kap belőle.
  • Mutans Zombi
    #710
    Ha fából van a fal, azt semmi perc alatt szétüti - sztm, bár nem próbáltam - , míg kőből, mint azt Infrath is megjegyezte, feleslegesen sok idő és ha nem elég magas, akkor a kis idézett lényei is okozhatnak meglepetést.


    Én jegeltem a játékot egy időre. Meg akartam építeni a saját Szuezi-csatornámat, hogy ne kelljen kerülgetni az egész kontinenst, de sajnos nem lehet mindenhol a víz szintjéig lejutni, így sajnos ez van.
  • Infrath
    #709
    szerintem működne, de feleslegesen sok munka/kő
  • FJS
    #708
    Azt találtam ki hogy egy jó nagy falat emelek a mocsárban Bonemass idézési helye köré, hátha onnan nem tud kijönni, és messziről lenyilazom, van már fagyott nyilam, sikerült sárkányt ölni a hegyekben.... Szerintetek jó ötlet?
  • FJS
    #707
    Köszi a tippeket! Sok hasznos info :)
    Közben sok vasat kibányászva felfejlesztettem a cuccaimat, igy már nem félek a síkságon a deathsquitoktól, a pántos vaspajzs felfogja a szúrásukat, aztán az ősi kéreg lándzsával jól leszúrom őket én is :)
    Meglett a Bonemass helye is, marha messzire az eddig felfedezett vidéktől, majd oda egy hosszabb hajótúrával indulok, addig is a síkságon tesztelem magam meg a cuccaimat.
    A kígyó húsát meg a sütés után még az üstben ragunak meg lehet főzni, az nagyon jo cucc, 200 fölé viszi a hp-t, de azt én a fő bázisomon tartom átlalában 1-2 tállal, főleg halál után ujraéledéskor tuti hogy gyorsan feltolja a hp-t hogy gyorsan visszaszaladhassak a cuccaimért.
  • Infrath
    #706
    méreg ellen poti és a fullra upgradelt vas buzogány és ruha amivel én elsőként küzdöttem ellene
    ha viszel stamina és hp regen potion-t is akkor egy az egyben az elejétől ütve a végig simán szétvered nem kell foglalkozni semmivel
    és kb a fele hp jánál túl leszel aztán kis fukosás a potionök lejárata miatt persze közbe ütheted csak ne úgy kezd el a harcot a másik fél hpjára hogy benyomod a hp potit hanem eleve legyél maxon a kis sétálással
    legyen minél nagyobb a rested effect ted harc elöőt kipihent talán magyarul
    legyen gyors gombon minden
    én a kis csicskáit a bossal együt csapom le átlóba állok a boss és a kicsik között vagy körözök a boss körül ők meg nem érnek utol..
    stamina gyorsabban fogy az első sőr poti szintén stamina -át ad (regen tipusú nem pedig fix egységet tölt)

    de persze függ attól még mennyit használtad a buzogányt /én sokat
    így volt elég dmg em
    és a boss kar csapását érdemes levédeni mert ha azt is bekapod nem tudsz ott állni a méregben végig
    és ajánlom kajának répa retek és kolbász
    répa vagy retek leves helyet (már nem emlékszem melyiket szoktam) nagyon ajánlom a kígyó húst kisütve!

    esetleg a távolról nyilazás a nagy fákat a mocsárban nem lehet elpusztítani ha ráépítesz onnan lenyilazod
    ha elég bátor vagy jégsárkányokat ölni a hegyen a fagyot nyíl vessző nagyon jó ellene
    én pl. múltkor egy kriptára ráugorva simán megöltem egyszer nem talált el max egy blob pont ott ért földet mellettem a kriptán azt egy lövésből öltem (fagyot nyíl + az elején még azt sem tudta hol van :D )

    inkább halj meg, ha menekülni kell de ne vidd haza :) (vagy építs messze)
  • Random_
    #705
    Én csak buzogánnyal nyomtam és a méreg elleni szer az fontos. Illetve jó a Stagbreaker mert amiket kiszór kis szmötyiket és csontvázakat azokat területi sebzéssel könnyen leszedheted.

    Három támadása van a csapás a karjaival, kidobált kis szmötyik és csontvázak és a mérgező felhő. Ezeket variálja, kifigyeled a ritmusát az ütésének és mikor nem csap elkezded verni buzogánnyal.
  • MekNzi
    #704
    Bonemass ellen én full vass cuccba mentem, meg amit innen loptam ötletet; sörök (hp, méreg) ijjal lövöldözgetem, aztán mikor közelebb mész hozzá, elfingja magát, ekkor elfutni mellőle mert sebez, ha lemegy a fingfelhő lehet neki ugrani buzogánnyal a spawner koponyája körül futkostam és így öltem meg.
  • FJS
    #703
    Nem nagyon pörög ez a fórum :(
    Ha valaki már leküzdötte a Bonemass-t, írja már meg a technikát, tanácsait, én most készülődök ellene, de még meg se találtam, pedig már 2 mocsári kriptát is kipucoltam, van sok vasam is. Vaspáncél szettre gyűjtögetek. Jártam a hegyekben fagyellenállás itallal, van már obszidiánom is, fejlesztettem a munkaasztalt is meg a kohót is. Néha vagányságból a síkságra is bemerészkedtem, hogy aztán rettegve pucoljak onnan ... :)
  • FJS
    #702
    A kapát én is használom a mocsárban, mindig ugy haladok előre hogy kapával egyengetem az utat. Igy menekülni is könnyebb, meg legalább tudom az utat követni ami néha a zöld félhomályban kifejezetten előnyös :)
    Ha a pióca a partközelben van, kapával felemelem alatta a talajt akkor ott tekereg a földön, kúszik vissza a viz fele , akkor adok neki az ősi kéreg lándzsával....
  • Mutans Zombi
    #701
    Ahogy már korábban írták mások is, hogy mocsárban előnyös lehet a kapa használata.
    Mielőtt én nekiestem a bonemassnak, a megidéző oltár körül elegyengettem a talajt, hogy ne lépkedjek tócsába, hogy eltegye a fegyvert, meg ne legyen ott pióca. Ennek az lett az előnye, hogy ha el is fogyott a stamina, az oltár körül tudtam úgy menni, hogy nekem takarásba legyen a főnök, így tudtam regenerálódni - mert nem kellett futkározni.
    A közelben egy kripta tetejére azért építettem portált és egy ágyat, ha mégis megölne, de erre nem volt szükség végül.
    Még meglepően könnyen is ment - acél felszerelésben, mert a terep nem adott külön kihívást.

    Az odaút komplikáltabb volt, meg a hazaút, mert a nyílt óceánon egy vörös színű tengeri kígyó akart magáévá tenni, természetesen vihar közben, egy alig használt karve-ban, amit jobbról balról síkság ölelt. Na az kihívás volt.
  • Jabar
    #700
    építsd fára a portált (olyanra ami nem kivágható) és nem verik szét.
  • harras25
    #699
    A harmadik boss messzi kontinensen van, mocsár síkságal körülvéve.
    Top iron settel mentem, fegyver+páncél és rengeteg répaleves, fehérrépa ragu, kolbász, méregellenállás sör meg még egy gyógysör.
    A legjobb felszereléssel ami elérhető.
    Biztos hibáztam a harcban. De a mocsárban nem építhetsz akárhova és ráadásul a mocsár keskeny és gyorsan a síkságon találod magad, ott meg a goblinok ha vasban vagy kicsinálnak, szúnyogok dettó. Öltem már mindkettőből többet is, de tényleg durva.
    Bonemass meg köpi a lényeket és harc közben sikerült a tömegverekedést a mocsári kunyhó+portál felé görgetni, nem szándékosan, kurvagyorsan szétverte mindkettőt, aztán minket is.
    Mondom, elbasztam, több rövid hatóidejű sör kellett volna és mindig az adott pillanatban meginni.
    De pont elég volt hogy ahhoz van esze a proginak hogy azonnal a hátamra bassza a fegyvert ha vízbe lépek de ahhoz nincs hogy visszaadja ha már szárazon vagyok. Ilyenkor ha két másodperc múlva veszed észre hogy alkarral blokkolsz és ököllel püfölsz már régen rossz.

    És tényleg, összességében egész heti meló oda egy pillanat alatt mert nem jókor ittam a sört vagy nem vettem észre hogy már nincs a kezemben fegyver.
    A péló másik végén szeretek lenni....
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.06.10. 07:54:01
  • harras25
    #698
    A Fallout 4-et alapból Survivalban toltam többszáz órát.
    Egész más úgy játszani hogy nem Rambozol, mert ha lelőnek akkor az utolsó alvásod az utolsó mentésed.
    Óriási kalandokat éltem át így, tényleg ijedtség, félelem, diadal és akciófilmek utolsó jeleneteibe illő elkerülhetetlen párharcok mikor egy nevető cinkelő supermutant beszorított egy roncstelepre, utolsó drog, utolsó tár töltény és ki a fedezékből lesz, ami lesz, ha elveszett fél óra menekülés hát elveszett.

    De mégsem volt ez az óriási blama, hogy húsz óra felkészülés nullává íródik mert egyszer valamit nem jól csinálok.
    Gondolkodtam, hogy van a spawn ponthoz közel portál a főbázishoz, onnan az utolsó hajóval visszamegyek portál alkatrészekkel a síromhoz, talán senki nem támad meg, ott kiszállok gyorsan portálépítés ha ott se öl meg senki (elvileg Csonttömeg még ott van) aztán felkapom a cuccom és vissza.
    A húsz elveszett órába beleölök még párat, ha meg nem ölnek út közben vagy az út végén.
    Hát nem.

    És hogy fémet nem lehet vinni se ércben se táblában portálon át, oké.
    De ötször szoptam vele hogy hajót nem lehet munkapaddal szétbontani.
    Utoljára szerkesztette: harras25, 2021.06.10. 07:44:06
  • FJS
    #697
    Én körültekintően játszom, így pl. több egyenrangú bázist építettem fel, köztük teleportokkal, a bázisokon ládában az előző ruha/fegyver szett eltárolva, ha halál van, ugyis valamelyikben éledek újra, ruha fegyver fel és teleport a legközelebbi helyre a hullához :)
    De ezt sok idő volt kiépíteni, de igy most (még) nyugisabb, de még csak a hegyekbe mászkálok fel fagyellenállás itallal.
    Ott pl a farkasokat ugy szoktam apritani hogy felugrok egy kisebb sziklára, amire azok nem jonnek fel, én meg jol lenyilazom őket :)
    Vettem több súlynövelőt a kereskedőtől, ugyse lehet a több ezer aranyat amit eddig összeszedtem mire elkölteni.
    A vaskorba lépve pedig most éppen az ősi fa lándzsát fejlesztem felfele, egész hatékony, pedig eddig karddal plusz pajzzsal nyomultam, de a lándzsa+pajzs jobb most.